Geheimen der Zee. l/aat M VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; ZATERDAG 2 FEBRUARI 1935 Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Altona Arendskerk Ardanbhan Alphard Agamemnon (Ned.) Amazone Boskoop Baarn Boschfontein Britsh Strength Bodegraven Bacchus (Ned.) Colombia Clvtoneus Crijnssen Caribia Donau Deiphol D^nhne (Gr.) Deucalion (Ned.) Eridano Eldrid Edmund Halm Grey County Galgewater Gaasterkerk Hercules (Ned.) Helder Hermes (Ned.) Iserlohn Istina Juno (Ned.) Johan de Witt Joma Kurmark Klipfontein Kreta Katwijk L. Z. Cambanis Leeghwater Laomedon Lucerna Margot (Eng.) Mirach M .asland Minnewater M. v. St. Aldegonde' Melampus Mapia Menes Mars Morula Malvina Madoera N. G. Culucundis New Zeeland Nereus Pan Aruba Prometheus Poelau Tello Poseidon Randfontein Segura Streefkerk S'entor Saarbrücken Spapool Salland Sveti Vloho Simaloer Taj'andoen Trier Trave Te lam on (Ned.) Turicum Tawali Tiberius (Ned.) Tove (Deen) Theseus (Ned.) Ulysses Vesta (Du.) Wolsum Waterland (Ned.) Wim Wilberforce Zeélandia Buenos Aires Zonnewijk Rosario Chili Ned. Indië Japan Rosario Diamante Midd. Zee West Indië Chili Chili Zuid Afrika Abadan Chili Midd. Zee West Indië Ned. Indië. Hamburg West Indië Japan "tencepcion ^anta Fé. Midd. Zee La Plata Stettin Danzig J apan Buenos Aires Buenos Aires Japan Boursas Hamburg Bourgas Mexico La Plata Alexandria Batavia Londen Ned. Indië Afrika W. Indië Sta Caballo (v. IJm.) Buenos Aires Buenos Aires Batavia Port Arthur Buenos Aires a Plata Aires La Plata Ned. Indië Ned. Indië Batavia Ned. Indië Valencia Curacao Curacao Hamburg oncepcion ^t. Arthur Hamburg Baytown Batavia Batavia. Danzig Hamburg Buenos Aires Afrika Batavia BöstrA^ië Diamante Buenos Aires Buenos Aires Ncd. Indië Ned. Indië. Oost-Azië Oost-Azië Mexandrië 'onstant.za Ned. Indië Midd. Zee Kopenhagen Stettin Bourgas Lissabon Santa Fé Hamburg- West Afrika 26 Febr. 18 Febr. 13 Febr. heden 9 Feb. 3 Febr. 3 Febr. 24 Febr. 5 Febr. 15 Febr. 11 Febr. 2 Febr. 2 Febr. 5 Febr. 5 Febr. 6 Febr. 8 Febr. 3 Febr. heden 18 Febr. 17 Febr. heden 12 Febr. 12 Febr. 5 Febr. 2 Febr. 9 Febr. 14 Febr. 13 Maart 2 Febr. 21 Febr. 15 Febr. heden 3 Febr. 3 Febr. 4 Febr. 27 Febr! 23 Febr. 7 Maart 4 Febr. 3 Febr. 4 Febr. 6 Febr. 6 Febr. 5 Febr. 26 Febr. 2 Febr. 23 Febr. 23 Jan. van Curacao. 29 Jan. van Triest. 1 Febr. te Penang. 24 Jan. van Buenos Aires. 16 Jan. vertrokken. 29 Jan. te Valencia. 26 Jan. van Pto Barrios. 30 Jan. van Liverpool. 30 Jan. van Callao. 30 Jan. van Teneriffe. 19 Jan. te Avonmouth. 29 Jan. te Valparaiso. 30 Jan. van Gibraltar. 28 Jan. van Azoren. pass. 1 Febr. Prawle Point. 2 Febr. vertrokken. 2 Febr. van Pto Barrios. 30 Jan. van Shanghai. 29 Jan. van Madeira. 12 Jan. vertrokken. 30 Jan. van Palermo. 27 Dec. van Rosario. 30 Jan. vertrokken. 2 Febr. vertrokken. 30 Jan. van Kobé. 27 Jan. van Las Palmas 30 Jan van St. Michiels. 27 Jan. van Yokohama. 29 Jan. te Izmir, in lading. in lading. 23 Jan. van Havana. 24 Jan. van Dascar. 31 Jan. van Limni. 30 Jan. van Colombo. 1 Febr. te Vlissingen. 30 Jan. van Port Soedan. 26 Jan. van Zanzibar. 28 Jan. van La Guayra. in lading. 16 Jan. van St. Vincent. 23 Jan van Pernambuco. pass. 30 Jan. Perim. 24 Jan. vertrokken. 24 Jan. van St. Vincent, pass. 31 Jan. Ouessant. 31 Jan. van Las Palmas. 11 Jan. van Rosario. 31 Jan. van Algiers. 1 Febr. van Belawan. 30 Jan. van Colombo. 1 Febr. van Belawan. 27 Jan. van Lissabon. 30 Jan. vertrokken, in lading. in lading. 13 Jan. van La Plata. 11 Jan. vertrokken. 2 Febr. vertrokken. 18 Jan. vertrokken, in lading, in lading, in lading. 2 Febr. vertrokken. 27 Jan. van Madeira, pass. 31 Jan. Ouessant. pass. 31 Jan. Perim. 29 Jan. van Colombo. 20 Jan/vertrokken. in lading, in lading. 28 Jan. van Tjilitjap. pass. 30 Jan. Gibraltar. 31 Jan. van Lissabon. 27 Jan van Port Sudan. 30 Jan. van Valencia. 29 Jan. van Gibraltar. 30 Jan. van Batavia. 31 Jan. te Triëst. 29 Jan. vertrokken, in lading. 31 Jan van Gibraltar. 30 Jan. vertrokken. 26 Jan. vertrokken, in lading. 25 Jan. te Lagos. 30 Jan. van Vigo. 20 Jan. vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE UMU1DKN AANGEKOMEN SCHgPKN Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Zweedsch Nederl. Finsch s.s. m.s. m.s. Gudur Ransdorp Wellamo Londen Nordenham Teignemouth laden zwavelzuur bijlegger IJMUIDEN En schepen verdwijnen spoorloos De ramp der Waratah. Even geheimzinnig als de reeds beschreven gevallen is het lot van den Engelschen stoo- mer „Waratah". Nog versch in het geheugen ligt de sinis tere verdwijning van het groote Deensche zeilschip „Kobnhavn", het schoolschip. waar mede een 50-tal jonge mannen, leerlingen voor de groote vaart, om het leven kwam. De ramp moet geschied zijn „ergens" ten zuiden van Kaapstad. Op den 7en Juli 1909 vertrok het mailstoom schip „Waratah" van Adelaide (Australië) rond Kaap de Goede Hoop naar Engeland. Het was een voor dien tijd geweldig schip, niet minder dan 16.800 ton bruto groot! Het behoorde tot de beroemde en welbeken de „Blue Anchor Line" en voer geregeld van Australië op Engeland en terug. Het schip was natuurlijk in de hoogste klasse van Lloyds opgenomen (100 Al) en had alle vereischte certificaten. De gezagvoerder, captain Ilbery was een der beste van den staf en had reeds 41 dienst jaren bij zijn maatschappij. De eerste reis heen en terug was een vol ledig' succes geweest, hoewel de kapitein had gerapporteerd, dat de stabiliteit van het schip niet zoo goed was als van 't zusterschip „Keelung". Öp 27 April 1909 was 't schip van Londen naar Australië vertrokken en had 'n schitterende uitreis gehad. Op 7 Juli werd de terugreis aanvaard en op 27 Juli had men Durban aan- geloopen. Van hier zou rond Kaap Agulhas Kaapstad aangedaan worden, een afstand van pl.m. 82 uur stoomen. De Waratah had een totale bemanning- aanboord van 129 officieren en manschappen en 92 passagiers, in totaal dus 221 koppen. Bijna terzelfder tijd. dat de Waratah van Durban vertrok liep (8 uur 's avonds) de klei nere Clan Mac Intyre deze haven uit en zette eveneens koers naar Kaapstad. Daar beide schepen ongeveer even snel voeren, bleef de Warantah voortdurend in 't zicht van zijn begeleider. Op den 28en Juli stond er op de kust een zeer zware storm; een schip van de grootte der Waratah moet zoo'n storm gemakkelijk hebben kunnen doorstaan, want ook de zoo veel kleinere Clan Mac Intyre kwam er goed doorheen. Ze passeerden van 27 tot 28 Juli niet minder dan 10 andere schepen. Een dezer schepen, de Guelph, rappor teerde met de Waratah in den avond van den 28sten lichtseinen te hebben gewisseld. Alles wat toen wel aan boord. Even na het invallen van de duisternis, in den avond van den 29sten, was de Waratah voor de een paar mijl achter varende Clan Mac Intyre plotseling verdwenen. Na dien datum is er nooit meer iets gehoord noch gezien van dit mooie en groote schip. Er is in latere jaren veel moeite gedaan om tenmin ste toch de romp van de 17.000 tonner te ontdekken (waarvoor zelfs van vliegtuigen ge bruik gemaakt werd) doch alles tevergeefs. Geen riem, geen stukje hout is ooit meer gevonden, het schip was compleet van den aardbodem verdwenen, hieruit valt af te lei- dan, dat de ramp, welke de Waratah ge troffen heeft, wel zeer plotseling moet zijn gekomen. Men bedenke hierbij, dat het schip voorzien was van een zij het dan voor dezen tijd wel zeer primitief aandoende, installatie voor draadlooze telegrafie. En toch vond men een spoor! Maar daar over later. Toen de Waratha eenige dagen zoek was. werd vanuit Kaapstad alles gedaan om naar het schip te zoeken. De admiraliteit zond een kruiser uit, om de zaak te onderzoeken, doch dit schip vond niets en moest onverrichter- zake naar de Tafelbaai terugkeeren. De Blue Anchor Line charterde een vaartuig teneinde nog eens ter dege de route waarop de Wara tah vergaan moest zijn, af te zoeken. Vruch- telooze pogingen van vele maanden! Een bijzondere ontdekking een maand na de vermissing van het schip gedaan, bracht vrij veel beroering. De derde officier van de „Tottenham" deel de mede, dat hij op 11 Augustus in de nabij heid van de kust van East-London lichamen had zien drijven. Een daarvan kon hij vrij zuiver beschrijven: dat van een jong meisje in een roode jurk met zwarte kousen. (Later bleek zoo iemand aan boord te zijn geweest. Dit volgens verklaring van een zekeren mr. Swayer) De kapitein van de „Tottenham" ontkende echter de juistheid der waarneming van zijn derden stuurman. Hij meende, dat die zoogenaamde lichamen niets anders dan groo te visschen waren geweest, terwijl men 'n rol rood papier met een zwarten band er om heen voor het bewuste meisje had aangezien. Voorspelling en droomgezicht ontbraken ook nu niet! Een der passagiers der Waratah, de hierbo ven reeds genoemde mr. Swayer, had slechts de reis van Australië tot Durban meegemaakt en had op die trip een gruwelijken droom ge had, die zich drie maal herhaalde: een zonderling mansfiguur had op bijzondere wij ze een zwaard naar den droomer gezwaaid! Mr. Swayer had er toen schoon genoe; van en stapte in Durban af, hoewel hij nog passage tot Kaapstad geboekt had. Bij het vertrek van Sydney had, zoo vertelde hij, het schip een zeer gevaarlijke slagzij waarvan hij cok al erg geschrokken was. In het jaar 1933, eindelijk, meer dan 24 jaar na het verdwijnen der Waratah, vond men op de kust van Nieuw Zeeland, dus heel aan de andere zijde van den Indischen Oceaan, een reddingboot van het verdwenen schip. In deze boot bevond zich echter hoe genaamd niets, dat belangstellenden op het spoor van het ongeluk kon brengen. Terzelfder plaatse, waar de Waratah ver moed wordt te zijn verdwenen, stootte vorig jaar Januari een tanker zoo hevig op een of ander hard voorwerp onder water, dat het schip een groot lek bekwam en slechts door het onmiddellijk sluiten van zijn water dichte schotten gered kon worden. Het gouvernement liet in de maanden MaartApril een onderzoek ter plaatse in stellen. De geheele omgeving werd afge peild, docher werd niets gevonden, niets hoegenaamd, dat als oorzaak van deze hevige botsing beschouwd zou kunnen wor den. Zijn hier vulcanische werkingen in het spel eweest? Het mysterie, één der vele van den Oceaan, blijft onopgehelderd. AARDIGE RECLAME VAN „DE ECONOOM". In de étalage van de schoenmakerij „De Econoom" Kalverstraat 14 is een aardige reclame geplaatst waarbij voor iedereen de legenheid worden opengesteld, een prijs machtig te worden. In de étalage rijdt een electrische auto op rails. Deze wordt door het Econoom-mannétje, gezeten op een bak fiets, achtervolgd. Doordat de wissels van de rails automatisch overgaan, heeft dit tot gevolg dat auto en Econoom-mannetje kris kras door de étalage rijden wat op zich zelf al de moeite waard is om te gaan zien Maar men kan meer doen. Ieder die zijn schoeisel ter reparatie geeft bij de Econoom of daar teder of rubber koopt krijgt een formulier waaron men kan invullen hoeveel meters rails daar in de étalage liggen. Op ons bureau bevindt zich een verzegelde enveloppe waarin het juiste aantal meters rails is genoteerd en deze wordt begin Maart door ons ge opend.'Aan deze prijsvraag zijn 14 prijzen verbonden voor de juiste oplossers of die het dichtste bij het juiste aantal meters heeft geraden. OPENBARE VERKOOPING Bij de gisteren ten overstaan van notaris W. A. Dolleman in café Griffioen gehouden ver- kooping, werd verkocht: a. het woonhuis met erf aan den Velserduin- weg 94 aan den heer G. v. d. Kolk voor f 2800. b. het woon- en winkelhuis met erf aan den Velserduinweg 98 aan den heer A. P. Kochx voor f 3325. c. het perceel grond gelegen aan den Vel serduinweg en groot 33.67 Aren aan den heer G. v. d. Kolk voor f3011. Een en ander behoorende tot de nalaten schap der Wed. v. d. KolkGarritsen. CHRISTELIJKE FABRIEKSARBEIDERS. Op Dinsdagavond 5 Februari zal in de Ge reformeerde Kerk aan den Koningsweg een ledenvergadering van de Chr. Fabrieksarbei ders gehouden worden. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren D. Blok, J. Luttik en F. Tijtsma, laastgenoemde als- voorzitter. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". Spoedig weer een uitvoering. Het bestuur van T. V. IJ. schrijft ons: T. V. IJ. bestond op 1 October 1934 drie en dertig jaar en der- oudste vereeniging in onze gemeente heeft in die jaren ups en downs gekend, tijdens van bloei, maar, vooral de laatste jaren, tijden van groote moeilijk heden, veroorzaakt door de algemeene ma laise, die vooral onze gemeente zwaar heeft getroffen. Dit alles is oorzaak, dat T. V. IJ. niet meer zooveel naar buiten kon optreden als in betere tijden het geval was: alle krachten moesten worden aangewend, om het hoofd boven water te houden Maar nu mogen we zeggen, dat het ergste voorbij is; het gaat weer in stijgende lijn, dank zij de activiteit van leiding en bestuur en van de vaste kern van leden, die hun ver eeniging in voor- en tegenspoed zijn trouw gebleven. Nadat het vorige jaar noodgedwongen van het geven van een officieele uitvpering moest worden afgezien, zal T. V. IJ. nu weer voor het voetlicht komen. Wij alten, we zullen ons best doen, maar gij, dames en heeren, die vroeger lid geweest zijt van T. V. IJ., gij alten, die belangstelling hebt voor de lichamelijke opvoeding in het algemeen en voor onze ver- ee«:ging in het bijzonder, uw steun hebben wij noodig. Komt allen op Donderdag 7 Fe bruari naar Thalia en wanneer gij ons hebt zien werken, treedt dan toe als lid of als donateur, maar vooral als lid wij hebben leden van 5, maar ook van 45 jaar het is in uw eigen belang en in dat van uw kinderen, nu de overheid noodgedwongen op het gym nastiekonderwijs moet bezuinigen. Ja nood- .edwongen, want wij hebben tot nu toe altijd haar volle medewerking gehad en wij ge-, denken in dankbare herinnering wijten onzen' burgemeester, die steeds van zijn medeleven heeft blijk gegeven. Bedenkt, dat een gezond en harmonisch ontwikkeld lichaam u helpt, alle moeilijk heden gemakkelijker te overwinnen. Het sloopen Van öu3e scKepen. Vraagstuk in Engeland wederom actueel. Ook voor IJmuiden? Vele maten is in vak- en dagbladen gespro ken over de mogelijkheid tot steun aan scheepvaart en scheepsbouw. Vele voorstellen werden gedaan en pole mieken werden er over gehouden. Een ge schikte oplossing werd blijkbaar niet ge vonden; een verzoek aan den minister om steun voor den scheepsbouw werd dan ook met beslistheid geweigerd, omdat daardoor de totaal-tonnenmaat nog verhoogd zou wor den, hetgeen, zooals een ieder moet toegeven, den toestand nog verergeren zou. In Engeland is begin Januari een wetsont werp aangenomen voor steun aan de scheep vaart en dientengevolge ook aan den scheepsbouw. Men zag daar namelijk in. dat, wil Enge land zich handhaven als eerste scheepvaart natie. men dan moest zorgen voor tijdige mo derniseering der vloot. Welke voordeelen zulk een goed geoutilleerde vloot meebrengt, blijkt uit een voorbeeld, ditmaal niet ontleend aan het visscherijbedrijf: de Groningsche kust vaart, welke zich met de thans verreweg mo dernste vloot van Oost- en Noordzee nog steeds in een gestadigen bloei verheugt, zóó dat Engeland ze met naijverige oogen be schouwt, en dat ondanks valuta-verlaging van het Eng. pond, de Krone of de Duitsehe deviezen verordening. Het Engelsche wetsontwerp hield in het kort in. dat voor ieder en ton gesubsidieerden nieuwbouw 2 ton oud materiaal ingeleverd moet worden en voor iederen ombouw van 1 ton 11/2 ton. Bij eenig nadenken zal blijken, dat bij voortgezette vraag naar oude schepen de prijs door vraag en aanbod zich zal regelen, zoo dat dit remmend zal werken op mogelijk te groote vraag naar schepen, gebouwd met re- geeringsstéun. Dat door ombouw of nieuwbouw de capa citeit van de vloot verminderd wordt door inlevering van 1.5 respectievelijk 2 maal de tonnage zal voorloopig geen zorg zijn, ge zien den huldigen toestand van lastigen over vloed. In Duitschland bestaat reeds langen tijd gelegenheid om met zeer hooge subsidie te te bouwen en te repareeren, zoodat de werven somtijds het werk niet meer aan kunnen en thans, is ook Engeland met hulpverleening door inwisseling begonnen. De ombouw, nieuwbouw en versterking der Engelsche visscherijvloot is in dit plan op genomen en haar is in verhouding met het geheel een ruime plaats toebedeeld. Zoodat we eerdaags naast een zich steeds moderni- seerende Duitsehe visschersvloot ook een Britsehe op de Noordzee zullen tegenkomen. En wat doet IJmuiden, wat doet ons land? Onze minister van Economische Zaken heeft heeft het vorig jaar in zijn maidenspeech gezegd, dat waar practisch uitvoerbare voor stellen tot ondersteuning van een bepaalden bedrijf staak gedaan worden dit zijn mede werking zal hebben. Reeds te lang „verheugt" de IJmuider vis- schershaven en wel in het bijzonder de haring haven zich in het bezit van een keurige col lectie „oud roest", die slechts in oorlogstijd waarde zal kunnen hebben. Reeds te lang draalt men met den nieuwbouw onder vis schersvloot. En de hegemonie van den Duitscher of den Brit neemt steeds vaster vormen aan. Laat men zich dan spiegelen aan dit prac- tische Engelsche idee opdat eindelijk de langgekoesterde wensch tot hulp aan het vis scherijbedrijf in het onderdeel er van: nieuw bouw. in vervulling moge gaan. Het is werkelijk een steun, die waardig besteed wordt, omdat deze ook aan de werven weer vele handen werk en dus brood) geeft! VISSCHERIJNIEUWS IN EEN NOTEDOP. De „Eendracht." en de ..Penelope" zijn, na te Amsterdam gedokt te hebben, weer naar zee vertrokken. De lakken in de Visschershaven worden we derom op hun oude ankerplaats teruggelegd. Het motorschip „Aarsten" is weer ver trokken. NAAR HET CONCOURS. Het Chr. Gemengd Koor, „Excelsior" divi- jent de heer Jan Beider heeft besloten, doel te nemen aan het nationale concours, uitge schreven door Enka's Mannenkoor te Ede. „Excelsior" zal uitkomen in de afdeeling .uitmuntendheid". IJzerverscheping. Alhier is aangekomen voor het Hoogoven- bedrijf het Zweedsche stoomschip „Gudur" ten einde ijzer te laden voor Zweden, waar heen het schip vertrekken zal na te Amster dam de lading te hebben aangevuld. Nieuw vischstation. Binnen enkele dagen zal de vischverzending te Cuxhaven worden overgeplaatst van het thans bestaande gebouw naar een nieuw op getrokken groot statio" Deze overplaatsing zal zonder eenige fee 'ijkheid geschieden, doch men stelt zich voor in begin van Maart, wanneer het gebouw in vol bedrijf genomen zal zijn, feest te vieren. Het oude gebouw en de daaromheen liggende grond zullen naar gemeld wordt, gedeeltelijk gebruikt worden voor opslagplaats van haring en gedeeltelijk voor wegverbetering. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip „Ransdorp" is hier van Nordenham aangekomen met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenhaven gelost wordt. Een dolfijn aangespoeld. Zondagmorgen vond men op het strand te Liyngby (Denemarken) een dooden dolfijn, welke niet minder dan 5 Meter lang was en ongeveer 1200 pond woog. Deze dieren komen hoofdzakelijk in de Groenlandsche wateren voor en sedert 1903 is zulk een visch niet meer in de Deensche wateren aangetroffen. Behouden aangekomen. Bij Bureau Wijsmuller is bericht ingekomen, dat het Engelsche stoomschip „Asiatic", dat in beschadigden toestand door de sleepbooten Drente en Holland naar Hamburg gesleept werd, behouden in de haven van bestemming is aangekomen. De sleepbooten zijn inmiddels naar hun stations, t.w. Nieuwediep en Ter schelling, teruggekeerd. Reuklooze vischmeelfabricatie. Over het algemeen hoort men ernstige klachten over de onaangename geuren, welke de vischmeelfabrieken in den omtrek der ves tiging verspreiden. Ook in Duitschland heeft men op allerlei manieren getracht aan dezen overlast paal en perk te stellen en het schijnt nu, dat er werkelijk een oplossing voor dit vraagstuk gevonden is. Eén der grootste fa brieken op dat gebied, de Norddeutsche Fut- termittel Fettindustrie te Eirelstedt heeft haar bedrijf zoo weten in te richten, dat van I onaangename geuren geen sprake meer is. De j gewonnen traan is bijna zoo helder als water en verspreidt in het geheel geen reuk. Als de nieuwe machines werkelijk zoo blijven werken is het vraagstuk geheel opgelost. SCHOOI/VOEDING - ■Sedert de vorige opgaaf werd ontvangen: Laatste opgave f.2 828,215 R. f 1.25 Rijksvischhal f 27,59 Rente v'. geld o. d. Nutsspaarbank f 8,13 Pastoor R. f 5, Mevr. M. 190 bonnen f 9,50 Mevr. B., 82 bonnen f 4,10 Hr. R. 52 bonnen f 2,60 Mej. R. 82 bonnen f 4,10 G. 106 bonnen f 5,30 Mevr. C. 194 bonnen f 9,70 Dames H. 67 bonnen f 2.35 L. 255 bonnen f 12,75 v. B. 91 bonnen f 4.55 Z. 50 bonnen f 2,50 N.N. f 0,05 V. V. 82 bonnen f 4,10i M. 42 bonnen f 2,10 d. B. 139 bonnen f 6,95 Mej. W. 180 bonnen f 9.— M. f 1,— Mevr. D. 110 bonnen f 5,50 S. 170 bonnen f 8,50 Mevr. S. 84 bonnen f 4,20 Mevr. M. 204 bonnen f 10,20 Mej. T. 83 bonnen f 4,14 Mevr. D. 82 bonnen f 4.10 Mej. R. 47 bonnen f 2,35 Hr R. 80 bonnen f 4,— Mej. K. 70 bonnen f 3,50 G. 87 bonnen f 4.35 A. B. 105 bonnen f 5,25 L. 300 bonnen f 15, B. 92 bonnen f 4,60 Mevr. M. 43 bonnen f 2,15 Mej. S. 140 bonnen f 7,— Mej. C. 180 bonnen f 9,— v. V. 70 bonnen f 3,50 L. 250 bonnen f 12,50 K. 300 bonnen f 15, V. D. 112 bonnen f 5,60 Z. 45 bonnen f 2,25 Mej. W. 300 bonnen f 15,— G. 84 bonnen f 4,20 Dames V. en d. P. 264 bonnen f 13,20 d. B. 114 bonnen f 5,70 Mevr. S. 77 bonnen f 3,85 Mevr. D. 63 bonnen f 3,15 Mej. R. 50 bonnen f 2,50 Hr. R. 64 bonnen f 3.20 S. 154 bonnen f 7.70 Mej. M. 45 bonnen f 2,25 Mej. B. 68 bonnen f 3,40 V. B. 93 bonnen f 4,65 V. D. 135 bonnen f 6,75 Totaal f 3159,985 ,,'T KLEUTERHUIS" 27 Trompstr. 27, IJmuiden Oost (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: i J. P. M. Lagerberg-Lubbers, z. Dirk Har- togdwarsstraat 10, IJmuiden. J. A. Nieu- wenhuis-Spaargaren, z. Meervlietstraat 60, Velsen. Th. de Jong-Heintjes, z. de Rijp- straat 23. IJmuiden. B. Otten-Burger, d. de Ruij-terdwai-sstraat13, IJmuiden. P. Deelder-Breukhoven. Mahustraat 44. IJmui den. A: M. L. Rutte-Kramers, z. Hofgeest 10, Santpoort. H. - Geertsma-Sibjjji., ft-, Mèlklaan 64.Velsen N. C. H. TÖnigRof fel z. Kruidbérgefweg 52, Santpoort. 'C. Kuster-Gorter. d. Berkenstraat 1. IJmuiden. C. J. van den Nieüwendijk-van dér Linde, d„ Kortenaerstraat 12,' IJmuiden. M. E. Stek-van der Veen, Cederstraat 51. IJmui den. J. M. Geluk-Potter, d., Zijweg N. Schulpweg 316, Velsén N. Overleden: A. Pegeman, 34 j. echtgen. van L. Chlebna, Meidoornstraat 8. IJmuiden. H. van de Weerd, 69 j„ echtgenoote van Th. van den Nieuwendijk, Kalverstraat 2, IJmuiden. Ondertrouwden W. P. v. d. Vliet en S. v. Geelen, Rijksweg 470, Santpoort. T. Beets en M, v. d. Steen, Velserduinweg 145. IJmuiden. M. Berg werf en A. v. d. Veen, P. Vermeulenstraat 17 IJmuiden. -S. Vellinga en G. A. Buis, Am sterdam. W. de Niet en D. v. Houwelingen, Pr. Krugerstraat 63, IJmuiden. Gehuwden: J. C. L. Mol en M. Plokker, Berkenstraat 30 TJmuiden. B. J. Witteman en J. M. Kort- houwer, Hofgeesterweg 23a, Santpoort. bij A. Kraak ZEEWEG 87 IJmuiden-Oost GRAFKRANSEN EN PALMEN jPf TELEFOON 4528 (Adv. Ingez. Med.) aa.i het woord.... Voor den Inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken ge-plaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het conflict bij de „Werk verschaffing" te Beverwijk. Mijnheer de redacteur. Gaarne willen wij in uw blad eenige regel? schrijven over het verloop van deze zaak. ZoG- als men weet heeft in December de leiding be slist, ondanks de slechte weersgesteldheid, de schuilkeeten af te schaffen. Daaruit zijn de strubbelingen ontstaan, de zaak werd geslo ten en de menscnen werden er door gedu peerd. Daarop kwam het rapport van B. en W. aan den minister met de eenigszins vreemde straf, welke eigenlijk niet als straf kon wor den beschouwd, gezien andere uitsprak: van deze instantie, hoewel de arbeiders toch 14 dagen geldelijk gedupeerd werden. Dit alles had met wat meer werkelijk contact kunnen worden voorkomen. Wat gebeurt er nu? Na de hervatting der werkzaamheden plaatst de leiding zonder aan vrage der arbeiders de keetjes weer bij 't werk terug. Nu kon 't groote ongerief, waaraan eerst naar 't scheen 't wel en wee van geheel Be verwijk afhing, wel ingevoerd worden. Zou 't niet billijk zijn als B. en W. in de leiding nu ook de overige arbeiders rehabili teerden en bij de plaatsingen geen rancune maatregelen to.epasten. Met dank. voor de plaatsruimte. Eenige gedupeerden»

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6