De stand der Europeesche onderhandelingen. hft belangrijkste nieuws THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST Radio-Programma pnNDERPAG 21 FEBRUARI 1935 BUITENLAND. Meening in Engelsche politieke kringen- Aigemeene pacificatie van Europa voorop. Vier belangrijke punten. Simon's bezoek aan Hitler zeer waarschijnlijk geacht. Het standpunt van Rusland. meer moet oriënteeren naar den kant van China wegens de vitale noodzakelijkheid van een uitbreiding van den Japanschen handel op de Chineesche markt. Italië, ENGELAND order voorzitterschap van minister-presi- 7. MacDonald. ia Woensdag het Engelsche Mnêt bijeengekomen, teneinde zich uitvoe- V Se te houden met het Duitsche ant ra |r~fn de Engelsch-Fransche voorstellen. iJbinet beschikte over het standpunt He ontwapeningscommissie der regeering, r beraadslaagd had over de verdere behan- "SinTran de met het protocol van Londen m ïïhpnd staande problemen, nfpciioon over het resultaat der kabinets- S zichzelve weinig verluidt, wordt er welingelichte Engelsche kringen op gewe- ,-,i als eerstvolgende stap een hernieuwd wb.Fransch overleg langs diplomatie- 5 verwacht kan worden. Set a s bezoek van den Engelschen minis- van 'biiiteniandsche zaken. Sir John Simon r Parijs wcrdt niet in verband gebracht S He nieuwe zitting, aangezien het hier be- i eft een reeds langen tijd geleden ontvangen ■lieSieln» aan Simon, in het kader van de uitnoou.j" =ov..crh„ dagrbiad „Temps" geor- Soirde^reks^ezingèn over buitenland- Se politiek, een rede te houden over het irinehe parlementarisme. Het wordt echter Piet uitgesloten geacht, dat Simon die Don- 28 Februari in Parus vertoeft, de ge- lwienheld zal benutten voor een gedachten- wSeling met de voor de Fransche buiten- uwbrfie politiek verantwoordelijke figuren, wral de diplomatieke besprekingen over bel Duitsche antwoord op dien datum tot een oinrie ziin gekomen. inpolitieke kringen in Engeland wordt de J'tand als volgt omschreven: Voordat het Seestelde luchtpact nader kan worden be sroken is het noodzakelijk de achtergronden het totaal der Londer.sche voorstellen in een duidelijk licht te stellen. Bij de beoor- Hpellnv van nit groote problemencomplex moe ten alle betrokken mogendheden er aan den- tra 'dat het duidelijke doel van de Engelsch- Fransche voorstellen de aigemeene pacificatie tan Europa is. Het bereiken van dit doel ban,t af van de behandeling van h» volgende vier problemen: 1 De stabiliseering van den politieken toe stand in het Oosten van Europa; v de beveiliging van Oostenrijk: si de versterking van de Volkenbondsge- dachte; 4. de terugkeer van Duitschland op de plaats d!e het gerechtigd is in te nemen. 'Mochten de onderhandelingen over deze problemen met succes voortgezet worden, dan voM, naar de Engelsche opvatting, de nood zakelijkheid van een preciseering van het Duitsche standpunt met betrekking tot de in het Londensche protocol opgeworpen veilig- heidspactproblemen. Dit vormt een voor waarde voor het afsluiten van de luchtcon- ^De^recente belangrijke ontwikkeling in de bemoeiingen een regeling der Europeesche aangelegenheden te bereiken, zal volgens een V/oensdagavond laat in Londensche parle mentaire" kringen verspreide mededeeling waarschijnlijk een bezoek zijn vair Sir John Simon aan Berlijn. Sir John zal daar dan met Hitier den toestand bespreken. Wel is waar is nog geen oefinitief besiuit genomen, doch een dergelijk bezoek wordt beschouwd te zijn een gewenschte methode Voor de voortzetting der aangevangen onderhandelingen. De Fransche ambassadeur tè Moskou Alphand, heeft den Volkscommissaris voor Buitenlandsche Zaken, Litwinof een bezoek, gebracht en hem medegedeeld, dat het de Fransche regeering zeer intei-esseert wat het standpunt der Sovjet-Unie inzake de overeen komst van Londen welke tot stand gekomen is tusschen den Franschen minister van bui tenlandsche zaken, Laval, den Franschen mi nister-president, Flandin, en de leden der En gelsche regeering. De Engelsche ambassadeur in Moskou, Lord Chilston, heeft met hetzelfde doel bij Litwi nof een bezoek gebracht en hem verzocht het Russische standpunt mede te deelen. Naaf verluidt hebben de Russische ambas sadeur in Londen, Maiski en de Russ. ambas sadeur in Parijs, Potemkin, instructie gekre gen de. Engelsche, resp. Fransche regeering te verklaren, dat de Sovjet-Unie het resultaat der pogingen van de Engelsche en Fransche staatslieden, toegejuicht en dat het com muniqué dat door de beide regeeringen ge publiceerd is, een vriendelijke ontvangst ge vonden heeft in de Sovjet-Unie. De Sovjet- Russische regeering is tot de overtuiging ge komen dat een volledige of ook slechts gedeel telijke ontwapening thans onmogelijk ge worden is. Het oorlogsgevaar kan echter door het systeem der regionale pacten bestre den worden. De Sovjetregeering heeft met voldoening er kennis van genomen, dat in de overeenkomst tusschen de Engelsche en Fransche staatslieden het systeem van deze regionale pacten noodzakelijk is genoemd. China. Verbetering in de verhouding tot Abessynië. Uit Rome: Bij de onderhandelingen tusschen Italië en Abessynië wordt van Italiaansche zijde een verbetering geconstateerd. Principieel is men het thans aan beide zijden eens over de in richting van een neutrale zone, zooals dit door Italië aan de Somaligrens voorgesteld is. De onderhandelingen gaan thans over eenige voorwaarden van Abessynië, die echter door Italië slechts moeilijk kunnen worden aanvaard. Dat Abessynië overigens voor waarden waarover nog niets naders medege deeld wordt, zal laten vallen, is ondanks de gunstiger beoordeeling van de aan den gang zijnde onderhandelingen nog twijfelachtig. De kroonprins heeft gisteren in Napels een bataillon pioniers ter sterkte van 750 man geïnspecteerd, dat des middags begeleid door veertig officieren naar Italiaansch-Oost Afri ka vertrokken is. Frankrijk. Good-willzending van Chineesch rechter te Tokio. Reuter meldt uit Tokio: De Chineesche oud-minister van Justitie Wang Tsjoeng-hoei, lid van het Haagsche Hof van Arbitrage, wiens bezoek aan Tokio sterk ?e aan(?acht trekt van de Japansche pers, M gisteren met den Japanschen minister van Buitenlandsche Zaken, Hirota, een on thoud gehad, dat drie uur heeft geduurd, fco aflooP verklaarde hij tegenover de ver tegenwoordigers der pers het te betreuren, oat de Japansche bladen zulk een overdreven oejeekenis aan zijn bezoek hechten, dat hij ais volstrekt inofficieel kenschetste, hii -°al ec^1^er toe, dat hij van het feit, dat t.;,,*.ia Vereenigde Staten naar Nederland dpnJ» gebruik heeft gemaakt, om tij- in n3n P.P°nthoud van een week in Japan, vnprPM hoedanigheid besprekingen te Chit! ïneJ' het doel een verzoening tusschen emmLen JaPan tot stand te brengen op den giondsjag van vrede en goeden wil. brppdcf3™611 besloot Wang, hebben op de hpriPtt k g ?^e basis aigemeene aangelegen- DrohwfSp- ,5n' zond€r daarbij op concrete druk r11 saan. Ik heb echter den in- at JaPan inziet, dat het zijn politiek Spoed achter het Fransche vlootplan. De Marine-commissie van de Kamer heeft oesloten den minister-president- te verzoeken het wetsontwerp inzake goedkeuring van het vlootbouwprogram voor 1935 zonder verwijl in te dienen, opdat het parlement het nog voor de Paaschvacantie kan aannemen. Het vlootbouwprogram voor 1935 bevat de bouw van een slagkruiser van 35.000 ton met 12 stukken geschut, van 34 oM. benevens den bouw van 2 destroyers van 1700 ton. In welingelichte kringen verwacht men, dat de regeering voor de financiering van dit pro gram een leening op korten termijn van 600 millioen francs zal uitschrijven, waarvan de aflossing verdeeld zal worden over de vloot- begrootingen van de eerst volgende zeven jaar. Onderzoek inzake den wapen handel. Samenstelling der Engelsche commissie. Is een Staatsmonopolie gewenscht? Een drijvende stad. De inrichting van de „Normandie". Het luxueuze verblijf voor 3500 menschen. Resten van oud-pygmeeënras ontdekt. Belangrijke vondsten in den Indischen staat Baroda. In den half-onafhankelij.ken Voor-Indi- schen staat Baroda, en wel te Vadnagar in het district Mehsana, heeft men de fossiele overblijfselen ontdekt van een dwergenmaat schappij. O.m. heeft men de resten gevonden van een slechts 37 1/2 c.M. grooten pygmee, een dwerg schaap van 45 c.M. en een stok van 25 c.M. Deze sensationeele ontdekkingen zullen waarschijnlijk van grooten invloed zijn op de tot dusver gangbare theorieën omtrent de wieg der menschheid, aldus meldt Reuter. De deskundigen gelooven, dat de nieuwe vond sten aanleiding zullen zijn, te zoeken naar overblijfselen van een uitgestorven pyg- meeënras, dat kleiner was dan de pygmeeën van den Congo, die toch altijd nog 1.20 a 1.50 meter groot zijn. De thans gedane ontdekking werpt tevens een nieuw licht op de vermelding, welke bij Homerus voorkomt van pygmeeën, die een grootte hadden van ongeveer 35 c.M. hetgeen ongeveer overeenkomt met de grootte der in Voor-Indië ontdekte soort. Ramsay MacDonald. Engelands premier, heeft naar de Manchester Guardian meldt, in het Lagerhuis medegedeeld dat de Ko ninklijke Commissie voor het onderzoek in zake de wapenfabricage en den wapenhan del in Engeland, als volgt Is samengesteld: Sir John Eldon Bankes oud-reohter in het Hooggerechtshof: Sir Thomas Allen, die lang in verbinding heeft gestaan met de coöperatieve bewe ging; Vrouwe Rachel Crowdy, die te Genève goede diensten bewezen heeft als officieel vertegenwoordigster bij den Volkenbond; Sir Philip Gibbs, uitstekend kenner van de toestanden op het vasteland van Europa; Professor H. C. Gutteridge, lector in het vergelijkend recht aan de Universiteit van Cambridge en Deken van de juridische fa culteit der Londensche Universiteit; Sir Kenneth Lee, welbekend zakenman in Lancashire en Mr. J, A. Spender, de bekende publicist. De taak van de commissie wordt als volgt omschreven: 1. De mogelijkheid en gewenschtheid te onderzoeken, zoowel uit nationaal als uit internationaal oogpunt, van uitvaardiging van een verbod door het Vereenigd Ko ninkrijk alléén of door Groot-Brittannië in samenwerking met andere landen der particuliere wapenfabricage en wapen- en munitiehandeï en van de instelling van een Staatsmonopolie voor die fabricage en handel. 2. Te onderzoeken of met succes stappen kunnen gedaan worden om de bezwaren weg te nemen of te verminderen, die vol gens a-*. 8 5e lid, vair het Volkeribomdsver- drag Wen de particuliere wapenfabricage kunnen worden geopperd. 3. Een onderzoek in te stellen naar de re gelingen of overeenkomsten die op het oogenblik in het Vereenigd Koninkrijk be staan ten opzichte van den uitvoerhandel in wapens en munitie en mede te deelen of deze regelingen herziening behoeven en zoo ja in welke richting. De Koninklijke Commissie, zoo deelde de premier verder mede, zal bevoegd zijn, per sonen voor zich te laten verschijnen om ver klaringen af te leggen, schriftelijke inlich tingen in te winnen en documenten op te vragen en te onderzoeken. Het genoemde 5e lid van art. 8 van het Volkenbondsverdrag (het „Covenant") luidt: De leden van den Volkenbond zijn het er over eens, dat tegen het vervaardigen van munitie en oorlogsbenoodigdheden door par ticuliere ondernemingen ernstige bezwaren kunnen worden aangevoerd. De Raad bren- ge advies uit betreffende de wijze, waarop de verkeerde gevolgen van die fabricage kunnen worden tegengegaan. Daarbij zal rekening moeten worden gehouden met de behoeften van die leden van den Volken bond, die zelf niet in staat zijn de munitie en d'e oorlogsbenoodigdheden te fabriceeren, welke voor hun veiligheid noodig ziin. Simon kondigt Engelsche voorstellen te Genève aan. In het Lagerhuis is een vraag aan de re geering gesteld met betrekking tot de in spectie van wapenfabrieken en de controle op den wapenhandel, gelijk deze vraagstukken thans te Genève worden behandeld. Sir John Simon verklaarde, dat de regeering een uitge breid systeem van permanente en automa tische controle met plaatselijke inspectie niet geschikt achtte voor een beperkte doelstelling, gelijk die van de commissie. Om resultaten tot stand te brengen moet de controle-machi nerie vereenvoudigd worden, zonder dat de effectiviteit verminderd wordt ten opzichte van het directe doel. De Engelsche delegatie te Genève zal voor stellen in dit opzicht indienen. De houding der regeering ten opzichte van een systeem van permanente en automatische controle in verband met een conventie inzake beperking en vermindering van bewapeningen is uitge drukt in het Engelsche ontwapeningsmemo randum van verleden jaar. Mysterie om Lord Sempill opgelost. Na de landing per autobus naar Banjoewangi vertrokken. BATAVIA, 20 Februari (Aneta). Nadat Lord Sempill in Tandjongmerak geland was op 19 Februari begaf hij zich vandaar te voet door het bosch naar den grooten weg en ver trok per autobus naar Banjoewangi, waar hij gistermiddag om vijf uur arriveerde. Heden morgen keerde Lord Sempill met benzine naar zijn vliegtuig terug en vloog naar Darmo (vliegveld te Soerabaja), waar hij te half twaalf landde. Hij zal hier tot a.s. Vrijdag verblijven. Schoolkinderen door wolven overvallen. Een kind verscheurd; het andere in een boom bezweken. SOFIA, 19 Februari (Reuter). Nabij de West-Bulgaarsche stad Kustendi heeft een troep wolven twee schoolkinderen oveiwallen. die haar hun woning buiten de stad terug keerden. Het eene kind werd door de dieren verscheurd en verslonden, het andere vlucht te in een boom en werd eenige uren later door een paar boeren dood in de takken gevonden, bezweken ten gevolge van de felle koude. De „Reichswart" mag weer verschijnen. Critiek „bij vergissing". Het stilzwijgen dat langen tijd over de inrichting van het groote Fransche mailschip de „Normandie" werd bewaard, is onlangs verbroken doordat in de kantoren van de „Fransen Atlantique" te Parijs de plannen voor de diverse groote zalen en de hutten wer den tentoongesteld. Deze tentoonstelling heeft het mogelijk gemaakt voor 't eerst een blik te slaan in het schip-van-binnen. Onder den wimpel van de Fransche kwali teit pavilion de la qualité Frantja'lse stuurt Frankrijk zijn „Normandie" de wereld in. Alles wat het land aan industrleele en kunstprestaties voortbrengt, zal op de „Nor mandië" tot uiting komen. De beste binnen huisarchitecten van Frankrijk hebben aan de inrichting van het reuzenschip meegewerkt en verschillende onderdeelen van de kunst nijverheid, die door de tijden zwaar getroffen waren, zijn door den bouw van de „Norman- dié" tot nieuwen arbeid en daardoor tot- een nieuw leven opgewekt, zooals bijv. de glas- en lakschilderkunst, de emailkunst, de porce- leinbeeldhouwkunsi De „bevolking" van het schip". De Normandié zal 2170 personen kunnen vervoeren en wel 930 in de eerste. 680 in de touristenklasse en 560 in de derde klasse. Bo vendien zal de oceaanreus 1320 koppen be manning aan boord krijgen; 628 daarvan zijn stewards. Kunt u zich een keuken voorstellen waarin 187 koks met hun helpers op elec- trische fornuizen maaltijden staan klaar te maken voor de 3500 inwoners van de drijvende stad? De groote eetzaal. De eetzaal eerste klasse Is in verhouding met deze keuken. Zij is 90 Meter lang en om ringd door acht kleine eetzalen. De wanden zijn noch van hout, noch van beton, doch van glas. Van den grond tot aan de zoldering zijn ze samengesteld uit enkele geperste glazen platen, slechts onderbroken door de bronzen deuren naar de naastgelegen zalen. Acht en dertig kristallen lusters en twaalf plafondlampen zullen deze ruimte verlichten. Wellicht zal de Normandié eens het „licht schip" worden genoemd., zooals Parijs de „lichtstad". De wanden van de groote ont- vanghall zijn van Algerijnsche onyx, versierd met kopersmeedwerk. In eenige gezelschaps zalen, zooals in de groote rooksalon eerste klasse, waar de met hout betimmerde muren met een kostbaar lakschilderwerk zijn ver sierd, hebben de architecten lichtbanden en -arabesken toegepast evenals lichtzuilen van geperst glas, In het schip is een kerk, waar Protestant- sche en katholieke diensten worden gehou den. Vanuit de groote hall daalt men in vier liften naar het D-dek af, waar het zwembad is. Dit heeft een lengte van 25 meter en een breedte van 6 Meter. Naar de Manchester Guardien uit Berlijn verneemt mag de „Reichswart", het nationaal socialistisch weekblad onder redactie van Graaf Reventlow, dat verboden was, thans weer verschijnen. Het blad, dat radicale nelgingen heeft, had de regeering mishaagd door een artikel waar in de macht van het kapitaal werd gecritï- seerd en de overheersching door kapitalisti sche vrienden van het nationaal-socialisme (waarmede hoofdzakelijk bedoeld werd Dr. Schacht, de president van de Rijksbank en economisch dictator» in het Derde Rijk, in welk artikel geïnformeerd werd wat er ge worden was van het socialisme in de partij. Het bleek, dat het artikel door een twintig jarigen jongeman was geschreven. In een officieel communiqué wordt nu ver klaard, dat Graaf Reventlow ernstig ziek was toen het artikel in de „Reichswart" verscheen, dat het artikel streng wordt afgekeurd en het door -een vergissing Ls opgenomen. NOG MEER DOODELIJKE SLACHTOFFERS VAN DEN BRAND TE ROSARIO. Met betrekking tot den grooten brand, welke ongeveer 2 millioen pesos schade heeft aan gericht aan de graansilos van de Compania Importadora de Cereales te Rosario (Argen tinië). wordt thans gemeld, dat tot nu toe acht dooden te betreuren zijn, voorts zijn er 43 gewonden, waarbij eenige ernstig gewonden. GELEIDELIJKE INVOERING VAN TWEE JARIGEN DIENSTTIJD IN FRANKRIJK? PARIJS, 20 Febr. (Reuter). Volgens ver schillende bladen zou de Fransche legerleiding zich bereid hebben verklaard niet de onmid dellijke invoering van den tweejarigen dienst tijd te eischen, doch geleidelijk den duur van den diensttijd te brengen van twaalf op vijf tien, later op achttien en tenslotte op vier en twintig maanden. Dit besluit wordt gemoti veerd met de verklaring dat men de publieke opinie niet noodeloos ongerust wil maken. FRATJ VON FALKENHAYN NIET DF. F.CHT- GENOOTE VAN DEN VROEGEREN MINISTER. V. D. meldt uit Berlijn: In een deel der buitenlandsche pers ls beweerd, dat een der beide terechtgestelde landverraadsters een verwante is geweest van den bekenden generaal en vroegeren mi nister van Oorlog, von Falkenhayn. In dit verband constateeren Berlijnsche bladen, dat zulks niet het geval is. De veroordeelde was. zooals in de officleele bekendmaking was medegedeeld een geschei den Frau von Falkenhayn. Het huwelijk is reeds eenige jaren geleden ontbonden. Intusschen was de vrouw her trouwd. Alleen om het feit, dat het later door haar gesloten huwelijk nietig werd ver klaard, moest zij veroordeeld worden onder den naam Falkenhayn. Haar vroegere echtgenoot von Falkenhayn is overigens .slechts een verre bloedverwant van den generaal. DE GRIEPEPIDEMIE IN DE FRANSCHE GARNIZOENEN. PARIJS. 20 Febr. (Reuter). Volgens de socialistische Populaire zouden tot nog toe in de verschillende Fransche garnizoenen 123 soldaten tengevolge van griep ziin overleden. Te Bordeaux heeft men den dood ven elf sol daten tot dusver stilgehouden. Een doorkijk van 200 M. Als alle deuren van de salons op de zesde étage, boven het promenadedek, door een druk op een knop, in de muren wor den teruggeschoven krijgt men een doorkijk van 200 'Meter, door de groote theaterzaal, de wandelgangen, de groote en verschillende kleine salons tot in de rooksalons. De theaterzaal kan 380 passagiers bevatten. Zij heeft een tooneel dat van de nieuwste vin dingen der Parijsehe ttheaters is voorzien. Men stijgt vanuit de zaal ln den wintertuin op, waar volières en fonteinen zijn aangelegd. De hutten van alle klassen zijn zoo ruim mogelijk. De luxe cabines eerste klas zijn alle anders ingericht en door een anderen archi tect ontworpen. Vele ervan hebben een erker die op zee uitziet. CHAUTEMPS, PRESSARD EN DE AFFAIRE STAVTSKY De Fransche commissie, die een onderzoek instelt naar de zaak-Stavisky, heeft een mo tie aangenomen, waarin wordt vastgesteld, dat het niet noodig was, dat de ex-procureur Pressard (die inmiddels is overleden) of de ex-premier Chautemps bij de instructie van de affaires Stavisky en Prince werden opge roepen of verhoord. Hierdoor wordt dus te vens bevestigd, dat de tegen deze personen ingebrachte beschuldigingen ongegrond waren Onbekend gebleven personen hebben, naa:- Reuter mededeelt, bloemen neergelegd op de plaats bij den spoorweg naar Dijon, waar in den nacht van 20 op 21 Februari 1934 het lijk van den raadsheer Prince werd gevonden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING WEER EEN DEGENDUEL IN FRANKRIJK. Wederom hebben twee bekende figuren te Parijs elkaar uitgedaagd voor een duel. dit maal op den degen, en wel naar aanleiding van een critiek van den journalist Bertrand de Jouvenel op de film „Golgotha", van Julien Duvivier. Duvivier verklaart dat hij De Jouve nel op diens verzoek in de studio's ontving, alles deed wat in zijn macht was om hem te helpen en op deze wijze eenige schijnbaar aangename uren met De Jouvenel doorbracht. Eenigen tijd later las hij tot zijn verbazing een artikel, waarin hij en zijn film in hooge mate belachelijk werden gemaakt en dat tot titel had ,Fen uur bij Judas". Op het „schrif telijk" duel volgde weldra de uitdaging voor het duel op den degen. Ziehier dan wat Thijs daar ontwaarde. Hij merkte op, dat Sim, stijf vastgebonden, op den wagen lag; en dat die wagen werd ge trokken door twee monsterachtig groote spinnen. Thijs herkende, tot zijn groote schrik, in die spinnen Falsius de toovenaar en kobold Hik. Het is niet moeilijk te verstaan hoe zij van de maan kwamen; belust-op nieuwe slechtigheden zakten zij aan spinnedraden naar de aarde. Zij hebben Thijs al lang gezien en denken: „Dat zal hij duur bekoopenP' DEMONSTRATIES BIJ SCHUSCHNIGG'S AANKOMST TE PARIJS. PARIJS, 20 Februari (Reuter). De eenige dagen geleden begonnen actie der socialisti sche en communistische partij tegen den Oostenrijkschen bondskanselier, den „moor denaar der Oostenrijksche arbeiders", die aan leiding tot betoogingen tegen Schuschnigg heb ben gegeven, duurt voort. Het comité van actie heeft besloten protestdelegaties uit alle be drijven naar het Oostenrijksche gezantschap af te vaardigen. Bij de aankomst worden de arbeiders opgeroepen zich voor een protest- betooging te verzamelen bij het Gare de lTSst. Soortgelijke vergaderingen zijn belegd in ver band met de ter dood veroordeeling van twee Spaansche socialisten waartegen een protest telegram is verzonden. I VRIJDAG 22 FEBRUARI HILVERSUM 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie R. Numan. 10.35 Drukker s Select Trio. 11.— Vervolg declamatie. 11.20 Vervolg trioconcert. 11.45 Gram.pl. 12.— Ko- vacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl. 2.— Amy Groskamp-ten Have: Wij, zooals ande ren ons zien. 2 20 Gram.pl. 2.— Een uur Ne gerkunst door Ank v. d. Moer en Mr. H. M. Merkelbach (met gram.pl.) 4.Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gram pl. 5.Voor kinderen. 5.30 Gram.pl. 6„Orvitropia" olv. J. v. d. Horst. 6.30 Pianorecital D. Wins. 6.45 Vervolg „Orvitropia" 7.30 C. v. d. Lende: Wetten van dezen tijd. 7.50 Gram.pl. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.Ds. J W. v. Nleuwenhuyzen: De alles be- heerscliende vraag. 8.30 Gram pl. 9.00 Dr. J. C. A. Fetter: Vader- en Moederreligie. 9.30 Gram.pl. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Handel-lezing door B. v. d. Sigtenhorst Meyer. 11.0012— Gram.pl. HUIZEN, 301 M. Algem. Programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gra- mofoonpl. 3 45 Pauze. 4.— Zang. 5.Lezing. 5.30 Populair concert en Gram.pl. 7'.15 Lezing. 7.35 Gram.pl. 8.Vaz Dias. 8.05 Propaganda- Avond Vrijw. Landstorm 9.45 Symphoniecon- cert. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Lezing. 10.50 Ver volg concert. 11.2512.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M 10 3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Alfred van Dam en zijn orkest. 12.50 BBC-Dansor- kest olv. II. Hall. 1.35 Pianorecital E. Joyce. 2 20 Voor de scholen. 3.35 Schotsch Studio Orkest. 4.35 E. 'Colombo en zijn orkest. 5.35 Het Charles Ernesco Kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 Muzikale causerie. 7.10 Lezing. 7.30 Han- del-concert. 7.50 Gevar. Spaansche muziek. 8.35 „The mystery of the Temple", spel van N. Edwards. 9.5U Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 Het Londensch Philh. Orkest olv. Fr. Bridge. 11.35—12 20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 „La gazette de Montmartre", gevar. progr. olv. Clerouc 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest olv. Andersen. 2.20— 4.— Concert uit rest „Wivex", 7.30 Gram.pl. 7 50 „Medea" van Euripides. Muziek van Hal- vorsen. 8.50 Gram.pl. 9.20 Kamermuziek (fliot, cello, piano». 10.1011.50 Dansmuziek. ROME, 421 M. 3.05 Onbekend. 9.20 Concert olv. Bonavo- lonta.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3