Waar onze vorstin haar vacantie doorbrengt. Simon's Duitsche reis vrijwel zeker. THIJS IJS EN DE GEDIENSTIGE GEEST. RADIO MOORS N.V. 7aterdag 23 februar1 1935, BUITENLAND. Alle te Londen behandelde punten komen in bespreking. Compromis over „Oost-Locarno" mogelijk? Moskou en Simon's voorgenomen bezoek. uft belangrijkste nieuws ENGELAND. np uuiksw" - „rnremt op stellige wijze te kennen gegeven L accoord gaat met de Britsohe regee- betreft het houden van Brltsch- SnLehe besprekingen omvattende het ge- a„ie complex van vraagstukken, vermeld in het Engelsch-Fransche communiue van 3 Fetirun"'reehtstrecksche Engelsch-Duit- «che besprekingen zijn dus thans feitelijk zekerheid geworden. Naar de diplomatieke medewerker van PMiter verder bericht, voert de Britsehe re- fitrinv de laatste dagen niet alleen bespre- Sinet Parijs, maar staat zij ook door s middel»" van haar diplomatieke verte genwoordigers voortdurend in contact met de Duitsche, de Italiaansche en de Russische rene0Brftsohe ambassadeur te Berlijn is be reidende kringen te polsen in verband met pvpntueele besprekingen tusschen Simon en Hitler Bij een dergelijk bezoek zou Simon waarschijnlijk door een anderen minister vergezeld worden. Ten aanzien van de pacten van onder been bijstand voor Oost-Europa zou men li officieele kringen te Londen van oordeel 7ün dat de bestaande pacten een goeden grondslag kunnen vormen voor toekomstige onderhandelingen. De moeilijkheden ten aanzien van het sluiten van het oostelijk pact concentreeren ?ich meer en meer op het vraagstuk der militaire waarborgen, waarop Polen Tsje- rhoslowakije en Rusland aandringen, ter wijl Duitschiand er zich tegen verzet. Het eerste doel der mogendheden nu is het vin den van een compromis. Engeland zal zoo ze<rt men hier met vreugde elk plan be groeten, dat tot overeenstemming kan lei den. Nader meldt Reuter uit Londen, dat sir John Simon zich waarschijnlijk over een tiental dagen, na zijn bezoek aan Parijs, naar Berlijn zal begeven, waar hij een gedachten- wisseling van informatorisch karakter zal hebben betreffende alle in het Fransch- Britsche voorstel genoemde punten. Naar men meent, heeft de Sovjetregeering officieel te Londen medegedeeld, dat het haar zeer zou verheugen te Moskou het be zoek te ontvangen van een Engelschen mi nister. Rusland. 'JOpleidingvan kinderen en vrouwen. Naar aanleiding van het 17-jarig bestaan van het Roode Leger en Marine publiceert de Ossoaviachim, die tot taak heeft de militaire opleiding der burgerbevolking ten uitvoer te leggen, talrijke gegevens over haar werkzaam heid. Volgens deze gegevens telt de Ossoavia chim 13.238.000 leden. Zij bezit 113 vliegclubs, 2000 zweefvliegscholen en andere instellingen. Voorts bezit zij een gemotoriseerde afdeeling. die 20.000 personen omvat en 1500 scholen met 450.000 personen, die de vliegkunst bestud.ee- ren. In een afzonderlijke organisatie is de jeugd vereenigd. Hier worden ongeveer 250.000 knapen van 10 tot 15 jaar opgeleid tot schut ters. Voorts beschikt de organisatie over negen bijzondere vrouwenvliegscholen, die de vrouwelijke jeugd onderwijzen in het vliegen. De bespreking met de Oostenrijksche ministers. Op den dag van de eerste besprekingen van Schuschnigg en Berger Waldenegg met Flan- din en Laval heeft de president der republiek Lebrun, de beide Oostenrijksche staatslieden met het Grootkruis van het Legioen van Eer gedecoreerd. De besprekingen worden Zaterdagmiddag voortgezet; na afloop hiervan zal er een com muniqué worden gepubliceerd. Vrijdagavond waren bij een diner ter èere van Schuschnigg en Berger Waldenegg in de Oostenrijksche legatie vertegenwoordigers van de Fransche financieele wereld vereenigd. Oostenrijk. Het proces-Rintelen gaat door. Naar de dagbladen melden is over den gezondheidstoestand van dr. Rintelen een universitair rapport uitgebracht. De genees- heeren zijn tot de conclusie gekomen, dat dr. Rintelen gehoord kan worden. De verlam- DOODE WEER TOT HET LEVEN OPGEWEKT? De dagbladen te Milaan publiceeren berich ten over een interessant geval, dat zich heeft voorgedaan in het Milaansche Stedelijke Zie kenhuis. Daar overleed ondanks alle medische maatregelen een aan een ernstige hartziekte lijdende man. Nadat zijn dood buiten twijfel vastgesteld was, trachtte toch nog een dokter iets te bereiken met een inspuiting van adre naline. Precies- 30 minuten later begon het hart van den reeds overlede zeer zwakjes te kloppen en na verscheidene uren function eerde het weer volkomen normaal, zoodat thans geen gevaar meer schijnt te bestaan voor den weer in het leven teruggeroepene FURTWaNGLER NAAR LONDEN. De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat professor Furtwangler, die onlangs is afge treden als dirigent van de staatsopera te Ber lin een contract heeft gesloten om het vol gend seizoen eenige opera's te dirigeeren in Covent Garden. mingsverschijnselen zijn volkomen verdwe nen. Niets staat meer een doen plaats vinden van het proces op 2 Maart in den weg. Italië. hitler verleent gratie. «Ukskanselier Hitier heeft een door de ^chtbank te Stade wegens moord op haar j^r dood veroordeelde vrouw begena- vi« i r wÜziging van den doodstraf in le- v!n tuchthuisstraf. In de motiveering dp besluit wordt gezegd, dat de veroor- ao» nooit eerder gestraft was en goed afgeschreven stond en tot haar daad kwam ge van haar verwoest huwelijksleven, varaan de hian in hooge mate schuld had. Troepenverscheping naar Somaliland begint vandaag. De troepenverschepingen op groote schaal naar Italiaansch-Oost-Afrika zullen Zater dag van Messina uit, beginnen. Het betreft de verscheping van de in Sicilië liggende di visies, waarvoor o.a. het groote passagiers schip „Vulcania", dat 24000 ton meet, gebruikt zal worden. Aan boord bevindt zich ook generaal Graziani, die zich onderscheiden heeft bij de verovering van Cyrenaica door de definitieve nederlaag der Senoesi. Van Italiaansche zijde wordt er opnieuw den nadruk op gelegd, dat deze troepenver schepingen „voor het grootste gedeelte slechts het karakter dx*agen van een voorbe hoedende maatregel, dat offensief optreden niet in het voornemen ligt en dat zij uitslui tend dienen ter verdediging van de thans in Italiaansche handen zijnde stelling in Soma liland". De bladen geven levendige beschrijvingen van de ontvangst der troepen in de haven steden. Wiley Post slaagt niet. Noodlanding op zijn voorgenomen record vlucht. Wiley Post, die te Los Angeles was opge stegen van een transcontinentale stratosfeer- vlucht, heeft zijn tocht moeten afbreken en een landing moeten maken in de nabijheid van het Munrocmeer in Californië. De vlieger bleef ongedeerd. Unterwasser in Toggenburg. Een gezicht op het dorp Unterwasser. (Speciale correspondentie) Twee groote hotels-met-dans, enkele pen sions en een aantal in het dal verspreid lig gende eenvoudige woningen der inheemsche bevolking; in het Noorden gevlijd tegen de ski-velden, die langzaam overgaan in het Santis-massief, in het Zuiden tegen de ge vreesde Föhn beschermd door den muur der kantige Churfirsten zie daar in enkele woorden het Zwitsersche dorpje Unterwasser geschetst, waar onze landsvrouwe met haar dochter een drieweeksche - vacantie door brengt. Hoewel de afstand niet groot is, neemt de reis van Zürich uit toch 3 a 4 uur in beslag. Via Winterthur-Wil of via Rapperswil-Watt- wil reist men in kleine, gemoedelij k-ouder- wetsche treintjes <die desalniettemin ge- electrificeerd zijn) tot Nesslan, waar de spoorlijn eindigt. Op het stationspleintje staan reeds de groote gele postauto's te wach ten om de reizigers verder Boven-Toggenburg in te voeiym. Zware sneeuwkettingen zijn om de vier ai rterwielen gelegd, want de straat weg is met een dikke, verijsde laag sneeuw bedekt. Geleidelijk-aan gaat het omhoog in het dal, van het. riviertje de Thur tusschen twee. imposante bergketens. Verscheidene kleine dorpen worden gepasseerd, totdat na drie kwartier de auto stopt in Unterwasser. Wel iswaar gaat de bus tot Buchs, het Zwit- sersch-Oostenrijksche grensplaatsje, doch in Unterwasser dat tezamen met Wildhaus sedert de laatste jaren als wintersportoord sterk in opkomst is stappen de meesten passagiers uit. Uit een tweewielig „aanhang sel", dat achter de postauto was aangekop peld. worden de ski's genomende sport der houten kan een aanvang nemen. Waar de Koningin verblijf houdt. Dichtbij het Poststation, gelegen aan den straatweg, is het hotel „Sternen", waar onze vorstin ook het vorige jaar verbleef, d.w.z. zij had toen twee étages van de dépendance voor zich en haar gevolg, terwijl zij thans een verdieping in den rechtervleugel van het hotel tot haar beschikking heeft. De bezitster van het hotel was zoo vrien delijk mij op mijn vragen een en ander te vertellen: „Koningin Wilhelmina komt dit jaar met een gezelschap van 17 personen, waaronder de Prinses van Saksen—Weimar en een aantal vriendinnen van Prinses Juli ana. Verder een klein gevolg, bestaande uit een adjudant, een gezelschapsdame en eenige bedienden. Het vorig jaar woonde uw vorstin in onze dépendance, doch daar inmiddels ons hotel uitgebreid en gemoderniseerd is, wilde zij thans in het hotel-zelf wonen. Bovendien is het haar bedoeling, tezamen met de andere gasten in de eetzaal te dineeren". „Vertelt u mij eens iets van het vorige jaar". „Met genoegen. De Koningin heeft toen veel geschilderd en geteekend hier in de om geving. Vaak trok zij er 's morgens reeds vroeg op uit. Ook was zij dikwijls te zien op de ijsbaan, die hier voor het hotel aan den weg is gelegen. Prinses Juliana, die zich evenals haar moeder door haar vriendelijk heid en eenvoud bij allen zeer geliefd maakte, vertoefde meestal op de ski-velden, waar zij van een privé-leeraar onderricht ontving. Ook voor dit jaar is hij weer door de koninklijke familie geëngageerd. Des avonds, wanneer hier bal was, heeft de prin ses met de heeren van haar gezelschap ge danst. Wij hebben voor onze hooge gasten verscheidene attracties georganiseerd, zoo o.a. een concours op de groote springschans, slede-tochten, skikjöring en een pic-nic partij. Toen de Koningin wegging zeide zij mij woordelijk: „Ik heb mij nog nergens in Zwitserland zoo rustig en prettig gevoeld als in dit dorp". Dat zal dan ook wel de reden zijn, dat zij weer hier terugkomt, want men heeft mij verteld, dat de Koningin nooit tweemaal achtereen naar hetzelfde vacantie- oord gaat". „Zou ik de kamers eens mogen zien, die voor het gezelschap gereserveerd zijn?" „Zeker". En Frau Lohser ging mij voor naar de eerste verdieping van het nieuwe gedeelte. Deze geheele étage van veertien kamers staat ter beschikking van de konink lijke familie. Het zijn eenvoudige, modern gemeubileerde vertrekken met behang in pastelkleuren (lichtgroen, lichtblauw of beige) groote ramen en een deur, die uitkomt op het balcon, dat langs het geheele gebouw loopt. Bovendien zijn alle kamers onderling door deuren verbonden. Het vertrek van de Koningin, dat aan de voorzijde van het hotel is gelegen met uit zicht op de Churfirsten, heeft lichtgroen behang en een ameublement van notenhout. De verlichting geschiedt door een melkglazen ballon, die in het midden van het plafond hangt, terwijl langwerpige melkglazen lamp jes zich ter weerszijden van het bed bevinden. De vroolijkgekleurde gordijnen zijn van de moderne ruwe stof, die tegenwoordig veel voor dit doel wordt gebruikt. Aan de wanden hangen schilderijen, sneeuwlandschappen voorstellend. Met deze slaapkamer verbonden is een privé bad- en toiletkamer met crème kleurig behang, vaste waschtafel en een in gebouwd, witmarmeren bad. Aan de andere zijde van H.M.'s vertrek is een „Einzelzim- mer", waar Prinses Juliana zal slapen. Het is een kamer van plm. 2 x 2.50 M. met een bed, vaste waschtafel en een groote kleer kast. Een andere eenpersoonskamer wordt ingericht als woonsalon van de beide ko ninklijke vrouwen. Unterwasser's skigebied. Behalve de vergrooting van het hotel wacht den hoogen gasten nog een andere nieuwig heid: de bergbaan naar den Iltios-alp. die in den zomer van 1934 in geopend. Iltios, dat 400 M. hooger dan Unterwasser ligt is een groot Alpengebied aan de Noordzijde van den Kaserruck, een der toppen van het Churfir- sten-massief. Het is voor Unterwasser. wat Hahnenmoos voor Adelboden en Parsenn voor Davos is. De liefhebbers van sneeuw en zon, die de skikunst nog niet volmaakt beheer- schen. kunnen zich hier oefenen op de aan eengesloten groote velden, van waaruit een prachtig uitzicht te genieten valt. In zeven minuten rijden de elegante roode wagens van de Iltios-baan ge deeltelijk over sierlijke viaducten naar deze schoone vlakte, die voor den geoefenden skiër het uitgangspunt van vele groote toe ren is. Aan het eindstation der Iltios-baan is een keurig restaurant met zonneterras ge bouwd, dat eveneens het bezit van den eige naar van hotel „Sternen" is. Hier kunnen de koninklijke gasten desgewenscht den mid dagmaaltijd gebruiken. Nu er zulk een gemakkelijk vervoermiddel naar boven is. zal de prinses zeker dikwijls op den Iltios-alp te vinden zijn, om vandaar een tocht te ondernemen of de afdaling naar Unterwasser te maken, terwijl de Koningin hier op het linnen doek vele fraaie plekjes en panorama's kan vereeuwigen. F. K, A. R Unterwasser, 17 Febr. 1935. ^HHniiNmiii|IIH|||liiii!iimiiiiinW|l,,l""ll|!|iwiiiTiinimiii|l"""ll"l|iiiiiiiiiii!iiUiiilll"l":" 5.50 Kutcher Strijkkwartet m.m.v. N. Gruhn (sopraan). 7.05 Lezingen. 7.35 Concert door L. Gowings (tenor) en E. Telmanyi (viool). 8.20 Baptisten-Kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsomroep. 9.10 Berichten. 9.20 B. B. C.- Theaterorkest o.l.v. Burton, m.m.v. tenor en sopraan. 10.20 Voordracht. 10.35 Orgelspel C. H. Trevor. 11.05 Epiloog. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.50 Orgelconcert P. Revel. 1.20 Pascalorkest 3.20 Orkestconcert. 6.20 Zang. 8.20 „Histoire de brigands", spel van Léry. 9.05 „La créole', operette van Offenbach M. m. v. solisten en orkest o.l. van Labis. KALUNDBORG 1261 M. 11.20—12.50 L. Preils orkest. 1.50—2.15 Gram.pl. 2.45 Symphonieconcert o.l.v. F. Busch m.m.v. N. Hansen (zang). 7.20 Hoorspel. 7.35 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 8.45 Zang en decla matie 9.30 Zang en piano. 10.1011.50 Dans- musiek. KEULEN 456 M. 5.55 Havenconcert. 7,50 Gram.pl. 9.20 Mor genwijding. 10.50 „Cacilien-Ode" van Handel m.m.v. solisten, koor en het Leipz, Symphonie- orkest. 11.50 Weragkamerorkest o.l.v, Hage- stadt. 2.05 Zang door W. Strienz. 3.50 Orkest concert. 4.50 Gevar. programma m.m.v. L. Eysoldt en zijn orkest, solisten en andere or kesten. 7.35 „Alessandro Stradella", opera van Flotow. Leiding: O. J. Kühn. 9.40 Carneval- programma. 10.2012.20 Concert en gram.pl. ROME 421 M. 8.05 „Si", operette van Mascagni. Leiding: R. Josi. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gram.pl. 10.35 Salonorkest. 11.35 Gram.pl. 12.20 Omroeporkest. 1.30 Jazzmuziek en gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.20 Zang. 6.35 en 7.35 Salonorkest. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gram.pl. 10.50—12.20 Concert, 484 M.: 10.20 Gram.pl. 10.50 Omroeporkest 11.20 Salonorkest. 1.15 Gram.pl. 1.30—2.20 Con cert. 5.20 en 6.35 Gram.pl. 7.35 Pianorecital. 8.20 Concert en reportage. 9.35 Koorzang. 9.55 Con cert. 10.05 Cabaret. 10.40 Gram.pl. 10.5012.20 Max Alexys' orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Gevar. programma o.l.v.. W. Stech. 9.20 en 10.05 berichten. 10.2011.50 Dansmuziek door Hans Bund en zijn orkest. ZONDAG 24 FEBRUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. 8.55 Vara. 12.— Avro. 5.— Vara. 6.— VPRO. 8Avro. 8.55 Gram.pl. 9.— Voetbalnieuws. 9.05 Tuin- bouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J. Jong. 9.40 H. v. Laar: Van dieren en planten. 10.Gram.pl. 10.10 L. v. Gasteren: Van de planken. 10.30 Residentie-orkest o. 1. v. L. Ruygrok. 11.15 Orgelspel J. Jong. 11.30 Ve-rvolg orkestconcert. 12.Klokkenspel en uurslag van het Stadhuis te Leeuwarden. 12.01 Kasa. nova en haar ensemble (uit Hotel .Atlanta" te Rotterdam). 12.30 Disco-nieuws. 1.— Om roeporkest o.l.v. A. van Raalte. 2.— Literair halfuur door Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Concert gebouworkest o.l.v. B. Walter m.m.v. A. Busch (viool). 4.05 R.E.T.-Mannenkoor o.l.v. W. F. Kools (in de pauze: Gram.pl. en om 4.45 Vaz Dias) 5.Fragm. „De familie van mijn vrouw". 5.20 John Penning and his Rhythm. Friends. 5.30 Voetbalpraatje. 5.45 Sportnieuws 5.50 Vervolg John Penning. 6.Boekbespre king Dr. K. F. Proost. 6.30 Causerie. 6.45 Kerk dienst uit de Ned. Prot. Bond te Weesp m.m.v. Koor o.l.v. F. Kloek. Voorg. Ds. A. de Kat An- gelino. 8.Vaz Dias. 8.15 Omroeporkest o.l.v. A. v. Raalte m.m.v. R. Veen (piano) 9.15 1ste en 2de acte van „Het Politieraadsel" van E. Wallace. Vert.: J. C. v. d. Horst. Regie: Kom mer Kleyn. 10.— Vervolg zang en piano. 10.15 Radiojournaal. 10.30 Topy Glerum en Eddy Me enk (zang), Pierre Palla (piano). 11.— Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn or kest. HUIZEN 301 M. 8.30 NCRV. 9.30 KRO. 5.— NCRV. 7.45—11 KRO 8.30 Morgenwijding o.l.v. Ds. J. A. F. A. Stellweg, m.m.v. Mevr. A. Reclaire (alt) en F. Kloek (orgel). 9.30 Hoogmis. 11.Gram.pl. 12.Orkestconcert, lezingen en gram.pl. 2.40 Trioconcert en gram.pl. 4.30 Voor de zieken. 5.Gewijde muziek. 5.30 Orgelspel W. Wey- land. 6.Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Ede. Spr. ds. J. Kremer. Orgel: W. Weyland. Hierna: Orgelspel W. Weyland. 7.45 Sport nieuws. 7.50 Kath. R.V.U. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Koorconcert en grm.pl. 9.20 Orkestconcert m.m.v. vocaal ensemble. 10.30 Vaz Dias. Gram.pl. 10.40 Epiloog. DROITWICH 1500 M. 12.50 Het Luton-orkest o.l.v. E. S. Carter m.m.v. M. Davies (bariton). 1.50 Pianorecital C. Smit. 2.20 Belfaster Omroeporkest o.l.v. P. Montgomery m. m. v. J. H. Chambers (bariton). 3.20 Gram.pl. 3.50 L. Bridgewater's Kwintet m.m.v. M. Browne (sopraan). 4.50 Kerkdienst v. d. jeugd. 5.20 en 5.35 Lezing. onze dacelijksche kindervertelling. Thijs is in de draden al verstrikt geraakt en valt op den grond; dan draait ineens de tooverring om. Het is de ring die toovenaar Alasius hem heeft gegeven; en ziet daar komt geest Gogos naderbij De spinnen denken: „Zat ik maar weer op de maan!" „Gij riept mij, heer," sprak Gogos, „zeg vlug wat-moet ik voor u doen?" Thijs zei, terwijl hij zich van draden ontdeed: „Pak deze spinnen en breng ze snel naar toovenaar Alasius." „Ik doe het aldus," zei Gogos, „ik breng ze in een wip bij mijn heer, die hen hun euveldaden zal doen boeten." „Mooi zoo," zei Thijs, „dank U wel." KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 25 FEBRUARI 1935. HILVERSUM 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 John van Brück en zijn orkest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramo foonpl. 10.30 Vervolg concert (In de pauze, voordracht door CI. M, Wijgers). 11.30 Orgel concert door Fr. Hasselaar, mmv. A. Veenen- bos (alt). 12.30 Ensemble Lismonde. 1.30 Gra mofoonpl. 2.00 Zang door W. Loudon, a. d. vleugel; E. Veen, en voordracht Kommer Kleyn. 3.00 Gramofoonpl. 3.304.00 Piano recital E. Veen. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Max Tak: Prominenten van het hedendaagsche podium (met gr. pl.) 5.30 Uit „Central", den Haag: Het orkest kasulakow olv. C. v. Dinte- ren. 8.00 Uit „The House of Lords": Orkest olv. Ch. Dassy mmv. H. Grünhut (zang). 6.30 Gramofoonpl. 7.30 Dr. N. G. van Huffel: Blik- semgevaar op aarde en in de lucht. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. N. Treep. mmv het Baarnsch meisjeskoor olv. J. Hamel en Fritzi Jokl (sopraan). 9.00 Jo van Ammers Küller: Glans en ondergang van den pruiken tijd. 9.30 Omroeporkest olv. N. Treep mmv. F. Jokl (sopraan) en Henk Viskil (tenor). 10.10 Orgelspel P. Palla. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonpl. 11.1512.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 301 M. NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8,159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. J. H. F. Remme. 11.00 Chr. Lectuur. 11.3012.00 en 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Het Klein-orkest der H.O.V. olv. M. Adam en gramofoonpl. 2.00 Voor de scholen. 2.35 Gramofoonpl. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15—3.45 Knipcursus. 4.00 Bijbellezing door Ds. C. v. d. Woude; mmv sopraan en orgel. 5.00 Gramofoonpl. 5.30 Or gelspel D. Lincy. 6.30 Vragenuur. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Ver volg Vragenuur. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Bach- concert door de Ned. Bach-vereeniging mmv. solisten en het Utrechtsch Stedelijk orkest olv. A. v. d. Horst. Van 9.009.30 Prof. Dr. J. H. Gunning: Johan Sebastian Bach. 10.30 Vaz Dias. 10.35—11.30 Gramofoonpl. DROITWICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.40 Gramo foonpl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelcon cert W. Greenhouse Allt. 12.35 Gramofoonpl. I.20 Midland orkest olv. H. F. Clark. 2.25 Voor de scholen. 3.10 Gramofoonpl. 3.55 Duitsche les. 4.20 Concert door A. Lucchesi (viool) en M. Cunningham (piano). 4.50 De Horden Col liery Band olv. Forsfcer. 5.35 Het Londensch Zigeunerorkest olv. Leggett. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Handel-concert. 7.50 Causerie. 8.20 Sandy Powell's Road Show Company, gevarieerd programma. 9.20 Gra mofoonpl. 9.50 Berichten. 10.10 Causerie. 10.25 W. Byrd's Mis voor 5 stemmen, olv. Sir Ri chard Runciman Terry. 10.55 Causerie. 11.10 Vioolrecital I. Schlaen. 11.35—12.20 Dansmu ziek door Jack Jackson en zijn band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Pascal orkest. 8.20 „L'Ingenue", spel van Meilhac en Halévy. „Bohémois" spel van Zamacois. „Le chapeau chimois" spel van Franc-Nohain. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest olv. Andersen. 2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 4.30—4.50 Zang en piano. 7.20 Dittersdorf-concert olv. F. Mahler. 7.50 Koorconcert olv. Ring. 8.20 Omroeporkest (vervolg). 9.35 Opera- en operettemuziek olv. Mahler, mmv. J. Winding (zang). 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gramofoonpl. 6,35 Orkestconcert en so listen. 11.20 Philh. orkest van Mannheim olv. K. Mattlin. 12.35 Orkestconcert olv. Barthel- meus. 1.35 Zang en piano. 3.20 Omroeporkest, koor en solisten. 5.10 Concert. 620 Omroep- kleinorkest olv. Eysoldt, 7.30 Leo Eysoldt en zijn orkest en zang. 8.20 Voordracht. 10.05 11.20 Weragorkest olv. H. Hagestedt, Schram- mel-ensemble en solisten. ROME 421 M. 8.05 Gramofoonpl. 9.20 Gevar. concert. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Omroeporkest, 1.50 2.20 en 5.20 Gramofoonpl. 5.30 Pianorecital. 5.50 Gramofoonpl. 6.50 Salonorkest olv. Dou- liez. 7.35 en 8.20 Gramofoonpl. 8 40 „De wan delende Jood" van Pelemans. 10.00 en 10.30— 11.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Salonorkest olv. Douliez. 1.502.20 Gramofoonpl. 5.20 Salon orkest olv. Douliez. 6.20 Zang. 6.50 Sonate concert. 7.35 en 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Con* cert olv. L. de Vocht. Hierna tot 11.20 Hohn Rutten en zijn orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 „Don Juan", opera van Mozart. 9.50 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek door de „Goldene Sieben",

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7