DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Alkmaar Arendskerk Algenib Amstelland Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Baarn Bodegraven Britsum Bennekom Beijerland Belmoira Barneveld British Scout Calypso Cottica Costa Rica Donau Dollard Eemland Euterpe (Ned.) Eurymedon Ella Halm Fulda Gaasterkerk Gryfevale Ganymedes Gaasterland Gera Grena Hebe (Ned.) Heemskerk Havel Hazelwood Hercules Helder Holmelen Inhambane Isar Juno (Ned.) Jagersfontein Joh. v. Oldenbarnevelt KliDfontein Kingsbury Chill Japan Santa Fé Buenos Aires West Indië Midd. Zee Chill Chill La Plata Chili New Castle Liverpool Chill Grangemouth ^iddell. Zee West Indië West Indië Japan Esbjerg Buenos Aires Bordeaux Batavia Danzig Tapan Tansn Pla^a Zee Buenos A<>es Med. Indië Dorfc Arthur w«st Indië Bo>ra Tanan ^nta. Fë Bnmburg "rP«?t AfHka West Afrika Buenos Aires Japan i'exandrië "7uid-Afrika Batavia 7. Afrika Bollonnica Melampus Mènés Mvrmidon Mmhalis Medon Mamura Montferland Megara Mars (Ned.) Midsland Meerkerk 11 Maart 7 April 1 Maart 6 Maart 10 Maart 77 Pebr. 3 Maai't 10 Maart heden 13 Maart 70 Maart 20 Maart Laatste bericht Okeania Prometheus Poelau Tello Phoenicia Pollux Polvphemus Poelau Roebiah Phrontis Pinewood ^ed Indië Ned. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Curacao Buenos Aires ^uraqao Tarra gona Tmmingham Japan Nijkerk Zuid-Afrika Nestlea West Afrika Buenos Aires Batavia Batavia. Mexico Curacao Batavia Batavia "Batavia North Thieids 'vest Afrika Stettin Buenos Aires Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië Tiilat.iap Batavia Alexandrië Curacao West Indië Ned. Indië Rosario Ned. Indië Hamburg Hamburg 3 Maart 6 April 1 Maart 13 Maart 5 Maart "5 Maart 4 Maart 24 Febr. te Hamburg. Febr. van Haifa. 6 Febr. vertrokken, in lading. 23 Febr. van Pto Barrios. 27 Febr. van Triest. 12 Febr. van Curacao. 20 Febr. van Paita. 27 Jan. te Rosario. 27 Febr. van Carral. 27 Febr. vertrokken in lading. 26 Febr. te Callao. 28 Febr. vertrokken. 27 Febr. van Malaga. 27 Febr. van Plymouth. 25 Febr. van Flores. 26 Febr. van Perim. 23 Febr. vertrokken. 24 Febr. van Victoria. 26 Febr. van La Pallice. in lading. in lading. 22 Febr. van Colombo. 24 Febr. van Colombo. 8 Febr. vertrokken. 24 Febr. te Izmir. 19 Febr. vertrokken. 26 Febr. van Batavia. 17 Febr. vertrokken 9 Febr. van Pto Barrios. 24 Febr. te Port Natal. 26 Febr. van Saigon, in lading. 27 Febr. vertrokken. 23 Febr. van Port Harcour. 10 Febr. van Takoradi. 5 Febr. vertrokken. 27 Febr. te Shanghai. 27 Febr. van Ouessant. 16 Febr. van Kaapstad. 27 Febr. van Colombo. 27 Febr. te Antwerpen. 19 Febr. van Gibraltar. Regge stroom P.hea (Ned.) Salland Sveti Vlaho Simaloer Stella (Ned.) Saleier Salawati Saturn us Sumetta Simon Bolivar Tawali Thistlebrae Uckermark Venezuela Vesta (Noor) Wolsum Santa Fé WinterswijkSfax 24 Febr. 26 Febr. 27 Febr. 25 Febr. 19 Febr. 15 Febr. 26 Febr. 28 Febr. 26 Febr. 28 Febr. 26 Febr. van Gibraltar, van Malta, te Belawan. van St. Vincent, van Padang. vertrokken, van Montevideo, te Hamburg, te San Carlos, vertrokken, te Yokohama. 7 Maart 9 Maart 7 Maart 5 Maart 3 Maart 13 Maart 3 Maart 2 Maart 2 Maart 3 Maart 27 Febr. van Mombassa. 19 Febr. van Freetown. 21 Febr. vertrokken. 27 Febr. Perim gepass. 24 Febr. van Perim. 26 Febr. van Curagao. 8 Febr. vertrokken. in lading, in lading, in lading. 27 Febr. vertrokken. 26 Febr. van Las Palmas. in lading. 16 Febr. van Bahia. 7 Febr. vertrokken. 27 Febr. te Triest. 27 Febr. van Gibraltar, in lading. 24 Febr. van Belawan 25 Febr. te Jaffa- in lading. 24 Febr. van Cristobal. 26 Febr. van Gibraltar. 21 Febr. van Pernambuco. 27 Febr. van Aden. vertrekt 2 Maart 1 Maart vertrokken. 18 Febr. van St. Vincent. 25 Febr. Gibraltar gepass. Visschershaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Nederl. slpb. Hoek van Holland Maassluis ledig IJMUIDEN Torpedojagers gearriveerd. Schout-bij-nacht begaf zich aan boord. Hedenmorgen kwamen in onze haven bin nen de beide torpedojagers „Kortenaer" en „Van Ghent", die na een langdurig verblijf in Indië weer naar het vaderland terugkeerde. Alhier begaven zich aan 'boord de Schout bij nacht Kruys van de Zeemacht te den Helder, vergezeld van zijn adjudant en eenige stafof ficieren. Na een kort oponthoud, wendden de schepen den steven om de reis naar den Helder voort te zetten. WEER NAAR ZEE. De Adriatic, die reeds een drietal weken geleden zou uitvaren, doch alvorens naar zee t© kunnen gaan van nieuwe platen in het achterschip moest worden voorzien, zal na in Amsterdam te zijn gerepareerd, morgen naar zee vertrekken. GEBROKEN REIS. De Julie Streiff l'JM. 159 is na een „gebro ken reis" van 4 dagen met slechts 25 manden visch, hoofdzakelijk tong en tarbot binnen gekomen. De trawler besomde toch nog f 820. GEBREK AAN KOLEN. Een der deze week binnengekomen trawlers kreeg op de thuisreis gebrek aan kolen. De trawler is in Terschelling binnengeloopen en heeft daar 5 ton bijgeladen om daarna IJmui- den te bereiken. Mede door kolengebrek moest hulp, welke aan den trawler door een Duitsch vaartuig werd gevraagd, geweigerd worden. SLECHTE RESULTATEN DER BEUGERS. Na een reis van bijna 14 dagen waren gis teren twee beugers aan den afslag. Door het slechte weer was de vangst gering. Samen besomden de beide schepen slechts f 1750; een zeer onbevredigend resultaat dus. DE UIVER HAD VEEL KABELJAUW. De Uiver was gisteren aan den afslag met niet minder dan 1000 kabeljauwen, MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 1 MAART. Tarbot per K.G. f 1.10—f 0.90. Tongen per K.G. f 1.30f 0.70. Groote schol per 50 K.G. f 13—f 11. Middelschol per 50 K.G. f 18f 15. Zetschol per 50 K.G. f 23—f 20.50. Kleine schol per 50 K.G. f 19—f 10. Bot per 50 K.G. f 6.50. Schar per 50 K.G. f 13—f 5. Kabeljauw per 125 K.G. f 48f 21. Wijting per 50 K.G. f 5.80—f 4.50. Leng per stuk f 2.30—f 1.30. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Neptunus IJM. 87 65 manden f 1570. Vios II IJM. 134 40 manden f 1241. Oostzee IJM. 147 35 manden f 1587. Olympia IJM. 111 75 manden f 1796. Motorloggers: SCH 69 f 984, KW 44 f 502. VERKEERSONGEVAL. Donderdagavond had op den Wijk aan Zeeërweg een botsing plaats tusschen een motorrijwiel en een transportfiets van de firma A. H. alhier. Er kwamen geen persoon lijke ongevallen voor, doch zoowel het motor rijwiel als de transportfiets werden bescha digd. CON TIN G ENTEERIN G VAN ZEEVISCH. Blijkens het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot regeling van den invoer van versche zeevisch met uit zondering van haring, meenden sommige leden ernstig te betwijfelen of de gekozen basis de juiste is en zij drongen op wijziging daarvan aan. De vraag werd gesteld, op welke gronden de Regeering van meening is, dat indien con- tingenteering achterwege blijft ook in 1935 abnormaal groote in- en aanvoer van bui- tenlandsche zeevisch te duchten is. HOE LANG WAREN DE RAILS? Belangrijk vraagstuk opgelost. Gedurende eenigen weken hebben in de étalage van „De Econoom" in de Kalverstraat de reclamekarretjes over de rails gesnord, j Honderden' kinderen en een heeleboel groote i menschen hebben met belangstelling gekeken naar deze aardige spoorwegdrukte en hebben natuurlijk allen hun schatting gemaakt van de lengte der spoorrails om te kunnen mede dingen naar de beschikbaar gestelde prijzen. De vraag was: hoe lang waren de rails? Het antwoord bevond zich in een enveloppe 1925—1935 (opgedragen aan de jubileerende Damclub IJmuiden). Een man. een daad, het geld paraat D.C.IJ. zag het leven; tien jaren lang hebben leden en bestuur het allerbeste gegeven. Steeds omhoog, dat was het streven, alles en al moest ieder geven, geen gezeur of zifterij, er was toch maar één D.CJJ.? Omhoog die naam „IJmuiden" roem en succes moet de klok slechts luiden. Springer kwam en bracht leven; Dukel liet groote rivalen beven; de Meestertitel, een éclatant succes, Kampioenen van Nederland, hij gaf hun een les. En ook al onze ploegen, door vechten en zwoegen Een hoofdklasse-plaats, het 3e kampioen het motto was „doen!" Hooger en grooter werd het kleine D.C.IJ. Ligthart, Suyk en Leijte streefden velen voorbij Een tournooi, een zeldzaam gebeuren, een sensatie in Nederland, verspreidde Toem in geuren en kleuren. Ontvangst ten Raadhuize, een treffend moment, nimmer had Neerlands damgeschiedenis zoo iets gekend; en thans op 2 Maart, wacht de clou van het festijn, Receptie, Kees Pruis, Soiré enEerewijn. Maar één mogen wij niet vergeten de Jong of ook wel,Brillé" geheeten h ij is het hart, de spil waar alles om draait, het vuur, het organisme, dat steeds fel oplaait D.C.IJ.'ers! volgt Uw leider, waar hij ook staat, eendrachtig tezamen volvoeren de daad; nog lokt ons de top 50 dammers! wat is Uw antwoord daarop? ADMIRATOR. in ons bureau, die we heden geopend heb I ben. „De lengte der rails bedraagt 30 Meter 55 c.M.". De heer Rem verzocht ons te melden dat de I namen der prijswinnaars a.s. Dinsdag in een I advertentie in ons blad bekend zullen worden J gemaakt. Men kijke dus uit. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Alma, IJm. 44 met 3 manden schelvisch 110 manden piepers, 12 manden platvisch, 30 manden radio, 15 manden wijting, 15 manden gul, leng en koolvisch. 20 manden varia, 30 I manden hake. 135 manden in totaal benevens 325 stuks ijskabeljauw en 250 stuks stijve kabeljauw. eldt: I m Hoogste barometerstand 765.3 m.M. te Jan May en. Laagste barometerstand 730.4 m.M. te I Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken tot Noord I oostelijken wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig I of geen neerslag. Temperatuur om het vries punt des nachts tot lichte vorst. Overdag iets kouder. Barometer Hedenmorgen 9 uur 745 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 48 F. Laagste heden nacht 38 F. Hoogste heden 50 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. IJmuiden HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 0.30 uur; n.m. 12.59 uur. Zondag v.m. 1.33 uur; n.m. 1.55 uur. Maandag vm. 2.25 uur; n.m. 2.43 uur. Voorloopig nog geen einde aan den bussenstrijd. Beroep van den Staat onjuist geacht. Hooge Raad zal op 18 April uitspraak doen. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad heeft Donderdag conclusie genomen in de zaak van den Staat der Nederlanden tegen een autobusondernemer. Ambtenaren hadden een bus in beslag genomen, doch de president der Iiaagsche rechtbank en het Haagsche Plof achtten het in beslag nemen ongeoorloofd en gaven de bus weer vrij. Mr. Wijnveldt merkte op. dat eerst moet vaststaan, of er een onwettige dienst is, dan kan de ambtenaar pas maatregelen treffen. Het Hof gaat echter verder en zegt: wettige of onwettige dienst, doet er niets toe; de ge troffen maatregel is in ieder geval ongeoor loofd. Het door den Staat ingediende cassatie beroep achtte mr. Wijnveldt niet juist. De wet op de Openbare Middelen van Ver voer kent naast de mogelijkheid van straf vervolging van hen, die zonder vergunning autobusdiensten in werking brengen of hou den, in art. 13, lid 3, aan de overheid nog een afzonderlijke bevoegdheid toe, krachtens welke de daarin genoemde ambtenaren gemachtigd zijn, het in werking brengen of houden van een autobusdienst zonder vergunning te be letten, alsmede te doen wegnemen, beletten of in den vorigen toestand herstellen, hetgeen in strijd met de wet wordt gemaakt of gesteld. Spr. zeide, de redeneering van het Hof, dat de overheid wel mag ingrijpen in de aanwen ding van een autobus voor een dienst doch niet mag ingrijpen voor het houden van een bus, niet te kunnen volgen. Van inbeslagneming mag hier niet gespro ken worden. In werkelijkheid doet de over heid, wat haar vrij staat, nl. ingrijpen in de aanwending, van een autobus voor den dienst.1 De overheid houdt de bus ter beschikking van den eigenaar, die onmiddellijk over het voer tuig kan beschikken, wanneer hij belooft, het niet meer te gebruiken voor een onwettigen dienst. Er is dus alleen sprake van het belet ten van een onwettigen dienst. Het is in sprekers oog dan ook jammer, dat het Hof niet eerder beslist heeft, of in casu sprake is van een onwettigen dienst. Wil de ambtenaar bevoegd zijn om krachtens art. 13, lid 3, der genoemde wet op te treden, dan moet dit punt vaststaan, anders is hij onbe voegd. Terwijl mr. Wijnveldt dus van oordeel was, dat de overheid door het vasthouden der bus niets onrechtmatigs deed, meende hij, dat eerst onderzocht moet worden, of hier sprake is van een autodienst zonder vergunning. De conclusie van den advocaat-generaal luidde: vernietiging van het arrest en terug wijzing der zaak. De uitspraak van den Hoogen Raad wordt bepaald op 18 April a.s. (Is reeds in een deel der vorige oplage geplaatst) A. W. F. Idenburg. t Hedenochtend vroeg is in het Roode-Kruis- ziekenhuis te Den Haag overleden de minis ter van staat, staatsraad A. W. F. Idenburg oud-gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië, oud-gouverneur van Suriname, oud minister van koloniën. De heer Idenburg was 74 jaar oud en werd sinds eenigen tijd in het Roode-Kruis-zieken- huis verpleegd. Tengevolge van een hartver lamming is hedenochtend het einde gekomen. Staatsraad Idenburg. f De heer Idenburg werd in 1861 te Rotterdam geboren en werd aanvankelijk voor den mili tairen dienst opgeleid. In 1881 werd hij be noemd tot 2de luitenant der genie bij het Ne- derlandsch-Indische leger. Daar werd hij in 1883 bevorderd tot 1ste luitenant en in 1892 tot kapitein. Hij was achtereenvolgens adju dant van de legercommandanten Vetter, Swart en De Bruyn. In 1901 keerde hij naar ons land terug. Hij werd lid van de Tweede Kamer voor Gouda en in 1902 opvolger van den overleden minister van koloniën Mr. Van Asch van Wijk. Na het aftreden van het ministerie-Kuyper in 1905 werd hij gouverneur van Suriname. Met de komst van het ministerie-Heemskerk in 1908 kwam hij weer aan het hoofd van het departement van koloniën te staan. In 1909 werd de heer Idenburg benoemd tot gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, welk ambt hij tot 1916 bekleedde, in welk jaar hij naar Nederland terugkeerde en opgevolgd werd door gouverneur-generaal Van Limburg Stirum. In later j aren werd hij lid der Eerste Kamer _n in 1923 benoemde de Koningin hem tot minister van staat. In het volgende jaar trok hij zich geheel uit de actieve politiek terug, toen hij benoemd werd tot lid van den Raad van State. De heer Idenburg heeft in de krin gen der A.R.-staatspartij (van welke partij hij eerevoorzitter was) een bijzondere plaats in genomen. Hij genoot groot aanzien en zijn woorden hadden zeer veel gezag. Ook in de kringen der Gereformeerde kerk en weten schap was hij een vooraanstaande persoonlijk heid. Hij was onder meer lid der Deputaten der Gereformeerde kerken en directeur der Vrije Universiteit De heer Idenburg was drager van het Groot kruis van de orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij was tevens onderscheiden in de eerste klasse der Orde van den Gulden Rijst halm van China en ridder eerste klasse dei- orde van den Heiligen Schat van Japan en drager van het grootkruis der orde van Hen drik den Leeuw van Brunswijk. Bij den aanvang der Eerste Kamer-verga dering hedenochtend om elf uur heeft de voorzitter den ontslapen staatsman in gevoel volle woorden herdacht. Baron De Vos van Steenwijk gaf een overzicht van df loop baan en zeide dat dit alles in het niet ver zinkt bij den oprechten Christen, die de over ledene was. Rijk en vorstenhuis lijden een ontzettend verlies, een gemis dat thans bij benadering nog niet is te overzien en dat in moeilijke omstandigheden zich nog lang pijn lijk zal doen gevoelen. God zij de nabestaan den van den zoo betreurden overledene zeer nabij. Namens de regeering sloot minister Slote- maker de Bruine zich bij de woorden van den voorzitter aan. Losgeld uit de Lindbergh- affaire in omloop. Te Boston ontdekt. NEW YORK, 28 Febr. (Reuter)Naar ver luidt zijn in de afgeloopen week twee bankbil jetten, een van 10 en een van 20 dollar, opge merkt, welke uit het losgeld voor het kind van Lindbergh stammen. Zij werden ont vangen bij het bureau van de Amerikaansche Luchtvaart maatschappij te Boston. De poli tie weigert inlichtingen te verschaffen. Naar verluidt is in de omgeving van Boston reeds 850 dollar uit het losgeld in omloop gebracht. NEW YORK, 28 Febr. (Reuter). Op een vergadering in het Duitsche district Yorkville, georganiseerd door het comité van verdedi ging van Hauptmann, hebben mevrouw Haupt- mann en de verdediger Reiley het woord ge voerd. Telkenmale als de naam van kolonel Lindbergh of van de advtfcaat van den aan klager Wilentz werd genoemd, werden deze door de 50.00 aanwezigen Uitgefloten. VRIJDAG 1 MAART 1935 GYMNASTIEK Jubileum-uitvoering van „Olympia". Donderdagavond werd in Thalia te tt den door Olympia een uitvoering ter gelegenheid van het 10-jari» i.^f?eveïl Oa. de Waarn. burgemeester0 woonde deze uitvoering bij. ""neoiej De avond werd geopend door den hP Dunnebier, voorzitter van de jubileum61 B' missie. Spreker wees o.a. op de groot* ü-l0ln' ding van het ledental. Wanneer wij in aanmerking nemen juist den laatsten tijd zooveel nieuwe beginnelingen dus, geworven werden ziekte o.a. van den leider de voorberg 7* moeilijkte. en dat vele afdeelin^en -05 root ledental niet zoo gemakkelijk zi' hanteeren. dan mag niet anders »eze<»rf1Jn te den dan dat Olympia deze moeilijkheden h'°? weten te overwinnen en dat dus eesnmt mag worden van een geslaagde uitvoer?» Ter gelegenheid van de receptie on lo t nuari werd van Olympia-zijde een snort?/ technische wijziging in het vermri*w~ l aangekondigd op den nu gedurende lol gelegden grondslag Welnu, wij meenen reeds deze uitvoering genoemde belofte is' ginnen in te lossen. Gezwegen no* van - opvoering van het toesfcelturnen, bleek Obi? pia zich Donderdag nl. in vele nummers be?" ven te hebben op het pad van de nieuw?! gymnastiek. De heer C. F. Smit, de leid? van de jubileerende vereeniging, deed d t terecht op voorzichtige wijze en daardo? vond men betreffende samenstelling en ui' voering in het nieuwe veel van het oude ten? zoowel in de z.g vrije gymnastiek als in de lo= se vormen. De resultaten waren evenwel van dien aard, dat Olympia zeker zal streven naar verdere verwerking van J- stof. nieuwe Wij zijn van meening, dat dit ook het toe- stelturnen ten goede zal komen, want vooral in de toestelnummers, waar sprake was van streven naar hooger gehalte, bleek de afwer king te lijden aan een zekere stugheid. Dat overigens Olympia het oog gericht houdt ou het peil, werd Donderdag bewezen. Te waar- deeren is tevens, dat doorgaans niet te hoo» werd gegrepen, en dat de leider zijn stof zeer goed weet te kiezen. Op deze wijze zal de zeker noodzakelijke verheffing van het peil van 't toestelturnen bereikt worden. Jammer was, dat een voor gymnastiek- uitvoeringen zoo belangrijk gedeelte geheel onvoldoende bleek te zijn, nl. de muzikale ver zorging Iets fleurigs werd daardoor aan de demonstratie onthouden. Dit neemt niet weg, dat Olymipia met zijn zoo talrijke turner! schare een afwisselende, vlotte uitvoering heeft gebracht, die blijkens de politieke waar- deering van veel propagandistisch nut is ge- weest. „Op naar de 400 leden" zei de inleiden, de spreker, en 't zou ons niet verwonderen, wanneer dit getal binnenkort zal worden be reikt. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Februari. Ondertrouwd 27 Februari: M. Best en t. W. Ziegenhirt; H. E. Landweer en H, Aart- sen; L. v. Puivelde en E. F. L. Capell; B. J. Hardesmeets en L. T. Maier; H. van Straaten en C. H. C. Hansen; C. van Rooy en L. Her mann; W. Huis in 't Veld en M. C. Post; A, Tiggelman en S. Wilken; L. Timmerman en A. A. Zimmer; J. C. Blom en G. Roose; L. Wijkhuizen en J. Haveman; A. van Rijswijk en H. Kosters. Getrouwd 27 Februari: H. C. Witbraad eri K. Keindl; J. J. Hoogland en F. Golz; E. Meijer en M. v. d. Blom; C. Huis en J. M. Smit; J. van Rooij en P. M. Nieuwenhuizen; C. v. d. Plas en M. H. Lehman; J. F. Helmer en W. A. van Velzen; H. M. N. Meiland en J. P. van Zijp; A. G. v. d. Broek en M. C. Hetem; F. A. v. d Nes en M. A. C. v. d. Vaart; J. Grondel en H. Schenkel; H. J. Loomans en J. Matten; j. P. Kok en J. H. van Norden; M. A. J. Schol ten en M. W. Schencke; W. Nuijten en G. Bakker; G. Koster en J. Scheepsma; C. F. Heerens en G. Kruijenaar; J. A. de Mooij en 1. L. ter Metz; J. M. Huneker en C. E. Tromp. Bevallen 24 Februari: B. H. Kamp—de Her der, d.; A. de RooijFaber, d.; 25 Februari: F. AdelaarSuwijn, d.; 26 Februari: C. van BoggetHalderman, z.; A. A. C. de Rooy- van Herpen, z.; 27 Februari: J. Jansen-Huys- mOverleden 26 Februari: C. A. M. Brunt- Pietersen, 73 j„ Hyacinthenlaan; J. H. Horn, 88 j., M. v. Heemskerkstraat; A. J. C. de Vries, 17 j., Rijksstraatweg; A. M. v. Geldorp—Wes terman, 46 j„ Kamperlaan; J. G. Knijff, 36 j., Nachtegaalstraat; G. Koopman, 25 j, Hazepaterslaan. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 1 MAART Bioscoop de Pont: „Het Roodharige Alibi" n „Jonge Liefde", 8 uur. ZATERDAG 2 MAART Bioscoop de Pont: „Het Roodharige A.ibi n „Jonge Liefde", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden; VRIJDAG 1 MAART Schouwburg Jansweg: „Zijn nieuwe testa ment". 8.15 uur. Luxor Theater: Viva Villa Doorloopende voorstelling van 7 uui a 11.30. Cinema Palace: Voor de vrijheid van Volk, met Richard Barthelmess en Ann rak. Op het tooneel Guiseppe Moretu, rei zanger van Dajos Bela. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Schijnhuwelijk- Ara bella en Jean Mural in de hoofdrollen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Abschiedswalzer, Wolfgang Liebeneiner, Sybille Scjhiu Hanna Waag. Op het tooneel: Bonneur gory Troupe. Ikarische spelen. 7 en 9.w ZATERDAG 2 MAART Bioscoopvoorstellingen des middags en avonds,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6