uithet buitenland De wapenhandel te Genève aan de orde THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. Radio-Programma WOENSDAG 20 FEBRUARI '35 Sir John Simon confereert met den Franschen gezant. Parijs heeft geen bezwaar tegen Engelsch-Duitsche be sprekingen. Beslissing echter nog niet genomen. aangevraagd tot een bedrag van 378,700.000 dollar voor den aankoop van 547 nieuwe ge vechtsvliegtuigen en de uitbreiding van het leger met 128,750 a 165.000 man. Bovendien zal de nationale garde worden versterkt. Deze vliegtuigorder is de grootste welke ooit in vredestijd werd gegeven. prTRFLANGRIJKSTE NIEUWS n» minister van Buitenlandsche Zaken, Sir h Simon en Lord-grootzegelbewaarder, fir hebben Dinsdag deelgenomen aan de rieele zitting, welke zich bezig houdt bestudeering van het Duitsche ant- n on de Engelsch-Fransche voorstellen. *Tfie zitting van het Britsche kabinet van vandaag zal Sir John Simon over het Duitsche ani»t>0kabinetkzai voorts ongetwijfeld het Ummhe voorstel in zake directe onderhan- deSïngen tusschen Duitschland en Engeland ^"dit verband kan worden gemeld, dat de Umwhe ambassadeur Corbm den Engelschen Ster van Buitenlandsche Zaken bij zijn S laatste bezoeken op Maandag en Dinsdag .ïrieliik te verstaan heeft gegeven, dat SÏInkrflk geen bezwaar zou maken tegen een lilnek van Sir John Simon aan Berlijn op later tijdstip, indien een dergelijk bezoek h pneelsche regeering gewenscht voorkomt M de "gedachtenwisseling tusschen Frankrijk elDdSetèekent evenwel niet. dat een derge ,i beslissing reeds getroffen zou zijn. De talanzriike Engelsch-Fransche besprekingen Sen nog eenigen tijd in beslag nemen. Het resultaat der Engelsch-Fransche ge^ sorhtenwisseling zal misschien zijn, dat men tanra diplomatieken weg te Berlijn informeert óf de Riiksregeering er mede accoord gaat, dat He DuitsCh-Engelsche besprekingen den ge- heelen inlioud der verklaringen van Londen "neJSnsehe en Engelsche staatslieden zijn het er over eens. dat het luchtpaot onderwerp tan zijn van een directe discussie: evenzoo -fin zij het er over eens. dat het feitelijk niet mogelijk: is het luehtverdrag te sluiten zonder Se overi'e punten der gemeenschappelijke re solutie van Londen van 3 Februari te regelen. België. Vertrouwensvotum voor de regeering-Theunis. In de Kamer is gisteren door Van- dervelde een interpellatie tegen de regeering ingediend namens de so cialistische partij, met betrekking tot het door de regeering uitgevaar digde verbod van de socialistische betooging op 24 Februari a.s. in de hoofdstad. Hierbij werd de kwestie van vertrouwen door de regeering gesteld; de motie van vertrouwen werd aangenomen met 89 tegen 73 stemmen en 1 stem blanco. Bewogen zitting. De behandeling van de interpellatie van Vandervelde heeft een zeer stormachtig verloop gehad. Zoowel Vandervelde bij de verdediging van zijn interpellatie als Theu- ris bij de verdeging van het regeeringsbe- leid. werden herhaaldelijk door interrupties onderbroken. Een oogenblik leek het zelfs alsof het tot handtastelijkheden zou komen tusschen den minister van Justitie, Rovesse en de socialisten. Op sommige momenten was het rumoer zoo luid, dat de voorzitter van de Kamer 'machteloos den orkaan, die in de zaal woedde, moest gadeslaan, aange zien hij niet in staat was zich verstaanbaar te maken.- In de nabijheid van het parlement had de politie uitgebreide maatregelen genomen voor de handhaving van de orde. Een krachtige afzetting was uitgevoerd. Talrijke gewapen de agenten van politie hebben den geheelen middag tot in den avond in de omliggende straten gepatrouilleerd. Buiten het parle ment is het echter niet tot incidenten geko men. De tribunes van het parlement waren tijdens de zitting dicht bezet. Proteststaking van een dag verwacht. Donderdag komen de Belgische arbeiders partij en de socialistische vakvereeniginigen in buitengewoon congres bijeen. Men ver wacht, dat een proteststaking van 24 uur zal worden afgekondigd. Sneltrein Amsterdam- ontspoord. -Parijs Geen persoonlijke ongelukken van beteekenis. Groote brand woedde in Rosario. Vier personen gedood; 45 gewond. In de silo's van een graan-export-maat- schappij te Rosario (Argentinië) heeft een buitengewoon groote brand gewoed, waarbij vier personen werden gedood en 45 personen zeer zware brandwonden hebben opgeloopen. De schade bedraagt, naar Reuter meldt meer dan 1 1/2 millioen pesos. Zoodra het brandalarm was gegeven, ruk te bijna het geheele brandweercorps uit, doch na vele uren van zware inspanning waren de brandweerlieden er nog niet in geslaagd het vuur meester te worden. Na eenigen tijd volg de een zware ontploffing, waardoor de daken van de opslagplaatsen meters ver werden weggeslingerd en tal van personen werden getroffen. Ten slotte wist de brandweer het vuur meester te worden. In de magazijnen was 8000 bon tarwe en mais opgeslagen, die als geheel verloren moeten worden be schouwd Menigte tracht een gevangenis *e overrompelen. Nationale garde opent het vuur; vier dooden. Te Nashville is een neger, genaamd Harris, wegens aanranding van een 14-jarig blank meisje, tot den dood op den electrischen stoel veroordeeld. De menigte trachtte zich van den veroor deelde meester te maken en stelde pogingen in het werk om de muren van de gevangenis met dynamiet te laten springen. De nationale garde moest krachtdadig op treden en loste schoten op de me nigte, waaidoor vier personen werden gedood. De menigte werd tenslotte teruggedreven. (Reuter) Amerika. Uitbreiding van luchtvloot en leger. V.D. meldt uit Washington: Het departement van Oorlog heeft credieten Hauptmann teekent beroep aan. Behandeling waarschijnlijk 21 Mei. Bruno Hauptmann heeft, naar Reu ter meldt, tegen het over hem uit gesproken doodvonnis beroep aange rekend bij het Hof van Beroep van iSew-Yersey de hoogste rechtbank van dezen staat. Rechter Trenchard heeft het verzoek van W i ailn's V€rd€digers ingewilligd om de °e kosten voor het laten drukken van het "^"baal ten behoeve van de behande ld ut ,°er bei'oep ten laste van den staat platen komen. lröe,han,cieling in hooger beroep begint waarschijnlijk 21 Mei. tJruptlnann's. eventueele terechstelling is of rw ^ulomatisch uitgesteld tot September van daar indien het Hof van Beroep een ^erseyhet doodvonnis handhaaft de beroep kan worden ingediend bij fle gratie-rechtbank. a auP^nn heeft aan Fisher, den tweeden dp bfh i*er ver<tediging, verzocht, zich bij ropn ïf!1 !lmg van ziin zaak in hooger be- Fisher geheele verdediging te belasten. ziin /Lj01? naar men zegt verontwaardigd wiid'p Reüly de indiening van het beroep 'en zou zich naar de cel van ziin oiüfr u hebben begeven en door dezen caa^fJ0 g<3 op t€ treden als eerste adve nt der verdediging. ACHTERGEBLEVEN PASSAGIER VAN GOLJOEBEW ONTDEKT. Uit Moskou: Dinsdagmiddag is een vlieg tuig er in geslaagd den tweeden passagier van het vliegtuig van Goljoebew, Goeznezow, te ontdekken, die de wacht hield bij het vlieg tuig, dat een noodlanding had moeten ma ken. Door middel van parachutes wei-den klee- dingstukken, levensmiddelen en ski's uitge worpen. De toestellen konden evenwel niet dalen. Woensdag kan het vliegtuig U II uit Ar- changelsk worden verwacht om Boeznezow op te brengen. De vlieger Goljoebew is door de twee vlieg tuigen, die te zijner opsporing waren uitge zonden tezamen met den mecanicien en den passagier van zijn verongelukt toestel naar Archangelsk gebracht. Proces tegen Andrew Mellon. Beschuldigd van belastingontduiking. Het proces tegen Andrew Mellon, oud-Ame- rikaansch minister van Financiën en oud-ge- zant te Londen, die beschuldigd wordt van be lastingontduiking, is te Pittsburgh begonnen. De advocaten der regeering staan op het standpunt, dat Mellon nog ruim drie mil lioen dollar aan belasting schuldig is. De advocaat van Mellon noemde zijn cliënt een menschenvriend met een goed hart, die thans gerechtelijk vervolgd wordt om politieke rede nen. DAGVAARDINGEN NIETIG VERKLAARD. De rechtbank heeft twee dagvaardingen nie tig verklaard, waarbij Andrew W. Mellon er van beschuldigd wordt over het jaar 1931 3 millioen doll, te weinig aan inkomstenbelas ting te hebben betaald. De sneltrein Amsterdam—Brussel—Parijs no. 122, die om 16.55 in Parijs moest zijn is gisteren bij Ghlin, bij Bei*gen (België) ont- spooi-d. Bij de ontsporing vielen de locomotief en defender om; de ovei-ige rijtuigen derailleer- den, maar kantelden niet. De reizigers zetten hun reis naar Parijs in een anderen trein voort. Geen hunner heeft verwondingen van beteekenis opgeloopen. VERTREK DER ENGELSCHEN EN ITALIANEN BEGONNEN. Dinsdagmiddag is het eerste Engelsche troepencontingent uit het Saargebied ver trokken nl. het in Neunkirohen. St. Wen- del en Homburg gestationneerde bataljon van het Essexregïment, dat Zaterdag voor gene raal Brind reeds een afscheidsparade had gehouden. Op den laten avond zijn te Saarlouis ge stationneerde Italiaarische troepen vertrok ken. Op het station waren tal van buiten landsche officieren verschenen M. Beversluis mocht niet op staanden voet ontslagen. Uitspraak van den kantonrechter. De kantoni-echter te Hilversum heeft von nis gewezen in de schorsingszaak tusschen de V. A. R. A. en den dichter Martien Beversluis en bepaald, dat geen redenen bestonden voor ontslag op staanden voet. De conclusie luidt, dat die dienstbetrekking billijkheidshalve eerst met ingang van 1 April 1935 hoort te eindigen. De nieuwe zaak, welke door de V. A. R. A. tegen den heer Beversluis aanhangig werd gemaakt in vei-band met diens uitgave van de brochure „De Kaarten op Tafel", werd op verzoek der beide partijen 14 dagen aange houden. De verdediger van Martien Beversluis merkte nog op, dat in vei-band met dit vonnis behan deling van de twee.de zaak voor geen dei- beide partijen belang heeft. Een kwartier onrust in het Rijksmuseum. Brandweer rukte op loos alarm uit. Voor het Rijksmuseum te Amsterdam ver schenen Dinsdagmorgen, onder het geloei der sirenes, kort na elkaar niet minder dan zes voertuigen van de brandweer. Een aantal brandwachters verdween naar binnen, zoo dat het publiek, dat van alle kanten was ko men toestroomen, in de meening verkeerde,' dat in het fraaie gebouw met zijn kunst schatten brand was uitgebroken. Dit laatste dacht de brandweer aanvankelijk ook. aange zien zij was uitgerukt omdat de melder was afgeloopen. Het bleek echter dat dit ge schied was door het omvallen in het museum van een parapluiestandaard, die tegen het kleppentableau tei-echt was gekomen tengevolge waarvan de melder was afgegaan. Een kwar tier later was de rust in en voor het gebouw terugge keerd OPLICHTER HAD HEEL WAT OP Z'N KERFSTOK. Op aanwijzing van de Rotterdamsche Politie is op het station te Amsterdam aangehouden de 33-jarige J. V. Met deze aanhouding bleek de politie een goeden slag te hebben geslagen. J. V. heeft zich aan tal van oplichtingen schuldig gemaakt. Na zijn aanhouding kon een zestal schrijfmachines, in Den Haag ge kocht maar niet betaald, die te Rotterdam en in Den Haag bij banken van leening beleend waren, achtei-haald worden. De Rotterdamsche politie is dezen man op het spoor gekomen, omdat te Rotterdam een medeplichtige van hem een lommerdbriefje te koop aanbood. Men kwam toen tot de ontdek king dat J. V. te Den Haag moest wonen. Toen men daar evenwel kwam, bleek hij naar Am sterdam te zijn vertrokken. De politie wist er achter te komen, met welken trein de man te rug zou reizen, hetgeen aan de Amsterdam- sche politie werd doorgegeven, die den man kon arresteeren. Hij is naar Rotterdam over gebracht. In zijn woning is een uitgebreide correspon dentie gevonden, waaruit gebleken is, dat deze man een groot aantal oplichtingen heeft ge pleegd. De correspondentie behelsde het be stellen van tal van artikelen, waarvan ver schillende aan hem zijn afgeleverd, doch die nimmer werden betaald. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Gedeeltelijke hervatting van het werk der ontwapenings conferentie. Algemeene beraadslagingen over de Ameri- kaansche ontwerpconventie. Wijziging in Italië's gedrags lijn. Weinig hoopgevende vooruitzichten. Thijs beklom heel vlug de heuvel; op den top blijft hij staan, stom verbaasd want in de verte ziet hij eindelijk den wagen gaan. Wat er voor loopt, wat er bij is, ziet hij niet daarvoor is het tè ver. Hij begint te hollen. Bijna heeft hij hier zijn doel bereikt nog niet geheel, zooals wel uit het volgend plaatje zal blijken. GENèVE, 18 Febr. 1935 (Van onzen correspondent) De Ontwapeningsconferentie is de afgeloo pen week, zij het ook slechts gedeeltelijk, weer hervat. Terwijl de Fransche, Engelsche en Duitsche regeeringen zich voorbereiden op onderhandelingen, waarvan het uiteindelijke doel zal zijn. dat Duitschland weder aan de Ontwapeningsconferentie zal deelnemen en althans nog een conventie tot beperking (niet: vermindering!) van bewapening zal kunnen worden gesloten, is te Genève weer eeix vaxx de tallooze commissies der conferen tie bijeengekomen, zij het natuurlijk zonder dat een Duitsch gedelegeerde aanwezig was. De commissie voor het vraagstuk vaix de wa- penfabricage en wapenhandel is weer sinds Donderdag aan den ai-beid. En deze week zal een tweede commissie, die voor het toezicht op de naleving der te sluiten conventie, even eens haar werkzaamheden hervatten. Wie slechts oog voor het uiterlijke heeft, zou kunnen meenen, dat het thans werkelijk mee- nens is met de hervatting van de conferentie! Een van de groote commissiezalen van het in 1932 ingewijde conferentie-gebouw maakt weer een goedgevulden indruk door de aanwezig heid der delegaties van de ruim 20 staten, die een zetel in deze commissie verkregen hebben, met al hun deskundigexx en secretariaatsper- soneel. Sommige delegaties zijn bepaald impo neerend door hun samenstelling! Zoo bevat de Engelsche, die door Lord Stanhope geleid wordt, een vice-admiraal, een generaal en een tiental andere militaire deskundigen. En ook de joui-nalistentribune heriixnert weer aan deix „goeden ouden tijd", toen men nog hopen kon, dat de beraadslagingen in dezelfde commis siezaal inderdaad tot een vermindering van den bewapeningdruk zouden leiden, waarvan de Tsaar van Rusland in zijn oproep tot de Eerste Haagsche Vredesconferentie van 1899 reeds schreef, dat deze voor de volkeren on draaglijk was geworden! Helaas kan ik zelfs wanixeer ik het grootste optimisme te hulp roep, dat ik toch in een niet te verachten mate bezit, mijzelf niet er van overtuigen, dat deze naar het uiterlijk zoo bevredigende hervatting van het werk dei- Ontwapeningsconferentie ook inderdaad méér dan schijn is. Want kan men werkelijk aanne men, dat het thans nog mokkend afwezig ge bleven Duitschland een conventie, die uit deze beraadslagingen zou geboren worden, later zoo maar ongewijzigd zou slikken en onderteeke nen? En kan men aan den anderen kant ge- looven, dat Frankrijk en de andere landen ooit de conventie ratificeeren zullen, wanneer Duitschland er buiten blijft? Alles, wat uit deze beraadslagingen zou kunnen voortkomen zal dus een doode letter worden, indien de op den grondslag van het Fransch-Britsche ac coord van Londen beginnende onderhande lingen met Belijn niet tot den terugkeer van Duitschland naar Genève zullen leiden. En zelfs als dit doel ten slotte zou worden be reikt, alsDuitschland inderdaad na eenigen tijd weder aan de Ontwapeningsconferentie zal komen deelnemen, dan zal al het werk van deze commissie nog eens dunnetjes met mede werking van de Duitsche delegatie moeten worden overgedaan! De afwezigheid van de Duitschers was in den vorigen zomer, toen deze zelfde commis sie eveneens hier vergaderd heeft, niet het èenige beletsel voor waarlijk praktisch-nutti- ge beraadslagingen. Ook de Italiaansche en Japansche gedelegeerden namen toen niet aan de debatten deel, ofschoon zij wel aanwe zig waren. De Italiaan weigerde, omdat Mus solini tegen iedere hervatting der Ontwape ningsconferentie was, zoolang Duitschland niet naar Genève zou zijn teruggekeerd. De Japansche gedelegeerde verklaarde, dat zijn regeering principieel tegen iedere internatio nale bemoeiing met de wapenfabricage is en dus niet aan de discussie over de bijzonderhe den daarvan zou deelnemen. De Japansche re geering zou later, als de conventie eenmaal zou zijn tot stand gekomen, overwegen, of zij ondanks haar principieele bezwaren toch ertoe zou toetreden. De gedragslijn van den Italiaanschen gede legeerde is thans gewijzigd. De vice-admiraal Ruspoli neemt thans ijverig aan de debatten deel. Mussolini heeft blijkbaar hierdoor zijn veranderde gevoelens jegens Hitier willen sym boliseeren. Verleden jaar bleven de Italianen uit solidariteit jegens het afwezige Duitsch land zwijgzaam. Ditmaal heeft de Fransch- Italiaansche vriendschap Mussolini ertoe be wogen aan de discussies deel te nemen en on danks zijn geliefden zin voor de werkelijkheid zijn oogen te sluiten voor het feit, dat een conventie toch nimmer door de andere staten zal geratificeerd worden, zoolang niet ook Duitschland hiertoe bereid is! De deelneming van den Italiaanschen gede legeerde aan de beraadslagingen is vooral hierom nuttig, omdat diens redevoeringen hel der aan het licht brengen, hoeveel tegenstand nog zal moeten overwonnen worden, voordat een conventie over wapenfabricage en wapen handel, zooals de Amerikaansche regeering heeft voorgesteld, inderdaad een levende wer kelijkheid zal kunnen worden. Van den zomer kon de commissie gemakkelijk tot overeen stemming komen over de hoofdlijnen eener te sluiten conventie, omdat Duitëchland afwezig was en Italië en Japan zwegen! Voor de naieve Amerikanen, die zoo gaarne schijn voor werkelijkheid nemen, was dit blijkbaar vol doende aanleiding, om te gelooven, dat het thans een kleine moeite zou zijn een conventie op de van den zomer aangenomen hoofdlij nen opgebouwd, te sluiten! De algemeene be raadslagingen over het Amerikaansche ont- werp-conventie zullen den bekwamen Ameri- kaanschen gedelegeerde Hugh Wilson helaas wel de noodige stof opgeleverd hebben, om de te Washington hieromtrent bestaande illusies te vernietigen! Want Ruspoli herhaalde, wat reeds uit de meer dan tienjarige lijdensge schiedenis van dit vraagstuk bekend was, dat Italië evenals Japan van internationale be moeiingen met en internationaal toezicht op de wapenfabricage niet gediend is. Hij kwam dus met het voorstel, dat de commissie zich voorloopig tot een behandeling van de kwestie van den wapenhandel zou beperken! Het ant woord van de kleine staten, die slechts weinig of heelemaal geen wapenen zelf vervaardigen en hun bewapeningsvoorraad grootendeels in 't buitenland moeten aankoopen liet niet lang op zich wachten. Bij monde van den Zwit- serschen gedelegeerde werd Ruspoli eraan her innerd, dat de kleine staten weigeren open baarheidsverplichtingen ten opzichte van hun wapenaankoopen op zich te nemen, indien niet de groote, wapenfabriceerende staten be reid zijn den Volkenbond regelmatig mededee- lingen over hun wapenfabricage te verstrek ken. Een andere moeilijkheid, die bij de alge meene beraadslagingen ertoe bijdroeg de voor uitzichten op het inwerking treden der door Amerika voorgestelde conventie nog scepti scher te beoordeelen, was de verklaring van den Sovjetgedelegeerde, dat Sovjetrusland slechts dan tot de conventie zou kunnen toe treden, indien al zijn naburen, dus ook Japan, dit zullen doen. De grootste verrassing der algemeene beraad slagingen was echter misschien wel het zelfs tusschen Frankrijk en Engeland aan den dag gekomen meeningsverschil. Frankrijk wilde het Amerikaansche ontwerp-conventie, dat de geheele wapenfabricage en wapenhandel on der staatstoezicht wil plaatsen en een stelsel van openbaardheid onder nauwkeurig Volken- bondstoezicht voorschrijft, nog verscherpen; de Engelsche regeering daarentegen wil het Amerikaansche plan zooveel mogelijk verslap pen en vereenvoudigen en vooral alle bepa lingen over het Volkenbondstoezicht eruit doen vervallen! Men kan slechts betreuren, dat de Fransche en Engelsche regeeringen, die bij iedere gelegenheid hun warme gehechtheid jegens den Volkenbond en de Geneefsche methoden verkondigen, de drie maanden tijds, die sinds de indiening van het Amerikaansche ontwerp-conventie verstreken zijn, niet ge bruikt hebben voor eenïge diplomatieke voor bereiding van deze Geneefsche discussies. Het gebrek aan overeenstemming tusschen Parijs, Londen en Rome maakt het gevaar groot, dat zelfs afgezien van Duitschland's afwezigheid en Japan's dreigend zwijgen deze gedeeltelij ke hervatting der Ontwapeningsconferentie met een échec zal eindigen. Dit hadden de Fransche en Engelsche regeeringen ons moe ten besparen. Het zou veel beter geweest zijn de commissie niet te laten bijeenkomen dan haar bijeen te roepen en in nieuwe oneenig- heid naar huis te laten gaan! B. DE JONG VAN BEEK EN DONK Crisissteun fruit- en warmoezerij gewassen. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat -uit het landbouw-crisis-fonds aan de telers van warmoezerijgewassen, aan geslotenen bij de stichting Nederlandsche groenten- en fruitcentrale te 's Gravenhage die door hen geteelde glassla niet met bestem ming naar Duitschland hebben kunnen ver- koopen en ten genoegen van genoemde stich ting hebben aangetoond, minder dan 75 pet. van hun glassla vóór 9 Mei 1934 te hebben geveild, steun wordt verleend tot een totaal bedrag van ten hoogste f 40.000 over de door hen geteelde en van 9 tot en met 21 Mei 1934 geveilde glassla. Deze steun is bepaald op f 1 per 100 krop. ^iiiiiiiiiiii|,i|i'ii''''iiiiiiiiiiiiiiiim^ ""liiiiiiiiiiiiiniiiiii"®""" DONDERDAG 21 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. Avi"o-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vioolrecital B. Lensky. a. d. vleugel E. Veen. 11,00 Knipcur sus kinderkleeding.il.30 Pianorecital J. Hij man. 12.00 Omroeporkest olv. N. Treep en gramofoonpl. 2.00 Ensemble Joop de Leur (accordeon) en Gerda Broekhuizen (piano) 3.003.45 Naaicursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 4.45 Ra- diotooneel voor kinderen. 5.30 Radio-octet olv. L. Schmidt. 6.30 Sportpraatje door H. Hollan der. 7.00 Radio-volkszang olv. P. C. Poortman. 7.30 Engelsche les, Fred Fry. 8.00 Vaz Dlas. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest olv. Bruno Walter, mmv. R. Serkin (piano). In de pauze, zang door Julia Culp. A. d. vleugel: Betsy RijkensCulp. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoon- plv. 11.15—12.00 Vervolg Kovacs Lajos. HUIZEN 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst olv. Ds. J. A. F. A. Stell- wag. 10.45 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4,00 Bijbel lezing door Ds. H. P. Brandt, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Concert door M. Broeders (harp) en H. Bril (viool). 6.43 Causerie J. Schipper. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl, 7.30 Jour- nistiek weekoverzicht door C. A. Crayé. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Archeologi sche cursus door Dr. W. J. de Wilde. 8.45 Ge- ref. Evang. Koor „Immanuel" olv. W. Groene- veld. 9.15 Vervolg cursus. 9.45 Vervolg koor concert. Van 10.0010.05 Vaz Dias. 10.15— 11.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH l'.no M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.35 Gramo foonmuziek. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Rutland Square en Het Victoria orkest olv. N. Austin. 1.20 Gramofoonpl. 2.25 Voor de scho len. 3.20 Vesper. 4.10 Grmofoonpl.. 5.05 Orgel concert H. O. Hodgson. 5.35 Joe Loss en zijn ban. 6.20 Berichten. 6.50 Handelconcert. 7.10 Duitsche les. 7.40 Gramofoonpl. 7.50 Lezing. 8,20 Jack Payne's party, gevar. concert. 9.05 Convert door W. Primrose (viola) en S. Harri son (piano). 9.50 Berichten. 10.20 Korte dienst. 10.35 Het Br'dgewaterkwlntet. 11.35—12.20 Het BBC-dancsorkest olv. Henry Hall. RADIO-PARUS 1648 M. 7.20 en 3.20 Gramofoonpl. 12.50 Het Pascal- orkest. 9.05 Nad. Orkest olv. Inghelbrecht, mmv. M. Hamelin (klarinet) 10.50 Dansmu- KALTTNDBORG 1261 M 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.00 Zang en piano 2.204.05 Concert uit Rest. ..Ritz". 7.30 Radiosymnhonie-orkest olv. F. Busch, mmv. A. Rubinstein (piano) 9.50—11.50 Dansmuziek uit Rest. „Nimb". KFJTT.EN 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Orkestconcert olv. Schumacher. 12.35 Gramo foonpl. 3.20 Oskar Joost en zijn orkest, 5.10 Zang en piano. 6.50 Gramofoonpl. 7.30 Car- vals-programma mmv. Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. het Omroepkoor olv. Breuer en so listen. 10 3511.20 Gram. pl. ROME. 421 M. 8.05 Concert met medewerking van orkest, sopraan en piano. BRUSSEL, 322 M 12.20 Salonorkest olv. Walpot. 5.20 Kamer muziek. 7,35 Gramofoonpl. 8.20 Hoorspel. 9.20 „Het Wonderoreel" mmv. symphonieorkest. 10.30—1T.20 Gevar. programma. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest Salon orkest olv, Gason. 1 50—2,20 en 5.20 Gramo- foono1 fi,s Sainr»o~n'v W-ajpot, 6 20 Om roeporkest olv. Gason 8.30 Cabaret. 9.35 Om roeporkest. (vervolg). 10.30—11.20 Gramofoon pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3