Bekende Beverwijkers. 'Europeanen. De gemeenschappelijke voorstellen van Frankrijk en Engeland hebben in Berlijn een goed onthaal gevonden. Alfred Rosenber; heeft er in zijn blad een warm-gesteld artr kei over geschreven. De Fransche premier Flandin heeft een rede in de Kamer gehou den. die diepen indruk heeft gemaakt. Zijn houding is met algemeene stemmen goedge keurd. Geen stem heeft er zich tegen doen heren. Wat beteekent dit alles? Dat de interna tionale toenadering in Europa binnen en kele maanden tijds verder is gevorderd dan ooit te voren. Dat reeds overeenstemmingen bereikt zijn. die 'n half jaar geleden voor de meeste menschen nog utopieën, vaagheden van die veel-gelaakte lieden: de idealisten schenen. En ook: dat wij eindelijk op weg zijn. niet alleen Nederlanders, Belgen. Fran- schen, Duitsohers, Engelschen. Italianen enz. te zijn, maar ook: Europeanen. De „Vereenigde Staten van Europa" zijn T-,Usefhen nog verre. In naam althans. Maar d*r naam is bijzaak. Daar zal een Europeesch onderling verbond ontstaan, in politieke en economischen zin. Het zal nationale waar den, nationale autonomie in vele belangrijke zaken moeten ontzien. Maar het zal in an dere hoogst belangrijke aangelegenheden bandeloosheid door eendracht dienen te ver vangen. Het zoogenaamd eeuwige conflict tusschen Frankrijk en Duitschland nadert zijn einde, evenals het veel oudere conflict tus*<hen Engelschen en Ieren weinige jaren geieden zijn einde vond. En dat uit noodzaak. Het gezelschap ru- zieënde staatjes in Europa zou geen kans meer hebben Europa te redden, als het zich nu niet eindelijk aaneensloot-. Het principe Eendracht maakt Macht is een levensvoor waarde voor dit deel der wereld geworden. Het moet zich buiten landsgrenzen g-aan ontwikkelen. Dit besef is geen utopie, geen idealisme, maar harde werkelijkheid, die, om de dierbare term te bezigen „met beide bee- nen op den grond staat". Aan de onzakelijke, irreëeie, fantastische janboel die jarenlang in Europa geheerscht heeft begint ten laat ste een eind te komen. De groote schoon maak is begonnen. Er zullen nog tegensla gen komen, het zal meermalen lijken of het weer mis gaat, maar men zal terugkeeren op dezen weg omdat het de Eenige Weg is. Hoe vaak heb ik in de laatste vijf, zes ja ren in deze rubriek die uitdrukking „de Eenige Weg" wel niet gebruikt, en diegenen bestreden wier scepticisme hen altijd maar weer „ziejenouwel" deed zeggen. Het schijnt dat de tijd voor mijn „ziejenouwels" volko men rijp is. De oude schimpscheuten op den Volkenbond, op de nutteloosheid van inter nationale besprekingen, op de menschen die onvermoeid in deze richting bleven doorwer ken. ze zijn wel merkwaardig verstomd! Maar aan ziejenouwellerij heeft men niets. De zaak is te ernstig, te zeer een levens kwestie voor ons allen, om er dergelijke op pervlakkig- en onbenulligheden aan te be steden. Natuurlijk is men er nog lang niet. Als Duitschlands gelijkgerechtigheid eenmaal gewaarborgd is. hoofdstuk V van het treu rige Verdrag van Versailles geschrapt en Duitschland in den Volkenbond terugge keerddan zullen de Ontwapeningscon ferentie en de Economische Conferentie her vat moeten worden. Er is zeer veel dat nog tot stand gebracht moet worden. Maar wie durft op dit moment nog te zeggen dat het onmogelijk is, een vaag idealisme, een utopie, een onbereikbaar ding? Wie zal, na de laat ste maanden ,nog ooit op den Volkenbond durven te schimpen zooals hij het een half jaar geleden nog deed? Dit op zichzelf is reeds een enorme blijvende winst, hoeveel tegenslagen er ook nog mogen volgen. Wat deze eerste vijf weken van 1935 heb ben opgeleverd is nieuw en ongeëvenaard in de wereldhistorie. Wij beleven een grooten tijd. Ruim twintig jaar lang is dat een tijd van groote rampen en verwarringen geweest. Thans komen de jaren, waarin het een tijd van groote nieuwe scheppingen zal worden. Die groote nieuwe scheppingen, die nooit an ders dan uit beproevingen geboren zijn. Wie de groote lijn heeft willen zien, wie den Eenigen Weg uit de wildernis heeft her kend, wist al lang dat het op den duur niet anders zou kunnen. En die zal ook straks zijn vertrouwen bewaren, als tijdelijke tegensla gen mochten komen. Want de kans, dat de ontwikkeling naar beter tijden zeer- snel wordt, is nu weL heel groot geworden. R. P. Het bverzicHt van de groenten- markt. Het uitblijven van tien winter drukt de prijzen. BEVERWIJK ZO- WEER EEN ZOMERKERMIS. Evenals vorig jaar zal ook in den mer op het terrein aan den Verlengden Mun- nikenweg weer een groot lunapark worden ingericht. Het vennaakspark, dat weer een groot aantal nieuwe kermisvermakelijkhe den zal tellen, wordt ook nu geëxploiteerd door de firma Hommerson en Vermolen. De zomerkermis wordt gehouden van 1321 Juli e.k. STEÜNUITKEERING VOLGENS DE NIEUWE UITKEERING. Woensdagavond is voor de eerste maal de steunuitkeering geschiedt op de wijze, zoo als deze door den minister werd verlangd. Na de uitkeering van Zaterdag ontvingen de steuntrekkenden de helft van het steun bedrag. Woensdag 13 Februari wordt dan weer het volle bedrag uitgekeerd. De „halve" uitkeering geldt bij wijez van voorschot, dat later zal moeten worden terugbetaald, waar- bestuur, waarop de heer Dat het verloop van den handel in nauw verband staat met de weersgesteldhed is in de afgeloopen week nog weer eens duidelijk gebleken. De opleving in de prijzen is van korten duur geweest en nu het uitzicht op winterweer geweken is, liep het met de prij zen dan ook direct weer mis. Een enkel pro duet maakt soms wegens geringe aanvoer een uitzondering doch de hoofdaanvoeren ondergin gen over de heele linie weer een sterke in zinking. Andijvie begint in aanvoer thans sterk in te krimpen en vooral de goede kwaliteit, die nogal gezocht is, raakt meer op den achter grond. Dit was dan ook een product, dat ge regeld nog goed te verhandelen was en waar voor behoorlijke prijzen gemaakt werden. De noteeringen liepen echter wegens soortverschil uiteen van 50145 ct. per kist. In den spruitenhandel was het deze week met de prijzen al zeer slecht gesteld. De no teeringen gaven zeer groote verschillen te zien bij die der vorige opgaven. Al werd soms als hoogste prijs een enkele maal 12 ct. be steed, de algemeene gang was naar soort van 510 ct. per K.G. Boerekool, die toch dezen winter zoo weinig voor een behoorlijke prijs in aanmerking kon komen moest bij het zachte weer sterk ln prijs inboeten. De prijzen bewogen zich ook deze week weer van 1025 ct. terwijl meer malen partijen zelfs geen bod konden krij gen. Diverse koolsoorten als roode, gele en groene handhaafden zch zoo ongeveer op het be kende prijspeil. Voor de groote soorten roode ;ele komen nog wel eens prijzen voor van o6 ct. doch bij afwijkingen en kleine soorten zijn de prijsverhoudingen zeer onevenredig. Groene kool schijnt thans bij mindere aan voer iets meer belangstelling te ondervinden Hiervan wisselden de prijzen van 37 ct. per stuk. Prei, waarvan geregeld groote aan voeren aanwezig zijn, had ook een minder vlugge handel en deelde ook de sterke inzin king. De prijzen die nog wel wisselden van 39 ct. stonden over het algemeen teveel aan den lagen kant, zoodat het doorsnee- cijfer van dit product dezen keer geen gunstige richting zal aanwijzen. Knollen van goede kwaliteit werden in doorsnee verhandeld voor prijzen van 31/24 ct. Een enkel partijtje maakten soms een uitzondering met een cent hooger, doch dit kwam weinig voor. Mindere soorten daalden tot 1 ct. per stuk. Voor soepgroenten als selderie en pieter selie was weinig vraag. Hiervan waren de no teeringen gemiddeld niet hooger dan van 2—3 ct. per bos. Witlof, dat vorige week iets williger te ver- koopen was en toen een tikje in prijs steeg, mocht de afgeloopen week ook weer met de prijzen tevreden zijn. De noteeringen wis selden nu weer zoo ongeveer naar soort van 6—10 ct. per K.G. Breekpeen. waarvan de aanvoer beduidend minder worden, ging voor behoorlijke prijzen van de hand, wisselend naar soort van 701.10 per kist. Enkele partijtjes schorseneeren, die nog werden aangeboden komen aan prijzen naar soort van 35 ct per K.G. OUDERAVOND CHRISTELIJKE SCHOOL. Woensdagavond werd in de Christelijke school de jaarlijksche ouderavond gehouden. De voorzitter der schoolvereeniging, de heer H. Breukelaar opende de bijeenkomst met ge bed en het lezen van een gedeelte uit Markus I, en deelde daarna mede, dat inplaats van. zooals vorige jaren de gewoonte was, geen in leiding door een der onderwijzers of onder wijzeressen gehouden zou worden, maar door den heer Verrey uit Delft, over het onderwerp „Het onderwijs aan doofstommen". Hierop ving de heer Verrey zijn lezing aan. Spreker begon met eenige treffende voorbeelden te geven, waaruit duidelijk blijkt de omvang van het leed dat èn de ouders èn de kinderen on dervinden, wanneer zij doofstom geboren worden. Voor de ouders omdat zij hun kinde ren aan vreemde leiding moeten toevertrou wen en hun dus jaren moeten missen, voor de kinderen omdat zij als het ware geïsoleerd leven. Vooral zoo zeide spreker was in de vorige eeuwen het lot der doofstommen allertreurigst, daar uit geen enkel geschrift blijkt, dat ook maar iets voor hun ontwikkeling gedaan is. De meeste ouders meenden hun plicht gedaan te hebben, wanneer zij ze kleedden en voedden, ja soms stuurde men hen, om van de kinde ren af te zijn maar naar een klooster. In som mige landen zooals in Frankrijk leerde men hun nog iets door middel van gebaren, doch dit hielp hen niet uit hun isolement, omdat de menschen dit niet verstonden. Totdat een Amsterdamsch geneesheer Dr. Johann Conrad Aman tot de ontdekking kwam, dat men vol gens een bepaalde methode doofstommen ook kon leeren spreken. Deze methode wordt ook toegepast door het instituut „Effetha" te Voor burg en met succes. Spreker zette daarop uit een hoe men begon met ademhalingslessen en aanschouwelijke voorbeelden. Daarna volgt de articulatieklas. waar de leerlingen bewust gemaakt wordt, dat zij spreekgeluiden moeten voortbrengen. Vervolgens worden hun letters, woorden en zinnen geleerd, waarbij de leer lingen hoofdzakelijk afgaan op de beweging van de lippen. Na de lezing volgde een aantal lichbeelden, betreffende het werk van „Effetha". Na de pauze, waarin gelegenheid was tot het bezichtigen van het werk der leerlingen, volgden nog enkele mededeelingen van het Breukelaar dezen HET NIEUWE PROGRAMMA VAN HET KENNEMER THEATER. Twee spannende hoofdnummers. Na de succesvolle vertooning van de Hol- landsche geluidsfilm „Het meisje met den blauwen hoed" brengt het Kennemer Thea ter in het nieuwe programma twee spannen de filmwerken. De eerste van dit tweetal is getiteld „Kom je ook bij de Marine!" Deze rolprent kwam tot stand met medewerking van de Amerikaansche marine. James Cagney speelt in deze film een rol, die geheel afwijkt van zijn vorige creaties. De film laat ons kennis maken met Chesty O'Connor (James Cagney). Hij verricht als bouwvak arbeider werkzaamheden aan den wal, is anti-militairist en bespot Biff Martin (Pat O'Brien) in zijn functie van onderof ficier aan boord van een marineschip, als hij met zijn mannen voorbij marcheert. Nog denzelfden avond poogt Biff zich tijdens een Dal te wreken. Chesty gaat groggy en hij ziet er in de eerste dagen zoo ontoonbaar uit, dat zelfs zijn meisje hem den rug toe keert. Chesty zint op revanche en hij denkt aeze te vinden door aan te monsteren op het zelfde schip, als waarop Biff de lakens uit deelt. De situatie wordt er intusschen niet beter op, wanneer Chesty relaties aanknoopt met een zuster van Biff. Na veel wederwaar digheden, waartoe ook de twee maanden ar rest behooren, die hem door Biff zijn toebe deeld gaat hij eindelijk over naar den lucht- aienst. Bij een mislukte poging om te landen neemt zijn luchtschip drie landingsmanschappen mee omhoog. Twee hunner moeten loslaten, maar de derde weet zich zoo lang aan de tou wen vast te houden totdat Chesty te hulp schiet en hem door middel van een parachuut redt. De geredde is niemand anders dan Biff. Men begrijpt reeds, dat dit voorval aan leiding is, dat zij vriendschap sluiten en dat Chesty met Biff's zuster trouwt. Het tweede hoofdnummer is „de Winton Affaire", een crimineel drama, waarvan de nzet een menschenleven geldt. Gordan Bates is namelijk door zijn huisknecht dood op zijn kamer gevonden, gedood door een revolver- schit. Het zou geen echt politiedrama zijn, wanneer het gevonden bewijsmateriaal niet zeer bezwarend was voor onschuldige perso nen, die met den vermoorde relaties hadden onderhouden. De dader blijkt tenslotte in een jeheel andere richting gezocht te moeten worden. Wij zullen daaromtrent geen onthul lingen doen, het zou de spanning vermin deren. Want spannend is deze „thriller" in hooge mate. De hoofdrollen zijn in handen van George Brent, Margaret Lindsay, Dorothy Burgess, e.a. JAARVERGADERING COöP. ALGEMEEN BELANG. De Coöp. „Algemeen Belang" houdt op Woensdag 20 Februari haar jaarvergadering in hotel restaurant „Oud Meerensteyn". In deze bijeenkomst zal o.a. het dividend worden vastgesteld. TENNISCLUB T. O. P. In de jaarvergadering van de tennisclub T.O.P. is een nieuw bestuur gekozen. Het be stuur is thans als volgt samengesteld: P. J. A. Langendijk, voorzitter, J. v. d. Bliek, secr,- penningmeester, C. A. Erdman. vice-voorzit- ter, N. Redeker en mej. R. Teer, commissa rissen. Het jaarverslag van den secretaris herin nerde aan de successen van het vorige sei zoen. toen het eerste- zoowel als het tweede team het kampioenschap behaalden, resp. van de afdeelingen 3 A en 3 B van den Ned. Lawntennisbond. In het a.s. tennisseizoen zal T.O.P. met twee teams aan de competitie deelnemen, nl. in de afdeelingen 2B en 3A. In tegenstelling met vorig jaar, toen op de Hoogovenbanen werd gespeeld, zal in het komende seizoen gebruik worden gemaakt va nde Duinwijckbanen. BELANGRIJK CONCERT VAN HET HERV. ZANGKOOR. De Johannes-Passion in studie. Begin April geeft het Hervormd Zangkoor o.l.v. den heer Klut een uitvoering in de Hervormde Kerk, Het koor heeft voor dit concert in studie genomen ,Die Johannes Passion" van Men delssohn, met orkest begeleiding. VOOR NIEUWE INSTRUMENTEN. De St.Jozef Harmonie heeft dringend be hoefte aan nieuwe muziekinstrumenten. B. en W. hebben aan het bestuur toestemming verleend tot het houden van een verloting tot versterking van het instrumentenfonds. GYMNASTIEKVEREENIGING S. S. II. Naar wij vernemen is de gymnastiekver- eeniging S.S.H. voornemens een afdeeling tweede jeugd op te richten, zoowel voor dames als heeren. HEEMSKERK Werk voor 60 werkloozen. Bij Marquette en Assumburg. Naar wij vernemen heeft de Minister van Sociale Zaken zijn goedkeuring gehecht aan het uitvoeren van verschillende werkzaam heden in werkverschaffing, zooals verbetering van het wandelpark ;Mai'Quette, verfraaiing van de omgeving van kasteel Assumburg enz Een 60-tal menschen zullen tewerkge steld kunnen worden. Reeds a.s. Zaterdag zal met de werkzaamheden een aanvang worden gemaakt. INSCHRIJVING LICHTING 1936. Het aantal ingeschrevenen voor de lichting 1936, welke inschrijving gedurende Januari heeft plaats gehad, bedroeg 61. Hiervan zijn er 31, die in aanwerking komen voor vrijstel ling wegens broederdienst. Nederlandsche Saartroepen 16 Februari naar huis? Definitieve beslissing bij de Volkenbond instanties. Het hoofdkwartier van de internationale troepen in het Saargebied heeft den Vol kenbond resp. de op het oogenblik in Rome confereerende Commissie van Drie voorstel len doen toekomen inzake het terugtrekken van de internationale troepencontingenten. Naar echter uitdrukkelijk uiteengezet wordt ligt de definitieve beslissing en de regeling der afzonderlijke er mede samenhangende kwesties bij de volkenbondsinstanties. Volgens de tot niets verplichtende voorstellen van het hoofdkwartier zouden de Nederlandshe troepen op 16 Februari, de Zweedsche troepen op 18 Februari, de Italianen een der daarop volgende dagen en de En gelschen als laatsten in verschillende étappes van 2027 Februari uit het Saargebied vertrekken. Men verwacht hier echter niet, dat de Commissie van Drie aanleiding zal vinden wijziging te brengen in deze voorgestelde ter mijnen zoodat men een spoedige verklaring van goedkeuring verwacht. President Knox zal waarschijnlijk te Rome gelegenheid vinden deze kwestie met de Commissie van Drie te bespreken. Men hoopt hier dat een spoedige beslissing tot stand zal komen opdat de voorbereidingen tijdig kunnen worden aangevangen. Reeds heeft de regeeringscommissie een oproep bekend gemaakt om alle nog niet ingediende reke ningen voor leveranties aan de internatio nale troepen uiterlijk Dinsdag 12 Februari aan te bieden. voor een regeling is vastgesteld welgeslaagden avond met dankgebed sloot. HOOG WATER IN SCHOTLAND. Vermoedelijk zal de havermotor het op dezen overstroomden weg in Schotland langer tegen het water uithouden dan de benzinemotor. DONDERDAG 7 FEBRUARI '35 Door onze lens gesnapt S. J. de Jonge. De heer S. J. de Jonge, die al sedert een lange reeks van jaren werkzaam is op het bureau van de N.V. van Hattum's Haven werken te Beverwijk, is de zeer toegewijde secretaris van de „Vereeniging tot viering van den verjaardag van H.M. Koningin Wilhel- mina". Het is in deze functie, dat de heer de Jonge zich groote bekendheid heeft verwor ven. Het jaarlijksche Koninginnefeest, dat in Beverwijk steeds met groote opgewektheid wordt gevierd, heeft altijd de groote belang stelling van dezen Beverwijkschen ingezetene; geen moeite is hem te veel om het welslagen van dien feestdag zoo goed mogelijk te doen slagen. Zijn jaarverslagen genieten zelfs een zekere vermaardheid, omdat zij elk jaar een uitstekend beeld geven van den toestand der Vereeniging „Koninginnedag", wier belangen de heer De Jonge gedurende vele jaren op zoo'n voortreffelijke wijze heeft gediend. WIJK AAN ZEE EN DUIN UITVOERING ZANGKLASSE. Zondag 24 Febr. zal door de zangklasse van de dames D. Vis en A. v. d. Helm, in café Sonnevanck opgevoei'd worden de kin deroperette „Sneeuwkoningin". GEVONDEN. Bij den chef-veldwachter is aangifte ge daan van de volgende gevonden voorwerpen: een souspied en een polsmofje. AGENDA HOLLAND—AMERIKA LIJN. Leerdam, 6 van New-York te Rotterdam. iMnteldijk, Vancouver n. Rotterdam 5 (v. jn.) te Seattle. Boschdijk, 5 (v.m.) van Roterdam te Phila delphia. HALCYON LIJN. Stad Zalt-Bommel 5 van Susa te Tayport, Voor Grangemouth. Stad Dordrecht 5 van Bagnoli te Melilla, yoor Rotterdam-Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Streefkerk (thuisr.) 6 te Antwerpen. Klipfontein (thuisr.) 5 van Port Sudan. Boschfontein (thuisr.) 6 van Duinkerken. Nijkerk (thuisr.) 5 te Port Natal, vertr. 7. Jagersfontein 6 van Beira n. Rotterdam. Heemskerk (uitr.) 6 te Mombassa verw Bloemfontein (uitr.) p. 5 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisr.) 6 van Colombo. Meerkerk (uitr.) 5 te Hongkong. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 5 van Colombo. Giekerk (thuisr.) 5 van Hamburg n. Rot terdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 5 van Valencia naar Rotter dam. Alkmaar, Chili naar Amsterdam via Liver pool 5 (12.26 v.m.) 1200 mijl W. van Land's End. Bacchus, Lissabon naar Amsterdam p. 5 (4 n.m.) Ouessant. Barneveld, Amsterdam n. Chili p. 5 v.m.) St. Michaels. Casta Rica. Amsterdam n. Pt. Limon 4 van Kingston (Ja.) Deucalion 5 van Malaga naar Setubal. Ganymedes 5 van Piraeus naar Volo. Orion 5 van Melilla naar Carthagena. Simon Bolivar 6 v. Amsterdam te Barba dos. Theseus 6 van Stettin te Amsterdam Triton, 5 van Amsterdam naar Hamburg. Venezuela 5 van Barbados naar Amster dam. Telamon 6 v. Valencia te Amsterdam. Mars 6 v. Valencia te Amsterdam. Odysseus 6 van Amsterdam n. Kopenhagen Colombia 6 van Amsterdam n. Hamburg. Saturnus, Rotterdam n. Faro p. 5 Prawle Pt. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, 6 van Rotterdam n. Batavia. Kedoe (thuisreis) p. 5 Febr. (7 v.m.) Perim. Kota Agoeng (thuisreis) vertr. 7 (n.m.) v. Londen. Kota Gede (uitreis) 5 Febr. (8 n.m.) Suez. Sibajak 6 Febr. van Batavia n. Rotterdam, Blitar (uitr.) 5 v. Antwerpen en pass. 6 (1.50 v.m.) Vlissingen. Blitar, Rotterdam n. Batavia 6 (12 midd.) te Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 5 van Rotterdam te Buenos- Ay res. Alcyone, 6 van Hamburg naar Rotterdam. Alpherat 7 v. B.-Ayres te Rotterdam verw. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Silverbelle Vancouver n. N.-Orleans 1 v. Seattle. Bintang, Vancouver n. Calcutta 2 v. Taco- ma. Silverbeech, Calcutta n. Vancouver 2 v. Ba tavia. Saparoea, Vancouver n. Calcutta 2 v. San Francisco. Silvercedar, New-Orleans n. Calcutta 5 v. Madras. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Ajax, Japan naar Rotterdam 6 van Sin gapore Stentor, Batavia n. Amsterdam 6 van Port Said. Laomedon 16 v. Batavia te Amsterdam ver wacht. City of Oran, Japan n. Rotterdam 4 van Shanghai. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 7 FEBRUARI Hotel No. Een: Lezing over Psychometrie. 8 uur. VRIJDAG 8 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Met zijn drieën op de Huwelijksreis" en „Diamantsmokkelaars", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 7 FEBRUARI Stadsschouwburg: Mij. tot bev. der Toon kunst, afd. Haarlem. Vioolavond Vasa Prihoda 8 uur. Schouwburg Jansweg: Ensemble Julia de Gruyter: ,,'t Vrouwtje van Papa". 8.15 uur. Gem. Concertgebouw. Revue: „Dat zou je wel willen". 8 uur. Palace: „De Zesdaagsche". Op het tooneel: Lyon en Lindy, acrobatische dansen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Het meisje met den blauwen hoed", geprolongeerd. Op het too neel: Bert Wright en partner, Engelsche jong leurs. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Helden der golven". Doorloopende voorstelling van 7 uur tot half twaalf. Frans Hals Theater: „Bolero", 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 8 FEBRUARI Bioscopennieuw Drogramma. Hector, Japan naar Rotterdam 5 v. Kobe. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau La ut (uitreis) 6 Februari van Suez. Tajandoen, 6 van Batavia te Amsterdam. Chr. Huygens (uitreis) 5 Febr. van Al giers. Johan de Witt (thuisreis) p. 5 Febr. Perim. Vlootuitbreiding Naar „Scheepvaart" verneemt heeft de Ba- taafsche Petroleum Mij. aan de Nederlandsche werven opdracht gegeven voor het bouwen van zes groote motortankschepen. Het zullen twee motortankschepen zijn van 12.000 ton en vier motortankschepen van 9250 ton. De ver wachtingen van den heer Goedkoop, Zaterdag j.l. bij de tewaterlating van het m.s. Rotula geuit, schijnen dus gegrond geweest te zijn. De nieuwe opdracht is een werk van ruim 6 millioen gulden en zal gemiddeld een jaar aan vele handen werk geven. De verdeeling van het werk over de werven zal in onderling overleg der werven worden vastgesteld. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip Torgny Lagman is in ballast van Gothenburg hier aangeko men om bij de Hoogovens ijzer te laden. Belangrijke schade. Het van Hamburg aangekomen stoomschip Randfontein moest bij aankomst te Amster dam direct in het droogdok worden opgeno men omdat op zee de roersteven verloren was gegaan. Het is verwonderlijk, dat het schip met het loshangend roer nog zonder eenig evenement is binnengekomen en door het ka naal is opgevaren. Naar Zweden verkocht. De motorlogger Utrecht uit Vlaardingen is naar Zweden verkocht en zal daar tot vracht vaarder worden verbouwd voor de kustvaart in de Oostzee. Duitsche visschersvloot. De reederij Fock Pickenpack te Altona laat bij de Norder-Werft een nieuwen stoom trawler bouwen. Belangrijke verbouwing. Het Duitsche passagiers-motorschip Mag- dalena van de Hamburg-Amerika Lijn, dat ge durende vele jaren van West Indië naar Am sterdam kwam, doch sedert eenigen tijd uit de vaart genomen werd, is thans op een werf te Hamburg belangrijk verbouwd. Het schip heeft tegelijkertijd den naam verwisseld en heet nu Iberia. Het is dezer dagen van Ham burg naar West Indië vertrokken en kan in den loop van de volgende .maand hier weer worden binnen verwacht. Celluloseaanvoer. Voor de papierfabriek te Velsen is heden alhier aangekomen het Zweedsche stoomschip Ask van Hemos and met een lading cellulose.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6