HET NIEUWE AVONDBLAD Hel fiiaatsetïik nieuws Is wijn gezond? IJmuider Courant 20e lAARGANG Ho. 97 DINSDAG 26 FEBRUAR11935 IJMUIDER COURANT abonnementen: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 jjjos 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden meaeacelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Sin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f2000- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autóbusóngeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Belgische haringvisscherij thans reeds geëindigd. Duitsch contingent uitgeput. Hoe staat het met onzen haringuitvoer naar Buitschland? Aan de Belgische haringvisscherij, die anders gedurende het eerste kwartaal van het jaar door een groot deel der Belgische, speciaal Ostend- sche motorvisschersvaartuigen, wordt uitgeoefend is een ontijdig einde ge komen, die niet door schrale vang sten maar doordat er geen uitvoer naar Duitschland meer kan plaats hebben. België heeft van Duitschland voor de maan den Januari, Februari en Maart een contin gent van 740.000 K.G. toegewezen gekregen en dit contingent is thans reeds uitgeput. Uitvoeren boven dit contingent brengt zooveel risico ten opzichte van de betaling met zich mee, dat de exporteurs het wel niet zullen wagen buiten de dieviezen-regeling om zaken met Duitschland te doen. De markt is dan ook vrij plotseling ineen gestort; de prijzen liepen terug tot 13 a 15 fr. hetgeen gelijk staat met ca. 50 cent per kist. De vischmeelfabriek kocht zelfs tegen 8 a 10 fr. (per 100 K.G.). Natuurlijk zijn deze prijzen niet meer loo- nend en dientengevolge kan de haringvis scherij thans reeds als geëindigd worden be schouwd en zullen de motorschepen, die zich met deze visscherij hebben bezig gehouden wel zoo spoedig mogelijk op de trawlvisscherij uitgaan. Dit kan niet anders dan van belang zijn voor den Belgischen vischhandel, die door het feit, dat zoovele schepen op de haring uit waren, met een groot gebrek aan visch te kampen had. De tijdelijke openstelling dei- grenzen voor alle vischsoorten „in alle maten" heeft-weinig verbetering in den toestand ge bracht, omdat tengevolge van het slechte weer overal schaarschte was. IJmuiden weet hiervan mee te praten. Op hun beurt hebben de IJmuidensche exporteurs weinig kunnen profiteeren van den Belgischen maatregel, die inmiddels al weer opgeheven is en ook wel niet meer zal worden ingevoerd, met het oog op de te wachten ruimere Belgische aanvoe ren door de stopzetting van de haringvissche rij. Voor de Belgische visscherij Is het een groote tegenslag, dat zij thans reeds de ha ringvisscherij moet beëindigen want feitelijk is het seizoen nog in vollen gang. De laatste dagen brachten de schepen nog 20.000 tot 30.000 K.G. haring aan de markt. België kreeg dus voor de eerste drie maan den een contingent van 740.000 K.G. Het con tingent dat Duitschland aan ons land toewees slaat daarbij vergeleken een poover figuur. Dit bedroeg slechts 50.000 K.G. voor dezelfde periode. Maar reeds op 8 Februari was het uit met de deviezen, zoodat de uitvoer naar Duitschland toch van weinig beteekenis zou zijn geweest. Over het algemeen krijgt men echter den indruk, dat Nederland, wat de contingenten van visch betreft, niet in de gunstigste positie verkeert, zeker niet wan neer men deze met België vergelijkt. Thans is de Waddenzee-haringvisscherij in vollen gang. Maar ook deze visscherij dreigt te zullen mislukken om dezelfde reden als waarom thans de Belgische is stopgezet: er zijn geen deviezen beschikbaar. Uit betrouwbare bron vernemen wij echter, dat pogingen in het werk wor den gesteld, om voor de maand Maart alsnog een contingent van Duitsch land „los" te krijgen, hetgeen niet meer dan billijk zou zijn, want de Waddenzeeharing is feitelijk door den grooten uitvoer van haring van de Noordzee op de Duitsche maiikt in de verdrukking gekomen. Ook voor IJmuiden is het te hopen, dat deze pogingen slagen want de Noordzeevisseherij kan er slechts nadeel van hebben, dat ons land met goedkoope Waddenzeeharing of bokking wordt volgestopt. Én dat zal zeer zeker geschieden wanneer er geen andere uitweg gevonden wordt. SOCIALISTISCHE VERGADERING IN THALIA. Men schrijft ons: Zooals algemeen bekend is, heeft een com missie van vijf personen uit de S. D A. P. en het N. V. V. kort geleden in Denemarken en Zweden een onderzoek ingesteld naar de ma ner waarop daar door de socialistisohe regee ringen de crisis niet alleen wordt bestreden, naar overwonnen. Met feiten en cijfers wordt door de commis sie aangetoond, hoe de Soc.-Dem. regeering m Zweden met haar maatregelen, die geheel tegenovergesteld zijn aan de aanpassings politiek onzer regeering de welvaart heeft be vorderd. De loonen zijn daar verhoogd, de koopkracht is verbeterd en de werkloosheid, is sterk verminderd. De heeren Lindeman en oiuyser, twee leden der bovenstaande dele gatie zullen van hun onderzoek verslag doen ui een openbare vergadering hier in IJmuiden op Woensdag 27 Febr. in Thalia 's avonds 3 Nog steeds mijnengevaar? Hevige ontploffing bij het binnenhalen van het net op Engelschen stoomtrawler. Toen de te North Shields thuisbeiioorende stoomtrawler George R. Purdy, die visschen- de was langs de kust van Northumberland, dezer dagen het net inhaalde, volgde een ontploffing, die zoo hevig was. dat eenige opvarenden tegen het dek werden gesmeten en anderen uit hun kooi werden geslingerd. De ontploffing geschiedde toen het pikdon ker was. De trawler zelf helde eerst naar de eene, daarna naar de andere zijde over, waarna de voorsteven een eind wegzonk en de achtersteven omhoog ging. De schipper vertelde later, dat toen de mijn, want het was ongetwijfeld een mijn, tot ontploffing kwam, de trawl nog 1200 voet van het schip verwijderd was. Men hoorde echter een doffe knal. De eerste ma chinist werd uit zijn kooi geslingerd. Toen men, wat er van het net over was, had bin nengehaald, bleek dat de grondpees als een kwast was uitgerafeld. Van het vischtuig was overigens niets meer over. Iedereen aan boord, die in den oorlog met mijnen te doen heeft gehad, was er van over tuigd. dat men een mijn had opgevischt, die ontploft was. HET LEDENTAL VAN DEN CHRISTEL. BOND. Het ledental van de afdeeling Velsen van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders bedroeg op 1 Januari 1934: 78 en op 31 December 67. zoodat het ledental in 1934 met 11 achteruitging. Visscherijnieuws in een notedop. Schelvisch werd met goud betaald. Maandag waren aan den afslag 11-trawlers en een 1-5- tal loggers. Van de elf trawlers behoorden er vijf tot het type „schelvischboot", maar wat ze aanvoerden, geen schelvisch. Hierdoor be droeg-de totale aanvoer van schelvisch slechts eenige kisten. Begrijpelijkerwijze werden deze met goud betaald: 21 gulden voor een kistj.e braad, 30 gld. voor een kistje kleinmiddei. Schrik en ontsteltenis heerschte er bij den handel, want bovendien liet de kwaliteit veel te wenschen over. Er was wel weer veel ka beljauw en koolvisch, maar daaraan heeft de handel, althans de binnenlandsclie niet veel. Tong en Tarbot bleven duur. Hierdoor kon den de loggers en eenige kustbooten ondanks hun schrale vangst nog mooie besommingen maken. De Alkmaar en de Ewald maakten een mooie reis door hun hake. De algemeene toestand was gisteren: dure en slechte visch. Naar alle waarschijnlijkheid zal de visch deze week wel duur blijven en er wordt de eerste dagen weinig schelvisch ver wacht. De vischaanvoer in Ostende. De vischomzet aan de Stedelijke Vischmijn in Ostende in de week van 15 tot en met 21 Februari bedroeg (zonder haring) 978775 fr. Naar zee. De Margaretha IJM. 94, aange kocht door de heeren Wijker en Rosier is naar zee vertrokken. Vischaanvoer in de Duitsche havens. Gedu rende de week van 1116 Februari werd aan gevoerd in Alton a-Hamburg door 6 Noordzee- trawlers, 3 trawlers van de Noorsche kust, 1 trawler van de Barendszee en 2 IJslanders 1.396.700 p. visch. In dezelfde week kwamen in Cuxhaven binnen 9 Noordzeebooten, 6 IJslanders, 3 van de Barendszee en 6 van de Noorsche kust (Lofoden) met totaal 2.440.000 pond. In Wesermünde-Bremerhaven kwamen in hetzelfde tijdvak binnen 21 trawlers van de Noorsche kust, 16 IJslanders, 1 van het Bereneiland, 3 van de Barendszee, 9 van de Noordzee en 1 van de Oostzee met totaal 6.180.000 pond visch. (Te Lausanne zal een speciale conferentie van geneeskundigen worden gehouden, om uit te ma ken, of wijn al dan niet goed is voor de gezondheid.) Aan wijn hebben in alle talen, En eveneens sinds langen tijd, De knappe dichters vele malen Hun hooge woordenkunst gewijd. Ik zal hem niet opnieuw bezingen, Want dichtkunst is niet in mijn lijn, Ik houd me liever maar aan dingen, Die ietwat minder geestrijk zijn. Maar wel durf ik me laten hooren, In het meer zijdelingsch verband, Der conferentie van doktoren, Daar in Lausanne, in Zwitserland. Het gaat meest over droge zaken, Wat men van conferenties leest, Hier komt een onderwerp ter sprake, Dat "sappig is en vol van geest. Men wil tot een conclusie komen, Of de zoo vaak bezongen wijn, Nuchter onder de loupe genomen, Vergif is, dan wel medicijn. Mij kan het niet zoo heel veel schelen, Wat men tenslotte concludeert, Het laat mij, en ik denk wel velen, Vrij koud, of hoogstens gechambreerd. Maar 'k waag het, om mij af te vragen, Hoe het met de diners zal gaan, In deze conferentiedagen; Zal er dan wijn op tafel staan? Ach, men zal menig glaasje drinken, Dat bij zulk werk steeds overschiet. En met elkaar op 't wijntje klinken, Of 't dan gezond mag zijn of niet. P. GASUS. wordt het best verzorgd in de "Dit blad is dan ook het eenige hier verschijnende dagblad, dat speciaal op uw district is ingesteld. Bovendien kost de UMU1DER COURANT véél minder Slechts één dubbeltje per week met hooge gratis onge vallen-verzekering. VOOR DE SCHOOLVOEDING. Opvoering van een kinderoperette. Naar wij vernemen zal de opvoering van de kinderoperette „Als de kinderen slapen" van M. A. Brandts Buys, oorspronkelijk in gestudeerd door mevrouw Rambonnet-Speet, doch die haar taak in verband met de ziekte en het overlijden van haren echtgenoot moest opgeven, plaats vinden op Donderdag 28 Februari a.s. 's avonds half acht in de Witte Bioscoop. Deze avond is voor genoo- digden. Er zal geen enti'ée worden geheven, wel zal er een schaalcollecte gehouden wor den. Dinsdag 5 Maart vindt in Concordia een openbare opvoering plaats. Op beide avonden zal dr. L. S. Limiborgh Meijer, directeur van den Gem. Geneeskun digen en Gezondheidsdienst een inleidend woord spreken en de heer P. Bosman, wet houder van Sociale Aangelegenheden en voorzitter van het Comité voor Schoolvoe- diing een slotwoord. Medewerking aan de opvoering verleenen mej. Nettie Vlessing en mej. Rie Miederna. Indien er mocht blijken, dat er veel be langstelling bestaat, zal vermoedelijk op een nader te bepalen datum in IJmuiden een derde opvoering worden gegeven. Ernstig ongeluk bij bal-masqué Slachtoffer 12 uur buiten kennis. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij het bal-masué, dat in Cycloop werd ge geven een ernstig ongeluk geschied. Een der bezoekers, zekere B. wonende in IJmuiden-Oost had, toen hij zich even op het balcon begaf het ongeluk, naar beneden te vallen. Zwaar gewond en in bewusteloo- zen toestand werd B. naar het Antonius-Zie- kenhuis overgebracht. Eerst 12 uur later kwam hij weer tot bewustzijn. Vermoedelijk bekwam de man een ernstige hersenschud ding. De Russische staatsvloot. Uit Londen wordt gemeld, dat de Sovjet staat reeds een vloot van één millioen bruto ton heeft doch niettemin deze wil uitbreiden door aankoop in het buitenland van twee honderd vrachtschepen. In de laatste drie jaar werden in het eigen land 42 schepen gebouwd met ongeveer 200.000 ton draagvermogen terwijl door aankoop in het buitenland de vloot in de afgeloopen vier jaar met 78 pet. is gestegen. Men blijft steeds koopen en in de vorige maand werden alleen reeds 27 schepen door aankoop in het buiten land onder de Sovjetvlag gebracht. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam 28 schepen opgelegd, van welke 6 onder buitenlandsche vlag. VELSEN Overdracht en verkoop van gemeentegrond. Ten behoeve van de R.-K. School te Santpoort. De Fransche vrouwenorganisatie „La femme nouvelle" („De nieuwe vrouw") is haar actie voor het kiesrecht begonnen. Propagandisten met de leuze r~"3 Fransche vrouw wil stemmen"» Den 21en Januari 1935 werd door den Raad besloten, aan het R.-K. Kerkbestuur van de Parochie van Onze Lieve Vrouw van Altijd- durenden Bijstand te Santpoort de verlang de medewerking te verleenen om te komen tot stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aldaar. Gemeld Kerkbestuur heeft thans verzocht, he.m. overeenkomstig het bepaalde bij arti kel 80. 3e lid, der Lager Onderwijswet 1920, te verschaffen en in eigendom over te dra gen, den voor de stichting dier school noo- digen grond en wel het gedeelte, ter grootte van ongeveer 2365 M2„ van het perceel, lig gende op den hoek van de Wulverderlaan en den Terrasweg. Verder heeft het Kerkbestuur verzocht, hem te verkoopen een tusschen het boven bedoelde en het terrein der R.-K. Kerk lig gend perceel bouwterrein aan de Wulverder laan. uitmakende een gedeelte, ter grootte van ongeveer 731 M2„ van het opgemelde kadastrale perceel, zulks tegen den prijs van f 5.50 per M2. voor een aan den weg liggend gedeelte, ter diepte van 30 M. en ter op pervlakte van ongeveer 510 M2., en van f 3 per M2. voor een daarachter gelegen gedeel te. ter oppervlakte van ongeveer 221 M2. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. den Raad voor. deze verzoeken in te willigen. Het be treffende besluit is bij de stukken gevoegd. HERDENKINGSAVOND GEREF. JONGELINGSVEREENIGING. De Jongelingsvereeniging op Gereformeer den Grondslag Pred. 12—la belegt a.s. Woens dagavond ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan een herdenkingsavond in de Gerefor meerde kerk aan den Koningsweg, waartoe allen, die met de jubileerende yereenigini sympathiseeren toegang hebben. Als sprekers zullen optreden Ds. D. J. van Katwijk, pastor loei der Gereformeerde kerk te Velsen, eere-voorzitter der vereeniging met het onderwerp „Een flinke Veertiger", de heer Buytenburg, secretaris der vereeniging die een historisch overzicht zal houden, Ds. Scheeres van den Haag, die zal herinneren aan den tijd „toen IJmuiden slechts één sluis en Velsen een voetbrug had" en Ds. L. Hoorweg, evenals Ds. Scheeres oud lid der vereeniging die bespreekt het onderwerp:: „Het feest van den armen wijze". TERAARDEBESTELLING P. JONGENS. Onder zeer groote belangstelling had gister middag de teraardebestelling plaats van wij len den heer P. Jongens, in leven opzichter bij Openbare Werken. Het stoffelijk overschot van den overledene, dat nog opgebaard stond in het Antonius Zie kenhuis, werd door ambtenaren van de ge meente uitgedragen. De rouwstoet tfok langs het bureau van Openbare Werken, waar een krans op de baar werd gelegd, naar de Ned. Hervormde Kerk. Hier fungeerden als dragers leden van het kerkbestuur. Het lijk werd vóór den kansel opgebaard. Deze plechtigheid werd door een groot aan tal belangstellenden bijgewoond, o.a. door het gemeentebestuur. De pastor loci Ds. J. Th. Meyer, die den dienst leidde sprak een treffende rede naar aanleiding van Ps. 27, laatste vers. Na afloop van deze plechtigheid werd het stoffelijk overschot wederom door leden van ihet Kerkbestuur uitgedragen waarna de stoet lnaar de begraafplaats Westerveld trok. In de ontvangkamer werd allereerst het woord gevoerd namens Openbare Werken dooi den hoofdopzichter den heer J. P. Koopen die zei de met diepe ontroering de tijding van het overlijden van den heer Jongens te hebben vernomen. Staande op deze gewijde plaats biedt het hart tot spreken bij de baar van hem in wien wij een goed collega en een trouwen, vriend verliezen. Wij waren zeer aan hem ge hecht. Hij was een eenvoudig en nobel mensch, een man van trouwe plichtsbetrachting, dis een hooge opvatting van de hem opgelegde taak had. Moge zijn weduwe en kinderen troost put ten uit hetgeen hij hun in zijn leven heeft gegeven, Als vriend sprak de heer G. Hulsman, mede namens een kring van buren en vrienden. Spreker schetste den overledene die tot hen is ;ekomen als een zonnestraal, die door de wol ken breekt. Zijn vrienden zullen hem zeer missen. Namens de commissie voor den Kerkenbouw voerde de heer C. J. van Oost het woord, die wilde getuigen van de deernis waarmede liij is vervuld jegens de trouwe gade en de kin deren van den overledene. Er wordt wel eens gezegd, aldus spreker, dat in toespraken, bij een begrafenis gesproken, de waarheid wel eens geweld wordt aangedaan. De overledene wordt wel eens te veel geprezen. Bij deze lijk baar zou men aan dit euvel niet mank kunnen gaan, want de overledene was een edel man. De commissie heeft van zijn groote gaven in ruime mate kunnen profiteeren. Hierna werd de baar, die met tal van bloem stukken was gedekt, door ambtenaren en le den van het Kerkbestuur der Herv. Kerk te Velsen grafwaarts gedragen. Bij de geopende groeve sprak een broer van den overledene, Ds. Jongens van Leimuiden een gedachtenisrede, welke hij beëindigde met een woord van dank voor de belangstelling. CENTRAAL DRANK WEER COMITé. Jaarverslag over 1934. Blijkens het jaarverslag over 1934 van het Centraal Drankweer Comité waren de vol gende organisaties bij het comité aangeslo ten: „Nederl. Vereeniging" afdeeling IJmui den en Santpoort. A.N.G.O.B., afdeelingen IJmuiden en Santpoort, NB.A.S. afdeeling IJmuiden, I.O.G.T., Loges „In Veilige Haven" IJmuiden en „Recht door Zee" ÏJmuiden- Oost en N.C.G.O.V. afd. IJmuiden, welke echter in den loop van het jaar bedankte. Ter gelegenheid van de Blauwe Week had op Woensdag voor Hemelvaartsdag een op tocht plaats met muziek. Er werd een 3000- tal Blauwe Bloempjes verkocht. Ook werden 5000 Blauwe Week-couranten in de gemeente verspreid, welke door de meeste organisaties voor den kostenden prijs werden gecolpor teerd. De Sint-Nicolaasbode werd In 10.000 exem plaren in de gemeente en op de visschers- vloot verspreid. Uit het financieel verslag blijkt, dat ont vangen werd aan contributie f 60,10, Blauwe Week f 345.40, St. Nicolaasbode f 109.50. sub sidie f 10, diversen f 1.80, totaal (inclusief saldo f 32.24) f 559 09. Uitgegeven werd voor propaganda-lectuur in schaftlokalen f 57.81, secretariaat f 35, Blauwe Week f 185.46. zaalhuur f 13, contri butie f 12.50. afvaardiging f 6. plaatsings- recht schippersborden f 7, onderhoud propa- ganda-aanplakbord f 9.25. aanschaffing en plaatsing van een V.AS.-bord f 17.75, Sint Nicolaasbode f 5, diversen f 1.48. Het bruto aaldo op 31 December bedroeg f 208.84, het werkelijk saldo f 130.84. Hiervan werd f 100 gereserveerd voor de Blauwe Week 1935. VEREENIGING VOOR FAC. LIJK VERBRANDING. Maandagavond kwam de afdeeling Velsen der Vereeniging voor facultatieve Lijkverbran ding in algemeene ledenvergadering bijeen. De opkomst viel voor het werk der afdeeling bemoedigend te noemen. De president, de heer P. J. Klok, opende de vergadering en verzocht de aanwezigen zich een oogenblik van hun zetels te verheffen ten einde hen te herdenken, die in het afgeloopen jaar in het crematorium veraseht zijn. De heer IJ. J. Reitsma doet als secretaris mede- deeling van de netto ledenwinst over 1934. Deze bedroeg 42. Het ledental is thans tot 341 gestegen. In het afgeloopen jaar werden 69 nieuwe leden ingeschreven. Uit het verslag bleek verder, dat de afdee ling zich in grooten bloei mag verheugen en dat de door haar georganiseerde bijeen komsten steeds goed bezocht werden. De jubileumavond heeft in de kas een groote bres geslagen, zoodat de penningmeester, de heer P. Klerk, over een batig saldo van f 209 mocht beschikken. De kascommissie verleende volledige décharge. Dank werd hem door den voorzitter gebracht voor zijn zuinig beheer, welke woorden met bijval werden onderstreept. De heer Klok deed mededeeling, dat met ingang van 1 Maart a.s. aan het crematorium geen zinken kisten meer gebruikt zullen wor den, doch houten. Dit geschiedt niet alleen uit practische en economische, doch ook uit piëteitsoverwe- gingen. Van het bestuur waren mevr/» Schaar en de heer Klerk aftredend; beiden werden bij accla matie herkozen. De heer Klok heeft zoo juist een brochure het licht doen zien, die getiteld is: „Daarom ben ik voorstander van Lijkverassching". Het bestuur deed een voorstel om voor rekening der afdeeling een 400-tal exemplaren aan te koopen en deze voor leden gratis beschikbaar te stellen en verder voor propaganda te be stemmen. Dit werd met algemeene stemmen aangenomen. De heer Reitsma sprak woorden van oprech te bewondering over de energie, waarmede de schrijver van dit werk, zich van zijn taak ge kweten heeft. Hij meende, dat de afdeeling zich gelukkig achten mocht, zoo iemand in het plaatselijk bestuur te hebben. Een gedeelte der oude brochure van den schrijver werd in het Zweedsche vakblad uit voerig overgenomen, terwijl ook in Duitsch land een dergelijke belangstelling bestond. De rondvraag bracht geen bijzondere pun ten naar voren.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1