£-EN /MAN Im VB KNSL. BURGERLIJKE STAND Terroristische concurrentie- practijken. Strijd in de verzekerings wereld. Vier Rotterdammers in arrest. De Rotterdamsche Centrale Recherche heeft dezer dagen de hand gelegd op een hende van vier personen waarvan de aan voerder was een zekere M. B., die te Rotter dam geruimen tijd leider is geweest van een politieke partij van kleine middenstanders. Deze B. deed in assuranties en stelde zich ten doel concurrenten van hem het leven zoo onplezierig mogeliik te maken waarbij hij trachtte hen op allerlei oneerlijke manieren in hun werk te benadeelen. Daarbij ontzag hij zich niet zijn handlangers op zijn concur renten los te laten en op deze een soort ter reur uit te oefenen. Eenige weken geleden is het optreden van deze bende aan het licht gekomen. Er vertoefde toen aan den Linker Maas oever te Rotterdam de heer J. M. van den B uit Den Haag. die hoofdinspecteur is bij een levensverzekeringsmij. Deze heer van den B. zou bij een bewoner aan den Linker Maas oever een post afsluiten. Tijdens dit onder houd vertelde de cliënt den heer van den B., dat hij vernomen had dat een tijd tevoren eenige Rotterdammers in Den Haag een ze keren van den B hadden mishandeld en hem peper in het gelaat hadden gestrooid. De heer van den B. kon toen aan zijn cliënt meedeelen dat hij dit slachtoffer was ge weest, waarna de cliënt hem nog eenige waardevolle bijzonderheden over deze peper - strooierij, welke in October jl. had plaats ge had, kon mededeel en. In October had de heer van den B.. na het gebeurde, aangifte van het geval bij de Haag sche politie gedaan, doch daar men niet wist wie de bedrijvers van deze laffe daad ge weest waren, kwam van het onderzoek door de politie niet veel terecht. Thans brachten de mededeelingen van den cliënt aan den Linker Maasoever onverwacht meer licht in deze oude zaak. De Rotterdamsche politie ■werd er bij gehaald. Deze arresteerde den 42-jarigen M. B.. een 24-jarigen kolenwerker. een 23-jarigen schoenmaker en een 29-jarigen electricien. Deze heeren werden verhoord. Er kwamen toen een aantal feiten aan het licht. In Juni van het vorig jaar werd door de bende een plaatselijken agent van de groot- Noord-Hollandsche Levensverzekeringsmij. te Vlaardingen in een nacht van zijn flets getrokken op een eenzame plaats en half bewusteloos geslagen. Dit werd door de handlangers van B. gedaan, die daarvoor feen belooning ontvingen. Het slachtoffer van dezen aanslag was gedurende eenige dagen zijn geheugen kwijt, en omdat hij zich ach teraf van het gebeurde niets kon herinneren had hij indertijd geen aangifte bij de politie gedaan. Een tweede daad van terreur pleegde de bende door met een bijtende vloeistof de wo ning van den inspecteur van de Noord-Hol- landsche Levensverzekeringmij. aan de Zwaanshals te Rotterdam te besmeuren. Een andere daad was een aanslag door B. oo touw gezet tegen een inspecteur van de Olveh Levensverzekeringmij. in de Oldebar- neveltstraat te Rotterdam. In September moest de hoofdinspecteur van de Olveh de heer J. M. van den B. te Den Haag er aan geïooven. Bij een gesprek aan diens woning met twee hem onbekende mannen werd hem peper in de oogen gegooid. De heer van den B. draagt een bril, waar door de uitwerking van de peper niet al te ernstig was. Hij kon althans den volgenden dag zijn werk weer gewoon waarnemen. Niet alleHaagscH transport. Stoomschip vervoert een baggerzuiger en een lichtschip. Vrijdagavond is te Amsterdam binnengeko men het Noorsche transportschip „Balmoira", dat in zijn gebouw geheel afwijkt van de ge wone typen vrachtschepen. De ..Balmoira" i n.l. speciaal ingericht voor het vervoer van groote lasten en ook van vaartuigen, welke moeilijk naar de plaats van hun bestemming kunnen worden gesleept. Het Noorsche schip, dat ligplaats heeft ge nomen aan de Fransche boeien, heeft Zater dagmiddag met behulp van zijn eigen hijsch- installatie een baggerzuiger aan boord geno men met een gewicht van 115 ton, een voor de Amsterdamsche haven niet alledaagsch ge beuren! Deze zuiger is door Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machinefabriek gebouwd voor een Fransche aannemingmaatschappij, welke in Tunis groote werken uitvoert. De ..Balmoira" heeft bovendien nog een licht schip op haar dekken staan, dat in Engeland is ingeladen en bestemd zou zijn voor de Per zische golf. De maatschappij, waartoe de „Balmoira" behoort, heeft nog enkele typen van deze schepen in exploitatie. Conflict in de sigaren industrie te wachten? Rijksbemiddelaar roept de partijen op. De vier samenwerkende arbeidersorganisa ties in de sigarenindustrie hebben door de werkgevers voorgestelde loonsverlagingen afgewezen. De werkgeversverenigingen heb ben thans besloten ingang van de eerste loonweek in April de verlagingen in te voe ren. De werknemersbonden besloten zich daar tegen te verzetten, zoodat een conflict ver wacht kan worden. De Rijksbemiddelaar, prof. Aalberse, heeft nu. ten einde een strijd, waarbij 12.000 arbeiders en arbeidsters be trokken kunnen zijn, alsnog te voorkomen, partijen opgeroepen tot een bespreking in Den Haag. Autobusstrijd woedt voort. Rijkstoezicht past een andere tactiek toe. De guerilla tusschen Rijkstoezicht en onder nemers van „wilde" autobusdiensten" heeft Zaterdagmiddag weer een nieuwe faze gezien. Thans trad het Rijkstoezicht niet op in Sas senheim of een ander plaatsje, dat de bussen meestal plegen te passeeren, doch werd tot de stelling van den vijand doorgedrongen. De bij de garages in Den Haag voor vertrek gereed staande bussen werden, nadat de passagiers waren uitgestapt en proces-verbaal was opge maakt, in beslag genomen en naar het Alexan- derveld overgebracht, waar zij tot tien uur 's avonds werden geparkeerd. INBRAAK LEVERDE 1300 OP. AMSTERDAM, 9 Maart. Via het leeg staand perceel Amstel 188 hebben tot nu toe onbekend gebleven personen zich toegang ver schaft tot perceel Amstel 190 te Amsterdam, waar gevestigd zijn de kantoren van het Na tionaal Kasregister. De inbrekers hebben de ruit van het dakvenster ingedrukt en zijn zóó binnengekomen. In een der kantoorvertrekken vonden zij in een lessenaar een sleutel van de brandkast, welke zij dus al heel gemakkelijk konden openen. De buit bestond uit 1300 aan bankpapier en zilvergeld. Het NederlandscK-Belgisch verdrag. Geldig tot 31 Januari 1936. Regeling voor afzet van land- tuinbouwproducten. DE BRIEF VAN DE RUYTER. Niet eigenhandig geschreven Onlangs hebben wij bericht, dat door mr. P. G. van Tienhoven te Aerdenhout een brief van de Ruyter, gedateerd op den 18en Februari 1676, en gericht aan zijn schoon zoon en dochter Soomers aan 't Rijksmuseum te Amsterdam was geschonken. Aanvankelijk meende men, dat de brief door den admi raal zelf was geschreven, doch thans is er bij deskundigen hieraan twijfel gerezen en ver moedt men, dat alleen de handteekening van de Ruyter is en dat de brief zelf door hem gedicteerd. DIRECTEUR DER HAAG SCHE „INTERBANK" GEARRESTEERD. In verband met den politie-imval, welke Vrijdag is gedaan in de kantoren van de „In terbank N.V." te 's-Gravenhage, vernemen wij nog, dat de directeur dezer instelling door de politie is aangehouden en in het hoofdbureau van politie in bewaring is steld. Ook de boeken en verdere administra tieve bescheiden zijn meegenomen en zullen verder door de politie worden onderzocht, wel ke aan de hand daarvan zal trachten zich een beeld te vormen van den omvang der za ken, welke de bank dreef. FRIESLAND—HOLLAND BANK N.V. Op de binnenkort te houden algemeene ver gadering van aandeelhouders der Friesland- Holland bank N.V. zal door den Raad van Commissarissen worden voorgesteld, het divi dend te bepalen op 5;4 pCt., zijnde per vol gestort aandeel van f 1000 55 en per aandeel met 20 pCt. storting 11. ONVOORZICHTIGHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Een man, die den Vlijmenschen overweg in den Bosch overstak, terwijl de afsluitboomen waren neergelaten, werd door een der wagens van een passeerenden trein gegrepen en door het spoorwegpersoneel met afgereden linker oet en hoofdwonden, dod opgenomen. Naar wijziging der Huis arbeidswet. Voorontwerp bij Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. PROF. HYMANS VAN DEN BERGH GEHULDIGD Te Utrecht is in de collegezaal van de inter ne kliniek van het Stads- en Academisch Zie kenhuis Zaterdag prof- dr. A. A. Hymans van den Bergh gehuldigd in verband met het feit, dat hem vóór 40 jaar het artsdiploma werd uitgereikt. ZIJN PATROON MET EEN BROODMES BEDREIGD Een 23-jarige Pool, die uit zijn betrekking bij een kleine, in de Korte Leidschedwarsstraat te Amsterdam gevestigde pettenfabriek was ont slagen, heeft Zaterdag in deze onderneming zijn patroon met een broodmes, dat hij bij zich droeg, aangevallen. De patroon, die het mes wilde ontwijken, kwam te vallen en liep een wonde aan zijn voet op. De aanvaller, die zijn slachtoffer gedreigd had dat hij hem zou neersteken, gaf hieraan gelukkig geen gevolg en wierp het mes weg. Personeel van de zaak had inmiddels de politie gewaarschuwd. Deze was in een oogwenk ter plaatse en arresteerdeRaad van arbeid een voorontwerp algemeene De minister van sociale zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid een voorontwerp van wet aanhangig gemaakt tot wijziging van huisarbeidswet 1933. De toelichting luidt De hierbij voorgestelde wetswijziging be oogt het mogelijk te maken, dat de huisar beidswet 1933 ten aanzien van onvolwaardige arbeidskrachten in bepaalde' gevallen buiten toepassing blijft Er zijn onvolwaardige arbeidskrachten, die voor hun levensonderhoud vrijwel uitsluitend zijn aangewezen op het verrichten van huls- arbeid en die, daar zij slechts in een lang zaam tempo kunnen werken in arbeidspraes- tatie achterblijven bij de volwaardigen. Werd ook ten aanzien van die groep van onvolwaar- digen steeds naleving geëischt van de krach tens de huisarbeidswec 1933 gegeven voor schriften, dan zou het gevolg zijn, dat geen werkgever hun meer huisarbeid zou opdra gen, waardoor hun iedere bestaansmogelijk heid zou zijn ontnomen. Artikel 3, zevende lid, geeft wel is waar reeds bevoegdheid, om in de bij algemeenen maatregel van bestuur aangewezen gevallen vrijstelling te verleenen van hetgeen krach tens dat artikel met het oog op de gezond heid, de zedelijkheid of het leven der betrok kenen is voorgeschreven, doch hiermede kan niet worden volstaan. Ook in ander opzicht, met name ten aan zien van krachtens de wet vastgestelde loon- bepalingen voor de huisarbeiders en hun hulparbeiders, zal zich de noodzaak van vrij stelling kunnen voordoen. Wordt van de bevoegdheid, bij het thans voorgestelde artikel toegekend, gebruik ge maakt, dan zal er uiteraard naar worden ge streefd, toch zooveel mogelijk waarborgen te scheppen tegen ongewenschte toestanden. Vrij stelling zal daarom alleen gegeven kunnen worden na het hooren van een ter zake kun dige commissie. Bovendien zal zoodanige vrij stelling slechts voorwaardelijk kunnen wor den verleend. Voorts heeft de minister bij den Hoogen Omtrent de Nederlandsch-Belgische han delsovereenkomst. die het resultaat is van de beurtelings te Brussel en te Den Haag ge voerde onderhandelingen, deelt men ons van officieele zijde nog het volgende mede: De onderhandelingen, die met enkele on derbreking bijna twee maanden geduurd hebben, hebben een moeizaam verloop ge had. Voor het steenkolenvraagstuk is een bevredigende oplossing gevonden. De Neder- landsehe kolen uitvoer naar België is gere geld op de basis van het laatste gedeelte van het vorige jaar. Daartegenover heeft de Belgische regee ring genoegen genomen met een verminde ring van den Belgischen kolen,invoer in Ne derland. Voor den afzet van Nederlandsche land en tuinbouwproducten zijn een aantal rege lingen getroffen, die eenerzijds een verhoo ging, anderzijds een beter gebruik van de exportmogelijkheden veroorloven. Zoo be staat de mogelijkheid tot den verhoogden afzet van boter, terwijl voor den uitvoer naar België van mager weidevee een regeling is getroffen. Tevens is de regeling van den uit voer der Nederlandsche tuinbouwproducten, waarvan de invoer in België is gecontingen- teerd, eenigszins elastisch gemaakt. Daartegenover heeft de Nederlandsche re geering toegestemd in een verlaging van de monopolieheffing op een beperkte hoeveel heid wit lof. Tenslotte is een regeling getrof fen voor den wederzijdschen afzet van ln- dustrieele oroducten. Daarbij is de uitvoer naar België ongeveer gehandhaafd op het peil van 1934. terwijl de invoercontingenten voor Belgische artikelen aan de bestaande marktverhoudingen zijn aangepast. Het thans gesloten arrangement zal gelden van 1 Februari 1935 tot 31 Januari 1936. De moge lijkheid van een tusschentijdsche opzegging is voorzien voor het geval zich onverwachte moeilijkheden in het handelsverkeer moch ten voordoen. Heffing Hij invoer van aardappelen. Drie gulden per 100 K.G. Naar wij vernemen, zal als monopoliehoud ster voor den invoer van aardappelen in het tijdvak van 1 April tot 31 Juli a.s. worden aangewezen de Nederlandsche Groenten- en Fruit-Centrale te 's-Gravenhage. Het prijsverschil, dat aan de monopolie houdster vergoed zal moeten worden door importeurs bedraagt voor de geheele periode f 3 per 100 K.G. De publicatie van het hier op betrekking hebbende Koninklijk Besluit en de ministerieele beschikking kan binnen korten tijd tegemoet gezien worden. Inbrakenserie op het spoor gekomen. Door arrestatie van vier Amsterdammers. Clearing met Duitschland. Stand per 8 Maart. Het Nederlandsche clearinginstituut deelt mede, dat de stand der clearing Nederland Duitschland per 8 Maart 1935 als volgt was: 1. Stortingen in Nederland per 8 Maart f 38.598.000: fper 28 Febr. f 33.385.100). Waarvan bestemd voor: a. achterst, vord. f 6.970.000 (f 6.019.800) b. rentedienst Dawes- en Youngleening en Stilh. rentetransf. f 5.170 000 ff 5.170.000). c. vrije rek. Rijksbank f 1.544.300 (f 1.333.300) d. nieuwe onder de clear, vall. vord. f 24.913.700 (f 20.862.000). 2. Stort, in Duitschland fnieuwe onder de clear, vall.vord. incl. saldo 1934 ad f 11.501.466) f 46.779.000 ff 42.795.800). 3. Uitbet. in Nederland op nieuwe vord. fin minder, komend van het bedrag ond. ld) f 22.434.700 (f 19.361.700). WEER COLPORTAGERELLETJES TE AMSTERDAM. De gebruikelijke colportagetochten van N. 1. B.-ers en anti-fascisten hebben Zaterdag in den namiddag aan de overzijde van het IJ en wel speciaal op en in de omgeving van het Blauwe Zand opnieuw aanleiding gegeven tot wanordelijkheden, waarbij de politie eenige malen handelend moest optreden. Een communist, die een van zijn tegenstan ders met een fietspomp een slag op het hoofd had gegeven, werd ingerekend. Nadat proces verbaal tegen hem was opgemaakt, werd hij op vrije voeten gesteld. In de avonduren is het ook in de Kïnker- buurt, waar het gewoonlijk zeer rumoerig pleegt toe te gaan, rustig geweest. De politie heeft althans tot half elf geen aanleiding gehad om op to treden. Het staat wel vast, dat de felle koude dezen avond een bondge noot was van degenen, die op orde en rust gesteld zijn. Het blijkt meer en meer dat de politie van het bureau Warmoesstraat te Amsterdam met de arrestatie van de vier inbrekers, welke Dinsdagmiddag is geschied, toen een inval is gedaan in het perceel aan de Kromme Waal, een buitengewoon goede vangst heeft gedaan. Mede door de bekentenis van een dei- gearresteerden, die o.m. toegaf debet te zijn geweest aan de inbraak bij de likeurstokerij der N.V. Levert en Co. aan de N.Z. Kolk is de politie op het spoor gekomen van andere belangrijke inbraken welke, naar vermoed wordt, door een en dezelfde bende zijn ge pleegd. In dit verband hebben eenige substituut officieren van justitie, in gezelschap van rechercheurs Zaterdagmorgen in verschillende perceelen in de stad huiszoekingen verricht, teneinde gestolen goederen op te sporen, zoo mogelijk, nieuwe arrestaties te verrichten o.a. van helers. Wij vernemen dat tot nu toe nog geen ar restatie is verricht. MAANDAG 11 MAART 1935 IN DE Pijp Douwe Egberrs Echte Iriesche Heeren-8aai Baai-Tabak Melaun#» ./a„ 4,1 Melange van rijpt tatawmj (Adv. Ingez. jfei Op tal van plaatsen brandde het Brandweren konden slechts weinig uitrichten. DE LISSONE-ZAAK VOOR DE RECHTBANK. Naar wij vernemen zal de rechtbank op April a.s. de zaak behandelen tegen de verdachten, betrokken bij de inbraak welke eenigen tijd geleden is gepleegd bij het reis bureau Lissone te Amsterdam. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSOHE DEBITEUREN. In de week van 4 tot en met 9 Maart 1935 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM. 1.000.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrech- nungskasse uitstaande vorderingen met de be. junstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 75110 tot 75332. Het totale bedrag van de op het Sonderkonto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks RM. 61.8 millioen. De Sonderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijn hieronder begrepen. HET NIEUWE MUSEUM BOYMANS. Opening waarschijnlijk 1 Juni, Naar wij vernemen zijn de werkzaamheden aan het nieuwe Museum Boymans te Rotter dam thans zoover gevorderd, dat binnenkort met de inrichting begonnen kan worden. B. en w. van de Maasstad hebben besloten, zoo wel het Museum Boymans als het Museum van Oudheden van 1 April a.s. af te sluiten. In den loop van de maand April zal dan de overbrenging der kunstwerken plaats vin den. De opening van het nieuwe museum is voor- loopig bepaald op Zaterdag 1 Juni a.s. den Pool, die in zeer overspannen verweerde. Hij is in het bureau in gesteld. toestand maatregel van bestuur als bedoeld in de arti- bewaring I kelen 1, 3, 8, 10 en 20 der huisarbeidswet aa.n- 'hangig gemaakt. DE BRUG OVER DEN MOERDIJK. Eerste spanning wordt 28 Maart overgebracht. De eerste spanning voor de in aanbouw zijn de Moerdijkverkeersbrug zal bij goed weer op Te Rhenen is brand uitgebroken in de meu belfabriek „Rhenen". Door den feilen wind aangewakkerd, was het gebouw spoedig een groote vuurzee en brandden de aanwezige houtvoorraden fel. De vlammen, die uit het drie verdiepingen hooge gebouw sloegen, wa ren tot ver in den omtrek te zien. Door den vonkenregen ontstond hier en daar in de om geving een begin van brand, doch de brand weer. die zeer op haar qui vive was, wist het vuur steeds in den kiem te smoren. Ook de be lendende perceelen wist zij te behouden.Na on geveer een uur stortte de voorgevel van het brandende fabrieksgebouw in. De brandweer lieden konden zich in veiligheid stellen. Drie hunner liepen onbeduidende kwetsuren op. De fabriek -brandde totaal uit. Slechts een enkel stukje muur staat nog overeind. De voorraden hout gingen mede verloren. In de fabriek, waar vroeger ongeveer dertig man werkten, arbeidden reeds sedert geruimen tijd nog vijf a zes man. Garage en manufacturenzaak te Oldeboórn Door tot dusver onbekende oorzaak is brand uitgebroken in een kamer gelegen boven de auto-garage van den heer A. Elgersma, in de kom van Oldeboorn. De brand welke zich, door den feilen wind aangewakkerd, direct ernstig uitbreidde, tastte zoowel de autogarage als een daarnaast gelegen manufacturenwinkel, welke eveneens eigendom is van den heer A. Elgersma, aan. In weinig tijd was de autoga rage geheel uitgebrand. Men slaagde er met veel moeite in nog een autobus uit de garage te halen. Drie personenauto's evenwel gingen verloren. Daar er groot gevaar voor uitbrei ding bestond, werd door de Oldeboornsche brandweer de assistentie ingeroepen van dp brandweer te Akkeren, Heerenveen en Opster- land. Hiervan namen twee, n.l. van Akkeren en Opsterland actief aan het blusschingswerk deel, terwijl de Heerenveensche brandweer in reserve werd gehouden. Zoowel de garage als de zaak in manufacturen brandde totaal uit. Een groote voorraad manufacturen en veel huisraad ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt Hotel te Hees afgebrand Zaterdagavond te omstreeks 9 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in het bekende hotel-restaurant Heeslu te Hees bij Nijme gen. Het vuur ontstond de tweede verdie ping; de felle wind wakkerde de vlammen snel aan en binnen korten tijd stonden ook de eer ste étage en het restaurant in lichter laaie. De brandweer stond vrijwel machteloos, het hotel ging voor het grootste deel verloren. Verzeke ring dekt de schade. Kleine vaartuigen prooi der vlammen Zaterdagavond is tegen middernacht in een achter den Nieuwendammerdijk bij den Meer weg te Amsterdam gelegen oude loods van de firma G. de Vries Lentsch Jr., in welke loods sloepen en andere vaartuigen waren opgebor gen, brand uitgebroken. De felle wind wakkerde de vlammen aan, zoodat het vuur niet eerder kon worden be dwongen, voordat vrijwel de geheele loods met zijn inhoud was opgebrand. Gelukkig lagen de andere loodsen der firma De Vries Lentsch op behoorlijken afstand; gevaar voor uitbreiding van den brand was er dan ook niet. Behalve het oude bouwwerk zijn verloren gegaan vier reddingssloepen van de Holland- sche Stoomboot Maatschappij, vier sloepen in eigendom, vier bootjes in winterstalling en twee in aanbouw zijnde kano's. Wat de oorzaak betreft wordt gedacht aan zelfontbranding, aangezien de laatste paar da gen niemand in de loods is geweest. De aan gerichte schade wordt door verzekering ge dekt Schoenfabriek brandde geheel uit In den nacht van Zaterdag op Zondag is brand uitgebroken in de schoenfabriek van de firma Jac. Wera te Loon op Zand. In een om mezien stond het geheele gebouwtje in lichter laaie. De fabriek brandde geheel uit. Omtrent de oorzaak van den brand tast men tot nog toe in het duister. De schade, welke vermoedelijk niet zeer aan- 28 Manrï o c var. Ac. „mrf"a~*Z f zienliïk is- wordt door verzekering gedekt. Bij Baudmn tp ^en f1? het fabriekie waren een 12-tal arbeiders werk te Doidiecht woiden overgebracht zaam, welke vermoedelijk nu zonder werk zul- Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 11 Maart: Ten einde werklieden, die de kunst nijverheid beoefenen, in de gelegenheid te stellen zich meer bekend te maken met de boek- en plaatwerken van het Museum van Kunstnijverheid alhier, heeft de commissie besloten, onder lei ding van den conservator, in de boekerij van het Museum des Zondags van 10 tot 12 uur afzonderlijke kunstbeschou wingen te houden voor de volgende Vakkenlithographen, meubelmakers, decoratie-schilders, kunstsmeden enz Toegangskaarten voor deze bijeenkom sten zijn bij de Erven Loosjes kosteloos verkrijgbaar. Stille Omgang te Amsterdam. Ongeveer 25.000 deelnemers. Naar schatting hebben Zaterdagavond en n de nachtelijke uren 25.000 katholieken deelgenomen aan den Stillen Omgang te Am sterdam. Tusschen 1 en. 2 uur waren meer dan 20.000 bedevaartgangers met 16 extra- treinen uit alle deelen van het land in de hoofdstad aangekomen, terwijl zeer velen de reis per auto of autobus hadden gemaakt. Stil en plechtig als telken jare trokken de duizenden in den kouden winternacht door de straten. Er was veel politie op de been, die er nauwlettend zorg voor droeg, dat de bedevaartgangers op geen enkele wijze zouden kunnen worden gestoord. Een man, die tegen 4 uur in de Warmoesstraat een ge schreeuw aanhief, werd onmiddellijk inge rekend. De café's hadden wederom nachtpermissle. Tusschen half zeven en half acht zijn 17 extratreinen uit de hoofdstad vertrokken, waarmede het grootste gedeelte van de deel nemers naar hun haardsteden zijn terugge keerd. WAPENHANDELAAR KRIJGT STEVIGE BOETE. De Utrechtsche kantonrechter heeft een kweeker uit Maarseveen, die als handelaar in vuurwapenen en scherpe patronen zou zijn getreden, tot f 300 boete subs, drie maanden hechtenisstraf veroordeeld. Ds. C. VERMAAT. Ds. C. Vermaat, laatstelijk predikant bij de Geref. Kerk in hersteld verband te Baarn, heeft zijn ambt neergelegd. Ds. Vermaalt werd in October 1926 geschorst door de classis Bolsward der Ger. Kerken. Na de afzetting van dr. Geelkerken ging hij met dezen mede en was achtereenvolgens verbonden aan de gemeenten te Makkum en te Baarn. HAARLEM, 9 Maart, Bevallen 5 Maart: A. van Dijk—v. d. Kaaij, z.; 6 Maart: A. C. EmkeHuijboom, z.; A. Zwaanswijkvan Leeuwen, d.; P. de Nijsde Zwart, z.; 7 Maart: F. J. Kaspers—v. Inge, E. Jansende Man, d.; A. M. Meijer- Visser, d.; F. ZeilmakerGerhardt, d.; E E. Kroon—Leijendekkers, z.; 8 Maart: J. Silvis Lok, z.; M. v. d. Raadv. d. Bent, d.; M. M. W. Rijsdijk—de Goede, z.; Overleden 6 Maart: W. H. J. Hol, 80 j„ Parklaan; A. in 't Hout, 78 j„ Jansstraat; 7 Maart: M. F. v .d. VoortSoet, 30 j„ Sirius* straat; A, M. Tuin, 64 j.. Nieuwe Gracht; L. Dufour Lohr, 60 j.; Zijlweg; J. D. J. Iden- burg, 66 j., KL Houtweg. naar het Hollandsch Diep. I len komen. AGENDA TE HAARLEM Heden: MAANDAG 11 MAART Schouwburg Jansweg: Film: „Een dag hei en leed op de Lichthoeve". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Polenbloed''. met Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe Bros, comedians. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de Follies' met Jack Oakie, Kitty Carlisle en Duke 0- lington's orkest. In het bijprogramma Betty Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige begeer ten" (Sadie Mackie) met Joan Crawford. Door- loopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Liliom" met Charles Boyer en Madeleine Ozeray. Op het tooneel Kees Pruis. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 12 MAART Stadsschouwburg: Rott. Hof stad tooneel: „Madeleine's Misdaad". 8.15 uur. (Voor cie Vereen, v. Huisvr.) Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2