DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Altona Arendskerk Ardanbhan Alphard Agamemnon (Ned.) Amazone Ajax (Ned.) Baarn Boschfontein Bodegraven Bussum Bulysses Britsum Bennekom Boskoop Beijerland Berenice Caribia Colombia Calypso Cottica Donau Danhne (Gr.) Fulda Gaasterkerk Gryfevale Ganymedes Gaasterland Hercules (Ned.). Hermes 'Ned.) Hebe (Ned.) Iciar Inhambane Isar Juno (Ned.) Johan de Witt Jagersfontein Kurmark KliDfontein Kreta Korana Laomedon Laurent Mecus Lucerna Minnewater Melampus Mapia Menes Merula Malvina Myrmidon Maaskerk Michalis Me don Marnura Midsland N G. Culucundis Nijkerk Oberon Okeania Olivine Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polydorus Perseus (Ned.) Pres. Francqui Pollux Reggestroom Streefkerk Stentor Saarbrücken Seapool Salland Sveti Vlaho Simaloer Stella (Ned.) Stuyvesant Tawali Tiberiiis (Ned.) Uckermark Ulysses (Ned.) Venezuela Vesta (Ned.) Wolsum Wim Wilberforce Zonnewijk Chill Ned. Indie Japan Rosario Diamante Midd. Zee West Indië Danzig Chili Zuid Afrika Chi!' La Plata Curagao La Plata Chili Hamburg New Castle West Indië West Indië Hamburg Middell. Zee West Indië (apan >anta Fé. Buenos Aires apan taoan T-a Plate A'idd. Zee Buenos Aires Bourgas Pourgas West Indië Bona (v IJm.) Buenos Aires Japan Mexandrië Batavia Zuid-Afrika Ned Indië Afrika W Indië Rosario atavia Batoum Port Arthur La Plata Ned. Indië Batavia Ned. Indië Juracao Curacao Batavia West Afrika Buenos Aires Batavia Curacao New Castle tonceocion Zuid-Afrika Midd. Zee Buenos Aires Swansea Batavia Batavia. Mexico Hamburg Oporto "onstantza Curacao West Afrika Z. Afrika Batavia Oost-Azië Diamante Buenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië West Indië Ned. Indië Midd. Zee Ned. Indië Hamburg West Indie Danzig Santa Fé West Afrika 26 Febr. 18 Febr. 13 Febr. 24 Febr. 17 Febr. 15 Febr. 17 Maart 28 Maart 13 Maart 20 Febr. 5 Maart 28 Febr. 20 Febr. 17 Febr. 17 Febr. 16 Febr. 16 Febr. 14 Febr. 26 Febr. 13 Maart 21 Febr. 24 Febr. 23 Febr. 15 Febr. 15 Maart 19 Febr. 17 Febr. 28 Febr. 20 Febr. 27 Febr. 23 Febr. 7 Maart 9 Maart 24 Febr. 24 Maart 19 Febr. 15 Febr. 2 Maart 23 Febr. 10 Febr. te Liverpool. 5 Febr. te Barcelona. 6 Febr. van Colombo. 10 Febr. van St. Vlncem 8 Febr. van Las Palma' 13 Febr. te Rotterdam. 11 Febr. van Flores. in lading. 12 Febr. van Curaqao. 14 Febr. te Hamburg 11 Febr. van Arica. in lading. 11 Febr. te Havre. 27 Jan. te Rosario. 6 Febr. van Callo. in lading. 13 Febr. vertrokken. 11 Febr. te San Juan. 12 Febr. van Trinidad, vertrekt 16 Februari. 12 Febr. van Triest. 12 Febr. van Paramaribo. 11 Febr. van Singapore. 7 Febr. van Madeira. 14 Febr. vertrokken. 9 Febr. van Manilla. 13 Febr. te Manilla. 8 Febr. vertrokken 12 Febr. te Stamboul. in lading. 12 Febr. van Algiers. 10 Febr. te Izmir 9 Febr. van Pto Barrios. in lading. 6 Febr. vertrokken. 11 Febr. van Kobe. 9 Febr. te Calamata. 13 Febr. van Genua. 11 Febr. van Pt. Natal. 11 Febr. van Gibraltar. 9 Febr. van Pt. Said. 10 Febr. van St. Michaels. 6 Febr. vertrokken. 11 Febr. van Gibraltar. 12 Febr. Ouessant gepass. 4 Febr. van Pt. Said. 12 Febr. van Ouessant. 1 Febr. van Belawan. 12 Febr. van Valentia. 6 Febi\ van Colombo. 30 Jan. vertrokken. 3 Febr. vertrokken. in lading. 11 Febr. van Las Palmas. 3 Febr. vertrokken, in lading, in lading, in lading. 8 Febr. van Madeira. 11 Febr. van Lor. Marquez. 11 Feb.r van Gibraltar. 27 Jan. te San Nicolas. 12 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Singapore. 12 Febr. van Singapore. 9 Febr. vertrokken, vertrekt, 16 Febr. 12 Febr. van Ouessant. 11 Febr. van Gibraltar. 8 Febr. vertrokken. 10 Febr. van Takoradi. 10 Febr. te Hamburg. 11 Febr. van Marseille. 12 Febr. van Port Said. 20 Jan. vertrokken. 11 Febr. van Santos. 6 Febr. vertrokken. 7 Febr. van Colombo. 10 Febr. van Beyrouth. 12 Febr. te Havre. 3 Febr. van Sabang. 12 Febr. te Palermo. 2 Febr. van Macassar, in lading. 13 Febr. van Flores. 12 Febr. van Stettin. 12 Febr. van F. Noronha. 8 Febr. van Treetown. 11 Febr. van Teneriffe. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Papierfabriek Letsch Zweed Everosa Orion. Algiers Ornskoldsvik erts houtstof IJMUIDEN SCHEEPVAARTINSPECTIE. De Minister van Staat, Minister van Water staat a. i., heeft goedgevonden, met intrek king van deter zake vroeger genomen beschik kingen, met ingang van 1 Maart 1935: A. aan den ambtenaren van de Scheep vaartinspectie districten en standplaatsen aan te wijzen en wel: I. aan den inspecteur C. A. G. van der Boom en de experts W. van Duyn en J. H. Th. Eer man het eerste dfstrict, met standplaats Am sterdam; II. aan den inspecteur A. Wolkammer, de experts J. C. Becker, M. Robaard en H. Schu- ringa en den adjunct-ecpert A. C. van Brakel het tweede district, met standplaats Rot terdam III. aan den inspecteur T. L. Mellema, den adjunct-inspecteur D. Bakker en den adjunct expert M. J. de Bilt het derde district, met standplaats Groningen; IV. aan den adjunct-inspecteur L. Korstanje, de experts O. Wagenaar, J. P. Craamer, G. Bergsma, A. van der Windt, W. Lagendijk en R. Speelman en den adjunct-expert in tijde- lijken dienst W. J. de Haan het vierde district, met standplaats IJmuiden voor de heeren Kortstanje, Bergsma, van der Windt, Speelman en Lagendijk, met standplaats Vlaardingen voor den heer Craamer en met standplaats 's Gravenhage voor de heeren Wagenaar en de Haan; B. behalve de in artikel 2, lid 3, van het Ko ninklijk besluit van 17 December 1932 (Staats blad no. 620) genoemde ambtenaren, aan den inspecteur-generaal voor de scheepvaart toe te voegen de inspecteurs P. S. van 't Haaff en C. H. Zijlstra, den adjunct-inspecteur J. den Hollander en de experts J. Komijn en A. L. Meyneke; C. aan den inspecteur P. S. van 't Haaff, naast zijn werkkring bij de hoofdinspectie voor de scheepvaart, tij deltijk op te dragen de leiding van het vierde district; ■p lan den adjunct-inspecteur J. den Hol- h t. naast zijn werkkring bij de hoofd- Jn spec lie voor de scheepvaart, tijdelijk als ambtskring aan te wijzen het vierde district. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Claesje RO 46. Vangst: 110 manden hake, 15 manden schelvisch, 30 manden gul en leng. 25 planden makreel, 70 manden haring, 350 manden koolvisch, 60 manden diversen. Totaal 660 manden benevens een partij stijve kabel jauw BESOMMINGEN. Trawlers: Bloemendaal IJM. 71 460 manden f 3030. Zwaluw IJM. 90 90 manden f 1460. Uiver IJM. 384 380 manden f 3030. Anchor IJM. 135 55 manden f 1200. Irene IJM. 89 120 manden f 1350. Jenny Elsa IJM. 83 80 manden f 1550. Flamingo IJM. 42 95 manden f 1360. Maria Elizabeth IJM. 114 105 manden f 1470. Alma IJM. 44 850 manden f 3570. Motorloggers: SCH 250 f 960, SCH 69 f 910, SCH 132 f 400, KW 78 f 1090, KW 167 f 700, KW 173 f 624. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.10f 0.90 Griet per 50 kilo f 29f 12. Tongen per kilo f 1.10f 0.60 Groote schol per 50 kilo f 11.50f 0.09 Middelschol per 50 kilo f 16f 11.50 Zetschol per 50 kilo f 20f 14. Kleine schol per 50 kilo f 16f 6.50 Bot per 50 kilo f 7.50f 4 Schar per 50 kilo f 11—f 8. Rog per 20 stuks f 14f 5. Kleine poon per 50 kilo f 13f 11 Groote schelvisch per 50 kilo f 25f 20 Middelschelvisch per 50 kilo f 21f 19 KI. middelschelvisch p. 50 kilo f 23f 18. Kleine schelvisch per 50 kilo f 18f 9 Kabeljauw per 125 Kilo f 52f f 21. Groote gullen per 50 kilo f 14f 11. Kleine gullen per 50 kilo f 13f 7.50 Wijting per 50 kilo f 8—f 2.80 Makreel per 50 kilo f 14.50 Heilbot per kilo f 0.75—f 0.61 Leng per stuk f 1.60f 0.30 Koolvisch per stuk f 0.53f 0.11 Versche haring per kist f 4.90f 4.60 Groote hake per 125 kilo f 90 Middel hake per 125 kilo f 92f 88. Kleinmiddelhake per 50 kilo f 31f 30. Kleine hake per 50 kilo 21—f 7.50 BEVERWIJK BILJARTCLUB „HET BLAUWE KRIJTJE". Tijdens den Woensdag gehouden clubavond van de biljartclub „Het blauwe Krijtje" in hotel Oud-Meerenstein zijn de heeren P. H. van Noort en P. J. A. Langendijk gehuldigd in verband met de behaalde successen in de wedstrijden om het kampioenschap van Haar lem, waarin zij resp. de tweede en de derde plaats bezetten. De voorzitter, de heer L. Peelen heeft hem in hartelijke bewoordingen geluk gewenscht met hun keurige prestaties, waarmee zij den naam van hun vereeniging hebben hooggehouden. Namens de leden bood spr. hun een stoffelijk bewijs van waardeerinr aan. ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN. De politie heeft op verzoek van de instellinL „Maatschappelijk Hulpbetoon" proces-verbaal opgemaakt tegen een man, die op onrecht matige wijze steun trok. AANHOUDINGEN. De politie alhier heeft in een volkslogement twee mannen aangehouden, die in het alge meen politieblad stonden gesignaleerd voor resp. f 4 of 3 dagen "en f 6 of 3 dagen hech tenis. Geen van beiden betaalde de boete, waarna zij naar Haarlem werden overgebracht. VEREENIGING TOT BEHARTIGING VAN DE BELANGEN VAN HET ROODE-KRUIS ZIEKENHUIS. De vereeniging tot behartiging van de be langen van het Roode-Kruisziekenhuis zal op Donderdag 21 Februari in de bovenzaal van het veilingsgebouw aan de Breestraat alhier een openbare vergadering houden, waarin ds Jac. Poort, Ned. Herv. predikant te 's-Graven- hage, vroeger te Beverwijk, zal spreken over het onderwerp „Waarom ik als voorzitter van de af deeling Beverwijk van het Nederl. Roode Kruis bedankte". Er zal gelegenheid worden gegeven tot het stellen van vragen. Ertsaanvoer. Alhier is aangekomen het Letlandsche stoomschip „Everosa" van Algiers met een la ding erts voor het Hoogovenbedrijf. UIT HAARLEM Muziekschool der Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Uitvoering door leerlingen. In de zeer goed bezette zaal van den Stads schouwburg vond Woensdagavond een uitvoe ring plaats door leerlingen van de muziek school der af dee ling Haarlem van de Maat schappij tot Bevordering der Toonkunst. En de velen, die gekomen waren om hun kinderen of vriendin en vriendinnetjes, hun kennissen en familie te hooren, en tevens een indruk te krijgen van het werk en de vorderingen op de Muziekschool, zullen ongetwijfeld met genoe gen dezen avond hebben bijgewoond. De uitvoerenden varieerden in ouderdom en uitteraard uitte zich dat ook in de voorgedra gen stukken. Maar op deze wijze kreeg men een goeden kijk op de vei-schillende stadia van muzikale ontwikkeling en was tevens gezorgd voor een globaal stijgende lijn. Voornamelijk slaat dit op de pianisten, waaronder we zeer jeugdige solisten opmerkten, die met animo hun opdrachten volbrachten, zooals trouwens alle meewerkenden het deden. In volgorde kregen we te hooren Le Chant du Ménétrier van M. Pesse Herderszang van A. Tegner, be zoek aan Grootmoeder van Joh. Veth (waarbij de kleine executante alleraardigst zong), Ca resses van E. Bossi, Dansliedje van Joh. Veth, Het eerste Verdriet van Z'lica, In de Wei van L. Livens, Sprinkhanendans van John Long- mire, Wiegeliedje van R. Chai-les-Martin, Sonate e kl. t. eerste deel van Edv. Grieg, Sinfonia en Rondo uit de Partita c kl. t. van Bach, en Concert a gr. t. eerste deel (allegro) van Mozart. Na de pauze traden een jonge dame op met Andaluzza van een Spaanschen componist, en een pianist, die de ballade op. 23 g kl. t. van Fr. Chopin ten gehoore bracht. In dit laatste nummer culmineerde wel dit onderdeel van de school. De leeraren, mej. Bekkers en mej. Korte weg, en de heeren Zwaan, de Jong, Lürsen, Vincent en de dii'ec- teur A. de Vogel (in volgorde van optreden), hebben uit het applaus wel kunnen opmaken hoezeer de prestaties hunner leerlingen ge waardeerd werden. Wat de strijkinstrumenten betreft, onder lei ding van de leeraren Althuisen en de Clerck werden achtereenvolgens uitgevoerd Frage van N. Solowsky, Air van F. Durante en Pre- ludio uit de Partita no. 3 E gr. t. (door 7 leei'lingen) van Bach (viool) terwijl een leer linge van den heer de Wilde Andante en Alle gro van Haydn op de cello vertolkte. Een sterk bezet sti'ijkorkest onder leiding van den heer de Clerck speelde Aria uit de Suite D gr. t. van Bach en concerto gi-osso nr. 16, nr. 5 D gr. t. van Handel. Dat orkest werkte ook mee als begeleiding van een clarinettist, leer ling van den heer Adam, die Larghetto van Mozart uitvoerde. Onder leiding van mej. Proost zongen solis ten On entend le berger van A. Panseron en Caro Mio ben van T. Giordiani (met piano en viool). Zij gaf tevens een openbare les in sol fège, x-ythmiek en zingen (Moeder is jarig van Cath. van Rennes), en zij sloot den avond met koorzang, n.l. Frühlingsleben en Guten Morgen van Fr. Abt. Leerlingen van mej. Brockmann zongen Adoro te (duet) van J. J. W. Verhulst, en Le Voyageur van G. Pierné. Zoo men ziet, een zeer gevarieerd pro gramma en de keuze van stukken in verband met de capaciteiten der uitvoerenden was goed. Natuurlijk, de een deed het beter dan de ander, een enkele maal werden wel eens te veel (of te weinig) noten aangeslagen, maar het prettig aandoende enthousiasme viel alom te loven. Het was een avond, die zooals we in het be gin al zeiden, door de toehoordei's op prijs gesteld zal zijn. De tweede uitvoering zal plaats hebben op 10 April in den Stadsschouwburg. KATHOLIEK DEMOCRATISCHE PARTIJ. De afdeeling Haarlem van de Kath. Dem. Partij (leider Prof. Mr. Dr. J. A. Veraart) hield Woensdagavond een openbai'e vergadering in het gebouw „Caeciiia", Jansstraat. Als spreker trad op de heer P. G. van En gelen, le voorzitter der afd. Haarlem, met het onderwerp: „De minstbedeelden in de knel" Tot deze vergadering hadden uitsluitend Katholieken toegang. De inleider gewaagde in het begin van zijn rede van de ellende die door de groote werk loosheid overal 'in Nederland heerscht. In werkverschaffing wordt maar weinig ver diend; ook de paxticuliei'e loonen zijn buiten gewoon laag. Spr. oefende daarna critiek op de politiek, zooals die tot heden gevoerd is. Telkens is er gelegenheid geweest, iets voor de werkloozen te doen; telkens stemden in de Tweede Kamer de leden der Katholieke Staatspartij allen of in overgroote meerderheid tegen daar toe strekkende _voorstellen. Doordat zij oor deelden, dat dë Staatspartij niets voor de ar beiders deed, hebben vele Katholieken hun geloof verloren. De ellende is niet te bestrijden met een paar mooie woorden, ordening is in de eerste plaats noodig. Nederland is een rijk land, het 60-mil- lioen-plan is daarmede niet in verhouding. Aan de werkloosheidsbestrijding zou veel meer kunnen worden besteed dan f 60 mil- lioen. En het groote gezin is het kind van de rekening, vooral door den druk der indirecte belastingen, die bijna de helft der inkom sten van arbeidersgezinnen eischen. De heer van Engelen spotte wat met de denkbeelden van Prof. Knapp, die een loons verlaging van 55 tot 70 pet noodig en moge lijk achtte, „dan zouden de zwoegers leeren, dat deze aarde geen Paradijs is." Voor steun aan den landbouw woi'dt f 200 millioen besteed, maar alleenom de ka pitalisten aan hun rente te helpen. Doch de kleine keuterboertjes worden uit huis en hof gezet, omdat zij de pacht niet kunnen op brengen. Het eenige, waar het op aankomt verlaging der hypotheekrente, daar komt niets van. De loonen in de Haarlemmermeer zijn f 12 geworden en daai'mede gaat dan ook de steun naar beneden. Doch niet de steun, maar de rente moet naar beneden, van boven af. De brug over het Z. B. Spaarne te Haarlem is nu ondergebracht onder het 60-millioen- plan, maar daartegenover staat dat gewone normale wei'ken worden stopgezet. Vierhonderdduizend wei'kloozen zijn er, en er kan nog zooveel gedaan worden aan de wegen, aan het vervangen van krotten door goede woningen enz. Er kan nog véél werk gevonden worden, als men maar goed zoekt. Na een protest tegen de geweldige sommen, die voor militaire doeleinden worden ge bruikt, terwijl toch nooit een nuttig effect met al dat geld kan wox-den bereikt, eindigde spr. met een opwekking tot aansluiting bij de Kath. Dem. Partij. De waarnemende voorzitter, de heer Jac. Remmé, dankte den spi'eker voor zijn inlei ding. Bij de nu volgende gedachten wisseling vroeg o.m. een der aanwezigen hoe de K. D. P. staat tegenover de verbruiks-coöperatie. De inleider antwoordde dat Prof. Veraart van oordeel is, dat in de toekomst die ver- bi-uiks-coöperatie overbodig zal zijn; voorloo- pig Is zij nog te aanvaarden. De moord in Hoofddorp. Verdachte vrijgesproken. Dinsdag 11 December behandelde de Recht, bank alhier de zaak tegen den 24-jarigen pleegzoon van den heer v. B., electricien te Hoofddorp, die vermoord is, van welke moord de pleegzoon werd verdacht. Het O.M. eischte toen 10 jaar gevangenis straf, met aftrek van de preventieve hechte nis. De Rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en gelastte een nader onderzoek van den maaginhoud van het slachtoffer. Dit nader onderzoek had plaats, maar wees naar het oordeel van het OM. niets uit. De Rechtbank deed heden uitspraak in deze zaak en sprak verdachte vrij. Hij werd on middellijk in vrijheid gesteld. Het O. M. gaat in hooger beroep. Naar wij vernemen zal de Officier van Justi tie van het vonnis in hooger beroep gaan. Olympische Spelen voor Dooven. In Augustus in 1935. Men schrijft ons: In Augustus 1935 zullen in Engeland voor de vierde maal de internationale sportspe len voor dooven plaats hebben. De eerste Olympische spelen voor doof stommen hadden in 1924 te Parijs plaats en konden op een groot succes bogen. Vele lan den, waaronder ook Nederland, waren op deze spelen vertegenwoordigd. Het interna tionale Olympisch Comité voor doofstommen besloot toen, deze spelen eveneens om de vier jaar te doen plaats hebben. Aan Nederland werd toen de taak opge dragen. de spelen in 1928 te organiseei-en. In de week. na de Olympische spelen voor hoo renden, kwamen de dooven van veertien ver schillende landen naar Amsterdam, tot het houden dezer spelen. De gemeente Amster dam. de directie van het Stadion, vele sport verenigingen en vrienden hielpen deze sportspelen te doen slagen. Hoewel het suc ces van de spelen en organisatoren groot bleek, was de belangstelling van het publiek, dat door de voorgaande spoi'tgebeui'tenissen blijkbaar verzadigd was, niet zooals ver wacht werd, hoewel de recettes na afloop der spelen toch nog een saldo konden opleveren. Uit het comité, dat deze spelen in Amster dam voorbereidde, werd de Vereeniging tot Uitzending van Dooven naar de Internatio nale Sportspelen, kortweg V.I.S.S., opgericht, teneinde de verkregen gelden op de juiste en meest doelmatige wijze aan te wenden voor de training en uitzending van athleten naar de volgende sportspelen voor doofstommen. Bovendien werd door het internationaal co mité besloten, om de sportspelen voor doo ven in het vervolg niet meer gelijk te hou den met de Olympische spelen voor hooren den, zoodat in 1931 aan Neurenbei'g de eer te beurt viel, de deelnemende landen te ont vangen. Zestien landen waren ditmaal van de partij, waaronder ook weer Nederland, dat met 25 athleten vertegenwoordigd was. En thans, in 1935, is Engeland aan de beurt om de verschillende landen te ontvangen. De voorbereidingen zijn al in vollen gang. Aan den Engelschen Dooven Sportbond is het ge lukt. de medewerking te verkrijgen van ver schillende hoorende sportorganisatieswij noemen in dit verband b.v. de groote Engel- sche voetbalvereeniging Arsenal, en nog vele andere, zoodat wij, wat de oi-ganisatie be treft, op een groot succes kunnen rekenen. Ook in de andere landen worden toebereid selen getroffen om met een zoo goed moge lijke ploeg aan deze spelen deel te nemen. Ook in Nederland worden de noodige maatregelen getroffen om een zoo sterk mo gelijke ploeg naar Engeland te kunnen zen den. Er wordt getraind onder leiding van vakmenschen. er worden ondex-linge wed strijden gespeeld om een overzicht te krij gen van de px-estaties, enz. Het is voor ons een eereplicht, er voor te zorgen, dat wij met een groote afvaardiging vei-schijnen. Dit alles kost echter veel geld. Subsidies van rijk of gemeente, zooals dat in andex-e landen het geval is, worden niet gegeven. Men is dus uitsluitend aangewezen op de contributies der leden en op andere vrijwillige bijdragen. Door den aard van hun gebrek behooren de meeste doofstommen tot de financieel minst bedeelden. Wij moeten dus onze toevlucht zoeken tot andere mid delen. Medewerking hebben wij verzocht en gekregen van de groote sportbonden, die met x-aad en daad ter zijde staan. Maar dat is niet voldoende. Wij wenschen nog meer. Wij verlangen ook de hulp en den steun van alle hoorenden, die inet de sport DONDERDAG 14 FEBRUARI-35 meldt: Hoogste barometerstand 772.1 mM La Coruna. Laagste barometerstand Nordöjan. 726 3 m.M. t, en voorspelt: Krachtigen tot matigen Westelijken t«» Noordwestelijken wind. Zwaar bewolkt n™ï opklaringen. Waarschijnlijk regenbuien P kouder eQ Barometer Hedenmorgen 9 uur 750 Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden l 45 p, - 42 F. 44 P. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 1.29 uur; n.m. 1.48 uur Zaterdag v.m. 2.18 uur; n.m. 2.32 uur Zondag v.m. 2.58 uur; n.m. 3.06 uur! der doofstommen sympathiseeren. Ik behoef hier het nut van de sport juist voor den doofstomme, dis zooveel ontbeert, wat voor de hoorenden iets heel gewoons is, niet uit een te zetten. Op welke wijze gij ons kunt steunen? Wel wij vex-langen geen geld van u. De Minister van Justitie heeft ons toestemming verleend tot het houden van een groote loterij in sa menwerking met den Ned. Bond van Doof- stommenvereenigingen, die zich bezig houdt met verbetering van het sociale lot der doof stommen. Er zijn vijftien duizend loten ad f 1.— waarvan de opbrengst geheel ten goe de komt. na aftrek der onvermijdelijke on kosten. aan de bovengenoemde organisaties Als eerste prijs wordt uitgeloofd: de nieu we Citroën 7, ter waax-de van f 1750. Als tweede prijs: een compleet Pa thé de Lux op neming en projectie-apparaat (smalfilm onbx-andbaar)Voorts een motorrijwiel' ameublement, fietsen, diamanten en gouden voorwerpen, totaal 500 prijzen. Gij slaat dus twee vliegen in één klap. In de eerste plaats steunt gij de sport der doofstommen en doet dus een goed werk. Gij verschaft aan een categorie van onvolwaardigen een kleine compensatie voor alles wat zij missen. Tege lijkertijd hebt gij kans op een der prijzen, die voor deze loterij beschikbaar gesteld zijn. Wij spreken de hoop uit, dat velen in den lande, door het koopen van een of meer lo ten, hun steentje zullen bijdragen om. deze loterij, de eerste die ten bate van doofstom men woi-dt georganiseerd, geheel te doen slagen, op deze wijze medewerkend, dat Ne derland in Londen in 1935 waardig vertegen woordigd kan worden. BRUNO RICHARD HAUPTMANN, over wien de jury het „schuldig" uitsprak. In den inzet de vermoorde baby van Lindbergh. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 14 FEBRUARI Thalia: Vergadering N. S. B. VRIJDAG 15 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Maskerade", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 14 FEBRUARI Stadsschouwbux-g: Amst. Tooneelver. „Freu leken", 8.15 uur. Concertgebouw: Don Kozakken koor „Ph* toff; dir. N. Kostrukoff. 8 uur. Rembrandt Theater: „De vluchteling uit Chicago" met Gustav Fröhlich, Paul Kemp e.a. Op het tooneel 2 Buxtons, acrobat, parodie 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het masker van Fu Manchu" met Boris Karloff, Lewis Stone e.a. Bijprogramma: Buster Keaton en Jimmy Durante in „What. No beer?" 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Annabella en Charles Boyer in „La Bataille". Voorprogramma: .Poor Cinderella" met Betty Boop en de M. T. S. lustrumfilm. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Het danshuis van Singa pore" met Kay Fi-ancis, Ricardo Cortex en Warner Oland. Op het tooneel Hollandia- Trio, accordeonisten. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 15 FEBRUARI Bioscopen: nieuw programma. Frans Hals Theater: „Cleopatra". Luxor Sound Theater: „De Witte"* Cinema Palace: „De Wonderbar". Rembrandt Theater; „So endefce eine LtèW

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6