HET NIEUWE AVONDBLAD Het ongeluk op de Zuiderpier. AARGANG NO. 91 DINSDAG 19 FEBRUARI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. bonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ••Ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- zljn.i ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- C6t rd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van n hand voet of oog; 1250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Twee Drie. n„ het achterbalcon van de tram hebben ..o rfen wedstrijd nog eens mondeling over- V«weld Allemaal schenen we veteranen n 't volgepompte stuk leer te zijn. Som- iLn wo° de conducteur, maakten den ES van ex-internationals. De zeer dikke wr met het Effectenbeurs-cachet leek mij ,.et ex" niet te verdienen. Blijkbaar is U aan Lotsy's lynx-oog ontsnapt. Want als h i had meegespeeld. Die Wels is te klein," zei hij, „Moeten ze niet in zoo'n wedstrijd opstellen." Wli knikten allen En te licht," zei hij. wij beschouwden peinzend zijn 250 pond, pr> dachten na. je moet snel wezen," zei de conducteur "ne dikke makelaar snoof. „Snel," zei hij. Te moet durven inloopen op zoo n man als Sip Buscli. Je moet 'm durven opzijzetten. Ik rat daar fisteren op de Marathon te popelen." Ken je hebbe," bevestigde de conducteur. Zooazzeze nou toch in de eerste helft. wil u wel geloove da 'k dr kriebelig van werd?" Die eerste tien minuten hebben ons den wedstrijd gekost", merkte 't kleine handels- rpizieertje op. Daar zegt u een waar woord. Twee drie min nul twee is twee eenwe zouwe ge wonnen hebben!" Dit was de ironische heer, die op elk ach terbalcon altijd aanwezig is. Het handels- reizigertje verbleekte en retireerde ietwat. 't Is anders", betoogde nu de man die een onderwijzer geleek, „heusch geen wonder dat we van de Duitschers verliezen. Een volk van zestig millioen zielen. Wij daarentegen zijn maar acht millioen sterk". „Maar an de zieligen heb je niets", vond de ironische. De onderwijzer zette hem met zijn blik m den hoek, negeerde het gegichel van de klas, en vervolgde zijn rede: „Ze hebben in Duitschland zevenhonderd duizend actieve competitie-voetballers, en een dictator om er de elf besten uit te kiezen". „Doet Hitler het dan zelf?" vroeg de make laar spottend. „Nee meneer. Een voetbal-dictator hebben ze' Linneman heet-ie. Z'n woord is wet. Niet dat ik voor dictators ben „En wij hebben meneer Lotsy". „Goed, wij hebben meneer Lotsy. Maar we hebben ook meneer Herberts, en meneer Mundt, en meneer Van Prooye". „Dat komt er niet op aan", zei de werkman, die tot dusver gezwegen had. Ik zeg maar: klopt het samenspel? Voetballers moet je heb ben! Wat zouen Lotsy en die anderen beginnen zonder voetballers?" Dit argument maakte indruk. Het heele achterbalcon dacht na. „Het is opmerkelijk", doceerde de onderwij zer verder, „dat wij op den duur alleen van kleine landen winnen. Verleden jaar was er die glansperiode. Wij wonnen van Ierland, met 5 millioen zielen, van België, met 8y2 millioen zielen, en van Zwitserland, met 6 millioen zie len. Maar we verloren van Frankrijk". „Hoeveel zielen?" vroeg de ironische. „Luistert u nou maar even, meneer. Dan moet u het wel met me eens zijn. Als wij met 2—3 verliezen, en we halen een achterstand van twee goals in, en zoo'n tegenpartij moet het tenslotte hebben van een offside-geval, drie minuten voor tijd, nou dan zeg ik „Dat het schitterend is", beaamde het rei- zigertje. „Maar was die goal nu wel offside?" vroeg de dikke. „Meneer Hollander zei van niet. En kan die het soms niet goed zien, van dat dak af?" .Lotsy zegt van wel". .,Nou iedereen kan zich vergissen". „Die scheidsrechter ook. Hij moet door Duitschland terug naar Zweden", zei het han- delsreizigertje sluw en venijnig. Maar hierop protesteerden we in koor. „Zooiets denkt men zelfs niet, meneer", ver klaarde bestraffend de onderwijzer. De con ducteur trok tactvol aan de bel meneer Bur- gersdijk kiest alleen tactvolle menschen als conducteur en het handelsreizigertje snap te de wenk en stapte uit. „Sommige menschen zijn van nature on sportief". lichtte de. onderwijzer toe. ,.Het is bedroevend". „Zeer", beaamde de ambtenaar, die tot dusver zijn beroepsgeheim bewaard had. „Maar reken maar dat Hitier 'm an de radio heeft zitte te knijpe", zei de werkman met voldoening. „Waar ik tegen ben is dat machine-ach- tig'e spel dat tegenwoordig in de mode raakt", verklaarde de makelaar. Ze praten nou ook al van de Ajax-machine. Niks gedaan, hee- ren. In mijn tijdda's te zeggentoen ik nog tijd had geregeld te spelen -Evengoed wordt Ajax weer kampioen", voorspelde de conducteur. <£at staat nog te bezien. Afwisseling moet •e hebben. Geen vaste systemen. Overrom pelen. Nu short-passing, dan weer open spel, dan weer de through-pass, in zoo'n boogie naar voren Wij begaven ons hierop in de wetenschap pelijke techniek van het voetbalspel. De on derwijzer zette een nieuw lesuur in. Aange zien dit gesprek veeleer een onderwerp voor een vaktijdschrift is, zal ik thans mijn ver slag eindigen. Maar we zijn niet onvoldaan met, de 2—3 aan ons werk getogen. Wij ge- iooven dat Hitler, Von Tschammer und Os- r f Linneman en al de andere Duitsche w *'s 'm "isteren geknepen hebben. Bij net Plein hebben wij zelfs besloten, den der den goal van de Duitschers als echt te er kennen. Het achterbalcon is breed in zijn opvattingen. „Het was bovendien verdiend", zei de on derwijzer. „En dat is ten allen tijde de hoofd- noofdzaak". Een rechtvaardig man. R. P. IJMUIDEN Onze vischexport naar België. Een uitvoerige beschouwing van Het Visscherijblad. Voorstel, dat overweging verdient. Het laatste nummer van Het Visscherij blad van Ostende bevat een uitvoerige be schouwing over den toestand der Belgische zeevisscherij. In dit artikel geeft de redactie als haar meening te kennen, dat de ophef fing van de minimummaat der visch een ge vaar voor de visseherij is. Velen zijn van oordeel, zoo lezen wij, dat de periode van de bescherming der Belgi sche visseherij een einde dient te nemen of deze bescherming althans minder streng moet worden doorgevoerd. Voor iemand die de toestanden in de landen rondom België kent is het een publiek geheim., dat Enge land, Frankrijk. Duitschland, Denemarken en nu ook Holland er alles op zetten om hun visseherij vloot niet alleen t-e modemiseeren, maar ook geldelijk te steunen. België heeft in de laatste drie jaar niet minder dan 45 motor- en 37 stoomvaartuigen wegens onvol doende uitkomsten aan den vreemde moeten verkoopen. Waar in andere landen, dank zij groote offers der betrokken regeeringen het mogelijk is de vloot op te knappen, te mo demiseeren en uit te breiden moest men zich in België beperken tot het invoeren van een contingenteering en toen dat niet hielp tot het heffen van een taxe op de vergunningen. Van financieelen steun aan de zeevissclierij was er in België tot op heden geen sprake. (Ook in ons land niet. Red. IJm. Crt.) On danks de genomen maatregelen is het nog steeds niet mogelijk geweest, de Belgische vloot met 30 eenheden per jaar te vergroo- ten, zooals bij regelmatige vervanging zou moeten geschieden, maar aan vele kleine reeders is het gelukt, zich langzamerhand uit de handen der groote bankiers en geld schieters te rukken. Weliswaar zijn bij velen de schulden nog groot, maar de gelukkigsten zijn er 'bovenop geraakt en zoo de bescher ming zou voortduren, zou men er aan kun nen beginnen te denken, een schip te laten bijbouwen. Maar nu meer dan ooit de steun moet blijven voortbestaan, nu zou men reeds de opheffing der minimummaat en van de ver gunningstaxe eischen, onder voorwendsel, dat de aanvoeren te klein zijn en de visch, in vergelijking met vroeger te duur is. Vergunningstaxe en minimum maat moeten gehandhaafd blijven. Het blad is van oordeel, dat in het belang van de visseherij en de nevenbedrij ven de vergunningstaxe en de minimummaat ge handhaafd moet blijven, omdat dit voor het oogenblik de eenige maatregelen zijn welke de zoo zwaar getroffen nationale industrie kunnen beschermen tegen den overal in het buitenland verleende financieelen steun, daar waar in België van financieelen steun geen sprake is en de bestaande vergunnings taxe aan de regeering zelfs meer dan vijf millioen francs opbrengt. Velen beweren, dat de visch in België te duur is. Het blad wijst er op, dat ofschoon weliswaar de gemiddelde prijs van enkele vischsoorten met enkele centimes per K.G. gestegen is er andere zijn, die goedkooper zijn dan verleden jaar. De prijsverhooging is niet zoozeer het gevolg van de bestaande maatregelen, maar vindt voornamelijk haar oorzaak in den minderen aanvoer van be paalde soorten. Het blad acht het stelsel van de invoer vergunningen de grootste oorzaak van de klachten en komt als resultaat van een in gesteld onderzoek tot de conclusie, dat het bestaande stelsel van den invoer grondig herzien moet worden, daar het toestanden heeft geschapen waardoor in den laatsten tijd talrijke vischhandelaars en winkeliers van de markt verdwenen. En waardoor? Vóór de contingenteering was het zoowel jonge als oude firma's mogelijk, in te voeren, dus met elkaar te concuri-eeren. Tengevolge van het feit, dat door het huidige stelsel van contingenteering alle jonge firmas, die zich alleen op de Belgische markt- bevoorraadden, zelf vischsoorten, die op de Belgische markt niet verkrijgbaar waren, niet konden invoe ren en andere in den regel groote firma's of factoors, die alleen op den invoer werkten en weinig visch op de Belgische markt koch ten groote invoercontingenten toebedeeld kregen, ontstond er een wantoestand. Im mers zagen hierdoor niet-hivoerders bij een schralen aanvoer van de Belgische vloot zich genoodzaakt, bij hunne concurrenten de importeurs te gaan aankloppen. De impor teurs verkregen hierdoor een monopolie en dit maakte de visch onnoodig duur. Een oplossing. Het blad geeft dan een oplossing aan de hand. die elkeen tevreden kan stellen. De invoerbasis van visch werd bij het in werking treden der contingenteering vastge steld op 18.700.000 K.G. In 1933 werd inge voerd 10879.300 K.G. Het door de Belgische vloot in 1934 aangevoerde kwantum bedroeg ongeveer 27 millioen K.G. Het blad stelt nu voor te bepalen, dat elke vischhandelaar een hoeveelheid visch mag invoeren, gelijk staan de met 75 pet. van het kwantum, door hem op de Belgische markt (lees: van Belgischen aanvoer) gekocht. Zoo zou op een hoeveel heid van 27 millioen K.G. door de Belgische vloot aangevoerd, nog 20 millioen K.G. vreemde visch mogen worden ingevoerd. Alle vischsoorten boven de 40 c.M. zouden mogen worden ingevoerd. Dit stelsel zou niet alleen alle firma's (be halve bij die welke thans een monopolie be zitten) tevreden stellen, maar het zou ten gevolge hebben een verruiming van de han delsbetrekkingen met het buitenland, daar elkeen zou mogen invoeren. Ongetwijfeld zit er veel goeds in het door Het Visscherijblad aanbevolen systeem. Het zou een einde maken aan de alleenheer schappij van Brussel en Antwerpen en de IJmuidensche exporteurs zouden in de ge legenheid worden gesteld, rechtstreeks met him oude Belgische afnemers in de groote steden zoowel als in de provincie zaken te doen. Men meene echter niet, dat ons land aan haar volle portie van de 20 millioen K.G. die het blad als jaarcontingent voorstelt, zou toekomen. Dit wordt onmogelijk gemaakt door de bepaling omtrent de minimummaat, die het blad wil handhaven in het belang der Belgische motorvissdhers. Maar een stap in de goede richting zou het zeker zijn. CHR. KANTOOR- EN HANDELS BEDIENDEN. In de dezer dagen in het Koning Willems huis onder voorzitterschap van den heer J. C. Hendriks gehouden jaarvergadering van de afdeeling van de Ned. Vereeniging van Chris telijke Kantoor- en Handelsbedienden, wer den o.a. behandeld de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester. Uit het verslag van eerstgenoemde bleek, dat de af. deeling thans 42 leden telt. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer A. Heinen tot secretaris werd herko zen. Het voorstel tot splitsing van de afdeeling in secties IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Santpoort vond algemeene instemming, zoo dat hiertoe werd besloten. DE BE S OMMIN GEN. Door een abuis zijn in ons blad van giste ren de besommingen van Zaterdag nog eens opgenomen en die van Maandag blijven lig gen, althans wat de trawlers betreft. Zij vol gen thans hieronder: Olympia IJm. 111 146 manden f 1660. Cornell's IJm. 15 400 m. f 2740 Schoorl IJm. 39 500 m. f 4070 Petten IJm. 49.350 m. f 4260 Gez. Catharina IJm. 50 130 m. f 1630 Poolzee IJm. 77 270 m. f 2500 Geziena IJm. 140 125 m. f 2080 I. S. Groen IJm. 130 315 m. f 2440 Henr. Jacoba IJm. 190 215 m. f 2750 Maria R. Ommering IJm. 7 330 m. f 2770 Walrus IJm.- 28 130 m. f 1740 CHR. MUZIEKVEREEN. „WILHELMINA", Op Woensdag 20 Februari a.s. organiseert de Muziekvereeniging Wilhelmina een propa ganda-avond in het R.K. Vereenigingsgebouw de Witte Bioscoop. Hét programma bevat na een koraal en een opening' door den voorzitter, eenige succes volle nummers, te spelen door het corps, af gewisseld met eenige marschen. De pauze zal een eigen geanimeerd ka rakter dragen, waarin verrassingen niet buiten gesloten zijn; de opvoering van een tooneel- stuk belooft het glanspunt van den avond te zullen worden. Met dit al belooft het een gezellige avond te worden en het bestuur hoopt dan ook, dat de propaganda vruchtbaar zal wezen en het een nuttige avond voor het corps zal worden, opdat ook Wilhelmina den nood der tijden zal kunnen doorstaan. Visscherijnieuws in een notedop. De Antje al weer binnen. De motortrawler Antje RO 15, wellicht het eenige Nederland- sche schip, dat thans nog de haringvLsscherij uitoefent, is al weer met een lading Kanaal haring aan den afslag, ditmaal met 700 man den. De trawler die j.l. Woensdag was ver trokken volbracht hiermede zijn derde reis in ruim 2 weken. E 34 is thans A 2. De Nederiandsch-Deensch- Belgische kotter E 34 is thans de Belgische kotter A(ntwerpen) 2 geworden. De eerste reis, die het scheepje onder zijn nieuw merk en nieuwe vlag deed, was zeer zwaar. Door een stortzee werd het .achterschip beschadigd. HET VERKORTEN VAN SCHEPEN. Den laatsten tijd is het nogal eens voorge komen, aldus „Het Schip", dat schepen wer den verlengd. Doel was dan steeds vergrooten van de snelheid. In ons land wordt de „Ker- tosono" verlengd en ook in Groot Brittannië zijn enkele schepen voor zulk een verbouwing onder handen. Thans heeft men echter aan de Tees een schip van 9700 ton draagvermogen 37 voet korter gemaakt door er in het midden een stuk uit te branden en beiden einden we der aan elkaar te verbinden, nadat men het voorschip in het dok op een slede had ge plaatst en tegen he£ achterschip had getrok ken. Het draagvermogen wordt 840 ton klei ner en de bruto inhoud wordt met 500 ton verminderd. Van dezelfde reederij. Thos. Jno Broekie bank Ltd., zullen nog drie schepen worden verkort. 4 Ertsaanvoer. IHet Britsche stoomschip Greathope is van Salta Caballo aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Moet de pier bij stormweer afgesloten worden? «WJWUIJt Put (KW Kt KA IK VOW* eVERSUANDfc (s&vg!,; WACW& *SC,ftl?Öos> Hn? SCR!.<B£K vm fie? HAVÉN«2l<?B HtT RÜ5ISUK KftaCHTIS&X >#D De heer M. W. Hellemons, voorzitter van de IJmuider Reddingsbrigade schrijft ons het volgende- Als de stormwind de kusten teistert en de zee, los van banden, haar golven hoog opstuwt en met razend geweld losbeukt op de pieren, dan is het prettig dit grootsche natuurgebeu ren gade te slaan vanaf een veilig plekje op het IJmuider strand. Zoo ook -isv"3cn. Hooge zeeën toornden tegen het steen-en obstakel en veegden er over. Een wandeling op de Zuiderpier was levensgevaarlijk. Toch waagden zich nog een aantal onvoor- zichtigen op dit gevaarlijk terrein. Gevaar trekt den mensch en, niettegen staande alle mogelijke waarschuwingen en borden, men waagt -zijn leven omdat men de opwinding prettig vindt Dit pretje heeft aan twee jonge menschen het leven gekost. Een of meer ge zinnen werden in rouw gedompeld. En eens te meer is het schrijnend duidelijk geworden, dat de menschen tegen zichzelf be schermd moeten worden. Hier rust een plicht op de betrokken auto riteiten. Bij stormweer, als het verkeer op de pier gevaar oplevert, moet men den toegang kun nen beletten. De eenige oplossing is het plaatsen van een hek aan het begin van de Zuiderpier, dat bij slecht weer gesloten kan worden. Men heeft lang genoeg gewacht met het treffen van veiligheidsmaatregelen, thans grijpe men in. Twee menschenlevens zijn voldoende leer geld l Gaarne hebben wij voor het stukje van den heer Hellemons een plaatsje ingeruimd. In derdaad wordt het hoog tijd, dat maatrege len worden genomen om te voorkomen, dat er nog meer slachtoffers vallen. Twee men schenlevens zijn voldoende leergeld, schrijft de heer Hellemons, helaas, veel meer dan twee menschen hebben hun onvoorzichtigheid met den dood moeten bekoopen. En haast alle slachtoffers waren jonge menschen, die in den bloei van hun leven een vreeselijken dood in het diepe water van de buitenhaven vonden Geen IJmuidenaar zal zich op de pier wa gen, wanneer, zooals Zondag nog voortdurend het water over de pier slaat. Zijn niet alle slachtoffers vreemdelingen geweest, die on danks het waarschuwingsbord meermalen tot de gevaarlijkste plaats, daar waar de pier zich ombuigt waren geloopen? Voor deze be zoekers geldt de waarschuwing. Jonge men schen waren de slachtoffers; zij waren toch niet zoo jong of zij hadden kunnen begrijpen, dat het bord er niet voor niets is geplaatst, Een enkele maal ondergingen eenige kinde ren het droevige lot, maar bij dit ongeval, dat jaren geleden plaats vond. waren het de volwassen geleiders, die onbewust de aan hun zorg toevertrouwde kinderlevens aan het groote gevaar blootstelden. Moet nu de pier worden afgesloten0 Moet die prachtige wandeling, die als een beroemd heid van IJmuiden geldt, als een der grootste attracties, ook wanneer het kalm weer is, on mogelijk worden gemaakt? Moeten de men schen inderdaad tegen zichzelf beschermd worden en de goede het voor den kwade ont gelden? Het zal er ongetwijfeld van moeten komen, want men kan welke maatregelen ook nemen, men kan een onveilig signaal aan het begin van de pier hijschen wanneer deskundigen bijv. de mannen van de kustwacht het be wandelen van de pier gevaarlijk achten, maar zal men deze waarschuwing in acht nemen? Er is alle reden om daaraan te twijfelen. De pier is zulk een verleidelijke wandeling, het Is zoo enerveerend in de nabijheid te staan van die kolkende, bruisende watermassa, die zich uitstoot over de blokken en soms ook over de pier. Het is zoo verleidelijk, wanneer zooals Zondag een heele vloot zeestoomers, na te zijn opgehouden door den storm, uit vaart, zoo dicht mogelijk bij den havenmond te komen, om zoo goed mogelijk te kunnen zien, hoe het uitgaande schip, pas uit de rustige haven komend, wordt opgetild door de hooge golven van de open zee, hoe de voorste ven de brekers opvangt of zich een weg baant door de deinende watermassa. Het waarschu wingsbord helpt niet, het signaal, dat alleen op tijdstippen van gevaar wordt geheschen zal ook niet helpen. Dus afsluiten? Deze vraag is waard, besproken te worden in die kringen, waar deze materie thuis be hoort. En dan denken we aan de politie, den havenmeester, de kustwacht, IJmuidens Bloei, het Roode Kruis en de IJmuider Reddings brigade. Een commissie uit deze lichamen zou deze zaak dienen te bespreken en wanneer een plan zou zijn opgemaakt, zich hierover met de betrokken autoriteiten kunnen ver staan. Het is zoo eenvoudig niet, de pier af te sluiten, ja misschien is het niet uitvoerbaar. Locomotieven, spoorwagens en groote hijsch- kranen moeten ten allen tijde doorgelaten kunnen worden, zoodat men met een eenvou dig hek niet kan volstaan. Maar wij zijn het met den heer Hellemons eens: er moet iets gedaan worden, er zijn al genoeg slachtoffers gevallen. Weer onder Nedeiiandsche vlag. Eenige jaren geledén werden de stoom schepen Groenlo en Ruurlo van de Stoom vaart-Mij „Noordzee" te Amsterdam onder Finsche vlag gebracht doch tegelijkertijd door de vorige eigenaresse in huur genomen. Naar nu gemeld wordt zullen de schepen weer on der de Nederlandsche vlag gebracht worden, waardoor weer gelegenheid voor Nederland sche zeelieden geboden wordt om aan de vaart te komen. Zooals verluidt zou de vlag- verwisseling reeds spoedig kunnen worden ver wacht. De Sovjetvloot. De Sovjetvloot is uitgebreid door aankoop van het in Rotterdam thuisbehoorend stoom schip Tiba van de Maatschappij „Vracht vaart" te Rotterdam. Opbrengst loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden bedroeg in de vorige maand f 276.966 (geraamd f 250.000) tegen f 338.552 in dezelfde maand van het vo rig jaar. Bij de vergelijking der cijfers mag niet worden vergeten, dat in Juli van het vo rig jaar een belangrijke vermindering in het loodstarief is aangebracht. SANTPOORT STAKING IN HET BOUWBEDRIJF. Zoo^ls wij reeds eerder hebben geméld was er een conflict tusschen den aannemer P. P. alhier en een aantal bouwvakarbeiders ala gevolg van het feit, dat bedoelde aannemer weigerde vacantiebonnen te verstrekken. Dit conflict is gisteren op een staking uit- geloopen. Op een aantal werkwilligen na heb- ben alle arbeiders het werk neergelegd. Na afloop van de werkzaamheden was er gisteravond eenig rumoer rondom het werk nabij de Voorplaats, als gevolg van de houding der stakers tegenover de werkwilligen. De laatsten zijn onder politiegeleide naar hun woning in Velsen-Noord en Beverwijk gebracht. ZANG. Onze plaatsgenoot Henk Arisz behaalde op het kwartetten-concours van „Kunstmin" te Amsterdam met zijn dubbelmannen kwartet „Harmonie" uit Haarlem den vierden prijs. „SANTPOOKT'S BLOEI". Zooals wij reeds meldden, organiseert „Sant- poort's Bloei" tegen Zaterdag a.s. in „Zomer- lust" haar eersten „Bonte Avond". Het is de propaganda-commissie uit het bestuur gelukt zich van een flinke medewerking te verzeke ren. Naast het duo De Vos en de accordeon- nist Herman Teunissen uit Haarlem zullen optreden onze plaatsgenoot-en Mevr. Aletta van Beem (zang), Lies Hertier (zang), Mej. Frankfort (fluit), Mej, Hanna de Boek (piano) en Jo Halsema (viool). GOEDE EN GOEDKOOPE VOEDING. Woensdag a.s. wordt in School F een ten toonstelling van goede en goedkoope voe^'ng geopend, verdeeld over 4 afdeelingen, t.w. kin dervoeding, gewone voeding, nieuwere voeding (natuurleven) en zieken voeding. Tijdens de tentoonstelling worden demon straties van het bereiden van goede, voedzame maaltijden gegeven.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1