1 i De Tijd nadert.. Zijnuurnadert.. Over de streep. beverwijk raadsvergadering Benoemingen van schoolhoof den; medewerking en financiee- le steun voor het nieuwe bad huis; gaslevering aan Limmen. ninsdagavond vergaderde de gemeente- 1 ïnrter voorzitterschap van buigemees- rtTl J. Scholtens. np raad was voltallig- 5® vaststelling der notulen wordt overge- tot benoeming van leden en plaatsver- f!aaI* «ae leden van het hoofdstembureau ""Se verkiezing van leden van den ge- Jnteraad en van voorzitters, leden en Plaatsvervangende leden van de stembu- p v De benoemingen geschieden overeen komstig de door B. en W. opgemaakte voor- «ofd van de openbare lagere school i wordt benoemd de heer P. Krabben- SS eener school te Wognum. dam. n.......h-. het voorstel van B. overeenkomstig het voorstel van B. en W. ■ét eervol ontslag verleend aan den heer visser als hoofd van de o.l. school no. 2. v hnnfri V, Was Villa een nationale held? Ja, Viva Villa! (Adv. Ingez. Med.) oftnnderlijk hoofd van deze school wordt benoemd de heer S. Koekendorp. hoofd eener «hooi te Naaldwijk. n W stellen vervolgens voor het raads- JLft van 12 November 1931 betreffende w verleenen van concessie voor het aan- SAen en exploiteeren van een radio-centra- aStn een drietal gegadigden in deze ge- JJJu in te trekken. ne heer De Bruin constateert, dat het jrip iaren heeft moetert duren, alvorens men J5 dit inzicht kwam. In dien tijd had de ge ënte reeds een distributie-net kunnen Siteeren. Spr. hoopte, dat er thans spoed hpfracht zal worden. Het voorstel wordt met algemeene stern- men aangenome. De raad hechtte met algemeene stemmen »iin goedkeuring aan de voorstellen van B. X w tot vaststelling van de voorgestelde tt'iizi<,inor der gemeentebegrooting voor den dienst 1934 en van de wijzigingen der be- driifsbe°rootingen voor den dienst 1934; en te bepalen, dat tijdelijk ten behoeve van de «meentebegrooting 1934 aan de reserve van hpt gasbedrijf en het grondbedrijf onttrok ken bedrag van f 63000 in vijf gelijke ter mijnen van f 12600, te beginnen met het dienstjaar 1935, zal worden terugbetaald. B pu W. stellen vervolgens voor: I 'Aan de Vereeniging Afdeeling Beverwijk Omstreken van de Noord-Hollandsche Vereeniging „het Witte Kruis", te Beverwijk in erfpacht uit te geven voor den tijd van 75 iaren eer perceel grond aan de Baanstraat, ter grootte van ongeveer 570 M2. en voorts om financieele medewerking te verleenen in dien vorm, dat de gemeente zich garant stelt voor rente en aflossing. De heer Visser uit over dit voorstel zijn voldoening. Spr. memoreerde, dat de familie Liefhebber voor een zeer geringe vergoeding zich in vele jaren tallooze opofferingen heeft getroost, om in het oude badhuis de zaak te laten marcheeren. De heer Visser wenschte de familie Liefhebber hulde te brengen voor haar arbeid, die zij in het belang van de volksgezondheid heeft verricht. Het voorstel van B. en W. werd met alge meene stemmen aangenomen. De Raad gaat daarna geruimen tijd in comité. De gaslevering aan Limmen. Bij de heropening van de openbare verga dering deelt de voorzitter mede. dat betref fende het geschil met de gemeente Heems kerk omtrent de uitvoering van het contract inzake de gaslevering, de raad B. en W. ge machtigd heeft, om eventueele moeilijkheden te voorkomen, met ingang van een nader te bepalen datum den gasprijs tot een eveneens nader te bepalen bedrag te verhoogen. Vervolgens wordt aangenomen een voor stel van B. en W. om aan de stroomverbrui kers 4 1/2 pet. over de gedane betalingen in 1933 te restitueeren in verband met de ver laging van den toeslag op den prijs der maximale belasting van 50 pet. tot 25 pet. Vervolgens komt aan de orde het in de vo rige vergadering aangehouden voorstel van B en W. tot het aangaan van een overeen komst tot gaslevering in Limmen. Tevens worden daarbij behandeld de ingediende amendementen van de s.-d. raadsfractie en van den heer J. Visser. Wethouder S t e ij n zegt, dat B. en W., zoo wel als de commissies voor de financiën en de bedrijven er van overtuigd zijn, dat de gaslevering aan Limmen rendabel gemaakt kan worden en dat de raad dit besluit alles zins gerechtvaardigd kan nemen. Alle andere voorstellen zijn overwogen, maar er is geen aanleiding in gevonden in de voorgestelde overeenkomst iets te wijzigen. De heer Visser acht het een groot be zwaar, dat de gaslevering wordt aangegaan zonder garantiebepaling. Limmen zal juist bij een garantiebepaling medewerken aan een ruime gasafname. Ben bedrag van f 95.000 is geen peuleschilletje zegt spr. en men dient er zich van te overtuigen, dat de annuïteit ver zekerd is en dat de exploitatierekening slui tend is. Spr. begrijpt niet, dat de raad het in deze omstandigheden aandurft zoo'n contract aan te gaan. Hij tracht den raad er met cij fers van te overtuigen, dat de geraamde om zet niet bereikt zal worden. Als de raad niet hooren wil, moet hij maar voelen, want, zegt spr. het zal geld kosten. Spr.'s garantie is zoo soepel, dat Limmen daartegen geen bezwaar kan hebben. Het amendement van de S.D.A.P. gaat spr. te ver. De heer E ij k i n g zou het willen probee- ren. maar het college heeft er volgens ver klaring van den voorzitter geen hoop op. Het amendement-Visser werd ondersteund door den heer De Brum, die daarna echter aanvankelijk geen steun kon krijgen voor zijn eigen amendement. „Nooit is een raadslid monddood gemaakt", zegt de heer De Bruin, „maar t is nu al de tweede maal, dat het mij gebeurt.Dat vindt spr. geen manier. De heer en Eijking en De Groot haasten zich ver ontschuldigingen aan te bieden en de heer De Brum krijgt den noodigen steun. De heer DeBruin verdedigt het amende ment van de S.D.A.P. op verscheidene gron den, waarbij hij het betreurt, dat het rapport van clen directeur der Lichtbedrijven geheim ps, anders zou hij het kunnen „hanteeren". Spr ziet overigens zeker wel perspectief in de gaslevering, maar toch is hij van meening, dat de gemeente met het belastinggeld geen koop man mag spelen. Bovendien wijst spr. op het gevaar, dat Beverwijk door Hoogovens op de vingers getikt kan worden, dat aan Limmen gas geleverd moet worden. De voorzitter ziet daarin echter juist een versterking van de positie tegenover Hoog ovens. Na zeer langdurige besprekingen betoogt wethouder S t e y n in laatste instantie, dat de heer Visser bij de gasleveringen aan Uitgeest- Heemskerk en Wijk aan Duin niet gevraagd heeft om garantie, en hij was zelfs lid van de commissie voor de bedrijven. De vergelijkin gen van den heer Visser naar het inwonertal gaan niet op, want in buurtschappen van Uitgeest als b.v. Markenbuinén, Dorregeest en andere gedeelten, die niet tot de kom van het dorp behooren wordt geen gas geleverd. Alles is zeer voorzichtig bekeken en begroot zelfs door een accountantsbureau en spr. kan in de gaslevering aan Limmen dan ook tenslotte niets anders dan een voordeel zien. De drie door de s.d. fractie voorgestelde wij zigingen in de concept-overeenkomst worden met 103 stemmen verworpen. Hetzelfde lot ondergaat het amendement van den heer Visser, dat er met 112 stemmen aan geloo- ven moest. Voor stemmen alleen de heer en Visser en Eyking. Het voorstel van B. en W. wordt daarna met 103 stemmen aangenomen. Tegen stemmen Mevr. KempHaan en de heeren De Bruin en Visser. In verband met dit besluit krijgen B en W. machtiging om de kasgeldleening met en maximum van f 100.000 te verhoogen. Een verzoek van de Nationale Commissie v. d. Alcoholbestrijding, om aan de Kroon voor te stellen het aantal vergunningen te verlagen gaat naar B. en W. om prae-advies. Bij de rondvraag verzoekt Mevr. Kemp te willen bevorderen, dat aan Beverwijksche venters met „ijsco" voorkeur wordt verleend, omdat onze eigen menschen in de naburige ge meenten geweerd worden. De heer Bisschop vroeg dat voor de melk- slijters, die van alle kanten op Beverwijk af komen. Spr. weet niet, waar ze vandaan ko men. De heer Brantjes: „De boeren krijgen maar 4 ets en jullie 11!" B. en W. zijn terzake reeds diligent. De voorzitter zegt toe rekening te zul len houden met den wensch van den heer E ij k i n g, om voor het vervoer van materiaal voor de gasleving aan Limmen Beverwijksche transportondernemers te laten inschrijven. De heer Visser krijgt op zijn vraag, waar om nog geen praeadvies is uitgebracht op zijn voorstel, om een gedelegeerde van de ge meente in het bestuur van de Roode Kruis- afdeeling aan te wijzen, ten antwoord, dat dit advies spoedig zal verschijnen. Hierna sluiting. 'Het verkeersgevaar voor wiel rijders in het donker zal bestreden worden door het verplicht stellen van een gedeeltelijk wit geverfd achter spatbord.) Wij fietsers worden gepromoveerd, Want krijgen wij niet binnenkort een streep. Op 't spatbord in witte verf gesmeerd, Voor veiligheid tegen den autogreep? Wij voelen een rilling langs den rug. Wanneer een auto in 't duister naakt. Wij wijken mogelijk ver en vlug. Waarbij hij ons nog weieens stevig raakt. Zij zien ons niet en 't is onze fout, Wij reflecteeren niet zooals 't hoort, Op de behoefte aan lijfsbehoud, Wij rollen onzichtbaar door 't duister voort. Wel, als men er zoo een streep door haalt. Een streep door het fietsend verkeersgevaar Dan heeft men in 't doel gezegepraald, Al vind ik de sierlijkheid matig maar. Wij krijgen een streepje achteraan, De autos dus krijgen een streepje voor. Waardoor zij, naar 'k hoop, wat kalmer gaan. Want wielrijders daar loopt een streepje door. P. GASUS. JAARVERGADERING NED. VER. VAN HUISVROUWEN Dinsdagmiddag hield de afdeeling Bever wijk en Omstreken van de Nederl. Vereeni ging van Huisvrouwen haar druk-bezochte jaarvergadering in het Kennemer Theater. De presidente Mevr. A. Moensv. d. Veen ge waagde in haar openingswoord van den toe- nemenden bloei, waarin de afdeeling zich mag verheugen. In het jaar 1934 was de be langstelling der leden voor het werk van het bestuur zeer bevredigend, ook de voortreffe lijke geest onder de leden stemde tot groote voldoening. De werkzaamheden der afdeeling breidden zich steeds uit. De jongste aanwinst is het zangkoor, dat in het bijzonder door het ijveren van Mevr. Allan kon worden opgericht. De presidente wees vervolgens op de uit stekende verhouding in het bestuur. Het jaarverslag van de secretaresse kon een optimistischen geest ademen. Het verslag herinnerde aan de succesvolle handwerkten- toonstelling de „Gedekte tafel" en aan de talrijke zeer geslaagde lezingen en excursies, welke in den loop van het jaar 1934 werden gehouden. Het aantal leden bleef zich uit breiden. De penningmeesteresse mevrouw ShetlageBouma bracht het financieel rapport uit. De ontvangsten bedroegen f 714.68, de uitgaven f 678.38, batig saldo f 36.30. Onder dankbetuiging voor het accurate be heer werd de penningmeesteresse decharge verleend. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden mevr. A. Moensv. d. Veen en mevr. W. ShetlageBouma bij acclamatie herkozen. Mevr. Moens werd opnieuw be noemd tot presidente, een besluit, dat met een hartelijk applaus werd onderstreept. Medegedeeld werd, dat de afdeeling een avondexcursie naar het R.A.I.-gebouw te Am sterdam zal voorbereiden. Eveneens zullen de leden kunnen deelnemen aan een excursie naar de Philips fabrieken te Eindhoven. Mevr. Spits ontving uit de handen van de presidente den prijs, die was uitgeloofd voor het aanwerven van het grootste aantal nieuwe leden. Ook voor het jaar 1935 heeft het bestuur een prijs voor dit doel beschik baar gesteld. De presidente bracht tenslotte nog dank aan de dames van de „theecommissie", die zich in iedere bijeenkomst beijveren de leden van een kopje thee te voorzien De dames Moens en Spits werden aange wezen als afgevaardigden naar de algemeene vergadering. Daarna deed het dameskoor van de afdee ling zich hooren. Aan de uitvoering van het drietal composities, viel reeds te beluisteren, clat in den korten tijd, dat het koortje be staat, onder leiding van den dirigent den heer L. Pielage reeds met veel animo gestu deerd is. Hoewel eenige versterking nog wel noodig is en zij zal na dit optreden wel niet uitblijven, werd toch reeds een zeer be hoorlijk resultaat bereikt in het bijzonder in het mooie werk „Najaar" van Ph. Loots. Mevr. Matersde Ruyter begeleidde deze compositie aan de piano. Mej. Lien de Weyer zong zeer verdienstelijk de solo voor sopraan Het debuut van het jonge zangkoor werd door de leden met groote instemming begroet Er was veel applaus. De presidente heeft de dirigent en mevrouw Allan, die zich zoozeer beijverd heeft voor de oprichting van het koor in vriendelijke bewoordingen dank ge zegd. De zeer geanimeerde vergadering werd daar na gesloten. Wijdingsavond der Nederl. Hervormde Gemeente. Was Villa President van Mexico? Ja, Viva Villa! (Adv. Ingez. Med.) Was Villa een vrouwenhater? O neen, Viva Villa! (Adv. Ingez. Med.) WOENSDAG 20 FEBRUARI '35 TROEPENTRANSPORT NAAR AFRIKA. Italiaansche troepen op het station te Rome voor het vertrek naar Somaliland. Christus en de Maatschappelijke Nood. Dinsdagavond werd in de Hervormde Kerk de tweede wijdingsavond gehouden. Spreker voor deze avond was Ds. J. C. van Konings bergen over het onderwerp „Christus en de Maatschappelijke Nood". De bijeenkomst werd geopend met gebed en het zingen van Psalm 1304 waarna hel Hervormd Zangkoor onder leiding van den heer Klut een motet naar Psalm 104 en „Rosen en Lilien" ten gehoore bracht. Hierop ving Ds. van Koningsbergen zijn lezing aan. Wij moeten zoo zeide spreker voor dat wij het onderwerp „Christus en de Maat. .chappelijke nood" gaan ontleden en beschouwen ons allereerst oriënteeren welke plaats de maatschappij in onze Chris- stelijke gemeente inneemt. Dit is niet moei lijk, daar deze maatschappij ons steeds in al haar nooden en moeiten omringt. AL jaren lang worden in de prediking speciaal zij herdacht, die door de heerschende malaise getroffen zijn. Zoo worden wij ook in ons geestelijk leven door de crisis beheerscht. Het menschdom stompt hierdoor af en het weet zich niet meer uit den geestelijken val op te heffen. Het hecht nog slechts aan één ge dachte en wel deze, dat de wereld en dus ook de mensch een speelbal is van het nood lot. Hij is geboren in een wereld vol moeite en zorgen, hij heeft groote tegenspoed gekend en zijn ontspanning was gering. Het eenige wat hij liefhad was zijn eigen ik. maar ook dit wordt hem ontnomen en naar mate hij ouder wordt en de crisis in zijn geestelijk 'even grooter. ontwikkelt zich zijn angst en huivering voor het noodlot al heviger. De mensch leeft als het ware in een massief /olksongeloof. Het persoonlijke leven is niets voor hem en hij ziet niets dan machten die zich tegen hem kanten en hem mee voeren tot een catastrophe. Hij ziet tenslotte geen anderen uitweg dan, maar het stoicynsche kalmte bergafwaarts te gaan. Doch er zijn ge lukkig, aldus spreker ook menschen bij, wie de zucht naar zelfbehoud weer boven komt. Zoo heeft de crisis, hoe schrikbarend ook in haar voortschrijden door de wereld, toch een grootsch werk verricht, daar zij een reeks van afgodsbeelden waar de mensch voor begon te knielen omver heeft geworpen. Wij moeten deze crisis, daarom niet als de wraak van een vertoornde God beschouwen, of als het gevolg van een noodlottig toeval, doch als een op roeping en aanmaning om over de gevallen afgodsbeelden den weg terug te gaan. Wanneer wij strijden en den weg terug gaan dan vinden wij een God en leeren wij elkaar zien als leden van een lichaam en hebben als broeders met eenzelfde doel „Het rijk der rechtvaardigheid". Hebben wij dit gevonden dan weten wij ook. dat Christus hulp biedt in de maatschappelijke nood, daar de belofte van God „En Christus zal over u lichten", ook nog in deze dagen van kracht blijft. Aan het einde werd door het Hervormd zang koor gezongen ,3ede", waarop Ds. van Ko ningsbergen den avond met gebed sloot. WANDELSPORTVEREEN. „DE VOOR. TREKKERS". De deelneming van „De Voortrekkers" aan den marsch over 35 K.M. van de Wandeisport- vereeniging Het IJ, afdeeling Haarlem, heeft tot een mooi succes geleid. Zij kwamen in het bezit van een vereenigingsprijs en van een fraaie persoonlijke herinnering. Zondag a.s. wordt de achtste trainings- marsch gehouden over 25 K.M. De start is Zondagmorgen half negen bij het clubhuis, Romerkerkweg 3a. Hi| rukt op naar Beverwijk. (Adv. Ingez. Med.) heemskerk R. K. FABRIEKSARBEIDERS. De R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willi- brordus" houdt Zondag 24 dezer zijn jaar vergadering in het R.K. Vereemgingsgebouw te Heemskerk. WERKVERSCHAFFING OP ASSUMBÜRG. Bij het kasteel Assumburg is men druk be zig met het. rooien van boomen bij wijze van werkverschaffing. Tien arbeiders zijn hier voor aan het werk; binnenkort komen er nog tien arbeiders bij om het houtgewas bij het kasteel op te knappen. Als de oude boomen er uit zijn., zal men beginnen met het aan leggen van wandelpaden en plantsoen, wat de omgeving aardig zal verfraaien, daar de laatste jaren heel weinig aan een en ander gedaan is. STATENVERKIEZING. Door de R. K. Kiesv-ereeniging wordt Zondag a.s. in het R. K. Vereenigingsgebouw een stemming gehouden. CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD Donderdagavond houdt de R.K. Kiesver- eeniging een ledenvergadering in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemskerk. De agen- Door het bestuur zijn candidaat gesteld; C. da meldt o.a. candidaatstelling gemeenteraad Bolten, Joh. Hermanson, J. van Duivenvoor de, P. Klaasse, S. v. d. Kolk A. E. de Wildt en J. de Wit. Door de R.K. arbeidersgroepen zijn de volgende candidaten gesteld; No. 1 A. Zuur bier, 2. A. J. de Wit. 3. G. Kuenen en 4. C. v. Veen. COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK. De Coöperatieve Boerenleenbank houdt Woensdag 27 Februari haar jaarvergadering bij den heer L. Schipper. UITVOERING MEIS JESVEREENIGIN G. Deze vereeniging geeft een looneeiuitvoe- ring op Maandagavond 2 Maart in het R. K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd wordt „Het nest ontvlucht", tooneelspel in drie bedrijven van Stephanus van Cuyck. A.D.O.-FEESTAVOND. De feestavond van A. D. O. belooft ook dit jaar weer een succes te worden. Vele leden zullen er aan meewerken. „Ons genoegen ver leent "medewerking. Voor de verloting zijn weer vele prijzen toegezegd. Auto door locaal trein gegrepen Dinsdagmiddag te omstreeks twee uur is op den onbewaakten overweg op de Kayers- brug nabij Apeldoorn een personenauto be stuurd door den heer F. G. B. handelsreiziger te Amsterdam, door den locaaltrein Apeldoorn Dieren gegrepen. De heer B. die alleen in den wagen zat, kreeg verwondingen aan het hoofd. Hij werd in een nabij gelegen woning binnengedragen waar hem eerste hulp werd verleend. De auto is totaal versplinterd. De trein die na de aanrijding stopte, kwam met ongeveer een half uur vertraging in Die ren aan SCHEEP VA ARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancouver 18 van Los Angeles. Statendam, 1 (n.m.) van Tanger te Malaga Nietheroy, Rotterdam naar Vancouver 17 (9.39 nm.l 740 mijl Z.W. van Land's End. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam 16 17 (n.m.) te Seattle. Danisterdijk. Vancouver naar Rotterdam H 'n.m.te Seattle. Boschdijk, Philadelphia naar Rotterdam 18 uUn.) van Newport News. Maasdam, New-York naar Rotterdam 18 (12 midd.) te Halifax. Binnendijk, Rotterdam naar New-Orleans Jo (v.m.) van Vera Cruz. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Khpfontein (thuisr.) 18 van Marseille. Nijkerk (thuisr.) 18 van Mozambique, heemskerk 19 van Beira naar Rotterdam Aiudra 19 van Hamburg naar Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Rotterdam^ 19 (5 n'm'* van Amsterdam naar Reggestroom 'thuisr.) voor 17 te Liberia, w HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. weuskerk (thuisreis) 19 Febr. van Sydney. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, Vlaardingen naar Bag- noli 17 (5.22 n.m.) 40 mijl West van Niton. Stad Arnhem, Melilla naar Rotterdam p. 17 Gibraltar. Stad Zwolle, Makri naar Rotterdam pass. 17 Gibraltar. Stad Haarlem, 20 (10 v.m.) van Almeria te Rotterdam verwacht. Stad Zaltbommel, Grangemouth naar Sa- vona pass. 18 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 19 van Amsterdam naar Rotter dam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) 19 van Colombo. Gaasterkerk (thuisreis) 18 van Singapoie. Zuiderkerk, 19 van Antwerpen naar Ham burg en pass. Vlissingen. Arendskerk (thuisr.) 18 te Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN Kota Radja, Batavia naar New-York 19 te Boston. KON. NED STOOMBOOT MIJ. Ajax, Danzig naar Amsterdam pas. 18 (9 n.m.) Brunsb. Barneveld, Amsterdam naar Chili. 18 te Cristobal. Calypso 18 van Catania naar Messina. Medea, 16 van W.-Indië te New-York. Orestes, 18 van Patras naar Piraeus. Orion 18 van Valencia naar Amsterdam. Tiberius, 18 van Malaga naar Setubal. Trajanus, Amsterdam naar West-Indië 18 (6 n.m.) 235 mijl Z. van St. Michaels. Venus 18 van Cadix naar Genua. Venezuela, 19 van Barbados te Amsterdam Telaman, Rotterdam naar Alexardrië 18 (10.54 v.m.) 40 mijl O. van Niton. Euterpe, Amsterdam naar Bordeaux pas. 18 Beachy Hd. Ceres, Rotterdam naar Tanger pass. 18 Beachy Head. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe, (thuisreis) 18 (11 n.m.) van Mar seille. Sibajak (thuisreis) p. 18 Febr. (7 v.m.) Pe- rim. Kota Tjandi 19 van Batavia te Rotterdam. Modjokerto (thuisreis) p. 18 (8 n.m.) Kaap del Armi. Kota Agoeng 19 (6 v.m.) v. Hamburg n. Gulf ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisreis) 17 v. Montevideo. Alpherat 19 van Hamburg te Antwerpen Aldabi (uitr.) 18 te B.-Ayres reede. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (thuisr.) 19 v. Southampton. Smialoer (thuisr.). 18 van Port Sudan. Mapia (thuisr.) -p. -17 Gibraltar. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Polyphemus 18 van Amsterdam te Batavia. Stentor, Batavia n Amst. via Londen 18 (10.55 v.m.) 200 mijl Z.W. van Land's End. Medon 16 van Batavia naar msterdam. Achilles, Rotterdam n. Japan 18 (10.9 v.m 48 mijl W. van Land's End. Alcinous, Amsterdam naar Java 18 (12,34) n.m.) 45 mijl Z.W. van Land's End. City of Adelaide Rotterdam n. Dairen 19 v. Hongkong. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Silverhazel, 17 van Bombay naar Vancouver Silvermaple 18 van Vancouver te Calcutta. JAVA—NEW-YORK LIJN. Rhexenor, Java, naar New-York 18 van Port Said. Tabinta, New-York naar Java 17 van Sin gapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjimanoek. 17 Febr. van Macassar naar Kobe. Tjikemban, 17 van Manilla te Hongkong Tjisadane, 17 van Shanghai te Hongkong. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland 18 (3 n.m.) van Amsterdam te Hamburg. Amstelland (uitr.) 18 te Rio Janeiro. Vlootuitbreiding. De Nederlandsche koloniale Tankvaart Maatschappij te 's Gravenhage heeft aan de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij den bouw van het dubbelschroef-tankstoomschip met 6000 ton draagvermogen opgedragen. Groote diepgang. Het met stookolie van Curasao aangekomen Nederlandsche tankmotorschip Merula pas seerde naai* Amsterdam met een diepgang van 8,3 Meter. Lichtboei gedoofd. De lichtboei No. 3 van het Stortemelk bij Terschelling is gebluscht. Bijzonderheden zijn vermeld in de Ber. aan Zeevarmden. Combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Eupatoria wordt heden van Hamburg binnen verwacht om in den gecombineerden dienst met den Koninkiy ken Hollandschen Lloyd in Amsterdam voor Zuid-Amerika te laden. AANGEKOMEN 19 Februari: Texelstroom s.s. Liverpool Rhein s.s. Hamburg Ashlea s.s. Hamburg Zonnewijk s.s. Santa Fé Merula m.s. Curacao Venezuela s.s. West Indië VERTROKKEN 19 Februari: Grete Glad m.s. Rotterdam

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5