Paleizen «jriwrhien zullen we dit jaar nog de opening van de geweldige nieuwe Volkenbonds- te Genève. Er wordt gehoopt dat de P^fiiKphe Assemblée er in September in jatÏÏden zal kunnen worden. Nu bestaat er g® H- laren een door d n Volkenbond inge- 5 Ma internationale bouwcommissie, waarin t Rroese van Groenou als Nederlandsch lid MLi heeft er een vlotte voordracht over zl\ "L Voor de Nederlandsche kolonie te rpnêve De N. R. Crt. zegt dat hij op „aardige bedwongen wijze" de lijdensgeschiedenis van een bouw vertelde. Aldus: trro= reeds de termijn voor het inzenden i tT-nnl f a L'nvt m-, de bouwplannen veel te kort geweest, de ■nntste fout werd begaan, toen de politiek w de keuze van den architect, wien de bouw IXi worden toevertrouwd, een belangrijk nnrd gin0- meespreken en het monsterach- ÏTcompromis tot stand kwam, dat de ver antwoordelijkheid voor de totstandbrenging van een der allergrootste bouwwerken uit de wereldgeschiedenis niet op de schouders van rPn enkelen bouwkundige, doch in handen van vijf tegen elkander geconcurreerd heb bende tot vier verschillende nationaliteiten hehoorende architecten werd gelegd. De heer Rroese herinnerde aan de vrijwel algemeene afkeuring, die het compromis in de architec- tpnwereld had gevonden. Hij schetste de schier ïindelooze oneenigheden, die onder dit vijftal nver de uitvoering van hun taak ontstonden, ««dat het dan ook vrijwel anderhalf jaar duurde voordat op de plechtige eerste-steen- 1ptrains', die tijdens de tiende Volkenbondsver- eadering in September 1929 geschiedde, hot jL<ren van den tweeden steen in de aarde volgde' In het voorjaar van 1931 is echter ein delijk serieus met den bouw begonnen. Sinds dien kon de bouwcommissie, samengesteld uit hoofdambtenaren van het Volkenbonds secretariaat en van het internationale arbeids bureau eenerzijds en een aantal architecten uit verschillende landen als deskundige raads lieden anderzijds, geregeld bijeenkomen, om de verschillende uitvoeringsplannen, die da. vijf met den bouw belaste architecten voor legden. onder de oogen te zien en hieromtrent he°t beslissende woord te spreken. Dat ook in deze bouwcommissie niet alles steeds harmo nisch verliep en ook hier menig compromis gesloten moest worden, waarbij andere dan zuiver architectonische overwegingen van in vloed op de beslissing waren, verzweeg de heer Broese niet. Hij huldigde hierbij dr. Sevensma, die als bibliothecaris van het eerste oogenblik af geweten had, wat hij wilde, om het te stich ten bibliotheekgebouw zooveel mogelijk aan het doel te doen beantwoorden, hetgeen de taak der bouwcommissie zeer had vergemakke lijkt. Helaas was er daarentegen onder de hooge ambtenaren van het Volkenbondssecre tariaat niemand, die eenigszins heldere denk beelden over de inrichting van het enorme secretariaatsgebouw en van het paleis voor de groote conferenties had gehad. Dit gemis van leiding van de zijde van het Volkenbonds secretariaat'heeft de taak der bouwcommissie zeer gehinderd. Intusschen, ondanks alle moeilijkheden, wel ke in den loop der jaren nog vergroot werden, doordat het aanvankelijk voor den bouw be stemde terrein te klein bleek, zoodat naar een ander moest worden omgezien, nadert thans het einde. En de heer Broese meende ten slotte de be moedigende verklaring te mogen afleggen dat, wanneer eenmaal het geheele werk voltooid zal zijn, de algemeene indruk, dién de nieuwe Volkenbondspaleizen maken zullen, toch nog heel wat gunstiger zijn zal dan men met het oog op de eraan voorafgegane lijdensgeschie denis had kunnen verwachten".. zal zijn, dat lacht om deze lijdensgeschie denis en zich zooiets 'niet meer voor kan stellen. Zooiets dwaas en doms. Want dan zal de overwinning definitief behaald zijn. vierd§€Z° vei*stand zal hebben gezege- Eerder niet. R. P. Het slot klinkt bemoedigend. Het zal dan misschien nog wel meevallen! Maar erg royaal is de troost niet. Paleizen worden zelden meer gebouwd; dit plan gold een van de grootste architectonische bouw werken, die de wereld ooit heeft gekend. Welk een prachtige gelegenheid was het, om een monument van moderne architectuur te ves tigen! Er was geen gebrek aan geld de to tale kosten van !2'/2 millioen gulden zijn voor de zestig landen, die lid van den Volkenbond zijn, nog maar een bescheiden sommetje er was een ideale ligging aan het Meer van Genève, geschapen als 't ware voor de uit voering van een grootsch bouwkundig project. En wat is er van geworden! Dat het, zooaLs ir. Broese met een zucht zegt, ondanks alles tenslotte nog weg zal vallen.... Straks zullen de nieuwe Volkenbondspalei zen gereed zijn en zullen de schampere be- schouwingen-van-deskundigen in al die zes tig landen los komen. En het ergste zal zijn dat ze gelijk zullen hebben Als één geniale architect, in opdracht van den grootsten „principaal' dien de wereld ooit gekend heeft, dit werk had ontworpen, en het onder zijn leiding was uitgevoerd, zou er hij de voltooiing natuurlijk ook critiek zijn geko men. Afgunstige critiek, zure critiek, betwe terige critiek en zoo meer. Maar dan zou de heele wereld die schouderophalend gene geerd hebben. En tenslotte zou de roem dei- nieuwe schepping toch hebben gezegevierd.' Nu zal dat niet zoo zijn. Tegenover het na geslacht kan de thans levende menschen- wereld zich over dit vervaarlijk blok archi tectuur, dat 440.000 M3 inhoud heeft (zoo on geveer evenveel als het Chateau de Versailles) alleen maarschamen. Niet alleen uit kunstzinnig maar ook uit zakelijk oogpunt is er alle aanleiding toe. Geen nuchtere zaken man ter wereld, staande met beide beenen op ac grond, zou zoo'n dofnme, verwarde onder neming, zoo'n „compromis" waar geen eom- projnis mogelijk was, ooit sanctioneeren. Het is i.?t veelbeteekenend embleem van een droeven tijd van wanhopige verdeeldheid Ik hoop dat er een? een menschengeslacht BEVERWIJK JAARAVOND HOOGOVENSTATEX. Geen plaats was onbezet toen Hoogrnen- otaten Dinsdagavond haar jaarlijksche uit voering in het Kennemer Theater gaf In zijn openingswoord zette de voorzitter de heer pemmers in het kort de bedoeling van het leekenspel „Arbeidersvreugde" uiteen. Spreker kondigde dit spel aan als een voor het pu bliek vrij nieuwe methode om tot een dus danig gemeenschapsspel, dat de problemen die zich onder de massa naar voren dringen tot uitdrukking brengt, te komen. Arbeidsvreugde tracht uit te drukken, waar om de vereeniging Hoogoven-Staten is opge richt De Hoogoven-Staten-gedachte wordt in het spel weergegeven door de eerste stem. die een doorloopende strijd heeft te voeren te gen de massa van min of meer onverschilli gen en niet-overtuigden. De le stem wijst den weg tot het bereiken van het doel. Meer kan zij niet doen want eerst zal de menschheid zich zelf meer moeten ontwikkelen tot ge meenschapswezens, voordat er sprake kan zijn van het scheppen van een meer. volmaak te samenleving. Dé-werkelijkheid is niet an ders. Van de vereenging Hoogoven-Staten dient men niet te verwachten, dat zij haar leden in die volmaakte samenleving zal bin nenvoeren. De vereeniging kam niets anders doen, dan den weg aanwijzen. Zij zal het aan de leden moeten over laten, dien weg te be wandelen. Na deze inleiding volgde de opvoering van bovengenoemd leekenspel. Als bewijs van het streven in dat massaspel uitgedrukt, volgde daarop de watervlietfilm, die de gemeen- schapsarbeid. welke tot de opbouw van het sportpark ..Watervliet" leidde, duidelijk weer gaf. Hierna had een revue van de vele onder af deelingen plaats, die duidelijk de band, wel ke tusschen de afdeelingen onderling be staat, liet uitkomen. Na de pauze voerde de damesafdeeling van S. S. H. gymnastiek de Regenboogdans uit. Vervolgens bracht mevrouw Vermeulen eenige liederen ten gehoore, waarbij zij ver dienstelijk begeleid werd door mej. A. Ver meulen. Tot slot gaf de leidster van de leekenspel- afdeeling eenige rythmische dansen te zien De avond, die door dit goed verzorgde pro gramma een gaaf geheel vormde werd beslo ten met een bal met medewerking van Roe mers Band. TWEE GOEDE FILMS IN KENNEMER THEATER. Het Kennemer Theater vertoont van af a.s, Vrijdag twee zeer goede films van Remaco- Radio-productie. De' eerste van dit tweetal is getiteld: „De perfecte Misdaad", een detective film met Otto Kruger in de hoofdrol. Karen Morley is zijn partnerin. Deze detective-film wijkt in zooverre af van het gebruikelijke genre, dat zij begint met de wetenschap, wie. nu eigenlijk de misdaad begaan heeft. Daar uit blijkt, reeds dat het gegeven op originéèlé manier behandeld is, ook wat het milieu be treft. Geen onderwereld-gedoe. geen cocaïne- of andere smokkelaars, kortom niet „zooals we het al zoo vaak gezien hebben". „Hiep, hiep hoera!" is de veelbelovende titel van de vroolijke rolprent, waarin Whee ler en Woolsey de hoofdrollen vervullen. Een film met goede' zangnummers als „Tired of it all", „Keep Romances alive", „Keep just ondoing" en „What you're doing." Jaarvergadering Witte Kruis. De bouw van het badhuis. Dinsdagavond vergaderde in Hotel „Ter Burg" de plaatselijke afdeeling van de Noord- hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" onder voorzitterschap van den heer C. Ding ier. Na de gebruikelijke openingswerkzaam heden heeft de secretaris, de heer J. Deege naar het jaarverslag uitgebracht, waarin hij in de eerste plaats de aandacht vestigde op den achteruitgang van het aantal leden van 1134 tot 1038. Hoewel deze achteruitgang ten deele moest worden toegeschreven aan de heer- schende werkloosheid, kon toch niet worden ontkend, dat nog steeds velen, die in een meer bevoorrechte positie verkeeren, hun finan- cieelen steun aan de afdeeling blijven ont houden. De werkzaamheden van het jbestunn in 1934 grootendeels gewijd aan de propa ganda voor het bouwfonds van badhuis. De feestweek in September bracht een belangrijk bedrag in het bouwfonds, waarin de Harddraverij vereeniging zoo'n groot aandeel had. Van de in November gehouden bazar was de opbrengst f 1607,70. Het bestuur overweegt thans plannen om het aantal leden uit te breiden. De algemeene penningmeester, de heer Th. Reynders bracht vervolgens de financiëele verslagen uit van de verscheidene onderaf- deelingen. De rekening van de vereeniging zelf sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedraj van f 2757.56 met een nadeelig saldo van f 33.91. De contributies bedroegen over 3934 een bedrag van f 2657,75. De rekening van het badhuis vertoonde een nadeelig slot van f 500, dat waarschijnlijk evenals vorige jaren door de gemeente zal worden aangezuiverd. Het eindcijfer dezer re kening was f 2637,87 1 2. De rekening van de afdeeling Wijkverple ging vertoonde eveneens een nadeelig saldo groot f 51.71. In ontvangsten en uitgaven sloot zij op een bedrag van f 2609,22. Ook de afdeeling kraamverzorging had een nadeelig saldo te boeken, namelijk van f 383,11, bij een eindbedrag van f 2036,04. Beter was het gesteld met de rekening van de afdeeling t.b.c.-bestrijding. Hier was een voordeelig saldo van f 763,77. Het eindcijfer was f 5611,82. Het Bouwfonds voor het nieuwe badhuis bezit thans een bedrag van f 6812,13. De balans geeft een eindbedrag aan van f 20975,34. Het badhuis, dat inmiddels ver kocht is, is op de balans geplaatst voor een bedrag van f 8000. Het vermogen der vereeni ging is thans f 17713,98. Aangezien de controlecommissie nog niet gereed was gekomen met haar werkzaam heden, zal haar rapport eerst in de najaars vergadering worden uitgebracht. Mevr. Brat bracht het jaarverslag uit van de afdeeling wijkverpleging. De wijkzuster had in totaal afgelegd 3222 bezoeken, waarvan te Beverwijk 1596 bij 72 patiënten, te Wijk aan Duin 1619 bij 74 en te Heemskerk 7 bij 2 patiënten. Het .consultatiebureau voor zuigelingen werd bezocht door 322 zuigelingen met 2677 be zoeken. De afdeeling' kraamverzorging zag haar werkzaamheden toegenomen. Behandeld wer den 100 kraamvrouwen tegen 94 in 1933. Uit gegeven werden 546 stuks verplegingsartike- len. De jaarverslagen werden allen ~nder dank zegging goedgekeurd. De voorzitter wees er Öp, dat uit deze ver slagen wel een opgewekt vereenigingsleven blijkt. Het aantal bezoeken van de wijkzuster overtreft op het oogenblik zelfs het maximum aantal. dat voor de kleinere gemeenten is vastgesteld. Blijkens het rapport van den heer Timmer werden in 1934 door de afdeeling T.B.C.-be strijding 10 patiënten uitgezonden naar sa natoria, waarvan 8 voor rekening van de af deeling en 2 voor den Raad van Arbeid. De zuster bracht in 140 gezinnen bezoeken. In 127 gevallen was de woningtoestand i goed, in 7 tamelijk en in 3 gevallen slecht te noemen. In het Consultatiebureau werden 869 con sulten gegeven. Uit het verslag over de exploitatie van het badhuis, uitgebracht door den heer C. Dingier, bleek, dat verstrekt waren 2085 kuip baden, 3947 stortbaden voor kinderen 4930 voor volwassenen, in lotaal 10962 baden. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Visser, wanneer het nieuwe badhuis gereed zou kun nen zijn. De voorzitter antwoordde, dat het wach ten nog is op de goedkeuring door Ged. Sta ten van hei raadsbesluit, waarbij de gemeente zich garant stelt voor de rentebetaling en af lossing van de met het hoofdbestuur te sluiten leening. Zoodra deze goedkeuring afkomt, zal het bestuur tot aanbesteding kunnen over gaan. De architect verwacht, .dat het nieuwe ge bouw op 1 Sept. in gebruik kan worden ge nomen, wanneer op 1 April althans met den w een aanvang kan worden gemaakt. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIG1NG „DE HANZE". De plaatselijke afdeeling van de R. K. Mid- denstandsvereeniging „De Hanze" hield Dins dagavond in het gebouw der K. S. A. haar jaarvergadering. Uit het financieel verslag van den penningmeester bleek, dat de ont vangsten f 979,61 en de uitgaven f 916,13 had den bedragen, zoodat het batig saldo f 63,48 bedroeg. Met een som van f 100. dat gere serveerd was voor het zilveren jubileum en het overschot van de in 1933 gevoerde St.-Ni- colaas-reclame beschikt de afdeeling thans over f 196.96. De heer Lubbers, secretaris, bracht een jaarverslag uit. waarin hij o.m. memoreerde, dat het aantal leden vrijwel gelijk was geble ven aan dat van het vorige jaar. WOENSDAG 27 FEBRUARI '35 De afdeeling telde op 1 Januari j.l. 104 le den. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende bestuursleden, de heeren H. van Doorn, J. Th. Kuys en W. J. Lubbers herko zen. Van de Hanze-vaandel-aandeelen werden de nos. 2, 9, 17, 43 en 60 uitgeloot. De heer Nic. Braun werd benoemd tot af gevaardigde in de Vereeniging „Voor Schoolgaande Kind". De voorzitter, de heer N. J. Out. deelde ver volgens mede, dat van 15 Maart tot 15 April een bijzondere actie-maand zal worden ge houden voor den uitbouw van de organisatie en van de vakafdeelingen. Ook werd mede gedeeld. dat de toetreding tot de Hanze van :1e R. K. Kleinhandelaren vereeniging St .-Pe trus te verwachten is. Bij de rondvraag informeerde een der leden naar de meening van het bestuur over de uit gifte van zegels. De voorzitter antwoordde, dat het bestuur jesloten had niet in overleg te treden met het bestuur van de Winkelierscombinatie ,Plan West" over deze zegels. Hierna volgde sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze. Doordat de Stormvogels het kalm aan doen, zijn de Engelschen in het veld niet zooveel zwakker, maar gevaarlijk zijn zij niet. Acht minuten voor rust scoort Ketting opnieuw (5—0). Nog geven de Engelschen het 'niet op. Een mooi schot van Scarfe vliegt via Hollenbergs vuist tegen de lat. Een later zorgt Stormvo gels' doelman voor een vroolijke noot, door een schot van Evans uit zijn doel te koppen. Vlok voor de rust scoort Wey met een vlie gend schot en direct hierop Ketting (7—0). Het duurt in de tweede helft rijkelijk lang alvorens Earley aan het werk wordt gezet Gresham en Turner maken het den Vogels- aanval vrij lastig, Na tien minuten ziet Ket ting echter zijn kans weer schoon (8—0). Direct hierna krijgt Scarfe zijn kans. als hij alleen voor Hollenberg komt. Hij schiet echter tegen dezen aan. Van der Steen verlaat het terrein: Prins gaat rechtsbuiten spelen. Direct lost hij een hard schot, dat Earley fraai stopt. Een schot van Fijen laat hij echter leelijk glippen (9—0). Enkele Stormvogels-spelers nemen nu het spel al heel weinig serieus. Het is dan Tol. die er 10n van maakt Wanneer Gresham aan in eigen doel ge trapt en Wey op fraaie wijze den stand op 120 gebracht heeft, redt Hibberd de eer. (12—1). Aanvoerder Haak maakt tenslotte het laatste doelpunt van dezen wedstrijd (131). D. H. C.—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels een vriend- ic.happelijken wedstrijd tegen D. H. C. te Delft. AFSCHEID TJ. KOOPMANS. Dinsdagmiddag vóór het begin van de ont moeting tegen de Engelschen werd de heer Koopm'ans, die naar Weert is vertrokken, namens bet eerste elftal van „Stormvogels" toegesproken, door aanvoerder Haak. Als blijk van waardeering bood hij hem een arm bandhorloge met inscriptie aan. Bij den ingang van de haven van San Francisco wordt de grootste hangbrug der wereld gebouwd. Een van de enorme torens, waaraan de brug zal worden opgehangen, ziet men hiernaast. GYMNASTIEK JAARVERGADERING K. N. G. V. De agenda voor de 17 Maart in Amster dam te houden jaarvergadering van het K. N. G. V. bevat een groot aantal voor stellen. Het Bondsbestuur stelt voor niet aan de O.S. '36 deel te nemen fin verband met kos ten en kansen) en voortaan de Bondsverga dering te laten bestaan uit kring-afge vaardigden. Amsterdamsche vereenigingen doen een voorstel betreffende overneming door net K.N.G.V. van door kringen opgelegde straf, fen, en Zaansche clubs brengen de wensche- üjkheid van meer propaganda ter sprake. Vereenigingen uit het noorden stellen contributie-verlaging voor. De overige voor stellen zijn van weinig beteekenls. VOETBAL. i.;vogelsEngelsch Elftal (13-1) Teleurstellend Engelsch spel. De op Van der Steen Jr. na volledige Storm vogels-ploeg heeft op de Engelsche Jantjes een groote overwinning behaald. Het spel van de Engelschen viel geducht tegen. Slechts enkele spelers konden zoo 'af en toe vat op het Hollandsche spel krijgen. Vooral spelers als Fijen, Ketting, Haak Sr. en Wey voelden zich in hun element. Er was veel publiek toen de heer Lindhout liet beginnen. Stormvogels verscheen met: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, v. d Velde, v. d. Steen, Tol, Prins, Ketting, Beneker. Het spel is nog geen kwart minuut oud, of Ketting heeft reeds een voorzet van Van der Steen enorm hard lang Earley gekogekUl—0). Even later suist weer zoo'n kogel op het Engelsche doel af, maar nu stopt de doelman fraai. Het spel der Engelschen heeft tot dusver nog geen grooten indruk gemaakt. Ze werken heel hard. doch bereiken tegen de veel minder hun best doende Vogels weinig. Tien minuten na het begin is het weer Ketting, die Earley passeert (20). Direct na den aftrap breekt Scarfe snel door, schiet hard in, maar Hollenberg stopt. Nu Stormvogels ziet, dat zij de gasten „heb ben" kan, gaat zij zich toeleggen op „mooi" spel. Het gevolg is, dat de Engelschen door Fijen, Ketting e.a. van het kastje naar den muur gezonden worden, doch dat het spel minder productief is dan het wezen kon. Pas na 25 minuten vergroot Prins uit een corner den voorsprong (30), De Engelschen komen dan even opzetten; het loopt in deze periode Turner en Parnaby, die beiden tegen de lat schieten, niet mee. Nadat een doelpunt van Prins is afgekeurd, verschalkt Ketting de geheele Engelsche ver dediging, doch ziet zijn schot door Earley ge stopt. Drie minuten later echter brengt hij den stand toch op 40. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtlbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 26 Februari uitgesproken: 1 J. van Dillewijn, vroeger bakker thans zonder beroep, wonende ie Aalsmeer. Dorps straat. Curatrice mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. 2 J. Ten Have, schoenmaker, wonende te IJmuiden, Kal verstraat 170. Curator Mr. J. H. van Gelderen, alhier. 3 N. van Polanen, voorheen te Haarlem aan de Berkenstraat 3335 een zaak gedre ven hebbende onder den naam .Radio en Electro Adviesbureau Polanen". gewoond hebbende te Bloemendaal Verbindingsweg 37, thans wonende te Haarlem, Eschdoornstraat 43. Curator Mr. H. J. M. Tonino. alhier. 4 C. Meijer, bedienaar-uitvoerder der As sociatie voor lijkbezorging, wonende te Zaan dam. Zuiddijk. Curator Mr. H. C. M. Dek huizen te Zaandam. 5 D. Goemans, koopman, wonende te Haar lem, Ged. Oude Gracht 40. Curator Mr H. O Drilsma. alhier Rechter-Commissaris: Mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon. Opgeheven werden de navolgende faillisse menten van: 1 W. J. van Herwaarden, betonlbouwer, wo nende te Haarlem. Botermarkt 25 rd. Curator: Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys, alhier. 2 J Praag, kapper, wonende te Haarlem mermeer, Nieuwe Meerdijk 321. Curator: Mr. L. G. van Dam. alhier. 3 D. Hartog, broodbakker, wonende te Zaandam, Jessy kof f straat 1 b. Curator: Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam. 4 W. Aafjes, aannemer van grondwerken, wonende te Assen del ft. Dorpsweg 131. Curator: Mr Dr. F. A. Bijvoet, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillisse menten van: 1 O. Hoogendijk, sleepbootkapitein, wonen de te Zaandam. Curator Mr. F. van der Goot, alhier. 2 Mej. J. C. Möhringer, kantoorbediende, wonende te Haarlem. Duvenvoordestraat. Curator: Mr. W. de Rijke, alhier. 3 De rintensehap van wijlen Th. P. van Berkum. in leven mineraalwaterfabrikant te Haarlem. Curator: Mr J. H. J. Simons, al hier. 4 G. Koedijker, rijwielhandelaar, wonende te Haarlem, Oranjeboomstraat 162. Curator: Mr. W. de Rijke, alhier. 5 W. A. Verlaan. bakker, wonende te Haar lemmermeer. Lisserdijk. Curator: Mr. J. A P. C te« Po'rVp] abler. HOLLANDAMERIKA LIJN. Lochkatrine 23 van Rotterdam te Vancou ver. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam 2o te San Francisco. Delftdijk, Rotterdam naar Vancouver 23 van Pta. Arenas (C. R.) Bilderdijk. New-Orleans naar Rotterdam 25 te Londen. HALCYON LIJN. Stad Haarlem, Rotterdam naar Savona p. 2oJffight. Stad Dordrecht, 26 van Vlaardingen naar Bawïïoil. Flensburg 25 van Porto Ferrajo, te Melilla. Stad Zwolle 27 (n.m,) van Makri te Rot terdam-Vlaardingen verwacht. Stad Zaltbommel. Grangemouth naar Sa vona pass. 25 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisr.) pass. 25 (11 v.m.) Uiiess., via Duinkerken. Heemskerk (thuisreis) vertr. 2 van Port Na tal. Boschfontein 26 van Amsterdam naar Rot terdam. Aludra (uitr.) pass. 24 Dungeness. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Helder (thuisr.) 23 van Port Barcourt. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meliskerk (thuis.) 26 van Melbourne. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Streefkerk 26 ,van Bremen naar Rotterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 24 Febr. te Osaka. JAVA—CHINA—JAPANLIJN. Tjinegara, 24 van Batavia te Shanghai. Tjisalak 24 van Shanghai te Hongkong JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Bontekoe 24 van Kaapstad n. Port Natal. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amor 25 van West-Indië te New-York. Achilles 25 van Venetië naar Triest. Amazone 26 van Hamburg te Amsterdam. Calypso 25 van Valencia n. Malaga. Costa Rica. Barbados naar Amsterdam p. 25 (7 n m.) Flor es. Hermes 26 van Bourgas te Antwerpen. Iris 22 van Cristobal naar Panama. Mars 25 van Tarragona naar San Carlos de la Rapita. Merope 26 van Stettin te Amsterdam. Orion. Valencia, naar Rotterdam pass. 2? (.5.30 n.m.) Lydd. Simon Bolivar 24 van Cristobal naar Car tagena. Stella 25 van Valencia naar Rotterdam. Pluto 26 van Udde-valla te Amsterdam. Ceres Rott. n. Algiers 26 van Gibraltar. Venus 26 van Genua naar Livorno. Nereus 26 van Amsterdam te Danzig. Achilles, Venetië n. Amst. 26 te Triëst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisr.) 24 (n.m.) v. Victoria (Braz.) Amstelland 25 v. Amsterdam te B.-Ayres. Montferland (thuisr.) 24 v. Montevideo. KON. PAKETVAART MIJ. Sipora 25 v. Belawan n. Penang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (uitr.) 25 van Belawan. Blitar (uitr.) p. 25 (1 n.m.) Makallah. Kota Baroe (thuisr.) p. 25 (12 midd.) Kaap Guardafui. Modjokerto (thuisr.) p. 25 (12 midd.) Finist. Sibajak (thuisr.) 26 (7 v.m.) te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 25 v. Rio de Janeiro. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Kota Inten, Calcutta n. Vancouver 26 te Rangoon. Enggano 24 v. N.-Orleans n. Calcutta. Saparoea, Vancouver n. Calc. 26 v. Manilla. Silverwillow, Calcutta n. Vancouver 24 v. Manilla. Silverpalm, N.-Orleans n. Calcutta 24 te Lor Marques. Silverhazel. Vancr. n. Calc. 24 v. Belawan. Silverash, Vancr. n. Calc. 23 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello )thuisr.) p. 24 Perim. Chr. Huygens (uitr.) 25 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas, Japan n. Rottm. 25 te Singapore. City of Oran, Japan n. Rottm. 25 v. Colombo. City of Norwich, Dairen n. Rottm. 25 van Chef oo. Clytoneus 23 v. Liverpool n. Swansea (verb.) Prometheus, Batavia n. Amst. 26 v. Aden. Bencleuch, Japan n. Rotterdam 25 te Suez. De laadlijn-conventie. De Grieksche regeering heeft besloten zich aan te sluiten bij de internationale laadlijn- conventie, zoodat deze op 4 Maart a.s. in dat land van kracht zal worden. De Estlandsclie handelsvloot. Volgens de gegevens van het schepenregis ter in Estland telde de handelsvloot van daft, land, voor zoover het de particuliere reede- rijen betreft, 201 zeilschepen met 17.997 bruto ton; 39 zeilschepen met hulpmotoren met 6.037 ton; 19 motorschepen met 2.925 ton; 76 stoomschepen met 95.983 ton en 50 lichters met 4.393 ton, tezamen 385 schepen met 127.334 ton. Russchisclie staatsvloot in de wilde vaart. Tot heden werd de Russische Staatsvloot uitsluitend gebruikt voor het vervoer van de door het eigen land uitgevoerde en ingevoerde artikelen doch nu de houtvaart stilligt treedt de Staat op als concurrent tegen de andere schepen op de vrachtenmarkt. Zoo werden bij voorbeeld in Januari niet minder dan negen schepen bevracht met kolen van Engeland naar de Middellandsche Zeehavens. Vermoe delijk zal na enkele maanden, als de houtha vens openkomen, deze concurrentie weer een einde nemen. AANGEKOMEN. 25 Februari: Trito s.o. Fowev The Monarch s.s. Bremen Bowling s.s. Leith Irene s.s. Oporto 26 Februari: Secunda m.s, Southampton Ousel s.s. Liverpool Amazone s.s. Hamburg Merope s.s. Danzig Ek s.s. Oslo Zijpenberg s.s. Cardiff VERTROKKEN 25 Februari: Caribia m.s. Hamburg 26 Februari: Fort de Douaumont s.s. Antwerpen Cora m.s. Skive Beta s.s. Exmouth

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5