HET NIEUWE AVONDBLAD DAAROM ONMISBAAR IJMUIDER COURANT 20e JAARGANG No. 78 MAANDAG 4 FEBRUAR11935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand _j cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen Sjv.r« rf J! onn u.. 5 Van s van zeKera tegc" vuui uc navuigeuae Dearagen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De vischomzet in Januari. Bleef bijna f 40.000 beneden het vorig jaar. Meer haring doch minder trawlvisch. De vischomzet in den Rijksafslag gedurende de maand Januari 1935 bedroeg f 608.799 tegen f 647.129 in dezelfde maand van het vorig jaar. Er valt dus een achteruitgang van bijna f 40.000 te constateeren. Er kwamen de vorige maand binnen: van de trawl- en zeevischzegen-visscherij 174 (185) Nederlandsche stoom- en motor trawlers met f 384.984 ff 426.383). 133 (144) motorloggers met f 92.584 (f 111.844), 1 (0) zeilkotter met f 27r2J), 161 (241) motorkust- visscher met f 28.810 Cf 26.058), 63 (46) open booten met f 226 (f 421). 4 (2) Deensche motor kotters met f 2581 (f 1820) en 3 (1) Belgische met f 2411 (f 351); van de drijfnctvisscherij 78 (1) stoomloggers met f 47.153 (f 3859) en 26 (3) motorloggers met f 27.672 (f 3.586). van de beugvisscherij 6 (32) stoombeugers met f 671 (f 22.679); Consignatiezendingen De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 15.635 (f 25.811). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van Januari 1934). Vereeniging IJmuidens Bloei. De jaarverslagen over 1934. Uit de cijfers, blijkt dat het vooral de trawlvisscherij is geweest, waaraan de ach. teruitgang toegeschreven moet worden. De stoomtrawlers bleven met ca. f 42.000, de motorloggers met bijna f 20.000 bij Januari 1934 ten achter en het is aan den grooten haringaanvoer te danken,, dat de achterstand in de eerste maand van dit jaar niet nog grooter is. bij Januari 1934 vergeleken. Opvallend is het gunstige resultaat der kustvisschers. We komen voor deze schepen op een gemiddelde van f 180 tegen f 108 in 1934. De 161 botters en kotters van de vorige maand besomden nog bijna f 3000 meer dan de 241 in Januari 1934. De cijfers wijzen voorts aan, dat de aanvoer van buitenlandsche kotters van weinig be- teekenis is, evenals trouwens in 1934 Dit geldt ook voor de haringschepen: ver leden jaar kwamen nog 14 Engelsche stoom- drifters binnen, de vorige maand geen enkele. Maar des ondanks was er veel meer haring: daarvoor zorgden de bijna 100 Nederlandsche steom- en motorloggers, die in totaal voor f 75.000 haring (verscne) aanvoerden, tegen verleden jaar slechts 4 met ruim f 7000. Dit is wel een zeer bijzonder verschijnsel, zoover ons bekend, is het nooit eerder voorgekomen, dat er zoo laat in het seizoen versche haring door Nederlandsche haringschepen werd aange voerd. Voornamelijk zal dit wel het gevolg zijn geweest van de door de regeering ingevoerde beperking van den aanvoer van pekelharing waardoor reeds vèr vóór bet einde van het seizoen de haringvloot tot werkloosheid zou zijn -gedoemd, ware het niet, dat zij de vis- scherij had voortgezet zonder zout. Thans nog, nu de Zuiderzee-haring (zoo zullen we deze visch nog maar blijven noemen) al weer op de markt is, is er nog geen einde gekomen aan den aanvoer van versche haring van het groote water. Of de resultaten van deze late haringvisscherij bevredigend zijn, is niet ge makkelijk te zeggen, omdat er veel combinatie vangsten werden aangevoerd, maar over het algemeen was de marktprijs niet ongunstig. Wat de „hoofdelijke" resultaten der trawlers betreft, ook deze vertoonen een kleine achter uitgang, vergeleken bij Januari 1934, een achteruitgang, die wellicht door de reede- rijen niet gevoeld wordt, in verband met de gedachte exploitatie-kosten. De gemiddelde reisbesomming in Januari 1935 bedroeg f 2210 tegen f 2300 in dezelfde maand van het vorig jaar, een verschil dus van slechts f 90 Met de beugvisscherij gaat het steeds ver dei- bergafwaarts Het aantal stoomloggers, dat de haringvleet voor de beug heeft verwisseld, be perkt zich tot een drietal, die daardoor een dikkere spoeling vonden dan het dozijn, dat verleden jaar met de beuglijnen naar de Noordzee voer. De drie beugers maakten vorige maand zes reizen met een gemiddelde besom ming van ruim f 1100. Verleden jaar in dezelfde maand maakten deze schepen een geriddel- de van ruim f 700, zoodat het resultaat thans meer dan 50 pet. beter is. Oorspronke lijk heette het. dat ook dit jaar weer een twaalftal stoomloggers zou gaan beugen, maar daar schijnt niets van te komen. Ook gelooven we niet, dat het resultaat der vorige maand de Vlaardinger reeders in de verleiding zal brengen, meer beugers naar zee te zen den. Daarvoor is nog al wat noodig en het seizoen gaat z'n gang. DE NOORDZEESLUIZEN. Door de Noordzeesluizen zijn in de maand i Januari geschut: uit zee 250 stoom- en motor schepen met een inhoud van 1.842.875 M3. en «aar zee 262 stoom- en motorschepen met een inhoud van 1.988.259 M3. In het jaarverslag van den secretaris-pen ningmeester van den Vereeniging IJmuidens Bloei den heer B. G. Schuitemaker worden eenige woorden gewijd aan de nagedachtenis van de overleden bestuursleden de heeren K. van Pel en A. F. C. Bückmann, die wor len her dacht als goede burgers, als eminenten zaken - menschen, doch bovenal als uitstekende be stuursleden, naar wiens adviezen gaarne ge luisterd werd. Verder ontleenen wij aan het verslag het volgende Het ledental. Wij begonnen het boekjaar met 209 leden. Door tusschentijds bedanken, vertrek en an dere oorzaaken verloren wij 39 leden. In het zelfde tijdperk traden 39 leden toe, zoodat het boekjaar eindigde met 209 betalende leden. Daarvan hebben wegens vertrek e.a. oorzaken bedankt, met inachtneming van art. 6 der sta tuten, 7 leden. Toegetreden per 1 Oct. 37 leden. Totaal 239 op 1 October. Indien wij dat cijfer als basis voor een verderen opbouw van het ledental konden handhaven, zouden wij zeer tevreden zijn. Maar de eerste kennismaking met de le den in het nieuwe boekjaar 1934—1935 heeft ons deze illusie ontnomen. Intusschen brengen wij hier een eere saluut aan die leden, welke spontaan hebben mede gewerkt aan het werven van nieuwe leden. Nadere cijfers de mutatie betreffende wor den in het financieel verslag van den penning meester gegeven. De economische en cultureele ont wikkeling onzer gemeente. Als na afloop van een wacht de omstandig heden van weer en wind de zelfde zijn geble ven als bij het sluiten van een voorafgaande wacht, schrijft de zeeman in zijn journaal „als voren". Wij zouden over den economischen toe stand onzer gemeente hetzelfde kunnen schrij ven. Het vorig verslag ^sloten wij met de hoop op beter, thans kunnen wij niet anders doen. In de groote lijnen vermogen wij geen veran dering ten goede bespeuren. Wel hebben en kele kleine uitzonderingen eenige verbetering gebracht, doch deze hebben geen algemeene beteekenis en daar gaat, het om. Intusschen blijven wij paraat, om ook het kleinste voordeel voor onze gemeente uit te buiten. Daartoe dwingt ons de nood der tijden. Het vreemdelingenverkeer is een object, dat onze volle aandacht vraagt. Doch het ver- eischt een propagandistische bewerking die kostbaar is. In principe schrikken wij daarvoor niet terug, want ten slotte is deze arbeid pro ductief. Niettemin mogen wij er niet aan den ken om tedoen wat noodig is, zoolang wij niet door een breedén kring van belanghebbenden gesteund worden. Een netelige kwestie in onze gemeentelijke huishouding zijn de inkoopcentralen. Over het ontstaan dezer instellingen behoeven wij ons niet te verwonderen. De prijzen verhoudingen, nog jaren na den oorlog, hebben daartoe ge redelijk aanleiding gegeven. Doch thans be leven wij andere tijden. De tijd van overvragen is gelukkig voorbij en met dien zijn wij den tijd met de kleine winst genaderd. Deze winst behooren wij aan den handelsnaam te gunnen, aangezien het „leef en laat leven" een noodzakelijke schakel is, zonder welke de maatschappij niet kan be staan. De kern van de wereldmalaise is ten slotte niets anders dan het loslaten van den stelregel „leef en laat leven". Derhalve moet ook in naaste omgeving die stelregel niet ver waarloosd worden. Want daar wordt het eerst op ons gerekend. Objectief gezien kunnen wij den vóór en te genstander van deze materie begrijpen. De voorstander zegt, niemand kan mij be letten zoo voordeelig mogelijk te koopen, dat is mijn góed recht. Inderdaad dat is volkomen juist. Doch als de lezing van den tegenstander juist is, dat leden van de inkoop centrales medewerking verleenen voor den verkoop aan familie, vrienden en bekenden, dan wordt de Het eenige dagblad, dat speciaal op Uwe omgeving is ingesteld is de Daarom alleen al is dit blad onmisbaar voor alle inwoners van IJMUIDEN, IJMUIDEN-OOST, VELSEN- NOORD, DRIEHUIS-WESTERVELD en SANTPOORT. Boven dien kost dit blad SLECHTS 10 CENT PER WEEK Uw keus kan dus niet moeilijk zijn. Abonneert U daarom nog heden zaak voor ons toch even anders. Het behoeft n.l. geen betoog, dat familie, familie heeft en bekenden en vrienden zich in dit geval snel vermenigvuldigen. Zoo gezien staan wij aan de zijde van den middenstander, aangezien wij als voorstanders van een algemeene welvaarts- politiek, aan dergelijke centrales het bestaans recht ontzeggen. In het algemeen heeft de handel en indu strie in onze gemeente weinig vorderingen ge maakt. Hier en daar kwam wel eens een wei nig opleving, doch dat was niet blijvend. De knellende banden, die de geheele wereld om vatten houden ook onze gemeente in haar greep. De strijd om het bestaan welke hier wordt gestreden, dwingt ons diepen eerbied af voor de mannen, welke deze zaken leiden. Wij kun nen verstaan, dat hun pad niet over rozen aat. Uit volle sympathie en voor het welzijn van onze gemeente hopen wij, dat hun volhar dend werken eindelijk beloond zal worden met het intreden van een betere tijd. Contact met het gemeentebestuur. Ten gevolge der tijdsomstandigheden is het contact met B. en W. niet zoo groot geweest als in andere jaren. In verband met het 60 miljoen plan van de Regeering verzochten wij B. en W. als object voor werkverschaffing, de pitvoering te willen bevorderen van een weg over de toppen dei- duinen, van de Somaphore tot Bloemendaal. Wij verzochte door verscherping der bestaan de verordening het venten aan de deuren te gen te gaan. Wij vestigen de aandacht op het nut van een goede verkeersweg naar de Noordersluis ten Noorden van het Noordzeekanaal. Wij verzochten, door financieele omstandig heden daartoe gedwongen, voor 1934 het on derhoud van banken en wegwijzers voor reke ning van de gemeente te willen nemen. (Voor de wegwijzers werd het ingewilligd, de banken konden nog een jaar mee). Voorts zijn verschillende besprekingen met B. en W. gevoerd, welke wij onder de rubriek Huishoudelijk kunnen rangschikken. „Last not least" zal ons veeljarig agenda punt: „Een eigen verkeershuis" waarschijnlijk tot een oplossing komen. Wij hopen, dat het gemeentebestuur zich dan niet zal bepalen tot het beschikbaar stellen van een lokaal alléén, maar ook zal willen medewerken tot de inrich ting daarvan. De verhouding met het hoofdbestuur was goed. Meermalen trad het met ons in overleg over zaken het vreemdelingenverkeer be treffende. Met vele der aangeeslotenen V. V.'s wisselden wij propaganda materiaal en onderhielden met enkele een geregelde correspondentie. Ook met buitenlandsche organen voor het V. V. stonden wij in correspondentie. Met Antwerpen beurde dat zelfs dikwijls. De propaganda. Aan diverse redacties van tijdschriften, reis en sportorganen leenden wij clichés en schreven daar als regel een tekst bij. In den laatsten ,tijd hebben wij enkele uitzonderingen jemaakt. Wij gaven n.l. de clichés, maar ver zochten hun, zelf de tekst te schrijven. Een dezer, het orgaan van den bond van particu liere chauffeurs, begint haar artikel over de gemeente Velsen aldus: „Waar, durf ik te zeggen, vindt men'in ons land meer attracties voor vreemdelingen dan in deze gemeente; ongekend variatie van be zienswaardigheden biedt zich aan. Hoogst be langrijke industrieën, waterbouwkundige wer ken van den eesrten rang en bedrijven met Europeesche vermaardheid scharen zich naast een natuurschoon, als waarin slechts weinige gemeenten zich mogen verheugen." Daarop volgt dan in details een toelichting. Echter zoo spontaan, dat wij ons hebben af gevraagd, is het mogelijk, dat wij zonder vrees voor overdrijving het zelfde kunnen schrijven? Aan propagandamateriaal verzonden wij: 350 Pensiongidsen. 150 Korte Gidsen. 200 Overdrukken van het artikel „IJmuiden als zeehaven, als visscherijcentrum en als badplaat. Een groot aantal sluitzegels en pl.m. 150 plattegronden van de gemeente Velsen. De Woningmarkt in 1934. Bijna 700 leegstaande woningen in alle prijzen. Wie wenscht een landgoed te huren? HET VERLOREN GOUD OP DE PLAATS VAN BESTEMMING. De goudstaven, die boven Noord-Frankrijk uit een vliegtuig vielen, zijn allen teruggevonden en opnieuw door de lucht naar Londen getransporteerd. Het „lossen" van de avontuurlijke last. Burgemeester en wethouders hebben den gemeenteraad, zooals gebruikelijk, mededee ling gedaan van den stand der woningmarkt in deze gemeente. Het blijkt, dat de gemeente op 1 Januari 1935 telde 9601 gewone woningen 656 bovenwoningen 1209 woningen met nering of bedrijf totaal 11466 woningen. Het aantal diverse gebouwen, waarin geen woning, bedraagt 1440. Het aantal gezinnen bedroeg op 1' Januari 3-1-: 10777. Eén onbewoonbaar verklaarde woning wordt thans nog bewoond; deze is echter niet in de bovenstaande aantallen begrepen. Er zou dus een woningoverschot moeten zijn van 11466 10777 of 699 stuks. In werkelijkheid is dit wo ningoverschot door duibbele bewoning grooter. Om te kunnen aantoonen hoe groot dit wer kelijke overschot is: werd op 12, 13 en 14 De cember 1934 een telling van de leegstaande woningen over de geheele gemeente verricht. Op deze data stonden in totaal 697 woningen ledig, welke wat de huurprijzen betreft, volgt verdeeld kunnen worden: Gewone woningen en bovenwoningen. 2 a f2.50, 3 a f3.—, 2 a f3.50, 5 a f 3.75, 20 a f4.—, 38 a 4.25. 14 a f4.50. 8 a f4.75, 50 f5.—. 4 a f5.25, 60 a f5.50, 16 a f5 75, 91 f6.—, 10 a f6.25, 25 a f6.50. 33 a f6.75, 41 a f7—, 4 a f7.25, 42 a f7.50, 9 a f8.—, 12 a f8.25. 10 a f8.50, 11' a f8.75. 14 a f9.—. 12 a f 9.25, 21 a f 9.50, 26 a f 10.—, 23 a 10.50 2 a f 11.—, 2 a f 11.50, 10 a f 12.—2 f 12.50, laf 14.—, 1 a f 15.—. Verder stonden leeg en zijn eventueel te huur de landgoederen Beeckenstein, Water land, Rooswijk, Kennemergaarde en een villa aan den Duin- en Kruidbergerweg. Hiervoor is geen huurprijs opgegeven. Het totaal aantal leegstaande gewone wo ningen en bovenwoningen met inbegrip van bovengenoemde landhuizen bedroeg derhalve 632. Woon- en winkelhuizen. 1 a f 3.—, 1 a f 4.60, 6 a f5.—, 4 a f 5.50, f6.—,3 a f6.50, 4 a f7.—5 a f7.50, 4 f 8.—, 1 a f 8.50, 4 a f 9.—, 8 a f 10 1 f 11.7 a f 12.2 a f 12.50, 1 a f 13.— a f 13.50, 3 a f15.—1 a f 16.—1' a f 18.- 1 a f 20.—. Het aantal leegstaande woningen wordt binnenkort nog vermeerderd met 52 gereed gekomen woningen, waarvoor nog geen bewo- ningsvergunning is afgegeven. Uit bovenstaande gegevens blijkt, dat zooals wij eenigen tijd geleden reeds hebben gemeld, de woningmarkt in onze gemeente ruim voor zien is en er dus geen behoefte is aan verdere verruiming, ook niet met behulp van een 2de hypotheek. Zevenhonderd leegstaande wonin gen, binnenkort vijftig nieuwe gereed, hetgeen beteekent een toeneming van het aantal leegstaande woningen met eenzeLfde aantal. En ondanks dat alles wordt er maar steeds voortgebouwd. Overal ziet men niet alleen woningen, maar zelfs heele woningblokken verrijzen, vooral in Velsen en Santpoort. On getwijfeld zal het aantal leegstaande wonin gen door het voortdurend bouwen van nieuwe, wanneer over een jaar de statistiek over 1935 verschijnt wederom met ©enige honderden zijn toegenomen. EEN JUBILARIS GEHULDIGD. J.l. Vrijdag herdacht de heer P. van 't Padje, chef-machinist aan de papierfabriek den dag waarop hij 4U jaar geleden in dienst trad bij de fa. Van Gelder Zonen. In verband met de teraardebestelling van wijlen burgemeester Ramibonnet, waarbij de directie vertegenwoordigd was, vond de huldi ging van den jubilaris Zaterdagmorgen plaats. Op den jubileumsdag had de heer Van 't Padje reeds een telegrafischen gelukwensch van de hoofddirectie ontvangen. Zaterdagmorgen half twaalf werd de jubi laris ten kantore der directie ontboden, waar hij werd toegesproken door den heer Joan H. A. Kruimel, die hem hulde bracht voor den betoonden ijver. Als jubileumsgeschenk ont ving de heer Van 't Padje een schrijfbureau en andere geschenken, alsmede het diploma van de Maatschappij van Nijverheid. Na door de directie te zijn gehuldigd vond in de teekenkamev een huldiging plaats door het personeel. Ir. Krijger complimenteerde den jubilaris, die vergezeld was van zijn echtge- noote, en bood hem een leeslamp en een foto album van de fabrieken te Worm er en Vel sen aan. Ir. Krijger prees den jubilaris om zijn nauwgezette plichtsbetrachting en om zijn helder doorzicht en goeden kijk op de werkzaamheden. Ook de echtgenoote deelde in de huldiging. Ten huize van den jubilaris aan den Wijker- straatweg bewezen de vele bloemstukken en gelukwenschen welke achting men den jubi laris toedraagt. Van vele zijden werd hij ge complimenteerd. OPENING BAZAR ST. CAECILIA. Zaterdagavond werd in het gebouw van den .K. Volksbond de driedaagsche bazar ge opend, waarvan de baten zullen worden aan gewend voor de R.K. Muziekvereniging St. Caecilia. Op den openingsavond was er reeds een druk bezoek. De vele attracties genoten veel belangstelling. DE STATENVERKIEZINGEN. Zondag heeft vanwege de R.K. Staatspartij de stemming plaats gehad over de groslijst voor de Statenverkiezingen. In de afdeeling IJmuiden werden uitgebracht 65 stemmen, waarvan 59 voor het politiek advies, 5 voor de alphabetische lijst en 1 ongeldig, in de af deeling IJmuiden-Oost 102 stemmen, waarvan 77 voor het politiek advies, 18 voor de alpha betische lijst en 7 ongeldig. VOOR DE R.K. KINDERUITZENDING. De kinderen van het R.K. gesticht Meerzicht te Velsen zullen a.s. Woensdagavond in het Patronaatsgebouw een uitvoering geven ten bate van de afd. Velsen der R.K. kinderuit zending. De kinderen zullen voor de pauze vijf liederen zingen en daarna de kinderoperette „Sneeuwwitje" opvoeren. TOONEELUITVOERING „HET MASKER". De Tooneelvereeniging „Het Masker" gaf Zaterdagavond in „Het Wapen van Velsen" een tooneeluitvoering, waarvoor veel belang stelling was. Opgevoerd werd een blijspel in drie bedrijven „De verjongde Professor". Professor Goedhart heeft een middel uit gevonden om oudere personen de jeugd terug te geven. Na aan zijn huishoudster de noodige instructies te hebben gegeven gaat de pro fessor eenigen tijd naar Weenen, om met een alclaar wonend collega proeven te nemen. Als de professor van huis is komt een neef, die 18 jaar bij de I.P.M. als stuurman gevaren heeft en die veel op hem gelijkt, hem opzoe ken. De huisbewaarder en kennissen van den professor zien den zeeman voor den profes sor aan, die naar hun meening een verjon gingskuur heeft ondergaan. Hierdoor ontstaan natuurlijk allerlei malle situaties, die de aan wezigen volop gelegenheid geven, om hun lachspieren aan het werk te zetten. De huisbewaarder vindt in den koffer van den pseudo-professor een fleschje dat volgens hem het verjongings-elixer moet bevatten. Hij en zijn vrouw drinken er van, maar het verjongings-elixer is doodgewone wonderolie en de gevolgen blijven natuurlijk niet uit. Het stuk werd vlot gespeeld en daardoor hebben de aanwezigen van het begin tot het einde kunnen genieten van de talrijke aller- vermakelijkste scènes, die door het vlotte spel hun doel niet misten Ongetwijfeld zal deze succesvolle avond „Het Masker" aanleiding geven, op den inge slagen weg voort te gaan. In de pauze vond een verloting plaats en op het tooneelstuk volgde nog een geanimeerd bal. AANVOER VERSCHE HARING. In de afgeloopen week werden aan den af slag alhier de volgende kwantums versche haring aangevoerd: Maandag 28 Januari: geen. Dinsdag 29 Januari: 1 schip met 600 kisten. Woensdag 30 Januari: 1 schip m. 450 kisten. Donderdag 31 Januari: geen. Vrijdag 1 Februari: geen. Zaterdag 2 Februari: 1 schip met 130 kisten. In totaal werden van 23 Januari tot 3 Fe bruari dus aangevoerd 1.180 kisten versche haring.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1