beverwijk Pond Sterling. Bekende Beverwijkers. heemskerk burgerlijke stand Een vergadering over Roode fcruis-aangelegenheden. Een motie aangenomen. Woensdagavond werd een tweede „„adsrins ecl.ou.lcn van het Co- vc 6 non rif» hf»lnri_ mité t°' sen van het en ook nu was behartiging van de belan- Roode Kruis Ziekenhuis de belangstelling zoo root dat reeds geruimen tijd voor L„ aanvang de groote bovenzaal van „et veilingsgebouw „Kennemerland" stampvol «as Wederom moeten vele belangstellenden en misschien nog „eer nieuwsgierigen worden teleur- sprak een welkomstwoord en ,,it de enorme belangstelling a£. dat Beverwijk iets gaande is. dat de aan- f ebt ir breeden kring heeft getrokken. Spr. i daarna de eerste, door het comité ver breide circulaire voor, waarin jnen punten rden uitmaken'i>e heer Tolk herhaalde ver f/S zijn openingswoord, dat hij in de Y0lgell3 tJ -lvooft n i 1. or É»c.r»iviV on on - aangevoerd, die het onderwerp van ?°S.rekingen voor deze vergadering zou- (Je 06SP -p,^ Vioor Tollr hprhanl/)#* VPV- -vC1SÖUl.heeft uitgesproken vervolgens een kort resume van het v» wrtf.v.nolroivo in /iiooo.1 fri n eerste vergaderini c» vervolgens i door Ds. Jac- Poort Ses"roltene 1,1 diezelfde S deelt vervolgens mede. dat het be- oThp van de plaatselijke afdeeling van het u s Roode Kruis een schriftelijk verzoek om te debatteeren heeft afgewezen. Dit geschied j. in den vorm van een courantenbericht, aan de tien te behandelen punten waren - +nroorlo riroiiln ivo acht .«middels nog bij tweede circulaire nieuwe vragen toegevoegd. Tevens wera rifarbij te kennen gegeven, dat oplossing /Le vragen alleen mogelijk is, wanneer de boeken van het Roode Kruis op tafel ^De heer Tolk stelt daarna de eerste tien vraeen aan de orde. De eerste waag betreffende den bouw van het ziekenhuis en de rol. die daarin de heer Th Winter, lid van het Roode Kruis heeft vervuld wordt beantwoord door den heer J. P Schelvis bouwer van het ziekenhuis en later van het zusterhuis. Het betoog van den heer Schelvisch komt hierop neer. dat de heer Winter den bouw financierde. De heer W. ontving voor deze „hulp" vol gens den heer Schelvis f 1550 aan rente, aan materialen f 1360.94 en later nog weer f 9500. In ieder geval", zei de heer Schelvis, „werd w er f 3897.90 beter van". Na eenige deskun dige details van den bouw te hebben behan deld zegt spr. in antwoord op een vraag van den heer Tolk, dat de hooge rekening van .bijwerk groot f 6307.90 van het ziekenhuis slechts 'met f 14 werd verlaagd, want ook de heer W. genoot daarvan voordeelen. Toen spr. echter voor eigen risico het zus terhuis bouwde werd vrijwel van alle posten afgetrokken. De heer Schelvis beantwoordt eveneens de tweede waag betreffende een leverantie van zand door den heer W. aan het ziekenhuis. Het zand. dat van een ander, eveneens door hem uitgevoerd werk kwam. werd gratis ge leverd. maar W. toucheerde een voordeeltje van f 750 aan vracht. De heer Tolk keurt het af, dat een be stuurslid aan het Roode Kruis Ziekenhuis verdiende. De heer Schelvis deelde ook nog mede, dat. hij niet voornemens was naar den bouw van het ziekenhuis in te schrijven, maar dat hij daartoe op aandringen van den heer W. was overgegaan. De derde waag. waarom Ds. Poort had be dankt als voorzitter van de afdeeling. was door den oud-voorzitter reeds in de vorige bijeenkomst uitvoerig beantwoord. De heer Tolk, de vierde vraag behande lend, vindt het ongewenscht. dat de heer Maters f 2000 salaris geniet. Spr. ziet in dit geval overeenkomst met dat van „Trein 8.28" Nu heeft men. vervolgt spr. „den heer Ma ters wel ontslag verleend als bestuurslid, maar hij ging de voordeur uit en kwam de achterdeur weer in". Uitvoerig staat de voorzitter stil bij de leveranties van dekens enz. aan het zieken huis en releveerde, dat hij daarvoor ook geen hulp kon krijgen van de winkeliersvereni ging „Eendracht Maakt Macht", om deze zaak aan een onderzoek te onderwerpen. Het zou, zooals spr. zei, zijn voorgekomen, dat leveranties aan den manufacturer R. van „Aurora" te Velsen-Noord werden opgedra gen, hoewel de heer Tolk lager had inge schreven. Bewijzen heeft hij er niet voor, maar toch vraagt hij zich af, of de heer Stoutenbeek de Velsensche firma liet inschrij ven. Dat zal moeten blijken uit het boeken onderzoek. Ook de waag of inderdaad wel alles gele verd werd. zal slechts door dat onderzoek beantwoord kunnen worden en door het ver- hooren van de zusters. Spr, leest in verband met vraag 9 een reeks namen voor van menschen. die zich voor het lidmaatschap van het Roode Kruis had den aangemeld, maar die nimmer als zooda nig waren aangenomen. Weer anderen kre gen taal noch teeken op hun aanmelding. De heer Tolk geeft daarna gelegenheid tot het stellen van vragen. De heer Tijssen gaat uitvoerig in op den in houd van de circulaires, waarvan voor hem de hoofdzaak is, dat de heer Maters f 2000. genoten heeft. Al het andere is niet te be wijzen. In de laatste circulaire worden in den vorm van wagen meer positieve beschuldi- einsen geuit en daar heeft de strafrechter wel vat op. Voor alle andere dingen zal ook een boekenonderzoek geen opheldering bren gen. Spr. raadt o.m. aan een onpartijdig onder zoek mogelijk te maken en te trachten het bestuur te vervangen. De heer Tolk zegt: „We zijn al aardig op weg. daartoe te komen. Uit zichzelf gaan ze niet weg. ze moeten a.h.w. van hun stoelen worden afgetrokken". De heer Rem waagt, waarom verdachtma kingen tegen zijn firma in de circulaire zijn gelanceerd zonder dat men eerst eens geïn formeerd heeft. Nu werd een zakenman in discrediet gebracht. Alles berustte op insi nuaties. Alle inschrijvingen zijn openbaar geweest. Spr. verklaart met nadruk, dat hij met Stoutenbeek niets te maken had. Er volgt dan een dispuut tusschen den heer Rem en den voorzitter, waarbij eerstgenoem de den heer Tolk toevoegt: „Je bouwt op leu gens voort". Een onbeschrijfelijk geloei breekt los, wan neer een dame opstaat en mededeelt, dat men, om een mantel bij Rem te koopen, bij de firma Stoutenbeek moest gaan passen Toen aan dit luidruchtige intermezzo. waar bij men er zich over verwonderde, dat de vloer het uithield, een einde was gekomen, verweet de heer Zuurbier den heer Schelvis on-collegialiteit tegenover de andere aanne mers, omdat hij zich als strooman had laten gebruiken. Na voorlezing van een reeks schriftelijke klachten van andere zakenmenschen. die moeilijkheden met het bestuur van het Roo de Kruis hadden en nadat de heer W. Lan- gendijk een exposé had gegeven van zijn er varingen als uitvoerder van schilderwerk in het ziekenhuis merkt de heer Tolk ten aan zien van de tweede circulaire op, dat hij daarvan een aanklacht bij de Justitie van den heer Maters verwacht. Als de heer Tolk daarna een motie aan de vergadering voorlegt, merkt de heer J. de Bruin, lid van den gemeenteraad op. dat hij strikt neutraal zal blijven en in geen geval de motie zal steunen. Even dreigt de goede orde, die den ganschen avond voorti'effelijk bewaard was gebleven, verstoord te worden, wanneer interrupties als: „Dan moet je Vis ser steunen in den raad" e.d. uit de vergade ring klinken, maar de heer Tolk weet den opkomenden storm tijdig te bezweren door de motie in stemming te brengen. In deze motie, die ter kennis van het hoofdbestuur en van het afdelingsbestuur gebracht zal worden, wordt geëischt: 1. Altreden van het geheele afdeelingsibe stuur 2. Benoeming van een tijdelijke commissie van beheer, waarin zitting moeten hebben een lid van het Roode Kruis-bestuur, een lid van het comité tot behartiging van de be langen van het Roode Kruis Ziekenhuis en een gedelegeerde, aan te wijzen door den ge meenteraad. Deze commissie van beheer stelt voor het onderzoek der boeken een onpartij- digen accoutant aan. Na aanneming van de nieuwe leden zal een nieuw bestuur worden gekozen. Uitgemaakt werd. dat de voorstemmers hun hand zou den opsteken. De heer Tolk constateert, dat daaraan drie-kwart van het aantal aanwezigen ge volg geeft. Dat zou 300400 stemmen be- teekenen. Vooral op het podium, waar men een goed overzicht had was men het daarmede niet eens. Er werd gemompeld, dat nog geen derde deel der bezoekers de motie steunde. Intusschen had een hamerslag de aanne ming van de motie bekrachtigd. Terwijl de bezoekers zich in dichten drom naar den uitgang spoedden, sloot de heer Tolk de bijeenkomst met een aanbeveling, om de collecte ter bestrijding van de onkos- BEVERWIJK. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Het eerste tiental van de Beverwijksche Damclub ontmoet Donderdagavond voor de competitie Haarlem 2. De samenstelling van het Bevei*wijksche team is: 1. D. Kikke. 2. K. Kikke. 3. A. Pekel. 4. J. A. Oussoren, 5. S. Troost, 6. S. D. Hoogvorst, 7. C. Blokdijk, 8. J Bakker, 9. W. Spanjaard. 10. H. Timmer ten wel te willen gedenken. Het pond, eenmaal het fundament. Waarop men huizen durfde bouwen En alom ais de munt bekend. Die meer dan een was te vertrouwen Is voor de crisis droef gezwicht En haast tot halven prijs geslonken Het is niet meer geijkt gewicht, Zijn gouden glans is uitgeblonken. En nog is het niet weer gezond, Het lijdt weer aan een nieuwe crisis. Juist dezer dagen blijkt, hoe 't pond Nog leelijk wankel van devies is.... Het zwalkt bedenklijk heen en weer. Als dobbert het op wilde baren, Het danst krampachtig op en neer. Het kan geen evenwicht bewaren. Hoewel men 't naar vermogen bindt. Blijkt het niet maklijk te besturen, En; waait er een wat kwade wind, Dan toont het zonderlinge kuren. Zijn koers is niet stabiel genoeg, Naar onze eigen „gulden" normen, De vrees rijst, dat het laat of vroeg, Vergaan zal in de crisisstormen 'k Herlees het beeld, dat hier ontstond, En vraag, zonder erop te roemen. Zou het niet beter zijn, het pond In het vervolgde pont te noemen? P. GASUS. Het overzicht van de groenten- markt. DE STILLE TIJD IS AANGEBROKEN. DONDEJAG 7 MAART 1935 NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN FABRIEKSARBEIDERS. Een kunstavond. Woensdagavond gaf het gezelschap André Menist met medewerking van Eddy Elsas. violist, Johan Blazer, violoncellist en Truce Inpijn, zangeres, in het Kennemer Theater een kunstavond voor de Nederlandsche Ver- eeniging van fabrieksarbeiders(sters) afd. Beverwijk. Na een kort openingswoord van de heer Houtkoop volgde de „Generale Repetitie" revue-schets in een bedrijf. Als eerste nummer hiervan werd door An dré Menist het „marschlied der fabrieksarbei ders gezongen" waarna het Trio Menist een fantasie van bekende opera-melodieën ten hoore bracht. Truce Inpijn zong het alombekende „Wiener Blut" van Johann Strauss waarvoor zij een daverend applaus in ontvangst had te nemen Ook de meer ernstige liedjes Geef ons arbeid, Schijn en werkelijkheid en Bij de wieg van mijn ongen, voorgedragen door André Mennist en Truce Inpijn, werden door het publiek op hoogen prijs gesteld. Als laatste nummers van de „generale repe titie" werd nu door het trio een .Hongaar- sche Rapsodie" en door het geheele gezelschap een „Biedermeier-Scène" gespeeld. Ook hierbij wist Truce Inpijn op vlotte en geestige wijze de verschillende liedjes voor te dragen. Vervolgens hield de heer de Vries, afgevaar digde van het hoofdbestuur Amsterdam een propaganda-rede. Spreker schetste hierin de moeilijkheden waermede de bond in dezen crisistijd te kampen heeft, daar de werkloosheid hier te lande steeds grooter wordt. Maar ondanks alle tegenslagen is het de organisatie toch gelukt stand te houden en wat meer zegt goede resultaten te verkrijgen. Spreker wekte alle aanwezigen op om lid te worden teneinde door organisatie tot een ■roed einddoel te kunnen komen. Na de pauze die benut werd tot de verkoop van loten ten bate van de werklooze leden i volgde weer optreden van het trio met ..Het Vendel Getrouw", een aanvurend spel in een bedrijf van Otto Zeegers en „De verdere avonturen van de Straatzangers van Mont- rnartre" dat gespeeld werd door het geheele gezelschap. Dat dit bij de aanwezigen zeer in de smaak viel bleek wel uit het langdurig applaus. Aan het einde van deze welgeslaagden avond vond de trekking van de verloting plaats en dankte de heer Houtkoop namens de aanwezi gen de heer de Vries voor zijn gloedvolle pro paganda-rede. De maand Maart is voor de veilingen in deze streek, wel de meest stille tijd van het jaar. De overgangs-periode is aangebroken. Ofschoon wij ten opzichte van de weersge steldheden wel verwend zijn in dezen winter, ;eldt ook voor producten als regel, dat er een tijd van komen en gaan is. Van de oude pro ducten worden de aanvoeren belangrijk min der, terwijl het aanbod van jonge groenten Lot heden nog beperkt is. Wat de gang van zaken in den handel betreft, over het alge meen bleven de meeste producten een behoor lijk prijspeil handhaven. Spinazie liep echter in prijs heel wat terug en maakte in het begin dezer week een be langrijk verschil bij de noteeringen van vorige week. Konden toen nog noteeringen vermeld worden van f 1.20—f 1.60, deze week stonden de prijzen zoo ongeveer van 6595 ct. per kist. De ongelijkheid in prijzen was in alle jevallen aan de kwaliteit van dit product te wijten, daar deze van sommige partijen nog al sterk uiteenliep. Rabarber, die eveneens in verschillende soorten werd aangeboden, kwam voor goede kwaliteit aan mooie prijzen. De noteeringen schommelden echter ook voor dit product van 718 ct. per bos. De aanvoer van raapstelen en radijs is nog van weinig beteekenis. Voor raapstelen waren de prijzen van 2 1/23 ct„ terwijl een enkel partijtje radijs het nog tot 8 ct. per bos kon brengen. De spruitenhandel was in ide afgeloopen week over het algemeen nog al bevredigend. Vooral voor goede soort bestond nog al koop lust. De aanvoer, die wel sterk vermindert, viel toch ondanks het seizoen reeds zoo ver gevorderd is, niet tegen. De prijzen varieer- dden naar kwaliteit van 820 ct. per K.G. Boerekool was nog ruim vertegenwoordigd met uiteenloopende prijzen. Ook voor dit ar tikel begint blijkbaar de kwaliteit een rol te spelen, want de noteeringen wisselden van 2045 ct. per kist. Roode kool maakt thans bij het scheiden van de markt weer eens mooie prijzen, die naar soort varieerden van 513 ct. per stuk. Gele en groene kool maakten geen prijsver betering. alleen een enkel partijtje Bloemen- daalsche werd soms goed getaald. Andijvie komt sporadisch voor. De partijen welke -nog werden aangeboden, gingen vlug van de hand voor prijzen van f 0.50—f 1.— per kist. Prei was de afgeloopen week weer een zeer gevraagd product. Vooral de dikke soorten hadden veel belangstelling en maakten mooie prijzen. De noteeringen voor eerste soort waren van 1015 ct. Mindere soorten naar verhou ding van 58 ct. per bos. Selderie en peterselie hebben weinig waarde en noteeren van 23 ct. per bos. Knollen liepen ook eenigszins terug, wat echter wel aan de kwaliteit geweten moest worden die ook minder wordt. De noteering schommelde naar soort van 14 ct. per stuk. Witlof bleef bij ruime aanvoer voor eerste soort schommelen van 1014 ct. Mindere oorten liepen naar verhouding terug tot 5 ct. per K.G. Door onze lens gesnapt. Gezicht op de havenstad Kavalla in Noord-Griekenland, de voornaamste haard van verzet op het vasteland. Kavalla is beroemd om haar omvangrijke tabaksexport. DE BLINDENAVOND. Voor den heden-. Donderdagavond in hei Kennemer Theater te houden kunst- en filmavond van den Ned. Blindenbond luidt het programma: 1. Opening; 2. Piano: „Suite Aus Holbergs Zeit", Grieg; 3. Zang: Zigeunerliederen van Brahms; 4. Twee deelen van de film „Wat wij willen"; 5. Rede van den heer Joh. v. d. Berg over „De blinde mensch". 6. Zang door mej. Rie Tuyl Schuitemaker, alt, 7. Piano Po lonaise A gr. van Chopin. 8. Vervolg film. 9. Declamatie van verzen van Adema van Schel- tema. G. LANGENDIJK De heer G. Langendijk is een zeer bekende Beverwijker, die naast groote bekendheid bo vendien een populariteit gefciiet. Deze popu- lairiteit heeft hij zich niet verworven door zich in het opem.bare leven in organisaties of politieke lichamen op den voorgrond te stel len. Hij verwierf zich algemeene bekendheid in den ijzerhandel van Zwager, waarin hij vanaf de oprichting werkzaam is. Eenige ja ren geleden vierde de heer Langendijk on der groote belangstelling zijn veertig-jarig jubileum in dienst van Zwager's Ijzerhandel. Hij groeide a.h.w. met de zaak op en men beschouwde hem als het „factotum", die alles wist en die op alle mogelijke vragen een ant woord en vaak een heel snedig antwoord wist te geven. Zwager's Ijzerhandel zou men zich niet kunnen voorstellen zonder den trouwen Gerrit Langendijk. Hij behoort bij de zaak, zooals de zaak zelf een stuk van zijn leven is geworden. Zijn gansche loopbaan lag aan de Beverwijksche hoofdstraat en vanaf deze ideale „uitkijkpost" volgde hij den loop der dingen en kreeg hij zijn min of meer filoso- phischen kijk op de toestanden en niet min der op de menschen in zijn geboorteplaats. Zijn gehechtheid aan ijzer en staal was geenszins een beletsel om de ontwikkel'ng van Beverwijk met groote belangstelling gade te slaam en er zoo het zijne van te denken. Een Be verwij ker van het echte, oude ras, wiens loopbaan een plaats to onze rubriek ze ker ten volle rechtvaardigt. R.K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Het programma voor 10 Maart luidt: V. V. A. 2—A. D. O. 2 2.30 uur U. S. V. 2— A. D. O. 3 2.30 uur A. D. O. aD. E. M. a 2,30 uur A. D O b—D E M b 12,30 uur VRIJZINNIGE KIESVEREENIGING „EENSGEZINDHEID". In café Flora werd de jaarvergadering dezer kiesvereeniging gehouden. De voorzitter de heer P. de Vries, deelde me de, dat hij wegens gezondheidsredenen moet bedanken. De penningmeester bracht zijn jaarverslag uit, er is een batig saldo van f 35.10. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. Hartog en G. v. Diermen bij acclamatie herkozen. De heer M. Rozenbroek deelde mede, dat een bespreking gehouden is met de Christelijk Historische Unie om met één lijst uit te ko men voor de a.s. raadsverkiezing. Dit punt bracht nog al eenige bespreking. Men meende, dat dit eerst in het bestuur besproken had moeten worden.Wel zijn 3 bestuursleden bij die bespreking aanwezig geweest, doch het volle bestuur had hierover moeten beslissen. Het resultaat der discussies is geweest, dat. r besloten werd samen te werken; op een vol- De stand is, daf Botwinnik" leidt meTTÓpun- gende vergadering zal de lijst worden opge- ten, Flohr 9 1/2 punt, Loewenfisch 9 punten, maakt.Lasker 8 1/2 punt, Capablanca 8 punten. Bij de bespreking van de a.s. Prov. Staten verkiezing vroeg de heer Muijen welke richting de vergadering in deze neemt. De voorzitter antwoordde dat men een vrijzinnige vereeni- ging is en dat in die richting gestemd zal moeten worden. Bij de verkiezing van een voorzitter vroeg de heer v. d. Bom of de voorzitter tevens als bestuurslid bedankte. De voorzitter zei, dat dit zijn bedoeling niet was, doch na de bespre kingen van dezen avond had hij besloten ook als bestuurslid te bedanken. De heer v. d. Born betreurde dit ten zeerste, hij schetste den voorzitter als een groote kracht voor de vereeniging en bracht "dank voor alles wat hij als voorzitter en tevens als raadslid heeft gedaan. Ook de heer Rozenbroek sprak in gelijken geest. ij De heer R. W. A. Muijen werd als bestuurslid gekozen. SCHAKEN. EERSTE VERL1ESPARTIJ VAN BOTWINNIK TE MOSKOU. MOSKOU, 6 Maart (V. D.l De resultaten van de 13e ronde van het internationaal schaaktournooi te Moskou luidden: Botwinnik verliest van Kan; Rjoemin remise met Lasker; Flohr remise met Capablanca; Ragosine remise met Goglidze: Alatorzev re mise met Pirc; Lilienthal remise met Miss Menchik; Loefenfisch wint van Bogatyrs- joek; Rabinowitjs wint van Spielmann: Ro- manovski wint van Tsjechover; Lissistyn— Stahlberg afgebroken, Het was de eerste verliespartij van Botwin nik in dit tournooi, waarmee de spanning voor de eerste plaatsen sterk is toegenomen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam Rotterdam n. New York 4 (8.24 n.m.) 2o0 mijl West van Scilly. Veendam 6 van Rotterdam n. New York. Lochgoil Vancouver naar Rotterdam 3 te Seattle. HALCYON LIJN. Flensburg 6 van Melilla te Rotterdam. Stad Dordrecht Rotterdam naar Bagnoli pass 5 Gibraltar. nes^ ^aardin§€n 6 v- Vlaardingen n. Kirke- HOLLAND—AFRIK ALIJN. Giekerk uitreis p. 5 Perim. ^upfontein 6 van Hamburg te Amsterdam. Jagersfontein thuisreis 6 van Duinkerken, heemskerk thuisreis 6 te Port Elisabeth. *°emf°ntein 6 van Rotterdam te Beira. ?ertr. Rotterdam. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. a»He^troom thuisreis 6 van Havre, amstelkerk thuisreis 5 van Takoradi HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. endskerk thuisreis pass. 6 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Grootekerk thuisreis p. 6 Ouessant. JAVA—NEW YORK LIJN. Maron, Batavia n. New York 5 te Belawan. Talisse New York n. Java 5 van Halifax. JAVACHINAJ AP AN LIJN. Tjikemban 4 te Shanghai. Tjileboet 4 te Batavia. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Barneveld. Amsterdam n. Chili 2 van [quique. Calypso 6 van Triest te Amsterdam. Merope 5 van Amsterdam te Bordeaux. Perseus 5 van Santander n. Musel. Vulcanus 5 van Lissabon n. Cadix. Orestes, Bourgas n. Amsterdam 6 te Con- stantza. Venus Napels n. Amsterdam, 5 v. Burriana. Ganymedes Bourgas inaar Amsterdam 6 v. Izmir. Costa Rica 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Tiberus 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Orpheus 6 v. Alicante naar Barcelona. Titus 6 v. Rotterdam te Genua. Telamon Alexandrië n. Amsterdam 6 v. Jaffa. KON. HOI.LANDPCHF LLOYD. Salland (thuisreis) 5 (12.55 v.m.) 270 mijl Z.Z.W. van Land's Etnd. 7 (10 v.m.) verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Pinang (thuisreis) p. 6 (6 v.m.) Pt. de Galle. Kota Tjandi 6 van Middlesbro te Rotterdam Dempo 6 van Batavia naar Rotterdam. Dempo 6 van Batavia naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki. 6 van Hamburg naar Rotterdam. Alchiba 6 van Buctoos-Ayres te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Tosari 1 van Vancouver te Bellingham. Manoeran Calcutta n. Vancouver 4 te Ta- coma. Kota Intetn Calcutta naar Vancouver, 5 te Penang. Silverhazel, Calcutta naar Vancouver, 4 van Soerabaja. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (uitreis) 6 te Antwerpen, Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) pass. 4 Perim. Maunix van St. Aldegonde (uitreis) 6 van Suez. Poelau Bras (uitreis) pass. 5 Perim. Salabangka (uitreis) 6 van Londen. Simaloer (thuisreis) 6 e Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Menestheus Japan n. Rotterdam 6 v. Sin gapore. Alcinous Liverpool -naar Java pass. 5 Perim. City of Norwich Japan n. Rotterdam 5 van Shanghai. City of Dunkirk Cebu naar Rotterdam pass. 6 Gibraltar. Aeneas Ja pain naar Rotterdam 5 van Kobe. Ajax Japan naar Rotterdam 6 te Londen. Perseus Japan n. Rotterdam vertrekt 9 v. Londen. City of Adelaide Rotterdam n. Dainren 6 v. Kobe. AANGEKOMEN 5 Maart: Nieuwendam m.s. Hoboken Nereus s.s. Danzig Midsland s.s. Immingham Aslog s.s. Londen Mamura m.s. Curaqao 6 Maart: Calypso s.s. Midd. Zee VERTROKKL 5 Maart: Royston s.s. Hartlepool Ransdorp m.s. Hoboken Patria s.s. Rotterdam Meeuw m.s. Exmouth Audacty s.s. Greenock Bowling s.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Leeuwarden s.s. Londen 6 Maart: Vesta s.s. Bergen Grete Glad m.s. Duinkerken. Invoer zwavelzuur. Met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenshaven gelost wordt, is het Neder landsche motorschip Nieuwendam alhier van Hoboken aangekomen. Ontploffing op een trawler. Uit Aberdeen wordt gemeld, dat de te Grimsby thuisbehoorende stoomtrawler aldaar heeft binnengesleept den Duitschen stoom trawler Aberdeen. Deze had op ongeveer 250 mijl afstand van die haven een ketelontplof fing gehad, waarbij een stoker gedood en drie andere opvarenden zwaar verwond werden. HAARLEM, 6 Maart. Ondertrouwd 5 Maart: W. T. van Muijden en G. H. v. d. Mast. Bevallen 3 Maart: A. P, E. Roosendaalde Lange, z.; E. R. BrandtGrundmann, z.; A. Silievis SmittBlokhuis, z.; 4 Maart: A. T de BontKreuger, z.; N. R. Rorije—Broers, d.; J. Welsv. d. Kolk, z.; Overleden 3 Maart: W. OomsSchoone, 74 j„ Jansstraat; J. W. Kruijf—Mandersloot. 52 j., Verspronckweg; T. Buur—Bakkum, 72 j.. Kampervest; 4 Maart: E. T. A Kwekkeboom Mangelsdorf, 72 j.. Lange Vlamingstraat; H. Kok, 37 j., Spaarne.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5