DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Alkmaar Arendskerk Ardanbhan Algenib Aludra Attikos Amazone Baarn Boschfontein Bodegraven Brits 11 m Bennekom Berenice Caribia Calypso Cottica Charterhurst Donau Deucalion (Ned.) Daphne Eemland Everolanda Eupatoria Fulda Gaasterkerk Gryfevale Ganymedes Gaasterland Hennes 'Ned.) Hebe 'Ned.) Heemskerk Helsinki Iciar Inhambane Isar Juno (Ned.) Johan de Witt Jagersfontein Klipfontein Kingsbury Melampus Mapia Menes Malvina Myrmidon Michalis Medon Mamura Midsland Montferland Megara Maasland Merope Nij kerk Okeania Orion (Ned.) Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polydorus Pollux Polyphemus Reggestroom S'entor Saarbrücken Seapool Salland Sveti Vlaho Simaloer Stella (Ned.) Saleier Svenor Salawati Tawali Tiberius (Ned.) Towneley Wolsum Winterswijk Wolfram Chili Japan Rosario Santa Fc Rotterdam Huelva. Hamburg Chili Zuid Afrika Chili »a Plata Chili West Indië West. Indië Middell. Zee Wes+ Indië Cardiff J apan Hamburg Caen (v. IJm.) Buenos Aires Santa Fé Hamburg Tapan TaDan La Plata Midd. Zee Buenos Aires Bourgas Wpst Indië Beira Rouaan Bona (v. IJm.) Buenos Aires Tapan Alexandrië Batavia Zuid-Afrika Afrika Follonnica Ned. Indië Batavia Ned. Indië Curacao Batavia Buenos Aires Batavia Curacao New Castle Buenos Aires uracao Tamburg Danzig Buenos Aires Valencia Batavia Batavia. Mexico Hamburg uracao Batavia West Afrika 21 Febr. 11 Maart heden Batavia Oost-Azië Diamante Buenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië Tjilatjap Curacao Batavia Ned. Indië Midd. Zee New Castle (v. IJm.) Santa Fé Servola Hamburg 24 Febr. 10 Maart 27 Febr. 10 Maart 19 Febr. 17 Maart 23 Febr. heden 13 Maart 20 Maart 5 Maart heden 8 Maart Febr. 20 Febr. 26 Febr. 13 Maart 21 Febr. 20 Febr. 25 Maart- 4 Maart 9 Maart 26 Febr. 15 Maart 21 Febr. 28 Febr. 27 Febr. 20 Febr. 27 Febr. 23 Febr. 7 Maart 9 Maart 5 Maart 3 Maart 24 Febr. 20 Febr. 24 Maart 2 Maart 20 Febr. Laatste bericht 18 Febr. te Rotterdam. 6 Febr. van Colombo. 10 Febr. van St. Vincent 6 Febr. vertrokken. 19 Febr. van Hamburg. 12 Febr. vertrokken, vertrekt 23 Febr. 12 Febr. van Curacao. 14 Febr. te Hamburg 14 Febr. van Callao. 27 Jan. te Rosario. 15 Febr. te Valparaiso. 11 Febr. te San Juan. 13 Febr. van Barbados. 18 Febr. van Catania. 12 Febr. van Paramaribo, in lading. 14 Febr. van Penang. in lading. 18 Febr. vertrokken. 14 Febr. vertrokken. 15 Febr. van Las Palmas. 19 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Belawan. 18 Febr. van Singapore. 8 Febr. vertrokken 19 Febr. van Constantza. in lading. 14 Febr. van Izmir. 9 Febr. van Pto Barrios. 18 Febr. vertrokken. 16 Febr. vertrokken. in lading. 6 Febr. vertrokken. 17 Febr. te Dairen. 15 Febr. van Patras. 16 Febr. van Gibraltar. 16 Febr. van Kaapstad. 18 Febr. van Marseille, 14 Febr. vertrokken. 17 Febr. van Pt. Said. 17 Febr. van Gibraltar, pass. 15 Febr. Perim. 3 Febr. vertrokken, in lading. 3 Febr. vertrokken. 16 Febr. vertrokken, in lading. 18 Febr. verrtokken. in lading. 8 Febr. vertrokken, in lading, in lading. 18 Febr. van Mozambique. 13 Febr. vertrokken. 18 Febr. vertrokken. 15 Febr. van Penang. 14 Febr. van Belawan. 16 Febr. van Pto Barrios. 20 Febr. van Bremen. 8 Febr. vertrokken. in lading. 16 Febr. te Liberia. 13 Febr. Gibraltar gepass. 17 Febr. van Genua. 18 Febr. van Madeira. 16 Febr. van Bahia. 6 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Port Sudan. 16 Febr. van Malta, in lading. 2 Febr. vertrokken. 16 Febr. vertrokken. 17 Febr. van Pt. Said. 18 Febr. van Gibraltar. 18 Febr. vertrokken. 15 Febr. van Padang. 18 Febr. van St. Vincent. 16 Febr. te Sfas. 19 Febr. vertrokken. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. J. HoogwoutGrauss d. Bloe- mendaal; C. M. v. d. KloosterNoom z., El zenstraat 2, IJmuiden; J. C. Jongschaap Terpstra d., Kerkweg 8, Velsen; C. M. Heilig- van der Wal z., Heidestraat 18, IJmuiden. Overleden: A. Buis 32 jaren, echtgen. van H. Boon, Krugerstraat 50, IJmuiden; J. J. F. van Willigenburg, 80 jaren, echtgen. van B. v. d. Harst, Bloemstraat 74, IJmuiden, S. Pauwels, 42 jaren, echtgen. van J. Schipper, Kanaaldijk 8, Velsen. VERKOOP VAN GROND. H. M. van de Pieterman te IJmuiden heeft verzocht, aan hem of zijn nader te noemen meester of lastgever tegen den prijs van f 7, per M2, te verkoopen, perceelen bouwterrein ter weerszijden van den P. J. Troelstraweg al daar. uitmakende gedeelten, ter grootte van ongeveer 728 en 288 M2. Verder is door B. Boerrigter te Haarlem verzocht aan hem of zijn nader te noemen meester of lastgever te verkoopen een perceel bouwterrein aan den Terrasweg te Santpoort, uitmakende een gedeelte, ter grootte van on geveer 2445 M2, zulks tegen den prijs van van f 12500,zijnde f 5.50 per M2, voor een gedeelte ter diepte van 30 M., en f 3,— per M2 voor het restant. Ten slotte heeft J. Hartman te Bloemen- daal verzocht, aan hem of zijn nader te noe men meester of lastgever, tegen den prijs van f 5.50 per M2. te verkoopen, een perceel bouw terrein aan den Terraswe.g te Santpoort, ter grootte van ongeveer 2472 M2. In overeenstemming met de adviezen dei- commissie van bijstand in het beheer dei- openbare werken stellen B. en W. voor tot den verkoop van de bovenbedoelde perceelsgedeel ten over te gaan. Alweer een belangrijke verkoopïng van ge meentegrond. De bruto-opbrengst van deze transacties bedraagt niet minder dan ca. f 33,200. een bedrag, dat een aanzienlijke aanvulling voor de kas onzer gemeente be teeken t. DE KLEUTERSCHOOL TE SANTPOORT. Den llden September 1934 werd door den gemeenteraad besloten, aan het bestuur van de stichting Bewaar- en naaischool „Spaarn- berg" gevestigd te Santpoort, toestemming te verleenen om van zijnentwege een neutrale kleuterschool te bouwen op een gedeelte van het terrein aan de Wüstelaan aldaar, dat door de commissie van beheer van gemelde stich ting bij akte dd. 29 Juni 1932, verleden voor den notaris N. J. Hoeflake te Haarlem, aan d- ~~meente in eigendom werd overgedra- g .1, zulks. o.a. onder voorwaarde, dat het ge- 'bcuw na voltooiing eigendom der gemeente zou worden en dat de exploitatie zou geschie den door en voor rekening van de Vereeni- ging „Volksonderwijs" te Santpoort. De bouw der school is thans zoover gevor derd, dat zij spoedig voor ingebruikneming gereed zal zijn. B. en W. stellen daarom voor, ter uitvoering van bovenaangehaald besluit, de school met ingang van een nader door hen te bepalen datum, aan de Vereeniging „Volksonderwijs", afdeeling Santpoort, in exploitatie te gevem cm niet, onder de volgende voorwaarden: 1. het onderhoud van de sohool met al wat daartoe behoort komt geheel ten laste van de Vereeniging en zal geschieden tot genoegen van B. en W. 2. de school zal door de gemeente, doch voor rekening der Vereeniging, tegen brandschade worden verzekerd; 3. alle lasten en belastingen, welke terzake van de school mochten worden geheven, zul len door de Vereeniging worden gedragen en betaald. Het bestuur der Vereeniging heeft zich hiermede vereenigd. SANTPOORT LANDBOUW-VERGADERING De afdeelingen Haarlem en Velsen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw hielden gisteravond een gecombineerde ver gadering in „De Weyman". Na een inleidend woord van den voorzitter van de afd. Velsen, den heer Hannema, trad als spreker op de heer Ir. F. P. Huisman, se cretaris van bovengenoemde maatschappij, die een inleiding hield over de crisismaat regelen. Spr. begon met te verklaren, dat het hoofd bestuur dergelijke gecombineerde vergaderin gen, waarin de crisismaatregelen besproken worden, zeer wenschelijk achtte. De stemming onder den boerenstand is slecht en zulk een stemming- kunnen we in dezen tijd al heele- maal niet gebruiken, aldus spr. Vervolgens bepleit spr. de noodzakelijkheid van organisatie. Individueel is niets te berei ken. Maar is men eenmaal georganiseerd, dan dient men zich bij de meerderheid neer te leggen. Men kan niet verlangen, dat wat de organisatie voorstelt, altijd overeenkomt met eigen wenschen. Voor alles moet men bedenken: „Wij moeten bij elkander blijven, vooral in dezen tijd. Ook moet men niet direct ontevreden zijn op de regeering. Men bedenke, dat zij een re geering is voor het geheele Nederlandsche volk zij geeft onze voorstellen door aan com missies van advies, waarin ook vertegenwoor-, digers zitten van de industrie, de consumen ten, de handelaars, de Kamers van Koophan del enz. Als staatsburgers mogen, gij, mei verwachten, dat de regeering onze eïschen voor 100 pet. inwilligt. Mede doordat de be drijf svrijheid beperkt wordt, is het moeilijk den boerenstand te overtuigen, dat er maat regelen in zijn belang genomen worden. Wat de prijzen voor onze producten betreft, deze moeten zoo worden, dat er voor den boer en zijn gezin een loon overschiet. De omzet moet daarom grooter worden. Aan het ver- grooten van de export kan de regeering wei nig doen, wel aan den binnenlandschen afzet. De Nederlandsche consument wordt echter steeds armer. Verder is de prijs der produc ten veel te hoog, vooral als we kijken, wat de boer in zijn zak krijgt. Stellen we het index cijfer van 1914 op 100, dan is dat van wat de boer thans ontvangt 69, dat, wat de consu ment betaalt 114, terwijl de distributie-kos ten luisteren naar een indexcijfer van 175. De veehouder moet dus van zijn kapitaal nog afstaan aan consument of (en) tusschenhan- del. De groote marge, welke de tusschenhan- del vraagt, is voor den boerenstand het onge luk. Die groote marge is mede een gevolg van het feit, dat er te veel slijters zijn en er geen vrije concurrentie is. Het is onze taak de geesten vooral ook uit andere kringen wak ker te roepen en hierop te wijzen. Onze prijs moet omhoog en die van den consument om laag. De boerenstand beteekent voor een volk veel, sterker, hij is onmisbaar. De Rotterdamsche Kamer van Koophandel heeft gezegd: „Waarom zouden we zelf gerst verbouwen, als we het goedkooper kun nen invoeren?" Braak land geeft echter werk loosheid en deze werkloozen komen ten laste van den Staat. Bovendien zou ons cultuurland achteruitgaan en zouden we niet paraat zijn, als de omstandigheden veranderden. Kunnen onze productie-kosten verlaagd worden? Er zijn 3 groote posten: 1. Arbeids loon. 2. De pacht. 3. Hypotheek-rente. Aan de loonen kan niet getornd worden. In dezen crisistijd zouden echter maatregelen wenscht zijn om via de wet de pachten op redelijk niveau te brengen en het rentepeil te verlagen. Te veel van de steunmaatregelen vloeit nu naar de eigenaars Vervolgens besprak spr. de Invoerrechten op het veevoeder (f 1.50 per 100 K.G.) Als mo tief hiertoe werd aangevoerd, dat het goed- koope voer de productie in de hand werkte. Bovendien had men het geld noodig voor de veenkoloniale en zandbedrijven, waar de menschen ten gronde gingen, en voor de piuimvee-houderij, den gerstcultuur en den tuinbouw. Deze invoerrechten zal de regeering niet opgeven. Er zijn zelfs menschen, ook in onze kringen, die desnoods f 5 invoerrechten zou den willen heffen; dat zou de productie met aangekocht krachtvoer uit het buitenland beperken. Spr. is daar niet zoo direct voor, omdat vele krachtvoeder-gebruïkers voor moeilijke pro blemen zouden worden geplaatst en de Noord en Zuidhollandsche boeren veel minder zou den terugontvangen dan zij betaalden. In deze provinciën toch betalen velen behoor lijke krachtvoeder-rekeningen, meer dan in de andere provinciën en aangezien bij wat men terug ontvangt een andere maatstaf wordt aangelegd, zouden de Noord- en Zuid- Hollanders aan 't kortste eind trekken. Spr. voelt voor productie-beperking, maar zonder verhooging van invoerrechten. Wel wil spr. deze in 't uitzicht stellen, dan kan men er rekening mee houden. Voorts wilde hij het nevenbedrijf de varkenshouderij sterk beperken Dit zou den veehouders ten goede komen. Spr. eindigde tenslotte met den wensch uit te spreken, dat spoedig de tijd zou komen, waarin men zonder beperkende bepalingen zou kunnen leven. DE STAKING IN HET BOUWBEDRIJF. Omtrent de staking bij den aannemer P. P. vernemen wij, dat bij deze staking een 65- tal bouwvakarbeiders betrokken zijn. Het werk omvat den bouw van een 80-tal woningen. Eenige verandering in den toestand is no; niet ingetreden. Behalve de gewone drukte, die men bij der gelijke gebeurtenissen waarneemt deed zich niets bijzonders voor. De stakers onthou den zich van alles was aanstoot zou kunnen geven. TENTOONSTELLING VAN GOEDE EN GOED- KOOPE VOEDING. Na Haarlem en Heemstede komen Sant poort en IJmuiden aan de beurt voor dez< entoonstelling door de Vereeniging Kinder verzorging en Opvoeding en het Nationaal Reizend Museum voor ouders en opvoeders te Rotterdam met behulp van een plaatselijke commissie georganiseerd. Te Santpoort wordt Woensdagavond 20 Fe bruari om 7 uur de zaal in school F (oude in gang) geopend. Om 7.30 zal de kookdemonstra tie door de kookleerares der Daghuishoud school te IJmuiden beginnen. Donderdag en Vrijdag' is de tentoonstelling 's middags er 's avonds geopend. Vrijdag worden dan 's mid dags en 's avonds ook kookdemonstraties ge geven. Dit alles met het doel om alle huis vrouwen, maar vooral haar, die van een zeer krap, ja vaak van een ontoereikend huishoud geld moeten rondkomen, aanwijzingen te ge ven hoe zij haar gezin het doelmatigste voed sel kunnen bereiden, dat óók smakelijk is. In dezen tijd wreekt zich dubbel, dat een groot deel van de vrouwelijke jeugd geen huishoud- onderwijs krijgt. Zij kunnen wel behoorlijk, ja dikwijls zelfs goed koken, maar ten deele ook door gebrek aan warenkennis en aan voe dingsleer zijn zij niet in staat voor haar geld de goedkoopst verkrijgbare voedzame maal tijden samen te stellen. Zoo mogelijk zal deze tentoonstelling met demonstraties gevolgd worden door kookcursussen, waar de berei ding van een heele reeks gerechten geleerd zal worden. Te IJmuiden zal op Woensdag 27 Februari om 2.30 uur op de twee volgende dagen de tentoonstelling in school J in de Hadleystraat komen. Woensdag èn Vrijdag is er 's middags en 's avonds kookdemonstratie. Ook de tentoongestelde dagrantsoenen zijn door de Daghuishoudschool te IJmuiden klaargemaakt. CONCERT LOOFT DEN HEER. Het concert, dat de Chr. gem. zangvereeni- grng .Dooft den Heer", directeur de heer Stephen Jansen zich voorstelde te geven op Donderdag 31 Januari, doch dat in verband met de zietke en het overlijden van burge meester Rambonnet moest worden uitge steld zal zooals reeds gemeld Donderdag 21 Februari plaats vinden. Medewerking verleenen mevrouw Bakker- Wiepkes en de heeren J. A. A. Falk cello en J. E. Falk, orgel. Het programma voor het koor bevat o.a. werken van J. S. Bach, Kools, Alph. Vran- ken enz- MARKTPRIJZEN VAN 20 FEBRUARI. Tarbot per K.G. f 1.20—f 1. Griet per 50 K.G. f 26—f 13. Tongen per K.G. f 1.05f 0.60. Groote schol per 50 K.G. f 12f 8.50. Middelschol per 50 K.G. f 16f 12. Zetschol per 50 K.G. f 26—f 19. Kleine schol per 50 K.G. f 21f 10,50. Bot per 50 K.G. f 7—f 5. Schar per 50 K.G. f 12—f 8. Tongschar per 50 K.G. f 28f 22. Rog per 20 stuks f 14f 9. Vleet per stuk f 3.20f 2.90. Kleine poon per 50 K.G. f 10.50f 7.50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 26.50f 22. Middelsehelvisch per 50 K.G. f 26f 22. Kleine middelsehelvisch per 50 K.G. f 22.50 f 22. Kieine schelvisch per 50 K.G. f 20f 6.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 28—f 10.50. Groote gullen per 50 K.G. f 13f 5.20. Kleine gullen per 50 K.G. f 11f 6. Wijting per 50 K.G. f 8.50—f 2.60. Makreel per 50 K.G. f 15. Heilbot per K.G. f 1f 0.65. Leng per stuk f 1.50f 0.40. Koolvisch per stuk f 0.37f 0.05. Versche haring per kist f 4f 3.90. Groote hake per 125 K.G. f 76. Middel hake per 125 K.G. f 80f 79. Kleinmiüdelhake per 50 K.G. f 32f 28. Kleine hake per 50 K.G. f 25f 8. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Eemmond I-JM. 76 165 manden f 1460. IJsselmond IJM. 78 230 manden f 2150. Perseus IJM. 45 100 manden f 1430. Corry IJM. 21 225 manden f 1930. Vios 4 IJM. 96 120 manden f 2240. Maria IJM. 95 115 manden f 1490. Sperwer IJM. 133 65 manden f 1740. Eveline IJM. 115 200 manden f 1700. Julie Streiff IJM. 159 50 manden f 1320. Christine IJM. 2 245 manden f 2270. Luther IJM. 59 290 manden f 2310. Caroline IJM. 26 750 manden f 4410. Kotter: BRX 1 f 630. MotorloggersKW 56 f 770, KW 105 f 68 KW 172 f 460, KW 49 f 780. BEVERWIJK IJMUIDEN VIERDE KLAS COMPETITIE N. D. B. Gisteravond speelde voor de vierde klas competitie D. C. IJ. IV haar eersten wedstrijd De volledige uitslag luidt: IJmuiden IVHaarlemsche Damclub IV. A. SohagerG. Bakker 0—2 J. HeijerB. Henneke 20 A. J. Visser—H. Andriessen 20 J. J. v. StratenJ. J. Groenewoud 11 Schouten—W. A. Matla 2—0 D. v. OutenaarJ. Merts 11 v. d. Sluis—W. Jonkhof 11 J. Visser—J. v. Garderen 2—0 D. PostmaA. Sonnega 11. v. d. Gaag— M. Zuid 0—2 Totaal 12—3 SCHENNIS DER EERBAARHEID. Maandagmorgen heeft een man nabij Vel- serbeek openbare schennis der eerbaarheid gepleegd tegenover een tweetal dames. De politie heeft een persoon aangehouden, die verdacht wordt van het plegen van genoemd feit, DE B. B. C. BEHAALT EEN EERSTEN PRIJS. Het team van de B. B. C„ dat gevormd werd door den heer en mevr. ir. Spruyt en de hëeren E. Belinfante en P. J. Langendijk. heeft met vel succes deelgenomen aan het nederlaagbridgetournooi van de bridgeclub Alkmaar, waaraan door zeven vereenigingen werd deelgenomen. Het Beverwijksche team behaalde in dit tournooi den eersten prijs. LEZING OVER „DE JONGE KONING". In het kerkgebouw aan de Noorderparklaan werd Dinsdagavond de laatste winterlezing gehouden van de serie lezingen, welke ge organiseerd werd door de" Ver. van Vrij.z. Her vormden. Voor een zeer talrijk gehoor heeft mevr. Joh. v. d. VeenWilson uit Alkmaar een bespreking gehouden over het boek „De jonge Koning" van Oscar Wilde. Spr. heeft daarbij op vaak ontroerende wijze de mooiste gedeelten uit dit litteraire werk voorgedra gen. Aan het slot van den avond heeft de voorzitter zijn voldoening geuit over de zeer geslaagde winterlezingen, welke de vereeni ging dit seizoen heeft gehouden. AANHOUDING. De politie alhier heeft een man aangehou den, die een boete van f 7,20 had te betalen, te vervangen door 6 dagen hechtenis. De man verkoos het laatste en is op transport gesteld naar Haarlem. VECHTPARTIJ TUSSCHEN VROUWEN. Twee vrouwen, waarvan er een te Heems kerk woonachtig was, kregen over de een of andere kwestie ruzie. De twist liep zoo hoog, dat de kijvende vrouwen het met woorden blijkbaar niet afkonden. Zij vlogen elkaar in het haar en beide partijen takelden elkaar nogal toe. Een van de twee vrouwen, die zich blijkbaar het meest in haar recht voelde, heeft bij de politie aangifte wegens mishandeling gedaan. WOENSDAG 20 FEBRUARI '35 768.3 U m.M. i, meldt: Hoogste barometerstand Marseille en Zuerich. Laagste barometerstand 721.1 Vardö. en voorspelt: Krachtigen aanvankelijk tijdelijk achtigen later afnemenden Zuidelijken Westelijken wind. Betrokken tot zwaar wolkt. Later opklarend. Af en toe regen \m zachter 's nachts. Later mogelijk iets kouder Barometer Hedenmorgen 9 uur Neigüig: Achteruit. Thermometer Hoogste heden Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHTJI8 Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Donderdag v.m. 4.53 uur; n.m. 5.01 uur Vrijdag v.m. 5.22 uur; n.m. 5.32 uur Zaterdag v.m. 5.52 uur; n.m. 6.04 uur' I 755 m.M 47 P. 40 p. 44 p. De nieuwe Minister van Waterstaat. Benoeming omstreeks half Maart te verwachten. Ir. Sebbelee niet de uitverkorene. DRIEHUIS GOUDEN ECHTVEREENIGING. Dinsdag 26 Februari hopen de'heer G. M. Hildering en mevrouw M. A. S. Hildering Klarenbeek, wonende Zeeweg 316 alhier hun gouden echtvereeniging te vieren. Beiden mogen zich ondanks hun hoogen leeftijd in een goede gezondheid verheugen. De heer en mevrouw Hildering zijn afkom stig uit Amsterdam, waar de heer Hildering werkzaam was als schilderspatroon. Hij heeft zich veel bewogen op vereenigingsgebied op godsdienstigen grondslag. Verder bekleedde de a.s. bruidegom gedurende ruim 37 jaar de functie van voorzitter van het Armbestuur in wijk 20. De vier kinderen, die uit het huwelijk wer den geboren, zijn allen nog in leven. KEGELEN. HAARLEMSCHE KEGELBOND. De Haarlemsche Kegelbond houdt zijn wedstrijd om het clubkampioenschap op de Zaterdagen 2 en 9 Maart en de Zondagen 3 en 10 Maart in het gebouw aan de Tempe- liersstraat. Onze Haagsche correspondent seint ons: Het dezer dagen in een deel der pers ver- breide bericht, dat Ir. H. W. Sebbelee de uit verkorene voor de functie van Minister van Waterstaat zou zijn is volkomen onjuist. Toch begint het oogenblik te naderen waar op Dr. Colijn de portefeuille van dat Departe- ment, die hij tijdelijk torst, aan den deflni- tieven minister zal kunnen overdragen. Daar op zinspeelde hij zelf gisteren terloops, bij het debat over de Indische begrootingen toen hij den heer van Boetzelaar van Dubbeldam ge ruststellend toevoegde, dat het tijdstip niet meer zoo ver verwijderd schijnt te zijn, waarop de Minister van Koloniën zich niet langer ook nog met zorgen van een ander departement belast zal zien. Van onzen zegsman, die ons kon verzekeren dat de heer Sebbelee niet de uitverkorene is, vernamen wij dat er op dit oogenblik wei ernstige onderhandelingen gaande zijn met iemand anders, die ons werd aangeduid als „representatief liberaal" en ingenieur. Bedoe ling dezer omschrijving was, aan te geven, dat elkeen die de politieke leaart van het land kent, bij het vernemen van den naam van dengene, met wien men in besprek is, terstond zou zeggen: „O ja, die behoort tot den Vrij heidsbond!" Vermoedelijk zal er met de onderhandelin gen nog wel eenigen tijd gemoeid gaan en is het optreden van den nieuwen minister van Waterstaat niet veel eerder dan omstreeks half Maart te verwachten. Minister Colijn zou zelf eerst nog de Zui- derzeebegrooting en die van het Verkeersfonds in de Kamer verdedigen. Aanslag op bureau van Maat schappelijk Hulpbetoon. Vier personen aangehouden. Vermoedelijk een demonstratie beoogd. Op het gebouw van Maatschappelijk Hulp betoon te Rotterdam is, in den nacht van Maandag op Dinsdag, naar wij gisteren reeds in een groot deel onzer oplage hebben ge meld een soort „bomaanslag" gepleegd. Om half drie werden bewoners in de omge ving van dit gebouw, dat aan het Achter klooster grenst, opgeschrikt door een hevi- gen slag. Politie snelde toe en vond een uit elkaar gesprongen stuk gasbuis, dat in een putje, dat dient voor luchtverversching van de kelders, in den gevel van het gebouw was neergezet. Deze gasbuis was uit elkaar gesla gen. De schade die daardoor werd aangericht is gering. Een aantal ruiten van het gebouw zijn gesprongen; de muur evenwel is onbe schadigd gebleven. Onmiddellijk arresteerde de politie drie mannen, die in de omgeving op verdachte wijze rondslenterden. Dinsdagmorgen is nog een vierde persoon aangehouden. De mannen behooren tot een Communistische vereeniging en men vermoedt, dat zij met de ontploffing van de namaakbom een demonstratie hebben beoogd. De mannen ontkennen echter iets met de explosie te maken te hebben. Niettemin worden zij in arrest gehouden. Een officier van de Artillerieinrichting aan de Hembrug, zal een onderzoek instellen naar de springstof die gebruikt is. Hoe de buis to- ontploffing is gebracht, heeft men tot dusver nog niet kunnen vaststellen; vermoedelijk 1s een lont gebruikt. KRACHTSPORT. HAARL. KRACHTSPORT-VEREEOTGING „HAARLEM". Men schrijft ons: De Haarlemsohe Krachtsport Vereeniging „Haarlem" zal Zaterdagavond 23 Februari in het gebouw „Olympia" haar 10 -jang staan vieren. In deze tien jaren heeft deze vereeniging vele moeilijkheden overwonnen, aan successen op wedstrijden heeft ne haar niet ontbroken. Een woord van 10 komt zeker toe aan de heeren N. Hartlij J. de Ruiter en H. M. de Wolf, die gedurenae deze tien jaren als instructeurs fungeerde Leden en sportvrienden zullen het humor» tisch gedeelte van den avond verzorgen, volgende heeren zijn van de oprichtim, onafgebroken als lid verbonden geweest- J. Dorlandt. N. Harting, H. Hooning. ö-V Kensen, H. Kokkelkoren, P. Kruijer, P lema Sr., J. de Ruiter, A .G. Sshelfer. f Vierwind en H. M. de Wolf.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6