ISTANBUL. FSï— nsïï&SjjK SÏ;S:S£S? Een daö in het V ogelparadijs, Met de boot naar de Prinseneilanden. De vestingen van Xerxes aan den Bosporus. De Bosporus, van het kasteel van Jason gezien. Hel leven U niet gemakkelijk tegenwoor- ffllLnneer °e dezei' dagen een brief schrijft of andere wereldfirma in Constan f.an Turkije dan krijgt ge dien als on ïn??hkaTterV omdat de Turksche poste ieSï pf de Turksche Staat geen Constant!- rl)ep, Sennen wel Instanboul, dat rs de ^^Eo^stad enietrenaareaaeen^°ChrisUdUk T' eTach^r HefX S hooien ™?r E n lasti» ziin voor wie het niet weet. Dat SSK'SSSs Tm^rtTSnmToch was de u.Ïp beambte gehaald, die Engelsch ver- "iftïï WKSWU? SS "r ging geen vliegtuig meer. Dus m ^eslag „n kon ik niet werken, reclame n?r üllie make", n Solland! Enfin, ik heb Z tot den^oppersten chef geschopt, een Mmcamera en één toestel losgekregen, de r.u zou de douane bewaren en dat heeft moeten^oen5Dat is ^hnmer^ie sltffle rast rifle der Turken Maar den Zondag houden ze nok en dan Zaterdagmorgen aan het werk gaan toch eigenlijk te. gek! Een vroolijke foei daar hoor! deeld als bij stemming in het f?ar°*°ier;in maar één roep. Naar Pnnkipe, de Pnn- F» evem $"Jr 'feSn ziek ik mijn heil gewoonlijk juist met. Maar iCEk„UirLP?kbTeSorgens om zeven uur op de boot. Tjokvol en een flink schim Ze een 1000 passagiers en er gaat er u. j Ik begin het ergste te vreezen maartuim mptppn in een troep Duitschei s, wat Oosten riik^rs een paar Zwitsers, meest jongelui, die op banken en kantoren werken. Even verder een rij Eneglschen, veel Grieken en Turken ook natuurlijk. Constantinopel, Isstanbul loopt leeg Zondags Wile"n Prachtig blijft de brug achter, die de ouoe en nieuwe stad verbindt. Moskeeen en pale - zen glijden voorbij, de tuinen van den Sul- tan Wii steken dwars over en kruien dus meteen het volle gezicht op de op hemelen gebouwde stad en die aanblik is prachtig. Moei, zonnig weer, helderblauwe lucht diep blauw water, wat wilt ge nog meer? t Gaat best. De camera's werken. Er is wat te Dan wenden wij den steven, varen ée Bos porus uit. en de zee van Marmora in. rondom een vooruitstekende bocht en daar h-gen Prinseneilanden aan den horizont. Een A uur varen brengt ons er vlak bu en het s heerlijk aan boord. Benieuwd kijk ik uit als het eerste eiland nadert. Een kale steenrots o neen, een paar denneboomen en wat heide en.... cafés, restaurants., hotels, strandbaden. Neen hoor, dat is mis. Dames in strandpyja ma op den steiger! Dat vind ik altijd een angstig gezicht! Bovendien hebben ze alle maal al gezelschap, hier aan boord ook, dat ls de strop. Gisteren allemaal al een a spraakje gemaakt en toen hing ik nog 20UU M. hooger Op Prinkipe. het ,|r00ts'® ls 't net zoo. Mondain leven, ideale badplaats maar wie baadt er nu alleen, behalve Zater dagsavonds thuis? Neen hoor! Ik 8a met eens van boord, zonde van mijn tijd. Meteen weer terug en een boot nemen die den Bosporus op en af vaart. Daar zijn zeker interessante din. gen. dat heb ik al gezien. Ik kon zoo over stappen Elk half uur vaart er een flinke stoomboot met ruimte voor een paar honde menschen af, om beurten langs linlkei rechteroever en af en toe dwars over. Keu g in orde en goedkoop en ik hoop er met wat van net Turksche leven te zien te kiij- gen. Maar dat is mis hoor. Al wat ik aan spreek, antwoord in een der drie g wereldtalen, Fransch, Duitsch of Engelsch, tot kinderen van een jaar of twaalf toe. En. en dat is de teleurstellingalles is Eur° peesch gekleed. Geen fez, geen slrner. L>e mannen ouderwetsche colbertjes en g lèfpetten, de vrouwen modern zooals ze o - al zijn. of althans willen zijn PreJ*®* ft! in de bioscoop. Maar het landschap ve g veel. Huizen en villa's, paleizen en alles tegen een weelde van groen. De zeeeng slingert; telkens voorgebergten, die ver ui - steken in den vloed en die. als wij ze rond weer nieuwe schoonheden bleken te bedekK Alleen die prachtige zeilschuitjes ontbraken alle. Die kwamen pas Maandag weer op proppen. Ik ben den heelen Bosporus afgevaren tot de Zwarte Zee. Overal was het mooi, maa het interessantste waren de twee groote - sterkte legerplaatsen, dig Xerxes het bouwen, ,toen hij met zijn millioenenleger uit Perzië vandaan over den Hellespont trok om de Grieken te bedwingen. Geweldige muren zoo breed, dat er een wagen op zou kunnen rijden loopen van de kust tot over den heuveltop. Overal kanteelen, hoektorens en andere ver sterkingen, thans vooral bewoond door tien tallen ooievaars. Maar zelden heb ik bouw werken uit ouden tijd gezien die zoo forsch in stand waren gebleven en zoo'n geweldigen indruk van sterkte en macht maken als Xerxes' vestingen aan den Bosporus. En dat moest ook. De aftocht moest gedekt wezen en dat bleek noodig te zijn want Xerxes werd door de Atheners verslagen. Maar het bouw werk trotseert den tijd en de verhalen gaan nog steeds over den geweldigen overtocht. Xerxes moet een schipbrug gebouwd hebben van iy2 K.M. lang over den 4060 M. diepen zeearm, waar een sterke stroom staat. Zijn leger telde met den tros mee twee en een half millioen man. Het moet een soort volks verhuizing geweest zijn en deze geweldige overtocht werd binnen een week volbracht! Typeerend voor den geest der tijden is, dat Xerxes, toen een storm de brug deed breken, aan de zee driehonderd zweepslagen liet toedienen. En thans wordt die zee geslagen door de schroeven en raderen van honderden booten, die zakenmenschen of pleiziergangers bij duizenden vervoeren, langs de groene boor den of over de zeeëngte heen. Want Grie ken en Duitschers houden van de natuur, de halve stad loopt leeg zou je zeggen als des morgens om 'zeven uur reeds alle booten eivol zijn. En overal wandelaars, overal pic nics. overal kleine, zij het zeer primitieve cafétjes langs de kust en op de hellingen. En menige mooie moskee trekt de aandacht, maar ook nog menige ruïne. Een zeer impo neerend brok kasteel staat nog eenzaam op de heuvelhelling, den uitgang van de Zwarte Zee in den Bosporus beheerschend. Het kasteel van Jason, den aanvoerder der Griek- sche Argonauten, op zoek naar het Gulden- Vlies! Uitziende over den Pontus de Zwarte Zee aan den eenen, over den prachtigen Bos porus aan den anderen kant. Daar heb ik ewandeld, eenige korte uren. Het is haast niet te gelooven. En toch is het waar, want de foto's prijken in mijn album. Maar het is een oord om langer te vertoeven Een der ge- zegendste hoekjes van onzen aardbol althans ...wat klimaat, natuurschoon, wat de lachende interessante omgeving betreft Dr. W. G. N. VAN DER SLEEN. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 13 Februari. Bevallen 9 Februari: W. P. van BezuVoor der haak, z.; L. J. van VeenStoof, z.; 10 Februari: J. W. van BatenburgSchoenma kers, d.; C. M. de Munk—Bakkum, d.; 11 Februari: M. P. de Grootv. d. Kiugt, d.; E. Houniet—Stevenhaagen, d.; 12 A. M. Vasen— Christoffels, d. 4 Overleden 9 Februari: M. E. v. Vollenhoven, 84 j., Westerhoutpark; 10 Februari: G. Ridde- rikhof—Pgnjer, 78 j., Dr. Leydsstraat; D. A. Wubbenhorst, 87 j., KI. Houtweg; 11 Februari: I. J. Hangjas, 89 j., Burgwal; H. Lobrijvan Rossum, 73 j., Kamperlaan; H. A. Schraal, 60 j., Hazepaterslaan. DONDERDAG 14 FEBRUARI '35 Provinciale Statenverkiezing. Eén candidatenlijst der Christ.-Historische Unie voor Haarlem en Velsen. Namens de Chr. Historische Unie zal een zelfde lijst van candidaten worden ingediend in de kieskringen Haarlem (w.o. Zandvoort en Bloemendaal) en Velsen (w.o. IJmuiden. Heemstede, Haarlemmermeer enz.) Deze zai luiden 1. Mr. A. J. Honig, Haarlem, 2. Mr. dr. J. van Bruggen, Heemstede. 3. J. W. Bras, Nieuw Vennep, 4. J. J. Delfos. Haarlem, 5. J. c. Dun nebier, IJmuiden. 6. Mr. K. A. F. J. Pliester, Heemstede, 7. J. van Altena, Amstelveen. 8. mevrouw mr. J. H. G. SchutteStruick, Haar lem, 9. G. M. van Itterzon. Aalsmeer. 10. Jhr. F. J. E. van Lennep, Amsterdam. 11. A. van Blaaderen, Amstelveen. 12. A. G. C. Engel- geer. Haarlem. 13. C. van Be em, Hoofddorp. 14 E. Luden, Hilversum. 15. G. W. Polderman,* Spaarndam. 16. II. T. C. Bückmann, Haar lem. Stijgend passagiersvervoer bij de K. L. M. De K. L. M. deelt bede, dat het afgeloopen jaar een periode van vooruitgang is ge weest. Alleen het goederenvervoer onderging den ongunstigen invloed van steeds talrijker han- delstbelemmerngen en kon zich niet op de hoogte van 1933 handhaven. De stijging van het passagiersvervoer der laatste jaren is buitengewoon In 1934 werden 85,969 passa giers vervoerd tegen 41,707 in 1933. Ten op zichte van 1933 is het aantal passagiers dus met 106 pet. gestegen, Wat het luchtverkeer In de maand Januari betreft, wordt medege deeld, dat de K. L. M. op de internationale lijnen 2144 passagiers vervoerd heeft tegen 965 in Januari 1934. In het binnenland wer den 400 passagiers vervoerd op de lijn naar Zeeland tegen 184 in Januari 1934. Tuinders vragen tijdelijk executieverbod. De Ned. Tuindersbond heeft een adres aan den ministerraad gericht, waarin gewezen wordt op zeer verontrustende berichten aan gaande dreigende executies onder de tuin ders. Met klem wordt daarom aangedrongen op een direct ingrijpen door afkondiging van een tijdelijk executieverbod voor bodembe- drijven, terwijl daarna een algeheele rege ling van het hypotheek- en schuldenvraag- stuk ter hand moet worden genomen. Voorts wordt aangedrongen op herstel van de tuin bouwbedrijven door uitbetaling van steun tot 100 pet. der richtsprijzen voor 1934. Ten opzichte van de verdeeling der be schikbare Duitsche clearinggelden mogen de belangen van de bodemproducenten niet worden opgeofferd aan de belangen van ka pitaalsvorderingen. Beleediging van een staats hoofd. 't Haagsche gerechtshof heeft Woensdag ar rest gewezen in de zaak tegen den conservator van de gemeentelijke bibliotheek te Rotter dam Dr. W. van R.. die door den politierechter te Rotterdam is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opzettelijke beleediging van een regeerend vorst van een bevrienden staat, aangedaan in een artikel door hem aan de Arbeiderspers toegezonden en dat in de bladen van die pers werd opgenomen. Door den pro cureur-generaal werd geconcludeerd tot ver nietiging van dit vonnis en tot veroordeeling van Dr. V. R. tot een geldboete van f 75 subs. 75 dagen. Het hof heeft het vrijsprekend von nis van den politierechter te Rotterdam be vestigd. De mishandeling in de „Boerenhofstede". Kunstschilder tot drie maanden veroordeeld. AMSTERDAM, 13 Febr. (V.D.) De vier de kamer der arrondissements-rechtbank ver oordeelde heden den Larenschen kunstschilder H. v. d. V. die op 20 October in het café de Boerenhofstede" den advocaat mr. E. T. H. zoo'n slag tegen het oog heeft gegeven dat mr. H. het moest missen, tot een gevangenis straf van drie maanden. Het O.M. had wegens mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend vier maanden gerequireerd. Op genoemden avond was in het cabaret ruzie ontstaan tusschen den schilder en den advocaat. De schilder was dronken en gedroeg zich hinderlijk. Toen mr. H. hier aanmerking op maakte gaf de kunstschilder hem een trap, waarop mr. H. het N.S.B.-insigne, dat Van der V. droeg afrukte. Plotseling gaf deze den ad vocaat een slag tegen het oog met genoemd noodlottig gevolg. Een moment uit den ijshockeywedstrijd Dinsdagavond te Amsterdam gespeeld. Aan den mond van den Kieuwen Waterweg, ligt Hoek van Holland. Zoo heet die plaats maar de eigenlijke Hoek van Holland is hel niet. De tegenwoordige Hoek is ontstaan, bij het graven van den Nieuwen Waterweg. Daar bij werd toen een stuk van Holland afgesne den, het eiland Rozenburg, aan de punt waar van de eigenlijke Hoek ligt. Dit terrein, dat door zijn onbereikbaarheid vrijwel ongerept is gebleven, vormt thans een broed- en voedselterrein voor vogels, dat z'n weerga niet heeft in Holland. Zelfs de groote vogelrijkdom van Texel, waar toch steeds veel meer de invloed van den mensch merkbaar is, zinkt hierbij in het niet. Gelukkig heeft de Ned. Vereen, tot Be scherming van Vogels zich van het alleen recht verzekerd, vergunningen uit te reiken tot het betreden van ,.de Beer", zooals het gebied meestal genoemd wordt En daar men met die vergunningen nogal zuinig omspringt, wat maar gelukkig is, blijft het terrein vrij wel ongerept Vooral in den broedtijd wordt het aantal vergunningen nog aanzienlijk be- pekt. zoodat tal van min of meer zeldzame brodvogels als Groote Stern. Stormmeeuw Kluut enz. hier ongestoord kunnen broeden Al dadelijk valt de weelderige begroeiing op, die hoofdzakelijk bestaat uit duindoorn met prachtige oranje bessen liguster met paarse bessen en vlier waar de bessen al af zijn. Die besdragende heesters in onze duinen staan in nauw verband met onze trekvogels. Dat zit zoo. De tienduizenden vogels, die in het najaar op hun tocht naar het Zuiden, over onze duinen trekken, voeden zich vooral met deze bessen. En de besdragen de heesters zijn voor hun verspreiding weer aangewezen op die vogels. Tusschen de vlier kronkelt een smal weg getje, dat we inslaan, om naar het groene strand te komen. De oude, bemoste stammen zijn op vele plaatsen met Judasoor, een soort paddenstoel bedekt, die werkelijk wel wat van een oor heeft En daar het oor zwart is, kan het niet anders, of het moet van den ver. raderlijken apostel afkomstig zijn. Weet u, hoe zij op de vlier komen? Na het verraad werd Judas zoo geplaagd door zijn geweten, dat het leven hem een kwelling werd. Daarom besloot hij er maar een eind aan te maken. Eerst begaf hij zich daartoe naar de esp, maar toen hij zich ophing, brak tet touw. De esp was echter zoo geschrokken, dat zij begon te rillen en te beven, wat espen bladeren nog doen. zelfs al is er geen wind Judas begaf zich naar de vlier, waar hij beter slaagde En als een herinnering daaraan, kan men nu op oude vlierstammen nog steeds Judasooren vinden. Maar laten we weer naar de Beer terug- keeren Het is prachtig weer geworden. Er schijnt een lekker zonnetje en prachtig-blanke stapelwolken zeilen langs den blauwen najaars hemel wat het landschap een eigenaardige bekoring verleent. Profiteerend van het mooie weer, zien we drommen trekvogels overvliegen, waarbij we enkele aardige waarnemingen doen. De trek vogels trekken voor een groot deel langs onze kust, boven de duinen. Van den Helder tot de Hoek hebben ze dus een vrij regelmatige duinenrij onder zich, slechts hier en daar onderbroken door een badplaats of een vis- schersdorp. Ook de haven van IJmuden levert weinig moeilijkheden, want door de sluizen enz. is er niet zooveel water over te steken. Nu is er niets, waarvoor trekvogels zoo bang schijnen, dan voor water. En aan de Hoek is de Nieuwe Waterweg, die zonder sluizen of zoo, in zee uitmondt, en bovendien nog wel een flink stuk breeder is dan het Noordzee kanaal Zoo zien we hoe ze bij de Hoek eerst aar zelen. Dan vatten ze echter moed, (hoe meer er zijn, hoe eerder) en ze wagen den sprong. Aan den overkant op de Beer dus gaat de duinenrij weer een eindje regelmatig door. om dan plotseling een eind terug te wijken terwijl er een vrij vlak terrein met lage duintjes doorloopt Hier, aan het eind van de hoogere duinenrij, is onze waarnemingspost. Daar zien we de groote troepen roeken en kauwen, spreeuwen en kramsvogels, en nu en dan een troepje vinken, aankomen. Merkwaardig is het, het verschil in gedrag ade te slaan, van de verschillende vogels Vooral de roeken en kauwtjes, die meestal samenvliegen, toonen zich reeds voor de strandvlakte, zeer angstig, hoewel dit voor de verschillende troepen ook weer sterk wis selt. In troepen van tien tot vijftig stuks komen de roeken en kauwtjes, laag vliegend tegen den sterken Zuidwester, over het duin. Dan zien ze de vlakte ver in het Zuiden de duin- kust van Voorne, in het' Oosten, een eind terug de voortzetting van de duinenrij, en in het Westen de schuimende zee. Zij verminde ren vaart, vliegen door elkaar, om dan einde lijk of naar het Zuid-Oosten af te buigen, of rechtdoor te vliegen. Van de vogels, die rechtdoor vliegen zijn er echter, die na een paar honderd meter toch nog naar het Zuid- Oosten afbuigen. De anderen dan, vliegen rechtdoor, tot ze aan het Zuid-Westelijke strand komen. Hier hebben ze de keus tusschen oversteken naar Voorne, dat men hier duidelijk kan zien lig gen, of wat ze tot onze groote verbazing doen vrijwel pal West zeewaarts te vliegen. Hiervoor schijnt echter vrij veel moed noodig te zijn, want herhaaldelijk zien we groote troepen aarzelen en weer terugkomen, om dan even later toch weer zee te kiezen. Het is heel wel mogelijk dat ze het eerst een paar keer probeer en, voor ze den sprong wagen De wetenschappelijke kennis van den vogel trek staat nog in de kinderschoenen. Een tijdlang heeft men gemeend, dat de trek een overblijfsel was uit den ijstijd, doch die: opvatting heeft men reeds lang weer laten varen. Thans wil men eerst trachten door experimenteel onderzoek (waarnemingen, ring proeven, etc.) een goed inzicht te verkrijgen van de wijze waarop de trek verloopt. Eerst daarna is er kansje, een verklaring te vinden voor dit voorloopig onverklaarbare, en voor de vogels zoo belangrijke verschijnsel. De spreeuwen en kramsyogels zien we eer andere houding aannemen. Die aarzelen niet zoo lang, doch buigen spoedig naar het Zuid- Oosten af, om waarschijnlijk later de Briel- sche Maas over te steken en zoo voorloopig het continent te houden. Hén zagen we ten minste niet zeewaarts vliegen. Het is ech ter wel merkwaardig, dat een kleine vlakte, als het „groene strand" reeds eenzelfde angst inboezemenden invloed uitoefent als water. De kramsvogels zijn mooie dieren met een blauwgrijzen boven-, en een veel lichteren on derkant, terwijl de borst mooi, warm-oranj'e- "ood is. Ze broeden in noordelijker streken, Scandinavië, waar ze even algemeen zijn al? bij ons de zanglijster en de merel waaraan ze nauw verwant zijn. Op den trek zijn ze niet zeldzaam. Plotseling zien we een smelleken. En in derdaad vliegt daar ons kleinste roofvog'.ltje, ongeveer ter grootte van een duif, waar het trouwens veel op lijkt. Doodonschuldig vliegt het tusschen de kraaien, die heelemaal niet bang voor hem zijn. Door zijn geringe grootte is hij geheel aangewezen op kleine zang vogeltjes en kleine zoogdiertjes (in Scandi navië vooral de zeer schadelijke lemming). Het is ook een broedvogel uit Noordelijke streken, die hier vrijwel uitsluitend op den •rek voorkomt. We zijn zoo langzamerhand op het strand beland, waar groote troepen mantelmeeuwcn de aandacht trekken. Groote, forsche meeuwen met zwarte vleugels.Zulke groote troepen vindt men bij ons aan het strand nooit. Als men er daar tien bij elkaar ziet, is het veel. En hier zijn verschillende troepen, die ieder zeker uit een paar honderd van die prachtige vogels bestaan. Als ze even later allen tegelijk op vliegen, is het een prachtig gezicht, We zijn nu op Nieuwland. een groote schel- penbank, waar 's zomers de Groote Sterns en de Kluten broeden. Nu is het er kaal en een flinke hagelbui maakt het er nog on gezelliger. Maar een eindje uit de kust zitten overal vogels, meest eenden. Pijlstaarten en smienten. Ook Rosse Grutto's loopen hier en enkele Wulpen die hier overwinteren. En even later hooren we zelfs het melodieuse gefluit van den Zilverplevier, ten onrechte vaak Goudkievit genoemd. Het loopt tegen den middag en door de Ganzenwei. waar we van een grraten afstand Grauwe Ganzen zien, gaat het door de oude duinen naar den Witgatplas. Deze is zoo ge noemd naar een soort plevier, die zich daar nogal veel vertoonde, maar vandaag is er niets te beleven. Een paar vervallen schuilhutten vertellen ons van de pogingen van vogelfotografen, om wat van al het moois dat zich hier in het voorjaar afspeelt, op de gevoel'ge plaat vast te leggen Ja zelfs zijn er hier filmpjes vervaardigd, die hen, die niet in de gelegen heid zijn, zelf hierheen te trekken, toch 'ets van al deze onvergetelijke dingen laten zien. Beter nog dan de gewone camera, leent de film zich hiervoor en de resultaten over treffen vaak de stoutste verwachtingen. Als we om den plas heenwandelen, stooten we aan het eind ervan een eigenaardige vogel met een lange, stevige snavel op. En hoewel ik hem nooit eerder gezien heb, is het beeld zoo karakteristiek, dat ik onmiddellijk weet: de Houtsnip. Inderdaad het is deze, door de jagers zoo fel belaagde vogel, die door het onverantwoordelijke maar-raak-schieten tot de zeer zeldzame broedvogeLs is gaan be- hooren, die we ook meestal alleen op de trek zien. In de boschjes van en bij de Vlierenlaan, die we nu weer bereikt hebben, vliegen tal rijke eksters op. Prachtige, zwart met witte vogels, met een onmogelijk langen staart, die ze reeds op een afstand doet herken nen. De dag is bijna om. Een miezerig regentje vervaagt de horizonten en maakt alle lijnen vaag en teer Fel oranje bessen van de buin- doorn glinsteren vochtig tusschen het mat- grijze blad. Een bonte kraai komt laag over vliegen en laat zijn droefgeestigen roep over het duin rollen. De dag is bijna om. maar in onze herinne ring zal hij steeds blijven voortleven. Op den breeden slikrand, die er bij laagwater is. loopen meeuwen en kraaien,, een paar scholeksters en wulpen, heer en meester van de Beer, het onvergetelijke Vogeleiland, het vogelparadijs op aarde. KO ZWEERES. Reportageschip had hulp noodig. Tweede S. O. S.-signaal geen loos alarm! LONDEN, 13 Februari. De Engelsche kruiser „Australia' met den Hertog van Gloucester aan boord, heeft van de beman ning van den door den storm beschadigden Amerikaanschen schoener „Seth Parker" ne gen man aan boord genomen. De kapitein, de marconist en drie andere leden der beman ning zijn aan boord gebleven. De kruiser zal den schoener bijstand verleenen tot een uit Pago-Pago op Samoa vertrokken sleepboot van de Amerikaansche marine ter plaatse is aangekomen. Men weet, dat de „Seth Parker" kort te vo ren den kruiser „Australia" loos gealarmeerd had ten einde voor de Amerikaansche radio- omroep een sensationeele reportage te kun nen geven van de ontmoeting met den krui ser, die den zoon van den Engelschen koning aan boord had. Het vergaan van de Macon. NEW-YORK, 13 Februari (Reuter) Men heeft nog geen zekerheid omtrent de oorzaak van de ramp van de Macon. In deskundige kringen is men steeds meer van meening, dat het luchtschip door den storm is gegrepen. VOETBAL. Wijziging wedstrijdprogramma Naar wij vernemen worden de wedstrijden voor de eerste en tweede klasse, die voor Zon dag 24 Februari zijn vastgesteld en die in ons nummer van Maandag werden gepubliceerd, in verband met de stagnatie van j.l. Zondag een week verschoven. De wedstrijden, die j.l. Zon dag gespeeld zouden zijn, worden nu voov Zondag 24 Februari vastgesteld. Dan worden dus. wat deeerste- en tweede-klassers van Haarlem en omstreken betreft, de volgende wedstrijden gespeeld: Haarlem—D. W. S. V. S. V.—R. C. H. D. H. C.—H. F. C H B. S.—Stormvogels SpartaanBloemendaal BloemendaalE. D. O. op 3 Maart. Wij vernemen, dat de voor Zondag 24 Fe bruari vastgestelde voetbalwedstrijd Bloe mendaalE. D. O. is uitgesteld tot Zondag 3 Maart

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7