D'E IN DE PIJP Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING De feestelijke jaarvergaderingen van de pla-^selijke af deeling van den Bond voor Staxcspensionneering mogen zich steeds in een aeer groote belangstelling verheugen. Om alle leden in de gelegenheid te stellen deze bijeenkomst bij te wonen moet zelfs twee ach tereenvolgende avonden over het Kennemer Theater worden beschikt. Woensdagavond was de zaal tot de laatste plaats bezet. Behalve dat deze avonden den leden een prettige ontspanning bezorgen, worden zij ook benut om de zaak van het Staatspensioen nog eens onder de aandacht van de leden te brengen. Van deze taak kwijt de voorzitter der heer K. Steyn zich telkenjare en ook deze maal heeft hij een kernachtig propagandistisch woord gesproken. De heer Steyn vestigde er in de eerste plaats de aandacht op, dat de af- deeling er tot nu toe altijd nog in geslaagd is de leden bijeen te houden. Wat de zaak van het staatspensioen zelf betreft, deze is. aldus spr. nog geen stap verder gekomen. Nog al tijd zijn er in ons land 65000 personen, voor wie het „oud en arm" nog steeds in al zijn wreedheid geldt. Van overheidswege blijft men vasthouden aan de bewering „dat er geen geld is," hoewel millioenen uitgegeven worden voor militairistische doeleinden. De armen kunnen de armen helpen, zei spr., maar als rijken de armen moeten helpen, dan kan het niet Zich tot de jongeren wendend, merkte spre ker op. dat het toch de ouden van dagen zijn, menschen van 60TO-jarigen leeftijd, die den grondslag gelegd hebben voor datgene, wat thans om ons heen bestaat. Spr. wekte hen op lid te worden van de afdeeling en de 400-leden tellende afdeeling Beverwijk te helpen versterken. De idee van Staatspensionneering moet massaal in het volk leven, om tot verwezenlijking te komen. De Rederijkerskamer „Kennemerland" luis terde de feestvergadering op met een opvoe ring van de Amerikaansche klucht „Ketty jokt nooit". Deze opvoering hebben wij on langs uitvoerig en waardeerend in ons blad besproken. Wij kunnen dan ook volstaan met de mededeeling dat ook de reprise op een behoorlijk peil stond en dat „Kennemerland" over de geheele linie vlot spel leverde. De klucht van de drie baby's deed het na tuurlijk uitstekend. Het publiek heeft zich kostelijk geamuseerd en uitte zijn waardee ring voor het gebodene in langdurige bijvals betuigingen. De pauzes werden door Roemer's orkestje met entr'acte-muziek gevuld. Als geheel dus weer een avond, dien wij voor de afdeeling met „als van ouds" kunnen kwa- lificeeren, volkomen in den geest van Vondel's wijze woord: „Het spel heeft ook zijn tijd, Wanneer 't den tijd gebrengt; Het nut dient met het aangenaam Op gepaste wijs gemengd." TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft haar derde uitvoering- in dit' seizoen vastgesteld op 10 April e.k. Zooals wij reeds berichtten, zal dan het be kende blijspel „De Privé-Secretaresse worden opgevoerd. Voor het tooneelfonds, dat deze vereeni- ging in het vorige seizoen stichtte, blijkt naar het. bestuur, ons medédéelde, een stijgende belangstelling te bestaan. Thans zijn reeds 200 leden bij dit fonds, dat op zeer gemakke lijke en voordeelige voorwaarden drie voor stellingen garandeert, aangesloten. DE TWEE-STUKS-ACTIE. Het Crisis-comité schrijft ons: Nogmaals, met de twee-stuks-inzendingen gaat het prachtig. Dinsdag j.l. had het Dames Comité in het geheel reeds ongeveer 450 stuks naaiwerk, breiwerk enz. ontvangen. De firma H. Blom schonk voorts een partijtje confectiegoed en de firma Waardijk een pakket schoeisel. Hartelijk dank voor zooveel steun en mede werking. Half Februari zou de twee-stuks-actie ein digen. Op aandrang van belangstellenden be sloot het Comité echter om den inzendings termijn te verlengen tot 15 Maart. Wie door tijdgebrek of anderszins geen gelegenheid had om mee te doen. is van harte welkom. De soepverstrekking op de Zaterdagen wordt geregeld voortgezet. Wie nog in aan merking wenscht te komen voor het regel matig afnemen van voedzame warme soep a 5 ct. per Liter, kan zulks bij het Comité aan vragen. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij den bode ten Stadhuize VEREENIGING VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. De vereeniging voor Handel en Industrie heeft in het Kennemer Hotel haar jaarver gadering gehouden onder voorzitterschap van den heer F. A. van Loenen. De heer Mr. J. A. B. Sanders, secretaris- penningmeester bracht het jaarverslag uit en gaf vervolgens een overzicht van den finan- cieelen toestand. De kascommissie, gevormd door de heeren Shetlage en Wicherink had boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. Den penningmeester werd decharge ver leend. Bij de bestuursverkiezing werd de heer L. M. Witkamp bij acclamatie herkozen. Van de rondvraag werd door verscheidene leden ge bruik gemaakt. Het overzicht van de groenten- markt. GEEN VERBETERING IN DE NOTEERINGEN De aanvoeren van speciale winterproduc ren is voor dezen tijd van het jaar nog van flinke beteekenis. Ofschoon van sommige artikelen wel zoo langzamerhand een vermin dering valt waar te nemen, over het alge meen is het aanbod van de meeste producten nog ruimschoots in staat aan de vraag te voldoen. De gang van zaken was de afge- loopen week week verre van rooskleurig daar de besommingen van bijna alle producten aan den lagen kant. stonden. Andijvie kon weliswaar een uitzondering maken. Wegens geringe aanvoer werden hier voor goede prijzen besteed. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van f 0.60f 1.65 per kist. In den spruitenhandel. die reeds vorige week ai zulke groote inzinkingen mee maakten, kwam ook deze week geen prijsverbetering voor. Vooral de grovere soorten moesten het weer sterk ontgelden daar vooral bij prijs daling de belangstelling voor mindere soor ten in den regel niet groot is. De prijzen schommelden naar soort zoo ongeveer van 3—11 ct. per K.G. Boerekool had, eveneens een stugge hande1 al gebeurden het wel dat een enkele maal voor een enkel partijtje een behoorlijk prijsje werd betaald. De noteeringen varieerden van 1030 ct. per kist. Roode kool was iets beter te verhandelen en liep van sommige partijen nog tot 7 ct. per stuk. Gele kool is minder in trek en werd voor lage prijzen afgenomen. Voor groene kool is nog wel kooplust, doch de kwaliteit neemt thans sterk af, zoodat voor dit product van een hooge prijs geen sprake In de preihandel was het met de pijzen maar matig gesteld, al ging soms nog een enkele partij voor een behoorlijken prijs; over het algemeen was de stemming voor dit pro duct niet zoo levendig. De noteeringen liepen uiteen naar kwaliteit van 310 ct. per bos. Selderie en Pieterselie hadden weinig vraag. Voor deze producten kwamen geen hoogere noteeringen voor dan van 13 cta per bos. Knollen, waarvan de kwaliteit nog al ver schillend was, werden naar soort afgenomen van 15 ct. per stuk. Witlof-prijzen blijven geregeld nog teveel aan den lagen kant. Wel kwam deze week een enkele maal een prijs van 14 ct. per K.G., maar voor de doorsnee bleef de prijs schommelen van 812 ct. De mindere soorten stonden natuurlijk op zeer laag prijspeil. Breekpeen schijnt thans wel geruimd te zijn, een enkel partijtje dat nog werd aangeboden kon zoo ongeveer ruim f 1 per kist besom men. Winterpeen is nog genoeg voorradig. Hiervan wisselen de noteeringen zoo ongeveer van 11/2—2 ct. per K.G. Uien werden verhandeld voor prijzen van 2 1/23 ct. per K.G. De vraag voor dit pro duct is echter niet groot, zoodat de afname zich tot kleine kwantüms bepaalden. Noteering van Beverwijk, 13 Febr. 1935. Spinazie per kistje f 0,80 Andijvie per kist f 1 Koolrapen per zak f 0,75 Wortelen per K.G. f0,01—f0,03 Bieten per K.G. f0,02—f0,04 Schorseneeren per K.G. f 0,04 1/2 Aardappelen, klei, per K.G. f 0,04f 0,08 ld. zand per K.G. f0,09 Spruitjes per K.G. f 0,06f 0,12 Boerenkool per bak f 0,10f 0,18 Roode kool per 100 f 3f 8 Savoije.kool per 100 f2f4 Uien per K.G. f0,02—f0,03 Prei per bos f 0,06f 0,10 Rabarber per 100 bos f 20 Pieterselie per bos f 0,04 Selderie per bos f 0,05 Appelen per K.G. f 0,22f 0,32 Peren per K.G. f0,08—f 0,12 Brusselsch Lof per K.G. f 0,08f 0,10 FOTOGRAFEEREN BIJ KUNSTLICHT. Op herhaald verzoek van verschillende amateurs op fotografisch gebied, had de heer Markx Woensdagavond in de bovenzaal van Hotel Restaurant Oud-Meerensteyn een pro- paganda-avond georganiseerd, die ten doel had aan te toonen, dat ook des winters zon der veel moeite bij kunstlicht schitterende foto-opnemingen gemaakt kunnen worden. De heer Markx ving zijn causerie aan met een overzicht te geven van de gevoeligheid van het materiaal en gaf hierop een demonstratie met „Blitz-poeder" in den vorm van een zakje met lont, of in een patroontje of pistool. Hierna toonde de heer Markx aan, hoe men bij het nemen van foto's met kunstlicht het objectief moest belichten opdat niet te scherpe schaduwen zichtbaar zijn of het beeld te vlak wordt, waarop werd overggaan tot de ver tooning van verschillende kunstlichtopnemin gen, met de verklaring hoe zij gemaakt en hoelang zij belicht waren. Uit deze opnemingen en ook uit de schitterende silhouetten-foto's die daarna volgden, bleek hoeveel op het ge bied van kunstlicht-foto's te bereiken valt. Ter afwisseling werd hierna van de aan wezigen een foto gemaakt, waarbij tevens de vacublitz-lamp werd gedemonstreerd. Aan het einde van deze avond die hoewel !de opkomst slechts matig was, toch voorzeker welgeslaagd mag heeten, werden nog een tweetal films vertoond getiteld „Britsen. Indische Reistafereelen en reisbeelden" en een komische film „Pantoffelhelden", waar van de aanwezigen uitbundig genoten hebben. COMPETITIESTAND BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. gesp.gew.rem.verl.pnt. D. Kikke 9 7 1 1 15 K. Kikke 8 5 3 0 13 S. Troost 9 5 3 1 13 J. A. Oussoren 9 5 3 1 13 A. Pekel 11 4 3 4 11 W. Spanjaard 10 4 3 3 11 S. D. Hoogvorst 10 4 1 5 9 J. Bakker 6 3 0 3 6 C. Blokdijk 8 12 5 4 J. v. d. Berg 5 2 0 3 4 M. Hoogvorst 5 2 0 3 4 C. Pekel 4 0 13 1 H. Timmer 7 0 16 1 P. H. Satony 5 0 14 1 REVUE-VOORSTELLING VAN AMICITIA. Na een periode van rust is de Tooneel- en revue-vereeniging „Amicitia" voornemens om op den Vastenavond Maandag 4 Maart, met een revue voor het publiek op te treden. Zoo wel de algemeene als de Beverwijksohe toe standen leenen zich buitengewoon voor de samenstelling van een revue. Minister Mar- chant is niet vreemd aan den titel: „Niet zoo, maar zo!" Ook de fusie vormde een dank baar onderwerp voor verscheidene geestige scènes. JOE E. BROWN IN HET KENNEMER THEATER. Van Vrijdagavond af zal in het Kennemer Theater als hoofdnummer worden vertoond: ,Joe E. Brown in den Zesdaagsche". Deze zeer komische filmb heeft in de groote steden een daverend succes geoogst. Het tweede hoofd nummer is de Gangster-film „Voortvluchti- gen" met Robert Montgomery en Madge Evans. EEN SLAGERS-SUCCES. Op een, een dezer dagen te Amsterdam gehouden slagersvaktentoonstelling is het on zen plaatsgenoot, den heer A. Oort gelukt om in de rubriek versche vleeschschotels den vijfden prijs te behalen. Dit feit verdient voorzeker bijzondere ver melding. daar bijna alle inzenders al twee of meer cursussen hadden doorloopen, terwijl het van den heer Oort de eerste cursus was Bovendien telde deze rubriek zeventig inzen dingen. HEEMSKERK BEGRAFENISVEREENIGING „DE LAATSTE EER". Bevengenoemde vereeniging houdt Vrijdag avond 15 dezer haar jaarvergadering in café Tilman. GESTOLEN EN WEER TERECHT. Dezer dagen vond de heer B. een damesrij wiel onbeheerd tegen het hek van zijn tuin aan de G. v. Assendelftstraat. Bij nader on derzoek werd in het taschje, dat aan de fiets sat een brief gevonden geadresseerd aan een dame in Heiloo. De heer B. deed hiervan aangifte de politie van Heilo stelde. Zoo werd de dame weer in het bezit van haar fiets gesteld. Het rijwiel was in Alkmaar gestolen. R. K. V. V. A.D.O. Het programma voor 17 Februari luidt: A.D.O.Geel-Wit 2.30 uur. A.D.O. a—V. V. S. a 1 uur. A.D.O. b—V.V.Z. b 12 uur. WIJK AAN ZEE EN DUIN AANHOUDING. Op aanwijzing van twee dames is door de politie alhier iemand aangehouden, die reeds eerder verdacht was zich schuldig te maken aan openbare schending der eerbaarheid. SCHIETWEDSTRIJD. De schietvereeniging „Ons Genoegen" houdt Donderdag 28 Februari een wedstrijdavond. De hieraan verbonden prijzen zullen Zondag 3 Maart worden uitgereikt. MOTORHINDERNISRACE IN DE DUINEN. Door de Beverwijksche Motorclub is aan de Vereeniging tot bevordering van Vreemde lingenverkeer een schrijven gericht met 't ver zoek medewerking te willen verleenen om in 't seizoen een hindernisrace in de duinen te houden. In samenwerking met de eigenares van 't duinterrein de buffetmaatschappij E.P.U. schijnt dit plan voor verwezenlijking vatbaar te zijn. SANTPOORT SANTPOORT'S GEMENGD DUBBEL KWARTET. Bovengenoemd kwartet neemt Zaterdag a.s. deel aan het kwartettenconcours van „Kunst min" te Amsterdam. Met belangstelling zien we naar de prestaties van ons in de zang wereld zulk een goeden naam hebbend kwar tet uit. LANDBOUW-LEZING. j Op Dinsdag a.s. houden de afdeelingen Haarlem en Velsen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw in „De Weyman" een gecombineerde vergadering, waarin de heer Ir. F. P. Huisman, secretaris van genoemde maatschappij, een lezing zal houden over de crisismaatregelen. „VOLKONDERWIJS"-FEESTMIDDAG. Door de afdeeling Santpoort van „Volks onderwijs" was gistermiddag in de zaal van „De Weyman" een feestmiddag voor de jeugd van school F georganiseerd, van half 2 tot half 4 voor de jongste leerlingen, van 4 tot 6 uur voor die van de hoogere leerjaren. Het programma bood veel afwisseling. Al lereerst werd de jeugd bezig gehouden door een aantal „kleine menschen" uit een mario netten-theater, die telkens op komische en natuurgetrouwe wijze werden ingeleid door conferencier. Dat de meisjes en jongens hier van genoten, bleek wel uit de enthousiaste wijze, waarmee ze op de hun gestelde vragen antwoord gaven.Veel belangstelling genoot ook Robby, het rekenende hondje, waarna met open mond en oogen gekeken werd naar Albo en Amita, de zeepbellen jongleurs. Tenslotte bracht de muzikale clown Renyo de lachspie ren geducht in werking, zoodat terecht van een welgeslaagden middag kon gesproken worden. Het hoofd der school, de heer Scholten, dankte voor de verleende gastvrijheid. LEZING. Prof. van den Bergh van Eysinga zal he den-, Donderdagavond 14 Febr. om 8 uur in de Hervormde Kerk zijn laatste lezing hou den over Boeddhisme en Christendom, waarin hij de godsdienstige en zedelijke waarde van deze beide godsdiensten tegen elkaar hoopt af te wegen. Gratis toegang. Medewerking zangkoor. ACTIEF. Dat in verband met de inbraken van den laatsten tijd de naam van de politie nog al eens genoemd wordt ligt voor de hand. Dat deze opmerkingen echter niet mogen leiden tot eene omtrent een gebrek aan acti viteit harerzijds, bleek in den afgeloopen nacht een bewoner van den Hagelingerweg, die omstreeks drie uur door den alhier ge- stationneerden rijksveldwachter uit zijn bed werd gebeld, omdat zooals later bleek uit één van diens zijvertrekken een zwak lichtschijnsel naar buiten kwam, doordat hij het elect-risch licht had laten branden. Een en ander was voor onzen rijksveldwachter, voldoende aanleiding om tot genoemde handelwijze over te gaan. Pas, nadat de be woner zich overtuigd had, dat er geen „on raad" was en eenige woorden van dank gesta meld had, vervolgde onze politieman zijn tocht in het Febuari-duister. SKI-SPORT. Uit Tatranska Lomnice: In het aardige kleine bergdorp Tatranska Lomnice in de Hooge Tatra's zijn Woensdag de skiwedstrij den begonnen met het nummer 4 x 10 K.M. estafette; Start en finish bevonden zich op eenigen afstand boven het plaatsje. Er waren twee banen, elk van 10 K.M. lengte, gemaakt, waar van de eerste, welke de eerste en derde looper hadden af te leggen, de minst moeilijke was. Zij leidde langs den straatweg naar Zipser Ort, Kesmarke Tranke en vertoonde binnen Vier K.M.'een 'stijging van 900 tot 1160 Meter, om dan over afwisselend terrein, meest door bósschén, tèrug te voeren naar de startplaats. De andere baan bereikte eveneens een hoogte van 1160 Meter, doch deze leverde grooter moeilijkheden op door de smalle uitgehakte boschwegen, steile hellingen en zeer snelle af dalingen. Het eindresultaat luidt: 1.-Finland (Husu, Karpinen, Liikanen, Nur- mela) tijd 2 uur 42 min. 30. sec. 2. Noorwegen (Brodahl, Iversen, Hoffsbak- ken, Hagen) 2 uur 43 min. 17 sec. 3. Zweden (Moritz, Larsson, Matsbo, Englund) 2 uur 46 min. 53 sec. 4. Duitschland (M. Wörndle, Leupold, Motz, Bogner), 2 uur 50 min. 34 sec. 5. Tsjecho-Slowakije (Musil, Kadavy, Si- munek. Barton) 2 uur 54 min. 29 sec. 6. H.D.W. 2 uur 57 min. 41 sec.; 7. Polen 3 uur 26 sec.; 8. Oostenrijk 3 uur 1 min. 6 sec.; 9. Zuid-Salivë 3 uur 10 min. 40 sec.; 10. Roe menië; 11. Letland. 12. Hongarije. R.K. CASTRICUM MAG NIET DEELNEMEN AAN DE VERKIEZINGEN. Schrijven der R.K. Staatspartij. De afdeeling Castricum van de R. K. Staats partij heeft van het hoofdbestuur dier partij een aangeteekend schrijven ontvangen, hou dende het uitdrukkelijk verbod voorberei dingen te treffen tot officieele deelneming aan de in dit voorjaar te houden verkiezin gen voor den gemeenteraad. Practisch wil dit zeggen dat de afd. Castri cum niet gerechtigd is onder erkenning en auspiciën dezer partij deel te nemen aan de a.s. verkiezingen. De belangrijkheid van dit verbod springt in het oog, wanneer men weet, dat drie kwart van Castricums bevolking ka tholiek is en dat van de elf raadszetels er niet minder dan acht door katholieken worden bezet. Deze maatregel is het gevolg van de split sing, welke momenteel onder de R.K. kiezers te Castricum bestaat en welke voortgekomen is uit een gaskwestie. DONDERDAG '14 FEBRUARI '35 ^€N N l€T„ in De LOT€QIJ.^ MAAR Douwe Egbetts Echte Triesche Heeren-Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pyptabak, (Adv. Ingez. Med.) Door onze lens gesnapt H. SWALVE. Het is misschien al langer dan een kwart eeuw geleden dat de heer H. Swalve zich te Beverwijk vestigde en hoewel zijn naam er reeds duidt, dat hij van origine niet tot het oude Kennemer-volk behoort, mag van hem met recht worden getuigd, dat hij „een der onzen geworden is'". Wie toch zou in Bever wijk en naaste omgeving „Bakker Swalve" niet kennen? Jarenlang hebben wij hem da gelijks met zijn broodwagen zien uitrijden en men kon zijn horloge op den komst van bak ker Swalve gelijk zetten. Zijn bakkerswagen, bespannen met het aardige paardje, is een vaste verschijning in de Beverwijksohe stra ten en op de wegen van het verder tot „Groot Beverwijk" behoorende gebied. Onze foto graaf richtte zijn lens op het juiste moment en nam namelijk „man en paard"'. Want zij beiden behooren bij elkaar en zij zijn dikke vrienden. Dat kan men zoo aan beider optre den merken. Het paardje kent de cliëntèle even goed als de baas en het kent, juist zooals zijn lotgenoot van het bekende liedje, ook den weg. Het vangt des morgens misschien een beetje „landerig" met 'n pa arden vakterm schijnt dit eigenlijk „dwarrelig" te heeten zijn dagtaak aan, maar in den namiddag, als de cliëntèle van het dagelij ksch brood is voor zien, huppelt het met gespitste ooren vroo- lijk over de Breestraat huiswaarts. Maar ten slotte schrijven wij niet over bekende paarden ook al heeft bakker Swalve het dan ook bij zijn 1 P. K. gehouden. De heer Swalve heeft naast zijn aandeel in de lichamelijke voedselvoorziening, als wij het zoo mogen zeggen, ook zijn aandeel in de verstrekking van geestelijk voedsel. Want vele jaren lang reeds is hij ouderling van de Ned. Herv. Gemeente, een taak. waarvan hij zich ook reeds zoo om en nabij vijf-en-twin tig ja ren op voortreffelijke wijze heeft gekweten. Met dezelfde stiptheid als waarmede hij zijn nuttigen maatschappelijken arbeid ver richt. HOLLANDAMERIKA LIJN. Boschdijk. Philadelphia n. Rotterdam 12 (v.nr.) te Baltimore. Leerdam Rotterdam naar New-York 11 <4.28 n.m.) 115 mijl ZZW. v. Valentia. Pinteldijk Vancouver n. Rotterdam 10 v. Portland. COre). Nictheroy Rotterdam n. Vancouver 12 (n.m.) van Londen. Volendam 12 (n.m.) van New-York n. Ha vana en Nassau. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 12 v. Bagnoli n. Melilla. Stad Haarlem 12 v. Almeria n. Rotterdam- Vlaardingen Stad Zaltbommel, 12 v. Tayport te Grange mouth, voor Italië HOLLAND—OOST-AZIëLIJN Gaasterkerk (thuisreis) 13 te Manilla Meerkerk (uitr.) 12 te Shanghai. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN 1 Almkerk (uitr.) 13 van Port Said. HOLLAND—AFRIKA LIJN Boschfontein 13 (8 v.m.) v. Rotterdam te Bremen vertr. 14 (6 n.m.) n. Hamburg. Giekerk 13 v. Rotterdam te Amsterdam, vertr. 14 (12 midd.) naar Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tanimbar Batavia n. New-York 11 v. Pe- nang. Djambi 12 v. New-York naar Batavia. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjibadak 12 van Macassar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon 13 v. Valencia te Rotterdam. Baarn, Chili n. Amsterdam via Liverp. 12 v Curacao. Berenice 11 v. Amsterdam te San Juan P.R. Calypso 12 v. Triest n. Fiume Ganymedes 12 v. Izmir te Stamboul. Hercules Bourgas n. Amsterdam 12 v. Al giers Irene 12 v. Pasajes n. Bilbao. Orestes 12 v. Algiers n. Malta. Orion 12 v. Tarragona n. Valencia. Perseus Oporto n. Amsterdam p. 12 Oues- sant. Theseus 13 van Kopenhagen te Stettin. Deucalion, 13 van Lissabon te Amsterdam. Orpheus, 13 van Amsterdam naar Ham burg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 14 van Amsterdam naar B.- Ayres ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe, 13 van Batavia n. Rotterdam. Kota Tjandi (thuisr.) p. 13 Gibraltar. Indrapoera (uitr.) 12 (2 n.m.) van Gi braltar. Sibajak (thuisr.) 13 (11 vm.) v. Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benarty, Japan naar Rotterdam pass. 13 Dun ge ness. Laomedon, Macassar naar Amsterdam p. 11 Gibraltar. Prometheus, Batavia naar Amsterdam 12 van Singapore. Memnon, 13 van Japan te Rotterdam. Alcinous, Amsterdam naar Liverpool en Java 12 van Swansea. Eurybates Huil naar Java 13 van Suez. Clytoneus, Batavia en Amsterdam naar Liverpool 12 van Londen. Hector, Japan naar Rotterdam. 12 te Hong kong. Ajax (Eng.) Japan naar Rotterdam 12 van Colomibo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisreis) 13 van Genua. Tajandoen, 13 van Hamburg te Amsterd. Poelau Bras (uitreis) 13 te Antwerpen. Chr. Huygens (uitreis) 13 v. Suez. Poelau Tello (thuisreis) 12 van Singapore. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm. N.-Orleans naar Calcutta 12 van Kaapstad. Silverhazel, Vancouver naar Bombay 11 v. Colombo. Silverbeech, Calcutta naar Vancouver 12 v. Macassar. Silverbelle, Vancouver naar Calcutta 10 v. San Francisco AANGEKOMEN. 12 Februari: Everosa s.s. Algiers Isadora s.s. Havre Orion s.s. Ornskoldsvik 13 Februari: Giekerk s.s. Rotterdam Earlspark s.s. West-Afrika Leeghwater ss.. Santa Fé Tajadoen m.s. Hamburg Iserlohn s.s. West Indië VERTROKKEN 12 Februari: Edmund Halm s.s. Rotterdam Bowling s.s. Leith Prima m.s. Aalborg Poelau Bras m.s. Ned. Indië Vliestroom s.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen Islandsfalk kr. Ostende 13 Februari: Eldrid s.s. Drontheim Lina Kunstmann s.s. Rotterdam Zingende zeelieden Uit leden van de bemanning van het Noor- sche motorschip Tosca, dat geregeld tusschen Noord- en Zuid-Amerika vaart, is een zang club opgericht. Dit clubje is niet alleen werk zaam voor onderling genoegen aan boord doch is zelfs reeds in verschillende havenplaatsen, welke aangeloopen werden, in zalen opge treden. De critiek over deze dilettanten was vrij gunstig. Politiekruiser vertrokken. De Deensche politiekruiser „Islandsfalk" is na een vierdaagsch bezoek aan de hoofdstad weer naar zee vertrokken en zal nu de haven van Ostende bezoeken. Houtstof voor de papierfabriek. Het Zweedsche stoomschip „Orion" is al hier aangekomen van Ornskoldsvik met een lading houtstof voor de papierfabriek te Velsen. Slechte graanvrachten. Omdat de vrachten voor graanladingen van de La Platarivier zoover gezakt zijn, dat de reeders daarvoor bijna niet kunnen varen, heeft te Londen een vergadering plaats gehad van belanghebbenden om plannen te bera men tot verbetering van die vrachten. Er is een commissie gevormd met leden van ■ver schillende nationaliteiten, die deze plannen verder zal uitwerken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2