KENNEMER THEATER beverwijk Bekende Beverwij kers. heemskerk pjet overzicht van de groentenveiling. „fpplaopen week bracht in den veiling- 01a i ff weinig verandering ten goede. Voor ha° lie nroducten bleven de prijzen zoo on- bijn3 'Ln zelfden peil, dat in ons vorig geveer op reefls als njet z00 bijzonder verslag w> worden genoemd. Ook de aan- 'i meeste producten bleven vrijwel %ci onFe?«l3e liep in aanvoer sterk terug en kon ns vermindering van kwaliteit niet 00 an hoove besommingen komen. Hier- ^ifstonden dê noteeringen zoo ongeveer van 60ï_8den spruitenhandel waren de prijzen Lal onbevredigend. Nu het seizoen van "induct al weer zoo ver gevorderd is be- dit Pro", h geleidelijk ook meer verschillende 8 liSiten te vertoonen die de prijzen nog al Sec, doen loopen. De noteeringen liepen J i ook deze week naar soort uiteen van S ie ct per K.G. noêrekool waarvan geregeld nog flinke par- ci^n worden aangeboden bleef bij voortduring prijzen handhaven naar kwaliteit van 10—25 ct'omdekkool maakte ook deze week weer eens .uitzondering en kon voor goede kwaliteit Sa prijzen komen van 10—12 ct. Voor Groene kool bleven de prijzen van 3—5 ct. en voor gsle varieerden deze naar soort van 1—4 ct. 'witlof' waarvoor schijnbaar wat meer be- "'teling valt waar te nemen, kon toch ook K week nog aan geen prijsverbetering toe kranen De beste kwaliteit kon het niet hooger hrmeen dan van 10—12 ct. Mindere soorten wisselden in prijs van 6-8 ct. per K G. Prei blijft wat den aanvoer betreft nog een artikel van beteekenis op de markt. Dit pro duct heeft echter bij de mooie prijzen van voorheen den laatsten tijd al heel wat moeten inboe(en Al kwam ook deze week bij uitzon dering een enkel partijtje aan 8—9 ct per bos. de massa moest zich met heel wat minder te vreden stellen. De prijs varieerde naar soort van 3-9 ct. per bos. Knollen beginnen m aanvoer sterk te ver minderen, de prijzen wisselden naar soort van 1_5 ct. per stuk. Selderie en pieterselie hadden al zeer wei nig vraag en kwamen niet hooger dan van 1—3 ct. per bos. Uien hadden weer een zeer stuggen han del de goede soorten noteerden zoo ongeveer van 2—21/2 ct. per K.G. In den aardappelenhandel is ook weinig le ven De prijzen wisselen naar soort zoo onge veer van 3—5 ct. per K.G. In de fruitafdeeling gaat momenteel wei nig om. Enkele partijtjes stoofperen kwamen aan prijzen van 14—18 ct. per K.G. Appelen die nog worden aangeboden komen aan be hoorlijke noteeringen, wisselend van 2032 ct. per K.G. Was Villa President van Mexico? Ja, Viva Villa! (Adv. Ingez. Med.) JAARVERGADERING „ALGEMEEN BELANG' Een bewogen vergadering. De Coop Broodbakkerij en Verbruiksver. „Algemeen Belang" U.A. hield Woensdagavond haar jaarvergadering' in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein". De voorzitter, de heer J. C. Comis memoreerde in zijn openings woord dat het ledental met 1 was toegenomen en verzocht eenige momenten stilte voor de overleden leden in 1934. Hierna las de 2e secretaris de heer D. Wal ter, de notulen der vorige vergadering voor die na een bemerking van den heer Post wer den goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer L. Schelvis waarin hij bedankt als bestuurslid. De heer Schel vis gaat uitvoerig in op de reden die tot zijn bedanken heeft geleid. De heer J. de Bruin antwoordt den heer Schelvis op de aam vallen die deze tot hem heeft gericht. Met betrekking tot het accountantsrapport dat nu aan de orde is zag de heer Rothe gaarne dat dit werd uitgesteld tot een vol gende vergadering. In dien tijd zouden dan alle leden een afschrift van het rapport kunnen bekomen om het rapport grondig te bestu- deeren. De heer P Schelvis stelt voor om het rapport voor te lezen en daarna een com missie te benoemen die de eerstvolgende ver gadering een verslag over het rapport uit brengt. Ook de heer van Groningen is ervoor om eerst het rapport te hooren evenals de voor zitter. Het voorstel van den heer Rothe komt hierna in stemming en wordt bij handopste ken verworpen, Hierna vangt de heer de Bruin aan met het voorlezen van het lijvige accountantsrapport, samengesteld door het accountantsbureau Th. W. Reynders. Aangezien het rapport zeer veie punten van internen aard behandelde is het niet voor publicatie bestemd. Uit het ge heel bleek. dat de toestand van het. bedrijf gezond was hoewel ernstig gestreefd zal moe ten worden naar aankweeking van reserves. De Raad van Commissarissen stelde hierna voor om het bestuur décharge te verleenen. Ook was de Raad van Commissarissen van meening, dat het aanbeveling zou verdienen om een accountant voor vast aan te stellen, en tevens om de huidige bestuursformatie af te schaffen. Tevens acht de R. v. C. na het aanstellen van een accountantde R. v. C overbodig. Naar aanleiding van het accountantsrap port ontstond een uitvoerige en af en toe vrij heftige discussie. Het gevolg van een en an der was dat de heer J. de Bruin zich genood zaakt zag te bedanken als commissaris. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd, waarna wegens het late uur de punten 5 en 6 der agenda tot de volgende vergadering werden verschoven. SCHOORSTEEN OMGEWAAID. De reeds zeer krachtige wind, die Woensdag middag den opkomenden storm aankondigde veroorzaakte in de Koningstraat een onge val, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Bij 'n krachtigen windstoot bezweek namelijk de ijzeren schoorsteen van de stoomwasscherij ,,De Lelie". Het gevaarte kwam op het dak van de fabriek terecht en brak middendoor. Gelukkig was de val eenigs- zins gebroken, doordat een van de ijzeren tuien, waarmede de schoorsteen bevestigd was het nog even uithield. Was dit niet ge beurd, dan waren de gevolgen ongetwijfeld veel ernstiger geweest. De schoorsteen ver nielde de eternietplaten en het glas. waar mede het dak gedekt is. Met veel geraas kwam het puin naar beneden. De directeur de heer Akkerman, die aan een bureau zat te werken en een van de arbeidsters bekwamen lichte schaafwonden. Overigens kwamen allen, die in de wasscherij werkzaam waren met den he- vigen schrik vrij. Met het opruimingswerk werd onmiddellijk een aanvang gemaakt. Door onze lens gesnapt. Was Villa een nationale held? Ja, Viva Villa! (Adv. Ingez. Med.) R.-K. ZIEKENFONDS. In de Woensdagavond gehouden jaarverga dering van het R.K. Ziekenfonds 'bracht de secretaris, de heer M. Tromp, het jaarverslag uit, waarin hij o.m. memoreerde, dat het aan tal leden in 1934 met 90 gestegen was. Het fonds telt thans 1046 leden boven 18-jarigen leeftijd. De administrateur, de heer Modderman bracht het jaarverslag van den penningmees ter uit. De ontvangsten hadden f 16887.35 en de uitgaven f 17152.72 bedragen. Het tekort van f 265.37 werd gedekt uit de reserve. De bezittingen van het fonds bedragen thans nog f 616.39. Het tweede halfjaar van 1934 was ten aan zien van de ontvangsten betrekkelijk gunstig geweest, zoodat van den maatregel om de contributie met 1 cent per lid en per week te verhoogen. geen gebruik behoefde te worden gemaakt. Boeken en bescheiden waren door de controlecommissie blijkens het ï-apport van den heer E. Geldermans in orde bevon den. De heer G. Thorborg werd in de contro lecommissie voor 1935 benoemd. Naar aanleiding van een gestelde vraag, deelde de voorzitter mede, dat voor de te Be verwijk woonachtige leden een zeer goede re geling was getroffen. DE JAARLIJKSCHE UITVOERING V*N „TURNLUST". De uitvoeringen van de B.G.V. „Turnlust" kenmerken zich steeds door een groote be langstelling en door een zeer gevarieerd pro gramma. waarin alle onder af deeling en haar aandeel hebben. „Turnlust" demonstreert dan haar materiaal en houdt als het ware groote parade. Woensdagavond was het Kennemer Theater flink bezet met donateurs en belang stellenden, waaronder wij burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens en het Kringbestuur op merkten. A. DEEGENAAR. Een Beverwijker, dien zeker iedereen kent, is de heer A. Deegenaar, die met zijn zoon de al even bekende drogisterij „In de Krokodill" drijft. De oprichting van deze zaak dateert reeds van het jaar 1908, zoodat de „Krokodil" het zilveren jubileum al weer een jaar achter den rug heeft. Toen deze drogisterij geopend werd, was het in dien tijd eigenlijk een heele gebeurtenis, want Beverwijk telde toen slechts één zaak op dit gebied. Dat was de drogisterij van den heer v. d. Stadt, die het bekende em bleem, de gaper, aan zijn gevel voerde. Zij was gevestigd op den hoek van den Zeeweg en de Noorderparklaan. De heer Deegenaar heeft zich ook in het openbare leven bewogen. Hij is nog eenigen tijd lid van den gemeenteraad geweest, na melijk van 1915 tot 1917 en vertegenwoordig de in dit moeilijke en veelbewogen distribu tie-tijdperk de Vrijzinnig Democratische partij .Een tiental jaren was hij ook lid van de plaatselijke schoolcommissie, een college, dat veel verdienstelijk werk voor het onder wijs heeft verricht. Toen de tennissport ook in Beverwijk vele enthousiaste benoefenaren ging tellen ging daarmede een tekort aan behoorlijke banen gepaard. De heer Deegenaar heeft aan de oplossing van dit vraagstuk medegewerkt, door de Directie te aanvaarden van de N.V. Maatsch. tot exploitatie van tennisbanen „Duin wijk" De opmarsch bracht de zeer groote „Turn- lust"-familie op het tooneel. De voorzitter de heer Steyn wees met gerechtvaardigde vol doening op de groote uitbreiding van de kleuterklasse, die als maar blijft groeien, on danks het feit, dat toch veel van het kleine goed afvloeit naar de hoogere klasse. Spr. her innerde er ook aan, dat „Turnlust"' in 1936 haar zilveren jubileum zal vieren en stelde daarom reeds nu een feestelijke viering in uitzicht. De voorzitter vestigde tenslotte nog de aandacht op de takken van sport, die door ..Turnlust" beoefend worden, namelijk gym nastiek. athletiek. spel en zwemmen. Na dit openingswoord nam de directeur, de heer B. J. Wieland Los de leiding over voor de vlotte afwerking van het wat gymnastiPk betreft zeker niet al te omvangrijke, program ma. Over het algemeen stond de uitvoering niet op het hooge peil. dat men van „Turn lust" gewoon is. Wanneer wij ons b.v. de prachtige uitvoeringen van vorig jaar her inneren, dan kwamen verscheidene onder deden daarbij ten achter. Maar de voorzitter heeft al revanche in uitzicht gesteld en ook al een van de oorzaken aangewezen. Het eer ste gelid van de heerenafdeeling was name lijk door ziekte enz. zoodanig gehandicapt, dat het aan deze uitvoering maar een heel be scheiden aandeel kon nemen Na het altijd zoo aardige optreden van de kleuters, die aan de goede zorgen van Mej A. Tijm zijn toevertrouwd, volgde het toestel- turnen van de dames, die aan brug, laagrek en ringen werkten. Het toestelwerk is bij „Turnlust" altijd uitstekend verzorgd ge weest en hoewel het overzicht natuurlijk bij deze veelzijdigheid wel wat moeilijk was, kon toch worden geconstateerd, dat de damesaf- deeling uitstekende krachten telt. De heeren brachten een primeur, namelijk doekoefeningen. Af was het nog niet. maar mogelijk was de onwennigheid in het han- teeren van de doek daarvoor een beletsel. Overigens goede stof. Het toestelturnen van de heeren gaf veel goed werk te genieten. Het publiek miste wel heel erg het hoogi-ek, een xxummer, dat vanwege het incomplete eerste gelid niet in het programma was opgenomen. De meisjes levérden aardig klassikaal werk aan cle brug. De tweede helft bracht klassi kaal paard voor de jongens, paardspringen voor de heeren en tot slot strafoefeningen voor de dames. Dit slotnummer, bracht dan de climax, die men eigenlijk eerder ver wachtte. Een mooi nummer, gracieus en met souplesse uitgevoerd en derhalve een verdiend groot succes. Deze programma-nummers werden afge wisseld door een achttal intermezzi, waarvan de bruiloftspolka, lente bloemen en kamer katjes zeker sportief beschouwd favoriet wa ren. Drie kinderliedjes, de voetbalscène met de keurig ingezette strafschop en het komi sche stierengevecht en tenslotte de lenige oudjes werden vermoedelijk als goed „bühne- werk" hoogelijk gewaai-deerd. Ook de correct opgebouwde pyramiden oogstten een groot succes. Wij vermelden nog gaarne dat Roemer's Orkest voor een passende muzikale omlijsting zorg droeg. Deze zeer belangrijke factor was in goede handen. Mej. L. Waagmeester bege leidde eveneens verscheidene nummers. Een prettig bal besloot den avond. Heden-, Donderdagavond wordt de uitvoe ring voor de tweede groep donateuixs met hetzelfde programma herhaald. HET PROGRAMMA VAN HET KENNEMER THEATER. Wallace Beery in „Viva Villa". Nauwelijks heeft de hoofdstad de primeur van de stei'ke film „Viva Villa" gehad, of de "ix-ectie van het Kennemer Theater kondigt de première van deze merkwaai-dige ï-olprent .an voor de provincie. In de film „Viva Villa!" speelde Wallace Beery de rol van zijn leven. Villa, de Mexicaansche held was een onvev- schiokken bendeleider. Zijn organisatietalent was even berucht als beroemd. Nog heden waren de schimmen van Villa eix zijn mannen ïond tusschen de bergen van Chihuahua. Hoen hij nog een kleine jongen was, was Pancho Villa er getuige van. hoe zijn vader, een peon van een hacienda, werd doodgegec- seld. Met wi'aak en haat in zijn jeugdig hart, werd het kind een man en toen hij volwassen werd, stond hij spoedig aan het hoofd van een troep peons, die evenzeer verbitterd waren als hij zelf. Om de armen en verdrukte soort- genooten te helpen, plunderen zij de hacien da's der rijken, brandend en moordend als echte bandieten. Op een van zijn tochten neemt Villa een jong Amerikaansch journa list, die Johnny Sykes heet. gevangen en sluit vriendschap met hem. Weldra wordt Johnny zijn voornaamste xuadgever. In antwoord op een oproep verschijnt Villa op de hacienda van Don Felipo del Castillo, waar hij een gesprek heeft met Madero. een zachtaardig edel mensch, in wien de onder drukte Mexicanen hun i*eöder zien. Villa ge raakt onder de bekoring, die van dezen vrien delijken, nobelen, kleinen man. uitgaat, in wiens handen hij spoedig als een willoos werk tuig wordt. Op Madero's bevel, vormt Pancho Villa een geregeld leger, dat den strijd aan bindt tegen den Mexicaanschen tyran, presi dent Diaz. Met de uiterste wreedheid en on verzoenlijkheid leidt Villa den vrijheidsoorlog zeer tot misnoegen van den humanen Madero. De bandietenleider kan niet anders vechten dan op zijn onmenschelijke manier, hij wil geen orders ontvangen van generaal Pascal hij verzet zich tegen den door hem boven al les vereerden Madero, hij dreigt heen te gaan, doch zijn liefde voor zijn afgod doet hem spoedig terugkeeren. En Villa wint den krijg; Dias moet aftre den en Madero wordt president van Mexico, 't Is hard voor den primitieven bandiet, als hem bevolen wordt zijn leger te ontbinden en als Madero van zijn diensten in de hoofd stad geen gebruik wenscht te maken, terwij generaal Pascal als raadgever wordt geac cepteerd. DONDERDAG 21 FEBRUARI '35 Zeestraat Beverwijk Verwacht v.a. Vrijdag a.s. In zijn verbanning en geprikkeld door zijn gedwongen inactiviteit, raakt- Pancho feitelijk onschuldig bij een bankroof en moordzaak betrokken. Pascal slaagt er bijna in hem ge fusilleerd te krijgen, doch Madero redt hem. Korten tijd daarna geschiedt het vi-eeselijke. dat Villa altijd voorvoelde. Madero, op het punt een wet uit te vaardigen, waarbij het aan de peons ontroofde land zal worden tenig gegeven, wordt door den vei'rader Pascal ver moord. Thans ontketent hij de tweede ï'evolutie der peons, welke met ongekende wreedheid wordt geleid. Pascal moet boeten voor zijn euveldaad en Villa woi'dt president. Weldra ziet hij in. dat hij voor dit ambt niet geschikt is en keert hij naar Chihuahua terug. Doc-h ook zijn levensdraad wordt spoedig afgesneden. In het tijdperk van zijn meest meedoogenlooze oorlogsvoering, na Madero'; dood. had hij de schoone Teresa, de zuster "an Don Felipo de Castillo laten neerschie ten. Thans bezwijkt deze wraakzuchtige en wreede mensch, in wiens hart toch wel wat goeds school, onder den kogel van haar broeder. „Wie met het zwaard doodt, zal met het zwaard gedood worden!" Was Villa een vrouwenhaier? O neen, Viva Villa! (Adv. Ingez. Med.) WIJK AAN ZEE EN DUIN CONCERT „ST. ODULPHUS". Dinsdag 5 Maai't geeft de gem. R.K. Zang- vereeniging St. Odulphus, dirigent de heer L. Pielage, met medewerking van Mej. Lien de Weyer, sopraan, een concei*t in café De Zon. Ook 't Kinderkoor zal eenige nummers ten gehoore brengen. ONGEVAL. Een 3-jarig zoontje van den heer Kusters is op de Mai-quettelaan bij het spelen onder een melkauto terecht gekomen. Twee wielen gin gen over hem heen en het mag een wonder (Adv. Ingez. Med.) VOETBAL IN ENGELAND. De Woensdag overgespeelde wedstiüjd Bol ton Wanderers—Tottenham Hotspur voor de vijfde ronde van den Engelschen Cup eindigde na verlenging weer met een gelijk spel (11). De Cupwedstrijd Preston N. Bristol City kon niet doorgaan, omdat het terrein afge keurd was. Voor de eerste divisie werden de volgende wedstrijden gespeeld: ArsenalStoke C. 20 ChelseaEverton 30 Leeds U.—W. Bromw. A. 41 Liverpool—Sheffield W. 12 VOETBAL. WEST-DUITSCHLANDOOST-NEP FRLAND. De twee elftallen, die Zondag 3 Maart te Dus- seldorf bovengenoemden wedstrijd spelen, zijn als volgt samengesteld: Oost-Nederland: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: Dei'boven (Z.A.C.) en Koldewijn (Heracles). Midden: Van der Eend 'P.E.C.). Kuijer iP.E.C.) en Schipper (Heracles). Vóór: Nagels (Enschedé), Entjes (Hei'acles). Schuit (Z.A.C.)Bakhuys (Z.A.C.)Manni (P.E.C.) West-Duitschland Doel: Jurissen (Rood-Wit O'berhousen) Achter: Duch, (S.V. Hamborn 07), Van Haaren (Westfalia Heme). Midden: Stephan (Zwart-Wit Essen), Huck, (Vfl. Preussen-Krefeld)Eyers (Zwart-Wit Essen). Vóór: Lenzki (Vfl. Benrath). Gellesch, Pöi'tgen (beiden F. C. Schalke 04', Linken, 'Turn Dusseldorf). Giinther (Duisburg 99). SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE MOSKOU. De resultaten van de drie afgebroken par tijen waren als volgt: Goglidze—Rabinovic, remise. Romanowski verliest van Bobwinnik. RabinovicRagozin, remise. De stand luidt nu: Flohr. Löwenfisch en Botwinnik 3 1/2: Rjumin en Lasker 3: Ragozin en Lilienthal 2 1/2; Liscicin. Spielmann. Rabi novic en Capablanca 2; Romanowski, Goglidze heeten, dat de kïeïne' enkeï een'paar schaaf- Pirc, Kan en Bogatyrtschuk 11.2; Alatorzew, wonden had. Tsjechover en Stahlbers 1: miss. Menchik 0. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Van-cr. naar Rotterdam 18 v. Seattle. Statendam 20 (v.m.) v. Mala-ga te Algiers Deiftdijk, Rotterdam naar Vancouver 19 (n.m.) te Ciistobal. Lochmonar, 20 van Rotterdam naar Van couver via Huil. ladeYpMa5''1"^' Van Rotterdam naar phi" Bloaimersdijk, 20 van Rotterdam naar Nev.'-York. HALCYON LIJN. Pg^sburg 20 van Vlaardingen naar Porto darrf^ Iiaar^em van Almeria te Rotter- HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. „(thuisreis) 20 van Penang. Ar/nï6? ,(uitreis) 19 van Dairen. "rendskerk (thuisreis) 19 van Port Said. r,™!J0,LL-!mr>— AUSTRALÏë LIJN. 19 Brisbane naar Rotterdam pas. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggesti'oom (thuisreis) 19 van Freetown. Maaskei'k, 20 van West-Afrika en Am sterdam te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Aludra 20 van Hamburg te Amsterdam. Nijkerk (thu-isr.) 19 van Mozambique. JAVA—NEW-YORK LIJN. Talisse. 18 van New-York naar Philadel phia. Glaucus, New-York naar Java passeerde 19 Perim. Palembang, Batavia naar New-York 19 v. Singapore. Kota Radja, Batavia naar New-York 19 te Boston. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak 19 van Shaxxghai naar Keelung. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Telamon, Rotterdam naar Alexandrië pas. 19 Ouessant. Achilles 1 van Genua naar Palermo. Ajax 20 van Danzig te Amsterdam. Calypso 19 van Messina naar Palermo. Ganymedes 19 van Oonstanfcza te Stam- boul. Hei'cules 20 van Bourgas te Amsterdam. Hermes, Bourgas naar Antwerpen 19 van Algiers. Orestes, 19 van Piraeus naar Salonika. Simon Bolivar 18 van Cristobal te King ston (Ja.) Bennekom, Chili naar Amsterdam 18 te Talcahuano. Triton 20 v. Amsterdam te Napels. KON HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland 20 v. Amsterdam naar Hamburg. Watrland (uitreis) 20 (9 v.m.) v. Las Palmas ROTTERDAMS CHE LLOYD Kota Agoeng, Hamburg naar Gulf p. 20 (11 v.m.) Dovei\ Indrapoera (uitreis) 20 (4 v.m.) van Suez. Blitar (uitreis) 20 (4 v.m.) van Suez. Kota Baroe (thuisr.) p. 20 (7 v.m.) Pt. de Galle. Siantar (uitreis) pass. 10 (7 n.m.) Gibraltar ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aldabi 19 van Rotterdam te Buenos-Ayres. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt 20 van Batavia naar Amsterdam. Poelau Laut (uitreis) 19 te Sabang. Johan de Witt 20 van Batavia te Amsterdam Marnix van St. Aldegonde 20 v. Amsterdam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Antenor. Dairen n. Rotterdam, vertrok 26 van Londen. i Melampus, 1 van Batavia te Amsterdam verwacht. City of Oran Japan n. Rotterdam 19 van Penang. Stentor, Batavia n. Amstei-dam via Londen o. 19 (8.6 v.m.) Start Point. City of Evansville, Dairen naar Rotterdam, vertrekt 21 van Londen. Calchas Japan n. Rotterdam 19 te Hongkong Medon, Batavia naar Amsterdam 19 van Padang. Aeneas 19 van Dairen naar Rotterdam. Menestheus Japan n. Rottei'dam 18 van Osaka. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Silverbeech, Calcutta naar Vancouver 19 te Manilla. AANGEKOMEN 19 Februari: Venezuela s.s. West Indië 20 Februari: Hercules s.s. Zwarte Zee Johan de Witt s.s. Ned. Indië Ajax s.s. Danzig Balduin s.s. Rouaan Daphné s.s. Caen Helsinki s.s. Rouaan Midsland s.s. New Castle Ransdorp m.s. Hoboken VERTROKKEN 19 Februari: Galgewater s.s. Rotterdam. Burgundia s.s. Antwerpen Thriantha m.s. Boston Bowling s.s. Leith Ashlea s.s. Liverpool Leeuwarden s.s. Londen Maaskerk s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil Nieuwendam m.s. Brussel 20 Februari: Pres. Francqui m.s. Duinkerke2i Meimla m.s. Rouaan. De wereld-tankvloofc. Volgens de statistiek van een Engelsche i-eederij is het aantal werkloos liggende tank schepen in de laatste maand van het afge- loopen jaar weer toegenomen. Meer dan de helft der in de verschillende havens liggen de tankvloot is reeds sedert 1930/31 buiten dienst en kan wel beschouwd worden als niet meer loonend te gebruiken. Bij den intx-ede van het loopend jaar waren' nog 70 tanksche pen met 750.000 ton draagvermogen in bouw. Eén derde daarvan behoox-t aan reede- rijen in de wilde vaart terwijl de andere twee derde toebehoort aan olieconcerns, die de schepen gebruiken ter vervanging van ver ouderd materiaal of voor de verwacht wor dende opleving in het olievervoer. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Daphne is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5