DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN:' Het grootste luchtschip ter wereld verongelukt. Schip Alkmaar Chill Ned. Indië Japan Ardanbhan Rosario Alphard Diamante Agamemnon (Ned.) Midd. Zee Amazone West Indië Ajax (Ned.) Danzig Baarn Chill Zuid Afrika Chili Bussum La Plata Bulysses Curacao Britsum La Plata Chili Boskoop Hamburg Beijerland New Castle West Indië Colombia Hamburg Calypso Middell. Zee Donau •Japan D^M-ine (Gr.) Santa Fé. Deucalion (Ned.) Midd. Zee Buenos Aires Fulda Japan Gaasterkerk Japan Gryfevale La Plata Ganymedes Midd. Zee Gaasterland Buenos Aires Hercules (Ned.) Bourgas Bourgas Hebe (Ned.) West Indië Mexico Bona (v. IJm.) Buenos Aires llexandrië verm. aankomst 26 Febr. 13 Febr. 13 Febr. Johan de Witt Jagersfontein Kurmark Klipfontein Kreta Korana Leeghwater Laomedon Laurent Mecus Lucerna Minnewater Melampus Mapia Menes Merula Malvina Myrmidon Maaskerk Michalis Me don Marnura Midsland N G. Culucundis Nijkerk Oberon Okeania Orion (Zw.) Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polydorus Perseus (Ned.) Pres. Francqui Pollux Reggestroom Streefkerk SLentor Saarbrücken Seapool Salland Sveti Vlaho S'maloer Stella (Ned.) Stuyvesant Tawali Tiberius (Ned.) Tajandoen Uckermark Ulysses (Ned.) Batavia Zuid-Afrika Ned. Indie Z. Afrika W Indië Rosario Buenos Aires Batavia Batoum Port Arthur La Plata Ned. Indië Ratavia Ned. Indië Curacao Curacao Batavia West Afrika Buenos Aires Batavia Curacao New Castle toncencion Zuid-Afrika Midd. Zee Buenos Aires Ornskoldsvik (v. Vels.) Batavia Batavia. Mexico Hamburg Oporto "onstantza Curasao West Afrika Z. Afrika Batavia Oost-Azië Diamante Buenos Aires Ruenos Aires d. Indië -vandrië West Indië Ned. Indië Midd. Zee Hamburg Ned. Indië Hamburg Vesta (Ned.) Danzi] Wolsum Wim Wilberforce Zonnewijk Banta Fé West Afrika Rosario 24 Febr. 17 Febr. 15 Febr. 13 Febr. 17 Maart 28 Maart 20 Febr. 5 Maart 12 Febr. 8 Maart 28 Febr. 20 Febr. 17 Febr. 17 Febr. 13 Febr. 16 Febr. 16 Febr. 14 Febr. 26 Febr. 13 Maart 21 Febr. 24 Febr. Laatste bericht 23 Febr. 12 Febr. 15 Maart 19 Febr. 17 Febr. 28 Febr. 20 Febr. 27 Febr. 23 Febr. 7 Maart 9 Maart 24 Febr. heden 19 Febr. 15 Febr. 2 Maart 23 Febr. 10 Febr. te Liverpool. 5 Febr. te Barcelona. 6 Febr. van Colombo. 24 Jan. van Buenos Aires. 8 Febr. van Las Palmas. 13 Febr. te Rotterdam. 11 Febr. van Flores. in lading. 8 Febr. te Balboa. 13 Febr. te Bremen. 11 Febr. van Arica. in lading, pass. 10 Febr. Ouessant. 27 Jan. te Rosario. 6 Febr. van Callo. in lading, vertr. 13 Febr. 9 Febr. van Curacao, vertrekt 16 Februari. 9 Febr. te Venetië 6 Febr. van Hongkong. 7 Febr. van Madeira. 9 Febr. van Lissabon. in lading. 9 Febr. van Manilla. 10 Febr. van Hongkong. 8 Febr. vertrokken. 10 Febr. van Izmir. in lading. 10 Febr. van Tunis. 10 Febr. te Izmir 9 Febr. van Pto Barrios. 6 Febr. Azoren gepass. in lading. 6 Febr. vertrokken. 9 Febr. te Calamata. 9 Febr. van Port-Said. 11 Febr. van Pt. Natal. 10 Febr. van Marseille. 9 Febr. van Pt. Said. 10 Febr. van St. Michaels. 6 Febr. vertrokken. 11 Febr. van Ouessant. 4 Febr. van Port Said. 8 Febr. Gibraltar gepass. 4 Febr. van Pt. Said. 5 Febr. van Madeira. 1 Febr. van Belawan. 12 Febr. van Valentia. 6 Febr. van Colombo. 30 Jan. vertrokken. 3 Febr. vertrokken. in lading. 11 Febr. van Las Palmas. 3 Febr. vertrokken, in lading, in lading, in lading. 8 Febr. van Madeira. 11 Febr. van Lor. Marquez. 9 Febr. van Valencia, in lading. 6 Febr. vertrokken. 11 Febr. te Singapore. 9 Febr. vertrokken. 9 Febr. vertrokken, vertrekt 16 Febr. 10 Febr. van Vigo. 11 Febr. van Gibraltar. 8 Febr. vertrokken. 10 Febr. van Takoradi. 10 Febr. te Hamburg. 10 Febz\ te Marseille. 12 Febr. van Port Said. 20 Jan. vertrokken. 11 Febr. van Santos. 6 Febr. vertrokken. 7 Febr. van Colombo. 10 Febr. van Beyrouth. 8 Febr. van Madeira. 3 Febr. van Sabang. 12 Febr. te Palermo. 10 Febr. vertrokken. 2 Febr. van Macassar, in lading. 5 Febr. van Barbados. 12 Febr. van Stettin. 31 Jan van Buenos Aires. 3 Febr. van Freetown. 11 Febr. van Teneriffej Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. s.s. Katwijk Salta Caballo erts IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Oponthoud. De stoomtrawler Sumatra kreeg even voor het vertrek een lekkage in den ketel, waardoor het vertrek vertraagd werd. MARKTPRIJZEN van Woensdag 13 Febr. Tarbot per K.G. f 1.25—f 1.10 Griet per 50 K.G. f 30—f 14 Tongen per K.G. f 1.25f 0.75 Groote schol per 50 K G. f 11f 8 Middelschol per 50 K.G. f 14f 12 Zetschol per 50 K.G. f 21f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 7.50 Bot per 50 K.G. f 6.50—f 4 Schar per 50 K.G. f 13—f 4.50 Tongschar per 50 K.G. f 27f 25 Rog per 20 stuks f 21f 7 50 Vleet per stuk f 4f 0.35 Kleine poon per 50 K.G. f 13.50f 6.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 28f 19. Middelschelvisch per 50 K.G. f 23f 10 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 22 f 18.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 18f 11 Kabeljauw per 125 K.G. f 46f 20 Groote gullen per 50 K.G. f 14.50f 10.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 15f 8 Wijting per 50 K.G. f 8.50—f 6.50 Makreel per 50 K.G. f 14 Heilbot per K.G. f 0.95—f 0.60 Leng per stuk f 1.75f 0.53 Koolvisch per stuk f 0.58—f 0.12 Versche haring per kist f 9.80I 4.50 Groote hake per 125 K.G. f 120 Middel hake per 125 K.G. f 96 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 35f 32 Kleine hake per 50 K.G. f 25f 13 CONCERT VOOR IIET ORGELFONDS. Het Christ. Gem. Zangkoor Nieuw-Hosanna dir. de heer S. Wiersma zal met medewerking van het meisjeskoor 25 Maart a.s in de nieuwe kerk aan den Velserduinweg een uit voering geven ten bate van orgelfonds, Meer trawlers van de Vem in de vaart? Naar wij vernemn overweegt de directie van de Vem het in de vaart brengen van eenige trawlei-s, die gedurende een aantal jaren op gelegd zijn geweest. Zekerheid dienaangaande bestaat er echter nog niet. Dit hangt veel af van de kosten, die het in orde maken der trawlers in overeenstemming met de eischen der scheepvaartinspectie met zich meebrengt. BESOMMINGEN. Trawlers: Dirkje RO 53 380 manden f 2980. Roode Zee IJm. 41 115 manden f 1700.. Penelope IJm. 64 f 100 manden f 2140. Jacq. Clasine IJm. 10 440 manden f 3270. Rotterdam IJm. 112 600 manden f 3150 Hercules IJm. 196 695 manden f 4250. Gerb. Johanna IJm. 38 740 manden f 3760 Zwarte Zee LJm. 27 100 manden f 1750. Kotter: E 329 f 780. Loggers: KW 33 f 590: KW 36 f 550: KW 34 f 1070 Sch 297 f 700 OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Na afloop van den strijd om den meester titel zal het tournooi om het kampioenschap van Nederland beginnen. De vermoedelijke deelnemers zijn: R. C. Keiler, titelhouder. B Dukel, J. H. Vos, A. K. W. Damme, F. Raman, W. Rustenburg, C. J. Lochtenberg en P. J. van Dartelen, Cohen en de nieuwe meester, naar wij hopen onze plaatsgenoot A. Ligthart. OM DEN MEESTERTITEL. Leyte speelt weer remise. Gisteravond speelde P. Leyte tegen den Amsterdammer Böhe een partij om deri mees tertitel. Na een interessante opening had Leyte in het vergevorderd middenspel be langrijk voordeel doch door tijdnood kon de winst niet worden uitgebuit en werd de partij remise. WOENSDAG 13 FEBRUARI '35 WIJK AAN ZEE EN DUIN De stand luidt thans Ligthart en Bakker 2 gesp. 4 pnt.; Janneman 2 gesp. 3 p.; Idserda 3 gesp. 2 p.; Leyte 3 gesp. 2 p.; Böhe 3 gesp. 2 p.: Kalden 1 gesp. 1 p.; Kaan 2 gesp. 2 pnt. Deze week worden de partijen Bakker Janneman en KaldenKaan gespeeld. SCHOORSTEENBRANDJE. Hedenmorgen ontstond in perceel Tus- schenbeeksweg 32 bewoond door den heer S. een schoorsteenbrandje. De brandweer was spoedig ter plaatse en heeft met behulp van den ketting den schoorsteen uitgeraagd waar door verder onheil werd voorkomen. meldt: Hoogste barometerstand 770.5 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 728.5 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Matigen tijdelijk toenemenden Zuidelijken tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaar be wolkt. Waarschijnlijk eenigen regen. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Herenmorgen 9 uur 756 m.M. Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 44 F. Laagste heden nacht 42 F. Hoogste heden 43 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 0.22 uur; n.m. 12.54 uur. Vrijdag v.m. 1.29 uur; n.m. 1.48 uur. Zaterdag v.m. 2.18 uur; n.m. 2.23 uur. HOCKEY. AMSTERDAM—HILVERSUM. De competitiewedstrijd AmsterdamHil versum zal a.s.. Zaterdagmiddag drie uur te Amsterdam gespeeld worden. TWEEDE OPVOERING VAN ONZE VROUWEN. Dinsdagavond is in het vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groene laan de tweede op voering gegeven van het blijspel Onze Vrou wen van G. von Moser en F. Schönthan. Ook nu mocht de opvoering zich in geweldige be langstelling van de zijde van het publiek ver heugen. eD zaal was totaal uitverkocht. De voorstelling had evenals op den eersten avond een daverend succes. „Jeugdig Wijk aan Duin" kan dan ook met veel voldoening op deze beide avonden die gegeven werden ten bate van de exploitatie van het Vereenigingsge bouw, terugzien. Wat niet mag op Noord- Hollands Provinciale wegen. Verbodsbepalingen belangrijk uitgebreid. In het nieuwe Reglement op de Wegen in,de provincie Noordholland (doorgaans het Pro vinciaal Wegenreglement genoemd) zijn tal van voorschriften opgenomen, waarvan de noodzakelijkheid in den loop der jaren gelei delijk gebleken is. Niet alleen de weggebrui kers, maar ook degenen, die aan wegen in de provincie Noordholland wonen, welke géén rijkswegen zijn, zullen goed doen, van de hier onder vermelde verbodsbepalingen goede nota te nemen. Vooral nu tal van wegen, hetzij ge deeltelijk dan wel geheel, vernieuwd zijn, zal aldus werd ons te bevoegder plaatse mede gedeeld streng worden toegezien, dat de voorschriften niet worden overtreden, en in geval zulks het geval mocht blijken te zijn, zal tegen de schuldigen proces-verbaal wor den opgemeakt. Zoo is o.a. bepaald, dat het verboden voorwerpen of stoffen, welke aanleiding kun nen geven tot verontreiniging, benadeeling of beschadiging van den weg, of waardoor aan de gebruikers van den weg, schade, hinder of letsel kan worden toegebracht, op een weg te plaatsen, uit te gieten of te laten afvallen of afvloeien. Hoewel in deze verbodsbepaling reeds met alle mogelijkheden rekening is gehouden, is aan het betrokken artikel nog een 2e lid toe gevoegd, luidende: „Het is aan degene, door wiens toedoen een of meer voorwerpen of stof fen, als hiervoren bedoeld, op een weg zijn ge raakt, verboden deze daarop te laten". Ook mogen de wegen niet gebruikt worden voor het houden van wedstrijden, tentoon stellingen, veekeuringen, feesten, markten en kermissen en tot het plaatsen van kramen of tenten, of tot het innemen van een vaste standplaats met voertuigen of dergelijke. De ,,Macon aan de Californische kust vergaan. Oorlogsschepen redden de bemanning. Twee opvarenden vermist. SAN FRANCISCO, 13 Febr. Het grootste luchtschip ter wereld, het Amerikaansche marineluchtschip „Macon", is tijdens een tocht in de nabijheid der Californische kust ver ongelukt. Het luchtschip zond S.O.S. signalen uit en daalde ter hoogte van Point Sur, 50 mijl ten Zuiden van Monterey, in zee. Met zeven booten kon de bemanning het lucht schip na de daling op het water ver laten. Twee leden worden vermist. De radiodienst te San Francisco neemt aan dat de ramp aan boord van het luchtschip door een ontploffing is veroorzaakt. Het eerst ontvangen radiobericht luidde: „Wij hebben een ernstig verlies geleden en het luchtschip valt. Wij zullen bij het neerko men op het water het luchtschip verlaten". Het radiostation te San Diego ontving het volgende radiogram: „Wij zullen het lucht schip verlaten zoodra wij ongeveer 30 kilo meter van Point Sur, waarschijnlijk 16 K.M. uit de kust, zijn neergekomen". Door den storm afgedreven. Een volgend radiogram bevatte slechts het woord „Wachten". Ooggetuigen melden uit Santa Barbara en Santa Monica, dat het luchtschip door den storm ongeveer 12 K.M. naar het Zuiden was afgedreven. De vuurtorenwachter van Point Sur deelde mede, dat hij het luchtschip niet kon zien, aangezien het boven een wolken bank voer. Zoodra de eerste noodberichten bekend werden bevestigde het Marinedepartement te Washington, dat het luchtschip zich in moeilijkheden bevond. Een van den marine commandant te San Francisco ontvangen bericht luidde: „De „Macon" heeft ter hoog te van Point Sur een ernstig verlies geleden en meldt dat men voornemens is het lucht schip te verlaten en op te geven. Een krui ser biedt hulp.. Hoe de opvarenden gered werden. SAN FRANCISCO, 13 Febr. Dank zij het feit, dat zich een groot aantal Amerikaan sche oorlogsschepen in de buurt van Point Sur bevonden konden de opvarenden van de „Macon" spoedig gered worden. Toen de noodsignalen van het luchtschip ontvangen waren, werden de oorlogsschepen terstond gewaarschuwd, die onmiddellijk op zoek gingen. Andere schepen hadden reeds waar genomen hoe het luchtschip met den storm te kampen had en hoe het eens snel tot bo ven het zee-oppervlak daalde om daarna weer te stijgen en achter de wolken te ver dwijnen. De kruiser „Pennsylvania" bevond zich slechts op 4 zeemijl afstand toen het plot seling een raket waarnam, die door de „Ma con" was afgeschoten. Het schip was toen spoedig ter plaatse en kon de bemanning van het luchtschip uit een aantal redding booten aan boord nemen. Toen de „Macon" het water raakte had de bemanning van het luchtschip zich in zeven verschillende reddingbooten begeven. De zee was slecht, doch er stond een sterke dei ning. Er viel een dichte regen en er hing een lichte nevel, zoodat de „Pennsylvania", die met sterke schijnwerpers zocht, de omtrek ken van het luchtschip pas kon waarnemen toen zij vrij dicht genaderd was, hoewel de bemanning van het luchtschip verscheidene calciumvlammen had ontstoken. Inmiddels ware nook de kruiser „Richmond", het slag schip „Memphis" en de torpedojager „Con cord" ter plaatse aangekomen en namen le den der luchtschipbemanning aan boord. De commandant van het luchtschip, Commande Wiley, een ander officier en negen man werden aan boord van de „Concord" opge nomen. De opperbevelhebber der Ameri kaansche vloot admiraal Joseph Reeves deel de het Marine-departement te Washington mede, dat hij het zoeken naar overlevenden zou voortzetten. Het verongelukte Amerikaansche marineluchtschip „Macon". 1 Dit voorschrift zal nog wel eens aawleidïTi tot processen-verbaal geven, gezien de eigenaardige opvattingen welke sommige ni--r •telanders ten opzichte van min of meer af? legen buitenwegen huldigen. Behoudens verkregen rechten, is het voo-f verboden, van de wegen gebruik te maken tw het planten èn behouden van boomen hee ters of struikgewassen. (Een beroep op Tl feit, dat „die boomen of heesters er al lang gestaan hebben", zal dus óók „r baten!) Een eeuwenoud recht vinden wij ook in d* nieuwe Wegenreglement nog aangehaald ni' „het recht van weidegang", waaronder staan wordt het recht, om langs wegen of be men (welke laatste men denke daar tót aan! tot de wegen gerekend worden) te laten grazen. Wie het recht van. weideean wil uitoefenen, heeft er echter voor te zo gen, dat het verkeer over den weg daardon niet wordt gehinderd of in gevaar gebracht Nieuw is ook het voorschrift, dat het eieó" naren van, buiten de wegen staande boomp' of ander houtgewas, verboden is, takken n geringer hoogte dan 4 M. boven de rijbaan het voetpad of het rijwielpad daarover te la ten hangen. Ook zullen de boeren er voor mnT ten zorgen, dat hooischelven niet meer op bermen van een weg geplaatst worden bin6 nen een afstand van 1.50 M. uit. den kant van de rijbaan. Deze voorschriften zijn alle J. troffen in verband met het, ook op afgeW* buitenwegen, sterk gewijzigd verkeer. De bepaling, dat bijenkorven op geen kor teren afstand dan 15 M. uit den kant van den weg mogen staan, zullen velen met genoesen vernemen. Degenen die 's zomers bulten ver. toeven, hebben meermalen er zich over be' klaagd, dat dergelijke korven te dicht lar den weg stonden. Eenzelfde klacht werd ook vernomen met betrekking tot afrastering van prikkeldraad, of heggen met al te L kelige beplanting. In dat euvel is thans voon zien door het voorschrift, dat het verboden is, heggen te planten of afrasteringen van prikkeldraad te plaatsen of te hebben, op een korteren afstand dan 50 c.M. uit den k van den weg.'- Zeer doeltreffend is ook het voorschrift, dat de molenaar of degene die hem vervanri' verplicht is, de wieken van zijn windmolen' indien deze op korteren afstand dan 20 M. van den kant van den weg is gelegen, op verzoek van bestuurders of geleiders van paarden te doen stilstaan gedurende den tijd welken be. doelde bestuurders of geleiders behoeven om hun paard den molen te doen voorbijgaan! Géén beschonken bestuurders of geleiders. Tot nu toe bestond geen verbodsbepalin» voor beschonken bestuurders van voertuigen. Wel kan, ingeval van verkeersongevallen, de staat van dronkenschap, waarin eventueel een chauffeur verkeerde, als bezwarende factor gelden, maar van een verbod, om in beschon- ken toestand, een auto te besturen, was tot nu toe geen sprake. Hierin is verandering geko- men (tenminste voor de provincie Noord- Holland) wat het verkeer op de provinciale wegen betreft, want art. 34 luidt als volgt: „Het is den bestuurders van voertuigen en den bestuurders van rij- of trekdieren, als- mede den geleiders van vee verboden over een weg te rijden of het vee daarover te ge- leiden: aop zoodanige wijze of met zoodanige snel- heid of met een zoodanig geladen of inge- richt voertuig, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op dien weg wordt belemmerd of in gevaar gebracht, of daardoor beschadi ging van dien weg kan ontstaan; b. terwijl zij verkeeren onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudende drank, dat zij niet in staat moeten worden geacht naar behooren een voertuig of een rij- of trekdier te besturen of vee te geleiden. Dat bij de samenstelling van dit nieuwe Wegenreglement er bijzonder op gelet is, be schadiging of onnoodige verontreiniging der kostbare nieuw-aangelegde wegen zooveel mogelijk tegen te gaan, blijkt uit tal van be palingen. Zij, die er een beroep van maken, boomen te rooien en die weg te sleepen, mogen er wel rekening mee houden, dat het thans verboden is, andere voorwerpen, dan sleden over een weg te sleepen; met sleden mag dit alleen maar geschieden, als er een laag sneeuw op den weg ligt. Ook is het verboden, eenig wiel van een voertuig, van de verharding van een weg op te heffen, of wel bij het wegzak- gen van eenig wiel naast de verharding van den weg, dit wiel op die verharding terug te brengen, een en ander op zoodanige wijze, dat de verharding beschadigd wordt. Wat betreft het tegengaan van verontrei niging, stippen wij het verbod aan, om over een kunstweg te rijden met een voertuig, in dien daarvan de wielen niet van klei en mod der zijn ontdaan. Dit slaat niet alleen op z.g, boerenwagens, maar óók op motorrijtuigen. Tot nu toe hadden vele eigenaren van paarden, de gewoonte, wanneer het paard een z.g. teenloop had, de hoeven te voorzien van een beslag, met uitstekende scherpe punten. Dit is voortaan kennelijk ook om wegbe- schadiging te voorkomen verboden, tenzij die scherpe deelen van het beslag tijdelijk aangebracht zijn met het oog op gladheid van den weg, ten gevolge van ijs of sneeuw. Een voorschrift dat tot dusver alleen van kracht was op Rijkswegen, geldt nu ook voor de Noord-Hollandsche provinciale wegen, nl het verbod, om over een brug te rijden met een voertuig, waarvan de wielbelasting grooter is dan is aangegeven op een bord, vanwege Ge deputeerde Staten bij die brug geplaatst, voor wat betreft de wegen van het Provinciale Wegenplan, en vanwege B. en W. voor wat de overige wegen betreft. Het zelfde kan gezegd worden van het ver bod, zich met een motorrijtuig een rijwiel of een voertuig te begeven op het, tusschen de afsluitingen van een beweegbare brug gelegen bruggedeelte. wanneer deze afsluitingen niet volledig geopend zijn. Vooral tegen dit laatste voorschrift wordt thans nog zeer vaak ge zondigd. Aandacht verdient ook het nieuwe voor schrift, dat het verboden is, voetpaden, ber. men of zijkanten der wegen te berijden en op de voetpaden vee te leiden of te drijven, tenzij dit door de noodzakelijkheid tot uit wijken wordt geboden. Voorts is bepaald, dat over provinciale wegen o.a. niet gereden mag worden met een voer tuig, dat zoo gebouwd of geladen is, dat eenig deel van het voertuig of van de lading hooger reikt, dan 3.80 M. boven den weg. of dat, met inbegrip van de lading, breeder is dan 3 M. Als men ziet, welke hooge ladingen op vrachtauto's soms vervoerd worden, lijk» de voorspelling niet gewaagd, dat dit laatste voorschrift nog wel eens bekeuringen tenge* volge zal hebben. Berijders van fietsen en motorrijwielen mo- I gen er wel aan denken, dat het verboden is. op die rijwielen ladingen of voorwerpen te I vervoeren, breeder dan 1 M„ of langer dan 3 M, Ook mogen zeisen of zichten, niet op een lergelijke wijze worden vervoerd, tenzij deze oorwerpen van den stok gescheiden en be hoorlijk omwikkeld zijn. Ook is het verboden, zich op een rijwiel Idoor een motorrijtuig of ander voertuig te laten voorttrekken. Hiermede zijn de belangrijkste nieuwe wég- voorschriften voor Noord-Holland vermeld, j

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6