IANO UIT HET BUITENLAND 1% THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Het bestuur in Britsch-Indië. Radio-Programma 1 MAART 1935 Voor den terugkeer van het Saargebied. Knox droeg gisteren het bewind aan de Commissie van Drie over. Duitsche regeering vaardigt amnestie over de Saar- landers uit. van het pond sterling. Betreffende het tweede gedeelte van de vraag zeide hij, dat hij om redenen van openbare politieke daarover geen inlichtingen kon geven. Op een verdere vraag antwoordde hij nog, dat hij seen hoop kon geven op een spoedige stabilisatie van het pond. Amerika. Saargebied. Regeering aan Commissie van Drie overgedragen. nktermiddag heeft de officieele overdracht hit Saargebied door de regeeringscom- .™an de commissie van drie uit den Vol- w'olaats gevonden. iT een officieel communiqué dat het D.N.B. ««„Prent verspreidt wordt gezegd: Op 26 «mul om 17.20 u. is in het gebouw der Seringscommissie voor het Saargebied de reB:jVnrfvd aan de door AIolsi geleide com- Ce van drie uit 0611 Volkenbond geschied, vervulling der formaliteiten gaf regeerings «ident Knox een overzicht van het werk 'eerin»scommissies in afgeloopen "iftim jaar, waarna hij zijn erkentelijkheid 't-orak voor den arbeid van de commissie drie Bij de woorden van president Knox ■>m Zich het Fransche lid Maurice en het Slandsche lid Kossmann aan. nê commissie van drie dankte in haar ant- Jnrd voor de medewerking der leden van de rwreeringscommissie, die het werk der com- $ke van drie zeer verlicht heeft Geoffrey Knox, naar uit Londen gemeld «mrdt is bevorderd tot Knight Commander J de'orde van St. Michael en St. George. Amnestiewet uitgevaardigd. Ter gelegenheid van den terugkeer van het Saar°ebied naar Duitscliland is een amnes tiewet uitgevaardigd. Aangaande politieke vererijpen heeft de rijksregeering reeds voor den terugkeer van 't gebied verklaringen af- geletrd De Saaramnestie geeft bovendien ont- Lfffn» van straf voor vergrijpen van alge- meenen aard. Gevangenisstraffen tot 1 jaar worden kwijtgescholden. Processen, waarbij eeen hoogere straf te verwachten is worden Ltaakt. Zij, die reeds ernstige straffen voor de thans uit te zitten straffen hebben gekre gen worden van de amnestie uitgesloten. Vrijheidsstraffen tot 3 maanden en geld boeten echter worden voor allen kwijtge scholden. De amnestie is beperkt tot daden, die door inwoners van het Saargebied zijn oepleegd. Beslissend daarbij is of de dader ten tijde van het plegen van de daad zijn domi cilie of gewoonlijk verblijf in het Saarland had De daad moet verder binnen de grenzen van het Saargebied zijn gepleegd of, wat de viezen vergrijpen betreft, in het verkeer tus- schen het Saargebied en het overige Duitsche rijksgebied. Weer een aanval op de N.R.A. De senaat heeft Donderdag een nieuwen aanval op de regeering gedaan. Hij besloot de wetgeving van het federale departement voor de bestrijding van de eco nomische crisis (NRA) te laten onderzoeken door de senaatscommissie voor financieele aangelegenheden. Voorloopig heeft de senaat evenwel afgezien van een onderzoek door de senaatscommissie voor juridische aangelegen heden. De attorney-general Cummings heeft mede gedeeld, dat de regeering onverwijld in be roep zal gaan tegen de gerechtelijke uitspra ken, waarbij de beslissingen van de NRA in strijd met de constitutie werden verklaard. Spoedige regeling van het conflict met Abessynië? Uit Caserta zijn naar Reuter meldt 800 sol daten met 26 officieren vertrokken naar Na pels, waar zij ingescheept zullen worden met bestemming voor Oost-Afrika. Uit Messina is vertrokken de „Arabia" met troepen, materiaal en lichte artillerie. Volgens den diplomatieken correspondent van Reuter te Rome bestaat er hoop dat Italië en Abessynië binnenkort de geschillen langs diplomatieken weg zullen regelen. De Britsche vertegenwoordigers te Rome en te Addis Abeba blijven bij de twee mogendheden aandringen op de noodzaak om te onderhan delen.'zooals de Volkenbond dat heeft aanbe volen. De verklaring door den Abessynischen zaak gelastigde te Rome afgelegd, waarin de Kei zer van Ethyopië de beteekenis van zijn lid maatschap van den Volkenbond onderstreept, beschouwt men in Volkenbondskringen als een aanwijzing dat Ethyopië ongetwijfeld al zijn rechten, die het land in zijn kwaliteit van Volkenbondslid bezit, zal doen gelden. Dr. Marahrens attaqueert Rosenberg. „Oude Testament opzij geschoven, het Nieuwe ontchristend". Eenzame positie van ds. Müller. Frankrijk. Simon's besprekingen met Laval. Donderdagmorgen is Sir John Simon per vliegtuig uit Londen te Parijs aangekomen. Tijdens het noenmaal in de Engelsche am bassade had de minister gelegenheid om zich met Laval te onderhouden over de groote vraagstukken, die zich aan den vooravond van Simon's Berlijnsche reis voordoen. Tevoren bad Laval nog een bespreking gehad met den gezant der Sovjet-Unie over het Fransch- Engelsche communiqué van 3 Februari en in het bijzonder over het Oostelijk pact en de daaromtrent te volgen procedure. Havas meldt het volgende over de be sprekingen: „Ofschoon beide partijen zich tot de groot ste stilzwijgendheid verplicht hebben, mag men toch aannemen, dat de luchtaanvalscon- ventie, het Donau-pact, de vooruitzichten voor een terugkeer van Duitschland tot. den Vol- £u 'ide Plannen voor een overeenkomst wt'Beperking van de wapeningen en ten slotte et oostelijk pact, waarover Laval zich tevo- oon k u Sovjet-gezant had verstaan, aan «.on ?esc"puwing zijn onderworpen. Zoo er nog en bevestiging van de volledige overeenstem- mï!L>™nFr ankr tik en Engeland over de te d van het vasthouden aan alle h»ff ^paalde richtsnoeren noodig was, opgeleverd preking genoemde bevestiging JÏÏ d?n beginne af heeft de Fransche re- '7™!® dc Engelsche het volledig vertrou- emüri? mzake dit vasthouden aan het SI, p?ell]k ingenomen standpunt. De 2ni]le betrekkingen tusschen Sir John in rw.!erre Laval zijn van dien aard, dat Dirt-ÏÏ.Ü?atssec,retai'is van het Engelsche de ep ÏÏP* van buitenlandsche zaken het vol- d'p iacH«0U^e? wordt gesteld ten aanzien van vervuiler?' welke hij te Berlijn heeft te Engeland. De correspondent van de Times te Berlijn meldt, dat ofschoon geen enkel officieel be richt over het onderhoud van Hitler met ds. Müller is verschenen, de positie van den rijks bisschop meer vereenzaamd is dan ooit, want de financieele administratie in de rijkskerk is nu, op instigatie van het departement van binnenlandsche zaken, in handen gelegd van een commissie, die van den rijksbisschop vol komen onafhankelijk is. Daartegenover zijn de kringen om dr. Marahrens, den bisschop van Hannover en eenig mogelijken opvolger van Müller krachtig te velde getrokken tegen de ..Weltanschauung" van Rosenberg. In een circulaire die als het „voorjaarsoffensief" van de belijdeniskerk wordt aangeduid zegt Marahrens: „Aan het Duitsche volk wordt thans een nieuwe godsdienst aangeboden in welken plaats is gemaakt voor de oude germaansche goden. Wodan wordt op nieuw vereerd als het Beeld van de geestelijke krachten van den Noord- schen man. Het oude Testament wordt opzij geschoven en het Nieuwe gezui verd d.w.z. het wordt eenvoudig ont christend. Wij doen een beroep op onze regeering die beloofd heeft de bestaande kerkgenootschap pen te beschermen. Christelijke ouders hebben hun kinderen naar de Hitier jeugd gezonden in de vaste overtuiging dat hun geloof daar niet zal aangetast worden. Wij waarschuwen de Evangelische christenen om zich; niet te laten mis leiden want er zal geen vrede zijn of' komen tusschen de christelijke leer stellingen en den nieuwen rassen- godsdienst. (N.R.C.) Lawine eischt zeven dooden. Bekend Oostenrijksch ski-leeraar omgekomen Een af deeling Alpenjagers, welke aan de Fransch-Italiaansche grens een zieken sol daat uit een blokhuis zon transporteeren, werd onderweg door een lawine verrast. Uit Lion verluidt, dat zeven man om het leven zijn gekomen. Uit Sestirères in de Italiaansche Alpen komt het bericht, dat de bekende skilooper en ski- leeraar uit Innsbruck Friedrich Mair tijdens een wintersportfeest van een rotswand is af gestort en zoo ernstig gewond werd dat hij ondanks snelle hulpverleening korten tijd la ter in het ziekenhuis overleed. Redders slachtoffer van hun beroep. Reddingsboot met 13 inzittenden vergaan. Volgens een bericht uit Rabat is op de reede van Casablanca een reddingsboot om geslagen. welke een Spaansche trawler hulp wilde bieden. De bootsman, vier Europeanen en acht inboorlingen, die de équipage van de reddingsboot vormden, zijn verdronken. Stabilisatie van het pond niet te wachten, betrpkto! lagerhuis is een vraag gesteld met en hp riüi? den pi'Üs van ongemunt goud Dond rfi?ng van de waarde van het papieren nemo"*» ag<i .werd of de regeering voor een *as ^igerlei stappen te nemen om ChSS?? daling te voorkomen. wiKt n antwoordde, dat hij zich be- van h^f van de daling in externe waarde iets andL?0n<i sterling, hetgeen natuurlijk rs was dan de innerlijke koopkracht COMMANDANT VAN DE ..HOOD" VRIJGESPROKEN. In de derde en laatste zitting te Portsmouth van den krijgsraad is kapitein-ter-zee Tower, commandant van den slagkruiser „Hood" vrij gesproken van de hem ten laste gelegde be schuldiging van nalatigheid, waardoor het mogelijk zou zijn geweest dat zijn schip op 23 Januari j.l. onder de Spaansohe kust nabij Gibraltar in aanvaring kwam met den slag kruiser „Renown", waarbij beide oorlogsbo dems averij opliepen EEN LIJFWACHT VOOR MIKLAS EN SCHUSCHNIGG. Bij decreet der Oostenrijksche regeering zal met ingang van heden de traditie van een lijfgarde weer worden hersteld. Voortaan zal namelijk een garde-bataljon ter beschikking staan van president Miklas en kanselier Schuschnigg. Het gardebataljon zal, naar de Tel. ver neemt, belast worden met de permanente be waking van den president en van den kan selier en zal tevens een eerewacht voor hen vormen, en in speciale gevallen ook voor an dere leiders der regeering. IjEj GELEGENHEIDSKOOP V A. IVIES CO. in moderne eiken kast Kruis- snarigen in metaal gebouwd. 275 gulden 5 jaar garantie Bet. in overleg W. ALPHENAAR - KRUISWEG 49 (Adv. Ingez. Med.) Furtwangler weer in zijn oude functie? Een onderhoud met dr. Goebbels. Rijksminister dr. Goebbels heeft gister middag aldus bericht V.D. uit Berlijn staatsraad dr. Furtwangler voor een bespre king ontvangen, in den loop waarvan dr. Furtwangler verklaarde, dat hij zijn bekende artikel over Hindemith van 25 November 1934 als muziek-deskundige uitsluitend met de be doeling heeft gepubliceerd een muzikale kwestie van het standpunt der muziek uit te behandelen. Hij betreurde de gevolgen en con sequenties van politïeken aard. die aan zijn artikel zijn vastgeknoopt, vooral daar het zeer ver van hem is geweest door dit artikel in te grijpen in de leiding van de rijkskunstpolitiek. die ook volgens zijn opvatting alleen door den Fuehrer en Rijkskanselier en den door hem benoemden vakminister bepaald wordt. Te Berlijn gelooft men, naar aan de Tel gemeld wordt, dat thans het incident op be vredigende wijze is opgelost, en men verwacht dat Fürtwangler zich in het Duitsche muziek leven weer actief zal doen gelden. Het „Ber liner Ta geblaft" is van oor-deel, dat „Staats rat Furtwangler weer aan de spits van het Berlijnsch Philharmonische orkest zal terug- keeren. aangezien deze functie sedert hij zich had teruggetrokken, niet opnieuw is bezet". DUITSCH GEZANTSCHAPSGEBOUW TE KOPENHAGEN BESMEURD. In den. nacht van Woensdag op Donderdag hebben onbekenden een flesch roode verf te gen het Duitsche gezantschapsgebouw gewor pen, waardoor de gevel besmeurd werd. VERLICHTE HUISNUMMERS TE BERLIJN? Er wordt te Berlijn aan een plan gewerkt om alle huisnummers electrisch te verlichten. Daartoe zullen speciale nummerbordjes ver vaardigd worden, welke tegen een bedrag van ongeveer 25 R.M. zullen worden verkocht. De bevolking behoeft dit bedrag niet ineens te betalen, doch kan de installatie op afbeta ling verkrijgen. Ongeveer 168.000 woningen zullen onder dezen maatregel vallen en men verwacht hier van groote voordeelen voor verscheidene Duit sche industrieën. Het plan wordt warm onder- siteénd door de politie, de posterijen, de ver- keersautoriteiten. Zonderlinge practijken jegens Kroatische gevangenen. Onthullingen van Fransch advocaat. In de instructie tegen de Kroatische ter roristen, die .te Marseille gevangen zitten wegens deelneming aan het complot tegen koning Alexander van Joegoslavië, heeft de adivocaat feiten aan het licht gebracht, die nogal opzien wekken, aldus wordt aan de Tel. gemeld. De terroristen zijn afzonderlijk opgeslo ten en onderhouden in het geheel geen ver binding met elkaar. Zij hebben nu aan mr. Desbon verklaard, dat de directeur der Joe- goslavisch geheime politie. Simonowitsj, die hen in de gevangenis heeft opgezocht, den eersten keer, toen zij zijn identiteit nog niet kenden, heeft medegedeeld, dat een revo lutie in Joegoslavië was uitgebroken inge volge den moord op den koning en dat zij dus niets te vreezen hadden, als zij een ver zoek tot uitlevering aan de Joegoslavische autoriteiten onderteekenden. Zij hadden dit evenwel niet gedaan. Enkele dagen geleden nu voegde hun Joe goslavische tolk hun na 't verhoor toe: „Dat is uw laatste ondervraging geweest over en kele dagen wordt ge aan de Joegoslavische justitie uitgeleverd". Hevig geschrokken door dit vooruitzicht, hadden de mannen beslo ten zich van het leven te berooven. Het plan zou ten uitvoer gebracht zijn, indien hun ad vocaat niet een bezoek aan de gevangenis had gebracht, en hun het ij-dele van hun vrees onder het oog bracht. De bedoelde tolk, een Joegoslavisch student in de medicijnen, aangewezen door de Joegoslavische legatie te Parijs, zal thans onverwijld door een Fran schen professor in de Slavische talen vervan gen worden. De vorsten steken een spaak in het wiel (Van onzen Londenschen correspondent) Londen, 27 Februari. Eenige vorsten van Indische staten heb ben onverwacht belangrijke wijzigingen ver langd in het wetsontwerp voor de bestuurs- hervorming van Indië, dat thans in een ver gevorderd stadium van behandeling is in het Lagerhuis. Deze houding der vorsten heeft de regeering verrast en het spreekt vanzelf dat de conservatieve tegenstanders van het ontwerp er een schoone gelegenheid in heb ben gevonden hun houding te rechtvaardi gen en met nieuwen moed tegen de Indische politiek der regeering ten strijde zijn ge trokken. De nieuwe door Ohurchill geleide aanval in het Lagerhuis, Dinsdagavond, liep weliswaar weer op een ernstige nederlaag uit, getuige de stemmenverhouding, maar het kan niet worden ontkend dat het verzet, dat ernstig aan verzwakking was gaan lij den. nieuw bloed heeft gekregen en dat het dientengevolge een langer leven beschoren zal zijn dan men eenige dagen geleden had kunnen vermoeden. De Indische voi'sten hadden zich tot he- 1 den op den achtergrond gehouden maar thans zijn zij plotseling door hun verrassen de resolutie in het middenpunt van het dis puut gekomen. Zij, hun houding en hun sta ten vormen een noodzakelijk en belangrijk element in de vorming van den Al-Indischen bondsstaat, die doel en kern is van het re- geeringsontwerp. De federatie zoTi een ver verwijderd ideaal zijn gebleven indien juist de vorsten in de eerste Ronde Tafel Con ferentie te Londen niet en dat was ook bij verrassing 'hadden doen weten dat zij be reid waren mede te werken aan de stichting van een federatie. De ODvatting van de zoo genaamde Diehards in 't Britsche parlement is dat de vorsten op dit punt terug zijn ge krabbeld en niet langer bereid zijn hun me dewerking te geven aan een bondsstaat van Britsche provincies en inlandsche staten, anders gezegd Britsch-Indië en de groote rest van het gebied waar 562 inlandsche heerschers hun groot en kleine gebieden autocratisch besturen. De Diehards beweren dat de resolutie, door eenige vorsten aange nomen, onweersprekelijk te kennen geeft dat er fundamenteele meeningsverschillen bestaan tusschen de Britsche regeering en deze vorsten en dat de eenige weg daarom is een einde te maken aa-n de poging aan In dië een bestuur op te dringen dat er noch door de vorsten noch door de politieke partij die er verreweg den grootsten invloed heeft, de Congres-partij, wordt gewenscht. De re geering deelt deze meening uiteraard niet. Ofschoon zij over het standpunt der vorsten nog wat in het ongewisse verkeert neemt zij aan dat er van „fundamenteel verschil" geen sprake kan zijn. Ofschoon de nieuwe factor stoornis dreigt te brengen in de regelmatige en snelle af handeling van het ontwerp, welke de regee- ring had voorzien, behoeft, niet te worden verwacht dat de Diehards bij machte zullen zijn het te vernietieen. Het ontwerp nadert het einde van zijn behandeling in het Brit sche parlement en het Is uitgesloten dat het dit einde niet ongehavend zal bereiken. Maar dan is men er nog niet. De Indische vorsten kunnen in den weg staan van de uitvoering van het federatie-plan; zij kunnen het ma ken of breken. Van hun houding zal afhan gen of Indië ten volle de vruchten zal pluk ken van den bestuursboom, door de Britsche regeering in samenwerking met het bestuur in Britsch-Indië geteeld. Lord Rothermere. de krantenmagnaat die vindt dat Groot- Brittannië met den maatregel Indië „weg geeft" en die in zijn bladen even hardnek kig als fel tegen deze „politiek van overga ve" blijft strijden, beseft dit maar al te goed en besteedt groote sommen aan tele grammen naar de Indische vorsten, waarin hij een afschrikwekkend beeld geeft van het vernederend lot, dat hun te wachten staat, indien zij zich door het zoet gefluit der Britsche regeering in het algemeen en dat van Sir Samuel Hoare, den minister voor Indië, in het bijzonder, laten lokken. De krantenlord weet dat de strijd in het parle ment te Londen verloren is en beweegt thans hemel en aarde om de vorsten tegen het ontwerp in verzet te jagen. Deze vorsten heb ben ampel gelegenheid den lord van dienst te zijn indien zij daartoe bereid zouden zijn. De telegrammen-methode schijnt échter, te oordeelen naar de averechtsche reactie er op van de zijde der ontvangers, niet de beste te zijn. Hoe dat zij. wanneer het Britsch par lement het ontwerp heeft aangenomen volgt daarop een lange periode van ingewikkelde onderhandelingen tusschen den Onderko ning en de Indische heerschers De federatie kan alleen tot stand komen indien minstens de helft van de totale bevolking der Indische staten er in toestemt. Minder eenvoudig maar juister uitgedrukt moeten de zetels in de wetgevende vergadering voor zoo ver ze moeten worden ingenomen door verte genwoordigers der staten voor de helft zijn toegewezen en aanvaard. De „helft" wordt niet alleen bepaald naar een bevol kingsgrondslag maar ook naar het historisch belang van een staat en de beteekenis vim den persoon van den vertegenwoordiger. Voordat de vorsten gaan onderhandelen over deze volksvertegenwoordiging moeten zij te vreden zijn gesteld over hun eigen macht en positie. De Onderkoning moet met elk dezer 562 heerschers afzonderlijk gaan onderhan delen over het zoo geheeten ..instrument van toetreding", een contract tusschen het fede raal bestuur en den vorst dat zoowel de fe deratie als de autocratische positie van den vorst moet beschermen. Al die onderhande ling moet gebaseerd zijn op de historische toezegging van den Koning-Keizer aan de vorsten, in 1921 gedaan, dat Z.M. „voor al tijd de voorrechten, rechten en waardighe den van de vorsten van Indië ongeschonden zal handhaven". Op het beginsel, dat men moet behouden wat men heeft, zullen de vorsten uiteraard in die onderhandelingen zooveel mogelijk bedingen en zoo weinig mogelijk toegeven. En hun jongste eisch voor veranderingen in het ontwerp kan worden beschouwd als een eerste zet volgens de aangegeven gedrags lijn. De Onderkoning moet. in de onderhan delingen in den geest van het ontwerp zoo veel mogelijk bestuursbevoegdheid van de vorsten overhevelen op het federatief be stuur en de vorsten zullen hun best doen zich zoo weinig mogelijk te laten ontglippen. Men moet de mogelijkheid voorzien dat eenige vorsten tenslotte niet vrijwillig in fe deratie zullen toestemmen. In Whitehall, waar men het best op de hoogte is, gelooft men echter dat een voldoend aantal vorsten het wel zal doen, zoodat de tegenstribbelaars vanzelf mee moeten gaan. De beteekenis van het aandeel der vorsten in het plan van een Indische federatie laat zich beseften indien men verneemt, dat bijna de helft van Voor-Indië uit deze inlandsche staten bestaat en dat de vorsten te zamen over 70.000.000 onderdanen heerschen. Hun gebied noch hun onderdanen zijn Britsch. Hun onafhankelijkheid wordt alleen be perkt door hun suzereinitelt onder den Ko ning-Keizer en het is een beperking die hoofdzakelijk naar buiten werkt, en moet verhoeden dat zij aparte betrekkingen onder houden met elkaar of met vreemde mogend heden. Zij mogen onder Britsche suzereini telt slechts een beperkt leger onderhouden en zij kunnen wegens wanbestuur worden afgezet. A. K. VAN R. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Op zekeren dag Thijs woonde nu al in zijn nieuwe huis en was toevallig juist met Sim binnen klonk er buiten luid hoorngeschal. Thijs keek eens het raam uit; de horenblazer naderde, nieuwsgierig door Sim en Thijsje aangestaard. „Hoor!" roept Thijs plotseling, „hij klopt hier op de deur!" ^iiiiiiiiiiiiiii|||iii1|Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||II|,IIIIIIiiiiiiiiiiiiiii!III11111^ ZATERDAG 2 MAART 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr. Strijkorkest o.l.v. E. Walls, „Schalmei" o.l.v. P. Reries, XX- ensemble o.l.v. C. Steyn, m.m.v. Gaby Ehr- hardt (zang). 12.00 Gram.pl. 12.30 De Fliere fluiters o.l.v. E. Walis. 1.00 N. de Klijn (viool) en R. Schoute (piano) 1.151.45 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst. 2.00 „Hoe de Toonkunst groeide". 2.20 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn, 3.00 Filmpraatje M. Sluyser. 3.15 Orgelspel J. Jong. 3.454.00 Gram.pl. 4.10 Declamatie W. v. Cappellen. 4.30 Loe Cohen en zijn orkest. 5.30 Literaire causerie A. M. de Jong. 5.50 Vervolg orkestconcert. 6.30 Esperanto-uitzending. 6.50 Gram.pl. 7.00 V.R.O. 8.00 Herhaling SOS-be- richten. 8.03 Gram.pl. 8.30 Uitz. uit Dordrecht: VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, E. Walis en zijn orkest. De Flierefluiters o.l.v. E. Walis, XX- ensemble o.l.v. C. Steyn en A. de Booy (zang). 9.00 Optreden van Tummers. 9.30 Vervolg uitz. uit Dordrecht. 10.00 „Antje Kolensnuit's vreemde avontuur", m.m.v. VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 10.20 Vervolg Uitz. uit Dordrecht. 10.50 Vaz Dias. VARA-varia. 11.05 Vervolg uitz. uit Dordrecht. 11.3512.00 Gra- mofoonmuziek. HUIZEN, 301 M. KRO-programma. 8.00—9.15 en 10 00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Schlagermuziek en gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Sportpraatje. 3.00 Kinderuur. 4.00 HIRO. 5.00 Orkestconcert. 6.20 Causerie. 6.45 Gram.pl. 7.15 Lezing. 7.35 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert. 8.35 Causerie. 9.05 Vervolg concert. 9.50 Voor dracht. 10.05 Schlagermuziek. 10.30 Vaz Dias. Gram.pl. 10.45 Schlagermuziek. 11.30—12.00 Gramofoonmuzlek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gram.pl. 12.05 BBC-Northern-orkest o.l.v. Morrison, m. m. v. piano-duo. 1.20 Commodore Grand- orkest o.l.v. Davidson. 2.20 Western Studio- orkest o.l.v. Thomas. 3.10 Verslag Rugby- match Eng. Marine-Eng. leger. 4.50 Gram.pl. 5.05 Amerikaansche relais. 5.35 Ambrose en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.20 Interviews. 7.50 Blaasconcert uit Leicester o.l.v. C. A. Ander son. 8.50 Variété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest o.l.v. Lewis m. m. v. C. Bryngwyn (bariton). 11.2012.20 BBC-dans- orkest o.l.v. Henry Hall, m. m. v. solisten. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.20 Symphoniecon- cert o.l.v. Lotombe. 8.05 „Das Liebesverbot", opera van Wagner (uit Weenen). In de pau zes: Berichten. 9.50 „La serva padrona", van Pergolesi. M.m.v. solisten en orkest o.l.v. Bigot. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz". 2.20 4.20 Omroeporkest o.l.v. Mahler. 7.5011.20 Dansmuziek door de oudere generatie o.l.v. Gröndahl. KEULEN, 456 M. 5.20 Gram.pl. 6.35 Orkestconcert. 11.20 Uit Breslau: Omroepkleinorkest o.l.v. Rischka. 12.45 Uit München; Omroepkleinorkest o.l.v. Kloss. 1.35 Gram.pl. 3.20 Vroolijk programma m.m.v. orkest, Schrammelensemble en solisten. Leiding. G. Kniep. 6.20 Gram.pl. 7.30 Carnaval programma. 9.4012.20 Dansmuziek door het Berlijnsch Omroeporkest o.l.v. W. Sterner en Leo Eysoldt en zijn orkest. ROME, 421 M. 8.05 Opera-uitzending. BRUSSEL, 322 M. 12.20 L. Langlois' orkest. 1.302.20 dito. 5.20 Jeugduur. 6.35 Gram.pl. 8.20 Salonorkest o.l.v. Douliez. 10.3012.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50- Salonorkest o.l.v. Dou liez. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.15 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert. 9.20 Hoorspel. 9.40 Ver volg concert. 10.30 Gram.pl. 11.20—12.50 Car navalprogramma. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Humor, Klamauk und Frohsinn", car- nayalprogramma. 9.20en 10.15 Berichten. 10.2012.15 Dansmuziek door Hans Bund en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3