HET NIEUWE AVONDBLAD De teraardebestelling van burgemeester Rambonnet. Bekende plaatsgenootem 20e JAARGANG No. 77 ZATERDAG 2 FEBRUAR11935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Indrukwekkende plechtigheid op Elburg*s doodenakker. Leden van Velsen's Burgerwacht plaatsen op „Oud Putten" de kist in den lijkauto. Chapelle ardente in Huize „Old Putten". Von "dem Dome, schwer und bang, Tönt die Glocke Grabgesang, Ernst begleiten ihre Trauerschlage Einen Wandrer auf dem letzten Wege. Te één uur ïn den grauwen namiddag, ter wijl de regen druilerig neerviel, wat de stem ming van dezen dag nog accentueerde, kon digde het beieren der kerkklokken in onze gemeente den inwoners van Velsen aan, dat onze betreurde burgervader, ver van de ge meente, die zich gelukkig mag prijzen, hem tot. haar eersten burger te hebben gehad, de groote reis begonnen was. Hoevelen zullen op dat oogenblik niet in ge dachten verwijld hebben in dat kleine plaatsje aan het IJselmeer, waar onze bur gemeester, in dit stadje zijner vaderen spoe dig met hen. die vóór hem gingen zou wor den vereenigd. Hoevelen zullen niet hebben teruggedacht aan den tijd, nog zoo kort ge leden, dat wijlen Mr. Rambonnet met zulk een opgewektheid zijn dagelijksche bezighe den in het belang zijner gemeente vervulde. Ook ter gelegenheid van deze plechtigheid waren, evenals Donderdagmiddag de scholen gesloten. Donderdag, in den vóóravond, was het stoffelijk overschot van onzen burgemeester in Elburg aangekomen. Ook in het stille stadje was veel belangstelling, toen de stoet door de nauwe straten tank. In een der vertrekken van „Old Putten", het landgoed der Rambonnets, voor deze droevige gelegenheid in een chapelle ardente herschapen, werd het stoffelijk overschot opgebaard. Met auto en autobus waren, zooals wij gis teren in het kort reeds hebben medegedeeld, velen naar het afgelegen stadje gekomen, om de plechtigheid bij te wonen. Behalve de reeds genoemden waren uit onze gemeente nog aanwezig Ds. A. A. Wildschut, een depu tatie uit den Raad, bestaande uit de heeren F. P. Vermeulen, J. P. Handgraaf. J. C. Slui ters, J. v. d. Meer en M. J. Enzerin'k, namens het Crisis-Comité de heeren W. P. de Vries, W. van Heyst en G. Heijkoop, E. J. Polder man en B. L. Paërl namens de Oranje-ver- eeniging Driehuis, laatstgenoemde tevens namens de Ned. Israëlitische Gemeente Be verwijk en Omstreken, J. Polderman, Ir. F. Thiel en Frater Smid namens het Visscherij- bedrijf, C. Oud, directeur van het Staatsvis- schershavenbedrijf, Ir. F. Spies namens het Hoogovenbedrijf, Joan H. A. Kruimel namens de Papierfabriek Van Gelder Zonen, een de putatie van Varia, van de Oranjevereeniging Wilhelmina enz. Verder waren o.a. nog aan wezig Baron de Vos van Steenwijk. Commis saris der Koningin in de provincie Drente, R. G. Rij kens, oud-burgemeester van Velsen, Nieuwenhuisen, burgemeester van Schoon hoven, de gemeente-secretaris en namens de ambtenaren de heer Slager, alsmede een aantal secretarie-ambtenaren uit deze ge meente, Jhr. Feith, burgemeester van El- burg, Generaal R. G. Doorman, voorzitter en Kol. C. G. Daniels, algemeen secretaris van den Ned .Bond van Vrijwillige Burgerwach ten, Mr. H. J. J. Seholtens, burgemeester van Beverwijk, Jhr. C. J. A. den Tex, burgemees ter van Bloemendaal, majoor C. L. Becking, commandant van de Burgerwacht te Haar lem, T. A. Boerée, commandant en Geertse- ma Beckei'ing. onder-commandant van de Burgerwacht te Amsterdam, kap.-comman- dant A. L. J, de Pauw van het artillerie- Schietkamp Oldebroek enz. Velen maakten van de gelegenheid gebruik een kort bezoek te brengen aan den doode in de chapelle ardente. Het was een lange stoet die achter de lijkauto volgde toen deze nadat Prof. van Mourik Broekman een korten rouwdienst had gehouden, naar de begraafplaats reed. Burgerwacht en de talrijke deputaties van de gemeentepolitie volgden onmiddellijk achter de baar. De auto's met de officieele bezoe kers sloten zich hierachter aan, vervolgens kwamen de gemeente-ambtenaren en een lange rij particuliere auto's sloot den stoet. Ook bij zijn laatsten tocht door Elburg was de belangstelling buitengewoon groot. Nadat de baar en de bloemen door man schappen van de burgerwacht grafwaarts waren gedragen vormden de belangstellen den een breeden kring om de groeve. Onder diepe stilte werd de baar neergelaten en na dat de familie bloemen in de groeve hadden gestrooid en deze was afgedekt met de vele bloemstukken, trad als eerste spreker naar voren de heer J. C. Dunnebier als loco-bur gemeester sprekende namens de gemeente. Wanneer ik heden aan de groeve van on zen beminden Burgemeester enkele oogen- blikken zal spreken, dan weet ik mij de tolk van bijna alle inwoners der Gemeente Vel sen. Het is juist drie jaar geleden, dat bekend werd, dat Burgemeester Rijkens tegen 15 April aan H.M. de Koningin ontslag had ge vraagd. Vanzelf werd men nieuwsgierig wie de op volger zou worden, en naarmate de datum van ontslag naderde, werd de spanning groo- ter. totdat met April het bericht kwam, dat H.M. Mr. Rambonnet, toen nog burgemees ter van Schoonhoven tot burgemeester van Velsen had benoemd. Voor velen wel een bekende naam, doch een onbekend persoon. De plaatselijke pers wist ons echter al spoedig allerlei bijzonderheden mede te dee- len. die ons goede verwachtingen gaven. Op 22 April 1932 had de installatie plaats, en reeds in die eerste raadszitting werd een band van vertrouwen gelegd tusschen Bur gemeester en Raad. Zijn eenvoudige en vriendelijke manier van optreden, zijn pittige en toch gemoede lijke installatierede gaven hem al dadelijk een goede plaats in het hart van alle leden. Het in die rede ontwikkelde beeld van te springen op een in volle vaart zijnden snel trein, om langs allerlei wagons waar goede raadgevingen werden gegeven, eindelijk de machine te bereiken om daar zelf te beoor- deelen hoe verder gereden moest worden, heeft hij trouw vervuld. Steeds een open oor en hart voor alles wat in de gemeente omging, heeft hij, die een ge boren magistraat was, den weg gevolgd, dien hij meende de beste te zijn. Was dan ook de persoon bij zijn intrede voor allen een vreemde, heel spoedig was hij alom een bekende en geziene, ja ik mag wel zeggen geliefde burgemeester in alle kringen onze bevolking. Met vaste hand zorgde hij voor orde en gezag, terwijl hij daarnaast toch ook de vrij heid zoo min mogelijk belemmeringen in den weg legde, wanneer dit tot bevordering der orde niet noodzakelijk was. Dat ook zijn gezin in de genegenheid der gemeentenaren deelde behoef ik niet te zeg gen. Mogen de resultaten van zijn volhardend werken misschien niet evenredig zijn aan de bedoeling, waarmede zij werden onderno men, toch gaven zij een duidelijk bewijs van zijn groote liefde voor alles wat in onze ge meente belangstelling verdiende, en met recht hadden wij dan ook van hem nog groote verwachtingen voor de toekomst. En voor ons, die bijna dagelijks met hem IJ(mnider) T(axi) O(nderneming) TELEFOON 4220 STAAT ALTIJD TER UWER BESCHIKKING (Adv. Ingez. Med.) in aanraking kwamen, was die omgang een onverdeeld genoegen. De vriendelijke wijze, waarmede hij altijd bereid was raad of voorlichting te geven blijft onvergetelijk. En thans, in enkele dagen, is aan alle ver wachtingen de bodem ingeslagen en aan dit werkzame leven een einde gekomen. Wij zullen in het veiwolg voort moeten gaan zonder hem. Toch durf ik te verzekeren, dat hij zich in dien korten tijd in onze gemeente een naam heeft gemaakt, die in dankbare herinnering onder ons zal blijven voortleven. Maar ook wij hebben te buigen voor de macht, die hooger dan alle aardsche macht is en die „tot hiertoe" heeft gesproken. Met de bede. dat God zijn vrouw en kinde ren moge bijstaan, hoop ik. dat ook zij leeren zeggen, al is het misschien heel moeilijk; Rust mijn ziel. Uw God is Koning, Heel de wereld Zijn gebied. Alles wisselt op Zijn wenken Maar Hij zelf verandert niet. Hierna sprak de heer Hofstede, ge meente-secretaris. namens de ambtenaren der gemeente .aldus: Burgemeester Rambonnet. nog geen drie jaren is het geleden dat ge in Velsen het be wind aanvaardde. Ge kwaamt als een ons onbekende Nederlander. We wisten niet wat we aan u zouden hebben. Hoe spoedig hebt gij u met uw gezin bemind gemaakt. Uw rustig en vriendelijk optreden, uw medeleven met ons, uw belangstelling op elk gebied toonde ons dat ge wildet zijn meer dan een goed burger. In den korten tijd dien gij bij ons hebt doorgebracht hebt ge veel moeten strijden want Velsen maakt zware jaren door. Bij dezen strijd hebt ge alleen het belang van de gemeente en hare inwoners op den voor grond gesteld. Ge vreesdet den strijd niet. Hoeveel moeilijke vraagstukken zijn in den korten tijd van uw bewind in Velsen aan de orde geweest en hoe goed zijn die onder uw bekwame leiding tot een oplossing gebracht. Werd niet steeds weer een uitweg gevonden? Gij waart meer voor ons dan enkel een Burgemeester. Gij met uwen grooten een voud, uwe goedheid en hoogheid van karak ter waart voor ons allen en voor mij in het bijzonder, geworden een goede vriend, dien wij niet gaarne meer zouden willen missen. Helaas hoe spoedig was uw verscheiden. Uwe laatste gang naar het Raadhuis, uw laatste toespraak in de Raadszaal was voor mij, in verband met mijn jubileum, waarbij ge ondanks uw ziekte, aanwezig wildet zijn. De daar door u gesproken woorden welke zoo hartelijk en waardeerend waren, zullen mij steeds bijblijven. Namens alle ambtenaren, ïn wier midden ge altijd zoo gaarne vertoefde, breng ik hier bij mijn dank voor al hetgeen ge voor ons hebt gedaan en voor hetgeen ge voor ons zijt ziit geweest. Die dank kan nooit groot genoeg zijn. Mogen deze enkele woorden welke ik hier gesproken heb uwe echt.genoote tot troost strekken in haar groot lijden en mogen uwe kinderen in u altijd een lichtend voorbeeld zien. Burgemeester Rambonnet, rust zacht. De heer D. de Ridder, commissaris van politie voerde daarna het woord. Spreker wees er op, dat de overledene bij de aanvaar ding van het ambt van Burgemeester van Velsen voor een zeer moeilijke politietaak kwam te staan, waarbij hij zich direct deed kennen als een krachtig gezagsmagistraat. Als burgemeester, hoofd der politie was de overledene een handhaver van orde en ge zag. alsmede een politie-organisator bij uit nemendheid; als jurist was hij doordrongen van de moeilijke taak der politie en zijn devies was dan ook „dat hij steeds naast de politie stond". Zóó de politie, zóó het gezag, overtuigd, dat het gezag hoog gehouden moest worden, er van doordrongen, dat waar geen orde bestaat, alles ten gronde gaat. Ge strenge handhaver van openbare orde, bij wettelijk voorschrift, doch alléén dan wan neer zulks noodig was. steeds staande naast alle gezagsorganen, politie. Burgerwacht. Bij zondere Vrijwillige Landstorm en Luchtbe schermingsdienst. De overledene, vervolgde de heer de Rid der, was een mensch met een hart van goud en een edel karakter. Een mensch in de volle beteekenis van het ware Christendom, een mensch, die als burgervader in korten tijd ieders hart won en veler genegenheid en sympathie verworven heeft. Deze edele ma gistraat was de burgemeester van Velsen, burgemeester Rambonnet. Spreker schetste daarop het groote verlies, dat het politiecorps door den dood van bur gemeester Rambonnet leed. waardoor diens nagedachtenis in onvergetelijke herinnering zal blijven. De heer P. Bosman sprak namens den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afdeeling Kennemerland. Spreker zeide, groote behoefte te voelen, te getuigen van de innerlijke ontroering bij het verscheiden van den eere-voorzitter, burgemeester Ram bonnet. Mr. Rambonnet, militair in hart en nieren, gevoelde zeer veel voor ons, aldus de heer Bosman. „Gij hebt u. in ons helaas tekort samenzijn, gemaakt tot een onzer vrienden", zeide spreker. „Wij zullen zeer veel in u moeten missen". De heer B. F. Kipp sprak als comman dant van de Burgerwacht woorden van af scheid. Ondanks zijn vele werkzaamheden wist hij steeds zijn schouders onder het werk van de Burgerwacht te zetten, aldus de heer Kipp. Nimmer misten wij hem op onze ver gaderingen en zijn adviezen werden steeds op hoogen prijs gesteld. Die adviezen zullen wij nu moeten missen, maar men kan er van verzekerd zijn, dat wij zijn werk zullen voort- zeten. Sprekende over het karakter van den overledene zeide de heer Kipp, dat op hem van toepassing is het „saevis tranquillus in undis". Spreker besloot zijn rede met het laatste couplet van het Wilhelmus. De heer J. Polderman zeide, te spreken namens de drie groote vereenigingen in het visscherïjbedrijf, nl. van de reeders en de beide vischhandelvereenigingen. Van het eerste begin van het aanvaarden van het burgemeesterschap van Velsen af besefte Mr. Rambonnet het belang van het visscherij- bedrijf. Van het begin of speelde hij een rol van beteekenis in het visscherijbedrijf en al zou hij niet de vrucht van zijn werk aan schouwen, hij heeft wellicht den goeden stoot gegeven. Men wist, dat men steeds op hem een beroep kon doen en als men hem de zaken blootlegde, wist men, dat men van zijn belangstelling overtuigd kon zijn. Zijn werk in de korte periode was louterend en verfrisschend en heeft diepe sporen nagela ten, die niet spoedig uitgewischt zullen wor den. Nadat gesproken hadden de heeren N i e u- w en huizen, burgemeester van Schoon hoven en Slager namens de ambtenaren van de gemeente, die de overledene eveneens zeer had gediend voerde de heer F. H. H. Renssen het woord namens de N.V. „Put ten" en het personeel. Spreker schetste de groote liefde, welke de overledene voor het landgoed koesterde. Baron de Vos van Steenwijk sprak namens de vrienden uit den studententijd en de schooljaren. Hij schetste de moeilijke leer jaren van Mr. Rambonnet, die was opgevoed op een buitenplaats en die eerst toen hij op het gymnasium kwam, met de wereld in aanraking kwam. Spreker roemde de goede eigenschappen van den overledene en sprak den wensch uit, dat deze in de landelijke omgeving na zijn kort doch welbesteed leven rust mag vinden. Ook spraken nog als vriend de heeren d e Gualtherie van Weezei en Mr. S n oe p, waarna prof. van Mourik Broekman het Onze Vader zegde. Kap. A. den Hertogh. een zwager, dankte na woorden van hulde tot den overledene te hebben gesproken, de aanwezigen voor de be langstelling. Diep ontroerd verlieten alle aanwezigen den doodenakker. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Departement IJmuiden. De a.s. nutsavond is bepaald op Dinsdag 5 Februari 1935. De heer Jan T. Strijbos uit Heemstede zal een causerie houden over het onderwerp: „Met tent en camera op de Shetlands", toege licht met een groot aantal lichtbeelden. De heer Strijbos maakte te zamen met Megaleep, de zwerver, in den afgeloopen zomer een zeer interessante avontuurlijke reis naar de weinig bezochte Shetland-eilanden. Het was in alle opzichten een zeer ongewone tocht op een ongewone manier, welke juist daar door veel ruimte liet voor de romantiek van het zwerven, want het schip dat hen naar het Noorden bracht was een Katwijksche logger. Gedurende de reis waren zij in staat het be langwekkend bedrijf der haringvissehers gade te slaan en hadden zij volop gelegenheid het stoere ras van haringvissehers in hun milieu bezig te zien. Aan hun ervaringen aan boord van den logger zal de heer Strijbos stellig ook de noodige aan dacht wijden. Nadat de beide passagiers in Lerwick, de hoofdstad van de Shetlands, aan wal waren gezet, kampeerden zij zes weken op Noss, een klein vogeleilandje aan de Oostkust. Hier waren zij in staat de merkwaardige vogelwe reld te bestudeeren. Want van alle eilanden van de geïsoleerd liggende archipel is Noss wel het rijkst met vogels gezegend. Alle soor ten van dit Noordelijk gebied, komen er in ongelooflijk groot aantal voor. Aan de Oost zijde rijst de steile klifkust ruim twee honderd Meter loodrecht uit zee en deze wanden wor den in het broedseizoen geheel in bezit geno men door drommen zeekoeten, alken, drie- steenmeeuwen, etc, terwijl boven aan de rots wand de grond doorzeefd is van de nestgaten der wonderlijke papagaaiduikers. Men zal ook kennis maken met de bewoners van het golvende heidelandschap met de merk waardige roofmeeuwen, groote mantelmeeu wen en met de kortstondige weelde van de plantengroei, met dè schapen en niet in het minst met de eigenaardige menschelijke be woners van Noss, bestaande uit een schaap herder met z'n vrouw en drie dochters. Zes weken lang leefden de beide Hollanders van havermout en rijst en ondernamen dage- lijksch gevaarlijke klimpartijen langs de steile vogelrotsen om te trachten de broedende vo gels te fotografeeren. De voordracht van den heer Strijbos zal ze ker in staat zijn een beeld te geven van dit uitgebreide eilandenrijk met zijn gelijkvormig landschapskarakter, zijn rijk-geschakeerde vogelwereld en de gastvrije bevolking van vis schers en schaapherders. PIANORECITAL RIPHAGEN. Onze plaatsgenoot, de bekende pianist R. Riphagen zal hedenavond in den Schouwburg Jansweg te Haarlem een piano-avond geven, waarbij werken van de beroemde meesters Bach, Schumann, Franck, Debussy en Ravel ten gehoore gebracht zullen worden. De heer Riphagen is reeds gedurende eenige jaren als leeraar voor piano in IJmuiden werkzaam. LEGER DES HEILS. De tweede week van den Winter-veldtocht zal morgen een aanvang nemen. Twee samen komsten zullen gehouden worden, resp. om tien uur des morgens en om half acht 's avonds. Verschillende toespraken, afgewis seld door muziek en zang. Maandagavond om half acht vindt een bidstond plaats, terwijl Dinsdagavond een openbare bijeenkomst geleid zal worden door de twaalf soldaten, die jj. Woensdag aan het Korps toegevoegd zijn. DE SCHEEPVAART. Voor de Hoogovens zijn in de maand Ja nuari aangekomen 22 zeeschepen, waarvan 5 met erts, 2 met steenkolen en 4 met zwavel zuur, terwijl 11 schepen aankwamen om lading in te nemen. Er vertrokken 10 schepen met lading, waarvan 8 met ijzer, 1 met creosoot en 1 met zwavelzuur. Van de ladingen ijzer waren 6 bestemd voor Zweden, 1 voor Denemarken en 1 voor Italië.De lading creosoot was bestemd voor Egypte, de lading zwavelzuur voor Duitschland. Verleden jaar kwamen in dezelfde maand voor de Hoogovens binnen 24 schepen, waarvan 12 met erts, 1 met kolen, 1 met fosfaat en 1 met kalksteen en vertrokken er 9 schepen met ijzer. De aanvoer van erts was dus thans in Januari zeer gering. Voor de papierfabriek kwamen aan 2 sche pen met houtstof, tegen verleden jaar 3 sche pen, n.l. 1 met hout, 1 met cellulose en 1 om papier te laden. Verder kwamen voor IJmuiden nog binnen 18 zeeschepen, waarvan 1 bijlegger. 1 met ijs, 1 met haring, 1 om te bunkeren en 2 om te repareeren. Verleden jaar was dit aantal 14 schepen, waarvan 3 met haring, 2 met visch, 2 met ijs. In 't geheel zijn in Januari dus voor de ha vens in onze gemeente aangekomen 34 zee schepen, tegen verleden jaar 41, dus thans 7 schepen minder. Stormschade. Het Finsche motorschip Wellamoi, van Teignemouth naar Zweden bestemd, is hier binnengeloopen met stormschade aan tuig en over dek. Door onze lens gesnapt ANSJOVISPRIJZEN. Ansjovis onveranderde doch beperkten handel. markts temming, P. REEK. De heer P. Reek is van z'n beroep post beambte en dat reeds gedurende meer dan 25 jaar, in welke periode hij zeker heel wat brieven en andere poststukken aan het juiste adres bezorgd zal hebben. Maar de heer Reek bekleedt behalve zijn dagelij ksch beroep nog een andere functie, waardoor hij zich clen vereerenden bijnaam van „Oom Piet" heeft bezorgd. Hij is nl. be stuurslid van de Speeltuinvereeniging „In Veilige Haven" en als zoodanig sent de jeugd hem het best onder oir pseudoniem. De heer Reek heeft zich een zekere ver maardheid verworven door zijn poppenkast- vertooningen in een eigengebouwd theater, met zelf-vervaardigde marionetten en zelf vervaardigde geschiedenissen. Het aantal kin deren dat hij met zijn poppenkast geheel be langeloos heeft vermaakt is niet te tellen, maar er zullen weinig kinderen zijn die niet eenmaal een voorstelling hebben bijgewoond. Op allerlei manieren heeft de heer Reek zich voor den speeltuin en de kinderen ver dienstelijk gemaakt en als hij eens den leef tijd heeft, bereikt, dat hij zijn werk moet- laten rusten (hetgeen nog lang kan duren) wordt hij zeker eerelid van I.V.H.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1