DE TWEELINGZUSTERS WEEK-ABONNEMENTEN heemskerk Telefonitis. beverwijk driehuis santpoort DE TWEE-STUKS-ACTIE. Het Crisis-pomité schrijft ons: Met de Twee-Stuks-actie loopt het aardig. Naarmate 15 Februari nadert komen de in zendingen binnen. Het dames-comité is daar voor zeer dankbaar Wie half Februari niet gereed mocht zijn. kan ook nog later in zenden. Einde volgende week hopen wij te kunnen mededeelen, wat deze actie heeft opgeleverd. Dan is het comité niet weinig verrast door de Velser Melkinrichting, die aanbood gedu rende de maand Februari 1000 flesschen melkproducten naar keuze kosteloos te be zorgen bij gezinnen, die daarvoor het meest in aanmerking kwamen. Met groote erken telijkheid is deze aanbieding aanvaard. De bezorging is in het begin van deze maand aangevangen en zal tot einde Februari kun nen worden voortgezet, ZILVEREN JUBILEUM. Een der zusters van het Wit-Gele Kruis, nl. Moeder Isord zal binnenkort haar vijf- en-twintig Jarig jubileum herdenken. Er is een comité gevormd om de jubilaresse op haar feestdag met een passend geschenk te verrassen. In dit comité hebben zitting ge nomen de heeren J. Th. van Lent, voorzitter, W. Geys, secretaris, P. Tervoort, penning meester. GEZELLEN TOONEEL Zondagavond gaf een tooneelclub uit Vel- sen een tooneeluitvoering in het K. S. A. ge bouw. De avond werd geopend door kape laan van Rijn die het publiek en de spelers van harte welkom heette. Daarna kwam voor het voetlicht „De groote onbekende", klucht in 3 bedrijven. Alle spelers gaven blijk, dat de hun toevertrouwde rollen in goede handen waren, er werd uitstekend gespeeld, en het publiek heeft volop genoten. Een aardij strijkje gaf een goede stemming. TOONEELUITVOERING KRING"' „VRIENDEN- Zondagavond gaf de tooneelvereeniging Vriendenkring haar eerste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd „De verborgen schat" klucht in 3 bedrijven van Harman Burger. De groote zaal van Gebr. Dam was bijna geheel gevuld toen de heer Koper den avond opende. Spreker schetste in het kort de moeilijkheden die de vereeniging dit jaar heeft ondervonden daar het de club ontbrak aan een goeden regisseur. Doch thans was die moeilijkheid opgelost daar men een uitste kende kracht gevonden heeft in den heer Groothuizen uit Alkmaar, die de vereeniging nog tot grooten bloei kan brengen. Het stuk werd prachtig gespeeld, vooral het tweede bedrijf was uitstekend. De spelers mochten dan ook na afloop een dankbaar ap plaus oogsten. De avond werd besloten met een gezellig bal. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de band van den heer Rijkhoff. FEESTAVOND „A. D. O." Op Zondag 24 Febr. geeft de R.K. V. V. ADO een feestavond in het R.-K. Vereenigings gebouw. Op dien avond zal een groote ver loting worden gehouden. SPELDJESVERKOOP. Aan het Centraal Bureau der Vereeniging van Reclasseeringsinstellingen is vergunning verleend om in het a.s. voorjaar een huis- en straatcollecte te houden door het ten verkoop aanbieden van speldjes. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas Cornells, z. v. Hendr van Keulen en M. C. H. Huipen. Overleden: Tr. Bakker, geboren Schrieken. 49 jaar. (In Januari 1935 bedroeg het aantal uitgaande interlocale tele fonische gesvrekken uit Amster dam 242.434 tegen 191.685 in Januari 1934.) Wat zegt u van zoo'n statistiek, Die stijging is niet onbelangrijk, De telefoon gaat met muziek, 't Bedrijf wordt steeds nog meer omvangrijk. Wat ook in dezen droeven tijd, Mag achteruitgaan of verzaken, Er komt steeds meer praatvaardigheid In telefonisch praatjesmaken. Het sprekende bewijs is daar, Waarbij wij nu maar hopen zullen, Dat al die praatjes bij elkaar. Ook af en toe wat gaatjes vullen. En hooplijk hebben wij het mis, Als wij hieruit besluiten zouden, Dat enkel de bedoeling is, Aan 't lijntje en aan den praat te houden. P. GASUS. Mijnongeluk bij de Neder- landsche grens. Zeven arbeiders verdronken. MAANDAG 11 FEBRUARI 1935 Weer een spoorweg-ongeluk in de Sovjet-Unie. In de mijn Laurweg bij Kohlscheidt in het mijndistrict Düren dicht bij de Nederlandsche grens heeft Zaterdag avond om 8 uur een ongeluk plaats gehad, waarbij zeven mijnwerkers werden gedood en een licht gewond. De arbeiders waren werkzaam in een mijn gang, die op 350 meter diepte is gelegen. Zij hebben daarbij blijkbaar een waterader ge raakt, want een geweldige straal water trof de mannen, van wie er zeven in de schudgoot te recht kwamen, waarmede de losgehakte steen kool verder wordt vervoerd. In de met kolen gruis vermengde watermassa zijn zij om het leven gekomen.De achtste man had de tegen woordigheid van geest zich vast te klemmen aan de buizen van de luchtverversching, waar aan hij een uur lang bleef hangen, voordat hij uit zijn benarde positie kon worden verlost. Direct werd begonnen met het zoeken naai de lijken der slachtoffers, doch men slaagde er niet in deze te vinden. Andere personen bevinden zich niet in levensgevaar en het werk kan voortgezet worden. Ambtenaren van de mijninspectie bevinden zich ter plaatse. Ditmaal 18 dooden en 19 geuJonden. Spoorwegbeambte dronken op zijn post. Uit Moskou, 10 Februari: Op het station Karian—Stroganowo tusschen Tambow en Oblowska is Zondag om 4 uur O.E.T. een personentrein tegen een goederentrein opgebotst. 18 personen werden op slag gedood, 9 zwaar en 10 licht gewond. Acht be ambten zijn gearresteerd Van een der beambten is komen vast te staan, dat hij dronken dienst heeft gedaan. Nopens dit spoorwegongeluk heeft de procu reur-generaal Ljubimow tegenover de pers verklaard, dat het een bewijs levert voor het gebrek aan discipline en gebrek aan verant woordelijkheidsbesef der Sovjet Russische spoorwegbeambten. Tweede catastrofe voorkomen. Voorts wordt gemeld, dat in de buurt van Kersch een tweede groot spoorwegongeluk door een toeval is voorkomen. Een jongen uit dat dorp liep langs de rails en ontdekte, dat deze op een plaats was vernield. Bij een te voren gehouden inspectie was evenwel niets bemerkt. De jongeman gaf teekens en het gelukte een trein aan te houden, waarin zich onge veer 300 passagiers bevonden Ook in verband met deze aangelegenheid is een streng onderzoek gelast. WERVELSTORM MAAKT VELE SLACHT OFFERS EN RICHT GROOTE SCHADE AAN. Groote streken in den Amerikaanschen staat Texas zijn door een hevigen wervelstorm geteisterd, die niet alleen aanzienlijke schade heeft aangericht, maar ook talrijke slacht offers heeft geëischt. Uit Grapeland wordt gemeld, dat daar on geveer 30 huizen zijn ingestort. 10 Negers werden er gedood. 40 andere negers, deels zwaar gewond. Ook de steden Leon, Trinity en de hoofdstad van den staat Houston heb ben ernstig te lijden gehad. ONBEWOOND GEHUCHT DOOR LAWINE WEGGEVAAGD. Een der grootste lawines der laatste dagen is neergekomen in de Zillertaler Alpen in het Finsing-dal en heeft het gehucht Schellen berg volkomen vernietigd. In totaal werden 12 z.g. „Huetten" en woningen, 23 veestallen en 2 schuren, benevens de kapel en het café weg gevaagd. Aangezien het gehucht in den win ter niet bewoond is zijn menschenlevens niet te betreuren. Ook het boven het gehucht ge legen bosch en het bosch aan de tegenover gelegen zijde werden volkomen vernield. NOG GEEN UITSPRAAK INZAKE DE GOUDCLAUSULE. Reuter meldt uit Washington: De beslissing van het Hoog Gerechtshof der Vereenigde Staten in zake de goud-clausule zal vandaag nog niet bekend gemaakt worden worden. Nadat de rechters van het Hoog Gerechts hof hun gewone Zaterdagsche bijeenkomst hadden gehouden, die vijf uur duurde, ver klaarde de griffier van het Hoog Gerechts hof, nadat hij met Chief Justice Hughes een onderhoud had gehad: „Ik ben gemachtigd te zeggen dat de uitspraak Maandag nog niet bekend zal worden gemaakt". Men aoht het naar V. D. verneemt, zelfs mogelijk, dat de zaak eerst op 4 Maart zal worden beëindigd. President Roosevelt heeft een laatste conferentie gehouden inzake de legale stappen, die eventueel noodig zullen zijn. EEN PROCES OM DE CANADEESCHE VIJFLING. Bij het Federale Hof te Chicago is een eisch tot betaling van een millioen dollars scha devergoeding ingesteld tegen Ovila Dionne, den vader van de Canadeesche vijfling en vijftien andere personen wegens het schen. den van een contract inzake de tekijkstelling van de vijf babies. De eisch tot schadevergoeding werd inge steld door een plaatselijken promotor Ivan Spear toen Dionne en zijn vrouw voor de eerste maal de kinderen in een plaatselijk theater hadden laten bezichtigen. Spear verklaart, dat hij met de ouders van de vijf babies een overeenkomst had gemaakt waarbij was gecontracteerd, dat de vijf babies onder zijn leiding zouden worden tentoonge steld. TELEVISIE IN DE HUISKAMER. In Engeland zal dit jaar nog de televisie op groote schaal worden toegepast. De door de B.B.C. verzorgde programma's zullen door tien ultra-kortegolfzenders verspreid worden. Men neemt aan, dat binnen niet al te langen tijd 50 procent der bevolking de televisie-uitzendingen zal kunnen volgen. Hierboven een foto van het ontvangapparaat voor de huiskamer. RK. FABRIEKSARBEIDERS, vrijdagavond houdt de plaatselijke afdee- «an den R-K. Fabrieksarbeidersbond .,St. WiUibrordus" in het gebouw der K.S.A. een vergadenn|^n bestuursverkiezing aan de orde i wegens de periodieke aftreding van de Krn H P. de Nijs. G. Gooijer, A. Boon en tp t de Wildt. De heeren A. Boon en De Wildt eibhen zich niet herkiesbaar gesteld. Vervol- ,1S moet worden voorzien in een vacature, ontstaan door bedanken van den heer H. B, Vink. NAAR HET CONCOURS. Od Zaterdag 23 Februari zal het Gemengd tfijhbelkwartet „Beverwijk" onder leiding van Smi heer Lou Tervoort deelnemen aan het nncours van „Kunstmin" te Amsterdam. Het opverwijksche kwartet zingt in de hoogste af- rfpeling waarvoor als verplichte compositie Troost" van Roeske moest worden ingestu- delïs'eigen gekozen nummer zingt het kwar tet „Zorgennacht" van Hoogerwerf. feestavond voor de d.e.m.- supporters. Od Donderdag 21 Febr. a.s. zal in het K.S.A.- crPbóuw een feestavond worden gegeven voor de leden van de Vereeniging van D.E.M.- supporters „Roomsche Sport Beweging." OP DE SCHAATS. Voor de eerste maal in dezen winter kon- ■den dan eindelijk Zondag de ijzers worden ondergebonden. Het duurde wel heel lang, al vorens het ijs sterk genoeg was, om de menigte liefhebbers van baantje-rijden te dragen, maar Zondag konden de hekken worden ge opend. Het duurde niet lang of van alle kan ten kwamen de schaatsenrijders en niet min der -rijdsters opdagen om van de zeldzame gelegenheid te profiteeren. Op de banen aan de Adrichemstraat heersch te een prettige drukte en het was vooral de ieugd die met volle teugen van het laat ge komen wintervermaak profiteerde. Of het echter van langen duur zal zijn kon reeds in den namiddag worden betwijfeld. Uit de grauwe lucht begonnen de sneeuw vlokken te dwarrelen. En zij voorspelden voor de schaatsenrijders niet veel goeds! JAARFEEST HERVORMDE MEISJES- VEREENIGING. De Hervormde Meisjesvereeniging „Ora et Labora" houdt op Donderdag 7 Maart haar jaarfeest in het vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Het openingswoord wordt ge sproken door Ds. Krijger. DE WERKLOOSHEID. De werkloosheid komt het meest voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 4, bankwerkers 13, be hangers 3, betonvleehters 3, betonwerkers 6, blikbewerkers 6, blikslagers 1, chauffeurs 19, drukkers 4, electriciens 4, expediteurs 2, grond werkers 64, handlangers 4, kappers 2, kan toorbedienden 4, kleermakers 2, kopergieters 2, landarbeiders 44, lasschers 2, loodgieters 1, losse arbeiders 173, machinisten 4, machine- drijvers 1, machinalehoutbewerkers 2, mar merbewerkers 2, marmerpolijsters 1, metaalbe werkers 3, metselaars 11, monteurs 6, opperlie den 13, plaatwerkers 1, schilders 12, schippers 2, schoenmakers 2, sigarenmakers 37, sorteer ders 5, slagers 1, smeden 3, soldeerders 2, spoorleggers 1, steenhouwers 1, stoffeerders 1, stokers 4, stucadoors 4, teekenaars 1, timmer lieden 15, uitvoerders 1, ovegers 1, voerlieden 2, voorslaanders 2, winkelbedienden 3, werk sters 2, dienstboden 5, koks 1, totaal 515 (vorige week 501). Wijk aan Duin: Bakkers 2, bankwerkers 9, betonvleehters 1, betonwerkers 3, blikslagers 5, carrosseriemakers 1, chauffeurs 13, electri ciens 3, grondwerkers 58, handlangers 5, kap pers 1, kantoorbedienden 6, kellners 1, koper gieters 1, landarbeiders 40, lasschers 2, lood gieters 3, lijnwerkers 1, losse arbeiders 92, ma chinisten 7, machinedrijvers 1, machinale houtbewerkers 2, metaalbewerkers 7, metse laars 6, meubelmakers 1, monteurs 2, opper lieden 16, plaatwerkers 2, reizigers 2, schil ders 8, schippers' 1, schoenmakers 1, sigaren makers 6, steenhouwers 1, stoffeerders 1, sto kers 3, straatmakers 2, stucadoors 4, tim merlieden 15, uitvoerders 2, winkelbedienden 1, dienstboden 2, zeilmakers 1, stuurlieden 1, totaal 342, (362). Heemskerk: Betonvleehters 3, betonwerkers 5, chauffeurs 3, grondwerkers 20, kantoorbe dienden 1, landarbeiders 69, losse arbeiders 44, metselaars 1, opperlieden 6, schilders 1, timmerlieden 8, werkmeesters 1, totaal 162 (170). HAVEN- EN TRANSPORTARBEIDERS. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Haven- en Transportarbeiders houdt op Woensdag 13 Februari in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering. De agenda vermeldt o.m. de jaarverslagen van secretaris en penning meester en een bestuursverkiezing wegens af treding van de heeren W. Meijer, penning meester en M. van Bessel. Laatstgenoemd be stuurslid stelt zich niet herkiesbaar. TOONEELAVOND STILLE OMGANG. Donderdagavond wordt in het K.S.A.-ge bouw de jaarlijksche tooneelavond gegeven voor het gezelschap van den Stillen Omgang. Evenals vorige jaren wordt deze voorstel ling ook nu weer verzorgd door de R.-K. Too neelvereeniging „Kunst zij ons doel" uit IJmuiden-Oost. Opgevoerd wordt het too- neelspel „Crisis" van Jac. Ballings. FEUILLETON. Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. Nadruk verboden 20) „Och, neen!" smeekte Jenny. „Neen, Nick, toe alsjeblieft wees niet zoo!" Hij schudde haar hand ongeduldig van zich af. „Het is onvergeeflijk! Ze had naar de Car- ruthers moeten gaan, zooals haar gezegd vras. Waarom is dat niet gebeurd?" „Hij is ziek geweest, hij is niet op kan toor". „Wat 'n onzin! Hij heeft toch een associé. Maar ga voort. Hoe verliep het verder? Hoe ben je van ^aar afgekomen?" Jenny zag hem met groote, bedroefde oogen aan „Nick, kijk niet zoo! Ik heb alles tegen haar gezegd wat jij wilde dat ik zeggen zou. Ik zei Een gevoel alsof ze stikken zou kwam over haar en bevend klemde ze zich aan zijn PASTOOR VAN DER MEER Tegen April e.k. zal Pastoor Van der Meer, wiens 40-jarig jubileum in den achter ons lig- genden zomer gevierd werd, in verband met leeftijd en gezondheidstoestand emeritaat aanvragen. PERSONALIA. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer S. Koekendorp, thans te Naaldwijk, komt voor op de voordracht ter benoeming van een hoofd eener openbare school te Beverwijk. LEZING. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga zal Donderdag a.s. zijn derde lezing houden over „Boeddhisme en Christendom". TOONEEL EN LIEFDADIGHEID. De tooneelvereeniging V. O. O. T. A. G. voert Zondag a.s. in „Zomerlust" nogmaals „Zonsopgang op. De eventueele baten ko men ten goede aan de noodlijdende R.K. kerken arm vast. „O, kijk toch niet zoo! Ben je boos, Nick? Ik heb alles gezegd" „Ik ben niet boos op juo toe, Jen, wees niet zoo'n dwaas kind ik ben boos terwille van jou. Zie je 't verschil niet in? Ik wil Anne hier niet hebben en hoe eerder ze daar goed van doordrongen is, hoe beter. Ik wil haar niet hebben en ik wil niet, dat ze 't jou lastig maakt. Ze kan een paar maal in 't jaar schrijven als ze dat met alle geweld wil. Als ze pogingen doet tot meer en ander contact wel dat krijgt ze geen penny meer en moet ze maar zien hoe ze zich zonder geld redt". Hij liet een kort lachje hooren en legde met een ongeduldig gebaar den arm om Jenny. „Luister nu eens, ik verbied ie een voudig om te gaan huilen. Ik zal maatregelen nemen, dat ze je niet meer lastig valt. Vertel me maar eens wat je gezegd hebt". Jenny vocht om haar zelfbeheersching te rug te krijgen. Nicholas had een gruwelijken hekel aan echte tranen. Hij mocht haar graag plagen tot haar oogen vochtig waren, om dan de lange, betraande wimpers te kussen. Maar echt schreien, veroorzaakt door verdriet dat was heel wat anders. „Ik vertelde haarJenny dempte haar stem tot gefluister, om haar toon 'n beetje vast te doenn klinken „ik vertelde haar van het geld. Ik zeidat ze de helft kon krijgen als ze zorgde hier niet meer te komen". „En wat had ze daarop te antwoorden? Toe Jen, mal kindje, beef niet zool" „Begreep ze het?" „Ik weet het niet ik weet het heusch. Ik was zoo doodsbenauwd dat ze den trein zou missen. Ik zei maar steeds dat ze moest gaan. Ze vertelde dat ze in Hotel Haydon was en ik vroeg haar daar terug te gaan, dan zou ik haar wel schrijven of opzoeken. Eindelijk ging ze maar o, Nick!" „Wat?" „John heeft haar gezien". „John?" „John Waveney". „Hoe wee'/ je dat?" „Hij heeft het me verteld. Hij zei dat hij haar adres moest hebben". „Je hebt het toch niet gegeven?" „Ik moest wel". En toen Nicholas wilde protesteeren, ging ze snel voort: „Neen, luis ter. Het was heusch beter dan woorden met hem te krijgen., Daarom bel ik Anne nu op. Ze zal hem niet willen spreken. En als ik haar vertel dat hij komt, kan ze rustig naar die kamer gaan, waar Nana over sprak. Je weet hoe geschikt we die voor haar vonden". De telefoonbei rinkelde. Jenny schrok op. liep toen vlug om de tafel heen en nam den hoorn op. „Ja!" hijgde ze. Ja. Met Hotel Haydon? Is Miss Anne Waveney thuis? Kan ik haar even spreken?" Het was een poosje stil. Jenny stak haar hand achteruit, trok den bureaustoel naar zich toe en viel er op neer. Ze had plotseling een gewaarwording alsof haar beenen haar niet langer wilde dragen. Ze verlangde Anne's stem te hooren zoo heftig, dat ze er een duizelig gevoel van kreeg. Maar wat moest ze tegen Anne zeggen, nu Nick ston dte luisteren? Nicholas Marr zat op den rand van het schrijfbureau, zijn wenkbrauwen boos sa mengetrokken, zijn lippen opeengeklemd, strak en hard. „Wat?" vroeg Jenny plotseling. „O, maar ze moet er zijn! Weet u het zeker? Weer een pauze. „En heeft ze niet gezegd waar ze heen ging? Weet u heel zeker dat ze niets gezegd heeft? O, dank u!" Ze hing den hoorn op en keek Nicholas ontsteld aan. „Nick, ze is niet m het hotel". „Is ze misschien uit dineeren?" Er klonk meer dan lichte spot in zijn woorden iets van grimmigen hoonlach erin. „Ze zeiden dat het niet haar plan was ge weest om te blijven ze had geen kamer voor den nacht genomen. Direct na de lunch was ze weggegaan dat was om hier te komen". Haar stem gleed weg in angstig fluis teren. „Nick, ze had een suitcase bij zich ik zag hem in de taxi". Voor Jenny's geest doemde plotseling het beeld op van het welkom dat Anne zich had voorgesteld. Dat beeld deed haar huiveren van hartzeer. „Wat een zeldzame brutaliteit!" stoorde Nicholas haar korte overpeinzing. Toen liep hij paar Jenny toe en klopte haar op den schouder. De heer Otto de Vries, de nieuwe voorzitter der technische commissie van den Kon. Ned. Voetbal Bond. Hauptmann's onmiddellijke vrijspraak geweigerd. Jury vangt Dinsdag haar taak aan. FLEMINGTON, 10 Febr. Na de defini tieve beëindiging van het getuigenverhoor lieeft het gerecht een verzoek tot onmiddel lijke vrijspraak afgewezèn. Naar verwacht wordt, zal de jury Dinsdag a.s. beginnen met haar beraadslagingen over het „schuldig" (V.D.). IJSVERMAAK BRACHT OOK IJSLEED. Het ijsvermaak heeft Zondag over het alge meen in deze omgeving nog niet veel om het lijf gehad, in tegenstelling met Friesland, waar het ijsfestijn gisteren in vollen gang was, ook al was het dan slechts op landijs. Het had des nachts in het noorden goed gevroren, zoodat des morgens weldra iedereen de schaat sen uit de kast gehaald had. In de omgeving van Haarlem was het land- ijs ook nog wel eenigszins te vertrouwen. Zoo dra men zich daarbuiten waagde, werd het gevaarlijk. Zoo eindigden verschillende tocht jes in het Waterland met een nat pak. Geluk kig konden echter alle drenkelingen gered worden. Toch valt het eerste slachtoffer van het ijs reeds te betreuren. Het is een tienjarige jon gen uit Eindhoven, die bij het glijden op de leemkuilen achter een steenfabriek door het ijs zakte en verdronk. Een andere jongen kon nog worden gered. Te Soest werd een dame. die door het ijs was gezakt, in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. BAKOE HEEFT EEN HITTTEGOLF. Volgens een bericht uit Bakoe is het in die stad buitengewoon warm. Aan de Kaspische Zee wees de thermometer 25 graden Celsius. BEUL TE BARCELONA UIT WRAAK VERMOORD. Een groep onbekend gebleven personen heeft Zaterdag te Barcelona den beul doodge schoten, meldt Reuter. Terwijl hij bezig was in een bar een kop koffie te drinken, kwamen, zij het café binnen en schoten hem zonder een woord te zeggen neer. Men heeft hierbij met een wraakoefening te doen, in verband met het feit, dat de beul onlangs een anarchist had geëxecuteerd. Sinsdien had hij herhaaldelijk brieven ont vangen, waarin hij met den dood werd be dreigd. Voorts drongen te Bercelona vijf gewapende bandieten het kantoor van een bouwonderne ming binnen. Zij hielden de employé's met hun revolvers in bedwang en maakten zich va ïi het aanwezige geld meester. Daarna slaagden zij er in te ontkomen. Verder is een buitenlander beroofd van zijn portefeuille, waarin zich een bedrag van 17.000 pesetas (3400 gulden) bevond. HERDENKING VAN DEN Gen FEBRUARI IN PARIJS. De manifestatie op de Place de la Repu- blique georganiseerd door socialisten en com munisten ter herdenking van den 6en Fe bruari is volkomen rustig verloopen. zoodat de politie niet behoefde in te grijpen. Er werden vele roode bloemstukken neer gelegd. Om 6 uur scheen het lange défilé ge ëindigd. dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag afrekenen. DE ADMINISTRATIE. „Hoor eens, Jen, ik wil niet dat je je er zoo over opwindt. Anne heeft haar eigen bed gespreid en nu moet ze er op liggen. Heb je mij niet en Tony?" Ze keek hem aan zonder dadelijk te spre ken. Toen Nick's oogep zóó verzachten was er verder niets ter wereld meer, dat Jenny kon schelen. Anne's beeld werd schaduwig. Na een poosje hernam ze met neergeslagen oogen en lage, gejaagde stem: „Nick, als niemand het weten na een heelen tijd ik bedoel eh zouden we zou den we dan niet weer goed kunnen worden? Neen, zeg niets, Nick zeg nu alsjeblieft niets. Denk je niet dat als we wachten o, Nick, ze is mijn zuster!" „Neen!" was het besliste, meedoogenlooze bescheid. „Ik wil haar niet in mijn huis heb ben aan mijn vrienden voorstellen ik wensch haar niet in jou en Tony's gezelschap te zien". Jenny voelde een rilling door zich heen gaan. Ze had geweten dat het geen zin had; Nick veranderde nooit van gedachten. Een laatste poging waagde ze nog; maar zonder de minste hoop: „Nick, ik heb wel eens gedacht John John Waveney hij interesseert zich zoo zoo geweldig voor haar als zij eens met elkaar in aanraking kwamen als hij Nicholas staarde haar met onthutsten af schuw aan. „Wat haal je in vredesnaam in je hoofd?" Jenny stond op. Het had werkelijk geen

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5