hét nieuwe avondblad Tropenwarmte. 20e JAARGANG NO. 102 MAANDAG 4 MAART 1935 IJMUIDER COURANT ONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand A cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal 1.20 40 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. ohonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- Hpn ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- ceK tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen Snn bü algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van en hand voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Gecombineerd concert. Voorwaarts" en „IJmuider Volksstem". Finaneieele zorgen waren, zooals de voor zitter van de Arbeiders-Muziekivereeniging. de «heer G. v. d. Nul ft in zijn openingswoord mededeelde, de oorzaak, dat dit harmonie- coros te zamen met de Arbeiders Zangver- penirin* -De Umuider Volksstem" een uit- vnpring in het Wapen van Velsen gaf, die S goed bezocht was. Wij hoorden van het interessante pro- eramma slechts het gedeelte vóór de pauze. Met Willy Schootemeijer's Groot Rotter- dam-marsch werd geopend. Er werd forsch geblazen, immers de embouchure van "Voorwaarts" is er niet op achteruitgegaan. De inzetten van het hooge koper waren nog weifelend; het basregister wil de figuur van de opmaat graag verdoezelen. Trouwens het niet uitspinnen van de rhytmiek is een te kort van „Voorwaarts", dat verbetering vraagt; men krijgt den indruk, dat er nog to gemakkelijk over heen gegleden wordt. Zelf-studie kan hier veel, ja bijna alles doen. Ook het toch dankbare arrangement van Albert Floris van motieven, aan Mendels sohn ontleend. had er onder te lijden evenals onder een niet reine stemming en tempo. Het werk bevat dankbare partijen voor ver schillende solo-instrumenten. Zoo hoorden we een allerverdienstelijkst trekje voor piston ondersteund door een beschaafd ge blazen tuba-melodie. De pistonnist wist trouwens van het hem toebedeelde veel werk te maken en zijn voor dra cl t de vereischte expressie te geven. Het Ruy-Blas-gedeelte was, eerlijk gezegd, een mislukking. Tegen de rhybmische par ten, die Mendelssohn den uitvoerder speelt, kon men niet op. Het daarbij aansluitend Frühlingslied was als een verschil van dag en nacht. Doch nog is de criticus niet te vreden. want een tikje fijner, gracieuser voordracht had hier wonderen gedaan. De inleidende triolen tot den Athalia- marsch, mogen nog wel eens een extra beurt hebi>6n. terwiil het lage koper in deze „geef- hem-de-ruimte"-marsch graag de tegenko mende technische moeilijkheden ontwijken wil. Met Delbecq's Chemin de la Vie (Levens weg) tapte Voorwaarts uit een ander vaatje. Dit was zeer goed bestudeerd werk, dat ge heel ibinnen het bereik van het corps lag. Na een melodieuze inleiding, die verdienste lijk werd geblazen, kregen we een vertolking van dit zoo op 't gehoor niet al te doornige Levenspad, te genieten, die bewees, dat er door de leden gestudeerd wordt. Er was ook aan de puntjes van de i aandacht besteed. De klarinetten verrichten dankbaar werk op loffelijke wijze. Al wordt de toonkwaliteit steeds beter, toch zullen zij nog niet tevre den zijn. Jammer van die nu en dan door slaande rieten. Ook het hooge koper was op dreef. Voorwaarts' optreden vond veel bijval Juist met dit mooi vertolkte werk; wel een bewijs, dat het publiek te waardeeren weet, waar te waardeeren valt. Na de blazers onder directie van den heer D, Horst was de beurt aan de IJmuider Volks stem en haar dirigent, den heer J. Post. De zangers en zangeressen gaven hun mooiste nummers met de Wiegeliederen van Schubert en Mozart. De Rooden Roepen van Otto de Nobel werd als steeds afwisselend met entrain en met devotie weergegeven. Het schilderachtige Verdronken Land van Chr. van Beek deed qua compositie vrij ge zocht aan; de uitvoering er van is lastig. Het met gesloten mond zingen is voor de vastheid van toon een heele opgaaf. Wel weet de Stem wat zingen is. Dat bewijst het tweetal' dankbare pubiieknummers der wie geliedjes. Daar kan de eminente leider, die de heer Post is, uit zijn ensemble halen wat er uit te halen is. We noteerden een zeer verzorgde nuancee ring, duidelijke uitspraak, gevoelige voor dracht. Sopranen, alten en bassen zijn goed gebalanceerd, de tenoren wat schraaltjes doch worden (gelukkig) daardoor niet tot al te geforceerd zingen verleid. De stemmen- gangen onderling zijn bestudeerd en gevaar lijke momenten worden vlot „genomen". Het tenorenregister was in Mozart niet altijd met zichzelf gelijk; de dirigent gaf toch aan? Schubert was door den arrangeur Ijl behandeld; door te groote doorzichtig heid kregen de bassen niet die kans, welke ze gaarne gehad zouden hebben. Het optreden van de Stem was zeer gelukkig en werd waardeerend beklapt. In de pauze sprak de afgevaardigde de neer Thomassen nog een opwekkingswoord m verband met de komende verkiezingen. W. feestavond ii.b.s.-vereeniging. donderdag 7 Maart a.s. geeft de Velser H-B.S. Vereeniging in hotel ..De Pont" een teestavond met Louis Noiret als conferencier en oyzondere dansmuziek. wereldgebedsdag. N,-00^ d-e afdeeling IJmuiden e.a. van den a vt Christen Vrouwenbond zal a.s. Vrijdag" Maart in het Koning Willemshuis deel ge- nomen worden aan den wereldgebedsdag den °ag waarop alle Christenvrouwen over heel samen komen om te bidden in zonderheid voor den nood der tijden. bazar. eve van een fonds der Meisjes- vinden^m" vroe8' zoeken zullen Mii Het 10-jarig jubileum van D. C. IJ. Een drukke receptie en een daverende feestavond. Zoo is dan toch een einde gekomen aan de min of meer volgens Ameri.kaanschen stijl ge organiseerde feestelijkheden, verband hou dende met het 10-jarig bestaan van de Dam club IJmuiden. De „zilveren schijven" heb ben hun plicht gedaan, het Damescomité kan worden ontbonden, tenzij de dames door haar permanente aanraking met de damsport zoo veel van dit nobele spel zijn gaan houden, dat zij haar comité omvormen tot een dames- afdeeling van D. C. IJ. in welk geval we onge twijfeld na verloop van eenige jaren de eerste Nederlandsche meesteres feestelijk in IJmui den kunnen binnenhalen. De receptie Van de vele dagen, die stonden in het tradi- tioneele jubileum-teeken was Zaterdag zeker wel de belangrijkste, zoo al niet voor de dam sport, dan toch voor de vrienden en vrien dinnen van D. C. IJ. En dat zijn er heel wat. Getuige de zeer druk bezochte feestavond, die volgde op de receptie. Heel wat officieele personen uit de dam merswereld waren in Cycloop aanwezig toen de ijverige voorzitter van D. C. IJ. de heer K. de Jong. de aanwezigen welkom heette. Het was later geworden dan het programma aan gaf, aangezien men eenigen tijd gewacht had op enkele afgevaardigden. De heer De Jong herinnerde aan wat er reeds in verband met het jubileum was geschied. Heel IJmuiden werkte mee, aldus spreker, ook de Nederl. Dambond en het gemeentebestuur van Vel sen door de officieele ontvangst ten raad- huize een gebeurtenis tot nu toe in ons land ongekend. De heer De Jong wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van wijlen burgemeester Rambonnet, die zoo met de damsport mee leefde. Voorts richtte hij woorden van dank tot het bestuur van Stormvogels, tot de familie List. tot de „zilveren schijven." en de pers en schetste den levensloop van het „Zondagskind" D. C. IJ. Dat de burgerij mee leefde met het jubileum bleek heel duidelijk want in geldelijke bijdragen en in prijzen werd voor een bedrag van 700 gulden bijeen gebracht. Met voldoening memoreerde spreker vooral het gehouden internationaal tournooi. D. C. IJ. aldus de heer De Jong, beschikt thans over een 50-tal goede dammers, waarvan een 20-tal dicht achter de leiders komt. Spreker verwacht dat er behalve Dukel en Ligthart wel meer meesters uit D. C. IJ. te voorschijn zullen komen. Ook Leyte heeft een goed fi guur gemaakt. D. C. IJ. zal voortgaan, alles in het werk te stellen om de damsport in IJmuiden omhoog te brengen. Zoo zullen weer cursussen en trainingsavonden worden georganiseerd. Hij wees op den goeden club geest en sprak tot slot een bijzonder woord tot den oud-voorzitter den heer G. van Zan ten, die steeds een groote kracht voor de vereeniging is geweest. Het was een groot ver lies voor D. C. IJ. dat de heer van Zanten om gezondheidsredenen genoodzaakt was zijn functie neer te leggen. Hij overhandigde den heer Van Zanten daarop een fraaie oorkonde in lijst, geteekend door den heer Koopmans en hoopte op den verderen steun -tfan den heer Van Zanten te mogen rekenen (Dave rend applaus). De heer Van Zanten, zeide zeer getroffen te zijn door deze huldiging, omdat hij meende deze niet verdiend te hebben. Hij dankte de bestuursleden voor de medewerking die hij steeds heeft mogen ondervinden en bracht in het bijzonder hulde aan den heer de Jong. dien hij den motor der vereeniging noemde, verder aan de dames, die zoozeer hebben medegewerkt om het 10-jarig jubileumfeest te doen slagen. De heer de Jong dankte den heer Van Zanten voor zijn woorden en maakte vervol gens bekend, dat telegrafische gelukwenschen waren ontvangen van de Beverwijksche Dam club, de Heldersche Damclub, den Nederl. Dambond, Varia, Damclub Knollendam, de Speeltuinvereeniging Meerlenbosch, Damclub Van Emden, „Onder Ons" Westzaan, den heer Hilvers, Damclub Castricum en Damclub Liss en Pal vu. Van de gelegenheid tot complimenteeren werd een druk gebruik gemaakt. Er werd ge sproken namens de Amsterdamsche Dam- en Schaagclub D. S. T. O., namens de Damclub Wormer, die een fraai klokje aanbood, dooi den heer J. W. van Dartelen namens de Haar- lemsche Damclub, onder aanbieding van een voorzitterhamer, den heer S. Baarda, namens óe IJmuider Courant, den Districtsbond Noord-Holland met bloemen, door den heer Van Abs namens de Damclub Haarlem, die een legpenning aanbood, door den heer Mar tens. namens Stormvogels, die het zeide met bloemen, door D. K. Z. te Koog-Zaandijk dito. door Gezellig Samenzijn, Amsterdam, met de uitnoodiging een wedstrijd waarvoor de club een fraaien beker beschikbaar stelde, namens ae Damclub Bennebroek, namens IJ.F.C. met bloemen namens de Damclub Zaandam, eveneens met bloemen. De heer De Jong dankte alle sprekers met eenige welgekozen woorden. De feestavond. (Te Batavia is dezer dagen 32 graden in de schaduw geregis treerd, of slechts 0.9 graad lager dan de hoogste temperatuurdie er ooit ivefd genoteerd.) Tjonge, die Batavianen, Zijn daarginder wel ge-zond, Nu de brave thermometer- Er op tweeëndertig stond. 't Gaat er heet toe op ons Java, Dat blijkt weer eens zonneklaar, 't Is voor ons niet t' evenaren Ginder aan den evenaar. Java is één zonnebad-kuip En men valt haast van den graad, Zooals men daar op een Zondag In de zonneweelde baadt. Maar, hoezeer er de bevolking In het zonnetje is gezet, En hoe warmpjes men er inzit, Daarmee is men niet gered. Smeedt men 't ijzer, nu het heet is? Zooals men verwachten zou, Neen, men staat er, door de crisis Toch nog leelijk in de kou boekhouder Van Stuffelen. deed de deur dicht. De mondharmonicaband D. C. IIJ. onder lei ding van den heer K. de Jong, bewees dat de dammers ook kunnen blazen en de heer De Jong bewees hierbij, dat hij even voortreffe lijk een mondharmonicaband kan leiden als een damclub. Er werd tot heel laat in den nacht gedanst. Kortom, het was een daverend slot van een daverend jubileumfeest. De feestavond werd o.a. bijgewoond dooi den heer P. Bosman, wethouder. KRACHTSPORT. OM HET KAMPIOENSCHAP 2e KLAS. De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland werden gistermiddag voortgezet Ook ditmaal was de belangstelling in het Wapen van Velsen weer zeer groot. De wedstrijden leverden het volgende resul taat op: Vedergewicht: 1. Broek, Achilles Wormerveer (kampioen) 2. Koster S.S.S. Alkmaar 3. Hartman D.O.K. Beverwijk. 4. Bekker, Haarlem. M'ddengewïcht A: lè Hofstede K.D.O. Amsterdam (kampioen) 2. Eilebrecht D.O.K.. Amsterdam. 3. J. Frayman, D.O.K.. Beverwijk. 4. v. d .Linden, De Halter, Utrecht. De wedstrijden worden a.s. Zondag te 1 uur -oortgezet. Voor het Crisiscomité. Dinsdagavond allen naar Concordia. VELSEN Tooneelvereeniging Concordia „Robbedoes". Wij brengen op verzoek van den heer Bosman, voorzitter van het Crisiscomité gaarne even in herinnering, dat a.s. Dinsdag in Concordia een openbare uitvoering wordt ge geven van het zangspel „Als de kinderen sla pen gaan", dat zooals men weet met veel succes in IJmuiden werd opgevoerd. Kaarten zijn des avonds aan de zaal ver krijgbaar Niemand verzuime dit zangspel, dat zooals men weet, oorspronkelijk werd ingestudeerd door mevr. M. M. RambonnetSpeet, te gaan bijwonen. Zoo waren er dan, toen het scherm voor het laatst bij Concordia's Zaterdagavonduitvoe ring zakte, 3 gelukkige paren, die zich in Rob bedoes gevonden hadden en daarom alleen al zou men dit vriendelijk blijspel van Christien van Bommel-Kouw en Henk Bakker gaarne een aanbeveling meegeven. Opdat Donderdag 21 Maart a.s.. wanneer een heropvoering Thalia ten bate van het crisiscomité plaats vindt, de zaal geheel gevuld mag zijn. Robbedoes is een jong meisje, dat terug van de kostschool onderdak vindt bij haar voogd Lou Terlaet. Dit klinkt weliswaar zeer degelijk doch in werkelijkheid zit de zaak even anders: het blijkt n.l. dat deze voogd slechts enkele jaren ouder is dan zijn pupil. De situatie wordt er niet eenvoudiger op, wanneer Bob (zoo noemt men haar) ook nog blijkt niet al te welkom te zijn, juist om dat tekort in vel schil van jaren. Spoedig weet ze zich echier een plaats op Dennerust, maar eveneens in hart van haar „voogd" te verzekeren. De eerste, wier sympathie zij weet te win nen is de alom-tegenwoordige, altijd-zorgende tante Guusje. die op Dennenrust de huishou ding bestiert. In dit rustige buiten op de Ve- luwe brengt Bob de sfeer van de kostschool- jeugd, de ideeën van het moderne gezond- sportieve meisje. Bij Florence, een nicht van Lou, stuit dit op tegenstand; zij tracht in haar naijver allen en alles tegen Bob op te zetten, omdat zij allesbehalve sympathiek staat genover de frissche sfeer, die het meisje-van- de-kostschool steeds omzweeft. Het derde bedrijf brengt nog een verrassen de onthulling en dan is het happy end niet ver meer Wij zagen slechts de tweede helft der voor stelling van Concordia, die als steeds voor eei meer dan volle zaal speelde: gelukkig vooi recht in dezen crisisrijken tijd. De heer P. Fiege was de jonge man, die zich zoo plotseling als voogd geïnstalleerd zag. Zijn gemakkelijk, zelfbewust spel, dat hij in scènes met Bob nog even aanzette, gaf blijk van een goeden kijk op deze hoofdfiguur. In 3 was hij. toen de clou van „Robbedoes", de onthulling der mystificatie plaats vond. wel bijzonder op dreef. Zou hij, die over een vrij gedempte stem beschikt, echter niet wat luider kunnen spi'e ken? Dat zal zijn succes nog meer bevorderen (het telefoongesprek, de bekentenis). Bij mevrouw C. Bakker-Jongejans was de sympathieke tante Guusje in vertrouwde han den; zij was in meerdere mate de goede geest van den huize Terlaet. Een waardige aanvulling vormde haar eeuwi ge (zwaar met de oogen rollende) aanbidder Oom Simon (de heer C. Reehorst), die van de ze figuur veel voldoening had. De rol van nicht Florence was een der best aangevoelde van ..Robbedoes"; mej. A. We;, man heeft op waarlijk giftige wijze het coquet, immer intrigeerend weeuwtje weergegeven en volgehouden. In 3, wanneer ook zij het ge luk gevonden heeft en de ommekeer haar in een milde, hartelijke vrouw veranderd heeft, wist ze in de scène met Bob een diepe over tuiging" in haar woorden te leggen, wat het spelpeil zeker ten goede kwam. Ook zij had een aanbidder: Hein de Bonk. (die naar wij kunnen verzekeren, geen familie van juffrouw de Bonk is) werd het type van een vlotten landjonker in handen van den levendigen heer A. Wegman. (Wat hadden ze dien Hein anders een leelijke, clowneske grime gegeven! Maarten (Fr. Brakenhoff) en Geertje (mev E. Wester-v. d. Plas) waren het prachtige stel factotums, die zich volmaakt in de Veluwsche sfeer van het oude Dennenrust thuis gevoel den. 't Er niet zoo dik op leggen, Maarten; dat rolletje blijft evengoed een lachsuccesje. Last not least: de titelrol, in handen van mevr. E. Visser-Bakker, was natuurlijk „helr! succes van den avond. Pittig in haar zeggen en geroutineerd in spel, wist zij immer de sympathie van haar gehoor voor zich te ver zekeren. Vonden wij, dat zij in 't eind van 2, als het tusschen haar en Lou tot een Gestandnis komt. dat zij daar te weinig ingénu was, in 3 werd merkbaar beter spel geleverd. Het fleu rige tenniscostuumtje bracht plots een an dere. echtere Robbedoes, die in dit bedrijf (dat voor dramatisch spel ruime gelegenheid biedt) van 't eenzame, ouderlooze kostschool meisje een diep-overtuigende creatie wist te geven; hier was Bob op haar best en wist op de juiste manier de gevoelige snaar te raken. Daar had ze een open doekje voor verdiend. Het samenspel was boven allen lof verheven en het geheel werd in een vlot tempo afge werkt; den heer A. v. d. Bliek, den regisseur, komt een woord van lof toe voor de sluitende opvoering. Concordia heeft wederom een succes-avond aan haar rij van voorstellingen toegevoegd. Dat moet haar een groote voldoening zijn. Het Concordia-strijkje, onder leiding van den heer P. Visser Jzn., dat in een nieuw ge waad ten tooneele verscheen, bracht vele paar tjes na afloop op den dansvloer. W. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier bin nen 47 stoomschepen, 7 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 55 schepen tegen 70 schepen in de week tevoren. Naar zee pas seerden 51 stoomschepen, 13 motorschepen en 1 zeesleepboot, tezamen 65 schepen tegen 80 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 119 schepen of 31 schepen minder dan in de voorlaatste week. Opgelegde schepen. Te Rotterdam waren op den eersten dag der maand opgelegd 29 schepen, van welke zes onder buitenlandsche vlag. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip Ek heeft, van Am sterdam komend, bij de Hoogovens ijzer bij geladen en vertrok vervolgens naar Oslo. UIT HAARLEM Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur. De vereeniging menge zich niet in de goudpeilquaestie. Zoo oordeelt het Hoofdbestuur. De feestacond werd met een daverend succes pdank zij Kees Pruis en zijn gezelschap. Kees jhad als steeds met zijn geestige liedjes en zijn uuruni miiiuuuen. I kwinkslagen de lachers op zijn hand, Stella vele attracties zijn aanwezi°, terwijl vele Seemer oogstte veel applaus met haar liedjes ru-k-bo^ - 1 en de éénacter „Zeg het met bloemen", waarin de oude Piet Hesse uitblonk als de j. n. speciaal voor het meisjeskamp zal PAn 7r a" en Woensdag in gebouw „Irene" VpwLworden gehouden. bniMA acties zijn aanwezig, terwijl vele feodciu 6 artllielen te koop worden aange- Hoe Berlijn de terugkeer van het Saargebied naar Duitschland meeleefde. Links: de vlag wordt op de rijkskanselarij geheschen. Rechts; een minuut stilte. Maandagmiddag 25 Maart a.s. wordt de 176e algemeene vergadering gehouden van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur in net Krelagehuis. Aan de orde komt een motie van de aid. Hillegom. waaraan adhaesie is betuigd door de afd. Hoogkarspel en omstreken, Schoten- Velsen en Noord wijk, waarin het oordeel woidt uitgesproken, dat de verlating van het tegen- woordig goudpeil noodzakelijk is voor de handhaving en de ontwikkeling van het e- derlandsch bedrijfsleven in het algemeen en van het bloembollenbednjf m het bijzonder en waarin opgedragen wordt aan het met alle wettige middelen te streven naar wijziging der tegenwoordige monetaire ver- h°Hiertegenover stelt het Hoofdbestuur een. motie van orde, die vóór de moUes der afd Hillegom in behandeling en komen en waarin voorgesteld w-ordt te beslui ten. de motie-Hillegom met in behandeling te neHetnHoofdbestuur is n.l. van oordeel, dat het zeer ingewikkelde vraagstuk van de verlating van het tegenwoordig goudpeil en de^daaiaan verboden vraagstukken niet tot Juiste oulossing kunnen worden gebracht door het alleen te beschouwen van het standpunt van het bloembollenbedrijf. Een eventueele uit spraak van de vergadering m de eene of de andere richting zal dan ook op de Staten- Generaal en het ministerie geen invloed van eenige beteekenis kunnen hebben. Verder zal worden behandeld een voorstel der afd. Bennebroek—Vogelenzang: de aid. Bennebroek—Vogelenzang in haar vergadering gehoord de bezwaren van haar leden tegen de 'e heffen aanslag per Roe. en daarmede het -vereeschoten leverbaar te vergoeden, verzoekt iet Hoofdbestuur het daarheen te willen eiden. dat de regeering deze vergoeding voor •aar rekening neemt. Het Hoofdbestuur meent, dat het stellig niet oldoende gemotiveerd zou zijn, bij de Re- eering op volledige ontheffing van de ver dichting tot betaling der aangekondigde roe- belasting met Mei aan te dringen. Het Hoofd bestuur doet daarom het volgende voorstel: De algemeene vergadering verzoekt het hoofd bestuur bij de regering aan te dringen op "erdeeling van de betaling der heffing van Mei 1935 ten bate van het landbouwcrisis- "onds over 2 jaar. Het hoofdbestuur ontraadt aanneming van het volgende voorstel der afd. Bovenkarspel en omstreken: het hoofdbestuur stelle zich in "erbinding met andere vereenigingen, ten rinde door gezamenlijke actie met alle wettige middelen bij de regeering aan te dringen op •'prlaging van de z.g. vaste lasten. Eveneens ontraadt het Hoofdbestuur aan neming van het voorstel Berkhout, in het -rgaan te doen opnemen een lijst van hande n-en. welke tegenover de kweekers hun ver lichtingen op den gestelden tijd niet na- i kwamen, vermeldende het percentage, door Ihen uitbetaald, van bloembollen, door hen uit de hand gekocht. De gegevens worden door de eventueel benadeelde kweekers met de noodige toelichting verstrekt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1