UITHET BUITENLAND Bulgarije, het land van de „Methusalems". THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. nnNDERDAG 31 JANUAR11935 Incident in Mandsjoerijsche haven. Japansch officier doodgeschoten. Japan stuurt kanonneerbooten en dreigt verdere troepeniending. Chineesch-Japansche onder handelingen zullen te Nanking plaats vinden. China. 'Japan en China zullen te Nanking onderhandelen. - ake de Japansch-Chineesche besprekin- oJnte Nanking meldt bet telegraafagentschap li mboen Rengo, dat de volgende problemen Sllen worden behandeld: De kwestie van de bestrijding van den anti- Tonanschen boycot in China, de bestrijding rpn het bandietendom in China, het tot her leving brengen van den Chineesch-Japanschen iV-del de opheldering van de kwestie der terugbetaling van de Japansche leeningen door rhina en de consolideering van de cultureele samenwerking van beide volken Be<*in volgende week zullen de besprekin- cpn te Nanking worden voortgezet. Volgens een persbericht uit Nanking heeft Japansche zaakgelastigde Ariyosji een be- n-nunprfl mft maarschalk Tsiane Ks.i breking gevoerd met maarschalk Tsjang' Kai ejek en Hoeang Foe. Na deze besprekingen verklaarde Ariyosji aan journalisten, dat Lteng Kai Sjek zijn hartelijke goedkeurin!. had gehecht aan dat gedeelte van de redevoe rder van Hirota in het parlement, dat betrek- jrine had op de Japansche politiek jegens China Ariyosji voegde hieraan toe, dat Tsjang Kai Sjek hem had verzekerd dat hij een strengere controle zal uitoefenen op de anti- japansche agitatie in China. Japansch officier dood geschoten. Uit Moekden. 30 Januari. In de haven van Tsjang Wang Tau (Mandsjoekwo) is Dinsdagavond een Japansch officier doodge schoten. Ondanks alle nasporingen is het tot dusverre nog niet gelukt den dader te vinden. Van officieele Japansche zijde wordt mede gedeeld, dat deze moord een gevolg is van de „anti-Japansche opruiing, die op het oogenblik in Noord-China wordt bedreven'" Op instructie van het Japansche oppercom mando zijn gisteren verscheidene kanonneer booten in Tsjing Wang Tau binnengeloopen. Ingeval de anti-Japansche stemming niet wil verminderen, zoo wordt verklaard, zijn de Japanners voornemens uit Sjanhaikwan troe pen naar Tsjing Wang Tau te zenden. „Roode Leger" tot bijna 1 millioen man opgevoerd. Reuter meldt uit Moskou: Het effectief van het Roode Leger is in de vier laatste jaren van minder dan 600.000 tot 940.000 man verhoogd, aldus heeft Toechats- jevski, vice-commissaris van defensie, op het radencongres verklaard. Der ,'üitgavenbegrooting over 1934 beliep 1.665.000.000 roebel, maar vijf milliard roebel zijn uitgegeven en 6 1/2 milliard zullen boven dien nog in 1935 worden uitgegeven met het oog op de noodzakelijkheid om de vestingwer ken in het Verre Oosten te voltooien en uit te rusten. Toechatsjesvski verklaarde verder omtrent de krachtige uitbreiding der sovjetweermacht in dé laatste vier jaren, dat de luchtvloot in dezen tijd is toegenomen met 330%, dat der middelgroote tanks met 792%, dat der lichte tanks met 760%. Wat de vloot betrof, was met name het aantal duikbooten met 435% en dat der lichte torpedobooten met 370% toegenomen. De kustverdediging in het Verre Oosten was krachtig versterkt, de machinegeweer- afdeelingen waren in genoemde periode uitge breid met 700%, de radio met 1650%; de zware artillerie en de munitie waren in quantiteit toegenomen en in qualiteit verbeterd. De oorlog' tegen de U.S.S.R. wordt intensief voorbereid, zoo ging Toechatsjevski voort, maar laten onze vijanden onze grenzen maar eens aanvallen en de sterkte van ons leger onder bevel van Worosjilov maar eens op de proef stellen. Militaire vorming der jonge fascisten begint. Van 1 Februari af zal, naar Reuter meldt, een nieuwe half-militaire organisatie van jónge fascisten beginnen te functioneeren, waarvoor 17000 jonge officieren als kader moeten worden benoemd. Het aantal jonge fascisten beloopt meer dan een millioen. Roemenië. Oud-minister Mironescoe uit de boerenpartij Mironescoe, de voormalige minister-presi dent en minister van buitenlandsche zaken is zonder opgaaf van redenen uit de natio nale boerenpartij getreden, waarin hij een vooraanstaande, leidende positie bekleedde. Deze stap wordt geweten aan oneenighe- den, die tusschen hem en de partij gerezen zijn in verband met de dezer dagen aan den dag getreden door Mironescoe niet goedge keurde tendenties op het gebied van politiek, financiën en valuta. Mexico. Rei'olutionnaire beweging aan het licht gekomen. Reuter meldt, dat in Mexico een plan voor een revolutionnaire beweging is ontdekt, die in de kiem is gesmoord. Reeds werden acht tien leiders gearresteerd. Een communiqué van het ministerie van Oorlog maakt nader bekend, dat in Februari ^n opstand had moeten uitbreken dank zij financieelen steun uit Amerika tot een be drag van 300.000 dollars, Vaz Dias meldt, dat de samenzwering uit smg van lieden, die in ballingschap in de eenigUe Staten bevinden en die een op stand in verschillende deelen des lands had den ontworpen. De leiding van den opstand lag in handen van den vroegeren candidaat voor het presidentschap Villareal en den vroe geren minister van onderwijs José Vascon- cellos, die verblijf houden in Amerika. In den staat Durango heeft de i'egeering oorlogs vliegtuigen ter bestrijding van de rebellen uitgezonden. Duit sch land, Minister Schmidt treedt af. Dr. Kurt Schmitt. Het D. N. B. meldt officieel: Kurt Schmidt, de rijksminister voor econo mische zaken heeft gisteren in particuliere audiëntie den leider ontslag verzocht wegens gezondheidsredenen. Tot zijn spijt was de leider genoodzaakt dit ontslag te aanvaarden. De leider heeft den scheidenden minister zijn warmen dank gebracht voor den opoffe- renden arbeid aan den weder opbouw van het rijk. Minister Schmidt heeft den leider verze kerd, dat hij na zijn herstel, met vreugde zijn krachten en ervaringen ten dienste van het Rijk zou plaatsen en iedere hem opgedragen taak met dezelfde mate van plichtsvervulling uitvoeren. De Leider heeft na het vertrek van Schmidt dr. Schacht, den president van de Rijksbank, met de waarneming van het rijksdeparte ment van economische zaken belast en, op voorstel van Goering, tevens met de waarne ming van hetzelfde Pruisische departement. Hongarije. Tibor von Eckhardt gaat heen als vertegenwoordiger bij den Volkenbond. De leider der partij dér onafhankelijke kleine landbouwers, Tibor von Eckhardt, heeft den minister-president Goemboes een schrij ven gezonden, waarin hij de vertegenwoordi ging van Hongrije bij den Volkenbond neer legt en tegelijkertijd den premier verzoekt de overeenstemming, die tusschen hen tot stand was gekomen te beschouwen als niet bestaande. Tibor von Eckhardt legt er den nadruk op, dat bij de herhaalde besprekingen tusschen Goemboes en hem de eensgezinde opvatting naar voren was gekomen, dat de onontbeer lijke voorwaarde voor iederen vooruitgang en voor een rustige ontwikkeling van de natie verzekerende hervormingspolitiek het geheime en eerlijke kiesrecht was teneinde den toege- spitsten partijpolitieken strijd te kunnen af schaffen. Von Eckhardt zet uiteen, dat hij ook thans nog volledig vertrouwen heeft in de voor nemens en besluiten van den minister president Hij wil alleen bereiken, dat de re geeringspartij zich in de toekomst niet meer op de door. hem geleide partij der onafhan kelijke kleine landbouwers als voorwendsel beroepen kan, wanneer de verwerkelijking van het kiesrecht aan de beurt komt. Inzake het neerleggen van zijn vertegen woordiging bij den Volkenbond wijst hij er op, dat hij daarmede verdere aanvallen wil voor komen, die wegens zijn persoon gericht wor den op de door den premier gevoerde poli tiek. Het besluit van Von Eckhardt wordt be schouwd als een direct gevolg van de buiten gewoon scherpe aanvallen, die in de laatste zitting der regeeringspartij tegen hem ge richt werden. Met bovengenoemd schrijven is tusschen de regeeringspartij en de partij der kleine land bouwers een open breuk ontstaan. In ieder ieder geval beteekent dit feit een verscher ping van den binnenlandschen politieken toe stand van Hongarije. Valuta- en douanekwesties voor Saarland geregeld. Fransch-Duitsche overeenstemming. Uit Bazel: De commissiebesprekingen, die Dinsdag tot middernacht hebben geduurd, hebben in de Fransch-Duitsche Saarcommissie geleid tot de verwachte overeenstemming op het ge bied van het valutawezen en van de toekom stige douane-behandeling. Ter regeling van den valuta-omloop is een verordening van de regeeringscommissie van het Saarge- bied ontworpen, welke het betalingsverkeer in het Saarland zelf regelt en de inwisseling van franken benevens het toelaten van be talingen in het Saargebied met Rijksmarken voor 1 Maart, d.w.z. voor de definitieve over dracht van het Saargebied aan Duitschland. De tweede overeenstemming die bereikt werd, heeft betrekking op de voornaamste punten inzake de verlegging van de douanegrenzen aan de Saarlandsch-Fransche grens. De besprekingen hebben voorts geleid tot een overeenstemming over verschillende do cumenten, die in het geheele accoord zullen worden opgenomen. Zoo hebben de beide delegaties de juiste tollinie nauwkeurig vast gelegd op de grens van Saarland en Fxank- rijk. Tenslotte is tusschen do vertegenwoordigers van de Rijksbank, de Banque de France en de B. I. B. een technische overeenkomst aange gaan over de volgens de overeenkomst van Rome te verrichten betalingen. (V.D Geen nieuw voorstel van Roosevelt over toetreding tot het Hof. Wekte mevrouw Roosevelt's optreden ontstemming? Tijdens een persconferentie heeft president Roosevelt verklaard, dat hij niet opnieuw zou probeeren de goedkeuring van het Congres te verkrijgen voor de toetreding van de Ver- eenigde Staten tot het Permanent Hof van Internationale Justitie. In politieke kringen te Washington wordt de Amerikaanscbe weigering om toe te treden tot het Hof te Den Haag zeer druk bespro ken. Zelfs mevrouw Roosevelt had voor den microfoon gesproken om te pleiten voor de toetreding en om het Amerikaansche volk te verzekeren, dat een toetreding tot het Hof niet het toetreden tot den Volkenbond of een bemoeiing met de Europeesche politiek zou beteekenen. Door vele politici wordt thans de meening verdedigd, dat nog tot Zondag het resultaat der stemming in den senaat twijfelachtig was. Het ingrijpen van mevrouw Roosevelt door haar radiorede zou de senatoren, die nog geen beslissing hebben genomen, zeer heb ben ontstemd en hen bewogen hebben, tegen 't voorstel te stemmen. Zelfs schrijft men het aan haar invloed toe, dat Roosevelt heeft ge pleit voor toetreding tot het Hof en zich daarmede het gevaar op den hals zou heb ben gehaald, dat zijn aanzien schade zou lij den. Buitenmenschen worden ouder dan stedelingen. Schaljapin en de tapijten. De gouden badkuip van Kemal Pasja. WEENSCHE OPERETTEARTISTEN DREIGEN MET STAKING. De acteurs en actrices, zoomede de leden van het technisch personeel van het Theater au der Wien hebben den directeur Marisjka een ultimatum doen toekomen, waarin zij verklaren, dat indien zij niet de achterstal lige salarissen zullen ontvangen, zij niet meer zullen spelen. De moeilijkheden bij dit in de geheele we reld beroemde operettte-theater wekken groot opzien. Nog meer goud teruggevonden Twee baren ontdekt. Uit Parijs wordt gemeld, dat wederom twee baren goud zijn gevonden van de gouduit zending, die Zaterdag tijdens een hevige storm nabij Oisemont in het Departement van de Somme, uit het vliegtuig Parijs-Londen is gestort ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Met de flesch met Gogos bij zich trekt de kleine witte beer nu door een woest onvruchtbaar land, noordwaarts. Hij denkt: „Ik wil mijn vrienden Sim en Glimmer weer eens zien die vind ik misschien dien kant wel uit. En dan ik moet geest Gogos kwijt raken; daarmee loop ik nu al een heelen tijd. Hoe kom ik met goed fatsoen van hem jif?" „Ik weet het al!" roept hij plotseling, en snel neemt Thijsje een besluit. Hij loopt nog een heelen tijd door waarheen? Dat zal je wel zién. Weenen, Januari. (Van onzen correspondent.) Bulgarije schijnt wel het land bij uitne mendheid te zijn voor menschen die gaarne erg oud willen worden, want men treft er tal van lieden aan, die een waarlijk patriarcha len ouderdom bereikt hebben. Vooral de boe ren en de bergbewoners zijn er van een bij zonder sterk en gezond slag, dat wel tegen een stootje vervaard is. Uit het voorloopig re sultaat van de laatste volkstelling, die op den 31sten December 1934 werd gehouden, is ge bleken, dat de Bulgaren nog steeds tot de volkeren behooren met de meeste geboorten de minste sterfgevallen en dat zij wat het aantal hoogbejaarden aangaat nog steeds de kroon spannen. Nu moet men de verhalen van lieden, die beweren, dat zij al de acht of negen kruisjes achter den rug hebben of dat zij al ver over de honderd zijn. in Bulgarije altijd eenigszins sceptisch aanvaarden, want er bestaat in dat Balkanland eerst sedert het begin van deze eeuw een behoorlijk bijgehou den burgerlijke stand. De autoriteiten weten, dat zij niet al te veel geloof moeten hechten aan de beweringen van lieden, die per sé bijna zoo oud als Methusalem willen zijn. maar toch kan men een en ander wel con- tröleeren en zoo heeft men van ongeveer 160 Bulgaren met zekerheid kunnen aannemen, dat zij over de honderd zijn. Men heeft zich verdiept in de omstandigheden, waarin deze menschen geleefd hebben, zoowel op mate rieel als op geestelijk gebied, opdat men daaruit misschien kan leer en wat er alles toe bijdraagt om langen tijd op onze aarde rond te blijven wandelen. Het is buitengewoon merkwaardig, dat alle honderd- en over-de- honderdjarigen buitenmenschen zijn en dat zich onder hen geen enkele stedeling be vindt. Het allergrootste gedeelte woont in de bergen, hetgeen er alweer op wijst dat d< moeilijke strijd om het leven en om het da- gelijksche brood in deze schier onherberg zame streken met hun harden grond het lichaam staalt en veerkrachtig maakt. De bijzondere ken tee kenen van de oude bergbe woners zijn dat zij iets beneden de normale lichaamslengte zijn en dat zij een zeer breede borst hebben. De meeste o ver-de-honderd-jarigen zijn al op vrij jeugdigen leeftijd in het huwelijks bootje gestapt. Het allergrootste aantal tus schen de twintig en de vijf-en-twintig. Geen enkel oudje was na zijn vijf-en-dertigste jaar nog vrijgezel. De huwelijksverbintenissen zijn zonder uitzondering erg vruchtbaar geweest Wanneer een oude Bulgaar zich tegenwoordig met zijn kinderen en kleinkinderen en het verdere nageslacht laat fotografeeren, lijkt het wel, alsof zich de bewoners van een heel dorp voor de camera opgesteld hebben of dat een heele volksstam een kiek van zich laat maken. Daar de zoons en dochters van de oude Bulgaren zelf ook een hoogen ouderdom bereikt hebben, meenen de geleerden daaruit op te kunnen maken, dat het oud-worden erfelijk is, wanneer de levensomstandigheden van de betreffende families tenminste het zelfde blijven. Iets wat wel waar zal zijn en dat men ook in ons land in vele gevallen goed kan opmerken. Geestelijke ontwikkeling en beschaving hebben met het oud-worden niet veel te ma ken. Van elke dertien Bulgaren van over de honderd kan er maar één lezen en sc'hrij ven. En vaak ook nog héél slecht! Wat nu het eten betreft, dit schijnt van grooten invloed te zijn. Vleeschlooze kost moet het gezondst zijn. Niet minder dan vijf-en- negentig procent van de oudjes zijn vege tariërs en hebben gedurende hun geheele leven nooit of bijna nooit vleesch gegeten. Drie procent heeft het zoo nu en dan gedaan en slechts twee procent at geregeld vleesch. Van sterken drank zijn de menschen nooit afkeerig geweest. Zelfs nu versmaden zij nog niet een slokje. Sommigen zelfs beweren, dat zij zonder een dagelijksche kwantiteit niet gelukkig konden zijn en misschien ook niet meer in leven zouden zijn gebleven, Slechts twintig procent van. de heeren pro beert den ondervragers wijs te maken, dat zij er geen flauw idee van hebben hoe een borrel of een glas wijn smaakt. Niet-rookers zullen het wel prettig vinden te vernemen, dat ook de meeste Bulgaarsche grijsaards niet van een „rookstengel" of een pijp houden. Twee derden rookt niet en een derde wel. Het aantal mannen van over de honderd is iets kleiner dan dat van de vrouwen. Onder de Crhistelijke bewoners van het land is het aantal mannen grooter. maar bij de Turken. Joden en Zigeuners lean men geen enkelen man van over de honderd vinden, hoewel er bij hen veel meer honderdjarigen zijn dan bij de Christelijke Bulgaren. De geleerden schrij ven dit aan het feit toe, dat de vrouwen van de gewone Bulgaren harder moeten werken dan de vrouwen, die tot de andere catego rieën behooren. En nu omtrent de beroepen van de hoogbe jaarde Bulgaren, waarvan ik U al verteld heb, dat ervan geen een een stedeling was. De meesten hunner zijn herders. Zij brengen het grootste gedeelte van hun leven in de buiten lucht door en zijn ook gedurende het grootste deel van het jaar ver van de dorpen weg, er gens hoog in het gebergte weiden zij hun kud den, zij zijn bijna altijd uitsluitend alleen met hun dieren. Zij slapen, wanneer het droog is in de open lucht, en wanneer het regent of koud geworden is in een klein hutje, waarin de lucht van buiten toch ook gemakkelijk kan binnenkomen. Zij voeden zich hoofdzakelijk met melk en kaas. En hun kleeding bestaat o.a. uit een muts van lamsvel en een wijde jas van schapevacht, die zij winter en zomer dra gen, met slechts dit verschil, dat zij de vacht des zomers naar buiten gekeerd hebben en des.winters naar binnen. Zij stellen geen hooge eischen aan het leven, zij zijn in alles zeer primitief en hun bestaan is kalm en zon der zorgen. Daarin zal dan ook wel het ge heim liggen van hun zoo oud worden. De bewoners van de Bulgaarsche hoofdstad Sofia hebben dezer dagen kunnen genieten van de schitterende stem van den wereldbe- roemden zanger Fedor Schaljapin. Alle mu ziekliefhebbers en allen, die het voornaam von den staan om naar hem te gaan luisteren, stroomden naar zijn concerten toe. Aan de loketten werd veel geld opgestreken en de groote kunstenaar zou Bulgarije met een niet onaanzienlijk bedrag aan geld kunnen verla ten. Edoch: van officieele zijde werd hij erop attent gemaakt, dat hij tengevolge van de de- viezenvoorschriften niet zooveel slijk der aar de naar het buitenland mocht meenemen. Schaljapin had een paax honderdduizend' 1fc- was verdiend en hij kon dat geld nu toch maar niet zoo achterlaten. Men wist- er raad op. Men zei tegen Schaljapin. die op den laatsten dag van zijn oponthoud te Sofia nog een concert gaf, waarvan de opbrengst ten bate van de armen kwam, dat hij weliswaar geen geld naar het buitenland met zich mocht meevoe ren, maar wel waren, die hij in Bulgarije ge kocht had. Hij behoefde daarvoor aan de grens beslist geen uitvoerrechten te betalen. En zoodoende sloeg de kunstenaar tapijten in. Tapijten bij de vleet, die netjes naar het sta tion gesleept werden, waar zij in den trein ge laden werder, Vroeger zei men van beroemde zangers, dat zij goud in hun keel hadden zitten. In Schal- japins keel steken tapijten! De dokters te Istamboel wilden het groote staatshoofd Kemal Pasja een plezier doen en wilden hem een huldeblijk aanbieden, om hem te laten zien, hoe dankbaar zij er voor waren, dat hij zooveel ter bevordering van de genees kunde en van de algemeene hygiëne had ge daan. Zij besloten hem een gouden badkuip cadeau te doen. Alle esculapen in heel het Turksche rijk droegen ertoe bij, een ieder stortte een bedrag en eenigen tijd later was een deputatie van dokters in staat den leider van volk en staat zijn gouden bad aan te bieden. Kemal Pasja aanvaardde het geschenk, maar zeide, dat hij geen gebruik van de gouden badkuip zou maken, want totdusver had hij zich in een bad van minder kostbaar mate riaal gewasschen en hij kon dat in de toe komst net zoo goed doen, Hij gaf daarom op dracht het goud weer te smelten en hij be paalde, dat dit dan in gelijke kwantiteiten on der verschillende Turksche ziekenhuizen ver deeld zou moeten worden. Die zouden het heel goed kunnen gebruiken om nieuwe patiënten in hun zalen op te nemen en om dingen aan te schaffen, die zij nog niet bezaten. W. M. BBKAAR. VRIJDAG 1 FEBRUARI" 1935. HILVERSUM 1875 M. I.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— V.P.R.O., 11.— VARA. 8.Gramofoonplaten. 10.Morgen wijding. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.30 Orgelspel C. Steyn. 11.Vervolg Decla matie. 11.15 Gramofoonplaten. 12.Gramo foonplaten. 12,30 Kovac Lajos en zijn orkest en gramofoonplaten. 2.30 Voordracht Elias v. Praag en gramofoonpl., 3.30 Gramofoonpl., 4.Pauze 4.05 Kniples. 4.50 Gramofoonpla- 5.Voor de kinderen. 5.30 De Notenkrakers, oJ.v. D. Wins. 6.15 E. Walis en zijn orkest. 7.— Lezing. J. Ratté. 7.10 Orgelspel J. Jong. 7.30 Dr. F. M. Wibaut; Geordende productie. 7.55 Gramofoonplaten. 8.Ds. W. van Nieuwen- huyzen: Godsdienstige vormen en gebruiken in het gezin. 8.30 Trio v. d. Bom.. 9.dr. J. C. A. Fetter: Vader- en Moederreligie. 9.30 Ver volg concert. 10.— Vr. Godsd. Persbureau Vaz Dias. 10.15. O. van Tussenbroek: Moderne woninginrichting. 11.Rep. v. d. Zesdaag- sche te Brussel. HUIZEN 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de N. C. R. V. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramo foonplaten. 19.30 Morgendienst o.l.v. Ds. B. v. Halsema. 11.— Orgelspel G. Snijders, 12,15 Gramofoonplaten; 12.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonpl., 2.30 Chr. Lectuur. 3.— Piano recital Cor de Groot Jr., en gramofoonpl., 4.Gramofoonpl., 5.Declamatie Nelly Roe- lofswaard. 5.45 Chr. Mondaccordeonclub „Ex celsior" o.l.v. R. Sühren en gramofoonpl., 6.30 Causerie A. J. Herwig. 7.Politieberichten Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Voordracht Mr. R. Houwlnk. 8.Vaz Dias. Gramofoonplaten., 8.15 Haarlemsche orkest- Vereeniging o.l.v. F. Schuurman m.m.v. C. Kint (viola d'amore). 9.05 Causerie dr. J. Hekman. 9.35 Vervolg concert. 10.25 Vaz Dias. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11,20 Orgel concert. R. New. 11.50 Voor de scholen. 12,10 DROITWICH 1500 M. Trocadero Cinema orkest o.l.v. A. v. Dam. 12,50 B.B.C.-dansoi-kest o.l.v. H. Hall. 1,35 Bir mingham Philh, strijkorkest o.l.v. J. Höck, m. m.v. D. Hemming (viool), 2,20 Voor de scho len. 3.34 Schotsche Studio orkest. 4.35 hotel Metropole orkest o.l.v. S. Colombo. 5.35 BBC- öansorkest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Lezingen. 7.30 Handelconcert. 7.50 B.B.C.-or- kest o.l.v. J. Lewis, m.m.v. D. Wise (viool). 8.50 Lezing. 9.05 Ord Hamilton en zijn 20th Century Band. 9.50 Berichten. 10.20 Lezing. 11.40 Scott-concert, m.m.v. C. Scott en E. Fisher (piano), en Eleanor Kaufmann (mezzo-sopraan). 11,35 Harry Roy en zijn iband. PARIJS, Radio 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram.pl., 12,50 Goldy-orkest. 8.20 „Miche", spel van Rey. 10.50 Dansmu ziek. KALUNDBORG 1261 M. 1,20 Strijkorkest o.l.v. Andersen. 2.— Zang en piano. 2,20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.30 Gram.pl. 7.35 Koor- en orkest concert. 8.— Radiotooneel. 8.30 Gram.pl. 9.20 Concert (kla rinet en piano). 10.10 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.20, 6.35 en 10.10 Gramofoonpl. 11,20 Omroep kwintet, en vocaal sextet, 12,35 Gram. pl. 3.20 ,Sted. Orkest o.l.v. Fliegner. 5.05 Viool en piano 6.20 Omroep klein orkest o.l.v. Eysold. 7.30 „Die \Kölner Plauderstunde" o.l.v. H. Hauschen. 7.20 Omroeporkest en -koor o.l.v. Breuer. 10.20 Dansmuziek (Gr.plJ ROME 421 M. 9.05 Concert m.m.v. orkest en solisten. 9.05 Folkloristisch concert o.l.v. Bonavolonta. BRUSSEL 322 en 484 M. 3.22 M.: 12,20 Gram.pl., 12,50 Omroeporkest o.l.v. André. 1.50 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Salonorkest o.l.v. Douliez. 7.35 Viola-re cital. 8.20 Fanfareconcert. 9.20 Hoorspel. 10.30 Reportage der Zegdaagsche. 10.50 Dansmuziek 484 M.: 12,20 Gram.pl. 12.40 Harmonicamuziek 12,50 Salonorkest o.l.v. Douliez. 2.Gram.pl. 5.20 Voordracht. 5.50 Zang. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital 7.35 Zang 8.20 Omroeporkest, ■o.l.v André, m.m.v. zangsolist. 10.30 Gram.pl. 10.45 Dansmuziek. 11.05 Reportage der Zes- daagsc he DEUTScilLANDSENDER 1571 M. 7.30 „Auf der Skihütte", gevar. wintersport programma. 8.20 Dansmuziek uit München. 9.20 en 19.05 Berichten. 10.20 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3