ItGGt Bafy-Atiikeku VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; WEERBERICHT. ^1 Schip verm, aankomst Laatste bericht Alkmaar Arendskerk Algenib Amazone Baam Boschfontein Bodegraven Britsum Bennekom Borgila Caribia Calypso Cottdca Charterhurst Costa Rica Clare Graumerstorf Donau Eemland Everolanda Euterpe (Ned.) Fulda Fauna Gaasterkerk Gryfevale Ganymedes Gaasterland Gera Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Heemskerk Hilda Iciar Inhambane Isar Irene Juno (Ned.) Jagersfontein Joh. v. Oldenbarnevelt Klipfontein Kingsbury Melampus Mapia Menes Myrmidon Michalls Medon Mamura Montfe'rland Megara Maasland Merope Meeuw Nijkerk Okeania Orion (Ned.) Prometheus Poelau Tello Phoenicia Pollux Polyphemus Saarbrückèn Seapool Salland Sveti Vlaho Simaloer Stella (Ned.) Saleier Sveiiör Salawati Tawali Tiberius (Ned.) Chili Japan Santa Fé Hamburg Chili Zuid Afrika Chili La Plata Chili Duinkerken West Indië Middell. Zee West Indië Cardiff West Indië Nakskov Japan Buenos Aires Santa Fé Bordeaux Japan Kopenhagen Japan La Plata Midd. Zee Buenos Aires Ned. Indië Bourgas West Indië Beira Drontheim Bona (v. IJm.) Buenos Aires Japan Oporto Alexandrië Zuid-Afrika Batavia Z. Afrika Follonnica Ned. Indië Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Curacao Buenos Aires Curacao Hamburg Danzig Londen Zuid-Afrika Buenos Aires Valencia Batavia Batavia. Wolsum Winterswijk 11 Maart 24 Febr. 23 Febr. 24 Febr. 10 Maart 27 Febr. 25 Febr. 3 Maart heden 10 Maart 17 Maart 23 Febr. Maart 24 Febr. 13 Maart 20 Maart 20 Maart 25 Febr. 25 Febr. 8 Maart 6 April 26 Febr. 28 Febr. 1 Maart 24 Febr. 13 Maart 7 Maart 5 Maart 25 Maart 4 Maart 9 Maart 26 Febr. lieden 20 Maart 26 Febr. Mexico Curacao Batavia 21 Febr. 28 Febr. West Afrika 27 Febr. Oost-Azië Diamante Buenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië Tjilatjap. Curacao Batavia 27 Febr. 23 Febr. 7 Maart 9 Maart 7 Maart 5 Maart 23 Febr. Ned. Indië Midd. Zee 3 Maart 26 Febr. Ned. Indië 24 Maart Santa Fé Sfax 2 Maart Hamburg 18 Febr. te Rotterdam. 20 Febr. van Jaffa. 6 Febr. vertrokken. 23 Febr. vertrokken. 12 Febr. van Curacao. 14 Febr. te Hamburg 20 Febr. van Paita. 27 Jan. te Rosario. 18 Febr. te Corral. 22 Febr. vertrokken. pass. 19 Febr. Azoren. 20 Febr. van Palermo. 12 Febr. van Paramaribo. 22 Febr. vertrokken. 19 Febr. van Barbados. 18 Febr. vertrokken. 18 Febr. van Colombo. 20 Febr. van Santos. 15 Febr. van Las Palmas. in lading. 18 Febr. van Belawan. 22 Febr. van Aarhuus. 20 Febr. van Penang. 8 Febr. vertrokken. 21 Febr. van Stamboul. 19 Febr. vertrokken. 20 Febr. van Macassar. pass. 21 Febr. Gibraltar. 9 Febr. van Pto Barrios. 19 Febr. vertrokken. 20 Febr. vertrokken. 19 Febr. van Gibraltar. 5 Febr. vertrokken. 21 Febr. van Takubar. 20 Febr. vertrokken. 22 Febr. van Gibraltar. 16 Febr. van Kaapstad. 20 Febr. vertrokken. 21 Febr. van Gibraltar. 19 Febr. van Gibraltar. 21 Febr. te Marseille. 21 Febr. te Londen. 21 Febr. van Pt. Said, in lading. 3 Febr. vertrokken. 19 Febr. van Padang. 15 Febr. vertrokken, in lading. 8 Febr. vertrokken, in lading. 23 Febr. van Stettin. 20 Febr. uitgeklaard. 18 Febr. van Mozambique. 13 Febr. vertrokken. 20 Febr. van Gibraltar. 20 Febr. van Colombo. 14 Febr. van Belawan. 16 Febr. yan Pto Barrios. 8 Febr. vertrokken. in lading. 19 Febr. van Treetown. 21 Febr. van Gibraltar. 18 Febr. van Madeira-. 16 Febr. van Bahia. 7 Febr. vertrokken. 22 Febr. van Pt. Said. 21 Febr. te Burriana. in lading. 20 Febr. te Rotterdam 19 Febr. van Padang. 22 Febr. te Genua. 21 Febr. van Setubal. 20 Febr. van Colombo. 18 Febr. van St. Vincent, in lading. in lading. IJMUIDEN Schepen in nood. Slecht weer op zee. Het -Italiaansche s.s. Catarina Madre (1904, 4020 ton) verkeert in nood in de Golf van Biscaye. Zijn landgenoot, s.s. Bainsizza, is in de nabijheid en zal trachten de bemanning van het schip, dat ernstig lek is, te redden. De Duitsche motorsleepboot Seefalke is van Cor Cubrion (N. Spanje) ter assistentie uit gevaren naar de positie van de Catarina Madre 46.37 N.B. en 7.28 W.L.). die onbestuur baar ronddrijft. De sleepboot Schelde van L. Smit Co's Internationalen Sleepdienst, die te Vlissingen is gestationneèrd is op het rapport van een in die haven binnengeloopen kleine Zweedsche sleepboot uitgevaren. Deze had n.l. op 3 mijl benoorden het lichtschip West Hinder zijn sleep verloren. Dit was een groote lichter met 4 man aan boord, die tengevolge van den zwaren zeegang en den sterken zuidwester storm losbrak en snel op drift ging. Spoedig was het vaartuig aan het gezicht der opvaren den van het Zweedsche sleepbootje, dat geen radio aan boord had, onttrokken. Het ongeluk geschiedde tegen den avond en de invallende duisternis bemoeilijkte het zo'eken zeer. Tot op heden werd de lichter nog niet gerappor teerd. Verdere bijzonderheden ontbreken. Het van Eng. Indië binnenkomend s.s. City of York werd op de Theems door een wind vlaag gegrepen, liep uit zijn roer en ramde den lichter Vera, London nr. 1112. Deze zonk bijna onmiddellijk, de bemanning kon zich op het nippertje in de scheepsboot redden en werd door de City of York te Gravesend geland. Het Italiaansche ss San Marco rapporteer de S.O.S.-signalen te hebben opgevangen, die afkomstig waren van het Britsche s.s. Ottinge (1918, 1744 ton), dat in nood verkeert op 47.10 N.B. en 6.40 W.L. Het stuurgerei van het s.s. Ottinge is door vliegend stormweer wegge slagen. De Nedérlandsché sleepboot Witte Zee is van haar statipn Queenstown ter assisten tie naar de Golf van Biscaye, waar nog 2 andere onbekende vaartuigen in nood verkee- ren. vertrokken, Het Engelsche s.s. Warpathan bevindt zich 43 mijl N.W-. van de Ottinge en snelt eveneens ter hulp evenals Fransche sleepbooten uit Brest en Bordeaux. De kustwacht van het eiland Oléron heeft vuurpijlen in zee zien afsteken. Het onbekende schip heeft men nog niet kunnen ontdekken. Er waait een hevige storm uit het Westen, zoodat de reddingbooten bijna geen zee kun nen kiezen. CHRIST. JONGEL. VEREENIGING „IMMANUEL". Door de Chr. Jongel. Vereenïging „Imma- nuel"- is gisteravond in het Verenigingsge bouw Kalverstraat een familieavond gehou den. Deze avond die op gebruikelijke wijze ge opend werd door den voorzitter den heer M. Sala had ten doel, ouders en donateurs wat meer bekend te maken met het werk van het Ned. Jongel. Verbond. Hiervoor was door het bestuur als spreker uitgenoodigd Ds. A. A Wildschut. Deze heeft met verduidelijking- van een groote serie projectieplaten een cau serie gehouden over het doel en streven van den bond. Sprekende over het ontstaan van den arbeid onder de jongemannen herinnerde Ds. Wildschut aan George Williams, die in 1844 in Engeland hiermede een begin heeft gemaakt. Met dit werk werd in 1853 door de heeren Os. Oosterwijk, de Bruin en van de Puttelaar in ons land begonnen. Hierna heeft dit werk zich over de vijf we- relddeelen uitgebreid zoodat thans de wereld bond van Christenjongemannen 1.600.000 leden telt. Het Nederl. Jongel. Verbond telt 33.000 leden over 800 afdeelingen. Door middel van projectieplaten werd veel te zien gegeven van den arbeid van het ver bond, waarbij Ds. Wildschut op onderhouden de wijze de noodige toelichting gaf. Na de pauze werden door eenige leden eenige voordrachten ten beste gegeven waarna de vergadering die in alle opzichten goed ge slaagd is, door den heer Van Nierop werd ge sloten. Onklaar geloopen. Het met graan van Rosario binnengekomen Britsche stoomschip Ardanbhan is bij het binnenkomen der pieren onklaar geloopen en moest het anker uitwerpen. Later is het stoomschip met twee sleepbooten van Bureau Wijsmuller slaags en naar de sluis gebracht, waarna het de reis naar Amsterdam vervolgde, AANGEKOMEN 21 Februari: Rijnstroom s.s. Leith Towneley s.s. New Castle Ayresome s.s. New Castle Hebble s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil Hontestroom s.s. Londen Ardanbhan s.s. Rosario 22 Februari: Polydorus s.s. Hamburg Astarte s.s. Bremen Deucalion s.s. Hamburg Eupatoria s.s. Hamburg Attikos s.s. Huelva VERTROKKEN. 21 Februari: Zaanland s.s. Hamburg Lingestroom s.s. Plymouth Botilla Russ s.s. Esbjerg Laomedon s.s. Londen Boskoop s.s. Chili Perseus s.s. Pasajes Orpheus s.s. Midd. Zee Vulcanus s.s. Vigo Wolfram s.s. Beira 22 Februari: Texelstroom s.s. Liverpool Balduin s.s. Oslo BjorkÖ s.s.- Helsingborg Loke s.s. Rotterdam Theano s.s. Rotterdam Amazone s.s. Hamburg Odysseus s.s. Kopenhagen Daphne s.s. Seaham Aludra s.s. Beha ScKooIvoeding. Naar de vierduizend Ingekomen zijn de volgende giften: Laatst verantwoord f 3159,87 1 2; Gift da mes v. K. en P. f 8.15; Februarigiften f 25. IJm. Wan de Ksp ortv.er een iging „Tempo" f 2,87. Verloting Muziek vereniging „Voorwaarts" f 35,mej. R. 50 bonnen f 2,50, R. 83 bonnen f 4,15;N. N. 20 bonnen f 1.de B. 121 bonnen f 6.05, S. 153 bonnen f 7,65. mej. W. 170 bon nen f 8,50, G. 73 bonnen f 3.65, L. 300 bonnen f 15.mej. M. 55 bonnen f 2,75, mej. V. 9' bonnen f 4.85, v. D. 60 bonnen f 3,N. N. f 0.10, mevr. D. 117 bonaien f 5.85. d. B. 120 bonnen f 6.v. B. 31 bonnen f 1,55, mej. R. 44 bonnen f 2,20, R. 86 bonnen f 4.30, mevr. Sc'h. 86 bonnen f 4.30, Z. 50 bonnen f 2,50, mevr. C. 276 bonnen f 13,80, D. 52 bonnen f 2,85, L. 323 bommen f 16,15, mevr. M. 200 bonnen f 10.mej. W. 180 bonnen f 9.S. bonnen f 8.40, Dames L. en V. 500 bonnen f 25, mevr. M. 172 bonnen f 8,61 1/2, mevr. v. d H. 54 bonnen f 2.70: mevr. B. 72 bonnen f 3,60, D. 82 bonnen f 4.10. G. 84 bonnen f 4.20, d. B. 107 bonnen f 5.35, R. 80 bonnen f 4.L. 300 bonnen f 15.— S. 140 bonnen f 7.—, mej. M. 98 bonnen f 4.90, Snb-comité rijksvischhal- len f 27.50, A. f 2. J. J. W. f 2,50, Totaal f 3493,47. Verder is ontvangen 4e toezegging a f 100 van de N. V. Binnenlandsche Exploitatie Mij. Bloemendaal, reeds vroeger verantwoord. De Melkinrichting „Velsenzal voor de 2e maal de benoodïgde hoeveelheid pap gratis leveren. Het comité zegt voor al deze gaven en gif ten warm dank J. PLU, Penningmeester comm. schoolvoeding. ValscKe H. V. A.-aandeelen te koop aangeboden. Zaak tegen Nederlander en Estlander SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE MOSKOU. Uit Moskou worden de volgende utislagen van de vijfde ronde gemeld: Rjumin wint van Stahlberg. Botwinnik wint van Löwenfisch. Alatorzew remise met Romanowski. Goglidze wint van Miss Menschik. LiscicinCapablanca afgebroken. Ragozin wint van Spielmann. Pirc—Rabinovic afgebroken. Kan remise met Flohr. Lasker remise met Lilienthal. Bogatyrtschick verliest van Tsjechover. De stand luidt thans: Botwinnik 41/2; Flohr en Rjumin 4; Löwenfisch, Ragozin en Lasker 3 1/2; Lilienthal 3; Goglidze 2 1/2; Lis cicin, Rabinovic en Capablanca 2 Spielmann, Tsjechover, Kan en Romanowski 2; Pirc 11/2*; Bogatyrtschick en Alatorzew 11/2; miss Menchik 0. MEISJE DOOR DEN TREIN GEDOOD. Bij aankomst van den trein, die Donder dagavond om negen uur uit 's-Hertogenbosch ie Nijmegen aankwam, ontdekte men bloed sporen op de locomotief. Terstond stelde men een onderzoek in. Dit had eerst Vrijdagmor gen resultaat, toen men honderd meter voor bij den overweg aan den Muntweg het lijk van een 17-jarig meisje vond. Het meisje moet zoo goed als zeker door den trein op den overweg gegrepen zijn, omdat daar Donderdagavond een taschje werd ge vonden, dat thans blijkt aan het ongelukkige meisje te hebben toebehoord. Uit hec feit, dat het stoffelijk overschot een honderdtal meters van den overweg verwijderd is gevonden, valt af te leiden, dat het slachtoffer pver dien af-' stand door den trein moet zijn meegesleurd. Voorloopig is het nog een raadsel hoe het ongeluk heeft kunnen geschieden. De overweg bij den Muntweg is n.l. bewaakt. Matigen tot krachtigen. tijdelijk afnemen den Westelijken tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk tijdelijk regen, weinig verandering- in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Nog buiig. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 23 FEBRUARI Bioscoop de Pont: „Het eeuwig vrouwelijke' en „Hoe komen we bij de film?" 8 uur. ZONDAG 24 FEBRUARI Bioscoop de Pont: Matinée 2.30 uur: „Het eeuwig Vrouwelijke"; 5 uur: „Hoe komen we bij de film". 8 uur: Beide films. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 23 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „Mercadet" door het Ned.-Indisch Tooneel. 8.15 uur. Frans Hals Theater: Speciale kindermati- née: „De Zonneprins". 2.30 uur. Frans Hals Theater: „Cleopatra", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De eeuwige droom". Op het tooneel: Akimoto's, Japansche Melange Act. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Onder Moeder s Vleu jels". Op het tooneel: The Vocal Kings in hun repertoire. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Viva Villa", de ge schiedenis van een Mexicaanschen vrijbuiter. .30 en doorloopende voorstelling van 7 uur af tot 11.30 ZONDAG 24 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Volksvoor telling van „Mevrouw Warren's Bedrijf". 15 uur. Schouwburg Jansweg: „Liefde Manoeuvre" door het „Hollandsch Tooneel". 8.15 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V. .15 uur. Rembrandt Theater: Populair wetenschap pelijke voorstelling „Bring 'em Back Alive". 11.30 uur. Frans Hals Theater: Cultuur wetenschap pelijke film „De bij Ma ja en haar avonturen" 10.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. MAANDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Ballet Trudi Schoop, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Groot Galacon cert Haarlemsche Motet- en Madrigaal-Ver- eeniging. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen. AMSTERDAM„22 Februari. - «toy. ftet begin van het vorige-''jaar inCldde ziclv een commissionnair in effecten bij de politie aan, met de verrassende mededeeling, dat hem valsche aandeelen te koop waren aan geboden door een zekeren L. P.. een jonge man. Deze zou de valsche stukken „be trekken" bij een tweetal Russen te Parijs en de bedoeling zou zijn ze te doen be- ieenen bij een bank. De prijs was sterk ge reduceerd om het aanbod zoo aanlokkelijk mogelijk te maken. Het behoeft geen betoog, dat de Centrale inzake Falsificaten, die onmiddellijk werd gewaarschuwd, extra op haar qui vive was. Het bleef niet bij het eerste aanbod, meer dere commissionnairs ontvingen bezoek van den jeugdigen reiziger in valsche aandeelen. Verder ~dan een tamelijk vage aanbieding ging hij echter niet; een „monster" kon nog niet worden getoond, zoodat het vor Com missaris Broekhof f en zijn mannen van de Centrale, zaak was nog wat geduld te oefe nen om met succes dit heerschap in 'te kunnen rekenen. In Augustus meldde de Commissionnair R. zich bij de politie aan en deze raddde hem aan, de onderhandelingen voort te zetten. De aanbiedingen namen meer vorm aan: het betrof hier een ..partij van 200 valsche H.V.A.-aandeelen, ter waarde van ander halve t-on. De prijs was gesteld op f 70,000 voorwaar een koopje. Weer verliepen er maanden, zonder dat er iets gebeurde, tot eindelijk op 27 Novem ber j.l. een telegram uit Parijs meldde dat P. en de Letlander W. op weg waren naar Holland om de transactie af te sluiten. De Hollander en de Letlander werden ge arresteerd en na een nauwgezette instructie heeft vandaag de Vierde Kamer der Recht bank. deze strafzaak ter openbare zitting behandeld. De dagvaarding. Aan P. en W. is ten laste gelegd, dat zij samen in vereeniging, althans (de Estlander) afzonderlijk getracht hebben (heeft) den commissionnair te bewegen in Nederland gebruik te maken van een aantal valsche H.V.A.-aandeelen, als waren die aandeelen echt en onvervalscht, terwijl uit dat gebruik eenige naadeel kon ontstaan. Teineinde den commissionair tot dit delict over te halen, deelde(n) zij of W. afzonder lijk mede, dat de aandeelen Valsch waren, doch dat hij ze ver beneden den prijs kon krijgen. Het misdrijf volgde echter niet, om dat R. er niet over dacht het misdrijf te plegen, terwijl bovendien dé politie, mede dank zij de waarschuwing van den com missionnair tijdig in kon grijpen. Aan P. is het zelfde feit afzonderlijk ten laste gelegd en subsidiair is gesteld, dat hij gelegenheeid en/of inlichtingen heeft ver schaft aan W. die in Parijs woonde en hem in kennis heeft gebracht met den-, commis sionnair. ----- Door het O.M. zijn zeven getuigen en een tolk gedagvaard. P., de zoon van den ex-consul, die on langs is veroordeeld, wordt het eerst ge hoord. Hii veklaart geen beroep te hebben, Dimitri W. noemt zich koopman. Als eerste getuige wórdt gehoord inspec teur J. W. Kallenborn. Hij Vertelt hoe de arrestatie in zijn werk' is 'gegaan; Het twee tal kreeg, eenmaa-l in Amstedam en in het kantoomgebouw van den commissionnair. seen kans om met het geld te ontsnappen. Het pak valsche H.V.A.-aandeelen, dat op een tafel voor de rechtbank ligt. wordt ge opend. De verdachten geven toe, dat de aandeelen valsch zijn. Mr. J. J. C. Jas, directie-secretaris der H.V.A. verklaart dat de stukken weliswaar door de H. V. A. als valsch herkend zouden zijn, doch dat ze goed zijn nagemaakt en dat ze waarschijn lijk als echt zouden worden aangenomen in het publiek verkeer. Direct nadeel zou door het in omloop brengen voor de H.V.A. niet zijn ontstaan, aangezien de dividen-daan- deelen bij de Associatiekas en bij de Twent- sche bank betaalbaar zijn gesteid en de H. V. A. pas na herkenning der valschheid ver plicht zou kunnen worden tot schadevergoe ding. Zoodra de vervalsching zou zijn ont dekt zou de H.V.A. de heel serie hebben in getrokken. Gtuige-deskundige A. D. Huisman, directeur van de firma Enschedé te Haarlem heeft een onderzoek ingesteld naar de valschheid. Het was, om de valschheid .te constateeren. niet noodig er een echt aarideel haast te leggen. Een gedeelte van de valsche H.V.A.'s was mèt, een ander deel zónder watermerk. Deskundige schreef dit toe aan het feit, dat voor het papier groote vellen waren gebruikt. Officier: „Waar komt het papier vandaan?" Deskundige: „Uit Frankrijk". Officier: „Is het -mogelijk-, dat de clichés waren gestolen?" Deskundige: „Ja, dat is heelemaal niet uit gesloten." Officier: „Het merkwaardige is, dat inder tijd bij de firma B. alhier, waar een uitgave van echte H.V.A.'s is gedrukt, een man heeft gewerkt, een zekere Aaler, wiens naam ook in het dossier van deze strafzaak voorkomt. Het is niet zeker, dat dit,dezelfde is, maar on mogelijk is het niet, dat hij indertijd de cli chés heeft gestolen". Uit de 'deskundige-verklaring blijkt voorts, dat de nummers met de hand zijn gemaakt. Dan komt de commissionair S. Reem, de hoofdgetuige in deze geruchtmakende zaak voor het hekje. De president vraagt hem- „Wat zou U er van krijgen?" Getuige: „In overleg met de politie, die ik vanaf het begin tot het einde op de hoogte zou houden, heb ik gevraagd, wat ik zou ver dienen. Toen beloofde P. mij f 5000. Uit zijn zijn verklaring blijkt voorts, dat P. er f 16000 aan zou verdienen. Verd. W. beweert, dat thij nooit de valsche stukken heeft aangeboden, doch dat zij bij hem besteld waren. P. valt he.m bij. Verd. was in Parijs in connectie gekomen met een Rus. Deze had hem verteld dat hij valsche aandeelen kon .leveren en gevraagd, of P., er misschien een afnemer voor wist. Ik dacht toen aan R. en vermoedde, dat die ze wel wilde hebben. Op het kantoor besprak ik de zaak met den commissionair en die raad pleegde de effectenprijscourant en bestelde H.V.A.'s. Getuige R. verontwaardigd: „Er werden mij speciaal valsche aandeelen aangeboden!" P. gaat dan voort zich schoon te wasschen: „Ik ben alleen maar een -klein tusschenper- soontje geweest. Wat R. met de aandeelen ging doen weet ik niet en dat interesseerde me ook heelemaal niet." De officier van justitie, Mr. De Blécourt, eischte tegen beide verdachten, Paardekooper en Wulff -een gevangenisstraf-van drie jaar. De verdediger van P. was van oordeel, dat 'zijn cliënt geen lid was van een interna tionale misdadigersbende. Zeer subsidiair werd oplegging van een geringe voorwaarde- ZATERDAG 23 FEBRUARI^ lijke straf gevraagd, terwijl op de lijke„ invrijheidstelling van ver<L p~' aangedrongen. er* De verdediger van ^W. concludeerde gevraagd. V" ^8 De ree" te laten. Vonnis 8 Maart 'fp .--- deerde W nietigverklaring van de dagvaarding «G* slag van rechtsvervolging en vrijmS Voorts werd onmiddellijke inivrijheidstelii wraagd. - De rechtbank weigerde de beide verd i Voor Haarlem's Poiirierechte Trouwboek),, De man in Wijk aan Zee en Duin wasnfl het stempellokaal gegaan met zijn troi™1 boekje om dit een anderen stempelaar te ton nen, teneinde te bewijzen dat het met huisgezin wettelijk volkomen in orde was in dat de vrouw van bedoelden stempelaar teee» een andere vrouw uitlatingen zou hebben tt daan riir» aanlpïdino- znurien Irnnn^v, - deed dit maar niet zoo^ spontaan, maar om. daan, die aanleiding zouden kunnerPgevpn tot twijfel aan bedoelde wettelijkheid ty! alzoo weerleggende met het trouwboekje $te de hij de vraag of het bij den ander wette lijk wel in orde was. Daarop stoof de stempelaar naar hul* haalde ook zijn trouwboekje en snelde er naar de woning van zijn interpellant om ir triomf de deugdelijkheid van zijn huwelijk e bewijzen. Maar hij deed meer, hij vertelde dè geschiedenis aan zijn vrouw en die trok naar de woning van de juffrouw, die gesproken zon hebben en begon die juffrouw af te tuigen onder toevoeging van de gebruikelijke liefelijk heden. En dat mocht niet, doch kostte haar I ,,'T KLEUTERHUIS" 27 Trompstr. 27. Umuiden.Qn.t (Adv. Ingez. Mei.) BURGERLIJKE STAND VELSEN Bevallen: E. M. v. d. Berg—Heijmans, z, Haarlem., G, BoekhoutDor, z., Heidestraat 34! IJmuiden. M. Tromp—Akkerman, z., c. Dreb- belstraat 32rd„ IJmuiden. J. A. Haak—-David, son, d., Wijkerstraatweg 271, Velsen N. A. M, LodewijksHeeremans, d., v. Valkenburg, straat 5, Velsen-N. B. E. RijndersGodtschalk d„ Noorderlaan 39, Velsen-N. J. M. Handgraaf Vermeer, z., Tulpenstraat 12. Santpoort. Overleden: E. J. C. de Goede, 55 j. echige. noote van R. v. d. Wiele, Frogerstraat 8rd., IJmuiden. A. Roebers, 62 j„ wed. van T. de Vries, Roggeveenstraat 8, IJmuiden. GehuwdJ. Vellekoop en W. van der Wel, Wijk aan Zee en Duin, Creutzberglaan 127, J, Blenk en A. J. Broertjes, IJmuiden, Torricel- listraat 38. P. de Graaff en C. van Hooff, IJmuiden, de la Reijstraat Ha. SANTPOORT NED. HERVORMDE KERK. V.m. 10. uur! Prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga, NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10 Ulll'} Ds. M. G. Blauw, Schoten. Nam. 5 uur: Ds. A. A. Wildschut, IJm.-Oost. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breukelaar, em. pred. Nam. 5.30 uur: Ds. W. Breukelaar. Collecte voor de Geref. radio-kerkdiensten, GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. V.m. 10 uur: Ds. J. Diepersloot. IJMUIDEN LEGER DES HEILS. V.m. 10 en nam. 7.30 uur: Samenkomsten. GEREF. KERK. Wilhelminakade. V.m. 10 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. NED. HERV. EVANGELISATIE, Pr. Hendrik straat 117. V.m. 10 uur: de heer Spreeuwenberg, van Rotterdam. Nam. 5 uur: Dezelfde. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 uur: Ds. D. Henstra van Dokkum. Nam. 5 uur: Dezelfde. GEREF. EVANGELISATIE, De Wetstraat. - Nam. 8 uur: de heer de Groot. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. V.m. 10.30 uur: Ds. Milatz. IJMUIDEN-OOST VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. - Vereengingsgebouw, Groeneweg. Nam. 7 uur: Dr. H. Faber. Onderwerp; „Stil zijn". GEREF. KERK, Velserduinweg. V.m. 10 uur} Ds.van Teylingen. Nam. uur: Ds. van Teylingen. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM. Willebrordstraat 10. Geen dienst. BEVERWIJK VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HER VORMDEN, Noorderparklaan. Nam. 7 uur: Ds. PI. H. Dorgelo, Naarden. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Meerstraat. - V.m. 10 uur: Mr. H. H. Gaikema, Velsen. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. r' _-i dienst. GEREF. KE-RK, C. H. Moesplein. V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. F. Kramer. EVANGELISATIE „EMMANUEL", Zeestr. 26. V.m. 10 uur: de heer H. Kok. 12 uur: Zondagsschool. Nam. 6 uur: de lieer F. v. d Horst. Maandag nam. 8 uur: Zangrepetitie* Donderdag nam. 2.30 uur: Vrouwenkrans. Nam. 7 uur: Dank- en Bedestind. Nam. 8 uur: Bijbelonderzoek. EVANGELISATIE „EBEN HAEZER", Ko ningstraat 99. V.m. 10 uur: de heer W. Akse. Nan. 6 uur; Geen dienst. HEEMSKERK NED. HERKER, V.m. 10 UUlJ Ds. IJ ze;— -

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6