DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN:' Schip verm. aankomst Laatste bericht Alkmaar Arendskerk Algenib Amstelland Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Amstelkerk Ajax (Ned.) Baarn Bodegraven Britsum Bennekom Belmoira Barneveld British Industry Bloemfontein Costa Ric Eemland Eurymedon Freiburg Gaasterkerk Gryfevale Ganymedes Gaasterland Gera Heemskerk Hazelwood Helder Jagersfontein Joh. v. Oldenbarnevelt Menes Myrmidon Michalis Medon Mamura Montferland Mars (Ned.) Meerkerk Maasland Merope (Ned.) Nijkerk Nestlea Nadja Okeania Orestes Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Pluto (Ned.) Reggestroom Rendsburg Recina Svetl Vlaho Simaloer Stella (Ned.) Salawati Saturnus Sumetta Simon Bolivar Sesostris Thistlebrae Thirlby Tiberius Triton (Ned.) Telamon 'Ned.) Theseus (Ned.) Uckermark Ufa Venus (Ned.) Van Rensselaer Waterland (Ned.) Buenos Aires Chill Japan Santa Fé Buenos Aires West Indië Midd. Zee West Afrika Danzig Chill Chili La Plata Chili Liverpool Chili Aabadan Z. Afrika Hamburg Buenos Aires Batavia Ned. Indië Japan La Plata Midd. Zee Buenos Aires Ned. Indië Beira Santa Fp West Afrika Zuid-Afrika Batavia Ned. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Curacao Buenos Aires Tarragona Japan Hamburg Bordeaux Zuid-Afrika West Afrika Brevik (v. IJm.) Buenos Aires Bourgas Batavia Batavia. Mexico Batavia Batavia Batavia Gothenburg West Afrika Ned. Indië Santa Fé Buenos Aires Ned. Indië Alexandrië Batavia Alexandrië Curacao West Indië Mexico Rosario Rosario Hamburg Valencia Alexandrië Stettin Ned. Indië Moermansk Napels West Indië 11 Maart 7 April 5 April 19 Maart 26 April 19 April 13 Maart 23 Maart 20 Maart 11 April 5 April 13 Maart 29 Maart 9 Maart 24 Maart 5 Maart 26 Maart 13 Maart 10 Maart 12 Maart in Maart 9 Maart 15 Maart 19 April 14 April 10 Maart 2 Maart 23 Anril 21 Maart 9 Maart 7 Maart 7 Maart '18 Maart 5 April 10 Maart 12 Maart 18 Maart 9 Maart 7 Maart te Antwerpen. 6 Maart van Gibraltar. 4 Maart van Las Palmas. in lading. 23 Febr. van Pto Barrios. 6 Maart van Catania. 5 Maart, van Akoradi. in lading. 6 Maart van Liverpool. 27 Febr. van Colon. 3 Maart vertrokken. 1 Maart v. San Antonio. 6 Maart te Londen. 4 Maart van Antofagasta. 26 Febr. vertrokken. 7 Maart van Beira. vertrekt 16 Maart. 24 Febr. van Victoria, in lading. 5 Maart van Macassar. 3 Maart van Perim. 3 Maart van Madeira. 6 Maart van Izmir. 3 Maart van Fern. Noronha 2 Maart van Padang. 6 Maart te Pt. Elisabeth. 2 Maart vertrokken. 27 Febr. van Takoradi. 7 Maart van Carthagena. 6 Maart van Duinkerken. 4 Maart van Perim. VRIJDAG 8 MAART 1935 ingevoerd voor de ambtenaren en de be ambten. Een dergelijk voorstel is ook aan de leden van de andere betrokken organisaties voorgelegd. Bovengenoemd voorstel werd aangenomen. INSCHRIJVING IJMUIDENSCHE FIRMA. De aannemingmpij. N.V. IJmuiden—Leeu warden schreef in voor het bouwen van 142 perceelen en bijbehoorende werken in twee blokken totaal 145 woningen in het tuindorp Oostsaan te Amsterdam voor f 396.994. De hoogste inschrijving was f 522.000; de laagste f 341.667. De gunning werd voorloo- pig aangehouden. PERSONALIA. Bij het examen van de vereeniging „Mode vakscholen in Nederland" te den Haag slaagde alsnog Mej. Th. Böttger te IJmuiden, leerlinge van de Modevakschool J. v. Doom te Heem stede. VELSEN 3 Maart te Barcelona. 1 Maart van Penang. 25 Febr. van St. Vincent. 4 Maart van Perim. 15 Febr. vertrokken. 4 Maart van Rio Janeiro. 5 Maart van Gibraltar. 4 Maart van Kobé. vertr. 9 Maart. 8 Maart vertrokken. 2 Maart van Mombassa. 4 Maart van Gibraltar. 6 Maart vertrokken. 21 Febr. vertrokken. 6 Maart te Constantza. 3 Maart van Port Said. 5 Maart van Napels. 2 Maart van Barbados, in lading. 5 Maart van Singapore, in lading. in lading. 6 Maart van Havre. !2 Febr. te Batavia. 1 Maart vertrokken. 4 Maart van Las Palmas. 6 Maart te Marseille. 6 Maart te Rotterdam. 24 Febr. van Belawan 3 Maart van Beyrouth, in lading. 5 Maart van Barbados. 5 Maart van Pto Barrios. 5 Maart van Las Palmas. 2 Maart vertrokken, vertrekt 9 Maart. 6 Maart van Gibraltar. 7 Maart te Haifa, in lading. 6 Maart van Port-Said. 25 Febr. vertrokken. 5 Maart van Burriana. 4 Maart van Paramaribo. in lading. Papierfabriek VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Foldafoss Noorsch Be ra IJMUIDEN Visgcherijnieuws in een notedop. Naar het dok. De Azimuth is naar het dok in Amsterdam gebracht om van een nieuwe schroef voorzien te worden. Repareer en: Ook de Eemmond is naar Am sterdam gebracht ter reparatie. Verkocht. De Alcmaria, welke naar Enge land verkocht is, is onder stoom gebracht en gisterenavond naar de Engelsche haven Fleet wood vertrokken. Slecht weer ontmoet. De Corrie heeft ook deze reis weer met buitengewoon slecht weer te kampen gehad. Vrijwel alle netten, lijnen en borden werden vernield. Het schip, dat 13 etmalen op zee is geweest, was heden met 75 manden visch aan den afslag. Dokken en repareer en. De Liesbeth Betty is in het dok opgenomen voor het doen verrich ten van reparaties aan schroefas en aan het onderschip. VOORSTELLING VAN OP HOOP VAN ZEGEN VOOR DEN IJ.B.B. In samenwerking met de verschillende orga nisaties werd de IJ.B.B. in staat gesteld voor zijn leden met hun dames een tweetal gratis voorstellingen van het filmwerk Op Hoop van Zegen, naar het gelijknamig tooneelspel van Herman Heijermans, aan te bieden. 's Middags en ook 's avonds was Thalia dan ook tot den nok gevuld met belangstellenden. NEDERL. PROTESTANTENBOND. De afdeeling IJmuiden van den Nederland- schen Protestanten Bond hield voor een klein, doch aandachtig gehoor een wijdings avond. die door den voorzitter, den heer W. J. Fournier, geopend werd. Spr. betreurde het, dat zoo weinigen aan den bestuursop- roep gehoor gegeven hadden om deze laat- ste bijeenkomst in dit winterseizoen bij te wonen. Na gemeenschappelijk zingen van het Bondslied, sprak Ds. F. F. Milatz over Het Eeuwig Licht. In tijden van crisiszorgen rijst bij velen de vraag: is er een eeuwig Licht? Het is als met de zee. Eb en vloed wisselen elkaar af, zoowel in de maatschappij als in het leven. Velen wanhopen In dezen droeven tijd aan het bestaan van het Eeuwig Licht en gaan zoeken naar nieuwere vormen. Toch zullen zij weer terugkeeren tot de uitgangswaar heid: men moet echter de eigenschap be zitten dit natuurlijk Licht te kunnen zien en begrijpen. Wij zien slechts een gedeelte der Eeuwige Dingen: al is dit slechts een af schaduwing, toch moeten we er naar grij pen omdat het ons sterken kan op den le vensweg. Wanneer wij de toestanden op aarde zien. het geweld, de oorlog, de haat en de afgunst vragen wij ons wel eens angstig af of er werkelijk een Licht, dat schijnt in de duis ternis, bestaat. Toch is het er; en het doet ons de scheiding tusschen goed en kwaad des te scherper zien. Er zijn velen, die deze scheiding niet wil len zien; die doen of er geen Licht is. Toch schijnt de zon; zü heeft den tijd. Zoo ook de kerk ;ook zij heeft den tijd. In onzen tijd breken nieuwe vormen, nieu we stroomingen zich baan. Laat ons trach ten, ondanks ontmoedigingen, die ons in ons leven zoo dikwijls treffen een zegen te zijn voor anderen en zoo ook voor ons zelf. Er is immers een Eeuwig Licht! De krasse heer Visman, de bijna 80-jarige, droeg een dramatisch gedicht „De oude zee man Arnold" voor. Een kranige prestatie, als men bedenkt, dat hij het uit meer dan 40 coupletten bestaande werk geheel uit het hoofd opzegde. De heer S. Smits, in dezen kring een wel bekend declamator, oogstte ook nu weer veel instemming met zijn met zorg-gekozen re pertoire. De heer Smits bezit dan ook wel de gave van het woord. Na gemeenschappelijk zingen werd deze wijdingsavond op de gebruikelijke wijze ge sloten. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 8 MAART. Tarbot per K.G. f 1,30—f 0.90 Tongen per K.G. f 1,20—f 0,75 Groote schol per 50 K.G. f 11 Middelschol per 50 K.G. f 15 Zetschol per 50 K.G. f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 15f 4,70 Bot per 50 K.G. f 3 Schar per 50 K.G. f 10—f 1,70 Tongschar per 50 K.G. f 30f 26 Kleine poon per 50 K.G. f 5.60—f 4.30 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 27 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 25f 10 Kabeljauw per 125 K.G. f50—f23 Groote gullen per 50 K.G. f 13 Wijting per 50 K.G. f5—f4,50 Heilbot per K.G. f0,75—f0,60 Leng per stuk f 3f 1,10 Koolvisch per stuk f 0,65 BESOMMINGEN. Trawlers: Corrie IJm. 21 75 manden f 1150. Ita IJm. 22 60 manden f 1710. Logger: Sch 133 f 630. DE LOONSVERI.AGTNG BIJ DE HOOG OVENS. Donderdagavond vond een gecombineerde ledenvergadering plaats van de afd. IJmui den en Beverwijk van den Alg. Nederland- schen Metaalbewerkersbond met de leden, die werkzaam zijn bij het hoogovenbedrijf ter bespreking van de door de directie aan gekondigde loonsverlaging. Van de zijde van het bestuur werd voorge steld geen verdere loonsverlaging te aan vaarden dan die, welke is of nog zal worden BIOSCOOP DE PONT. „Een vrije avond" en „Die kal te Mamsell". In het eerste hoofdnummer „De vrije avond van El Brendel", worden de hoofdrollen door El Brendel en Walter Catlett vervuld, de vrou welijke door Barbara Weeks; regie van Mal colm St. Clair. Knute Olsen, de portier van een duur flat gebouw, heeft geen minuut voor zichzelf. Ook op zijn vrije avonden, wanneer hij zijn uni form verwisselt voor een gewoon pak, en hij juist bezig is, onder veel gepruttel een schoo- ne boord aan te doen, rinkelen de bellen van de bewoners, die van zijn diensten gebruik wenschen te maken. In een der flats woont Mrs. Van Allen, die druk bezig is, alles in orde te brengen voor het huwelijk van haar dochter Jane met den schatrijken, doch ontoerekenbaren Robert Brewster, dat den volgenden dag zal plaats vinden. Jane is echter diep ongelukkig, daar zij van Harry Smith, een berooid doch zeer kun dig architect houdt. De toestand gaat er niet op vooruit, wanneer Brewster, eenigszins stot terend en wankel op zijn beenen, ten tooneele verschijnt. Aan Olsen wordt opgedragen, hem in een taxi te zetten, doch eenmaal buiten, komt Brewster hiertegen in opstand. Hij steekt zijn arm door dien van Olsen en terwijl hij hem als een oud vriend behandelt, troont hij den tegenstribbelenden portier mede naar een drinkgelegenheid. Brewster is nu net dronken genoeg, om zijn diensten aan te bieden aan een verdrietig uitziend meisje, dat haar ge liefde probeert te redden uit de handen van 'n beruchte misdadigersbende. Op dit moment komt de bandiet binnen en deze. denkende, dat Brewster de man is, dien hij zoekt, eischt van hem, dat hij met het meisje zal trouwen of neergeschoten wordt Terwijl de bruid en haar gasten tever geefs wachten op de komst van Brewster, verschijnt de bende vermomd als politie agenten, en berooft hen van hun sieraden. Op handige wijze weet Olsen echter de plan nen der dieven te verijdelen en wordt hij tot belooning van zijn vindingrijkheid tot directeur van het flatgebouw verheven. Het tweede hoofdnummer „Die kalte Mam sell" is niet van humor ontbloot; de rollen worden vervuld door Lucie Englisch, Jacob Tiedteke en Kurt Vespermann. De firma Knoll Bangmann in speelgoe deren was 25 jaar geleden begonnen met springende muizen op de markt. Vandaag den dag hebben zij, ten eerste elk een zeer cor pulente vrouw, ten tweede 900 man aan het werk, ten derde samen een zoon en een dochter en ten vierde altijd ruzie met elkaar Dat neemt echter niet weg, dat het voort bestaan der firma verzekerd moet worden door het huwelijk tusschen Harry Knoll en Else Bangmann. 25 jaren zijn zij nu samen en een jubi- leumsfuif is onvermijdelijk. Alles viert feest. Voor de bediening zorgt Lucie uit de cantine. Lucie, de vraagbaak voor iedereen, Lucie de eerste hulp bij ongelukken. Lucie de schrijf ster van minnebrieven; het is Lucie hier, Lucie daar, Lucie overal. Tijdens het feest maakt Else zich uit de voeten om een par tijtje te schermen met haar, leeraar. Harry begeeft zich naar de cantine onder het per soneel, waar niemand hem kent, omdat hij de firma steeds in het buitenland vertegen woordigt. Een botsing met Lucie uit de can tine brengt Harry in letterlijke en figuurlijke zin nader tot het lieftallige meisje voor alles. Als Harry Schmidt, vertegenwoordiger der firma voor Engeland, stelt de jonge Knoll zich voor en als Harry Schmidt gaat Lucie van hem houden. De rest laat zich raden avond. Hij stelde het nut van zulk een avond voor ouders en school in het licht, waarbij ook gewezen werd op de beteekenis van een gods dienstige opvoeding. Vervolgens hield de heer P. van Tuinen, hoofd der school, een inleiding over het on derwerp: „De waarde van het leervak: ,.Bij- belsche Geschiedenis". Hij wees op de betee kenis van den Bijbel bij het onderwijs en gaf als zijn meening te kennen, dat het leervak Bijbelsche geschiedenis gerekend dient te wor den onder de voornaamste vakken. In de pauze had een bespreking plaats tus schen de ouders en het onderwijzend perso neel over de vorderingen en het gedrag der kinderen. Ds. IJzerman bracht dank aan den heer Van Tuinen om zijn leerzame rede. SANTPOORT Het telefoonverkeer met Haarlem. Slechts een kleine concessie tegenover klagers. FEESTAVOND DER VELSENSCHE H. B. S.- VEREENIGING Donderdagavond werd in Hotel „De Prins" een feestavond gehouden van de Velsensche H. B. S.-vereeniging. Voor dezen avond had het bestuur een zeer aantrekkelijk programma samengesteld, waar aan medewerking werd verleend door het en semble Louis Noiret en de accordeonisten Kuulman. De entre-act-dansmuziek werd ver zorgd door de Blue Rhythm Breakers. Na een kort openingswoord van den heer Rontmans, speelden de accordeonisten een drietal mooie nummers, waarmede zij veel succes oogstten. De stemming kwam er in toen het ensemble Noiret humoristische samenzan- gen ten beste gaf. Daarna volgde het komi sche eenbedrijfsspel „Ik zoek een schat voor mij alleen", gespeeld door Polly en Louis Noiret. Het tooneelstukje bracht uitbundige vreugde in de zaal te weeg. Willem Swaap bracht een tweetal vioolsoli ten gehoore en Louis Nonet zong zijn mooie liedjes aan den vleugel. Ook in het tweede gedeelte van het pro gramma kwamen alle medewerkenden nog maals voor het voetlicht. Het succes was zeer groot en het auditorium bleek zich uitmun tend te amuseeren. Het programma werd be sloten met de schets „Goeden nacht. Tot Mor gen!" gespeeld door het geheele ensemble. Een gezellig bal hield de H. B. S -ers en de oud-leerlingen nog tot diep in den nacht bijeen. HEEMSKERK OUDERAVOND. In het Ned. Hervormd Vereenïgingsgebouw te Heemskerk had een ouderavond plaats van de Christelijke school. Ds. IJzerman opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze; hij sprak er zijn tevredenheid over uit, dat zoo vele ouders waren opgekomen, wel een teeken, dat er belangstelling is voor een dergelijken Wij deelden onlangs mede, dat het in de bedoeling van P.T.T. lag voor Santpoort een eigen telefooncentrale te stichten, wat tot gevolg zou hebben, dat gesprekken met Haar lem niet langer 2 1/2 ct. per gesprek zouden kosten, doch 6 cent en bovendien nog aan een tijdbeperking van 3 minuten zouden gebon den zijn. We wezen er toen op, dat een en ander onder de meeste Santpoortsche tele- foonbezitters groote ontevredenheid had ver wekt en deelden mede, dat „Santpoort's Bloei" na een gehouden protest-vergadering zich tot de ministers van Binnenlandsche Zaken en Economische Zaken, alsmede tot de hoofd leiding van P.T.T. had gewend Thans vernemen we, dat bij genoemd be stuur bericht is ingekomen, dat van ge noemden maatregel, als zijnde een onder deel van een groot plan, niet kan worden af geweken. Alleen zal in overweging genomen worden het locale net- Santpoort wat in de richting Bloemendaal uit te breiden. TURNDEMON STR ATIE ARBEIDERSSPORTBOND. In ons verslag over deze demonstratie te Santpoort is een zinstorende fout geslopen. De prestaties van de dames aan de brug be sprekende, stond er: „Ook dit gelid telde goede krachten, doch het geheel stond niet op een hoog peil". Dit moet zijn: „Ook dit gelid telde goede krachten, doch het geheel stond niet op zoo'n hoog peil als het werk van de dames- afdeeling, welke het vorig jaar haar mede werking verleende". DE WERELDSTAD PARIJS. De heer H. C. Verkruysen hield Donderdag avond in De Toorts een causerie over de wereldstad Parijs. Na eerst er op gewezen te hebben, dat het punt, waar nu Parijs ligt, a.h.w. voorbeschikt was om eenmaal een groote stad te zien ver rijzen in de Seine liggen daar ter plaatse een paar eilandjes, die het verbindingsvraag- stuk vergemakkelijkten liet de heer Ver kruysen aan de hand van mooie lantaarn plaatjes, die deelen van Parijs zien welke men bij een bezoek aan de Lichtstad zeker moest bezichtigen. o.a. den Eifeltoren, de Notre Dame, 't Palais de Justice, enkele groote theaters, Place de la Concorde, Palais de Louvre, de Madeleine kerk, de Hallen wijk, enz. Verder gunde de heer Verkruysen den aan wezigen een kijkje in de groote parken van Parijs. Een moeilijker vraagstuk noemde de inleider dat van het verkeer. In Parijs zijn 128 tram- en 85 buslijnen. Vooral de Metropolitain, kort weg genoemd de Métro, vervoert op zijn on. dergrondsche lijnen, die soms echter wel eens boven den beganen grond rijden, duizenden oassagiers. Veel van wat de heer Verkruysen aan de hand van genoemde plaatjes verteld had, werd later nog meer verduidelijkt door den film. 't Was een leerzame avond, die ongetwij feld bij menigeen den lust zal hebben doen ontstaan de ..Ville Lumière eens met eigen oogen te aanschouwen. BEVERWIJK LEERLINGEN AVOND DUINWIJCK-SCHOOL In het Vereenigingsgebouw aan de Verleng de Groenelaan hebben de leerlingen en oud leerlingen van de Duinwijckschool in een fees telijke bijeenkomst de onderlinge vriend schapsbanden nog weer eens versterkt. Ds. Joh. IJzerman, predikant te Heemskerk, opende den avond met gebed en stelde daarna de leerlingen in de gelegenheid, hun pro gramma af te werken. Na de kluchtige samenspraak „Zoo groen als gras" van twee meisjes speelde Hanny Evers (viool) en Toos Honig (piano) op ver dienstelijke wijze het duet van Boccherini. Daarna volgde een causerie met lichtbeelden over Venetië door het hoofd van de school, den heer R. de Vries. Na de pauze voerden de leerlingen het tooneelstukje „Een huis met commensaals" op, waarmede zij het Jeugdig gehoor eenige vroolijke oogenblikken be zorgden. Ds. IJzerman sloot den welgeslaagden avond met gebed. STILLE OMGANG NAAR AMSTERDAM. In een feestelijke bijeenkomst heeft de plaatselijke afdeeling van het Gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam in het K. S. A.-gebouw haar 20-jarig bestaan ge vierd. De voorzitter, de heer C. G. van Baar, ver welkomde in zijn openingswoord in het bij zonder burgemeester H. J. J. Scholtens, pas toor Looyaard, den oprichter van de afdeeling en de besturen van de zusterafdeelingen uit den omtrek. Het programma werd geopend door leden van de Graal, die een Driekoningenspel uit voerden. Vervolgens zong het Dubbel Mannen- kwartet, onder leiding van den heer Lou Ter voort, eenige mooie liederen, waarna Pater Duynstee O. E. A. de feestrede uitsprak. Deze rede was geheel gewijd aan de vereering van het sacrament van Mirakel te Amsterdam, waaraan jaarlijks duizenden mannen in een nachtelijken, zwijgenden omgang deelnemen. De voorzitter van de afd. Alkmaar en de voorzitter van het Hoofdbestuur kregen ver volgens gelegenheid, om de feestvierende af deeling te complimenteeren. Nadat de voorzitter der afd. had medege deeld, dat de nachtelijke bedevaart dit jaar van 16 op 17 Maart zal worden gehouden en dat ongeveer 500 personen per extra-trein uil Beverwijk naar Amsterdam zullen gaan,, sprak de heer J. M. Lucassen, de geestelijke avonds. adviseur der afdeeling, een in hij de aanwezigen aanspoorden?' den van het Gezelschap van den VtS?5*® gang te zijn en te blijven. 0^. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERL^ Zondag a.s. zullen weer versrh^ van de plaatselijke Krachtsport v Hn D. O. K. deelnemen aan de wedl&'&e de kampioenschappen van NedSSSP61* oa IJmuiden-Oost zullen worden trehm?' fa Van D. O.K. komen in deze worstelen midden-B-gewicht- H n n^' A. van Zanten. Midden-C-gewióv?11111 «H J Groot en C. Weeland. Gewichtheffen F' gewicht: j. Bakker, g. Rooymans o >C.1U Vianen. Zwaar gewicht: C. Weeland De wedstrijden beginnen om 1 uur. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB De Beverwijksche Damclub Wft n dagavond haar competltieweStaij 3fa Haarlem n met 119 gewonnen 754.6 756.1 n-M. t, a-M. tt meldt: Hoogste barometerstand Karlsbad. Laagste barometerstand Jan May en. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostelijken t,. Ooostdijken wind. Helder tot halt bX Weinig of geen sneeuw. Lichte tot m vorst des nachts. Overdag temperatuur 1 vriespunt. üm Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 778 m.M. f, OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHTJ1» Kanaalstraat 83, Tel. 5460 IJmuid™ HOOG WATER TE IJMÜ1DEN Zaterdag v.m. 5.54 uur; n.m. 6.15 uur Zondag v.m. 6.39 uur; n.m. 701 uur Maandag v.m. 7.24 uur; n.m. 7.51 uur Prov. Statenverkiezing. De N. S. B.-candidaten. De N.S.B. candidaten voor de a.s. Staten verkiezing in de provincie Noord-Holland zijn: 1 G. F. Vlekke, Haarlem; 2 KI. van Slooten, IJmuiden; 3 J. Saai, Barsingerhom; 4 mr. W. de Rijke, Haarlem; 5 J. F. Stahle, Amster dam; 6 G. W. J. de Bruin, Hilversum; 7 J. H. L. de Bruin, Nieuwer-Amstel; 8 J. Ph. van Kampen, Amsterdam; 9 A. B. van der Esch, Naarden; 10 I. Pruissen, Haarlemmermeer; 11 K. Wilhelmus, Amstelveen; 12. mr. L, E. van Leeuwen Boomkamp, Amsterdam; 13 mr. N. J. van Leeuwen, Alkmaar; 14 J. Prins Ezn., IJmuiden; 15 W. J. G. Paardekooper, Amsterdam; 16 T. H. Buitenhuis, Hilversum; 17 B. A. F. H. van Tol, Amsterdam; 18 J. Boon, Velsen; 19 W. I. D. Sloos, Haarlemen 20 Tj. van dei' Weide, Overveen. Minister van Waterstaat. Jhr. Ir. Van Lidth de Jeude benoemd. De Staatscourant van hedenavond zal het K.B. bevatten, waarbij met ingang van 15 Maart 1935 ten eerste de minister van staat, minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers dr. H. Colijn eervol wordt ontheven van het beheer ad interim van het departement van waterstaat met dankbetui ging van de door hem in dezen den lande be wezen diensten; ten tweede tot minister van waterstaat wordt benoemd jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, lid van de Provinciale Staten van Utrecht. BISSCHOP BARES TERAARDEBESTELD. BERLIJN, 7 Maart (Reuter). Hedenochtend is onder groote belangstel ling van geestelijke en wereldlijke autoritei ten het stoffelijk overschot van den overleden bisschop van Berlijn Dr. Bares ter aarde be steld. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 8 MAART Bioscoop de Pont: „Een vrije avond" en Die kalte Mamsell". ZATERDAG 9 MAART Bioscoop de Pont: „Een vrije avond' en ,Die kalte Mamsell". Wapen van Velsen: Jongeren Vredes Actie. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 8 MAART Stadsschouwburg: Haarlemsch Muziek In stituut, 15e leerlingen-uitvoering. 7.30 uur. Gem. Concertzaal: H. O. V. concert. Sous Ria Schmitzgohr, viool. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Polen bloed Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe w- comedians. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de Fouw met Jack Oakie, Kitty Carlisle en Duk lington's orkest. In het bijprogramma w j Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige Dfegevi ten" (Sadie Mackie) met Joan Craw:forau loopende voorstelling van 7 tot 11-30 urn. Cinema Palace: „Liliom" met Charles b Madeleine Ozeray. Op het tooneei Pruis. 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 9 MAART Stadsschouwburg: Liefdes Manoeuvres. 815 middags en dei uur Bioscoopvoorstellingen

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6