Ondernemers-overeenkomsten krijgen groote meerderheid. Het mysterie van politie-inspècteur Mariani. TWEEDE KAMEFt Interpellatie over behandeling van vreemdelingen. 's-GRAVENHAGE, 1 Maart. Een nachtje slapen had geholpen. Gisteren was men even vastgeloopen, doch vandaag liep het weer los. Het amendement-£3meenk (a.r.) om te bepalen, dat de motieven, die tot verbindend- of ontbindend verklaring hebben geleid, tegelijk met de beslissing moeten wor den gepubliceerd, ac cepteerde de Minister, aangezien hem uit het debat was gebleken, dat die publicatie niet allerlei bijzonderheden zal hoeven te bevatten. C. Sraeenk (A.RJ Dezefde a.r. afgevaar digde legde nog een ander amendeerings- ei. Hij wilde de sanc ties op de verplichting- tot geheimhouding- voor de leden van de commissie van toe zicht aangaande de gegevens der ondernemingen, die tot de ken nis der commissie komen, eenerzijds verscher pen, doch aan den anderen kant wenschte hij er alleen een klachtdelict van. te maken. Op aandringen van den Minister werd het ei echter gehalveerd: het voorstel i.z. klacht delict nam de voorsteller terug, waarop hij er zich in mocht verheugen, dat Mr. Steen- her ghe het halve ei overnam. Een zelfde wel willendheid viel aan een amendement-v. d. Tempel (s.d,) ten deel, waardoor de Minister een half j aarlijksch verslag aan het Parlement moet uitbrengen over de toepassing dezer wet. Mr. Rutgers v. Rozenburg (c.h.) trachtte tenslotte gedaan te krijgen, dat de wet een tijdelijk karakter zou krijgen, nl. tot 1 Januari 1939. Deze wijzigings-poging stiet echter op prin- cipieele èn praktische bezwaren door den Mi nister ontwikkeld. Het wetsontwerp heeft geen conjunctureel, maar een structureel karakter. Tot zooverre de beginselkwestie. Bovendien zal door een dergelijke beperking van den werkingsduur een veel te groote onzekerheid ontstaan in het bedrijfsleven. Kort en goed het amendement was absqluut onaanvaard baar. Aangezien de heer Rutgers v. Rozenburg- het ontwerp niet in gevaar wenschte te bren gen, trok hij z'n voorstel'in. Waarna het wets ontwerp met 63 tegen 17 stemmen wercl aan genomen. Tegen stemden alleen de liberalen, de communisten, de Staatkundig Gerefor meerden, de heeren Lingbeek (Herv. Ger.), Sneevliét (rev. soc.), Prof. Visscher (a.r.) en Weitkamp (c.h.) De interpellatie-Wijnkoop over scherpere maatregelen tegen vluchtelingen uit den vreemde getroffen gaf Minister v. Schaik ge legenheid er allereerst op te wijzen, hoe in den laatsten- tijd een angstwekkende toene-, ming van binnenstroomende buitenlanders viel te rconstateeren. Daaronder velen met 'n minder-goede reputatie. Strenger toezicht was dus, ook in verband met de hier groeiende werkloosheid, wel noodzakelijk. Op 30 Mei j.l. had daarom de Regeering bij circulaire aan de betreffende autoriteiten meegedeeld welke maatregelen .in verband met 's lands belang getroffen móesten worden. Nu waren er in Duitschland 'n aantal Polen, die er prijs op stelden zich ten onzent te ves tigen, doch hun werd geenszins het „welkom vreemdeling" toegeroepen. Anderen kwamen hier met 'n valsch voorwendsel, nl. alleen zgn. voor korten tijd. Daarvoor wisten zij visa los. te krijgen. En toen deze Polen zich hier op handelsgebied niet zoo bijster netjes gedroe gen, bereidde onze Regeering hun vertrek naar hun eigen land, de Poolsche republiek voor. Wie voor 1 Januari 1932 hier waren, mochten blijven, evenals degenen wier aanwezigheid van economisch nut geacht kon worden. Verder zag de Regeering zich genoodzaakt met het oog op voor de publieke rust gevaar lijke vreemdelingen te overwegen een inter neer ingskamp in het leven te roepen. Wie zich in ons land genes teld hebben met het doel communistische agitatie en onder- grondsche actie te voe ren, zijn dusdanig ge vaarlijk voor de pu blieke rust, dat hier tegen de Nederland- sche gemeenschap be schermd dient- te wor den. Op grond van art. 9 der Vreemdelingenwet heeft men een aan tal hunner gearresteerd. Wat er met hen zal gebeuren, staat nog niet vast. De Nederland- sche autoriteiten trachten de noodige inlich tingen te verkrijgen, maar de. betrokkenen gedragen zich in dat opzicht weigerachtig. De Minister zou op zichzelf geen bezwaar hebben de geïnterneerden yan een aangenamer re gime te doen genieten, maar dan moeten zij zich ook behoorlijk gedragen en niet weige ren de gewenschte informaties te verstrek ken. Er is geen kwestie van, dat deze men- schen worden getroffen omdat ze anti-fascis ten zijn, maar omdat zij revolutionnaire actie voorstaan en voeren. Ook de politieke agitatie van Duitsche nationaal-socialisten zal onder drukt v/orden. Buitenlanders, die hier zitten, hebben zich van al dergelijke politieke agita tie te onthouden. Dit geldt evenzeer voor rad draaiers van links als van rechts. De moeilijkheid is nu, waarheen men die ongewenschte vreemdelingen mioet sturen. Wil de heer Wijnkoop bevorderen-, dat zij naar Rusland kunnen gaan-, best. Doch zoo lang hiervoor niet is gezorgd, zal men 'n an dere oplossing moeten zoeken, wil men de mensöhen niet uitzetten naar een land, waar zij terstond in een concentratiekamp terecht zouden komen. Oip vrijen voet hen hier laten rondloopen is door hun politiek optreden al te bezwaarlijk en dus zal men vermoedelijk een interneerihgskamip moeten ma-ken. Wat tenslotte de opvatting der Regeering omtrent het asylrecht betreft, stelde Mi nister v. Schaik o-p den voorgrond, dat dui zenden 'ten onzent asyl'hebben kunnen vin den. Maar wie zich zoo gedraagt, dat Neder land zelf daarvan de last zo-u ondervinden, zal met strengere maatregelen ten behoeve onzer eigen openbare orde en rust kennis moeten maken. Tegen onbillijke uitzettin gen en uitleveringen waakt de Regeering ten volle. Overigens geeft men van het asyl recht nogal eens 'n al te simplistisch beeld. Dat recht moet gehanteerd in overeenstem ming met de politieke, economische en so- -cale belangen van het land. Buitengewone voorzichtigheid is ten dezen dus geboden. De interpellant Wijnkoop (commun.) -be toogde hierna, dat het heel aardig was om te beweren, dat de communistische emi granten maar naar Rusland moesten, doch dan diende de Regeering eerst de Sovjet- Unie te erkennen, want thans kan liet Ne derlandsche Gouvernement over dergelijke Wijnkoop (C.P.H. gevallen met de machthebbers in Moskou niet onderhandelen. De Minister had een politiek-revolutionniairen roman opgedischt, toen hij stond te „fantaseeren" over een der tigtal onlangs in Amsterdam gearresteerde vreemdelingen. Aldus -daverde de heer Wijn koop nog een tijdje door om er verder op te wijzen, dat z.i. met twee maten wordt geme ten, want tegen anti-fascisten treedt men streng op daarentegen b.v. niet t.o.v. Duit sche nationaal-socialisten. Als het asylrecht noodzakelijk gaat worden,, past men het juist niet toe. De meest volstrekte willekeur heerscht er hier met betrekking tot de vreemdelingen. Aldus de conclusie van den interpellant. Tot zijn genoegen constateerde -de heer Vliegen (s.d.) dat moreel ontoelaatbare -uit zettingen naar Duitschland sinds het droeve Larensche géval achterwege zijn gebleven. Deze spreker wenschte nog even zekerheid te krijgen, dat wie in 'n interneer-ingskamp komen., de vrijheid behouden ons land te verlaten. Overigens voegde hij den heer Wijnkoop toe, dat ook zonder erkenning van de Sovjet-Regeering toch wel te bereiken ware, lieden, -die naar Rusland zouden willen gaan, daartoe in staat te stellen: dat hangt slechts van den goeden wil van Moskou af. Menschen, die tengevolge van een bepaald regime hun land moeten verlaten, dienen bij een juiste opvatting van het asylrecht elders gelegenheid te krijgen hun tenten op te slaan. En dan behoorden zij wel vrijheid te hebben, mits zij zich houden buiten den binnenlan-dschen politieken strijd, te schrij ven of te spreken tegen- wat zij in het land hunner herkomst verkeerd achten. Hierop ongeveer kwam -de opvatting van dén heer Vliegen neer, die intussehen ook nog een leemte in 's Ministers betoog vond, dat geen feiten waren aangegeven, welke de arresta tie van de dertig -buitenlanders in de hoofd stad rechtvaardigden. Uit het betoog van -den heer Sneevliet (rev. soc.) zij aangeteeken-d, -dat deze o.m. een opmerking van practlsche -beteekenis maakte, toen hij er op aandrong rustige, hier geen pol-itiek bedrijvende, vluchtelingen in het bezit te stellen van een of ander iden- titeits-papier, hun een zekere bescherming verschaffend zooals b.v. met de gunst-pas- sen het geval was. Wegens hun politiek ver leden moet men buitenlanders ook niet uit wijzen. Mi*. Duys (s.d.)' informeerde of als vluchtelingen zich hier zelf melden, aan hen asylrecht wordt verleend. Minister v. Schaik deelde ln ziin antwoord op dit debat mee, dat de' Russische Regee- geering gelijk trouwens ook de heer Snee vliet al had betoogd tal van de commu nistische vluchtelingen zelf niet wil opne men! Nederland' mag niet gebruikt worden als basis voor revolutionnaire samenspanning. Dit is het standpunt door de Regeering met betrekking tot het beleid tegenover vreemde vluchtelingen ingenomen en wij kunnen ook niet toelaten, -dat ten onzent eenige politieke agitatie tegen het buitenland wordt gevoerd, met het oog op de,-gped.e; Yerstandfonuding,, tegenover de ons omringende landen. Dit in antwoord aan den_ lieer Vliegen^, terwijl ,-d.e heer Sneevliet mocht, vernemen', dat met liet verstrekken van guhstpassen evenzeer de grootst mogelijke voorzichtigheid geboden is. Voor uitwijzingen wegens het politiek ver leden behoeft uien niet beducht tè zijn. Als iemand zich aanmeldt als vluchteling zal van de omstandigheden afhangen' of hij hier asyl verkrijgt. Ziet daar hét voornaamste uit de -mededeel'ingen van den Minister' van Justitie, die natuurlijk -den interpellant in geen enkel opzicht konden bevredigen. E. v. R. Wijziging van het radio reglement. Zendinrichtingen steeds ten dienste der Koningin. In Staatsblad 61 is een Koninklijk besluit gepubliceerd waar-bij het radio-reglement 1930 op verschillende' punte-n wijziging en aanvulling heeft onfdergaan. Een belangrijke aanvulling is die van art. 2. Aan dit artikel, dat bepaalt, wie met •machtiging van den minister mede deelingen door midd-el van de radio mag doen, is een nieuw lid toegevoegd, er toe strekkende dat in de gevallen, dat de Koningin van den Ne- -derlandschen omroep gebruik wenecht te maken, -de daarvoor noodige zendtijd o-p de bij dien omroep in gebruik -zijnde zen-dmrich tin-gen' te allen, tijde-te harer beschikking staat. Vervolgens is bepaald, 'dat zendtijd even eens te allen tijde beschikbaar wordt ge steld, indien de ministers,hoofden van mi- nisterieele departenienten in -hun hoedanig heid van regeeringspersoon mededeeli-ngen aan liet Nederlandsche vo-lk hebben te d-oen. De bepalingen ten aanzeil van de con-trole op de uitzendingen van den radio-omroep en de bepalingen niet betrekking tot den inhoud van hetgeen wordt uitgezonden, zijn op deze meded-eelhigen-iiiet van toepassing, Een nieuw artikel 33 bis verplicht den houder van een radiodistributieinrichting om onverwijld en oniver-kort gevolg te geven aan hetgeen eenige autoriteit kra-chtens de wet. van hem verlangt. Indien dit meebrengt het doen van me-dedeelingen aan de aangeslote nen, moet hij deze aan alle aangeslotenen over alle programmalijnen doen toekomen. ZATERDAG 2 MAART 1935 Nieuw licht in brandstichtings affaire. Twee personen in arrest. In 'de brandstichtingszaak van den rnelk- liandelaar G. te Amstelveen, is naar wij in een groot deel van onze vorige oplage reeds heb ben gemeld, nieuw licht gekomen. Zooals men zich zal herinneren, werd de knecht van den melkhandelaar wegens brandstichting, ge pleegd 17 December 1933, veroordeeld. Hij hield echter vol onschuldig te zijn, maar hij wenschte geen verdere mededeelingen te doen, omdat hij geen twee gezinnen in het ongeluk wilde storten. De marechaussee heeft nadien de gangen van den melkhandelaar en een caféhouder uit Haarlemmermeer nage gaan en thans aanleiding gevonden beiden te arresteeren. De melkhandelaar heeft een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Ten aanzien van den melkknecht, die .slechts een zeer geringe rol in dit landelijk drama heeft ges-peeld, is door zijn verdediger een request tot revisie bij den Hoogen Raad ingediend. Clearing met Duitschland. Stand per 28 Februari. Stortingen i-n. Nederland per 28 Februari f 33.385.000 (per 22 Februari f 29.777,800); waarvan bestemd voor: -a) achterstallige vorderingen f 6.019,800 (f 5.382.700); -b) rentedienst Dawes- en Younigleening en Stillhalte; Rentetran-sfei* f 5.17-0.00-0 (f 4.065.000) c) vrij-e rekening Reïchsbank f 1.3-33.300 (f 1.191.800). d) nieuwe onder de clearing vallende vor deringen f 20.362.000 (f 19.138 300). Stortingen in Duitschland (nieuwe onder -de clearing vallende vorderingen) (incl. sal do '34 ad :fll.501.466) f 42.795.800 (f39.791.900) Uitbetalingen in Nederland op nieuwe vor deringen (in mindering komend van het be drag onder d) f 19.361.700 Of 16.700.900). Handelsbesprekingen met België geslaagd. Regeling geparafeerd. ■De Neiderlandsch-Beligisch-e onderhand-e lingen, die sedert ge ruimen tijd gevoerd Werden, hebben thans tot overeenstemming geleid. De regeling is Vrijdagmiddag op het de partement van economische zaken gepara feerd. Radiotelefoongesprekken met Ned.-Indië. Luidsprekerinstallatie in particuliere woningen. Ten einde de mogelijkheid te openen, dat alle bij een ges-prek met Ned.-Indië aanwezige personen dat gesprek kunnen volgen, kan op tijdig verzoek ten huize van een aangeslo tene o-p de rijksnetten tijdelijk een luidspre ker-installatie met versterker worden opge steld. Voorts kan op tijdig verzoek een gesprek (zoowel liet gesprokene naar als van Indië) op een wasplaat worden opgenomen. De daarvoor benoodigde kosten bedragen boven de gesprekkosteneen vast recht van f 2.50 benevens f 2,50 per gesprek van 3 minu ten of gedeelte daarvan. Tenslotte kunnen gesprekken worden, aan gevraagd waarvan de kosten door d-e-n opge- roepene zullen worden voldaan. Indien de op- geroepene onder die voorwaarden het gesprek niet aanvaardt, zijn door den aanvrager f 2,50 voorbereidingskosten verschuldigd, tenzij het jesprek alsnog plaats vindt, doordat de aan vrager de gesprekkosten voor zijn rekening neemt. KON. NAT. VER. TOT STEUN AAN MILICIENS. Het heeft de Koningin behaagd het be schermvrouwschap van bovengenoemde ver- eeniging teaanvaarden. EEN NIEUWE FILM-PRODUCTIE MAATSCHAPPIJ. Onder den naam „Amstelfil-m N.V." is te Amsterdam een nieuwe maatschappij voor de productie van Nederlandsche speelfilms op gericht. Simon Koster is aan deze maat schappij als regisseur verbonden'. TENTOONSTELLING „MOOI NEDERLAND". Gaat definitief door. Het organisatie-comité voor de tentoon stelling „Mooi Nederland" beoogende het geven van meer bekendheid aan en het aan- kweeken van meer waardeering voor ons va derland op toeristisch gebied deelt ons mede, dat, dank zij de groote deelneming uit alle deelen der lands, het definitief doorgaan, der tentoonstelling verzekerd is. „Mooi Neder land zal worden georganiseerd onder leiding van de Algemeene Nederlandsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer (A.N.V.V.) in de Apollo-Hal te Amsterdam en wel van Dinsdag 7 Mei tot en met Zondag 19 Mei In het Casino van NiceMariani voor den rechter van instructie. In September j.l., toen het Sta- visky-schandaal nog in ieders her innering gegrift stondwerden de gemoederen in Frankrijk ander maal in beroering gebracht door de ontdekking van een groote zwendel-affaire te Lïlle. Tot ieders verbazing bleek nie mand anders dan de inspecteur van politie, die met het onderzoek belast was, de leider van een mis- dadigersbende te zijn, die aan deze en aan vele andere zwendelarijen schuldig icas. Hoe deze ambtenaar van de Fransche recherche ongestraft ge durende negen jaren dit dubbele leven heeft kunnen leiden, wordt in een speciale reportage, getiteld: HET MYSTERIE VAN DEN POLITIE-INSPECTEUR MARIANI op spannende wijze beschreven. Vandaag plaatsen wij het eerste artikel. Het is nog koud, als wij vroeg in den mor gen met den trein naar Lille rijden. De nevel beslaat de vensters van de met groote snel heid zich voortspoedenden trein. Half ver kleumd zitten wij in de coupé, die, zooals he laas in Noord-Frankrijk meer voorkomt, slecht verwarmd blijkt te zijn. Wij, dat zijn eenige journalisten, die het proces tegen Mariani en zijn bende zullen bijwonen. Om ons een beetje te verwarmen, besluiten wij een causerie over den mysterieusen inspecteur te houden. „Een reuze idee", meent Jules L., een jong Parijsch journa-list, die zijn eerste groote re portage te Lille moet maken. „Zeg Paul", vraag ik „heb jij Mariani niet eens ontmoet?" De aangesprokene knikt met het hoofd. „Ja, een jaartje geleden heb ik te Nice kennis met hem gemaakt. Toen reeds had ik het vermoeden, dat het geen zuivere koffie met hem was, maar ik heb mijn mond gehouden, want ik zou toch niet geloofd zijn. Zes uur heb ik hem geobserveerd. Zes uur zat inspecteur Mariani aan de speeltafel. Hij stond pas op, toen hij zijn laatste centen verspeeld had. Ik moet zeggen, hij wist zich uitstekend te be- heerschen. Hij vertrok geen spier van zijn ge zicht, toen do croupier heit geld naar zich toe- harkte. Geen beving was aan zijn handen te bespeuren, wanneer hij zijn portefeuille voor den dag moest halen." „Glimlachte hij misschien nog?", vroeg Jean O. „Ik heb hem nog nooit zien lachen", was het antwoord. „Ook toen glimlachte Mariani niet, ofschoon zoo iets zich wonderwel aan de situatie aangepast zou hebben. Hij stond ech ter op, gelijk een generaal, die een veldslag gewonnen heeft. Mariani had dien avond een bedrag verloren, waarvoor een Fransch poli- tie-inspecteur twee lange jaren moet werken! Ik heb mij, zooals gezegd, niet verder met de zaak bemoeid, daar men mij voor een fan tast geho-uden zou hebben. Maar ik weet, dat Mariani, nadat hij een „banco" van driedui zend Louis (Frcs. 60.000.verloren had, zijn chèqueboek voor den dag haalde, een schèque invulde en deze den tegenover hem zittenden heer toereikte." „En twee dagen later constateerde deze ze ker, dat er geen dekking aanwezig was!" „Dat niet alleen, maar de bank, waarop de ehèque getrokken was, had nog nooit van een poliitie-inspecteur Mariani gehoord, die reke ning bestond niet eens! Wij zijn te Lille aangekomen. De bewo ners van de stad trillen van opwinding en nieuwsgierigheid. Negen jaar heeft inspecteur Mariani meegeholpen de burgers te berooven. Niemand heeft ooit een klacht tegen hem kun nen indienen. Thans eischt het volk ver gelding. Slechts langzaam komen wij in de overvolle straten vooruit. Plotseling verspert een politie agent ons den doorgang. „Ruimte alstublieft De gevangeniswagen stopt voor het ge rechtshof. Twee aan twee geboeid stappen de gevangenen er uit. Bij de laatste twee bevindt zich Mariani. Hij heeft zijn hoed diep over het hoofd gedrukt. Desondanks heeft de menigte hem toch herkend. Een hard gefluit en ge joel weerklinkt, dat pas ophoudt, als Mariani in het gerechtshof verdwenen is. Dank zij mijn goede relatie mèt rechter Thibaut was ik indertijd bij het eerste ver hoor van Mariani tegenwoordig geweest. Nauwelijks had hij in het bureau va-n den rechter van instructie plaats genomen, of hij overstelpte den onderzoeksrechter met een stortvloed van verwijten. „Men spreekt hier van. een schandaal", riep hij uit. „Maar het eenige schandaal, dat in aanmerking komt, is, dat men mij gearresteerd heeft! Mijnheer de rechter van instructie, U hebt mij een mooie kool gestoofd!" „Hoe dat zoo?" vraagt de rechter vriende lijk. „Niet alleen, dat men mij mijn goede naam aangetast heeft", antwoordt Mariani, „maar men heeft de mooiste zaak, die ik ooit in mijn carrière beleefd heb, hopeloos in de war ge stuurd!" schreeuwt de inspecteur woedend. Juist nu ik op het spoor ben van de leiders van een groote internationale oplichtersbende, word ik gearresteerd." „Bedoelt U de bende, die vijf jaar geleden voor veertig millioen francs aan zegels heeft gestolen?" „Inderdaad, die bedoel ik. Ik was heel zeker van mijn zaak. Ik had reeds het vertrouwen van Casanova en Rossi gewonnen en ik heb van hen voor driehonderdduizend francs aan zegels in consignatie gekregen. Mijn plan was, deze zegels te verkoopen aan den garagehouder Sonneville. Indien mij dit gelukt was, had ik het vertrouwen van de heele bende ingeboe zemd. Op deze wijze zou ik in mijn eentje de mooiste oplichters-affaire opgeknapt hebben, die men zich bedenken lean. Den 15en October had ik mij voorgesteld de heele bende f* knippen". ,,w „Hoe komt het dan", wil de rechter weten „dat U den garagehouder Sonneville gedrei^' hebt als een hond neer te schieten, als hij y verraden zou? Hebt U Borzo, den moordenaar van Uw bende, niet speciaal voor dit doel uit Boulogne naar Lille laten komen?" 6 „Borzo heeft mij aangeklaagd, en Sonne, ville probeert wraak op mij te nemen. lij w hem nooit gedreigd." „Goed", antwoordt rechter Thibaut. „Wan neer U bij Uw verklaring blijft, dat U slecht-? met de bende in relatie bent getreden ten einde een arrestatie voor te bereiden, waaroni hebt U dan Uw chef niet van Uw sensationeel handelwijze in kennis gesteld?" „Ik stond bij mijn nieuwen chef, commissa- ris Pressard, in een slecht blaadje. Ik ben er zeker van, dat ik de zaak niet had mogen opknappen. Als U wist hoe afgunstig niiin collega's op mij zijn! Ik zweer U, mijnheer de rechter, ik ben geen misdadiger. Ik ben d« grootste detective van de geheele Fransche politie!", roept Mariani pathetisch uit. BILJARTEN. WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 452 Uit Montpellier: Vrijdag zijn te Montpellier de wereldkampioenschappen 45—2 cadre be- gonn-en, waaraan deelnemen onze landge- nooten Sweering en De Leeuw, de Oostenrijker Reicher, de Belgen Moons en Frère, de Span jaard Domingo en de Franscben Albert, Cote en Davin. De Europeesche kampioen en kam. pioen van België Gabriels, die oorspronkelijk als deelnemer stond ingeschreven, was in ver band met ziekte van zijn echtgenoote ver hinderd uit te komen. Voor hem viel Frère in De resultaten van dezen eersten dag luid den: De Leeuw 372 39 10.33 77 Sweering 400 36 11.1.1 67 Reicher 269 31 8.67 47 48 Domingo 400 31 12.90 Albert 400 33 12.12 91 Cöte 279 33 8.45 53 Frère 175 25 7.— 47 168 Moons 400 •25 ■16.— Frère 207 32 6.46 8! Domingo 400 32 12.50 57 Sweering 400 •3.3 12J12 69 Reicher 258 33 7.81 75 NAT. KAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN EERSTE KLAS. Vrijdag zijn in hotel Riche te Tilbu-rg de wedstrijden begonnen om het natiotoale kampioenschap driebandenspel eerste klas, waarvan de organisatie is opgedragen aan de Tilburgsche Biljart Vereeniging „W. B. C." Ingeschreven hebben tien spelers, die, daar voorwedstrijden worden gespeeld, in twee groepen, elk van vijf spele-rs, zijn ingedeeld, Elke groep speelt een rooster, waarbij drie deelnemers afvallen, naar gelang het aantal- gewonnen partijen. De vier aangeblevenen spelen'vervolgens Om den titel. De groepen zijn als volgt samengesteld: Groep A: A. Sengers (B. V. Rotterdam); J, A. M. Lambermoiit (B.V. Middelburg); J, Drukker (Kras, Amsterdam); J. Groenteman (B. C. Rembrandt, Amsterdam) en J. J. Pt Sweering (Insuiinde, Amsterdam). Deze laat ste is een broer van den bekenden Sweering. Groep B: C. B. Koopman (Kras, Amster dam) N. Gobits (Rembrandt, Amsterdam), G. Petersen ('s Grav. B. C.), J. C. Wittebol (Kras, Amsterdam) en S. Rudelsheim (B. V, Amsterdam) De resultaten van de middagpartijen luid den als volgt: Groep A: pnt. fort, ge-rn, h,s. Sweering 50 96 0.-520 4 Drukker 44 9 6 0.458 0 Groenteman Sengers Groep B: Koopman Wittebol 50 98 39 97 0.512 5 0.420 4 50 6 0 0.833 27 60 0.450 Petersen 50 100 0.500 3 Rudelsheim 43 10 0 0.430 3 De resultaten van de avond-partijen waren; Groep A: Lambermont 45 114 0.394 2 Drukker 50 115 0.460 4 Groenteman J. J. P. Sweering Groep B: Wittebol Rudelsheim Gobits Petersen 40 91 0.439 3 50 9 1 0.549 4 43 105 0.409 3 50 105 0.471 4 50 98 0.510 5 43 97 0.443 4 OLYMPISCHE SPELEN. AMATEURS—OEFENMEESTERS (4—5). De gedetailleerde uitslagen van den twee- den dag luidden: Enkelspelen: Heynen (a) sloeg M. Goedraad (o) 6—3,.6-4 1—6, 6—2. Hughan (a) verliest van Waasdorp (o) 6-4, 3—6, 2—6, 0—6. Dubbelspelen: Van Swol en Hoeke (a) sloegen Schurrins; en Mos (o) 6—3, 5—7, 7—5, 9—7. Van Olst en van der Hei-de (a) verliezen van Jan Goedraad en Hemmes met 5—7, 6—2, 9—7, 4—6, 4—6. Eindstand: 54 voor de oefenmeesters

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2