DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. Eerste stap naar een landelijk automatisch telefoonverband. BINNENLAND In de sector Ede. Minister de Wilde bij de opening aanwezig. Hoofdingenieur Warning onderscheiden. De 29e Januari 1935 is voor den Rijkstele foondienst een belangrijke datum geworden; op dien dag is door de indienststelling van de automatische telefooncentralen in de sec tie Ede het eerste begin van uitvoering geven aan het vormen van een landelijk automatisch telefoonnet. Minister de Wilde heeft daarbij persoonlijk van zijn belangstelling blijk gegeven en heeft in den loop van den middag in tegen woordigheid van de heeren Ir. Damme, di recteur-generaal der Posterijen Telegrafie en Telefonie, ir. Boetje, hoofdingenieur-di- recteur der Telegrafie en Telefonie, hoofd ingenieur Warning, hoofd van den dienst dei- telefooncentrales, hoofdingenieur Keuken meester, hoofd van het telefoondistrict Arn hem en Jhr. Stoop, directeur van Siemens Halske een bezoek gebracht aan het P.T.T. kantoor te Ede, ter bezichtiging van de ap paratuur aldaar. Daarna is het gezelschap naar Arnhem vertrokken, waar, met een staf van techni sche hoofdambtenaren, nog aanwezig waren hoofdinspecteur der Telegrafie en Telefonie Felseren de inspecteurs de Winter en Nauta, allen van het Hoofdbestuur der P. T. en T. te 's-Gravenhage. Na bezichtiging van de telefooncentrale te Arnhem heeft de hoofdingenieur-directeur der Telegrafie en Telefonie, ir. Boetje. een kort overzicht gegeven van de automatisee ring van den Nederland=chen Telefoondienst. De automatische telefonie had omstreeks 1920 een zoodanige trap van volmaaktheid bereikt, dat zij uit technisch oogpunt bezien en voor wat de locale netten betreft, op zijn minst geliikwaardig was geworden aan het handbedrijf. De keuze tusschen beide syste men kon dus van dien tijd af bepaald worden door bedril fseconomische overwegingen. Toentertijd leidden deze overwegingen tot de conclusie, dat alleen zeer groote netten voor automatiseering in aanmerking kwa men Het gevolg voor ons land was. voor wat de Rijksdienst betrof, de automatiseering van het locale net Haarlem in 1925; in 1926 volgde. Utrecht. Het bedrijf heeft het vraagstuk in studie genomen op welke wiize en in welke richting een systematische uitbouw van het te'iefoon- stelsel hier te lande zal moeten geschieden. Bij die bestudeering kwam duidelijk naar voren dat een afdoende verbetering van het locale verkeer slechts verkregen kan wor den door dit geheel te automatiseeren. Als grondslagen, volgens welke het Ne- derlandsche telefoonstelsel zal worden om gebouwd, werden aangenomen; al geleidelijke au torna tiseering van alle locaio netten; b) ver doorgevoerde automatiseering van het interlocale verkeer, genaard gaande met automatissche registratie der gesprekken, cl concentreering der bediening van het interlocale" verkeer, voor zoover daarbij de tusschenkomst van een telefoniste noodig blijft, in een beperkt aantal groote. goed uit geruste eent.ralen. Voor de uitvoering van dit nlan is ons land verdeed in 20 telefoondistricten. Tot 1938 staat op het programma; al het zooveel mogelijk geven van onder ling automatisch verkeer aan de reeds ge automatiseerde belangrijke plaatsen. bi automatiseering van de distr'ctceentra waar nog handbediening is voor het locale verkeer; cl het inrichten van de groenscentra: dl de opbouw van het ve^hindingsnet tus schen die plaatsen volgens het nieuwe stel sel. Eerst na voltooiing van dit. geraamte zal de au torna tigering van het platte land met groote kracht worden ter hand genomen Desniettemin zal in 1935 de automatiseerino- van ruim 45 kleine netten gereed komen Een grbot aantal daarvan ligt in het district Arnhem, dat als proefdistrict 'geldt en dat eind 1935 geheel fi'eputomatiseerd zal ziin. Op 1 Januari 1930 was ongeveer 16.8 pro cent van het gpbppl geautomatiseerd en op 1 Jammn 1935 38.fi procent. Nog 2 vragen blijven ter beantwoording over: le. kan de autom a tiseering niet vlugger dan omstreeks 1945 b<*öir)di°-d ziin. en 2e ziin de kosten niet te hoog en kan het doen van uitgaven daarvoor in dezen tijd wei verdedigd worden? Wat de eerste vraag betreft., moet bedacht worden, dat. bphalve de automatiseering van pi m 15O0 telefoonnetten nog zeer vele en be^antrrjike voorzieningen moeten worden getroffen voor de interlocale concentratie. Bovendien moet rekenin°' worden gehouden met. de stirhuieerende werking, welke de wii- ziging van het telefoon stel °el op den groei van het aantal aangeslotenen zal uitoefenen. Verder moet niet worden vergeten, dat de bouw of verhouw van een zeer groot aantal gehouwen (ties) welke mopten dienen voor buicvpcfïrig der nieuwe centralen, noodig ziin. Tenslotte is de onlossing van het vraag stuk van opleiding van geroutineerd tech nisch nèrcpneel mopi]ïik. Dit alles maa.kt dat alle krachten zullen mne^en worden inge- snannen, om op den gedachten tijd klaar te ziin. Wat. het kosten vraagstuk betreft, zij voor opgesteld. dat het, een misvatting is. te mep- nen. dat niet-uitvoering van het automa H- seeringsnlan tot buitengewoon belangriike bespaving op de kapitaalsuitgaven zou lei den. Immers ook bii handhaving van het handbedrüf zou het. in het aroeiend tele- foonbedriif. te investeeren kapitaal zeer gronf moeten ziin. Volgens voorzichtige ramingen mag wor den verwacht, dat. reeds tiidens den bouw tijd. dus tot 1945. de besparing op de exploi- tat.iem'fo'aven de hongere kapitaals-uitgaven ruim zullen overtreffen. Op 22 Jannari jl werden (met uitzondering van Driel) alle ondercentralen van het kn^or>rmnt Arnhem in dienct. gesteld, te we ten Fmsseu mef Anwprpri. Fiden. Eist (G)d i Wp^tervoort en Woifbezpo. met te zamen 31P aansluitingen. Hede^ 29 Januari volgt het knooppunt Ede met 2 eindcentralen, in to taal omvattende 406 aanfluitingen. Wat. er op deze b«He data geschiedde, is opa aaPSluUmo-or. 7^0 boln-pa- riik, wel echter wat betreft het feit. dat nu daadwerkelijk een aanvang is gemaakt met de automatiseering van het platteland, waar 1 bij voor het eerst een 9-tal plaatsen door- loopende dag-, nacht- en Zondagsdienst krij gen. Minister de Wilde, die hierna het woord nam getuigde van zijn groote belangstelling voor het automatiseeringsplan. In het bij zonder prees de Minister het, dat de econo mie bij de voorbereiding en de uitvoering van het project van meet af de aandacht heeft gehad en dat het daardoor gewettigd is ook in dezen tijd, die op elk gebied bezuiniging vraagt, met de automatiseering voort te gaan. De Minister achtte het van niet te onder schatten beteekenis, dat het platteland op telefoongebied in den naasten toekomst de zelfde mogelijkheden gaat ontvangen waar aan de bewoners der groote steden al zoo lang gewend zijn. Erkennende het veelomvattende van de taak, waarvoor op dit gebied het Staatsbe drijf der P. T. T. staat en welke in het bij zonder rust op de schouders van den direc- ten leider van het plan, den hoofdingenieur le klasse der Telegrafie en Telefonie, den heer Warning, was het den Minister een voorrecht aan de waardeering daarvoor uiting te kunnen geven met de niededeeling, dat het de Koningin behaagd had den heer Warning, wegens de door hem daarbij be toonde kunde en werkkracht, te benoemen tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. Eerste Kamer defensief'' ,in het Onderzoek naar de particuliere wapen industrie gevraagd. In het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van Defensie v. 1935 uitten verscheidene leden hun waardeering voor het standpunt, dat de minister bij deze begrooting had ingenomen, wat betreft de noodzakelijk heid van meer uitgaven voor 's lands defensie. In dit opzicht was h.i. gedurende de laatste 12 jaren al te zeer als hoogste wijsheid bezui niging toegepast. Bedroeg het budget in 1922 nog f 130 millioen, thans is het gedaald tot f 92 millioen, waarin dan zijn begrepen de f 4 millioen, welke ten laste van Nederlandsch- Indië zijn gebracht, terwijl in andere landen de uitgaven voor het genoemde doel telkens plachten te worden verhoogd. Naar het oordeel dezer leden beschouwt de minister de actie welke ten onzent gevoerd wordt voor een versterking van leger en vloot, ten onrechte als een actie tegen zijn beleid, terwijl die juist ten doel heeft, hem zooveel mogelijk te steunen. Althans, zoo meenden zij. te moeten verklaren niet: billijken de krasse bewoordingen, waarin de minister in de andere Kamer het optreden van enkele oud- opper- en hoofd-officieren had gelaakt, die critiek op den toestand onzer weermacht had den durven Oefenen. Deze leden konden zich geenszins aansluiten bij het standpunt van den minister, dat die officieren, indien zij dan zooveel stof..tot critiek,,,op zijn beleid aanwe zig achtten, den actieven dienst eerder hadden moeten verlaten. Aan den minister werd verzocht, zoo moge lijk te bevorderen, dat een internationale rege ling betreffende wapenfabricage en -handel tot stand komt, en dat ook in de nationale wet het verbod van wapenfabricage en -handel in uitgebreiden zin wordt vastgelegd. De K XVIII heden te Rio de Janeiro. De commandant van de K XVIII seinde gister aan het departement van defensie, dat hij hoopte vandaag (31 Jan.) om 9 uur te Rio de Janeiro te kunnen meren. Beleediging van den koning van Italië? Vijf en zeventig gulden boete geëischt. In hooger beroep is voor het Haagsche ge rechtshof behandeld de zaak tegen dr. W. v. R., conservator van de gemeentelijke biblio theek te Rotterdam, die door den politierech ter aldaar is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opzettelijke beleediging van een regeerend vorst van een bevrienden staat. Volgens de dagvaarding heeft dr. van R. in een artikel, dat in de bladen der Arbeiderspers is gepubliceerd, met betrekking tot den ko ning van Italië o.m. geschreven over: „het verraad van den koning, die zijn eed op de Grondwet brak". In zijn vonnis heeft de politierechter o.m. overwogen, dat verdachte niet den opzet heeft gehad de eer en goeden naam van den koning van Italië aan te randen; en dat hij naar het oordeel van deskundigen als serieus historicus aldus mocht schrijven. Ais verdediger in deze zaak trad, evenals in eerste instantie, op mr. M. Mendels te Am sterdam. Op een desbetreffende vraag van den pre sident zeide dr. van R., dat hij met den pas sus „dank zij het verraad van den Koning geen bedoeling heeft gehad, dien vorst te be- leedigen. De advocaat-generaal vroeg verd. tot f75 boete subs.'75 dagen te veroordeelen. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. Ford bouwt een nieuwe auto. Die het achtervoegsel „Touring" draagt. Moppen overde Ford behooren wel tot het verleden. De Ford is immers sedert reeds ge ruimen tijd een auto gewordenDat neemt echter niet weg dat velen een grootere, betere, ruimere auto wèrischten dan eenFord, al is de Ford grooter,beter, ruimer éh luxueuzer geworden dan' voorheen zijn voorgangen op de hooge steltbeenen. Nu is de groó'te afstand tusschen de toch altijd in prijs laag gebleven Ford en de dure Lincoln overbrugd, de nieuwe Ford is versche nen, die achter zijn naam het toevoegsel: Touring heeft -gekregen. Op de R. A. I. zullen de nieuwe modellen te bewonderen zijn, die voor ingewijden reeds eenigen tijd geleden in de showroom van de fabriek waren te bezich tigen .Er zijn negen- nieuwe uitvoeringen van deze Ford Touring uitgekomen, die alle in de fabriek aan de Hembrug te Amsterdam worden gemonteerd, 't JZijn uiteraard allemaal 8- cylinder wagens, die. echter uitmunten door vaste ligging op den weg, dank zij een spe ciale wijze van uitbalanceeren. Eigenaardig is echter wel dat..de prijzen nog niet bekendzijn.van deze modellen Ford Touring. Naar meh ons meedeelde was de cal culatie nog niet gereed. In de Fordfabriek, waar eiken dag 25 a 40 wagens worden gemaakt, worden deze nieuwe modellen gemonteerd, onafhankelijk van de reeds bestaande productie. Ongetwijfeld zal men de nieuwe wagens, waarvan de radiateurbescherming zich ken merkt door horizontale streepen, binnenkort op den weg zien. De kenners van automerken zullen dan zeg gen: daar is weer een Ford, maar een Ford Touring. Arnhem rouwt. Vanwege de tolheffing op de Rijnbrug. Het bestuur van de Arnliemsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer heeft in overleg met B. en W. van Arnhem besloten, de feestelijkheden, die gedurende tien dagen in Mei a.s. zouden worden .georganiseerd in verband met de opening van de vaste brug over den Rijn, niet te. laten doorgaan. Dit besluit houdt verband met het voornemen der regeering om op deze brug tolgeld te heffen. Slachtoffers van het snel verkeer. Op den rijksweg Wintrakerberg van Sittard naar Heerlen reden drie leerlingen van het bisschoppelijk college naast elkaar per fiets huiswaarts. Voor hen reed een personenauto. Toen een van de leerlingen de 15-jarige R., uit Merkelbeek, den weg overstak naar links, kwam hij in botsing met den vrachtauto van O. uit Amsterdam, welke hij niet had opge merkt. R. is in bewustëlbózen toestand in het ziekenhuis te Sittard opgenomen, waar hij later is overleden. Weer een bakfiets-slachtoffer. Een automobilist heeft op den rijksweg na bij de Galgebrug te Naarden een bakfiets van achteren aangereden. De 24-jarige J. Vos uit. Bussum, die deze bakfiets bestuurde, werd tegen den grond"geslagen. Hij kreeg een schedelfractuur en een zware hersenschud ding en werd in bed enkel ijken, toestand overgebracht naar de Majellastichting, waar hij na.enkele uren is overleden. Wielrijder ongeluk. veroorzaakt ernstig Toen een 20-jarig meisje bij het oversteken van deh rijweg bij de Berlagebrug te Amster dam even wachtte om een vrachtauto te laten passeeren, reed een' wielrijder, die met snelle vaart van de brug afkwam, tegen haar aan, met het gevolg dat. zij kwam te vallen en onder de vrachtauto geraakte. Een der ach terwielen van het voertuig ging over het meisje heen. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar het OL.V.-Gasthuis vervoerd. Trammen botsten. Woensdagmiddag heeft op het station Mid- delharnis-Haven een' ernstig- tramongeluk plaats gehad. Aan beide kanten van- het station zijn rails gelegd, en aan beide kanten staan trams. Even buiten het station loopen de rails samen, zoodat de trams daar op enkel spoor rijden. De tram, die Woensdagmiddag vanuit Mid- delharnis naar Ooltgensplaat en Ouddorp ging, vertrok iets te vroeg, waardoor deze te gelijk met de tram, die aan den anderen kant van het station vertrokken was, op enkel spoor kwam. Een der tramwagens werd aan de linkerzijde aangereden, waardoor twee wagons, een personenrijtuig en een goederen wagen, omvielen. Door het inslaan van een ruit wisten de inzittenden zich uit hun be narden toestand te bevrijden. Geen der in zittenden bleek ernstig gekwetst te zijn. slechts enkelen hebben snij won den bekomen en werden door een dokter verbonden. Van de tram die de aanrijding veroorzaakte, scho ven drie wagons in elkander, terwijl de loco motief dwars over de rails kwam te liggen. De reizigers zijn met een extratram en een bus naar hun plaats van bestemming ver voerd. Op den weg ZutphenDoeti.nchem onder de buurtschap Bekelt nabij Steenderen heeft Woensdag een ernstig ongeval plaats gehad. De timmerman Aa,lderts uit Terbórg verliet een auto en stak zonder uit té kijken den weg over. Hij is hierbij 'door een auto, bestuurd door den graanhandelaar P. uit Zutphen, aangereden en ernstig gewond. Mijnwerken op slag gedood. DONDERDAG 31 JANUAR11935 Onder vallend gesteente geraakt. In de mijn Julia geraakte de ongehuwde houwer L. Reumer uit Merckstein in Duitsch- land onder vallend gesteunte. Hij werd op slag gedood. De noodlottige twist van twee Haagsche tandartsen. Verdachte ontoerekenbaar verklaard. De Haagsche rechtbank heeft na raadkamer een beschikking gegeven inzake al of niet ge rechtelijke vervolging van den 46-jarigen tandarts S., wonende aan de Laan van Meerdervoort, die op 2 November j.l. zijn col lega H. met een mes doodelijke steken toe bracht, waaraan tandarts H. is overleden. Naar men zich zal herinneren was een on derzoek gelast naar de geestvermogens van verd. De conclusie van de deskundigen was dat verd. krankzinnig is. De rechtbank heeft op grond van dit psychiatrisch rapport S. buiten vervolging gesteld en zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht gelast. Mishandeling door Larensch schilder. Officier persisteert bij zijn eisch. De arrondissementsrechtbank te Amsterdam zette Woensdag de behandeling voort van de strafzaak tegen den Larenschen kunst- ichilder H. van der V. die op 20 Oct. in het café de Boerenhofstede te Laren den Amster- damschen advocaat mr. E. T. H. 'n stomp op het oog had gegeven. Die slag kwam zoo hard aan dat mr. H. het licht uit zijn oog moest missen. Verdachte had zich in het cabaret op erger lijke wijze gedragen. Mr. H. bad zich eraan ge- ergerd en hem er over aangesproken en hem het N. S. B.-insigne afgerukt. Vóór dit ge beurde had de schilder den advocaat een trap gegeven. De officier van justitie Mr. Wassen- berg persisteert bij zijn gehouden requisitoir waarin hij verdachte's veroordeelling vraagt voor den tijd van vier maanden. Vonnis 13 Februari. VERDACHTEN PALEIS VOOR VOLKSVLIJT NIET IN VRIJHEID GESTELD. De Raadkamer van de Amsterdamsche Rechtbank besliste afwijzend op de requesten, waarin in vrijheidstelling werd verzocht van de beide verdachten in de Paleis voor Volks- vlijtzaak, M. en PI. De verdedigers zullen 'hiervan in beroep gaan bij het Hof. COLLECTIEF CONTRACT IN HET STUKADOORSBEDRIJF. De Nederl. Stukadoorspatroonsbond en de Ned. R.K. Bond van Stukadoorspatroons, die het landelijk contract tegen 1 April hadden opgezegd, maar genegen waren op andere voorwaarden een nieuw te sluiten, hebben in gemeen overleg aan den Algem. Ned. Stuka- doorsbond, den Ned. R.K. bouwvakarbeiders bond .en- den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond de niepwe - voorstellen toegezonden, waarover binnenkort onderhandelingen gevoerd zullen worden. 1. Afschaffing van fiet vacantiefonds met als vergoeding daarvoor verhooging van het uurloon met 2 cent. 2. Het uurloon, zooals dat in het L. C. C. 1934-'35 was vastgesteld, verminderen met 5 ct. 3. Vermindering der tarieven met 5 procent. 4. In artikel 20 van het L. C. C. de 1ste, 2de, 3de en 6de alinea te laten vervallen, waar mede bedoeld wordt het géven van aangeno men werk nergens meer verplichtend te stellen. 5. In het contract opnemen de clausule: .Indien de organisaties niet bij machte zijn, de bepalingen van het L. C. C. in bepaalde plaatsen door te voeren bij ongeorganseerden dan worden ook de georganiseerden van de verplichtingen van het L. C. C. vrijgesteld." TOT AMSTERDAMSCH RAADSBESLUIT LEENEN. De gemeenteraad van - Amsterdam heeft Woensdagmiddag, na een langdurige, beslo ten zitting, goedgekeurd de voordracht tot het aangaan van een geldleening tot een be drag van 4 millioen nominaal kapitaal bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds té Den Haag. De voordracht tot vervroegde aflossing van het nog uitstaande bedrag de 5 1/2 procent pondenleening en tot het aangaan van een geldleening tot een bedrag van ten hoogste 21 millioen gulden nominaal kapitaal. A.S. VERKIEZINGEN VOOR DE PROV. STATEN. Voor de kieskringen Den Helder en Ho om zijn vanwege de S.D.A.P. in den Helder en Hoorn o.m. de volgende candidaten voor de Prov. Staten gesteld: 1. A. W. Michels, Haar lem; 2. W. van Dok, Wijk aan Duin. REDUCTIE MONOPOLIEHEFFING OP MAIS. Aneta meldt uit Batavia; Met ingang van 29 dezer is de reductie op de monopolieheffing verleend op maas uit Ned.-mdië in Nederland ingevoerd, verhoogd tot 65 cent per honderd kilogram, indien deze van Java en/of Makassar wordt afgescheept, en tot 80 cent per honderd kilogram, indien de afscheep heeft plaats gevonden uit de door voerhavens van Celebes. Zaandam's colportageverbod niet van kracht? In strijd met de Grondwet verklaard. In het proefproces tegen den N.S.B.-er J. c, V., makelaar te Amstelveen, ter zake overtre ding van het Zaandamsche colportagever bod, heeft de kantonrechter schriftelijk von nis gewezen. Verdachte werd niet strafbaar verklaard in de eerste twee hem ten laste gelegde feiten, i.e. het aan huis aanbieden van „Volk en Va derland"; hij werd ontslagen van rechtsvervol ging voor het derde feit: het te koop aanbie den op straat van een exemplaar van „Volk en Vaderland". De kantonrechter achtte het Zaandamsche colportageverbod in strijd met art. 7 der Grondwet, waarin de vrijheid van drukpers is neergelegd. Daarom mist het verbod bindende kracht. VORSTIN VON ERBACH BEZOEKT DE KONINGIN. Naar we vernemen is de vorstin van Er- bach, zuster van wijlen de Koningin-Moeder Woensdag in Den Haag aangekomen en heeft als gast van de Koningin intrek genomen in het paleis Noordeinde. De komst van de vorstin van Erbach staat in verband met het feit dat haar dochter Prinses Helena gedu rende eenigen tijd te 's-Gravenhage zal ver toeven voor verschillende doeleinden. Oplichterstruc ging niet op. Pseudo-belastingambtenaar gearresteerd. In de gemeente Klimmen-Rausdaal is een oplichter in de val geloopen. Een zekere B. uit Schaesberg vervoegde zich bij een ouden man V. te Klimmen en diende zich als belasting ambtenaar aan. De oude man zou nog een groot bedrag aan navordering voor de inkom stenbelasting hebben te betalen en deswege worden vervolgd. De man liet zich bepraten en gaf driehon derd gulden af, om daarmee een vervolging af te koopen. Toch vertrouwde de oude man het feval niet heelemaal en waarschuwde de mare chaussee, die toevallig op den weg passeerde. Het is deze gelukt, den pseudo-ambtenaar bij achtervolging te arresteeren. Het bedrag werd in beslag genomen, terwijl de oplichter is ingesloten. DE HEER J. M. J. H. LAMBOOY GEOPEREERD. De burgemeester van Hilversum, J. M. J. H. Lambooy, tevens lid van Prov. Staten van N.-Holland heeft te Utrecht een operatie on dergaan, welke gunstig is verloopen. De pa tient maakt het goed. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET SLACHTEN. Woensdagmiddag omstreeks half vijf heeft te Middelharnis een doodelijk ongeluk plaats gehad bii het slachten van varkens. Terwijl de 2"0-jarige slager D. V. liet slachtmasker tot ontploffing wilde bregen, is door nog op gehelderde oorzaak het schot te vroeg afge gaan zoodat V. in de hartstreek werd getrof fen. Enkele oogenblikken later stierf hij. Hij was gehuwd en vader van een kind. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER TANDHEELKUNDE. Bovengenoemde maatschappij heeft te Utrecht "haar jaarvergadering gehouden on der voorzitterschap van den heer Ch. F. L. Nord uit Den Haag. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental met 59 toetredingen is gestegen tot 896, zijn de 75 pet. van het totaal aantal practici. Het financieel verslag over het afgeloopen jaar en de begrooting voor het volgende, ten be drage van f 18.600 werden goedgekeurd, even als de verschillende commissie-verslagen. Bij de daarna plaats hebbende bestuurs verkiezing werden de heeren Ch. F. L. Nord, J. A. Salomons en A. Edel herbenoemd, resp. als voorzitter, secretaris en penningmeester. Ook de aftredende leden van de Centrale Ziekenfondscommissie, de heeren J. A. Salo mons (voorzitter), W. van Eupen (secretaris) P. Rlaauw, A. H. A. van der Mye de Bie en B. L. Paerl werden herkozen. Aangenomen werden vervolgens de voor stellen van het H. B. betreffende tandheel kundige hulp aan den middenstand, waarbij de commissie ad hoe permanent werd ver klaard. Dertisf stuks vee vond den dood. Bij brand te Scherpenzeel. Door onbekende oorzaak is brand uitgebro ken in de boerderij van den heer N. Don ker te Scherpenzeel. Het vuur, dat was ont staan in de stallen, greep met groote snel heid om zich heen. De stal was spoedig één vuurzee. Dertig stuks vee kwamen in de vlam- men om. Zes koeien, een paard, twee kal veren en een stier wist men nog te rédden. Drie koeien moesten echter worden afge maakt. De woning bleef gespaard, doch de inboedel was ernstig beschadigd. De schade wordt door verzekering gedekt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2