HET NIEUWE AVONDBLAD plaats gem oo ten 20e JAARGANG Ne 92 WOENSDAG 20 FEBR. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT, ohonnés Van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers «iin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ïpprd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- •rterd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 9000- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Fordhuizen gevraagd. nr W Rickmer Rickmers, die een Duitscher en in Frankfort-am-Main woont, deelt in Die Umschau" mede dat zijn vier-kamer- woning tot het beste behoort, dat tegenwoor dig voor den armen middenstand wordt ge^ houwd Niettemin is hij er zeer ontevreden mee Zijn woning is gebrekkig ontworpen en geconstrueerd. „Wegens de gebreken die haar aankleven", zegt hij, „voel ik mij door de Duit se he techniek in den steek gelaten". Hij wijt dit aan het feit, dat de stads woning of het huizenblok het eigendom is van een betrekkelijk kleinen bouwer, hetzij dat deze een enkeling is of een maatschappij. Deze bouwer is gewoonlijk niet de uitvoerder van de plannen eener technische onderneming, maar van volstrekt ontechnische menschen die iets aardigs" verlangen, zoodat hij een compromis wordt tusschen den machinecon structeur en den kunstnijvere. Vandaar de vele ^ebreken in het resultaat. Een op dergelijke wijze tot stand gekomen auto zou door iederen chauffeur bespot worden. Waarom is de auto beter? Omdat achter elke in massaproductie vervaardigde auto een produceerende macht staat, die haar eigen plannen en systemen Uitvoert. Dr. Rickmers wil deze methode ook op huizen toegepast zien. Hij wacht op „de Ford in den woningbouw" op het Fordhuis, de eenheidswoning. En hij gelooft niet dat daarmee een ernstig verlies aan individualis me gepaard zal gaan, want het eenige indivi dualisme dat hij in Frankforts huidigen wo ningbouw heeft kunnen ontdekken is het ge loof van eiken bouwondernemer, dat hij aan zijn huizenblok flink zal verdienen. De ge bruikelijke overschrijding van de geraamde kosten bewijst evenwel, hoe onhandig de plan nen worden opgesteld en de kosten berekend. Waar zou, vraagt dr. Rickmers, Opel blijven als hij zich bij elke auto duizend mark ver- g Dan geeft hij een beschrijving van zijn wo ning. Hij is zeer ontstemd over de waterlei- dings-, gas- en afvoerbuizen, die het vertrek veranderen in „een kooi met parende slangen". Stel u voor dat een auto er zoo uitzag! Maar daarbij, past men wèl stroomlijn toe! Keuken en W.C. beschrijft hij in een som bere reeks van gedétailleerüe ondeugdelijk heden. De toepassing van kachels acht hij totaal verouderd, en hij merkt op dat een centraal verwarmd huis niet zooveel duurder behoeft, te zijn als men maar op de juiste wijze bouwt. De deuren zijn een andere grief van hem. Hij pakt erover uit in de volgende bewoordingen met de eveneens-volgende con clusie: „Waarom heeft men in de laatste eeuw niet wat meer aandacht aan onze deuren gewijd? Mijn kleine woning bezit niet minder dan tien groote verbindingsdeuren, waarvan ik er vier bij de verhuizing onmiddellijk uit de schar nieren heb gelicht. Nog altijd heerscht name lijk het begrip, dat elke kamer als het ware tot een vesting met poorten en sloten moet worden gemaakt. Onder huisgenooten is ech ter niets anders noodig dan dat men zich moet kunnen afzonderen, zoodat men niet gestoord wordt. Tegen geweld en inbraak is immers toch geen enkele deur bestand. De badkamer moet men in verband met de geenszins zelden voorkomende ongelukken steeds kunnen binnenkomen. Als toegang tot de keuken zou ik lichte vleugeldeuren van geprepareerd asbest ver kiezen, zoodat het dienstmeisje met het •dienblad er gemakkelijk kan passeeren. Trou wens, onze in scharnieren draaiende deuren passen volstrekt niet meer voor onze kleine woningen. Zij hebben enorme draairuimte noodig en zien er afschuwelijk uit. wanneer men haar laat openstaan. Vormt een over-' gordijn geen voldoende afsluiting, dan zou men nog een jaloezie kunnen aanbrengen, daar de constructie van in den muur ver dwijnende schuifdeuren te groote uitgaven vergt. Waartoe dienen de geweldige deurklinken?. Groote, gemakkelijk te hanteeren draai- knoppen zouden beter aan het doel beant woorden. Daarbij komt, dat alle vooruit springende en hakende deelen te onaangena mer zijn, naarmate de woning kleiner is. Men moet zich dan kunnen kronkelen als een vos in zijn hol. Kortom, bij den huizenbouw schiet men nog sterk te kort in technische macht, tech nische prestaties en technisch geweten. In Duitschland worden misschien twintig gang bare soorten auto's gebouwd, maar de bouw van huizen vindt op duizend verschillende manieren plaats. Waarom bouwt men geen middenstandswoning zooals Opel e?" mid- denstandsauto?" Het betoog van dr. Rickmers is als tijdsver schijnsel zeker interessant. Men vindt er twee dingen in: het streven naar „ordening" een begrip dat inderdaad veel ruimer moet opge vat worden dan alleen als productieregeling m de industrie, en een verlangen naar een heidsproducten door middel van rationalisatie. Hat dit laatste geen griezelige monotonie en geen verlies aan individualisme zou veroor zaken, als men het in West-Europa ook op stedenbouw ging toepassen, ben ik niet met dr. Dickmers eens. Er zijn afbeeldingen van uitgestrekte nieuwe woonwijken in Russische f^den die althans bij mij een herinnering hebben nagelaten, die sterk met een nacht- hierne overeenkomt. Dat al te groote vrijheid en onzekerheid in de financieele voorbereiding van bouwplan- hen heersehen is een geenszins nieuwe klacht. Evenals andere argumenten van dr. «ickmers geldt die ook in andere landen, Maar als men dat alles zou gaan rationali seren, wat zou dan het effect op de loonen m de bouwbedrijven zijn en op de inkomsten der ondernemers? Zou men niet alles en allen, daarbij betrok- f-en gaan nivelleeren tot een algemeenen concurrentie, het initiatief, de ondernemings geest totaal uitgeschakeld zouden worden, en alleen een grauwe, levenlooze eentonigheid overblijven? Ik meen deze vragen te moeten stellen, omdat ook deze methodische Duitscher, de psychologische factor weer zoo rustigweg negeertzooals zoo vaak in dezen tijd ge schiedt. R. P. IJMUIDEN Staat van „fatsoenlijke armoede", waarbij de LEDENVERGADERING „VRIJHEIDSBOND". In Augusta-Hotel vond gisteravond een ledenvergadering plaats van de afdeeling Vel- sen van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond", die o.a. werd bij'gewoond door Dr. I. H. J. Vos, wethouder van Amsterdam. De voorzitter de heer Ir. P. van Delden her dacht in zijn openingswoord twee dooden n.l. wijlen burgemeester Rambonnet en wijlen minister Kalff. Verder richtte hij een woord van welkom in het bijzonder tot Dr. Vos en de aanwezige niet-leden die echter volgens hun politieke gevoelens nabij den Vrijheids bond staan. Nadat de secretaris de heer J. L. Uitzinger de notulen had gelezen hield de voorzitter een overzicht over den toestand dér afdeeling in 19331934. Uit het overzicht bleek, dat het ledental in deze periode was verdubbeld. Dit geeft reden tot tevredenheid, maar toch is het niet voldoende in vergelijking met het aantal inwoners der gemeente. Spreker me moreerde de georganiseerde praatavonden, die van groot nut zijn geweest en maakte verder melding van de wijziging in de algemeene lei ding van den Vrijheidsbond. Als zijn persoon lijke meening gaf spreker te kennen, dat het gewenscht is dat de liberalen in de.voorste rij dienen te staan, waar het geldt constructief werk tot leniging van de nooden van het volk. Spreker besprak ook den crisis-toestand in het visscher ij bedrijf waarbij hij met groote erken telijkheid gewaagde van het werk van wijlen burgemeester Rambonnet en van de adviezen dienaangaande van dr. Vos, wiens adviezen naar spreker meende, hebben geleid tot het stichten der Visscherij-Centrale. Pogingen worden in het werk gesteld om te komen tot de oprichting van een afdeeling van den Ned. Bond van Jeugd-Liberalen, waarvoor contact is gezocht met den heer D. de Ridder Jr. Tot de oprichting van een afdeeling is het echter nog niet gekomen. Hierna vond een verkiezing plaats van drie bestuursleden. De aftredende leden de heeren Bijvoet, Guépin en Enzerink werden herbe noemd. De heeren Woldringh, Luchsinger en Rutten werden aangewezen als kascommissie. De voorzitter bracht daarna de verkiezingen ter sprake, die dit jaar vooral belangrijk zijn door het meedoen der N.S.B. Voor de Provin ciale Staten zal in den Kieskring Velsen Dr. Rutten vermoedelijk als vijfde op de lijst van den Vrijheidsbond komen. Wat betreft de raadsverkiezing, dienaangaande zullen nog nadere voorstellen aan de leden worden voor gelegd. Dr. Vos verkreeg daarna het woord om eenige vragen te beantwoorden. Hij knoopte daaraan een algemeene beschouwing vast over de Provinciale Statenverkiezing waarvan hij ook het meedoen van de N.S.B. belangrijk achtte. Hij is zeer nieuwsgierig, wat er over blijft van de „bluf" der N.S.B. Sprekers mee ning over de N.S.B. is, dat deze op een lijn gesteld moet worden met het communisme. Overigens hecht spreker geen groote politieke beteekenis aan de Provinciale Statenverkie zing. De Provinciale Staten vergaderen slechts eenige malen per jaar. Het werk wordt in hoofdzaak verricht door de Gedeputeerde Staten. Bij hen ligt het zwaartepunt van het Provinciaal bestuur. Het parlementarisme van het Nederlandsche volk speelt zich af in het parlement. In de Kamer en ook in den ge meenteraad speelt zich meer af wat er leeft in het volk. Spreker trok de vergelijking tus schen Provinciale Staten en Kamer en ge meenteraad verder door. Bestuursorganisaties zooals men die in het provinciaal bestuur kent, acht spreker uit den booze. Deze zijn in strijd met de parlementair-democratische beginse len. Zij vallen buiten de parlementaire con trole en zijn in wezen meer toepasselijk in het fascistische systeem, waar alle mogelijke con trole ontbreekt. Deze on-parlementaire be- stuurs-organisaties, waarin dikwijls menschen zitten die er niet in behooren hebben al veel kwaad gesticht. De gestelde vragen beantwoordende zeide spreker o.a. dat hij staat tegen een gemeen telijk winkelbedrijf. Alleen monopolistische bedrijven kan de overheid exploiteeren. Hij acht de ambtenaren niet geschikt om handel te drijven. In Amsterdam heeft hij zich steeds tegen de gemeentelijke vischwinkels verzet. Bij die bedrijven welke in handen zijn van de overheid, als waterleidingbedrijf enz. heeft spreker ervaren, dat deze bedrijven in het al gemeen uitstekend beheerd worden en de politiek in dit beheer geen rol speelt. Boven dien worden de bedrijfswinsten ten bate van de gemeenschap aangewend. Vragen van algemeen belang. Aan het einde der agenda werd een bespre king gehouden over het visscherij bedrijf. De heer Uitzinger gaf een uiteenzetting van de werkwijze en de samenstelling der Visscherij Centrale, die sedert November werkt. Tot nu toe is er alleen iets gedaan voor de oester teelt. Men is nu begonnen aan IJmuiden, ge tuige het instellen der uitvaar-vergunningen. De moeilijkheid om voor IJmuiden iets te doen i schuilt daarin, dat men niet eensgezind is. Men krijgt in den Haag zeer uiteenloopende I adviezen uit IJmuiden. Op een hem gestelde vraag antwoordt dr. Vos, dat hij den indruk heeft gekregen, dat men thans wel iets voor IJmuiden wil doen. De kans is ten minste grooter dan onder mi nister Verschuur, die een hoofdambtenaar had, die meende, dat IJmuiden niet geholpen be hoeft te worden. Spreker gelooft niet, dat men er met regeeringsmaatregelen alleen komt. Er is een moordende concurrentie tusschen visch en vleesch. Men lijdt hier onder de algemeene .evolgen van de crisis. Er zal echter verrui ming van den uitvoer noodig zijn. In een algemeene beschouwing over de crisis gaf spreker als zijn meening te kennen, dat een algemeene verbetering tegemoet kan worden gezien. In vele landen luwt de crisis. De beschouwingen van Dr. Vos, met aan dacht door de aanwezigen beluisterd, gaven aanleiding tot een interessante gedachtenwis- seling over de voor- en nadeelen eener de valuatie, waarbij de heer Sligting devaluatie bepleitte, in tegenstelling met Dr. Vos, die het voor ons land van belang achtte, dat de gou den standaard gehandhaafd bleef. Na afloop van deze gedachtenwisselinG dankte de voorzitter ten slotte dr. Vos voor zijn bereidwilligheid, ondanks zijn drukke werkzaamheden naar IJmuiden te zijn ge komen. SPEELTUINVEREENIGING DE MOERBERG Een schitterend geslaagde feestavond heeft gisteravond de Speeltuinvereeniging „De Moerberg" gehouden. Het vereenigingsgebouw in de Mahustraat was geheel bezet. Als eer ste nummer van het programma werden eenige rythmische dansen uitgevoerd door mejuffr Annie Stals. Hierna kwam voor het voetlicht de tooneelvereeniging „Vriendenkring" die met veel succes opvoerde een blijspel in drie bedrijven getiteld: „Van kwaad tot erger" De in dit stuk medewerkenden hebben alle eer van hun spel gehad. De aanwezigen hebben volop genoten van dit vlot gespeelde blijspel dat zich afspeelde ten huize van den advocaat Haneman en waarin zich allerlei malle ge vallen voordoen, die de talrijke aanwezigen van begin tot einde hebben doen schateren van het lachen. Hierna heeft op verzoek An nie Stals nog een dans ten beste gegeven. Voordat deze goed geslaagde feestavond met een gezellig bal besloten werd, heeft nog een verloting plaats gehad. Op zeer verdienste lijke wijze verzorgde „The Donkers band" het muzikale gedeelte van den avond. Visscherijnieuws in een notedop. Naar zee. De Alcmaria IJM. 23 wordt weer voor de visscherij klaargemaakt. Weer ter harüigvisscherij. De Antje RO 15 is weer ter haringvisscherij vertrokken. Terug van de Moray Firth. De Eveline IJM 115 is na een reis van 19 dagen van de Moray Firth teruggekeerd. Een deel van de vangst was reeds eerder door de Eendracht aange voerd. De visscherij was lang niet gunstig. Naar de Moray Firth. De Poolzee IJM 77 is weer naar de Moray Firth vertrokken. De trawler had behalve volle bunkers ook nog een groote hoeveelheid kolen aan dek, waarvan de bemanning, als het weer zoo ruw blijft, wel geen pleizier zal hebben. Diefstal van visch. Ten nadeele van een reederij ^ijn uit den afslag eenige kabel j au wen gestolen. Nog steeds veel kabeljauw en koolvisch. Ook Maandag en Dinsdag voerden de Noordbooten veel kabeljauw en koolvisch aan, terwijl ook heden eenige trawlers groote hoeveelheden van deze vischsoorten hebben uitgelost. De Azimuth, die gisteren aan den afslag was voerde niet minder dan 1300 kabeljauwen aan, waarvan ongeveer 900 stijve. Het spreekt vanzelf, dat deze groote aan voer veel invloed op den prijs heeft uitge oefend. Stijve kabeljanwen die een week ge leden nog f 3 a f 4 per stuk opbrachten, wer den thans voor minder dan f 1 verkocht. Ook de koolvisch was zeer goedkoop. Invoer van schelvisch. Een importeur ont ving weer een groote partij schelvisch ver pakt in kistjes van 70 pond in consignatie. Door den schralen aanvoer van deze visch- soort was deze consignatiezending den handel zeer welkom. „NEDERLAND EN ORANJE". Geen debatvergadering met de Chr. Dem. Uüie. Onder leiding van den heer J. Feisma, hield de Anti Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een ledenvergadering. Medegedeeld werd. dat het bestuur, trots de vele daartoe aangewende pogingen er niet in geslaagd was voor de door het bestuur van de Chr. Demo cratische Unie belegde vergadering een deba ter te vinden, zoodat van debat van A.-R, zijde op die vergadering moet worden afge zien. De heer Homburg werd als bestuurslid hei- kozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd ge kozen de heer R. Kramer. De heer G. C. van Keulen ontving den dank der vergadering voor den velen arbeid, door hem gedurende een 8-tal jaren als bestuurs lid verricht. Voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing werd een groslijst van candidaten opgemaakt, be vattende een elftal namen. Breedvoerig werd esproken over de vraag of het aanbeveling verdient, met verschillende lijsten uit te ko men. Dienaangaande werd besloten a.s. Dins dag bij de Gemeentelijke Centrale een voor stel in te dienen. SANTPOORT Het zwem- en strandbad bij Velserend. Inrichting van groot belang voor de omgeving en de gemeente Velsen. Santpoort geniet door de ruine van B-re- derede bekendheid in het geheele land. Voor al des zomers komen toeristen per spoor, auto, autobus of rijwiel naar deze schoone dreven om het merkwaardige oude bouwwerk, dat zoo schilderachtig ligt te midden van bosschen. weilanden en tuinen, te bezichtigen. Daar aan den voet van fraaie duinpartijen verheffen zich, des zomers half verscholen achter een wirwar van opgaand hout, de verweerde mu ren van de eeuwenoude burcht van het roem rijke geslacht der Brederodes. Het is een heele sprong van een ruine uit de 15e eeuw naar een modern ingericht zwem en strandbad, maar de heer Kok, exploitant van Velserend heeft zich door dit contrast niét laten afschrikken en heeft door den heer A. ten Broeke, architect te IJmuiden een plan laten ontwerpen voor een zwem- en strandbad, dat zeker niet weinig er toe zal bijdragen, het vreemdelingenbezoek te ver- grooten. Achter het hotel strekt zich een terrein uit, dat, ingesloten door hoog opgaand hout een ideaal plekje vormt voor de inrichting, die de heer Kok zich voorstelt te doen bouwen. Het is een typisch stukje van het Kennemer landschap, door een hooge duinenrij tegen den zeewind beschut. Ongetwijfeld zal men lang moeten zoeken naar een plek, die beter voor dit doel geschikt is dan deze 31.000 M2. van den bodem van Kennemerland. De hierboven geplaatste foto van de ma quette, die is geëxposeerd in de serre van het hotel zegt meer dan de duidelijkste beschrij ving. Wil men nog meer details? Hier zijn ze Naast het hotel, ter rechterzijde daarvan, komen de wisselcabines voor een haast on beperkt aantal bezoekers en bezoeksters. Deze krijgen voor hun kleeren een trommel, die wordt afgegeven aan de badman. Verder ko men er 23 douchekamers en toiletten. De lengte van dit cabine-gebouw, dat in steen wordt opgetrokken, bedraagt circa 120 M Er komen twee zwemvijvers, één voor ge oefende zwemmers en één voor kinderen en ongeoefend en, alsmede een kanovijver. De totale wateroppervlakte bedraagt 7000 M2. Rondom de vijvers komt een strand van 14.0-00 M2., De geheel inrichting beslaat een opper vlakte van ruim 3 H.A. Dnnr onze lens gesnapt. Dr. IJ. van der Sluis. Dr. IJ. van der Sluis staat thans reeds meer dan 11 jaar aan het hoofd van den Vleesch- keuringsdienst. Gedurende vele jaren was de heer van der Sluis directeur van het Gemeen telijk Abattoir in Amsterdam, waar hij zeer veel tot den bloei van deze instelling heeft bijgedragen. Het was voor den gemeente Vel sen van zeer veel belang, dat het nog zoovele jaren van de diensten van dezen bekwamen ambtenaar heeft kunnen profiteeren. Eenige jaren geleden zou Dr. van der Sluis zijn. functie neerleggen. Reeds was hem eer vol ontslag verleend. Toen echter de plannen rijpten om over te gaan tot den bouw van een openbaar slachthuis, verklaarde hij zich be reid, zijn ambt te blijven waarnemen tot het slachthuis gereed zou zijn. In het maken van de plannen voor deze in richting heeft de heer van der Sluis een groot aandeel gehad. Dat het bij plannen gebleven is, is zeker niet zijn schuld veeleer de schuld van de financieele moeilijkheden van de ge meente, die zich openbaarden reeds spoedig nadat met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw was begonnen. Ondanks zijn hoogen leeftijd vervult de heer van der Sluis nog steeds met opgewekt heid zijn ambtelijke bezigheden en waakt hij nauwgezet tegen overtredingen van de bepa lingen inzake de vleeschkeuring. De gemeente mag wenschen, dat zij nog lang dezen ambtenaar mag behouden. Een maquette van het natuurbad Velserend. Men weet, hoe druk dergelijke inrichtingen elders in ons land, als in Beekbergen en Amersfoort, bezocht worden. Ongetwijfeld zal ook het zwem- en strandbad van Velserend in den zomer honderden bezoekers, niet alleen uit onze gemeente maar ook uit de omgeving, vooral uit Haarlem, tot zich trekken. En uit hoofde daarvan is het dan ook te hopen, dat eventueele moeilijkheden, die de uitvoering der plannen in den weg zouden staan, kunnen worden overwonnen. Ongetwijfeld mag van het gemeentebestuur van Velsen verwacht worden, dat het zijn volle medewerking verleent. Want in de eer ste plaats voor de gemeente is het van be lang dat de inrichting er komt. KRACHTSPORT VER. „HERCULES" Organiseert belangrijke wedstrijden. De Krachtsport Vereeniging Hercules alhier organiseert Zondag 24 Februari, Zondag 3 en 10 Maart in „Het Wapen van Velsen" natio nale wedstrijden in worstelen en gewichtshef- fen onder controle van den Nederl. Kracht sportbond om het kampioenschap 2e klasse van Nederland. Reeds tal van inschrijvingen zijn ontvangen zoodat er voor liefhebbers van krachtsport ongetwijfeld veel belangrijks te zien zal zijn. De voor deze wedstrijden beschikbaar ge stelde prijzen zijn tentoongesteld in de eta lage van den heer A. Oltshoorn, Stationsweg. DE BAZAR VOOR DE BEWAARSCHOOL Men verzoekt ons te melden, dat de bazar ten bate van de bewaarschool in de Casem- brootstraat niet wordt georganiseerd do~" de eultureele organisaties der moderne vakbewe ging maar door een commissie van „Volks onderwijs". Het dagelijksch bestuur van deze commissie bestaat uit de heeren S. Bonke, voorzitter, v. d. Vlerk, penningmeester en J. Mosterd, secretaris.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1