I beverwijk Reken maar! CONCERT BEVERWIJKSCHE harmoniek.\pel. „»n zeer goed bezette zaal gaf de Vo°' -ii-sr-he Harmoniekapel onder leiding geverm'SJ^t aen heer H. W. Hofmeester van haar 0en concert m het Kenne- iter Als gewoonlijk werd het concert ®erJ „mond door de Beschermvrouwe Me- 0ok Meew°°"n Hattum—Dekker, vrouw - openingswoord van den voor- Na heer n j. Groot opende de kapel "Toe mooie en zeer knap geïnstrumenteerde La Bohemienne van Bnffaux. iv aanstonds bleek, dat het corps dezen 81 heel »oed gedisponeerd was. De stem- jvonone f=oral jp den niet gemakkelijken ®in?' nil! weifelend was, herstelde zich vrij a-Dit dankbare muziekstuk genoot een 5,101T1Smie en zeer evenwichtige verklanking. Lele houtregister, dat vor een harmo. Het lraiu, waardevol bezit is, toonde zich "leS?fmncert van haar beste zijde. Dat bleek I de skandinavische suite van Fredew- in vooral ook in de eerste Arleslenne O.' van Bizet. Dat wil echter geenszins zeg- 8 \üt de andere stemmen beneden dit peil din gebleven. Integendeel, wij noteer- 8 „«lekend werk van het lage register en df middenstemmen (baritons, trom- lüïes hoorns). Wij hebben dezen avond ook Sxophone-kwartet m menig trekje kun- bewonderen, waarbij vooral de alt-saxo- JSnlt zich in zun solistisch werk onder- SCneidmooie muziek van Bizet ligt de kapel «er gunstig en is ook voor het publiek rrretti0- om aan te hooren. "Ueel mooi waren ook hier de clarinetten en np Harmoniekapel oogstte met deze Ar- tocipnne suite een welverdiend succes. Het ingelaschte „Au Village" stond wat uit voering betreft niet op dit hooge peil. ,0ne stommlng was met vlekkeloos en er wa ren een paar ongelukjes. Wagner's ouverture Rienzi was zeer voor- „m van voordracht en va neen majestueus K»ehalte Pracht-muziek voor een Waasorkest. In deze ouverture maakte het toner een goede beurt. ™ïna volgde nog een concertwals. L' Even- taire. van John Klein en de Marche de la vnitiinelle van Gasia. De Harmoniekapel kan op een prachtig ge- .iooffH concert terugzien. Met voldoening kon 'orden geconstateerd, dat de kapel weer op Z goeden weg is en het oude, hooge peil weer gaat naderen. Dit concert was althans aanmerkelijk beter, dan het vorige. De afwisseling van het muzikale gedeelte tan het programma was dezen avond opge dragen aan den humorist Tummers. Hij zong liedjes aan de piano en hij deed dat zoo- dani" dat de goede stemming over het publiek vaardW werd. Eenige liedjes stegen boven het gebruikelijke genre, wat bijv. het geval was met „Witte rozen". Overigens toonde Tummers zich naast een wij zouden bijna zeggen phlematieke liedjes zanger ook een vlot conferencier, wiens „wit- zen" wel insloegen. Hij mocht zich in veel bijval verheugen. De muziekavond werd besloten met het ge bruikelijke bal, waaraan Roemer's Band mu zikale medewerking verleende. DE KAMPIOENEN NAAR AMSTERDAM Voor de v. v. Beverwijk die j.l. Zondag het kampioenschap van de vierde klasse behaalde, heeft de K. N. V. B. voor a.s. Zondag den uitwedstrijd RivalenBeverwijk ingelascht. In het kampioenselftal is Th. Kuyer, die last heeft van een onwillige knie, vervangen door Vessies. ALPHIA—KENNEMERS De Kennemers trekken Zondag naar Alphen a. d. Rijn om het kampioenschap van haar afdeeling, derde klasse A van afdeeling II, te behalen. Zij hebben daarvoor maar één punt op Alphia te veroveren. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: v. Urk. Achter: Duivemans, Lindner, Midden: Effern, Dinkla en Gordijn. Vóór: Schipper, Horeman, Groot, Steeman en Brethouwer. V. V. Z.—D. E. M. De R. K. voetbalvereeniging D. E. M. ziet zich a.s. Zondag voor de taak geplaatst om in Zaandam haar kansen op de tweede plaats in de eerste klasse van den I. V. C.-B te verde digen. D. E, M. heeft onderstaande opstelling: Doel: Nieuwenhuizen. Achter: Schram. Slok. Midden: Janssen, Vlek, De Vries. Vóór: Langendijk, N. N., van Rixel, Gelder mans en W. Steeman. VERKIEZINGSACTIE De plaatselijke afdeeling van de S. D. A. P heeft besloten de actie voor de Statenverkie zingen in samenwerking met haar zusteraf- deeling Wijk aan Zee en Duin te voeren. Deze actie wordt ingezet met een open bare vergadering, waarvoor als sprekers zul len worden uitgenoodigd de heeren W. van Dok en Wiardi Beekman. Het „Witte Kruis" in cijfers. Wat er bij den penningmeester omgaat. De jaarlijksche rekeningen van de onder scheidene afdeelingen van de Noord-Hol- landsche Vereeniging ..Het Witte Kruis" spreken een duidelijke taal in cijfers. Zij ge ven niet alleen een beeld van den financiee- len toestand, maar zij toonen ook aan, welke belangrijke bedragen besteed worden aan degenen, die de hulp van de afdeelingen wijkverpleging, kraamverzorging, t.b.c. be strijding enz. inroepen. De resultatenrekening van het Witte Kruis zelf vertoont een eindbedrag van f 2757.56. Het nadeelige saldo, waarmede deze rekening sluit, bedraagt slechts f 33.91. Aan contribu ties van 1038 leden werd een bedrag van f 2647.75 ontvangen. De lasten dezer °reke- ning golöer. in hoofdzaak subsidies aan de onderaf deelingen Wijkverpleging f 1283.57 en Kraamverzorging f 641.78. Voor het gebruik van de ziekenauto der firma Van Gameren werd f 100 uitgegeven. Badhuis. De exploitatierekening van het badhuis vertoont een tekort van f 500. dat het be stuur door een subsidie van de gemeente hoopt te kunnen opheffen. De opbrengt aan boden was f 2127.87. Het eindbedrag der re kening was f 2637.87. Wijkverpleging. De belangrijkste post op deze rekening wordt gevormd door de salarissen van de wijkverpleegsters, aan wie f 1852 werd be taald. Behalve het reeds vermelde subsidie van de vereeniging, werd door de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin f 930 bij gedragen. Deze rekening sloot in ontvangsten en uitgaven ox> een bedrag van f 2609,22 met een nadeelig saldo van f 51.71. Kraamverzorging. De lasten van deze rekening waren o.m. salarissen verpleegsters f 1759.82, onderhoud verplegingsmateriaal f 105, benevens kleinere uitgaven. De gemeenten subsidieerden de kraamverzorging met f 620, de afdeeling deed dat met een bedrag van f 641.78. Het nadeelig saldo was vrij groot, namelijk f 383.11. Het eindbedrag der rekening was f 2036. T.b.c.-bestrijding. De voornaamste uitgaven voor de t.b.c.-be strijding waren: salaris verpleegster f 1440, ontsmettingskosten f 67.49, vergoeding aan het Roode Kruis Ziekenhuis voor het consul tatiebureau f 220, verplegingskosten van pa- tienten in sanatoria f 2814; onderhoud lig- tenten f 72.50. Aan subsidies werd ontvangen van het Rijk f 1403; van de gemeente Beverwijk f 1443.75, van de gemeente Wijk aan Zee en Duin f 1399.75 en als extra subsidie f 164.95 van de Noord-Holl. Vereen, tot bestrijding der t.b.c. f 760 en van de Provinciale vereeniging f 160. Als aandeel in de opbrengst van de Emmabloemcollecte werd f 254.27 ontvangen Deze rekening, die in inkomsten en uitgaven sluit met f 5611.82. heeft een batig saldo, na- 'melijk van f 763.77. Bouwfonds. Dank zij de medewerking van vele plaat selijke vereenigingen en particulieren kon het bouwfonds aanzienlijk worden versterkt. In den loop van het jaar werd o;m. ontvan gen van de feestweek f 650, van de Harddra verij vereeniging „Beverwijk en Omstreken" f 1055 en van het bazarcomité als opbrengst van de in het Kennemer-Theater gehouden bazar f 1607.70. De rekening van het Bouw fonds vermeldt aan baten een bedrag van f 6812.13. De verkoop van het oude badhuis aan de Meerstraat zal een bedrag opleveren van f 8000. Daarvan moet echter nog een hypo theek worden afgetrokken. Dank zij de me dewerking van de gemeente, die zich garant heeft verklaard voor de rente en aflossing van de leening, te sluiten bij de provinciale vereeniging, is de bouw van het nieuwe bad huis thans verzekerd. De grond aan de Baan straat gaf de gemeente in erfpacht. Zoodra de goedkeuring van Ged. Staten op de raads besluiten is verkregen, kan de aanbesteding geschieden. Met groote erkentelijkheid mag de medewerking van gemeenteraad en ge meentebestuur. in het bijzonder ook van burgemeester H. J. J. Scholtens, die zich wel in zeer bijzondere mate voor de bouwplan nen heeft geïnteresseerd, worden gememo reerd. En voor het overige zal het nieuwe Volksbadhuis hopelijk nog in den loop van dit jaar getuigenis afleggen van den voor- treffelijken burgerzin, die zioh reeds zoo me nigmaal onder de Beverwijksche burgerij heeft geuit. Het jaarverslag over 1934. De secretaris van het Witte Kruis, de heer J. Deegenaar, bracht het jaarverslag van de afdeeling uit, waaraan wij het volgende ont- leenen: In de eerste plaats dient hier vermeld te worden, dat de heer A. Visser, die het secre tariaat der afdeeling met zulk een groote ijver behartigde, door verandering van woon plaats genoodzaakt was als bestuurslid te be danken. De heer Th. W. Reynders werd in zijn plaats als bestuurslid gekozen en daar deze als deskundige op administratief gebied a.h.w. de aangewezen man was voor het al gemeen penningmeesterschap der afdeeling is dit hem opgedragen en nam de heer J. Deegenaar het secretariaat over. Over het algemeen hadden de zaken hun gewone verloop in het achter ons liggend jaar. Alleen moet een nieuwe achteruitgang in het ledental geconstateerd worden, nl. van (Te Leningrad is een 61!2-jarig rekenwonder ondekteen jongetje dat alle rekenkundige opgaven tot in millioenen snel en juist oplost Wel menig zorgelijk ouderpaar, Denk ik zoo, watertandt ervan, Bij 't lezen van de reken-maar, Van 't kind dat zoo goed réeknen kan, Wanneer dat kind naar school toe gaat Kan ?t zonder hulp zijn sommen doen. Want als het aan het reeknen slaat. Wijkt het zelfs niet voor een millioen. Het springt met groote cijfers om. Als andre kindren met een bal. Als men de proef neemt op de som, Blijkt steeds de juistheid van 't getal. Een kind van nog geen zeven jaar, 't Is wel een wonderlijk talent. Een vreemde hersenkronkel. waar Geen mensch de oorsprong nog van kent. Toch vraag ik me wel even af, Of zulk een rekenkunstigheid. Een zegen zijn zal of een straf. Tot vreugde of tot droefheid leidt. Want bij het kinderlijk gemoed, Zou ik bevreesd zijn voor één ding, 't Per slot van rekening voorgoed Het kind wordt van de rekening. P. GASUS. VERGADERING PROTESTANTSCHE KIES VEREENIGING. Het bestuur der Protestantsche Kiesvereeni- ging heeft een vergadering voor leden uitge schreven op Dinsdag 5 Maart in „Welge legen". De agenda vermeldt: bestuursverkiezing voor de vacature wijlen F. v. Amersfoort; voorts bespreking a.s. gemeenteraadsverkiezing. 1134 tot 1038. Hoewei deze teruggang voorna melijk aan de werkloosheid moet worden toe geschreven kan toch niet ontkend worden, dat nog steeds velen, die in een heel wat meer bevoorrechte positie zijn, hun finan- cieelen steun aan de afdeeling blijven ont houden. Het mooie sociale werk dat verricht wordt mag genoegzaam bekend geacht wor den, terwijl ook de persoonlijke voordeelen aan het lidmaatschap verbonden alleszins de moeite waard zijn. zooals bijv. de hulp van de Wijkzusters bij ziekte en het gratis in bruikleen ontvang r van verplegingsartike- len. Gingen de afdeelingszaken hun gewonen gang, in betrekking tot de stichting van een nieuw gebouw met badhuis deed de afdee ling een belangrijke schrede vooruit. Eigen lijk kan gezegd worden dat de werkzaamhe den van het dagelijksch bestuur in 1934 grootendeels gewijd waren aan de propa ganda voor dit gebouw en het pogen de mid delen daarvoor te krijgen. Vooral de feest week in September 1934 gehouden door d- Beverw. Harddraverij Vereen, bracht een flinke bate voor het bouwfonds, waarvoor de hartelijke dank der afdeeling betuigd is. Ook de in November gehouden bazar onder lei ding van mevr. Brat liet opnieuw zien dat Beverwijk en omgeving zijn belangstelling voor de badhuisplannen gaarne daadwerke lijk doet blijken. Van dezen bazar bedroeg de opbrengst f 1607.70. In October werd het oude badhuis ver kocht om op te leveren per 30 Juni 1935. Het bestuur kon geen verantwoordelijkheid aan vaarden voor exploitatie na dien datum en vond door bemiddeling van den makelaar D. Teer een gereeden kooper voor een aanne- melijken prijs. Door een en ander kwam een bouwfonds beschikbaar van ongeveer f 12000 terwijl het hoofdbestuur van de Noord-Hol- landsche Vereen. 1-Iet Witte Kruis in beginsel bereid bleek de ontbrekende gelden op ta melijk voordeelige voorwaarden te leenen mits de gemeente Beverwijk voor rente en aflossing garant blijft. Het Dagel. Bestuur der Gemeente nam tegenover onze plannen een zeer welwillende houding aan, hielp bij het vinden van een geschikt terrein en heeft vervolgens op ons adres aan den Raad om beschikbaarstelling van terrein en het ga rant zijn der gemeente voor rente en aflos sing der geldleening een gunstig advies uit gebracht. Hoewel dit in 1935 geschiedde kun nen we toch met blijdschap hieraan toevoe gen dat de Raad zonder hoofdelijke stem ming overeenkomstig dit advies besloot. In dien er geen bijzondere tegenvallers komen hopen we dus in 1935 ons nieuw gebouw te kunnen stichten en betrekken. WIJK AAN ZEE EN DUIN VRIJDAG 1 MAART 1935 Te Bennebroek, op het terrein van de voet balclub „Heemstede", speelt V. E. W. tegen Ulysses 2. Op 26 Januari is Ulysses er op eigen veld in geslaagd, den leiders een punt afhandig te maken. We vermoeden, dat thans ae thuisclub met- flinke cijfers zal zege vieren. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE. Het programma voor Zaterdag is als volg ;amengesteld Afdeeling A: Tweede Jeugi -Kennemerland IJ F. C.—S.I.Z.O. TelefoniaZeevogels. Afdeeling B: FloAlia—V. V. R. A. Kennemerland 2S.I.Z.O. 2. V. J. B.—Kennemerland 3 Ulysses—Z. S. V. Afdeeling C: V. V. B.—S.I.Z.O. 3 Kennemerland 4V. V. IJ. 3. V. E. W.—Ulysses 2. Tweede Jeugd, dat de laatste weken totaal uit vorm is, ontvangt op haar terrein aan den Middenweg Kennemerland. De bezoekers '-lebben ongetwijfeld een beter elftal dan de thuisclub. Het is echter eigenaardig, dat Ken nemerland steeds de grootste moeite heeft om Tweede Jeugd te overwinnen. Hoewel geen der partijen belang bij den uitslag heeft, zullen beide teams wel flink aanpak ken. zooals dat altijd in de ontmoeting tus- schen deze twee elftallen het geval is ge weest. We verwachten een kleine overwin ning voor de bezoekers. IJ. F. C. zal haar mooie overwinningen- reeks wel voortzetten door ook van S.I.Z.O. te winnen. Waren de IJmuidenaren in het begin van het seizoen zoo op dreef geweest als den laatsten tijd, dan zouden ze voor V. V.IJ. nog een ernstige bedreiging gevormd hebben. Aan den Vergierdeweg speelt Telefonia te gen Zeevogels. De bezoekers, die slechts twee punten op V.V.IJ. achter zijn en op een misstap van de kampioenen wachten, zullen wel alle pogingen in het werk stellen, hun kans t? behouden. De thuisclub zal het tegen deze stevige IJmuidensche ploeg wel moeten afleggen. De eerste ontmoeting, die op 6 Oct. 1.1. werd gespeeld, won Zeevogels met 41. Floralia krijgt gelegenheid, revanche te ne men op V. V. R. A. voor de op 24 Nov. geleden 3—1-nederlaag. Daar de Rijksambtenaren hun goeden vorm van het begin der compe titie kwijt schijnen te zijn, achten we een Floralia-zege wel waarschijnlijk. Kennemerland 2 wint o.i. van S.I.Z.O. 2, al zal men dit elftal niet mogen onderschatten. Tegen sterke tegenstanders spelen deze Hil- legommers hun beste wedstrijden. V. J. B—Kennemerland 3 is een wedstrijd, waarin de elftallen elkaar weinig in kracht zullen ontloopen. Z. S. V., dat vorige week tegen Kennemer land 2 haar eerste nederlaag in het seizoen leed. zal wel met' minder zelfvertrouwen dan gewoonlijk den strijd tegen het sterke Ulysses aanbinden. De Halfwegsche club zal morgen geducht op haar tellen moeten passen. Met uitzondering van V.V.R.A. hebben alle elftal len één of twee punten op het Ulysses-ter- rein verspeeld. V. V. B. zal zich wel sterker toonen, dan S.I.Z.O. 3. Kennemerland 4, dat de tweede plaats bezet, achten wij sterker dan V. V. IJ. 3. LAWNTENNIS. AMATEIJRS—OEFENMEESTERS (2—3) De eerste avond van den tweedaagschen wedstrijd tusschen de lawntennisamateurs en oefenmeesters te Amsterdam is voor de oefen- meesters succesvol geweest Van de vier en kelspelen. die op het programma stonden, wonnen zij er 3, terwijl het eenige dubbelspel door de amateurs werd gewonnen. De stand na den eersten dag luidt dus 32 ten gunste van de oefenmeesters. De resultaten waren Enkelspelen De Brauw fa) verliest van Schuuring (o> 3—6, 2—6, 5—7. Van Olst (a) slaat Wybrandts (o> 86, -7, 6—3. Jan Goedraad (o) slaat Teschmachor (a) 7—5.6—4. 8—6 Hemmes (o) slaat Leembruggen (a) 3—6, 6—2, 6—4. 6—4. Leembruggen en Hughan (a) slaan Th. Goedraad en Waasdorp (o) met 86, 61, 6—2. OLYMPISCHE SPFLF.N. HET OLYMPISCH CONGRES TE OSLO. Uit Oslo: Donderdagmorgen kwam het con gres van het Internationaal Olympisch Co mité opnieuw bijeen. Belangwekkende be sprekingen werden gevoerd over de verdere deelneming van vrouwen aan de Olympische Spelen. Deze besprekingen hadden echter geen betrekking op het programma van 1936. daar dit reeds officieel is vastgesteld. De gedele geerde van Duitschland sprak zich uit voor het behoud van de tegenwoordige nummers, waarin vrouwen uitkomen. Besluiten omtrent deze aangelegenheid werden niet genomen Het congres hoorde vervolgens het rap port aan van de internationale commissie in zake het amateursvraagstuk. De gedelegeerde van Noorwegen drong er op aan, dat skileeraren of amateur-skileera- ren, die tegen vergoeding les geven, niet meer als amateur startvergunning kunnen krijgen. Ook hier ontspon zich een langgerekt debat, doch omtrent deze materie werd geen be slissing genomen. De Internationale Studenten Federatie zal ook in den vervolge allen mogelijken steun ontvangen, mits de academische sport zich buiten elke politieke richting houdt en bij haar werkzaamheden rekening houdt met de nationale sportbonden. De Olympische Beker werd voor dit ja%r aan Griekenland uitgereikt in verband met de verdiensten van den Griekschen Sport- en Gymnastiekbond Besloten werd ook in den vervolge vast te houden aan de huidige methode van organi satie der Olympische Spelen. Aangenomen werd een voorstel, waarbij bepaald wordt, dat de deelnemende landen voortaan hun eigen nationale vlaggen mee nemen. Het organiseerend land behoeft hier voor geen zorg te dragen, ook niet wat be treft het openingsdéfilé der athleten. Officieus wordt voorts nog gemeld, dat Italië bij monde van Graaf Bonacossa zijn aanspraken, om In 1940 de Spelen te Rome te organiseeren. heeft laten vallen ten gunste van Japan. De voorwaarde, dat Italië bereid was de Spelen in 1940 aan Japan over te laten, mits Italië principieel toezegging kreeg voor 1944, heeft men eveneens laten vallen. Bevestiging van dit bericht is overigens nog niet verkregen. Van andere zijde meldt men ons dat Japan Italië en Finland persisteeren bij hun verzoek om de spelen in 1940 te mogen organiseeren. Wel zouden de kansen van Tokio sterk ge stegen zijn. De Seine is op tal van plaatsen buiten haar oevers getreden, waardoor verschillende kaden zijn ondergeloopen en het verkeer overlast ondervindt. ZWEMMEN. TWEE NIEUWE NEDERLANDSCHL RECORDS GEVESTIGD. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam zijn Donderdagavond twee recordpogingen ondernomen, welke beide op fraaie wijze ge lukt zijn. Het eerste werd de recordpoging ondernomen op de 400 M. schoolslag. De ge gadigden hiervoor waren de huidige record houder L. Korpershoek van de R.Z.C en zijn clubgenoot P. Kruithof. Daar het geen open wedstrijd was, mochten beide zwemmers niet tegen elkaar zwemmen. Het eerst ging P. Kruithof te water, die er 6 min. 6-2/10 sec. over deed. Hiermede had hij het oude record van Korpershoek met 11.2 sec. verbeterd, het geen een mooie prestatie genoemd mag wor den. Korpershoek deel nu geen moeite meer, zoodat Kruithof de nieuwe recordhouder op de 400 M. schoolslag werd. De tweede recordpoging was die op de 4 x 200 M. vrije slag estafette, waarvan het record op naam stond van de A.Z. 1870 met 10 min. 28 sec. R.Z.C. startte met de zwemmers W. Voorwinden, Chr. Kemper, W. Delwei en G. Regter. Ook deze poging slaagde, want de R.Z.C. had er 10 min. 26.2 sec. over gedaan, daarmede dus het oude record van de A.Z. 1870 met 1.8 sec. brekende. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKALIJN Leerdam 27 v. New-York naar Rotterdam. Locfemonar Rotterdam n. Vaucouver 27 hun.) van Londen. Maasdam N. York n. Rotterdam via Ant werpen p. 28 (v.m.) Lizard. HALCYONLIJN Ma&sburg Vlaardingen n. Pto. Ferrajo p. 2i Fimsierre. ,1®^ Dordrecht, Vlaardingen n. Bagnoli 27 a+ .v'm,) 35 mii! van Niton, otad Arnhem 28 van Vlaardigen n. Servola HOLLAND—AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 28 van Teneriffe. werpen t8in <Uitr-) 28 (7 v,m,) te Ant" ®ek' (uitr,) 28 van Suez. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN 26 v. Hongkong n. Muntok. 1w v JAVA—NEW YORK LIJN Said Batavia n. New York 28 v. Pt. Maron- Batavia n. N.-York 26 te Singapore. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN Silveray, N.-Orleans n. Calc. 27 te Kaapstad Silverpalm, N.-Orleans n. Calcutta 27 v. Lour Marques. Silverhazel, Calcutta n, Vancouver 26 van Singapore. Silverbelle 26 v. Vanvoucer te N.-Orleans. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Hercules 28 van Hamburg te Amsterdam. Amazone 28 van Amsterdam naar Curacao, Aurora 28 van Amsterdam naar Rotterdam Jlysses 28 van Amsterdam n. Rotterdam. Ajax 28 van Amsterdam naar Gdynia. Deucalion 28 v. Amsterdam n. Rotterdam. Ceres 28 van Algiers naar Malta. Rhea 23 van Kopenhagen te Stettin. Titus. 28 van Oran naar Barcelona. Achilles 28 van Triest te Fiume. Calypso, Malaga n. Cadix p. 28 Gibraltar. Juno Alexandrië n. Amsterdam p. 28 (14.40) Lydd. Saturnus 23 van Jaffa naar Haifa. Cottica, Paramaribo n. Amsterdam 28 (7 v.m.) van Plymouth via Havre. Irene 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Orestes 27 v. Stamboul n. Bourgas. Stella, Valencia n. Amsterdam p. 27 Gi braltar. Tiberius 28 v. Venetië te Amsterdam. Venus 27 v. Livorno n. Napels. Baarn, Chili n. Amsterdam 26 (3.14 n.m.) 300 mijl W. v. Land's End. Bennekom 27 v. Corral n. San Antonio. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 28 te Genua. Tabian (uitr.) p. 27 Kaap de Goede Hoop. Chr. Huygens 28 van Amsterdam te Batavia Poelau Tello (thuisreis) 28 te Suez. Poelau Bras (uitr.) 28 te Pt. Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Ajax (Eng.) Japan n. Rotterdam 28 v. Mar seille. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 27 te Be- lawan. City of Newcastle, Dairen n. Rotterdam 26 te Singapore. Alcinous, Liverpool n. Java 28 v. Suez. Menestheus, Japan n. Rotterdam 27 v. Hongkong. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Aagtekerk 28 van Rotterdam naar Bremen. Streefkerk, 28 van Rotterdam n. Calcutta via Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (uitr.) p. 27 (7 n.m.) Ouessant. Kota Tjandi 28 v. Hamburg n. Bremen. Kota Agoeng, Hamburg n. Gulf p. 27 Azoren Sibajak (thuisr.) 28 (6 n.m.) van Tan gar. Modjokerto (thuisr.) p. 28 (5 n.m.) Grave- send uitgaand. Baloeran (uitr.) 28 (11.30 v.m.) te South ampton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba (thuisr.) p. 27 Las Palmas. Alphacca (thuisr.) 27 v. Victoria (Br.) AANGEKOMEN. 27 Februari: Iciar s.s. Bona Maaskerk s.s. Hamburg Hilda s.s. Hamburg 28 Februari: Tiberius s.s. Venetië Astarte s.s. Bremen Hoek v. Holland slb. Maassluis VERTROKKEN. 27 Februari: Borgila s.s. Oslo Minnewater s.s. Rotterdam Daphne s.s. Sunderland Zonnewijk s.s. Rotterdam Fellside s.s. Duinkerken Rhein s.s. Hamburg- Zaanland s.s. Buenos Aires Theseus s.s. Kopenhagen Irene s.s. Hamburg 28 Februari: Cherwell kr. Noordzee Trito s.s. Rotterdam Fransche reederijen. De Fransche motortrawler Jean Bart is door de reederij Georges Lacosta te Casablanca verkocht aan een Spaansche reederij te Huelva. De reederij „Les Doris" te Boulogne liet in Ostende den nieuwen motortrawler Elisabeth Therese bouwen. Politiekruiser vertrokken. De Britsche politiekruiser Cherwell is, na eenige dagen alhier in de Buitenhaven te hebben gelegen, weder naar zee vertrokken tot voortzetting van de kruistocht.' Om te reparecren. De sleepboot Hoek van Holland kwam hier gisteren van Maassluis aan en vertrok later met den stoomtrawler Odin op sleeptouw, welke te Vlaardingen zal repareeren. Sehadevaring. Het binnengekomen stoomschip Maaixerk heeft schade gevaren aan de middensiuis doch bleef zelf onbeschadigd. Hevige gevechten met Chineesche communisten. SHANGHAI, 28 Febr. (Reuter). Nabij Tsjikau zijn in de afgeloopen vier dagen we derom hevige gevechten geleverd tusschen Chineesche communisten en de regeerings- troepen, die nog steeds trachten Centraal- China van communistische troepen te zuive ren. Naar verluidt zouden de communisten bij deze gevechten meer dan 1000 man hebben verloren.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5