UIT HET BUITENLAND |Y\ r-K Rookers ook THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. x De Winterzitting van het Internationale Arbeidsbureau. Radio-Programma DONDERDAG 7 FEBRUARI 1935 Beperking der diplomatieke betrekkingen tusschen Amerika en Sovjet-Rusland. Gevolg van de afbreking der onderhandelingen. - Opheffing van het consulaat-generaal te Moskou. Weer een politieke moord in de Sovjet-Unie. Amerika Opheffing van het Ameri- kaansche consulaat te Moskou? In verband met het afbreken der onder handelingen tusschen Amerika en Sovjet- Rusland over de oude Russische schulden zou naar verluidt, het Witte Huis gisteren in structie gegeven hebben tot een demonstra tieve beperking der diplomatieke betrek kingen. De marine-attaché en de luchtvaart' attaché zouden uit Moskou worden terugge roepen. Het Amerikaansche consulaat-ge neraal te Moskou zou geheel ontbonden worden, terwijl het personeel der Amerikaan sche ambassade aanzienlijk zou worden be perkt. Rusland Weer een politieke moord. In Stalino is de communiste Priwalitsjina doodgeschoten gevonden. In verband hiermede heeft het commissariaat van binnenlandsche zaken verscheidene personen gearresteerd o.w. den arbeider Poljakow, die het doodelijke schot gelost heeft. Het betreft hier een politieke moord. Pri walitsjina stond te Stalino bekend als een dei- belangrijkste vrouwelijke communisten. Zij had er de leiding van de organisatie der god- loozenbeweging. Parijs herdenkt den 6den Februari. Eenige incidenten. Uit Parijs, 6 Februari: De herdenking der slachtoffers van den zesden Februari 1934 op de Place de la Concorde is in vollen gang. Bij de monumenten van het plein worden de kransen en bloemen steeds hooger opgestapeld. Een krachtige politiemacht zorgt voor een normaal verloop van het verkeer. Arrestaties worden slechts dan verricht, wanneer te groote samenscholingen drei gen. De ordemaatregelen worden in den loop van den avond aanzienlijk versterkt. Vooral krachtige afdeelingen politie worden opge steld in de straten, die leiden naar de lokalen waar de nationale organisaties herdenkings. vergaderingen willen houden. Het linkerfront heeft zijn aanhangers streng bevel gegeven niet de straat op te gaan, maar zich gereed te houden voor alarm voor het geval, dat door de rechtsche orga nisaties ondanks de gegeven instructies toch optochten mochten worden gevormd. De Parijsche universiteit heeft heden op bevel van den minister van onderwijs de colleges gedurende twee uur gestaakt om den studenten de gelegenheid te geven deel te nemen aan de herdenkingsplechtigheden. Op de beurs werden de slachtoffers van den 6den Februari 1934 herdacht door het in acht nemen van een minuut stilte. In aansluiting op de godsdienstige plech tigheid in de Notre Dame is het nog tot een incident gekomen. Ongeveer 300 per sonen trokken in gesloten optocht naar de prefectuur van politie en drongen door een zijportaal het binnenhof op. Hier gaven zij uiting aan hun afkeer van de mobiele garde door luide uitroepen als: „Weg met de moor denaars", „Weg met het gespuis" Vervolgens maakten zij zich meester van een grooten vuilnisbak die zij naar den oever van de Seine sleepten en daar leeg gooiden. Stedelijke politie greep in en dreef de de monstranten uiteen, die daarop naar de wijk St. Germain trokken waar zij rumoer bleven maken. Er werden vijf arrestaties verricht. Royalist beleedigt den premier. Tijdens de herdenkingsdienst in de Notre Dame, waarbij ook, gelijk gemeld, Flandin aanwezig was, heeft zich een incident voor gedaan. Een lid van de Action Francaise was er in geslaagd tijdens den dienst door te dringen tot de plaats waar de eerste minister zat. Toen hij bij hem aangekomen was. barst te hij in luide scheldwoorden uit. De man werd onmiddellijk verwijderd. Toen na de plechtigheid de auto van Flan din van het plein voor de Notre Dame weg reed, vingen een aantal camelots du roi een fluit- en joelconcert aan. Nader wordt over het incident in de Notre- Dame gemeld, dat de man uitgeroepen heeft: „U bent een smeerlap (salaud). U hebt hier mets te maken. Maakt dat u wegkomt en gaat naar de moordenaars" Oud-strijders bij Flandin Minister-president Flandin heeft Woensdag middag de leden van het bestuur der nationale oud-strijdersorganisatie U. N. C. ontvangen De afgevaardigden overhandigden een door hun organisatie aangenomen resolutie, waarin de regeering werd opgewekt over te gaan tot een vergaande zuiverings- en hervormings actie, omdat de oud-strijders anders zeiven i zouden ingrijpen. Tot tien uur vanavond is het betrekkelijk rustig gebleven. Een groep aanhangers der Action Francaise trok naar de Place de la Concorde onder de leuze: Frankrijk voor de Franschen. Voor het ministerie van Marine probeer den eenige personen, die „moordenaars" rieDen te demonstreeren. Zij werden door de politie verspreid. Voor alle zekerheid is de orde dienst verstrekt. Bereden politie is geconsigneerd fV.D.) Arrestatie. sscretaris-generaal van de Action Fran- •7 de la Roche Fordière, die gearresteerd „r*^a^at hij in de Notre Dame beleedigin- aan het adres van minister- Flandin, is voorloopig in hechtenis TqM u !;wijl drie rovalisten. die zijn arres- W8J?addei] bemoeilijkt, nadat hun identi- d-JL vastgesteld, op vrije voeten zijn ere- China, Slachtoffers bij het Mon- goolsch-Mandsjoerijsch incident. Bij de laatste botsing tusschen Mongoolsche en Japansche troepen werden naar uit Hsin- kmg wordt gemeld een Japansche eerste lui tenant en een Japansche soldaat gedood. Voorts werden verscheidene Mandsjoerijsche militairen gedood. Aan Mandsjoerijsche zijde wordt verklaard, dat men niet lean onderhandelen over de te ruggave van het gebied daar dit behoort tot het keizerrijk Mandsjoekwo. Lawine-invasie duurt voort. Vele slachoffers in de Zivit- sersche en Oostenrijksche Alpen. Bergstadje in. den Balkan van de buitenwereld afgesloten. V. D. meldt uit Bern d.d. 6 Februari: In St. Antonien in Praettigau (kanton Graubuenden) heeft zich een ernstig lawi ne-ongeluk voorgedaan. Van den Kuehni- horn maakte zich plotseling een geweldige lawine los, die twee woonhuizen en een stal volkomen bedolf. Daarbij kwamen 6 perso nen om het leven. De plaats St. Antonien is geheel van alle verkeer afgesneden, daar la wines de wegen hebben geblokkeerd Ook Davos was Dinsdag geheel van de buitenwe reld afgesneden, daar alle spoorlijnen, we gen en leidingen bedolven waren, dan wel vernield. In den nacht op Woensdag gelukte het de lijn Davos-Pilieur vrij te maken, zoo dat hedenmorgen de treinen ten minste op deze lijn volgens dienstregeling konden rij den. Er ligt in Davos 2 1/2 M. sneeuw. In de verschillende hutten van den Parsenn be vinden zich nog talrijke skiloooers die het dal niet meer konden bereiken, daar een tocht daarheen verbonden zou ziin geweest met het grootste levensgevaar. Deze hutten zijn echter veilig voor lawines en, voldoende van proviand voorzien. Het autobusverkeer tusschen de verschillende plaatsen van het Engadin moest natuurlijk ook worden stopgezet. In de hooggelegen kleine plaatsjes begint reeds een ernstig ge brek aan de nood-fee levensmiddelen te heerschen. Ook in Glarnerland zijn een aan tal lawines naar beneden gekomen, die hiel en daar aanzieniijke schade hebben aange richt. In het kanton Schwyz werden van het hotel Alnstuebli bij St.oos eeniee muren in gedrukt. De bergspoorliin 00 den Rigi moest wegens sneeuw het bedrijf stil legeen. De temperaturen, die door den Foehn der laatste dagen hoog waren zijn de laatste da gen aanzienlijk gedaald, waardoor het ge vaar voor lawines veel minder is geworden. Uit Weenen: Door tallooze lawines zijn verscheidene personen om het leven geko men. terwijl de aangerichte schade aanzien lijk is. Te Gargellan (Vorarlberg) zijn twee hui zen bedolven. Vier leden van een familie ziin om het leven gekomen. Een viifde familielid wordt vermist. In Siberthal zijn bij een lawine acht on bewoonde gebouwen ingestort. Daar de temperatuur wat daalt, schijnt het gevaar voor lawines te verminderen. In het Grossglocknergebied is heden de skiloooer Christoph Perchtold uit Moert- schach bii Heiligenblut door een lawine be dolven. Hii is Woensdag dood geborgen. Bij de Magnesit-fabriek. die toebehoort aan de firma Krupp te Essen in Duitschland land, en die gelegen is in het Zillerdal is door een lawine een materiaalloods wegge sleurd. Een arbeider kwam in de sneeuw massa om. Het bergingswerk moest wegens verdere lawinegevaar stopgezet worden. De werkzaamheden voor het schoonmaken van de Arlbergstrasse worden met de grootste inspanning voortgezet, doch blijken zeer moeilijk te zijn, daar nieuwe lawines over d'- spoorlijn he°n gevallen ziin Berstadje geïsoleerd. SOFIA. 6 Februari. Het stadje Paschmakli dat in het Rhcdope-gebergte is gelegen. ir ten gevolge van de hevige sneeuwstormen der laatste dagen volkomen van de buiten wereld afgesloten Militairen, die gerequi- Uw landen frisch en blank mei De NederlandscheTandpasta «WAT MIJNHARDT MAAKT IS GOEDM (Adv. IngezMed.) reerd zijn om „vrij baan te maken" hebben groote moeilijkheden door den aanhouden den sneeuwstorm. Volgens de laatste berichten is de bevol king van het stadje zeer ongerust, aangezien reeds een tekort aan levensmiddelen merk baar wordt en men vreest, dat het wel drie dagen zal kunnen duren voordat men weer contact met de buitenwereld zal hebben. Randolph Churchill verslagen. Labouroverwinning in Wavertree. Uit Liverpool, 6 Februari: De tusschentijd- sche verkiezing voor het Lagerhuisdistrict Wavertree heeft tot resultaat gehad, dat de Labourcandidaat Cleary, die 15.611 stemmen behaalde, werd gekozen. Op den candidaat der conservatief-natio- nalen Platt werden uitgebracht 13.771 stem men ,op Randolph Churchill (onafhankelijk conserv.) 10.575 stemmen en op den liberaal Morris 4208 stemmen. Nieuwe vorm van „kidnapping". KATTEN- EN HONDENONTVOERING IN ZAGREB. BELGRADO, 6 Februari (Reuter.) In Zagreb treden de ontvoerders van katten en honden op. Zij ontrooven de lievelingskat of hond aan welgestelde lieden en vragen dan een aan zienlijke losprijs, waarbij de bedreiging wordt gevoegd, dat indien men de politie in kennis stelt met de ontvoering, het dier zal worden gedood. Rijnbrug b(j Arnhem misschien spoedig reeds in gebruik. Als de schipbrug moet worden weggenomen. Naar wij vernemen, zal de nieuwe brug over den Rijn bij Arnhem zoo noodig voor de officieele in gebruikneming voor het ver keer worden opengesteld Wanneer de was van den Rijn blijft aanhouden en het noodig mocht worden de schipbrug bij Arnhem weg te nemen, dan zal het mogelijk zijn het ver keer over de nieuwe brxig. welker voltooiing binnenkort zal. plaats hébben, té leiden. Wanneer de officieele opening en de in gebruikstelling voor het openbaar verkeer zal geschieden, is nog niet bekend. K.L.M. OVERWEEGT EXTRA-VLUCHT NAAR PALESTINA. Eiken Zondagmorgen te negen uur doet het Indië-vliegtuig van de K.L.M. op zijn uit rei? de plaats Gaza in Palestina aan. In verband met de aanstaande Purim, feesten en de Maccabeade. heeft de K.L.M. zooveel aanvragen om passage naar Pa lestina gekregen, dat zii het uitvoeren van extra-vluchten overweegt. Voor de extra vlucht Londen—Palestina heeft o.a. Lord delchett, de leider van de Zionistische Beweging in Engeland, zich met zijn twee zoons opgegeven, benevens de heeren Jacobovitz en S. Cohen. Ook uit Berlijn is een aanvrage voor een extra vlucht gekomen. SCHIP STRANDDE BIJ TERSCHELLING Doch kwam weer vlot. Woensdagmiddag is een motorschoener xp de Noordergronden bij Terschelling ge strand. Het bleek te zijn het schip „San Josef" uit Stralsund, 250 ton groot, geladen met graan. De kapitein heeft een contract ,no cure no pay" gesloten met de sleep- booten „Holland", „Neptunus" en „Volhar ding", van de firma Doeksen en Dros, die het schip Woensdagavond veilig in de haven van Terschelling hebben binnengebracht. OM7E DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. My*D IS! i Een permanente raadszetei voor Amerika en Sovjet-Rus- land. Herziening der Mijnwerkersconventie 1931. Een nieuwe poging tot internationale vastlegging der 40-urige arbeidsweek in althans enkele takken van nijverheid. De agenda der Internationale Arbeidsconferentie 1936. De Zeeliedenconferentie weer uitgesteld. Thijs kwam op zijn weg naar Sim eerst door een heel groot bosch; na een uurtje loopen kwam hij aan den rand en keek toen tegen een heuvel. Niet ver van hem vandaan zag hij Sim's huisje staan. „Nu daar naar toe," dacht hij. „en vlug! Wat zal Sim kijken als hij mij weer ziet; wij hebben elkandêr een tijdlang niet gezien. Zou hij al klaar zijn met het verdeelen van Krak's edelsteenen? Dat kan nog niet. zou. ik haast dénken." GENèVE. Februari 1935 (Van onzen correspondent) De winterzitting van den Raad van Beheer van het Internationale Arbeidsbureau is een der belangrijkste geweest, die deze- Raad sinds langen tijd gehouden heeft. De bo ï- staande opsomming der voornaamste onder werpen van beraadslaging moge hiervan reeds overtuigen! Ook op de journalistentri- bune was het heel goed merkbaar, dat er ditmaal iets bijzonders gaande was: verte genwoordigers van Amerikaansche en Russi sche bladen, die zich tot dusverre nimmer om het sociale werk der Internationale Ar beidsorganisatie bekommerden, namen thans hun plaatsen onder ons in. Immers, beneden in de Raadszaal zaten thans voor het eerst op de banken der regeeringsgroep Ameri kaansche en Russische „waarnemers" en dit was voor onze collega's voldoende, om nu ook een oogje in het zeil te komen houden! Die Amerikaansche en Russische „waarne mers" beneden ons zullen waarschijnlijk in de op 10 April a.s. aanvangende voorjaars- zitting niet langer waarnemers, doch gewone leden van den Raad van Beheer zijn. Want de Raad heeft met algemeene stemmen, op die van den regeeringsgedelegeerde van Ca nada na, de in 1922 vastgestelde lijst herzien van de acht staten, die op grond van hun Industi'ieele beteekenis recht op een perma nenten zetel in de regeeringsgroep van den Raad van Beheer hebben. De Raad heeft be slist, dat Duitschland, Engeland, Frankn1 Britsch-Indië, Italië en Japan nog steeds, ook na de toetreding van de Vereenigde Staten van Amerika en van Sovjet-Rusland, tot de acht belangrijkste industrieele staten blijven behooren. die lid van de Interna tionale Arbeidsorganisatie zijn, doch dat Bel gië en Canada hun zetel aan de nieuwe le den zullen moeten afstaan. Professor Mahaim, de bij den ganschen Raad in hoog aanzien staande Belgische re geeringsgedelegeerde, gaf in een ontroeren de redevoering, waarin duidelijk de smart van dezen staatsman-geleerde over het scheiden uit een hem bijzonder dierbaar ambt te hooren viel, zijn toestemming tot deze herziening der lijst. Mahaim erkende ronduit, dat Amerika en Sovjet-Rusland in dustrieel belangrijker zijn dan België en ca nada en dat het van groot belang voor de Internationale Arbeidsorganisatie is, dat regeeringsvertegenwoordigers uit deze aan interessante sociale proefnemingen zoo rijke landen hun medewerking aan dit internatio nale sociale werk komen verleenen. De Canadeesche rsgeeringvertegenwoordi- ger Riddell kon het niet over zich brengen ditzelfde ruime standpunt in te nemen. Hij ontvouwde al zijn juridische spitsvondighe den om te betoogen, dat de lijst der 8 sta ten eerst aan het einde van den tegenwoor- digen ambtsduur van den Raad van Beheer, dus over 2y2 jaar. herzien kon worden. „Maar wij kunnen Amerika en Rusland toch niet 2 1/2 jaar lang voor de deur laten wach ten!", gaf Mahaim mét een ware nationale zelfverloochening in dienst van het alge meen belang der volkerengemeenschap ten antwoord. En de Raad schaarde zich een stemmig, met uitzondering van Riddell. om zijn oud-voorzitter Mahaim, die in zijn „zwa nenzang" als permanent lid van den Raad van Beheer zijn grootsche verleden van toe wijding aan het werk der Internationale Ar beidsorganisatie getrouw is gebleven en, in navolging van Emile Vandervelde een tien tal jaren geleden in den Volkenbondsraad, getoond heeft, dat België in schoonheid en grootmoedigheid weet te scheiden! De Internationale Arbeidsconferentie van Juni van dit jaar zal weder twee onderwer pen te behandelen hebben, die nu reeds eenige jaren achtereen steeds weder op de agenda der Arbeidsconferentie plegen te staan. Sinds Graham in de Volkenbondsver gadering van September 1929 voorstelde, dat de Internationale Arbeidsorganisatie de kwestie van den arbeidstijd der mijnwerkers in behandeling zou nemen, is dit vraagstuk niet meer van de agenda af geweest. Welis waar is in 1931 een conventie over den ar beidstijd in de steenkolenmijnen aangeno men, doch deze conventie is nimmer gerati ficeerd en in werking getreden, omdat vier van de 7 voornaamste Europeesche steen kolen voortbrengende staten (België, Enge land, Frankrijk en Nederland) bij nadere overweging hun ratificatie niet wilden ge ven, wanneer zij niet op een paar onderge schikte punten gewijzigd zou worden, ter wijl bovendien Duitschland op het oogen- blik met Geneefsche conventies hoegenaamd niets te doen wenscht te hebben. De Raad van Beheer heeft thans besloten, dat de mijnwerkersconventie 1931 in Juni van dit jaar herzien zal worden. Aan de wenschen van België, Engeland en Frankrijk zal dan waarschijnlijk worden tegemoet gekomen. De Raad is echter zoo onverstandig geweest een herziening van het artikel, waaraan onze regeering aanstoot neemt van de hand te wijzen. Misschien zal de geheele herziening monnikenwerk blijven, namelijk indien Duitschland tegenover Genève blijft mokken. Doch indien ten gevolge van het Britsch- Fx-ansche accoord van gisteren te Londen Duitschland tot den terugkeer naar Genève zou besluiten, dan zou het wel eens uitslui tend van onze Nederlandsche x-egeering kun nen afhangen, of de conventie een doode letter zal blijven! Moge onze regeering dan, ondanks de onheusche behandeling die haar in den Raad van Beheer is ten deel gevalien, zich herinneren, dat Nolens, die zijn laatste krachten aan het tot stand brengen der mijn werkersconventie gegeven heeft, bij het uit brengen van zijn stem ten gunste der con ventie erop wees, dat geen staat bij het ma ken der conventies al zijn wenschen vervuld kaxx zien en dat ieder laxxd in het algemeen internationaal belang verplicht is offers van I eigen wenschen te brengen! Het tweede onderwerp, waarover op de In- ternationale Arbeidsconferentie van Juni a.s. opnieuw zal worden gesproken, is de veertig- urige arbeidsweek. Men weet, dat het vexie- den jaar niet gelukt is een conventie tot ver mindering van den arbeidsduur in de gehee le industrie tot stand te brengen. Weliswaar was de meerderheid der aan de stemming deelnemende gedelegeerden ervoor, maar er waren zooveel stemonthoudingen, dat het vereischte „quorum" niet verkregen werd Dit jaar wil men trachten de 40-urige ar beidsweek althans voor enkele bepaalde tak ken van nijverheid internationaal ixi een coxiventie vast te leggen, namelijk voor de 1) openbare werken. 2) ijzer- en staal-in dustrie, 3) bouwbedrijven, 4' glasnijverheid en 5) steenkolerxindustrie. Of dit gelukken zal? Het groote aantal stemonthoudingen, dat ook in den Raad van Beheer bij de stemmingen over dit oixderwerp moest wor den vastgesteld, maakt eenigszins sceptisch, of deze poging niet opnieuw op dezelfde klip stranden zal! De Internationale Arbeidsconferentie van Juni van dit jaar zal door deze Raadsbeslui ten, om de herziening der mijnwerkerscon ventie en de invoering der 40-urige arbeids week, in althans eenige takken van industrie nog op de agexxda te plaatsen, zooveel arbeid te verrichteix hebben, dat iedereen het er over eens was, dat de Arbeidsconferentie van 1936 het dan wat kalmer aan zou moeten doexx! Maar ook hier bleek weder, dat drie personen, wanneer zij het „in beginsel" eens zijn, toch nog heel wat verschil vaxx mee ning over de toepassing van het beginsel kunnen hebben. De werkgeversgroep voixd het logisch, dat geen enkel xiieuw onderwerp op de agenda der conferentie van 1936 zon worden geplaatst. De arbeidersgroep vond zich al héél bescheiden, wanneer zij de be handeling van twee nieuwe vraagstukken voorstelde. En Directeur Harold Butler wilde een xiieuwe kwestie aan de agenda ziexx toe gevoegd. De regeeringsgroep sloot zich bij dezen middenweg aan. De voorstellen zoowel van de ax-beiders als vaxx de wex-kgevers wer den dus verworpexx. De vermeerdering van de veiligheid der arbeiders in het bouwbedrijf zal overeenkomstig het voorstel vaxx Bulier ixx 1936 besproken worden. Bij de overlading der agenda der Iixter- natioxxale Arbeidscoxxferentie vaix dit jaar is het maar gelukkig, dat zoowel de reeders als de zeelieden van oordeel waren dat de buitengewoixe zeeliedexxconferexxtie voor de internationale regeliixg van den arbeidstijd aan boord van schepen, die onmiddellijk op de gewone Arbeidsconferentie had xxxoeteix volgen, tot October wox-dt uitgesteld, omdat enkele kwesties xxog nader moesten woróeix voorbereid. Men zou kunnen zeggen, dat de voorbereidingstijd reeds lang genoeg geweest is. In October 1929 werd de eerste lezing der conventie over den arbeidstijd der zeelieden gehouden: xxa vijf jaar zou thans eindelijk de tweede lezing plaats vinden! Allen waren echter blijde, dat reeders en zeelieden nog laxxgere voorbereiding weixschen exx met een ware zucht van verlichtiixg besloot de Raad, dat deze zeeliedenconferentie zal worder. uit gesteld! Met een dankbaar hart over de be vrijding vaxx deze zorg vond de Raad hierop goed, dat Butler 1500 Zwitsersche franken be steden mag voor een déelixemïng aan de We- reldtexxtoonstelling vaxx Brussel! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK I ^iiiiiiiüïillffPililiiM VRIJDAG 8 FEBRUARI HILVERSUM. 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.VPRO. 11.— VARA. 8.Granxofoonpl. 10.Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel. J. Jong. 10.45 Decla matie C. Rijken. 11Graxxxofooxxpl. 11.30 Vervolg declamatie. 11.45 Gramofooixpl. 12. Granxofoonpl. 12.30 Omroeporkest olv. N. Ti-eep en Granxofoonpl. 2.30 Afrikaansche voor dracht door P. Deys, Vioolspel Suze Tak mmv. E. Veen (piano) exx granxofoonpl. 4.— Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Granxofoonpl. 5.— Kiixder- uurtje. 5.30 Gramofoonpl. 5.45 „Orvitropia'' olv. J. v. d. Horst. 6.20 Berrie Kievits in haar repertoire. 6.30 Reportage van de Zesdaag- sche te Brussel. 6.50 Berrie Kievits in haar repertoix-e. 7.Ox-gelspel C. Steyn. 7.30 C. v. d. Lende: De wet op de vreemdelingen. 7.50 Gramofoonpl 7.57 Herh. SOS-berichten 8 Ds. J. W. v. Nieuwenhuizen: Het kind in den huiselijken eeredienst. 8.30 G. Berlage (viola) en J. Troostwijk (piano). 9.— Dr. J. C. A. Fetter: Het moeder-motief in het Nieuwe Testament. 9.30 Vervolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Mej. Dr. A. C. M. Duinker: Aixdré Chamson 11.Jazzmuziek (gr. pl.) 11 30—12.— Granxofoonmuziek. HUIZEN, 301 M. Algemeen programma verzorgd door den KRO. 3,00—9.15 en 10.— Gramofoonpl. 31.30 12.— Voor zieken en ouden vaxx dagen. 12.15 Orgelconcert mmv. solisten. 1.Gramofoon- platen. 1.20 Vervolg concert. 3.— Zang en piano. 3.154 00 Orkestconcert. 4.15 Zang en piaxxo. 4.30 Orkestconcert en lezingen. 7.15 Causerie. 7.35 Gx-amofooxxpl. 8.Vaz Dias. 8 05 Zang. 8.20 Orkestconcert mmv. pianosolist. 9.— Zang. 9.15 Vervolg orkestconcert. 10.— Gramofoonpl. 10.10 Populair concert. 10.30 Vaz Dias. Gramofoonpl. 10.45 Populair concert 11.3012 00 Gramofooxxmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Troca- dero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-dansorkest olv H. Hall. 135 Grixxke- Trio. 2.20 Voor de scholen. 3.35 Schotsch Stu dio Orkest. 4.35 Hotel Metropole Orkest olv. E. Colombo. 5 35 Alfredo Campoli Trio. 6.20 Berichten. 6.50 Muzikale causerie. 7.10 Lezing. 7.30 Handelconcert. T.50 Fred Hartley en zijn Novelty-kwintet. 8.35 „Berkeley Square", spel van Balderston. Regie: P. Creswell. 9.50 Be richten. 10.20 „Dreigroschenoper" van Kurt Weill. Mmv. orkest olv. Clark en solisten. Re gie: C. D. Freeman. 11.50—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gx*amofoonpl. 12.50 Goldy-Or- kest. 8.20 „Le grillon du foyer", opera van Massexxet Mmv. orkest olv. Cadou. 10.50 Dans muziek. KALUNDB9RG, 1261 M. 11.201.20 Strijkorkest olv. H. Aixdersen. 2.20—4.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.30 Zang en piano. 7.45 Hoorspel. 9.40 Mandolineconcert o.l.v. A Bracony 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofooxxpl. 10.05 Concert. 11.20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. 3.20 Uit Berlijn: Omroepkleinorkest olv. van W. Steiixer 5.10 Zaxxg en piano. 6.20 Gramofooixpl. 7.35 Uit Koningsbergen: Rijkszending „Als man noch den Kranz um den Zylinder trug" programma mmv. het Oxxiroepkleinorkest oiv. Wilcken ep knapen- en vrouwenkoor. 8.20 Uit Stuttgart: „Heute gehen wir auf den Bummel", olv. K. Köstlin. 10.20—11.20 Viool, viola en cello, en declaxxxatie. ROME, 421 M. 8.05 Orkestconcert olv. Marchesini.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3