Het ItaliaanschAbessynis ch conflict. Een paar indrukken van Parijs. Zoo een en ander. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Procramma WOF.NSDAG 13 FEBRUARI '35 BUITENLAND. Italië eischt schadevergoeding en „eerbewijien aan de Italiaansche vlag". Geen ultimatum. Een uiteenzetting van Abessynische zijde over de incidenten. hCT'RF.LANGRIJK.STE NIEUWS italiaansche regeering heeft van die te Jdv Abeda gcëischt dat schadevergoeding 1 worden betaald en dat eerbewijzen zul- P wrirden gebracht aan de Italiaansche w Hoewel geen ultimatum is gezonden, lïrft men dat de Italiaansche regeering te Iddh Abeda zeer scherpe protesten heeft la™ directe onderhandelingen worden vol gens de jnededeeling van de regeering voort zet nadruk wordt, volgens uit Rome ont- ",en berichten verzekerd, dat de mobili- ie der twee divisies slechts een voor- -L-maatregel van defensieven aard is. De Prteaenwoordiger van Reuter te Rome heeft Ie„ onderhoud gehad met den zaakgelas- t"de van Abessvme, Afwork. die verklaarde «rSonliik niet te gelooven. dat het tot een jSg zal komen tusschen Italië en Abes- SNaar zijn meening is het mogelijk de aan gelegenheid langs vredelievenden weg te r€DeZaakgelastigde gaf evenwel te verstaan dat zijn regeering alle onverstandige eischen no\ verwerpen. De situatie is aldus, dat ingeval de Italia nen een schadeloosstelling zouden eischen mei betrekking tot de incidenten van Oeal Oeai waarbij Abessyniërs werden gedood na pen niet-geprovoceerden aanval en de Ita liaansche regeering zou persisteeren bij haar -tandpunt. dat het gebied tot Oeal Oeal Ita liaansch is een regeling op een dergelijke basis tusschen Abessynië en Italië onmoge lijk zijn zou en Abessynië een beroep op den Volkenbond zou moeten doen. Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat in een officieel communiqué over de recente grens incidenten verklaard wordt, dat het Abessy nische garnizoen van Guer Logubi geen uit val heeft gedaan en ook niet heeft gepro beerd de Italiaansche strijdkrachten te Af- doe'o op 2 Februari te omsingelen. Met betrekking tot de incidenten bij Guerr Loofoi op 29 Januari geven de Abessyniërs de'volgende lezing: Een Abessynische patrouille van 25 man die slechts met geweren waren gewapend, werd aangevallen door Italiaansche troepen, die met machinegeweren waren uitgerust. De reeds eerder door den keizer gegeven bevelen werden, aldus wordt van Abessyni sche zijde verder verklaard, getrouw opge volgd en geen enkele patrouille wordt toe gestaan zich verder dan 3 K.M. van de hoofd macht te verwijderen. V. D. bericht voorts: Inzake de ontwikkeling van het Abessy- nisch-Italiaansch conflict toont men in Ita liaansche. politieke kringen voorloopig groote reserve. Met nadruk wordt er op gewezen, dat Italië gaarne bereid is directe onderhan delingen te voeren met Addis Abeba, ook ge loof hecht aan den goeden wil van den kei zer van Abessinië maar twijfelt aan de vraag, of hij beschikt over het noodiee gezag om ook voor de grensstammen bindende verplichtingen op zich te nemen. De directe onderhandelingen zullen naar hieraan toe gevoegd wordt, zoowel gaan over de Ita liaansche eischen tot schadevergoeding als over de sedert tientallen van jaren ongere gelde grensbepaling. Tegenover berichten uit Londen wordt er op gewezen, dat in Rome nog geen directe berichten zijn ontvangen uit Addis Abeba over de uitwerking aldaar van de Italiaan sche voorzichtigheid«maatregelen. Verder wordt bekend, dat bij een besnreking tus schen een Engelschen ambassadeur. Sir Erie Drummond en staatssecretaris Suvich. eerst genoemde uit naam van ziin resreerïng den wensch tot uiting heeft gebracht inzake di recte onderhandelingen tusschen Abessynië en Italië, ten behoeve van bijlegging der be staande moeilijkheden. Amerika. Ruim 38 millioen dollar voor marine-doeleinden. De voorzitter van de vlootcommissie van het Huis van Afgevaardigden. Winson. heeft een door de federale regeering reeds goed gekeurd vlootprogramma bekend gemaakt, dat uitgaven tot een bedrag van ruim 38 millioen dollar inhoudt. Daarvan zullen o.a. 15 millioen bestemd worden voor ver sterking van het vlootsteunpunt Pearl Har bour (Hawaii), tien millioen voor een groot drijvend dok in Pearl Harbour, twee millioen voor munitiedepots in Balboa en Cocosolo (Panama-kanaal-zöne) en 6 mrilioen dollar voor de uitrusting van oorlogsschepen Win son verklaarde, dat van het genoemde be drag 20 millioen dollar zullen worden uitge- gctrokken op de begrooting van het volgen de jaar, onder het openbare houwnrogram- ma van 300 millioen dollar. Het resteerende bedrag zal worden opgebracht door regel matige credieten. Oostenrijk. Botsing te Weenen eischt twee dooden en twee gewondeni Dinsdagavond is het te Weenen tot bloe dige botsingen gekomen, waarbij twee doo den en twee zwaar gewonden zijn gevallen. Het was zooals bekend, een jaar geleden, dat de socialistische revolte uitbrak. Over het verloop der botsingen wordt het voleende verteld: In Ottakring op het Nepomubbergerplein trachtten tweehonderd personen een verga dering te houden in de open lucht. Het kwam tot een botsing. Een jongeman, die een roode viag droeg, zou worden gearresteerd. Hij ver zette zich daartegen en gaf vuur uit een re volver, waarbij hij een agent en een ambte naar der Krimineele politie, zwaar wondde toen hij zag. wat hij had aangericht rendp mi een huis binnen en schoot zich zelf dood wp hem werden een pistool en tweehonderd schoten munitie gevonden. w aar_ thans verluidt is het ook aan de wandelsacademie alhier tot demonstraties «exomen van socialistische studenten. Deze wierpen vlugschriften uit de ramen van het schoolgebouw. De politie drong het gebouw ^rnien en arresteerde verscheidene studen- Verder is het op het Centrale kerkhof tot i^^'jëcholingen gekomen. Socialisten daar °P de graven van de ge- executeerde leiders van den Schutzbund, weisi. en Muenchreiter, kransen neer te leg gen. De politie verhinderde dit en arresteer de ongeveer 30 personen. Ook het bondsleger werd in gereedheid gehouden Geen ontploffing te Eberschwang. 9os^'eTlrti^sc-'ie felegraaf-Agentschap is officieel gemachtigd te verklaren, dat de door het D.N.B. verspreide berichten over het in de lucht vliegen der electrische cen trales te Eberschwang in Opper-Oostenrijk en te Steinfeld in Karinthië volstrekt on waar zijn. Te Eberschwang is heelemaal niets ge beurd: te Steinfeld heeft een aardverschui ving plaats gevonden, zooals die daar tijdens dit seizoen steeds mogelijk zal zijn en waar door de electrische centrale werd bescha digd. Roemenië. De Duitsche gezant terug geroepen. De Duitsche gezant te Boekarest Von Dehn- schmidt heeft aan de Roemeensche regee ring officieel medegedeeld, dat hij van zijn ambt is teruggeroepen en dat hij onverwijld den Koning de terugroepingsbrieven zal aanbieden. In diplomatieke kringen wordt groote aan dacht geschonken aan deze plotselinge te rugroeping. Volgens een Roemeensch blad zou het ge beurde verband houden met de afbreking der economische onderhandelingen met Duitschland. lezing zou de man hebben willen zeggen, dat Iiauptmann zelf tegenover hem de misdaad zou hebben bekend. Men hield den man zoo snel een hand voor den mond en hij werd zoo vlug weggeleid, dat het onmogelijk was precies te weten, wat hij heeft gezegd. Wilentz was bleek van woede. Hij protesteerde er tegen, dat een dergelijk tumult had kun nen plaats vinden. Rechter Trenchard zeide te betwijfelen of de jury had gehoord, wat Bums heeft gezegd. Hij deed een beroep op de jury de opmerkin gen te negeeren en te vergeten. Trenchard liet de zaal ontruimen. Wilentz adviseerde de jury een avond rust te nemen. Vandaag zal de zitting worden hervat. De jury zal tegen den middag in raad kamer gaan. Burns is. nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, in vrijheid gesteld. Hij zeide .-Presbyteriaan" te zijn geweest, doch thans hoofd te zijn van een „onafhankelijke kerk". Lloyd Fisher, een der verdedigers zeide. dat de man eenigen tijd geleden vergeefs gepoogd had zijn lezing te ..verkoopen" aan de open bare aanklagers, later had Burns zich tot de verdediging gewend. Fisher noemde Burns een hinderlijk individu. Kolonel Schwarzkopf verklaarde een maand geleden het verhaal van Burns te hebben ge hoord. Heden zal rechter Trenchard zijn toespraak tot de jury houden. Frankrijk, Simon opnieuw naar Parijs? Echo de Paris kondigt aan, dat de Engel- sche minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon op 20 Februari a.s. opnieuw te Parijs wordt verwacht, om een reeks voor drachten, welke de Temps organiseert, in te leiden. De Engelsche minister zal spreken over het thema: Eenige opmerkingen over het par lementaire regiem in Engeland. „Gemeenschapsvijand van de geheele wereld." Wilentz in het proces- Hauptmann. Een eigenaardig incident. Uit Flemington, 12 Februari. In het proces tegen Hauptmann heeft de procureur-generaal heden zijn slotrede uitgesproken tot de jury leden. Hij richtte scherpe aanvallen op Haupt. mann en trachtte de beweringen en beschul digingen van de verdediging uitvoerig te weer leggen. Het geheele bewijsmateriaal aldus verklaarde hij wijst op de schuld van Hauptmann. Er is niet het minste bewijs voor handen dat Violet Sharpe, Betty Gow of andere personen op de een of andere wijze betrokken zouden zijn bij den misdaad. Hij noemde voorts Hauptmann „Gemeenschaps vijand no. 1 van de geheele wereld" en ver zocht de jury geen clementie te tooneh. Zelfs wanneer de openbare aanklagers geen andere bewijzen zouden hebben dan de getuigenis van Condon, dat hij Hauptmann het losgeld heeft uitbetaald, zou dat voldoende zijn als bewijs, dat Hauptmann schuldig is aan „moord in den eersten graad". Nader wordt uit Flemington gemeld: Een man, die zeide de broer te zijn van Robert Burns, den schrijver van „I am fugitive from a chain gang", is in de recht zaal opgestoven, juist toen de procureur- generaal zijn laatste beroep op de jury deed. Burns, die bekend is als „vader Vincent Burns" van Fort Lee (New Jersey) begon te schreeuwen en riep, dat iemand hem bekend had, hoe het drama met de baby van Lind bergh zich heeft afgespeeld, doch hij werd door de suppoosten op hardhandige wijze uit de rechtzaal verwijderd. Een bizondere verdachte omstandigheid is, dat de man den geheelen dag stil op dezelfde plaats had gezeten en dat hij geen kik had gegeven voor dat het incident plaats vond Attorney-general Wilentz izeide. dat hij het mogelijk acht, dat de interruptie een truc van de verdediging is. Volgens een andere len of al was 't alléén maar een rustig biertje op een café-terras. Japansche vliegtuigfabrieken door brand vernield. Dertien gebouwen in de asch gelegd. In de Japansche provincie Foekoeoka is in de vliegtuigfabrieken Janagawa door onbe kende oorzaak een ontzaglijke brand uitge broken, waardoor in totaal 13 fabrieksgebou wen in de asch werden gelegd. Er werden 800 vliegtuigmotoren, die gereed waren om in toestellen ingebouwd te worden, vernield. De vliegtuigfabrieken van Janagawa voor zien het leger van vliegtuigen en vliegtuig motoren. Een streng onderzoek is ingesteld. De schade bedraagt verscheidene millioenen yen. Radio in Rusland. Het Engelsche blad „World Radio" publi ceert een bericht over den toestand van het radiowezen in Sovjet Rusland. In dit bericht wordt het aantal der luisteraars geschat op 12 millioen. Het aantal luisteraars in Engeland. Volgens officieele mededeelingen van de Engelsche posterijen bedroeg het aantal aan vragen in Mei 1934 voor het verlof van radio toestellen 318.445. Dit beteekent een vooruit, gang van 28.622 luisteraars. Het grooter aantal luisteraars voor de zomer maanden is wel verrassend, daar in den regel in andere landen het aantal pleegt af te nemen. Dit zien wij in Duitschland waar het aantal luisteraars met 38.611 verminderd is Het Tsjaadmeer droogt in, Gedurende de laatste decennia heeft men al geconstateerd, dat het water van het Tsjaadgebied verminderde. De hoeveelheid die jaarlijks in het meer afvloeit is door Nachtigal in 1871'72 op 100 KM3. berekend. Hiervan verdampen er zeventig, terwijl der tig waarschijnlijk onderaards afvloeien en wel naar het Noord-Oosten in het dal van de Gazellenrivier, naar Egei en Barkoe. Een kussen aan de Luchtdrukhamer. Volgens een bericht- in het tijdschrift „Glück Auf" kan men zeventig tot tachtig procent van de hinderlijke terugslag, die op treedt bij het gebruik van luchtdrukhamers verhinderen door het aanbrengen xan een pneumatisch kussen aan de greep. De arbei der behoeft zich dan minder in te spannen terwijl de prestatie met twintig procent kan worden vermeerderd Trein zonder wielen, Tusschen Moskou en Nojinsk rijdt een trein zonder wielen. De wagons glijden op de rails door middel van een onderstel dat op kogel lagers loopt. De snelheid van deze trein zonder wielen bedraagt 175 kilometer per uur. „Waar is Piet gebleven?" „Nou. moeder, als het ijs zoo dik is als hij denkt, dan is hij aan het schaatsenrijden, maar als het zoo dik is als ik denk, dan zwemt hij nu". Kleine wenken, Een vette spons wordt in lauw water dat steeds ververscht wordt, zoolang geknepen tot ze schoon is. Zijn bloemen slap maar niet verlept, doe dan wat lauw water in de vaas met een beetje zout of suiker. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING In den ochtend bracht het spoor onzen Thijs aan den oever van een heel groot meer. Daar blijft hij hoogst verwonderd staan en denkt: „Het lijkt wel alsof zij hier nu rechtstreeks in het water zijn ge stapt ik moet en zal er achteraan! Hoe kom ik echter over het water heen? Een veerboot is er blijkbaar niet...." Men moet Parijs zooals iedere stad op de goede wijze gaan zien. om het te leeren kennen. Dat is: op straat en in de café's. Dat is niet: bij alle mogelijke en onmogelijke monumenten. Een stad is: een sfeer, een sentiment, een adem en een karakter. Het hart en de oogen van een stad zijn haar stra ten en pleinen en plantsoenen en haar men sc hen vooral, die ge daar aantreft en niet in de musea. Ik ben verrukt van het Rijksmuseum: ik heb zwijgend gestaan voor 'net graf van Michiel Adriaenszoon. ik heb de stille sereniteit van het Bagijnehof ingezogen en de rust van de Oude-Manhuispoort. Doch heb ik daarmede Amsterdam, het wezen van die prachtige stad leeren kennen? Ga naar een Mengelbergconcert en verheug u om dit overweldigend stuk Nederlandsche cul tuur, bezoek een voorstelling in den Stads schouwburg en ik wil hopen, dat ge er de Nederlandsche dramatische kunst op haar schoonst beleven zult. doch ge zult met mij willen erkennen dat gij in een kroegje in de Jordaan, aan een tafeltje in Americain. op de Zaterdagavondsche markt en op een slenter- tocht door de rommelige Jodenbreestraat méér van de stad ervaart dan daar. Zoo is het ook met Parijs en vele toeristen vergeten dit. Te staan bij het graf van Napoleon is een sensatie die ge nimmer vergeten zult: het zonnelicht door de rozetten van de Notre Dame in de hooge heilige ruimte te zien verpoeieren is een verrukking, in het Musée Rodin. het Louvre, het Luxembourg te dwalen aangeraakt worden door de diepste en schoonste ontroeringen der menschheid. Om de Venus in Milo is de huivering van het genie en in den glimlach van Joconda trilt iet wezeni. van het grootst-menschelijke doch te staan naast een blauwgekielde metse laar, met een knoflookgeur hie u den adem beneemt aan den zinc van een baniieu- café'tje, een sigaret uit een blauw pakje aan te steken en een amer picon of een brune te drinken, dat is Parijs ervaren. Ge kent Hol landers, en ik er veel te veel. die u alles kun nen vertellen van de duurste en ondeugendste Parijsche nachtgelegenheden. Zij hebben er voor geworsteld met de knoopjes van hun smoking-overhemd, zijn hebben vijftien gul den betaald voor een flesch champagne en dertig franc voor een schotel, doch hebben zij iets anders ervaren dan zij in een soortgelijk établissement in een andere stad zouden hebben gedaan? Zijn Maxim en Rat Mort anders dan de Moulin Rouge in Weenen en Alcazar in Hamburg? Is het Lido aan de Champs Elysées van andere sfeer dan de Bon- bonnière in Mimchen? Ik kan geen onder scheid ontwaren tusschen La Rótisserie de la Reine Pidauque en het Longebliën-paviljon in Kopenhagen, tusschen Le Boeuf sur le Toit en het Hamburgsche Uhlenhorster-restaurant; tusschen de hall van het Hotel Crillon en die van het Amstelhotel bij ons of Bristol 'n Oslo. Ga de straat op en vindt Parijs. Ga duur eten en vindt de eenvormigheid van heel de wereld. Drink in een mondaine boite een whiskey soda en vraag u zelf af, waarom ge dit niet op het Thorbeekeplein gedaan hebt en drink een kom café-crême waarin ge een croissant brokkelt en erkent: dit en zóó is alleen Parijs. Deze waarheid, is eenvoudig, doch zij wordt alt te weinig gekend. Hoe lang moet ge niet in Haarlem wonen om werkelijk te kunnen zeggen, dat ge Haar lem kent! Want dat is niet de Hout en 't Kopje en het Frans Halsmuseum, maar dat is: wie met wie kan omgaan, wie wérkelijk in vloed heeft en wie alleen maar naam, wie er ",'oed gemeenteraadslid is en wie alleen maar een praatvaer en waar ge de lekkerste bief stuk en het best getapte bier krijgt. En hoe lang moet de dan niet in Parijs wonen om te kunnen zeggen wat Parijs is. Want óók Pa rijs is beaumonde en demi-monde, upper-ten en petit bourgeois, invloed en macht*, society en politiek. Zoo behoeft 't niet. Zoo begeert ge t ook niet. Maar er ligt toch nog een we reld tusschen een bezoekje aan het Musée Ciuny en een klimpartij aan de timpan van de Ai-c de Triomphe en werkelijk iets opge zogen te hebben van den adem van Parijs. En telkens weer ontmoet ik Hollanderrs en nog niet eens zoo-maar-domme pierewaaiers, die u weten te vertellen dat de bisque bij Pru- nier zoo heeriiri/ en de oude klare bij Cintra zoo echt-Holla^lsch is, maar véél duurder dan bij ons, amice, en die nog nooit geloopen hebben van de Madeleine naar het Theatre de l'Odéon of van de Boulevard Sébastopol naar de Rue Vaugirard; die van revue naar restaurant, van thé naar hors d'oeuvre. van boite naar hötel-hall gaan per taxi, want de métro is zoo vervelend en die nog nooit in een klein cafétje ergens in een doodgewone grauwe straat met een oud Parijsch meneertje hebben zitten tric-traccen, of in een Volks- bioscoopje gezeten hebben of met weemoed en een beklemde grauwheid in hun hart op zoo'n binnenplaats van een huurkazerne gestaan hebben en heb.yn beseft dat achter al die honderden stoffige, doffe vensters levens ge leefd worden van opstaan en ploeteren en naar bed gaan, van n beetje lief en véél leed, nét als bij ons en misschien nog wel wal zie liger en vereenzaamder Zoo gaat ge door de eindelooze, grijze woes tenij die ook Parijs is en ge verdiept u in het eeuwige raadsel van leven en dood. De Seine met haar kolkend, lei-kleurig water, de Nötre Dame met haar beide stompe, vierkante to rens tegen de rossige avondlucht boven de stad, het stampen van jazz-bands; het af- en aanrollen van treinen; er worden kinderen geboren in een wrak bed en grijsaards slui ten voor eeuwig de oogen op de eindeloos heid; er zit een paartje bij den grooten vij ver van de Jardin du Luxembourg, een vreemd lijk wordt in de Morgue opgebaard, een rui ter wint te Vincen.nes en Patou verkoopt een avondjurk van twaalfduizend francs; er wordt een chef de bureau ontslagen,'er wordt een moord gepleegd en een bruiloft gevierd. Zoo is het in Parijs en in Londen, in San Francisco en in Sneek. Want overal is de mensch hetzelfde en overal is de entourage van den mensch anders. Met deze kleine wijs heid in uw hart moet ge door Parijs gaan en de décors van het eeuwige mysteriespel des levens zien. Stil op uw ijzeren stoeltje aan de Champs Elysées, in de portiersloge van een goedkoop en somber hotelletje, in 'n station van de métro of 'n charcuterie in de Rue de Lappes raakt ge het hart van Parijs, deze da verende, ronkende, zwart-ademende ma'.ro- pool, dit groote levende organisme midden n de wereld, dit verukkelijke en afschuwe lijke, dit angstwekkende en heerlijke, dit al tijd onweerstaanbaar-lokkende En zoo slentert ge dan langs de groote boulevards, waar héél de wereld slentert. Obscure Equadorianen, die voor u interessant zijn en in Quito in het politieblad genoteerd staan; blauw-wangige Bolivianen met een snit van colbert, die uw Hollandsche kleer maker niet wil kennen en een maag, hol van honger. Ik ontmoet een man uit Damascus of Kaboel. Hij is gehuld in een lange witte jas. Hij heeft een tulband op het hoofd. Hij is hier flaneur als gij en ik. In de Groote Houtstraat of de Lange Poten zou de lieve straatjeugd joelend achter hem aangaan of hem met onsmakelijke projectielen bekogelen. Dat is het grootsteedsche, het cosmopolitische van Parijs. Doch wanneer ge elders en in ander milieu uw indrukken gaat opdoen, kunt ge ervaren dat zelfs de Parijzenaar een héél klein-burgerlijk mensch kan zijn. Wij watertanden wel eens in de knusheid van ons lieve, kleine land gezeten, waar iedereen iedereen kent, waar de familie-advertenties in de couranten ons altijd wel eenige be kenden voor den geest roepen, waar ge geen lepel in de brij kunt steken, of uw buurman, 'n achternicht of 'n oom moeten er het hunne van wetenWij watertanden wel eens bij de gedachte aan die groote, groote stad, waar ge' vergeten i en vrij zijt en waar de kleine details van onze Hollandsche binnen huisjes zoo onzichtbaar minuscuul worden. En in zekeren zin hebben wij dan gelijk om te verlangen. Het is zoo Wanneer ge in de Coupole zit aan zoo'n marmeren tafelblad en allerlei menschen uit allerlei landen zitten naast en om u, dan hééft het geen beteeke- ni.s meer wat er in den gemeenteraad van Haarlem geredekaveld wordt; wanneer ik tusschen de menigte onder de Arcaden van de Rue de Rivoli slenter, interesseert; het mij niet wie er benoemd zal worden tot rechter in de rechtbank te Amsterdam en of het juist of niet juist is dat burgemeester De Vlugt naar Rusland is gegaan óók 'n beetje om zaken te doen. Maar de gewone Parijzenaar in z n straatje, de bakker en de slager, de concierge en de kellner, de schoolmeester, de advocaat en de dominé, zij zijn niet anders dan die bij ons. De dikke schommels van moeders staan voor de toonbank in hun buurtwinkel, met het lange stokbrood onder den arm en de kara bies vol met grutterswaren en een stukje vleesch, over de schandalen van de buurt en de dochter van madame Duflos, die verloofd is met dien nutsnut van 'n schoenmaker Gé- rardin te babbelen nét zoo welbespraakt en rad van tong als bij ons de juffrouwen Laps en de dames Hendriksen zich druk maken over dat malle wicht van Cornelissen, dat al wéér met een anderen jongen liep te wande len. En Parijs is zoo groot en ge moet eens in den Métro stappen en een half uur u zelve onder den grond laten voortrazen en dan willekeurig ergens uitstappen en midden in de gewone woonwijken boven het plaveisel oprijzen en beseffen dat dit een ander Parijs is, dan waar de café crème drie francs kost. En begrijpen dat hier de gewone grauwe mensch, dezelfde van onze steden, van den morgen tot den avond zwoegt om alles, z'n heele hebben en houden zoo netjes mogelijk bij elkaar te houden. En weten dat de vrouw van den kan toorklerk uit de Rue Castagnazy in het XVième soms in een half jaar niet op de groote boulevards komt en dat er honderd duizenden in hun grauwe tweekamerwonin gen huizen, die nimmer de pracht van het Ca sino de Paris zagen en óók wel 'ns een dagje Mr. E. ELI AS. ^«npiiiiiiii,,l|lll||||iiiiiiiiiiiimnnnii|l|,l,|Hiiiiiiiiiiniiiniiii|I,l|ll,,l|Miiiiiiiiiiiiiiiiiiii|l,|l,ai DONDERDAG 14 FEBRUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 8.Gramofoonplaten. 9.Ensemble Lis- monde, 10.Morgenwijding. 10.15 Gram. platen; 10.30 Ensemble Lismonde. 11.— Knip cursus kinderkleeding. 11,30 Gram. platen. 12.Tuschinski-select-salonorkest o.l.v. Max Tak. 1,45 Gram.pl. 2.Halfuur voor de Vrouw 2.30 Pianorecital G. Wortman. 3.Naai cursus. 4.— Halfuur voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram.platen. 4.45 Radïotoo- neel, voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 6.30 Sportpraatje I-I. Hollander. 7.— Kamermuziek door het Gagliano-kwartet. 7,30 Engelsche les Fred. Fry. 8.Vas Dias. 8.05 Gram. platen. 8.50. Internationale chansons door L. W. Nijland. 9.10 Orgelconcert F. Has selaar, m.m.v. H. Cals (sopraan) en B. Lensky (viool). 9.40 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. F. Lang 'piano), 11.Vaz Dias. 11.10 Uit „La Réserve", Amsterdam: „De Musketiers" en Zigeunerorkest o.l.v. L. Frank. HUIZEN 301 M. 8.— K.R.O.» 10.— N.C.R.V. 11.— K.R.O., 2 N.C.R.V. en 10.Gram.pl.. 10.15 Morgendienst o.l.v. Ds. W. Meynhout. 10.45 en 11.Gram. platen. 11.30 Godsd. halfuur. 12,15 Orkestcon- eert en gram.pl. 2.Cursus Fraaie Hand werken. 3.— Gram.pl., 4. Bijbellezing. Dsè C. v. Meijenfeldt, m.m.v. bariton en orgel. 5. Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Or gelconcert G. Snijders. 6.30 Kapitein E. van Hoogstraten: De Strijd om het Koninkrijk, 7.15 Gramofoonplaten; 7.30 Weekoverzicht; 8. Vaz Dias, 8.05 Een uurtje Driehoeks- werk; 9.05 A. J. Drewes: Linkshandigheid; 9.35 Bachkoor en -orkest uit de Betlehem kerk te Den Haag en solisten o.l. v. A. Schel- levis. 'Om 10.30 Vaz Dias) 10.50 Gramofoon» muziek. DROITWICH 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 11,25 Gram. platen, 11,50 Voor de scholen. 12,15 Rutland Square en New-Victoriaorkest oXv. N. Austin; 1,20 Gram platen; 2.25 Voor cie scholen. 3.20 Vesper 4.10 Gram. platen; 5.05 Orgelconcert L. Crosth- waite. 5.35 B.B.C.-dansorkest o.l.v. H. Hall; 6.50 Handelconcert; 7.10 Duitsche les; 7.40 Gram. platen; 7.50 Lezing; 8.20 .Roundabouts", spel van F. W. Beasley. 9.10 B.B.C.-Theater-orkest o.l.v. S. Robinson, m.m.v. J. Mackintosh (cor net). 9.50 Berichten. 10.20 Korte Dienst. 10.35 B.B.C.-orkest o.l.v. J. Lewis, m.m.v. A. Moxon, (sopraan) en St. Robertson (bariton). 11,35 Grosvenor House Band o.l.v. S. Lipton. KALUNDBORG 1261 M. 11,20 Concert uit rest. Wivex. 2.Piano recital, 2.20 Concert uit rest. Ritz. 7.20 Beet hoven's „Missa Solemnis" m.m.v. solisten, koor en orkest od.v. F. Buscha 9.50 Dansmu- naar Versailles óf Fontainebleau zouden wil- ziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3