DE TWEELINGZUSTERS WEEK-ABONNEMENTEN R. A. I. Een Engelsche Verkiezing. In Engeland past men nog het oude kies stelsel toe. Voor de wiskundige bekoringen van Evenredige Vertegenwoordiging is men er nooit bezweken. De Engelsehen hebben afge wacht hoe dat experiment in andere landen zou werken, en toen zij de resultaten zagen, hebben ze er alle belangstelling voor ver loren. Hun eigen methode is wiskundig nog min der verantwoord dan ons vroegere districten stelsel. Want in Nederland werd de volstrekte meerderheid vereischt. Als geen der candida- ten die bij eerste stemming behaalde, werd een herstemming gehouden tusschen de twee, die de hoogste stemmen-aantallen hadden aeboekt. In Engeland daarentegen houdt men in elk district maar één stemming. Wie het hoogste aantal noteert, is meteen gekozen. Dat°had geen enkel bezwaar in den ouden tijd. toen er nog maar twee partijen waren maar zoodra de derde partij verscheen rezen de moeilijkheden. Ettelijke candidaten werden sindsdien gekozen met een minderheid van het totaal uitgebrachte stemmen. Zelfs is het meer dan eens gebeurd, dat een partij de meerderheid in het Lagerhuis veroverde ter wijl de groote meerderheid der kiezers op de oppositie-partijen had gestemd. Toch hebben de Engelschen aan hun voorstel vastgehouden. Waarom? Eenvoudig omdat zij de nadeelen van andere stelsels grooter von den. Zij stelden zich op het standpunt, dat men in de eerste plaats met de eigenaardig heden van de menschelijke natuur rekening moest houden. Het „meerderheids-principe" wordt in Engeland niet als een soort heilige regel, maar veeleer als een soort hulpmiddel beschouwd. Men moet het, zegt de Brit, niet altijd vooropstellen en a tort et a travers willen doordrijven. Andere overwegingen kun nen belangrijker zijn. Belangrijker overwegingen acht hij: dat de kiezer zijn candidaten kent, dat hij „zijn eigen afgevaardigde" van zijn district heeft, op wien hij zich beroepen kan, en vooral dat zijn belangstelling in de verkiezingen niet vermindert. De verkiezing van een Lager huislid moet een locaal evenement blijven, er moeten spanning en strijd in zitten, het „sportieve element" moet zijn invloed doen gelden. Zegt men hem, dat sportieve elemen ten niet te maken hebben met een zoo ern stige zaak als het landsbestuur, dan ant woordt hij dat de gemiddelde kiezer dit niet als een bezwaar voelt, en dat men de belang stelling van den gemiddelden kiezer moet le vendig houden. Vooral in provinciestadjes en ulattelandsdistricten beleeft hij niet veel. Zoo'n Lagerhuisverkiezing is ten allen tijde een gebeurtenis voor hem geweest, die zijn heele omgeving in emotie bracht en op stel ten zette. Hij genoot er van. Dat is een zeer belangrijke factor, zegt de Brit, die veel meer psycholoog dan rationalist is. Laat hem er van blijven genieten. Zijn belangstelling- hebben we noodig. Aan deze vaak-vernomen Britsche opinies heb ik gedacht bij het lezen van berichten omtrent de huidige tusschentijdsche verkie zing voor het Lagerhuis te Wavertree (een Liverpoolsch district). Er zijn vier candidaten aan de start verschenen. Vijf is zoo wat het maximum in Engeland, maar dat doet zich zelden voor. Met vier strijders wordt het al spannend genoeg, en heel Wavertree, ja heel Liverpool verkeert in staat van opwinding over de campagne van het viertal. Elk heeft een verkiezingsagent met een heele organi satie achter zich, maakt zeer rumoerig pro paganda niet alleen voor zijn partij, maar ook voor zichzelf brengt huisbezoek aan de kiezers en kiezeressen en treedt natuurlijk in tallooze vergaderingen op. De vier kampioenen zijn: Arstro Morris (Li beraal), J. J. Cleary (Labour), James Platl (National Conservative), en Randolph Chur- chil (Independent Conservative). Het dis trict is sinds vele jaren conservatief, maar meerderheden plegen zich bij het districten stelsel snel te verplaatsen. De conservatieven regeeren nu al weer jaren, in een crisistijd, en hebben dus veel aanhang verloren. Boven dien wordt de kans van mr. James Platt, den regeeringscandidaat, leelijk benadeeld door de interventie van den jongen Randolph Churchill zoon van Winston Churchill, als onafhankelijk conservatief candidaat. Deze jonge man, die nu 25 of 26 jaar is trad een paar jaar geleden voor de afd. Haarlem van de English Association als spreker op. Wie hem toen hoorde zal zich herinneren dat hij erg welbespraakt was,- maar zijn onderwerp (indrukken van Amerika) niet voldoende be- lieerschte, en dat hij bovendien de dames in het auditorium verontwaardigde door zijn iet wat arrogante anti-feministische beschou wingen. Maar nu is hij een paar jaar ouder en wijzer geworden, hij heeft zijn uiterlijk mee, hij praat blijkbaar nog vlotter dan toen en de jonge kiezeressen van Wavertree komen in drommen op om hem toe te juichen. De kies gerechtigde leeftijd in Engeland is trouwens niet 25 jaar, zooals bij ons, maar 21. Eerst hebben de officiëele conservatieven in Wavertree zich niet veel van den jongen Churchill aangetrokken. Maar nu de verkie zingsdag nadert en hij zich steeds luidruch tiger roert op zijn veroveringstocht, zich zelfs „de eenige ware conservatief" noemt en steeds voller zalen trekt, worden zij nerveus. De kiezers van Wavertree worden gewaar schuwd tegen den jongen Randolph, wiens inmenging tengevolge zou kunnen hebben datde Labour-man gekozen wordt. Dit vanwege de versnippering der conservatieve stemmen. De Labour-man heeft dat natuur lijk ook beseft, en de Liberaal eveneens. Die zien het gekibbel der conservatieven met wel gevallen aan. De noteering der weddenschappen, die na tuurlijk in massa worden aangegaan echt Engelsch wijzigt zich met den dag. Ob jectieve beoordeelaars, voor zoover die te vinden zijn, schijnen Churchill geen kans te geven om zelf gekozen te worden, maar ach ten zijn invloed on het resultaat groot. FEUILLETON. Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. Nadruk verboden .14) Anne liep van het bed de kamer door naai de toillettafel. Lang en ernstig bestudeerde ze haar spiegelbeeld. Toen zette ze haar hoed af. Neen, zóó kon ze niet naar Jenny gaan haar haar was niet om aan te zien! Dat moest eerst behoorlijk bijgeknipt en geondu- leerd worden. Overigens er was iets dat haar vreemd aandeed in wat zij zag. Haar huid had die bleeke. bijna vale tint die het gevolg is van lang binnenshuis zijn. Ze wreef haar wangen en toen het bloed krachtig er heen stroomde, en ze wat meer kleur kreeg, vond ze dat ze een beetje meer op zichzelf leek. Er waren donkere kringen onder haar oogen en haar gezicht was mager, veel ma gerder dan een jaar geleden. En in dat smalle ovaal leken haar oogen eigenaardig groot. Van de gelijkenis met Jenny was niet veel te bespeuren. Iemand heeft hem er aan herinnerd dat hij op zijn 19e jaar z-ich in een „rede" tegen het verleenen van het kiesrecht aan de meisjes van 2125 jaar (de z.g. „flappers vote") heeft uitgesproken. ..Dat bezwaar is verval len". antwoordde young Randolph beslist, .want ik weet nu dat ze allemaal op mij zul len stemmen". Daverend gejuich en gelach van de heele meeting We zuilen u eerstdaags het resultaat van dezen opgewekten strijd te Wavertree kun nen meedeelen. R. P. BEVERWIJK Een poppententoonstelling. Fraai werk van de Graal. De Wijk aan Duinsche Graalwacht van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad heeft in de St. Jozefzaal aan den Arendsweg een expositie georganiseerd van door haar ge- kleede poppen. Deze tentoonstelling is zeker de moeite van het bezichtigen waard, want zij vormt niet alleen een alleraardigst en fleurig geheel, maar bovendien spreekt uit deze pop- penshow de nauwgezetheid waarmede de Graal dit, zij het ook lang niet het voornaam ste, onderdeel van haar arbeid pleegt te ver richten. Dat spreekt vooral ook uit de wijze, waarop deze groote poppenfamilie is geëta leerd. Met vaardige hand en met een minu tieuze nauwkeurigheid zijn leuke straatta- freelen ontworpen, waarin de poppen haar belangrijke plaats innemen Een keurig staal tje daarvan is wel het „woonwagenkamp". De wagen zelf is reeds een juweeltje van huisar beid. Het interieur is voorzien van alle din gen, welke men in deze woningen op wielen pleegt aan te treffen. Zelfs de lamp, het bed en het fornuis ontbreken niet. Het straattooneeltje, dat de kruising voor stelt van Boeweg, Arendsweg en Galgenweg verdient al evenzeer de aandacht. De heer Van Gessel schilderde met vaardige hand de kerk. de scholen en de andere daar staande gebouwen en de Graalleden zorgen, dat er „le ven kwam in de bx-ouwerijDe pastoor neemt een „doopje" in ontvangst, de kapelaan heeft de post voor de Gi-aal in ontvangst genomen, de groenman verkoopt van zijn pi-achtig nagebootste wagen de tuinbouwproducten aan het dienstmeisje, van welke gelegenheid de natuurlijk niet ontbrekende straatjongen gebruik maakt, om de emmer water om te kegelen. Een zeer breede en zeer dikke veldwachter met zijn vervaarlijken hond schat den afstand, die hem nog van den booswicht scheidt en men kan aan zijn houding zien, dat hij niet kan besluiten tot de achter-volging over te gaan. De straatmaker repareert den weg en geeft a. h. w. uiting aan het hevig vei-langen van de Arenswegbewoners, die opgescheept zitten met een erbarmelijk slechten rijweg. De 15-jarige Harry Langendijk maakte den hoofdingang van de kerk in miniatuur. Er ontbrak niets aan. De fraai uitgedoste bruidstoet, die de kerk verlaat, zal wel in bij zondere mate de aandacht trekken, temeer omdat „bi-uid en bruidegom" de hoofdpi-ijs vormen van de verloting, dié aan deze ten toonstelling vei-bonden is. Zoo zijn er nog enkele groepen o.a. die van de Graal zelf. van de kaasmarkt en van het werk der Kruiskin- deren, die een bezichtiging overwaard zijn. Wanneer de bezoekers uitgekeken zijn kun nen'zij zich ïxog vermaken met de atti-acties, die hier en daar zijn opgesteld. De Graal wil namelijk wat geld bijeenbi-engen voor de ver vaardiging van een looper voor het priester koor. Met ontevreden beweging liep ze van den spiegel weg en ging naar het bed terug. Ze zette zich op den rand. opende dp suitcase, rommelde erin en haalde drie oude brieven te voorschijn. Ze waren geadresseerd aan Miss Anne Jones. Anne haalde ze uit de envelop pen, scheurde die in heel kleine stukjes en gooide de snippers uit het raam. Vervolgens nam ze de brieven op en begon die door te lezen. Ze waren alle drie van Mr. Carruthers. niet getypt door een of anderen bediende maar in zijn eigen handschrift. De eerste, juist een jaar geleden gedateerde begon: Geachte Miss Jones, Tot mijn diep leedwezen moet ik u op de hoogte stellen van het plotseling overlijden van uw vader Anne las den brief ten einde en verscheurde hem toen. De tweede brief begon eveneens met een betuiging' van leedwezen. Ditmaal betreurde Mr. Carruthers het, haar te moeten mededeelen dat het haar naam niet voorkwam in haars vaders testament en dat alles aan haar zuster was nagelaten. Een diepe schaduw lag op Anne's gezicht, toenze de snippers naast die van den anderen brief legde. Aan den derden brief besteedde ze meer tijd. Geachte Miss Jones, Uw'zuster stelt er prijs op u te doen weten, dat zij een zoon heeft; thans Ze staan er weer in volle fleur, In glanzend smettelooze kleur, Maar zonder kwaden uitlaatgeur te pronken; Ze staan er in hun gladde pracht. Hun welbewuste paardenkracht'. Den kooper, die „nog heeft gewacht", te lonken. Wij nemen ze zoo nuchter aan, Zooals ze daar nu roerloos staan En straks geruischloos zullen gaan verkeeren; Wij denken over 't brein niet na, Dat zwoegd' in Amerika Of elders streed, om ze te fa- brieeeren. Wij zien hem enkel, glad en gaaf. Als de modern volmaakte slaaf. Die ons. den meester, trouw en braaf, als wagen. In onzen hedendaagschen drang Naar steeds maar sneller, sneller gang, Een luttel aantal jaren lang zal dragen. Daar staan ze dan weer voor ons klaar, Iets anders weer dan vorig jaar, Eén technisch kunststuk met elkaar en hopen, Dat iemand uit dien menschendrom, Niet enkel komt voor 't zien, maar om Ze voor een gave-guiden som te koopen. P. GASUS. Autobusdienst Beverwijk Alkmaar. Beginpunt op het Stationsplein. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben aan de firma gebr. Beentjes en de Bruyn te Heemskerk vergunning verleend tot wijziging van hun autobusdienst van Bever wijk naar Alkmaar in dier voege, dat het eind-(begin-)punt te Beverwijk van de Schans naar het Stationsplein verlegd wordt. Het col lege overwoog, dat deze wijziging een groot gemaak beteekent voor die reizigers, die in Beverwijk verder dan de Schans moeten zijn en in het algemeen voor diegenen, die van den dienst van adi-essante gebruik willen maken. JAARVERGADERING WERKMANSBOND. Op Donderdag 14 Februari zal in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Ooster wijkstraat de jaarvergadering van den Chr. Werkmansbond gehouden worden. Als spreker treedt op de heer A. Bronk, bondspropagandist, uit Enschedé. B.R.C. KENNEMERLAND. De Beverwijksche Rennersclub ..Kennemer- land" hield Zondag een handicaprit over 20 K.M., verdeeld over vijf pelotons, die met één minuut tijdsverschil van den start vertrok ken. Deze rit werd gereden ten behoeve van de klasse-indeeling voor de competitie. Deze neemt op Zondag 10 Februari met een rit over 10 K.M. een aanvang. De uitslag van de handicaprit was: J. Groen (voorspi-ong 4 min.); E. v. d. Zaan (3 min.); J. Brandjes (id.); C. Slïggers (id.); en Th. de Jong (4 min.). LEZING OVER HET GELD. Voor de leden van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen houdt Mevr. A. C. Jansen Wieck uit Amsterdam op Dinsdag 12 Febr. a.s. 'in de kleine zaal van het Kennemer Theater een lezing over „De geschiedenis van het geld". Een serie lichtbeelden zal het gesprokene ver duidelijken. een maand oud. Tegelijk laat ze u mededeelen dat zij en de jongeborene wel zijn. Uw andere zuster is het geheele jaar op reis geweest met Juffrouw Da geraad. Uw zuster wenscht dat dit u bekend is. Wilt u zoo goed zijn mij te telefoneeren, voor u zich in vei-binding stelt met uw zuster?. Met de meeste hoogachting, Uw dw. L. Austin Carruthers. Anne klemde het hoekje van haar mond tusschen haar lippen, terwijl ze het ouder- wetsch-vormelijke epistel las. Ze zou niet alleen Jenny zien, maar ook Jenny's baby! Wat leuk, wat onuitsprekelijk leuk! Leuk vreemd Jenny met een babyZe sloot de oogen en trachtte zich het tafereeltje voor te stellen. Maar alleen Jenny's gezicht wilde voor haar geestesoog opdoemen. En niet Jenny's gezicht, zooals ze het 't liefst wilde zien, maar zooals ze het de laatste maal ge zien had: bleek tot de lippen, de oogen wijd en verwilderd van verschrikking. Met een onderdrukte kreet sprong ze op. Waarom zag ze in haar gedachten altijd Jenny zóó? Het deed zoo'n gruwelijke pijn ze begeerde niets heviger dan dat ellendige visioen uit te wissen met het beeld van de echte, gelukkige Jenny een en al stralende, liefdevolle glimlach met haar kleinen jon- dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. gen in de armen. En dat was het heerlijke, dat haar vandaag wachtte. Ze keek weer in den brief, Jenny wilde haar aan het verstand brengen, dat Anne Waveny verondersteld werd dit heele jaar„Uw andere zuster is op reis geweest met juf frouw Dagei-aadHet had haar een oogenblik gekost om „Dageraad" als een ver taling van „Aurora" te herkennen! Dus ze had gereisd met Aurora Fairlie. Even krulden Anne's lippen zich in een glimlach; wist Aurora het? dacht ze. Toen stierf de glim lach weg en een rimpel trok tusschen haar oogen. De brief was handig opgesteld dat was niet het werk van Mr. Carruthers, die had hem alleen maar geschreven maar van Jenny ze proefde Jenny uit ieder woord. O. Jenny was handig, pienter Anne haatte die pienterheid even vurig als ze Jenny liefhad. Er was iets opstandigs in dien haat. Ook den derden brief verscheurde ze. Ze wierp al de snippei-s in de papiermand en ging daarop naar beneden om Mr. Carruthers op te bellen. Toen ze in de enge ruimte van de telefoon cel op aansluiting wachtte, werd het haar toch een beetje bang om 't hart. Ze was heele- maal niet zoo bijster gesteld op een conver satie met Mr. Carruthers het was niet moeilijk te gissen wat de advocaat van haar vader waarschijnlijk als zijn plicht zou be schouwen om tegen haar te zeggen. „Hallo!" klonk een stem aan den anderen BURGERLIJKE STAND. Geboorten: geene. Overlijden: geene. Ondertrouwd: geene. Gehuwd: geene. SPAARFONDS „ST. IGNATIUS". Vrijdag 8 Februari houdt bovengenoemde vereeniging in het K.S.A.-gebouw haar jaar vergadering. kant van de lijn. „Met het kantoor van Gar den, Longhope en Mortimer" Anne, die zich herinnerde, dat dit de lang ademige naam van de advocatenfirma was, vroeg naar Mr, Carruthers. „Mr. Carruthers is afwezig; hij is ziek ge weest. Kan ik u misschien met Mr. Smitn vei-binden?" Anne had het wel kunnen uitschreeuwen zoo sterk was haar gevoel van verlichting. Ze wenschte den ouden heer een spoedige, volledige beterschap, maar het uitstel van het onderhoud met hem was haar meer dan welkom. „Neen, ik behoef Mr. Smith niet te spreken", antwoordde ze snel. „Ik had alleen maar wil len vragen of Lady Marr op Waterdene is. Kunt u mij dat ook zeggen?" „Ja, tenminste ik geloof het wel", ver klaarde de stem. „We hebben vanochtend nog stukken voor haar er heen gestuurd. Met wie "spreek ik?" „Dank u", zei Anna haastig en legde de hoorn neer. Ze ging terug naar de kamer, zette haar hoed op en deed haar handschoenen aan. Toen keerde ze weer naar de hall terug, vroeg 'n spoorboekje, zocht een middagtrein uit en liet door een chasseur een telegram wegbrengen „Arriveer drie uur-dertien; Anne". Ze keek op haar armbandhorloge; hefc AUTOBÜSKEURING IN ENGELAND. Voordat de bussen afgeleverd worden, worden zij op alle mogelijke wijzen beproefd. Zij moeten o.m 30 graden kunnen hellen zonder om te slaan. VOOR DE PROVINCIALE STATEN. i De leden van dc R.K. kiesvereenigingen van Beverwijk en Wijk aan Duin hebben Zondag deelgenomen aan de pi'oefstemming voor de samenstelling van de groslijst voor de ver kiezing van de Provinciale Staten. Er werd vrij druk gestemd. Het politiek advies, samengesteld door den Staten-kieskring Velscn luidde: 1. Dr. E. A. M. Droog: 2. P. Heilker; 3. J. P. Nijssen; 4. S. C. van Wees. Leden, die zich met dit politiek ad vies niet konden vereenigen, vonden op hun stembiljet de namen van alle candidaten in alphabetische volgorde. Zij konden iederen candidaat een nummer naar keuze geven. DE WERKLOOSHEID. Het aantal van 1033 werkzoekenden, dat Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemidde ling stond ingeschreven was verdeeld over on derstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 5, bankwerkers 8, be hangers 2. betonvlechters 3 betonwerkei-s 5. blikbewerkers 6, blikslagers 2. chauffeurs 17. drukkers 5. electriciens 4, expediteurs 2, grond werkers 65. handlangers 4, kappers 2, kaïv toorbedienden 2, kleermakers 2. kopergieters 1, landarbeiders 41, lasschers 2, loodgieters 1, losse arbeiders 176, machinisten 5. machine drijvers 1. machinale houtbewerkers 1. mar merbewerkers 2, marmerpolijsters 1, metaal bewerkers 1, metselaars 11, monteurs 6, op perlieden 10, plaatwerkers 2, schilders 11. schippers 2, schoenmakers 3, sigarenmakers 33. sorteei-ders 5, slagers 1, smeden 4, soldeer- ders 2, spoorleggers 1, steenhouwers 1. stof feerders 1. stokers 6. stucadoors 1. teekenaars 1, timmerlieden 17, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 2, voorslaanders 2. winkelbedien den 4, werksters 3, dienstboden 4, totaal 501 (vorige week 496). W ij k aan Duin: Bakkers 1, bankwerkers 7, behangers 1. betonwerkers 2, blikbewerkers 2, blikslagers 5, cavrosseriemakers 1. chauf feurs 14. electriciens 5. grondwerkers 59, langers 6, kappers 1. kantooi-bedienden 7 kellners 1. kopergieters 1. landarbeiders 47. lasschers 2. loodgieters 3. lijnwerkers 1, losse arbeiders 2, machinisten 9. machinedrijvers 1. machinale houtbewerkers 2, metaalbewerkers 5, metselaars 4. meubelmakers 1, monteurs 2, opperlieden 18. plaatwerkers 2, reizigers 2, schilders 12, schippers 8, schoenmakers' 1, si garenmakers 8, steenhouwers 1, stoffeerders i, stokers 3, straatmakers 2, stucadoors 3. tim merlieden 14, uitvoerders 1, voegers 2, winkel bedienden 2, werksters 3, dienstboden 3, klin kers 2, stuurlieden 1. zeilmakers 1, totaal 362 (366). Heemskerk: Betonwerkers 5. beton vlechters 2. chauffeurs 3, grondwerkers 18, kantoorbedienden 1. landarbeiders 72. losse arbeiders 54, metselaars 1, opperlieden 3. schil ders 1, timmerlieden 9, totaal 170 (154). SOCIALE ZONDAG. De plaatselijke afdeeling van den Ned R.-Kath. Volksbond heeft een Socialen Zondag gehouden. Onder de Hoogmis, welke Zondagmorgen in de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad tot intentie van de leden werd gecelebreerd hield de geestelijke advi seur van de afdeeling, Rector Th. Boone kamp een predicatie. Na de kerkelijke plechtigheid werd in een der zalen van het K. S. A.-gebouw een vei'gadering gehouden, waai'in Rector Bots een rede hield over het onderwerp „Miskenning van het gezin in staat en maatschappij". De sociale Zondag werd be sloten met een plechtig Lof in de kerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad met predica tie van pastoor P. v. d. Pavoordt. NAAR DE DAMESKRONIEKBEURS. Het- bestuur van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvi-ouwen zal voor de leden een excur sie organiseeren naar de 50ste beurs van de Dameskroniek, welke in Maart in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam wordt gehou den. De reis zal gezamenlijk per autobus op 5 Maart worden ondernomen. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. De afdeeling Beverwijk en omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen houdt op Dinsdag 19 Febr. a.s. des namiddags te half drie in de kleine zaal van het Kennemer Theater een vergadering. De agenda vermeldt o.m. de versla gen van secretaris en penningmeester, het verslag' van de commissie, die belast was met het nazien der boeken over 1934, een verkie zing van bestuursleden wegens periodieke afti-eding van de dames A. Moensv. d. Veen en W. SnethlageBouma, die beiden herkies baar zijn en door het bestuur candidaat wor den -gesteld. Het dameskoor van de afdeeling dat on langs werd opgericht zal onder leiding van zijn dirigent Leo Pielage voor de eerste maal optreden en eenige liederen ten gehoore bren gen. Nederland koopt een sloopschip. De scheepsslooperij der N.V. Frank Rijsdijk te Hendrik Ido- Ambacht heeft het Fransche stoomschip „Ville de Marseille", dat bijna 4 jaar te Havre heeft opgelegen, aangekocht. Het 4788 metende stoomschip zal de volgende week door een tweetal sleepbooten van de firma L. Smit van Havre naar Rotterdam worden gebracht. De koopprijs zou f 417.000 bedragen. MAANDAG 4 FEBRUARI 1935 SANTPOORT Tl'RNYEREENIGING „SANTPOORT- Door de ledenvergadering van bovengenoem de vereeniging werd o.m. besloten ook een wandelafdeeling op te richten, waarvoor zich bereids een 14-tal leden opgaven. In verband met het komende 10-jarig be staan der vereeniging werd een feestcommis sie benoemd. Deze commissie werd o.a. op dracht gegeven op den dag. van het 10-jarig bestaan een feestavond te organiseeren. Het jubileum zal mede herdacht, worden door het uitschrijven van een K. N. G. Y.-marsch over 30 K.M., een openlucht-demonstratie en een estafette-loop door Santpoort. Besloten werd tengevolge van familie-om standigheden bij den leider der vereeniging de jaarlij ksche win ter uitvoer! tig "uit te stellen van 13 tot 26 Februari. De jaarlijksche feest avond wordt op 5 Maart e.k. gehouden. De aftredende bestuui'sleden mevr. M. v. d. Eyckhoff en de heeren G- Hop, A. Kalff en A. Tabemal werden als zooc^nig herkozen. In plaats van mej: Hei-der, die geen herbenoe ming wenschte, werd mevr, Arpad-Ohm geko zen. Aan mej. Landeweert werd. liat vaardigheids diploma van den Kenn. Turnkring, aan den heer Van den Eyckhoff Sr. het eerelldinsigne der vereeniging uitgereikt. PERSONALIA. Voor het ingenieursexamen Ned. Landbouw slaagde te Wageningen de heer J. W. Hudig, geb. te Santpoort. WIJK AAN ZEE EN DUIN BURGERLIJKE STAND Geboren: Franciscus Antonius, z. van H. G. Duineveld en M. G. de Boer, Jan Wijbren, z. van G. Vlietstra en N. den Adel, Jacobus Ge- rardus Marinus, z. van W, Rurgé en C. de Jong Nicolaas Hermanus, z. van N. F. Bol en C. van Zijl. Ondertrouwd: J. C. M. Rijnders, 41 j. en H. A. M. Roosen. 31 j. Overleden: J. E. Westgeest 18 j. E. Ruitei-, wed. van J. Jansen, 92 j., J. Louwen, echtgen. van H. Mars, 88 j. DIENSTPLICHT. Voor den dienstplicht lichting 1936, zijn in deze gemeente ingeschreven het getal van 69 personen. Van dit aantal hebben 34 jongelieden hun recht op vrijstelling doen gelden wegens broe der dienst. BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente is aan P. Geudeke, te Wijk aan Zee, vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Verlengde Voorstraat. HEEMSKERK R.K. VROUWENBOND Op Maandag 11 Febr. heeft een feestavond plaats vna den R.K. Vrouwenbond. Een too- neelvereeniging uit Den Haag zal dan optre den. R.K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. Voetbaluitslagen van 3 Februari: V. V. A. 2—A. D. O 2 terrein afgekeurd H. S. V. 2—-A. D. O. 3 terrein afgekeurd A. D. O a—Vitesse a 4—0 A. D. O. b—D. E. M. c 4—0 JAARVERGADERING R.K. VOLKSBOND Op Donderdag 7 Febr. vergadert de R.K. Volksbond in het vereenigingsgebouw. Dc agenda vermeldt o-a.: bestuursverkiezing (af tredend zijn A. de Wit sec., J. Nijman en C. v. Veen). SPAARFONDS „ST. IGNATIUS" De jaarvergadering van het spaarfonds „St. Ignatius" heeft op Vrijdag 8 Februai'i in het K. S. A. gebouw plaats. GEVONDEN VOORWERPEN. Een koperen en een ijzeren gewicht. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 25 Jan. tot 1 Febr. heeft zich in deze gemeente 1 geval van diphterie en 1 geval van roodvonk voorgedaan. BOUWVERGUNNINGEN. Aan den heer G. van der Wel, alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een schuur achter zijn woning aan den Hoogdor- perweg, terwijl aan A. M. IJpma. alhier, ver gunning is veideend tot uitbreiding van zijn woonhuis aan de Kerklaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5