HET NIEUWE AVONDBLAD (IJmuider)T(axi) O(nderneming) HEROPEND Behangselpapieren EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL Visscherij-Snufjes plaatsgenoot©!! 20e AARGANG NO. 95 ZATERDAC 23 FEBRUARI '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal S 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemeriaan 42 - Umuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. nip abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ïn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- pprd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- pkerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000 - bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. UMUIDEN De heer D. Bakker neemt afscheid van de reeders. Hulde voor zijn werk voor de zeevisschers. Gistermiddag heeft de heer D. Bakker, ad junct-inspecteur van de Scheepvaart-Inspec tie in verband met zijn a.s. vertrek naar Groningen, afscheid genomen van het bedrijf waarmede hij gedurende een vijftal jaren in zulk een nauwe relatie heeft gestaan. Ten kantore van de Reedersvereeniging wras het voltallige bestuur dezer vereeniging aanwezig alsmede vele reeders, de experts de heeren F^rgsma, Lagendijk en v. d. Wint en de heer Korstanje, opvolger van den heer Bakker, toen deze, vergezeld van zijn echtge- noote binnenkwam. De heer Joh. Polderman, voorzitter der Ree dersvereeniging zeide, dat de heer Bakker de reeders in de gelegenheid heeft gesteld, af scheid te nemen, nu hij IJmuiden met Gro ningen gaat verwisselen. Het deed spreker een*groot genoegen, den heer Bakker een keer°in den kring van reeders te mogen ont vangen, waarmede hij zooveel jaren heeft samengewerkt. Spreker zeide dit woord niet toevallig, maar opzettelijk te gebruiken. In den waren zin des woordis is er samenwer king geweest. In het algemeen zijn de ree ders wanneer het zaken van de Scheepvaart inspectie betreft, niet erg dankbaar. Dit staat In verbinding met financiën en uitgaven. Vandaag wilde spreker hierop een uitzonde ring maken. Spreker dankte den heer Bak ker voor het vele goede, dat hij voor de visscherij heeft gedaan. U is een practisch man, zeide spreker tot den heer Bakker, u heeft al spoedig ingezien, dat het mogelijk is veel voor het visscherijbedrijf te doen in het kader van uwe plichten en uw verantwoor delijkheid. Als men eens een vraag had te stellen, ging men niet met looden schoenen; voldaan keer de men van u vandaan. Gij hebt uw taak niet eng opgevat en veel gedaan om den visschers kennis van de navigatie bij te brengen. Ve len loopen hierdoor thans met een diploma in den zak. De opvarenden hebben het miij niet ver zocht, zoo vervolgde spreker, maar hij is er van overtuigd, nameins allen te spreken als hij den heer Bakker daarvoor dank brengt. Het spijt spreker, da,t de heer Bakker IJmiuiden gaat verlaten, maar, zoo vervolgde hij, we mogen niet egoïstisch zijn, temeer waar de overplaatsing voor den heer Bakker nabije promotie beteekent. Spreker hoopt, dat de taak, die hem in Groningen wacht, naar zijn zin mag zijn en dat het hem en zijn ge zin daar zal bevallen. Spreker verzocht den heer Bakker, als hij IJmuiden gaat verlaten, de verzekering te willen meenemen, dat hij vele vrienden onder de reeders van IJmuiden achterlaat. Tenslotte overhandigde de heer Polderman den heer Bakker namens de reeders een fraaien vulpenhouder met inscriptie. Me.de naniens zijn eöhtgenoote bedankte de heer Bakker den heer Polderman voor zijn woorden en voor het fraaie souvenir. Hij herinnerde er aan, dat toen hij 17 jaar gele den bij de Scheepvaart-Inspectie in dienst trad, een zijner toenmalige superieurs hem zeide, dat de Scheepvaart-Inspectie een in stituut is, dat hem weinig voldoening zou geven. De eenige voldoening is, dat men be- bewust is, zijn pliöht te doen. Spreker zeide veel aan die woorden te hebben gedacht. Maar zooals de heer Polderman het heeft ge zegd, is juist. De bemoeiingen zijn niet steeds van vriendsohappelijken aard, maar spreker zeide het werk te hebben ge daan niet als louter ambtenaar en het heeft hem veel voldoening gegeven. Sprekers ijidel- heid is door de woorden van den heer Polder man gestreeld, maar toch is hij het daar mede niet eens. Hij wil die woorden corri- geeren met te zeggen, dat hij niet anders ge daan heeft dan zijn plicht en dit heeft hem steeds voldoening gegeven. Het zou ook niet eerlijk zijn, als hij de waardeering, door den heer Polderman gesproken, voor zichzelf al leen behield. Een groot deel hiervan komt toe aan zijn medewerkers, de experts, waar mede hij steeds aangenaam heeft samenge werkt. Spreker wilde van de gelegenheid gebruik maken, zijin opvolger, den heer Korstanje te ïntroduceeren. Hij zeide hem te kennen als een collega, die in hetzelfde kielwater zal va ren. De samenwerking zal van denzelfd.en aard zijn en In de koers van de Scheepvaart- ïnspuectie zal geen verandtering koimen. Spreker verlaat IJmuiden met dank voor al len. „Partir c'est mourir un peu", ook hij ge- voetl dit. Hij heeft steeds veel voor het gedirijf gevoeld en alhoewel hij er niet financieel bij geïnteresseerd was, heeft hij steeds met be langstelling de besommingen der trawlers gevolgd. Tenslotte sprak de heer Bakker den wensen uit, dat tegelijk met hem de crisis IJmuiden gaat verlaten. Er is een lichtpuntje en her 2ou hem buitengewoon verheugen als het vis- scherijbedrijt een nieuwe periode van bloei tegemoet mocht gaan. Op deze sympathieke woonden vollgide een hartelijk applaus. De heer Polderman sprak daarna een woord van welkom tot den heer Korstanje. Hij hoopte, dat de kennismaking een begin mocht zijn van een prettige samenwerking .n bet belang van het mooie visscherijbedrijf van IJmuiden. Tenslotte sprak de heer Kostanj'e nog eenige Voor Taxi Tel. 4220 Passagiers zijn verzekerd Vlug, Veilig, Voordeelig (Adv. Ingez. Med.) woorden. Hij dankte den heel* Polderman voor zijn spontane verwelkoming. De heer Korstanje zeide, hieraan weinig te willen toe voegen, want wanneer er een voorganger weggaat, die volgens den heer Polderman zulk een uitnemende plaats heeft ingenomen, valt het bijzonder zwaar, iin die plaats te tre em Hij wilde alleen zeggen, dat hij hoopt, dat het hem mogelijk zal zijn, met medewer king van reeders en experts eenzelfde sfeer te scheppen als de heer Bakker heeft ge daan. Hierna werd een kopje thee gedronken en kregen de aanwezigen gelegenheid, persoon lijk afscheid van den heer Bakker te nemen. In Egmond aam Zee. Niet alleen IJmuiden, maar ook Egmond aan Zee is den heer Bakker veel dank schul dig. En dat men hem ook daar veel achting toedraagt is deze week gebleken, toen d'e heer Bakker afscheid van zijn vele vrienden heeft genomen. Het werd een spontane en massale huldebetooging. Bij dit afscheid werd den heer Bakker een fraai souvenir aangeboden, een plaat van Egmond in de 17e eeuw in fraaie lijst. DE HARINGYISSCHERIJ. We lezen het volgende in „Toenadering" het orgaan van den Ned. Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders. Nu de haringvissc'herij is afgeloopen, heb ben onze afdeelmgen in verschillende plaat sen reeds vergaderd en zijn de algemeene toestaden van het bedrijf, ook met het oog op de onderhandelingen over een nieuw con tract die staan aangevangen te worden, be sproken. In deze besprekingen is wel komen vast te staan, dat in een e.v. te vernieuwen contract verschillende, aangelegenheden nader gere geld dienen te worden. Genoemd werd o.m.: le. Regeling voor de vroege-harlngvissdhe- rij, waardoor voorkomen worden de moeilijk heden, die zich bij de vorige teelt hebben voorgedaan. 2. Regeling voor de versche haringvissche- rij. a. wat betreft het jaagigeld dat betaald moet worden; b. de gage van de bemanning, die voor het jagen wordt aangewezen; o. het binnenliggen tijdens de versche-ha- ringvisscherij Ontegenzeggelijk is het noodig dat hier overeenstemming bereikt wordt, waardoor de opvarenden weten waar zij aan toe zijn. Wij prijizen het in onze menschen, dat ze geen moeilijkheden, tijdens de teelt die achter ons ligt, hebben opgeworpen, maar 't is hun goed recht om voor de toekomst deze aangelegenheid ook in de overeenkomst te willen vastleggen. Dit is in 't belang zoowel van werkgevers als werknemers. We hopen dan ook, te zijner tijd, daaraan de noodige aandacht te besteden. HET LEDENTAL VAN DEN CHRISTEL. BOND Volgens „Toenadering" bedroeg het leden tal van de afdeeling IJmuiden van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbei ders op 1 Januari 1934: 658 en op 31 Decem ber van dat jaar: 523. In het vorig jaar daal de het ledental dus met 135. CHR. DEMOCRATISCHE UNIE. Wij herinneren er nog even aan, dat a.s. Dinsdagavond in het Verenigingsgebouw aan de Kalverstraat (voorm. Ned. Herv. Kerk) een openbare vergadering plaats vindt van de Chr. Democratische Unie. Als spreker treedt op de heer H. S. van Houten, lid der Tweede Kamer met het „Waartoe leidt de aanpassingspolitiek der re geering Colijn?" Er is gelegenheid tot debat. EEN PECHVOGEL. De tweede machinist van de Corrie IJ.M. 21 P. V. geheeten is een pechvogel van het zui verste pluimage. Drie reizen achter elkaar heeft het noodlot hem gevolgd op zijn tocht naar de visscherij. Als hij er nu maar aan denkt, dat driemaal scheepsrecht is, dan moet hij het bij z:n derde ongeluk laten. In chro nologische volgorde zullen we de drie on gelukken even boekstaven. le reis: P. V. krijgt een zwaar stuk ijzer op zijn hand waardoor hij een ernstige wond aan dit lichaamsdeel oploopt. 2e reis: P. V. ligt rustig in z'n kooi te slapen. Er ontstaat brand door een ongeval met de kachel. Het brandje wordt gebluscht en men vindt hem bewusteloos terug. Bijna was hij gestikt. 3e en laatste reis: Met aschwippen krijgt P. V. de aschputs op z'n hoofd en een groot ;at in dit lichaamsdeel. Als het nu maar uit is.... Onze geheel nieuw geres taureerde zaak in Wii noodigen Cliënten en belang stellenden gaarne uit tot een bezoek. - Een enorme voorraad moderne dessins is thans in voor raad. - Verkoop begint Zaterdag H. M. BAKKER - Gen. Cronjéstr. 135, Tel. 11657 (Adv. Ingez. Med.) De leden van Engelsche vrouwen- en meisjes- vereenigingen krijgen tegenwoordig les in het brandblusschen, om in gevallen van nood de brandweer te kunnen assisteeren. covin. Veel wind en veel kabeljauw, ziedaar de kenmerken van de visscherij van deze week. Het heeft de geheele week stijf van het Zuid-Westen gewaaid en het schijnt dat voor al de kustbooten er van langs gekregen heb ben. Overigens kan men de gewone gevolgen van den storm in de besommingen niet terug vinden, want waar anders perio'den van storm weer zich kenmerketn dooir slechte reizen, la ten deze in de week die achter ons ligt weinig te wenschen over. Ik vindt op de briefjes van Kok zelfs vijf booten die de 4000 gulden heb ben gehaald nl. de Cllaesje (f 4570), de Schoorl (f 4070), de Petten (f 4260), de Utrecht (f 4090) en de Caroline (f 4400). Dat is alles al heel mooi. Ook de kleine en de tus- schenbooten brachten het er nog vrij goed af. En wat zegt u wel van de Witte Zee. Die had Donderdag het rijk alleen. Het was een groote tegenslag voor den vischhandel, één trawler en twee loggers op Donderdag aan de markt, maar de visschers voeren er wel bij. De enkeling besomde ruim f 3500. Kan het mooier? Ik zou wel eens willen weten hoe lang het geleden is dat deze boot zulk een hooge besomming maakte. Ik denk dat we zullen moeten teruggaan naar het grijze ver leden. Er kwamen in totaal binnen 39 trawlers, 39 loggers 2 beugers en 3 kotters. Onder de trawlers was er één met haring nl. de Antje, die in eenige weken z'n derde haringreis had volbracht. Ook kwam er nog een logger met versche haring binnen. Van de kotters valt ook nog wat bijzonders te vermelden. We kregen deze week bezoek van twee schepen van de nieuwe Belgische visschershavens Antwerpen en Brussel nl. de A 2 en de B. R. X 1. Dat is toch een vreemde geschie denis. Er is nog al wat „poeha" gemaakt van deze merkwaardige uitbreiding der Belgische visschersvloot. Men was er in beide havens nog al erg wijs mee, dat ze nu ook een eigen vloot hadden gekregen. De Ostendenaren, die weten wat het beteekent, met visch zoo'n eind het land in te varen hebben er wat om gelachen. En het schijnt, dat het niet mee gevallen is. Zeker, die Antwerpenaar heeft in zijn thuishaven wel eens mooie reizen ge maakt, maar ik ben er niet voor de volle 100 pet. van overtuigd, dat alle visch, die het scheepje in Antwerpen loste wel in z'n eigen netten heeft gezeten. En nu komen ze beide in IJmuiden binnen. De visch mag natuurlijk wel naar België toe want alleen door Neder landsche vaartuigen aangevoerde visch ma: worden uitgevoerd. Wat zal ik nu nog vertellen? Er wordt nog steeds zwaar geworsteld in IJmuiden, ge worsteld om het hoofd boven water te hou den. En niet heelemaal met succes, want opnieuw is er een reederij, die niet meer bij machte is het bedrijf voort te zetten. Het kan ook haast niet anders. Men tracht het zoo lang mogelijk vol te houden. Zie als het nu was zooals het behoorde, moest dit niet kun nen gebeuren. Maar het is nu eenmaal nie zooals het hoort; reederijen die buiten hun schuld zijn vastgeloopen, worden aan hun lot overgelaten. Hier zou de regeering nu eigenlijk tusschenbeide gekomen moeten zijn Want wat er van deze reederij over is, waf lang geen oud roest. Ik zou zoo graag willlen dat er nu eens wat gebeurde, maar er ge beurt niets en omdat er niets gebeurt, ge beurt er heel veel, maar dat is niet veel goeds. Dus maar eens afwachten en verder tot de volgende week. PIETERMAN. Velser Zwem-Vereeniging. Besloten tot oprichting van de stichting „Zwembad Velserbeek". Donderdag j.l. vergaderde de V.Z.V. Om streeks 8.15 opende de voorzitter, de heer P. Borst de vergadering met een woord van wel. kom. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De heer J. Lootsma, Vondellaan 28, Driehuis (tel. 4102) werd als secretaris gekozen terwijl in de functie van 2e secretaris werd be noemd de heer J. W. Schachtschabel. Ten aanzien van d plannen van het zwem- bak in Velserbeek deelde de voorzitter mede. dat binnenkort een raadsbesluit inzake het afstaan van de benoodigde grond is te ver wachten. Nadien stelt het bestuur voor over te gaan tot de oprichting van een stichting, ge naamd „Zwembad Velserbeek", en vraagt de vergadering een principieel besluit hiertoe te willen nemen. Nadat de stichtingsacte en het huishoudelijk reglement ter kennis van de leden zijn gebracht, wordt aldus besloten. Het bestuur der stichting zal voor de eerste maal bestaan uit de 9 bestuurders van de bestaande Velser Zwem-Inrichting. Verder deelde de voorzitter mede, dat het benoodigde kapitaal zal worden verkregen dooi de uitgifte van een obligatie-leening, rentende 4 pet., terwijl tevens een groote landelijke loterij zal worden georganiseerd, met als hoofd prijzen een landhuis, een luxe auto, een mo torrijwiel enz. Aangezien het voldoende aantal leden niet aanwezig is om een dusdanig besluit t-e ne men, wordt de beslissing over het verleenen van een machtiging tot het opnieuw huren van de bouwput nabij de Noordersluis, tot een volgende vergadering uitegsteld. Verder werd besloten op een Zondagmor gen een excursie voor leden en genoodigde te organiseeren naar het, Sportfondsenbad te Haarlem, terwijl op een nader te bepalen datum een autotohet naar de Loosdrechtsche plassen zal plaats vinden. Ook ligt het in de bedoeling binnenkort een vertooning te geven van een Zwemfilm van de K.N.ZB. bij welke gelegenheid even eens de film van de gehouden zwemwed strijden in de N.Z.I. zal worden afgedraaid Om kwart voor 10 sloot de vorzitter de vergadering. LEGER DES HEILS. Morgen zullen de bijeenkomsten geleid wor den door kolonel M. Visser van het Hoofd kwartier te Amsterdam. De kolonel is een der oudste Heils-Officie- ren van ons land en heeft reeds een veertig tal dienstjaren als zoodanig achter den rug. A.s. Dinsdagavond vindt het welkom plaats van den nieuwen divisie-officier, brigadier Joh. v. Loo en zijn echtgenoote mevr. v. Loo Schaper. Sedert enkele maanden is de briga dier het hoofd van de Noord-Holland-Divisie en hij brengt in deze functie voor het eerst een bezoek aan IJmuiden. De Heilsoldaten zul. len den brigadier en mevr. hartelijk welkom heeten. Zangkoor en muziekkorps, versterkt met enkele muzikanten uit Haarleme, zoowel als Jeugdwerk en Gezinsbond, zullen in het front zijn. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING, Het programma dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging op haar volksconcert van a.s. Zondagavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem zal uitvoeren, luidt als volgt: Ouverture „Le Roi d'Is" van Lalo. Wieniawsky Faust-fantaisie (voor viool en orkest), La Provession nocturne van Rabaud en César Franck's Symphon-ie in d.-klein. Als solist treedt op Harry Wiggelaar, le con certmeester van het Vara-orkest. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apothteken wordt morgen waargenomen door de IJmuider Apotheek, Oranjestraat. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in. de volgende week. VEREENIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Ds. Spelberg over zijn reis door Indië. In het vereenigingsgebouw aan den Groene- weg hield gisteravond Ds. P. D. Spelberg van Nijmegen voor een talrijk gehoor een lezing over de verleden jaar door hem gemaakte reis naar Indië. Dank zij de groote serie lantaarnplaatjes die werden vertoond, hebben de aanwezigen een uitstekenden indruk gekregen van de machtige schoonheid van ons Insulinde, van den „gordel van smaragd, die zich slingert om den evenaar". Nadat Dr. A. J. van Leusen, voorzitter der vereeniging de aanwezigen welkom had ge heeten gaf Ds. Spelberg eerst een korte uit eenzetthig van de organisatie van het vrij zinnig protestantisme in Nederl. Oost-Indië De groep „Vrijzinnig Godsdienstigen in Indië' is thans zoover dat zij jaarlijks een tournee van een vrijzinnig predikant uit ons land kan organiseeren om mede de geestelijke belangen der vrijzinnig protestanten, die over den ge heelen Archipel verspreid wonen, te verzor gen. Bij de groep vrijzinnig godsdienstigen sloten zich later andere geestverwanten aan en verder een aantal, afkomstig uit orthodoxe kringen, die door een anderen kijk, dien zij door hun verblijf in Indië op het leven had den gekregen, zich meer tot het vrijzinnige Christendom voelden aangetrokken, Professor van Holt was het, die de band tusschen de vrijzinnig protestanten in Indië wist te ver sterken. Vroeger werd een predikant door Nederland uitgezonden thans zoekt de groep een predikant uit. Aan spreker was verleden jaar de eer te beurt gevallen door de Indische Vrijzinnig Hervormden tot een bezoek te wor den uitgenoodigd. Door onze lens gesnapt. 3. D. HEYKOOP. Zoo er een is, die het visscherijlbédrijf in IJmuiden heeft zien groeien van een nietig plantje tot een machtigen boom, dan is dit wel de heer J. D. Heykoop, ihalchef van den Rij ksvischaf slag. Evenals zoovele pioniers, is ook de heer Heykoop afkomstig uit Den Helder. Hijl kwam lang voordat in 1899 de Rijksvischaf- slag werd geopend, in het particuliere af- slagbedrij.f. Reeds bij de oprichting van het rijksafslagbedrijf kwam de heer-'Heykoop als afslager in dienst van het Rijk, zoodat 'hij thans meer dan 35 jaar de leiding bij den afslag heeft. Met veel tact heeft hij steeds zijn moeilij'lö werk verricht Door zijn organisatietalent wist hij ook op de allerdrukste dagen de za ken vlot te doen marcheeren en dat de afslag van IJmuiden de reputatie geniet, een der vlotste vise hafsla gen van Europa te zijn, waardoor ook uit het buitenland steeds veel! belangstelling voor het Staatsvisschersha- venbedrijf mocht worden ondervonden is zeker voor een groot deel aan hem te dan ken. De heer Heykoop nadert den pensioenge rechtigden leeftijd. Als het eens zoover is, dat hij zijn taak aan een ander moet over laten, zal het zeker niet gemakkelijk zijn iemand te vinden, die hem kan vervangen. En lezing met lantaarnplaatjes heette het;' men had het ook kunnen noemen een vertoo ning van lichtbeelden met explicatie. Maar juist omdat de overweldigende schoonheid van onze Oost zich beter laat zien dan beschrij ven maakten deze lichtbeelden een grooten indruk op de aanwezigen. Eerst des bootreis, dan de aankomst op Sabang, later in Tand jong Priok, het bezoek aan het wondereiland Bali, de reis door Sumatra's oerwouden, de kerkjes waar ds. Spelberg had gepreekt, de bijeenkomsten, het was alles even interessant. Aan het slot van zijn lezing wees de spreker op den rijken arbeid van de groep, waardoor een verheffing van het geestelijk leven van. zoovelen mocht worden verkregen. VELSEN SCHOUW OVER DE WEGEN. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat over de wegen binnen deze gemeente een schouw zal worden gevoerd op Maandag 11 Maart 1935 en zoo noodig op vol gende dagen. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het paar 1835 1936 van 23 Februari tot en met 16 Maan a.s. ter secretarie der gemeente voor een leder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen be- talin gder kosten, in afschrift, en stem* districtsgewijze, in uittreksel, verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, neit behoor lijk vorkomt of al dan niet voor eenige verkie zing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1