HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG NO. 93 DONDERDAC 21 FEBR. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.2U dIus 5 cents incasso,*losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. i, abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig m de registers ïdn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ird en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- "jfgrd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000-bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door.de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De kabeljauwvisscherij in de Noordzee. Dl EINDSTRIJD OM DEN MEESTERTITEL. Valt Zaterdag de beslissing? Zaterdagmiddag vier uur zal Ligthart be ren z'n grootsten concurrent den Rotter dammer Janneman moeten spelen in Den Haa°- Na deze partij resten nog twee ron den "waarin Lig'thart nog Kaan en Idzerda en Janneman den Hagenaar J. Kalden en Kaan te ontmoeten krijgt. Ongetwijfeld beeft Janneman dus zwaarder program. Mocht Ligthart er dus in slagen aesonods te gen Janneman remise te spelen dan geven Trij Ligthart 80 procent kans dat deze den meestertitel verovert. De uitgestelde partij Kalden—-Bakker welke deze week is gespeeld Wist Kalden te winnen. Zaterdag ontmoe ten dus elkander: 5e ronde: JannemanLigthart Idzerda—Leyte Böhe—Bakker Kalden—Kaan Zondagmorgen te 11 uur ook in de „.Galerij" te Den Haag: Ligthart—Kaan Janneman—Kalden Idzerda—Böhe De stand luidt thans: Ligthart 4 3 10 7 Janneman 4 3 10 7 Kalden 4 2 1 15 Bakker 5 2 12 5 Leyte 5 12 2 4 Böhe 4 0 3 1 3 Idzerda 4 0 2 2 2 Kaan 4 0 1 3 1 péOPAGANDA-UITVOERING WILHELMINA. De Christ, muziekvereeniging Wllhelmina, directeur de heer P. Polderman Sa\, gaf in de Witte Bioscoop een druk bezochte propa- ga nda- u itvoering Het muzikale gedeelte van dezen avond was door het harmoniecorps slechts schraal bedeeld: 1 koraal, 2 marschen en 1 kleine ouverture en we waren aan het einde van het optreden van Wilhelmina. Mén heeft ongetwijfeld met den smaak van het publiek rekening vallen houden en het zwaartepunt naar de op te voeren klucht verlegd, omdat het hier meer een kas- en propaganda- avond voor het corps gold. Nu, daar zal Wil helmina wel geen klagen over gehad heb ben! Variatie bracht het programma zeer ze ker. Er was een geanimeerde verloting met een groot aantal fraaie prijzen; er werd een één-acter,' „Wantrouwen" getiteld, opge voerd tot groot vermaak der aanwezigen; er" heerschte een opgewekte stemming en zoo heeft deze uitvoering wellicht aan het doel, dat de vereeniging zich gesteld heeft, be antwoord. De heer K. Brouwer, voorzitter van Wilhel mina. opende met een korte welkomstrede. Tevoren had men gemeenschappelijk PsaÜn 344 gespeeld en gezongen en was de voor zitter in gebed voorgegaan. Naar wij vernamen zal men in het najaar met een grootsch opgezet officieel concert komen. Nu studeert men voor het op a.s. Hemelvaartsdag te houden concours, uitge schreven door de kapel der Albert Heijn's fabrieken te Zaandam, waar Wilhelmina voor ingeschreven heeft. En uitkomen zal in de eerste afdeelin-g Harmonie. De Residentiemarsch van Willy Schoote- meijer, de Feestmarsch van kapelmeester J. R. van der Glas en G. Gadenne's ouverture fantastique Neptunus vormden het gedeelte, waar Wilhelmina een werkend aandeel in had. De uitgevoerde nummers werden waar- deerend beklapt. De leider van het tooneelgroepje, dat steeds de avonden van de vereeniging met een 1-acter opluistert, de heer De Niet. werd door het bestuur als bewijs van appreciatie voor zijn werk tot eere-lid van Wilhelmina benoemd. OPEN ZITTING „IN VEILIGE HAVEN". Woensdagavond hield Loge „In Veilige Haven" no, 70 der I.O.G.T. in haar vereni gingsgebouw aan de Oranjestraat een open zitting welke slechts matig bezocht was. Met het zingen van lied 25 uit de Tempelieren- zangbundel werd de vergadering door Mevr. KonkelaarBlok geopend. Hierna speelde de heer R. Kofman het Allegro 2e orgelconcert van Handel. Na dit zeer mooi vertolkte werk werd gede clameerd uit „Gij Vrouwen", anti-oorlogsboek, door Zr. Kroon—Kunecke. Dit beschrijft het leven van de Engelsche chauffeuses aan het front die klaar staan aan een station om do gewonden verder te vervoeren die met den trein aangebracht worden. Na dit gloedvol voorgedragen stuk anti- ooriogspropaganda speelde de heer Kofman hog eenige orgelsoli van Grieg. Hierna kreeg de spreker, de heer Meylink, het woord. Deze sprak over „De drankstrijd en de I.O.G.T." Hij besprak hier het werk der Orde in en buiten de vergaderingen. Na den spreker was er pauze en werd een kopje thee gedronken. Hierna werd door mevr. Kroon—Kunecke nog „De Straatlantaarn" ge- aeclameerd. Als slot werden om de kosten te dekken eenige prijzen verloot, waarna te half elf deze bijeenkomst met een opwekking tot aanslui- hng bij de I.O.G.T. gesloten werd. NIJVERHEIDSONDERWIJS De Vereeniging voor Nijvea'heidsondzrwi.vs m Kennemerland houdt Vrijdagavond 1 Maart a-s een ledenvergadering in de Nijverheids school De agenda vermeldt o.a. verslagen van den Vangstvoorspellingen voor 1935. Michel Graham van het Visscherijlaborato- riiun te Lowestoft heeft in een hoogst belang rijk rapport interessante mededeelingen ge daan aangaande voorspellingen omtrent de kabeljauwvisscherij Reeds gedurende drie jaar zijn deze voor spellingen bekend gemaakt en telkenjare zijn ze tamelijk goed uitgekomen. Nadere bijzon derheden omtrent de wijze van voorbereiding der voorspelling zijn opgenomen in het verslag van het Britsche Ministerie van Landbouw en Visscherij. Men is met deze wetenschappelijke voorspel lingen thans zoover gevorderd, dat men vang- resultaten van kleine kabeljauw één jaar er die van groote kabeljauw drie jaar tevoren kan voorspellen. Het genoemde rapport houdt zich echter alleen bezig met de groote kabel jauw, groot genoeg om in het a.s. voorjaar op gezocht te worden. In deze voorspelling zijn de te verwachten uitkomsten gebaseerd op vis scherij, uitgevoerd met le klas stoomtrawlers op de gronden, gelegen tusschen 54 graden 3ü' en 50 graden 21" N.B. en O graden tot 1 graad O.L. In voorgaande jaren werd geschat, dat gemiddeld door alle le klasse trawlers, visschende in dit bij Flamborough gelegen gebied in 10 uren visschen in de maanden Fe bruari. Maart en April zou worden gevangen in 1932: beneden het gemiddelde, in 1933: 58 stones, in 1934: 54 st. De werkelijke vangsten waren: in 1932: beneden het gemiddelde, in 1933 60 stones, in 1934: 49 stones. In 1934 was de voorspelling er dus min of meer naast, maar toch niet zoodanig om te zeggen dat de methode niet deugde. Indien de uitslagen van 1935 evenveel beneden de voor spelling zijn, zal getracht moeten worden, de methode te verbeteren, teneinde ze met de verandering in de visscherij in overeenstem ming te brengen. De voorspelling voor hetzelfde gebied en hetzelfde aantal schepen voor 1935 is: 51 sto nes vooi- 10 uur visschen. Het is slechts weinig meer dan in 1934, een jaar- dat als een middel matig jaar beschouwd kan worden. Men kan de gedane ondervinding gebruiken om vast te stellen in hoeverre deze voorspel ling van de werkelijkheid afwijkt. Natuurlijk mag zich geen belangrijke wijziging voordoen in het aantal trawlers, dat aan de visscherij deelneemt. De kansen zijn 10:1 dat de op brengst zal bedragen tusschen 44 en 58 stones, ze zijn 4:1 dat de opbrengst bedraagt tusschen 46 en 56 stones en het is onwaarschijnlijk, dat de opbrengst bedraagt tusschen 48 en 54 stones. Deze getallen gelden voor den geheelen paai- tijd. Gedurende een zekeren tijd van het sei zoen kan nog een beter resultaat verwacht worden. Ook zal de eene trawler het beter ma ken dan de andere. De getallen moeten dan ook als een gemiddelde worden beschouwd. Zeer ruim genomen kunnen de gegevens gebruikt worden als een richtsnoer voor de ge- iieele Noordzee en voor het geheele jaar. Als het getal beneden het gemiddelde is, is de ge heele visscherij gewoonlijk ook hier beneden, is het er boven dan kan voor de geheele Noord zee een goede kabeljauwvisscherij verwacht worden. Voor 1935 is de voorspelling 5 pCt. bo ven het gemiddelde. Voor 1936 zijn de aanwij zingen veel gunstiger; verdere bijzonderheden voor laatstgenoemd jaar zullen nog nader worden medegedeeld. GRATIA-PLATO. De gymnastiekvereeniging Gratia-Plato zal op Maandag 25 Februari haar jaarvergadering houden in Het Wapen van Velsen, Stations weg te IJmuiden-Oost. De agenda vermeldt behalve de jaarversla gen van den secretaris en den penningmeester het kiezen van twee bestuursleden in bestaan de vacatures en het verkiezen van een nieuwen leider. Een belangrijke vergadering dus. RADIO-RICIITINGZOEKER ALS STORM- AANWIJZER Op het stoomschip Hagen der HAPAG-lijn is men tot de interessante ontdekking geko men, dat het met behulp van de radio-peilin- stallatie aan boord mogelijk is, richting en beweging van stormgebieden vast te stellen Zoo meldt het Duitsche scheepvaartblad Hansa. Dit verschijnsel zou hierop berusten, dat de onweders in de stormgebieden door hun atmosferische ontladingen electrische golven opwekken en uitstralen en daarbij op een soortgelijke wijze als draaalooze zenders werken. Dat radio-ontvangtoestellen op deze ontladingen maar al te goed reageeren is al len radio-luisteraars maar al te goed bekend Met behulp van gerichte ontvangst, dus met behulp van radiorichtingzoekers of -pei lers is de richting der onweerszones, en na eenigen waarnenUngstij-d ook de bewegim ervan, volgens de I-Iag-en zeer goed vast te stellen. Onze radio-medewerker teekent hierbij aan. dat hem uit zijn langjarige practijk met den richtingzoeker gebleken is, dat zulk een plaats- en 'oewegingsbepaling slechts moge lijk is bij ververw ij derde onweersbuien en nog slechts dan wanneer die zich op een bepaalde plaats in de atmosfeer bevinden en dus niet over een groot gedeelte der luchtlagen ver spreid liggen. Daarom is de conclusie, waartoe de redac tie van het blad komt wel eenigszins optimis tisch! Deze luidt n.l.: Zoodoende heeft de richtingzoeker, be halve op navigatie-gebied ook nog een belang rijke meteorologische taak te vervullen, daar secretaris en den penningmeester, vaststel- men er de onweder- en stormgebieden mede bng begrooting, verkiezing van twee bestuurs- I kan vaststellen. Zoodat op de schepen ter be leden wegens periodieke aftreding van de I veiliging van verkeer en passagiers vroeg- fieeren J. h. A. Kruimel en J. D, B. Olie enz. tijdig maatregelen genomen kunnen wordend). DAALDERS NOOTJES 1 ij ERICSSONSTR.KSLUISPU TEL.4400 ZEEWEG 263 -r- IEL.5220 BEVERWIJK, J. v. SLOTEN, ALKMAARDERWEG 95 (Adv. Ingez. Med.) GEMEENTE GASBEDRIJF KRIJGT EEN TÓONKAMER. Naar wij vernemen zal in het groote winkel >and op het Kennemerplein hoek Kennemer- 'aan, waarin voorheen was gevestigd dé zaak van den heer J. v. d. Broek een toonkamei- van het gemeente gasbedrijf gevestigd worden. De winkelruimte van dit fraaie hoekhuis is voorloopig voor den tijd van één jaar door het bedrijf gehuurd. Aan een draadje. (Te Sydney bleek een jongeman, die wegens acuut maaglijden werd geopereerd, 130 stukjes ijzerdraad van verschillende afmeting te hebben ingeslikt.) De wereld voedt toch zonderlinge snaken, En als u dit nog niet goed wist wellicht, Dan kunt u nu tot die conclusie raken Op grond van dit Australisch draadbericht. Het komt wel voor, dat kleine jongens dreigen. Wanneer zij twisten bij het spel op straat: Pas jij maar op, mijn broer zal je wel krijgen. M'n groote broer en die pruimt ijzerdraad. 'k Weet niet of dit geval zoo'n groote broer is, Die 't beeld in werklijkheid heeft omgezet. Maar ik weet wel. dat ijzerdraad geen voer is, Dat je kunt eten, zonder dat 't je let. Dacht hij soms; eiken dag een ijzerdraadje, Dat is een draadversperring in het jaar, Het kan wel zijn, maar zulk een spijs verzaadt je De maag toch niet, al ligt ze daarin zwaar, Zijn leven bleef aan ijzerdraadjes hangen. Maar hij is met succes geopereerd. En zijn familie kan nu slechts verlangen. Dat hem de schrik dien smaak heeft afgeleerd Want ijzer mag den zwakken kracht hergeven Maar ijzerdraad is slechte medicijn, Als je den draad wilt vatten van het leven Moet je inwendig ijzer draadloos zijn. P. GASUS. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING. Vrijdagavond a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging een concert in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem. Solist is de concertmeester der H.O.V. Hans Bij vanck; dirigent Frits Schuurman. Hans Bij- vanck solieert met Glazounow's vioolconcert. De H.O.V. voert uit: Ouverture Le Roi d'Ys van Lalo-, R-aibaud's La Procession nocturnu. Divertimento voor -klein orkest van Bunge en de Tweede Symphonie van Loots. TERAARDEBESTELLING A. BUIS. Onder zeer groote belangstelling vond gis termiddag op de Algemeene Begraafplaats alhier de teraardebestelling van wijlen den heer A. Buis plaats, die zooals wij reeds heb ben medegedeeld, dezer dagen plotseling is overleden. De heer Buis had tijdens de onder handelingen inzake de nieuwe contracten in het visscherijbedrijf de leiding van het comité van actie op zich genomen. Vele honderden havenarbeiders en zee-vis- schers hadden zich reeds geruimen tijd voor dat te halfdrie de stoet op de begraafplaats arriveerde aldaar verzameld. De baar was ge heel met kransen en bouquetten bedekt en ook in den stoet werden nog vele kransen meegedragen. Nadat de baar In het graf was neergelaten heeft een viertal sprekers namens het hoofd bestuur der C. P. H., de afdeelingen Haarlem der C. P. H. en namens de R. V. O. den over ledene als een goed kameraad herdacht. Vlagverwisseling. De Finsche stoomschepen Uuras en Hel sinki, welke weder onder Nederlandsche vlag gebracht zullen worden zijn thans te Amster dam aangekomen, resp. met fosfaat van Huelva en in ballast van Rouaan. Weer een Larensche kwestie voor de rechtbank. Ongeoorloofde 1 Mei-optocht zou zijn gehouden. VELSEN AANGAAN VAN EEN GRONDRUILINO. In 1933 is. met vergunning van B. en W. op het perceel hoek Aiberdingk Thijmlaan en Bloemendaalschestraatweg te Santpoort, een winkelhuis gebouwd. Bij de plaatsing van het voortuinhek voor dit perceel bleek de wen- schelijkheid, dat de gemeente de beschikking kreeg over een gedeelte van voormeld en een jedeelte van een aan de gemeente Bloemen daal toebehoorend perceel, zulks ten behoeve van de doortrekking van het voetpad en van een latere verbetering van het gedeelte van de Aiberdingk Thijmlaan, dat op het grondge bied dezer gemeente ligt. De gemeente Bloe- mendaal verleende daartoe, desgevraagd, hare medewerking en stond aan de gemeente af het jeheele haar toebehoorend perceel, groot 230 M2, terwijl ook de eigenaar van het in den aanvang genoemde perceel, H. Bakker te Santpoort, zijn medewerking toezegde. Deze medewerking zal dan hierin bestaan, dat hij aan de gemeente afstaat een gedeelte, ter grootte van ongeveer 15 M2, van zijn grond, in ruil tegen het gedeelte, ter grootte van on geveer 7 M2, van het van de gemeente Bloe- mendaal ontvangen perceel, dat buiten het zuidelijk trottoir van de Al-berdingk Thijm laan komt te liggen. Met deze oplossing kun nen B. en W. zich vereenigen. Zij stellen voor, de grondruilin-g aan te gaan en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij de stuk ken is gevoegd. DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: 531 bouwvakai-beiders, 394 metaalbewerkers, 20 kantoorbedienden-,-29 huisbedienden, 46 hout bewerkers, 402 zeevisschers en havenarbeiders, 724 losse en fabrieksarbeiders en 371 in overige beroepen; verder personen beneden 18 jaar 9 bouwvakarbeiders, 30 metaalbewerkers. 12 kantoorbedienden, 17 huisbedienden, 1 vis- scher, 60 losse en fabrieksarbeiders en 14 in overige beroepen. Het totaal aantal ingeschre ven werkzoekenden bedroeg derhalve 2660. Twee jeugdige Nederlanders in Duitschland veroordeeld. Wegens overtreding der dcviezenbepalingen. Voor de rechtbank te Kleef hebben Woens dag twee jonge Nederlanders terecht gestaan uit Nijmegen en uit Berg en Dal. Deze waren op 14 Januari jl. gearresteerd onder be schuldiging van overtreding der deviezen- bepalingen. Hun was ten laste gelegd, dat zij verscheidene malen .met reischeques naar Duitschland ware-n gekomen, welke zij te Dusseldorf inwisselden, waarna zij met de ontvangen manken naar Nederland feerug- keerden. Toen zij gearresteerd werden, verklaarden zij. dat zij terug gingen naar Kranenbur„ nabij de grens om met relaties in Nederland te t-elefoneeren over het aankoopen van een radiotoestel, daar zij met dit doel naar Duitschland waren gegaan. Zij zouden toen te weinig geld bij zich hebben gehad en wil den hun opdrachtgever vragen of deze met een mindere kwaliteit radiotoestel genoegen kon nemen. De rechtbank hechtte aan deze verklaring geen geloof en veroordeelde de beide jonge mannen ieder tot anderhalf jaar gevange nisstraf en 4000 Mark boete. Waarschijnlijk zullen beiden in hooger beroep gaan. Klachten over hardhandig optreden der politie. Wederom hield een Larensche kwestie de rechtbank te Amsterdam Woensdag bezig. Op 1 Mei jl. werd te Laren een optocht ge houden. waarvoor door den burgemeester de vereischte vergunning niet was gegeven. In dien optocht werd een kar meegevoerd, waar op een bord stond aan beide zijden voorzien, van opschriften. Door de deelnemers wer den in spreekkoor en afzonderlijk voor den burgemeester beleedigende uitroepen geuit, waardoor de orde werd verstoord. Een in specteur van politie, een hoofdagent en twee agenten rukten uit om den optocht te ont binden en de ordeverstoring te doen ophou den. De verdachten zouden zich tegen den agent Frijbers hebben verzet. Aan Van der P. was ten laste gelegd, dat hij tegen den agent was opgëloopen. Aan het O.S.P.-raadslid van P. was ten laste ge legd. dat 'hij met, opgeheven en gebalde vuisten op den agent F. was toegeloopen, terwijl oc-k verdachte W een kellner, en verdachte Van der V. de vrouw van het raadslid Van P. een dreigende houding tegen den agent zouden hebben aangenomen. Aan Van der P., was bovendien nog ten laste ge legd, dat hij had geroepen ..Van Nispen is een moordenaar". Deze woorden zouden ook zijn gebezigd door H. B., mon'teur fee Laren. Verd. Van P. stelde den inspecteur een groot aantal vragen over de wijze waarop de politie tegen hem is opgetreden. Hij heeft zes of zeven dagen bloed opgegeven. De in specteur kan zich hier niiet al te veel van herinneren. ..Het is zoolang geleden en we hebben zooveel emoties doorgemaakt". Door de verdediging waren niet minder dan achttien getuigen a decharge opgeroe pen. Verschillenden van hen verklaarden-, dat er geen optocht werd gehouden, maar een colportage tocht. Anderen zeiden, dat de politie terstond met den blanken sabel is gaan slaan, nog vóór dat getracht was d« kar in beslag te nemen. Tal van getuigen verklaarden pertinent-, dat verd. Van P. brochures in zijn hand had, toen hij werd geslagen. De burgemeester van Laren, Jhr. Van Nispen van Seven a er was eveneens a déchar ge opgeroepen. Hem werd gevraagd, wat den verdachten oorspronkelijk was ten laste gelegd, bij het eerste verhoor. Getuige: Dat weet ik niet meer zoo pre cies. Verdedigster: Is het proces-verbaal voor gelezen? Getuige: Toen niet! Verdedigster: Later wel? Getuige: weet dit niet precies meer. Verd. Van P.: Herinnert u u niet. op het politiebureau tot mij te hebben gezegd: „je bent er relatief goed afgekomen?' Getuige: Neen maar het is niet onmo gelijk. Van P.: Herinnert u zich, dat op de twee plaatsen, waar ik onderhui-dsche bloedingen had mijn kleeren waren doorgesneden. Ik ben nog op het bureau terug gekomen om dat te la-ten zien. Getuige: Ja, dat waren die wonden m de borst en in de lendenstreek. Verdachte: Waarom is uw belofte niet vervuld, dat dit- in de dagvaarding zou wor den opgenomen? - Getuige: Ik vond da-t niet van beteekents. De officier van justitie achtte ten op zichte van de verdachten v. d. P., W„ van P. en mevrouw van P. wederspannigheid bewe zen. Er werd een optocht gehouden, welke ver boden was. Men voerde een kar mede. die omstuwd was door een aantal menschen. De politie-ambtenaren waren in de recht matige uitoefening van hun functie. Tegen elk der verdachten v. d. P., W„ en van P. eischte spr. wegens weerspannigheid in vereeniging zes weken gevangenisstraf; tegen verdachte B. wegens beleedigmg veertien dagen en tegen mevr. van P. veer tien dagen voorwaardelijk met- twee jaar proeftijd wegens weerspannigheid en belee digmg. De verdedigster mevrouw Mr. C. de Ruy- ter de Zeeuw kwam tot de conclusie, dat de verdachten moesten worden vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs, subs, dat zij ont slagen moesten worden van rechtsvervolging. Ten aanzien van mevr. van P. drong pl. aan op de minimum geldboete; zij immers uitte de beleediging toen zij zag, dat haar man ernstig was mishandeld, De rechtbank zal 6 Maart vonnis wijzen. DE POSTYTLUCHTEN. Aneta-Vaz Dias meldt dat bij de KLM. bericht is binnengekomen dat de „Havik" op de thuisreis te Marseille is aangekomen. .e Prins van Wales vertoeft momenteel incognito te Weenen. Volgens de berich ten blijkt de bevolking echter in het geheel niet door het „incognito" op een dwaalspoor te zijn gebracht BOERDERIJ EN VEE VERBRAND. Een groote brand heeft de boerderij van den heer Bemelmans te Hulsberg nabij Heerlen geheel verwoest. De veestapel, bestaande uit vijftien varkens, tien koeien en 150 kippen is in het vuur omgekomen. Een groote hoeveel heid graan ging verloren. De paarden konden worden gered. De brand, waarvan de oorzaak onbekend is, sloeg spoedig over naar de belendende per- ceeleii, bewoond door de familie N. Door tij dig ingrijpen van de brandweer kon voorko men worden, dat ook deze perceelen een prooi der vlammen werden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats Verzekering dekt de schade.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1