HET NIEUWE AVONDBLAD 20e JAARGANG Na 106 VRIJDAG 8 MAART 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets.,per maand 40 cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers «5n ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood vw vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben, Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergaderde Donderdag avond onder voorzitterschap van den heer J. C Dunnebiei'. 'Afwezig wegens ziekte Mr. v. d. Flier en de heer v. d. Veer. De voorzitter zeide een woord van dank te willen spreken voor de vele brieven, welke in gekomen zijn naar aanleiding van het over lijden van den burgemeester en ook voor het groot aantal handteekeningen, dat op de con- doleantielijsten is geplaatst. Verordening winkelsluiting. De voorgestelde wijziging van de Verorde ning op de winkelsluiting wordt goedgekeurd. Vergoeding leden commissie van schatting en advies. De heer Luikman, s.d., vraagt of de ver goeding niet wat hoog is. De voorzitter zegt van niet. Het voor stel wordt goegekeurd. Machtiging uitbetaling subsidie Burgerwacht. De heer V i s s e r, s.d., zegt niet voor de uit betaling te zullen stemmen. Spr. wijst er op, dat de commandant f 300 zal ontvangen. Spr. wil er niet op ingaan, maar zegt te meenen dat de voorstanders van deze instelling wel ver wachtten, dat de commandant dit uit liefde zou doen. Spr. vindt den post van f 750 voor verlichting en verwarming wat opgeschroefd. Verder vraagt spr. zich af of men een uit gave van f 1200 voor dit doel in dezen tijd ver antwoord acht. Men heeft kunnen lezen, dat t.b.c.-patienten op uitzending moeten wach ten, omdat er geen geld is. De voorzitter zegt den heer Visser te hebben laten gaan, doch merkt op, dat het subsidie reeds is toegekend. De heer VanWoensel, comm. p., zegt dat het hier gaat om een instituut, dat vijandig gezind is tegen de arbeiders. De heer ten Broeke, c.h., zegt, dat de f 300 uitgetrokken zijn voor het commando en dat omvat veel. Verder dat de f 750 voor ver lichting en verwarming beslist noodig zijn, daar zij de geheele school betreffen. Het voorstel wordt goedgekeurd met 7 stem men tegen, die der s.d. en den heer van Woen- sel. Vaststelling straatnamen. De heer Vermeulen a.r., vindt dat zeker elk lid het voorstel om den naam van burge meester Rambonnet aan een laan te geven, zal toejuichen. Echter zou spr. gaarne zien, dat voortaan het geven van straatnamen in besloten zitting wordt behandeld, opdat over personen niet in openbare vergadering behoeft te worden gedebatteerd. De heer Bosman v.d., vraagt of dit ook historische personen betreft. De heer Vermeulen zegt dat het niet om Rembrandt of andere historische personen gaat, doch wel om personen uit de gemeente. De- voorzitter geeft deze toezegging. De heer van Woensel, c.p., zegt het niet met den heer Vermeulen eens te zijn, daar hij den overleden burgemeester zag als een den arbeiders vijandig persoon. Wethouder Bosman, v.d., kwam hiertegen op. Ook de heer Maas, r.k. die zeide dat dit misschien voor een groep arbeiders zoo mag zijn, maar dat het grootste deel der arbeiders het zeker met het voorstel eens is. De voorgestelde straatnamen worden goed gekeurd. Heffing van diensten. De heer Visser s.d. en enkele andere leden maken bezwaar, om reeds bij een in komen van f 1000 een bijdrage in de kosten van ontsmetting te heffen. Wethouder N ij s s e n, r.k. wijst er op, dat de verordening zeer soepel zal worden toege past. Het voorstel wordt goedgekeurd. Tegen de soc. dem. fractie en de heer van Woensel; goedgekeurd worden de vaststelling van de vergoeding krachtens de Lager-Onderwijswet voor de bijzondere scholen over 1932 en de vaststelling van de voorschotten aan bijzon dere scholen over 1935. Een verzoek van het bestuur der P. Verineu- lenschool inzake aanschaffing van school borden wordt teruggenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en w. tot het aangaan van een overeenkomst met het R.K. gymnasium voor meisjes te Haar lem inzake toelating van leerlingen uit de ge meente Velsen. Verkoop van grond. Het voorstel tot verkoop van grond aan H. di0, pieterman te IJmuiden en J. Hartman te Bloemendaal wordt goedgekeurd, dat be wenende B. Boerrigter te Haarlem wordt aangehouden. Verder werd nog besloten aan A Kaspers te Santpoort te verkoopen 3620 M2. bouwterrein aan de Wijnoldy Daniëlslaan al daar voor f 16.500. Het voorstel tot overdracht van grond voor oen bouw der R.K. school te Santpoort wordt ëoedgekeiird. Het voorstel inzake grondverkoop aan net R.K. kerkbestuur aldaar wordt echter aangehouden. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en herziening van het Uitbreidingsplan. In exploitatie geven neutrale kleuterschool. net voorstel tot het in exploitatie geven van tp qneu.trale kleuterschool aan de Wüstelaan wik M°ort aan de Vereeniging Volksonder- wordt goedgekeurd, eveneens dat tark ln bruikleen afstaan van den inven- "Jf en de leermiddelen voor deze school aan fctnpemde vereeniging. Goedgekeurd worden: het aangaan van een grondruiling; de overeenkomst met de N.V. Autobusexploitatie Stormvogels inzake vervoer van schoolkinderen en het voorstel tot het ver leen en van vergunning tot het aanleggen van een weggedeelte te Velsen. Verhuur woning en verlaging huurprijs. B. en W. stellen voor de aangekochte wo ning Stephenstaat 6 te IJmuiden te verhuren voor f 5.75 per week. Goedgekeurd. Tegen de heer Homburg. Verder stellen B. en W. voor den huurprijs van de woning Stationsweg 69 te IJmuiden te verlagen tot f 5 per week. Goedgekeurd. Ingekomen stukken. De door B. en W. voorgestelde ingekomen stukken worden in hunne handen gesteld voor advies. Interpellatie-Visser. Aan de orde is een interpellatie van den heer Visser, S. D. De heer Visser heeft de volgende vraag gesteld: „Onder-geteekende, lid van den Raad, ver zoekt in de e. v. vergadering bij wijze van interpellatie, Burgemeester en Wethouders de volgende vraag te mogen stellen: Wat zijn de motieven welke B. en W. hebben geleid den Directeur van de instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon, op grond van zijn instructie, te verbieden, uitvoering te ge ven aan een besluit van de besturen dezer Instellingen tot het verstrekken van een ko- lentoeslag aan do door haar gesteunden?" Hierop is door B. en W. als volgt geant woord: „Het wil ons voorkomen, dat de motieven aan den heer Visser niet geheel en al onbe kend zijn. Wij stollen ons ten minste voor, dat de heer Visser als lid van het Bestuur van de Algemeen Burgerlijke Instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon kennis heeft geno men van de gevoerde briefwisseling. B. en W. geven dan de briefwisseling weer en eindigen aldus: Wij willen hieraan nog toevoegen, dat wij ons afvragen hoe het mogelijk is, dat, vrij wel aan het einde van het winterseizoen, op een moment, waarop niet gesproken kan wor den van groote koude, de instellingen van maatschappelijk hulpbetoon, zonder eenige beoordeeling van de al of niet noodzakelijk heid voor elk der ondersteunden, een alge- meenen brandstoffentoeslag willen uit- keeren. Daargelaten de wettelijke ontoelaatbaar heid daarvan, komt bij ons de vraag naar vo ren of de besturen niet weten, dat zij niet be voegd zijn uitgaven te doen voor doeleinden, waarvoor op de begrootingen geen gelden be schikbaar zijn gesteld." De heer Visser zeide dat z.i. de instellin gen van maatschappelijk hulpbetoon volko men bevoegd zijn een kolentoeslag te geven. Spr. wijst op den nood in vele gezinnen en zegt dat in andere plaatsen wel brandstoffen worden gegeven. Spr. zegt nieuwsgierig te zijn welk wettelijk bezwaar er is, om een kolen- toeslag te verstrekken. Voor de instellingen is het niet moeilijk deze beslissing te achter halen, omdat zij de uitkeering met 50 of 75 cent per week kunnen verhoogen waar aan B. en W. niets kunnen doen. Terecht wilde men dit niet, omdat een verhooging als regel blijvend is, terwijl een kolentoeslag al leen voor de wintermaanden geldt. Wethouder Bosman (V. D.), zegt, dat B en W. bezwaar hadden, omdat het besluit alle ondersteunden gold en de Armenwet? alleen spreekt van steun, waar zulks noodig is. Een betere weg is de uitkeering te verhoogen voor wie dit noodig hebben. Daartegen zullen B. en W. geen bezwaar maken. De heer Visser houdt een uitvoerig be toog over den toestand en zegt gaarne de meening der andere raadsleden te hoorei) De heer Sluiters, (C. H.) zegt, dat de menschen door de instellingen voor Maat schappelijk hulpbetoon schraal bedeeld wor den. Het aantal gesteunden wordt ook steeds grooter. Daarom werd besloten een kolen toeslag te geven en het lag niet in de bedoe ling hen, die het niet noodig hebben, dezen toeslag te geven. Spr. zegt dat het hem zeer tegenvalt, dat de leden der instellingen op deze wijze worden tegengewerkt. De heer Maas (R.K.) zegt ook te meenen, dat de uitkeeringen schriel zijn en vraagt of de kolentoeslag niet kan worden gegeven. De heer ten Broeke (C. H.) is er tegen, om den kolentoeslag te reglementeeren, maar wil den kolentoeslag geven, waar dit noodig is. Voor verschillende menschen wordt echter van andere zijde voor brandstoffen gezorgd De heer Homburg (A.R.) meent dat mem B. en W. geen verwijt kan maken. Wethouder Bosman, (V. D.) zegt dat het er B. en W. niet om te doen is, om de uitkee ringen der instellingen te knijpen. Spr. is er niet tegen om aan hen, die het noodig heb ben, een hoogere uitkeering te geven en is het niet den heer Maas eens, dat het eene gezin 50 en het andere 75 cent zal noodig hebben. Wanneer de instellingen niet kun nen rondkomen, zullen zij met een supple- toire begrooting moeten komen. De heer Visser (S. D.) zegt blijde te zijn. deze interpellatie te hebben gehouden, want de instellingen weten nu, waaraan ze zich hebben te houden. Wethouder N ij s s e n zegt dat dit niet in houdt, dat men nu.royaal kan zijn. Nog een interpellatie Aan de orde is nu de interpellatie Luik man. 1 De heer Luikman (S. D.) heeft de vol-1 geilde vragen gesteld: le. Is het B. en W. bekend dat door de ge- I meentepolitie den toegang tot, en het verblijf op den voor het openbaar verkeer bestemden weg, de Voorplaats te Santpoort is verboden aan de bij de staking bij de firm» "^uis en Duiker betrokken arbeiders? 2e. Zoo ja om welke reden en op grond waarvan is tot deze maatregel overgegaan? 3e. Is in de verkoopsvoorwaarden, welke gelden voor de aan de Voorplaats te Sant poort gelegen, aan de firma Pruis en Duiker verkochte gronden, een voorwaarde opgeno men, dat tenminste een in die voorwaarde gesteld percentage arbeiders uit de gemeente Velsen moet worden tewerk gesteld op de bouwwerken welke op dit bouwterrein tot stand komen? 4e. Zoo ja. willen B. en W. dan bevorderen dat aan deze voorwaarde de hand wordt gehouden?' Hierop antwoordden B. en W. als volgt: 1. Dit is ons bekend. 2. Het betreft hier een politie-aangelegen- heid, waaromtrent wij geen zeggingschap heb ben en geen inlichtingen kunnen verstrekken. 3. De gronden zijn verkocht aan den heer P. P. Pruijs of zijn nader te noemen meester of lastgever. Overigens kan de vraag beves tigend beantwoord worden. 4. Van deze voorwaarde wordt niet afge weken. De heer L u i k m a n zegt betreffende deze zaak een onderhoud gehad te hebben met den commissaris van politie, waarbij spr. voor 't eerst met den commissaris kennis maakte. Het viel spr. niet mee, hij vond het optreden van den commissaris niet sympathiek. Spr. heeft zich daarna tot den loco-burgemeester gewend en vraagt dézen alles aan te wenden, om den genomen maatregel op te heffen. Spr. zegt te meenen dat van de thans daar werkende arbeiders meer dan 50 pet. uit de gemeente Velsen komt. B. en W. mogen z.i hierin geen nar tij kiezen. De heer Sluiters (C.H.) zegt, dat dit het preludium is in deze zaak, er zal z.i. nog wel meer gebeuren. Spr. zegt dat er niets ge beurd is en dat de politie dezen maatregel heeft genomen, omdat er aan den weg wordt gewerkt. Spr. gelooft, dat de maatregel voor beide partijen het beste is. ..^Wai. het tweede punt betreft, meent spr. dat de ondernemer zich niet aan de voor waarden houdt. De heer Van Heyst, (neutr. p.) zegt niet te kunnen begrijpen, dat de bouwondernemer de vacantiebonnen niet wil betalen, doch spr. vindt het vervelend, dat de gemeente zich partij stelt in een conflict. Wethouder Bosman zegt dat onmiddel lijk na de staking er 4 arbeiders uit de ge meente werkten en 12 van elders. Thans zijn die cijfers 7 en 18. Als B. en W. nu de 50 pCt. handhaafden, zou de ondernemer arbei ders van elders moeten ontslaan, maar dan stellen B. en W. zich partij in het conflict en dat willen zij niet. De heer Lui km a n (s.d.) zegt niets dan lof te hebben voor het optreden der politie. Maar inzake de 50 pCt. der arbeiders moet de gemeente objectief zijn. En de ondernemer heeft de arbeiders uit de gemeente Velsen vóór het uitbreken van het conflict ontslagen. De gemeente heeft er voor te waken, dat hier niet een aantal vreemde arbeiders naar toe komt. De heer De Waal spreekt in denzelfden geest. De heer Vermeulen (a. r.) zegt dat naar aanleiding van het onderhoud met den rijksbemiddelaar zijn sympathie niet is aan den kant van den werknemer. Maar omdat wij in ons land alleen kennen arbeidsbemid deling en geen arbitrage, meent spr., dat de gemeente in het conflict onzijdig moet blij ven, temeer omdat de werkgever bereid is 50 pCt. arbeiders uit de gemeente te nemen. De heer Maas (r.k.) zegt, dat de onder nemer 8 dagen te voren een aantal arbeiders uit de gemeente heeft ontslagen, daardoor zijn een aantal menschen werkloos geworden. Wethouder Bosman, (v. d.) zegt dit te zullen onderzoeken. De heer L u i k m a n zegt te meenen, dat B. en W. zich wel in het conflict mengen, wanneer de -50 pCt. clausule niet gehandhaafd wordt. Spr. dient een motie in, waarin B. en W. worden uitgenoodigd deze clausule te handhaven. De heer Ten Broeke (e. h.) vraagt-wat de consequenties van dit voorstel zijn. De heer Veimeulen, (a.r.) acht het be zwaarlijk over deze motie te stemmen. Wan neer er een conflict is, mag de arbeidsbemid deling haar diensten niet verleenen. Spr. zou het staatsrechtelijk fout vinden, als B. en W. zich partij stelden, maar-het zou niet on mogelijk zijn, dat de werkgever de gemeente aansprak voor schade. Spr. meent, dat daar om deze motie eerst naar B. en W. moet om advies. Het zou z.i. heel wat beter zijn, als B. en W. hun invloed aanwendden om be middelend op te treden. De heer VanWoensel (c.p.) zeide tegen de motie te zijn, omdat spr. is tegen autarkie en hij er voor is, dat zelfs arbeiders uit China hier werk kunnen vinden. De heer Visser (s. d.) zegt voor het stand punt van den heer Vermeulen te voelen, om dat hij niet zou willen, dat de gemeente schade lijdt. Maar dit is te onderzoeken. De voorzitter zegt dat men de motie in handen van B. en W. kan stellen, die dan onmiddellijk advies zullen inwinnen. De heer Vermeulen (a.r.) zeide dat door de motie de invloed van B. en W. gebroken wordt. Spr. acht het veel beter, als de motie wordt ingetrokken en B. en W. het oordeel vragen van den rijksbemiddelaar Mr. De Vries, wat zij moeten doen. Diens advies zal B. en W. veel meer houvast geven. De voorzitter zegt dat B. en W. be reid zijn dit advies te vragen. Hierop wordt de motie ingetrokken. Rondvraag. De heer Visser (s. d.) stelt eenige vragen in verband met de steunverleening. Verder vraagt spr. of B. en W. een onderzoek willen instellen inzake het courantenbericht, dat het subsidie aan de Vereeniging voor t.b.c.-be strijding reeds uitgeput is. Tenslotte vraagt spr. waarom de schilderijen op de vergadering der Vredesgroep niet tentoongesteld mochten worden. De voorzitter antwoordde op de laatste vraag, dat vergunning gevraagd was voor een vergadering en niet voor een tentoonstel ling van schilderijen. De heer Stark vraagt een onderzoek in te stellen, welke persceelen nog niet aan de waterleiding zijn aangesloten. De voorzitter zegt er aandacht aan te zullen wijden. De heer Vermeulen (a. r.) zeide dat ambtenaren wel eens zelfstandig publicaties in bladen doen en vraagt of B. en W. dit weten. De voorzitter zegt dat dit reeds de Daarna wordt de vergadering gesloten, aandacht van B. en W. heeft. VOOR DE SCHOOLVOEDING. Van de opvoering der operette „als de kin deren slapen gaan" Dinsdagavond in het ge bouw „Concordia" te Velsen gegeven, is de bruto opbrengst f 215. Aangemoedigd door dit succes heeft men besloten Woensdag 13 Maart voor hetzelfde doel een uitvoering, te geven in het R. K. Vereenigingsgebouw in de Mahustraat. BAZAR BEWAARSCHOOL. Door de vereeniging voor Volksonderwijs wordt 28, 29 en 30 Maart een bazar gehou den in de Bewaarschool aan de Casembroot- straat. De opbrengst van deze bazar zal tot de instandhouding van genoemde school dienen. VELSER ZWEMVEREENIGING. De Velser Zwemvereeniging had een alge meene ledenvergadering in Kennemerhof be legd, welke goed bezocht was. De heer P. Borst opende in zijn kwaliteit van voorzitter de vergadering met een woord van welkom. Na voorlezing van notu len en ingekomen stukken waarbij een dank; schrijven van mevr. RambonnetSpeet voor de aangeboden bloemen bij de begrafenis van wijlen den burgemeester, was de verkie zing van een commissielid voor de Zwemin richting aan de orde. Deze vacature was ont staan door het bedanken van den heer S. Oudhuizen. Als candidaat werd de heer J. de Mayer voorgesteld, die ook als zoodanig de stemmen op zich vereenigde. Met a-lgemeene stemmen werd het bestuur machtiging ver leend tot het huren van den sluisput voor den tijd van twee jaar. Een belangrijk agendapunt was de aanvul lende contrifoutieregeling. Voorgesteld werd nieuwe leden, die na 1 Augustus van het loo pend vereenigingsjaar toetreden, de halve, zij die na 1 November toetreden een vierde der contributie te laten betalen. Ook worden nog de agenda's voor de ver gaderingen van den kring Haarlem en van den kring Haarlem en van den K.N.Z.B. be sproken. Men besloot binnen afzienbaren tijd een tocht naar de Loosdrechtsche plassen te ma ken; ook zou men op 24 Maart a.s. te twaalf uur een excursie houden naar het Sportfond- se nbad te Haarlem; de geheele inrichting zal te bezichtigen zijn en er zal tevens gelegen heid zijn een uurtje te zwemmen. Daarna rondvraag en sluiting. IJMUIDEN Tragisch ongeluk aan het strand. Enthousiast beoefenaar der zwemsport verdronken. Het landhuis van Venizelos te Kanea op Kreta, dat door bommen v?- - regeeringsyliegtuigen ernstig beschadigd werd. De beheerder van het kampeerterrein, de aan alle strandbezoekers welbekende heer G. Jochems Sr., een enthousiast bader, liet zich ook 's winters niet weerhouden een dage- lïjkseh zwemtochtj e in het zilte Noordzeenat te ondernemen. lederen middag tusschen 1 en 2 uur was hij present en hield de eer van het Zuider- strand op. Ook gisteren had hij zich ten Zui den van de pier te water begeven en was naar de basaltblokken ter hoogte van het z.g. peilhuisje gezwommen. Op den terugweg heeft hij vermoedelijk niet tegen den sterken vloed kunnen op- zwemmen of kramp gekregen, zoodat plotse ling. visschers op de Zuidpier zagen, dat de heer Jochems in de golven verdween, oan niet meer boven te komen Pogingen tot redding faalden helaas! De heer Jochems, die de vraagbaak voor alle kampeerders en strandbezoekers was, bereikte den leeftijd van 52 Jaar. R.-K. CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD. In de vergadering der R.-K. Klesvereenl- ging IJmuiden-Oost werd de volgende can- didatenlijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen samengesteld: 1. C. P. J. Maas; 2 J. P. Nijssen; 3 J. Zwanenburg; 4 S. P. J. Stevens; 5 J. v. Geelen; 6 W, A. Sanders: 7 P. van Zutphen; 8 G. Brakenhof f. De candi- daten J. Heeremans en H. H. Meijer zijn af gevallen. In plaats der eventueel aftredende be stuursleden, die candidaat gesteld zijn, de heeren J. A. Geelen en Sanders, werden door de vergadering de heeren L. van Noort en J. Beemster aangewezen. IJ. F. C.-NIEUWS. Uitslag van Zaterdag 2 Maart IJ.F.C. S.I.Z.O. 2—2. Voor a.s. Zaterdag is de wedstrijd IJ.F.C.-— Zeevogels vastgesteld. Deze plaatselijke ont moeting wordt op het Stormvogels terrein' gespeeld. IJ.F.C. zal trachten revanche te nemen voor'de op het Zee vogels terrein geleden 42 nederlaag. Maar Zeevogels zal trachten haar kleine leans op het kampioenschap te behou den. De wedstrijd begint om 3 uur. De opstelling van IJ.F.C. is als volgt: F. Baak, H. Dijkhuizen, J. v. d. Steen, H. v. Strien. J. Jochems. A. van Dongen. P. de Boer, J. Borst, H. Zwanenburg. J. Smit, B. Meyboom. 38-JARIG BESTAAN DER CHR. MEISJES- VEREENIGING. De Christelijke Meisjesvereeniging „Onze Hulp is in den Naam des Heeren" vierde haar 38-jarig bestaan m^ een jaarfeest in het Vereenigingsgebouw aan de Kalverstraat Door de secretaresse en de penningmeeste- resse werden de jaarverslagen uitgebracht. De verschillende afdeelingen der vereeniging hadden alle voor deze gelegenheid iets aar digs ingestudeerd. De jongeren voerden „De gouden Harp" uit. de groote vereeniging ..De Wereldbond", terwijl de jeugdclub groote bijval oogstte met haar nummer „Arabische gymnastiek". ZONNESTRAAL-AVOND. In het R.-K. Vereenigingsgebouw heeft de pro pagan da -f il m ver to oni ng plaats gehad ten bate van het „ZonnestraaV'-herstellingsoord. De opkomst voor dezen avond was zoo groot, dat bijtijds de deuren van het gebouw moest worden gesloten, omdat voor velen geen plaats meer was. De avond werd ge opend door den heer P. Helder, die tevens de aandacht vestigde op de loterij, welke georganiseerd wordt ten bate van „Zonne straal". Na vertooning van een komisch een-acter- tje werd de bekende Zonnestraal-film ge draaid. In deze rolprent werden duidelijk de gevaren der T.B.C.-besmetting weergegeven. Men zag de verzorging en den arbeid da* patiënten op „Zonnesfcraal"-herstelllngsooro-. In de pauze werd een opwekkend woord ge sproken door den propagandist, den heer Meeuwsen uit Amsterdam, die er speciaal de aandacht op vestigde, dat op Zonnestraal plaats is (voor zoover de financiën dit toe laten) voor patiënten van iedere richting. „Zonnestraal", dat noch van rü'k, noch provincie of gemeente eenigerlei subsidie ge niet, moet uit eigen middelen voorzièn Een dezer middelen was de te houden loterij, welke spr. bij het publiek aanbeval. Na de pauze werd een meer amu=ant film programma vertoond, zoodat het geheel als een wel geslaagden propaganda-avond be- -houwd mag worden, I

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1