I I Dg 32ste Jaarbeurs te Utrecht. Een oude kauwboy. Bekende Beverwijkers. deelneming uit het belangstelling verwacht. ■J.nniddag. In en om de gebouwen "rtSbèurs in Utrecht wordt nijver ge- tjn mop van den hamer, het ritselen ,r het bonzen van kisten, opgaande 05 P3 im'rneliv seroezemoes. vervult het ge it*® "taouw" En dat moet Dinsdag in orde *tractt attn om de bezoekers te kunnen er.trangeni i Jaarbeursgebouwen. Niet 1691 deelnemers zijn op deze i .rSeurs vertegenwoordigd! En al moge «™a 7iin dat het recordaantal stand- het ""Li ie voorjaarsbeurs in 1934 werd :c v tcen er 1125 waren, daar staat tegen- ""T. He verhuurde oppervlakte verleden té" M2 was tegen 15082 M2 thans. De H.Wscbe jaarbeurs opent met een „uit- met tuin", kon de heer W. j. „an Roggen, secretaris-generaal van CrJ b d van "Beheer der Kon. Nederland- f Tflarbeurs Maandagmorgen in zijn rede st H ««vertegenwoordigers zeggen. Na 1 alvemèene beschouwingen over den ei°'ü«rien economischen toestand, waarbij 'e-cheiden geluid zonder loftuitingen ■*?- emstateerde hij, dat er internationaal streven merkbaar wordt tot het slechten S handels-barrières n. economische toestand m ons land is rder en ingewikkelder geworden, er zijn u klachten over toepassing en systeem van land opgedrongen handelspolitieke af- rvanenen Maar onze zakenmenschen Si het hoofd koel en moedeloosheid is '"f?., geestesmerk" van ons volk. Maar iwlijker'Ts het zakenleven er niet op ge- 'tafhoopgevend verschijnsel noemde de Graadt van Roggen het aanpassen van S bedrijfsleven aan de veranderde omstan- ïtohedën en hij noemde in dit verband de mcUsehe samenwerkin ten opzichte van Elde belangrijke export-objecten. En hü vervolgde: Dat wij met een sterk verminder de bultenlandsche deelneming dit keer <>P 34 deelnemers na het aantal deelnemers van het vorig jaar hebben kunnen halen en 'net aantal vierkante meters ver huurde exploitatieruimte hebben kun nen overtreffen, noem ik voor deze tijden een krachtprestatie inzonder heid van onze Nederlandsche in dustrie. Ik breng, voor deze prestatie in dezen, tijd, het Nederlandsche bedrijfsleven en hen, die uit den vreemde gekomen de handelspoli tieke prikkeldraadversperringen heb ben durven trotseeren, hulde. Dit is een daad, die zwaar opweegt tegen den zondvloed van neerslachtige woorden." Bij de voorbereiding van deze voorjaars beurs zijn twee dingen wel heel duidelijk aan het licht getreden: de ontzaglijke krachts inspanning van het Nederlandsche bedrijfs leven om zich in den zwaren economischen strijd te willen handhaven en het sterke vertrouwen, dat een groot deel van dit be drijfsleven stelt in het economisch nut van he: jaarbeurs intermediair. Met. 1 Januari 1935 is de heer Heringa als regeringscommissaris bij de Koninklijke Ne derlandsche Jaarbeurs afgetreden en is als zoodanig aangewezen dr. W. L. Gro'eneveld Meijer. Als opvolger van Mr. Everwijn heeft de heer Heringa gedurende bijna 15 jaren het wel en wee der Nederlandsche Jaarbeurs mee geleefd. Wat den heer Heringa in het jaarbeurswerk in het bijzonder aantrok, was het streven der Nederlandsche Jaarbeurs om het instituut dienstig te maken aan de bevordering van de Nederlandsche exportbelangen, door middel van Nederlandsche secties op buiten- hicische jaarbeurzen. Na de eerste proefneming met een Neder landsche sectie op de Parijsche Jaarbeurs het vorige jaar zal, op de komende Foire de Paris wederom een Nederlandsche collectieve inzen ding aanwezig zijn, belangrijker dan de vori ge maal, mede door de aanwezigheid van een groote inzending zuivelproducten. De vorming van een Nederlandsche sectie op de najaars- beurs ie Leipzig is in voorbereiding. De handelspolitieke maatregelen zijn niet bevorderlijk geweest voor de buitenlandsche belangstelling. Eenige buitenlandsche firma's, die op vo rige jaarbeurzen orders hadden geboekt voor goederen, die ten tijde, dat de jaarbeurs werd gehouden, nog niet gecontingenteerd waren, konden deze niet in ons land invoeren, omdat kort na afloop dier beurs een plotselinge contingentèering van die goederensoort kwam en de uitvoer geweigerd werd en bleef, niet tegenstaande bewezen kon worden, dat de or- öe*5 ter iaarbeurs waren opgenomen en de 'goede trouw volkomen kon worden aange toond. De wrevel, dergelijke ervaring te moe ten opdoen met een instituut, waaraan in het buitenland een semi-officieel karakter wordt toegekend, heeft niet alleen zijn terugslag doen gelden op de deelneming aan deze voor jaarsbeurs, maar het Nederlandsche jaar beurs instituut heeft daarmede in buiten landsche zakenkringen ook iets ingeboet van de sympathie, welke het zich ten koste van veel moeite en geldelijke offers in het buiten land had mogen verwerven. Dit nadeel zal vermoedelijk zijn invloed over den duur van de crisis héén, nog lang doen gelden. Spr. zei van deze moeilijkheden melding te maken, niet om kritiek te oefenen op onze Regeeringde warme belangstelling van de Regeering voor het Nederlandsche Jaarbeursinstituut staat boven elke verdenking. De bezwaren zijn aan elk stelsel van contingenteering inhaerent. Dat blijkt wel uit het feit, dat dezelfde moei lijkheden. die de Nederlandsche Jaarbeurs ondervindt, ook buitenlandschen zusterinstel lingen, zorg baren. Verschillende jaarbeursinstellingen hebben reeds speciale privileges gekregen tot vermin dering dier bezwaren. Met groote waardeering moge vermeld wor den de aanwezigheid eener Belgische, Zwit- sersche en Duitsche officieele groep. De Zwitsersche groep heeft thans ook de horloge-industrie meegebracht. Wat het Nederlandsche bedrijfsleven be treft, kan worden gezegd, dat de deelnemers veel „werk" van hun inzendingen gemaakt hebben. Uit alles, óók uit de prijzen der goe deren blijkt, dat de Nederlandsche industrie een open oog en oor heeft yoor wat de tijds omstandigheden eischen. De groep Bouwmaterialen en Wegenbouw heeft haar groei in de richting van centrum voor de Nederlandsche Bouwwereld voort gezet. Bij het Handwerk, wederom door col lectieve inzendingen van de smedenpatroons en de mandenmakers vertegenwoordigd, sluit zich voor de eerste maal aan een collectieve inzending van de Nederlandsche modelmake rijen, eveneens onder leiding van den Rijks- nijverheidsdienst. De groep „Uitvindingen" heeft zich tot het dubbele aantal deelnemers uitgebreid, terwijl zich daarbij ook hebben aangesloten de Octrooiraad en het Merken bureau uit Den Haag. Voorts is aanwezig een „Zuiderzeegroep", een gemeenschappelijke inzending van de industrieën, die gevestigd zijn rondom het IJselmeer: een collectie van producten op het gebied van scheepsbouw, textiel-industrie netten, garens, gespon nen kunsthaar. zeilen knoopenindustrie, meubelen en voedings- en genotmiddelen, waarbij zich aansluit een inzending van de Zoetwatervisscherij van de Nederlandsche Heide Maatschappij en een afdeeling op het gebied van Vreemdelingenverkeer. Het Koloniaal Instituut te Amsterdam heeft de afdeeling verzorgd op aantrekkelijke wijze, waarbij in het bijzonder de „cocos- palm en de daardoor geleverde producten" en de op Java geraffineerde suiker op den voor grond zijn gesteld. Voor de eerste maal is aan deze voorjaarsbeurs verbonden een geza menlijke demonstratie van Neder landsche textiel-industrieën, voor zoo ver zij kunstzijden- en met kunstzijde verwerkte stoffen vervaardigen. De bedoeling van deze demonstratie, welke een oppervlakte van 900 M2 vult, is: een overzicht te geven van hetgeen onze bij uitstek nationale textiel-industrie op dit gebied pres teert. Deze demonstratie, uiting van een ge meenschappelijk optreden van concurreerende firma's ter bereiking van éénzelfde, alge meen doel, draagt den suggestieven naam van „Onze Kunstzijde Textiel". Na een grondige voorstudie en onderzoek is er hard gewerkt aan de hernieuwing van het productiesysteem. Met ontzaglijke in spanning heeft de omzetting van katoen industrie in kunstzijde textiel-industrie plaats gehad. De vooruitzichten voor het bezoek zijn gunstig. Ook van buitenlandsche zijde bestaat er voor deze beurs grootere belangstelling dan voor vorige voorjaarsbeurzen. Ook van officieele zijde werden reeds ver scheidene voorgenomen bezoeken aangekon digd. Eenige Nederlandsche diplomatieke en consulaire ambtenaren zullen de beurs be zoeken tegelijk met de Vereeniging van Secre tarissen van Kamers van Koophandel in Ne derland; voorts komt bezoek van eenige Duit sche autoriteiten en vooraanstaande zaken menschen; op Woensdag 20 Maart zal een Belgische Dag aan de jaarbeurs verbonden zijn, ter gelegenheid waarvan in een buiten gewone zitting van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Utrecht een vooraan staande Belgische staatsman een voordracht zal houden over de Belgisch-Nederlandsche handelsbetrekkingen; de Vereeniging voor den Nederland-Zwitserschen Handel houdt haar algemeene vergadering tijdens de beurs en de leden zullen 15 Maart een bezoek bren gen aan de jaarbeurs; een bezoek is aange kondigd van de heeren Dunant en Isaac, pre sident en secretaris-generaal van het Bu reau International des Expositions te Pa rijs. En voor de eerste maal zullen de leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal een collectief bezoek aan de jaar beurs brengen: de leden der Eerste Kamer op Zaterdag 16 Maart, de leden der Tweede Ka mer op Maandag 18 Maart. (In Amerika heeft een grijsaard van 85 jaar plotseling voor de derde maal langs natuurlijken iveg een geheel nieuw gebit ge kregen.) Als men vijfentachtig jaar is, Is gewoonlijk het gebit, Voorzoover het dan nog daar is, Niet meer zoo bijzonder fit. Meestal zijn er veel hiaten En, wat standhield, staat niet hecht Als 't gebit dan nog bestaat en Nog niet wankelt, is 't niet echt. 't Maakt den grijsaard niet neerslachtig, 't Gaat ook zonder bovendien Laat hij, eenmaal vijfentachtig, Niemand meer zijn tanden zien. Er is nu iets heel bijzonders, In Amerika geschied, Een dier vreemde wereldwonders Op het tand-des-tijds gebied. Want een man van vijf en tachtig, Die reeds jaren zonder zit. Kreeg daar plotseling een krachtig Derde, nieuw en gaaf gebit. Hij zal 't wel niet meer verslijten, Maar hij voelt zich eensklaps kras. Klaar om van zich af te bijten, Of ie 'n jonge kauwboy was. Nou, ik gun hem graag de glorie Van de onverwachte vreugd, In die tastbare memorie Aan zijn lang voorbije jeugd. Ook gij, lezer, wit van haren Kunt, denk daar eens even aan, Nog op vijfentachtig jaren, Met uw mond vol tanden staan. P. GASUS. BEVERWIJK JAARVERGADERING ALGEMEEN ONDERSTEUNINGSFONDS Het Algemeen Ondersteuningsfonds heeft onder leiding van den heer J. Kee haar jaar vergadering gehouden. In deze bijeenkomst werden de gebruikelijke jaarverslagen uitge bracht. Uit dat van den secretaris bleek, dat het ledenaantal steeds kleiner wordt. Het aantal leden is nu nog slechts 43. De oorzaak van dezevermindering moet worden gezocht in het feit, dat het fonds slechts oude leden telt. De jongeren treden niet meer tot 'n onder steuningsfonds toe, omdat zij ingevolge de bepalingen van de ziektewet verzekerd zijn tegen de financieele gevolgen van een ziek bed. Hét financieel overzicht van den penning meester maakte melding van een bezit van 1200, waarbij was inbegrepen het batig saldo over het afgesloten boekjaar. Aan elf leden was in den loop van het vorige jaar zieken geld uitgekeerd. Een lid ontving de volle uitkeering. Aan contributie en rente werd ont vangen 360.42, uitkeering van ziekengeld, enz. maakte een uitgave van f 345.37 nood zakelijk. zoodat het jaar 1934 met een voor- deelig saldo van f 15.05 kon worden afge sloten. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren J. Blaauw en H. v. d. Enden resp. als secreta ris en commissaris herkozen. De vergadering betreurde het, dat het aantal leden steeds terugloopt. Het fonds heft een zeer lage premie en de uitkeering werd in geval van ziekte toch altijd als een welkome aanvulling van het inkomen be schouwd. De premie bedraagt slechts 14 ct. per week. waarvoor bij ongunstig verloop van een ziektegeval 78 gulden maximaal wordt uitgekeerd. JAARVERGADERING CENTRAAL GENOOTSCHAP. De plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap van Kinder-, Herstellings- en Vacantiekolonies houdt a.s. Vrijdag haar jaar vergadering in het Kennemer Hotel. R.K. CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD. De volledige lijst van R.K. arbeiderscandi- daten, welke na een bijeenkomst van de leden van den R.K. Volksbond, werd samengesteld als volgt: 1. M. Tromp. 2. G. Welagen, 3. A. v. d. Plas, 4. F. Scholts, 5 H. van Zutphen, 6. P. Bakker. 7. J. Blokker, 3. N. J. Zuurbier. Zooals wij reeds berichtten zal deze lijst bij de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" worden ingediend. Over de door de stands organisaties ingediende lijsten, alsmede over de andere candidatenlijsten zal door de R.K. kiezers een referendum worden gehouden. R.K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen zal a.s. Vrijdagavond in het K.S.A.-gebouw haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. de jaar verslagen van secretaris en penningmeester en een bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren P. J. Haazevoet en T. Ettema. Rector Th. Boonekamp zal een lezing hou den over het onderwerp: „Katholieke Gezins gebruiken in eere herstellen". „ZANGLUST" CONCERTEERT. Het Mannenkoor „Zanglust" zal op Donder dag 21 Maart in het Kennemer Theater een concert geven. Het concert zal echter ditmaal het karakter dragen van een bonte avond. Een deel van het programma wordt o.m. verzorgd door den bekenden humorist Pierre Leenhouts uit Den Haag. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 11 Maart 1935. Prijsno teering: Spinazie per kist f 0,60f 0.75 Boerekool per kist f 0,20f 0.75 Rabarber per bos f 0,07f 0,17 Radijs per bos f 0,02f 0,04 Peterselie per bos f 0,02f 0,03 Selderie per bos f 0,02f 0,03 Prei per bos f 0.04f 0,15 Uien per K.G. f 0,02 1 2 Witlof per K.G. f0,06—f0,14 Wortelen per K.G. f 0,01 12— f 0,02 Spruiten per K.G. f 0.08—f 0,27 Knollen per stuk f 0,02—f 0,05 Roode kool per stuk f 0,03f 0,08 Gele kool per stuk f 0,03—f 0,07 1/2 Groene kool per stuk f 0,02f 0,04 Noteering van 11 Maart 1935. Spinazie per kist 6090 ct. Andijvie per kist f 0.80f 1 Raapstelen per 100 bos f 3 Koolrapen per zak 75 ct. Wortelen per kilo 2 1/2 ct. Bieten per kilo 11,23 ct. Schorseneeren per kilo 25 ct. Aardappelen klei per kilo 58 ct. Idem zand per kilo 9 ct. Spruitjes per kilo 1832 ct. Boerekool per bak 4060 ct. Roode kool per 100 f 9f 16 Savoije kool per 100 f 3f 7 Uien per kilo 34 ct. Pieterselie per bos 46 ct. Selderie per bos 24 ct. Appelen per kilo 36—38 ct. Peren per kilo 16 ct. Brusselsch lof per kilo 914 ct. WANDEL MEE MET DE K. W. C. Het bestuur van de Kennemer Wandelclub verzocht ons opneming van het volgende: De K. W. C. heeft besloten deel te nemen aan de 35 K.M. marsch van de A. Z. V. te Am- s'erdam op 24 Maart a.s. De start vindt plaats om 10 uur vanaf café Schinkelhaven. Am- stelveensche weg 124 te Amsterdam. De rust is te Abcoude. Het inschrijfgeld bedraagt tot en met 16 Maart f 0,75 per persoon, daarna f 0,90. Degenen die aan deze marsch wenschen deel te nemen moeten voor Vrijdagavond bij de secr. der K. W. C. Corn. Amsestraat 10, met gelijktijdige storting van het inschrijf geld zich op geven. Fietsers vertrekken half acht vanaf het Stationsplein en kwart voor acht van de pont. Verder vindt op 14 April de Bollenmarsch plaats te Haarlem, georganiseerd door „Jan Passtoors". Deze marsch is 30 K.M., staat DINSDAG 12 MAART 1935 Door onze lens gesnapt. llbMrHAAN. Het eenige vrouwelijke lid van den Bever- wijkschen gemeenteraad is mevrouw T. Kemp- Haan. Zij deed in 1931 haar intrede in den Raad als vertegenwoordigster van de S.D.A.P. Na mevr. Wolf—Buis. die het eerste vrouwe lijke raadslid was maakten de heeren J. Vis ser en J. Groot de s.d.-raadsfractie uit. In 1931 vaardigde de S.D.A.P. dus voor de tweede maal een van haar damesleden naai de vroedschap af. Tot eind 1932 vormde zij mte den heer H. J. Bilderbeek de s.d.-fractie. In dat jaar nam de heer J. de Bruin de plaats in van den heer Bilderbeek. Intusschen heeft ook de heer De Bruin als lid van den raad bedankt. Mevr. Kemp—Haan is tevens lid van de commissie van bijstand in het beheer van Openbare Werken. Voorts neemt zij een voor aanstaande plaats in in het s.d.-organisatie. leven. vanaf gebouw Olympia. Inschrijfgeld tot 9 April f 0.65, daarna f 0.90. Verdere bijzonderheden over deze marsch volgen nog. CONCERT „DOOPSGEZIND ZANGKOOR" Het Doopsgezind Zangkoor, dirigent de heer H. van Dijk zal op Donderdag 28 Maart in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente een concert geven. Het koor zingt o.m wer ken van Palestrina, Mozart, Bortniansky e.a. Als groot werk vermeldt het programma de uitvoering van de Ballade „Die erste Wal- purgisnacht" van Mendelssohn-Bartholdy. So listische medewerking verleenen mevr, Wuys- Dekker, alt en de heeren Louman, bariton cn Rijken, tenor. Mevr. Heybroek—Gouda ver zorgt het accompagnement. BLOEMENVEILING „CENTRUM". Tulpen: Will. Copland 17—28. Will. Pitt 16—28; Bartigon 16—31, Lc Notre 26—40; Elizabeth 24—38; Victoir 18—27: Sanders 1624. Albino 5575; Murillo 16—25; Sltrea- dor 14—19. Theeroos 17—24; Schlegel 1216; Gele Prins 1624: La Reine 12—16: Rose la Rei ne 1015; Electra 1827; Mr. v. d. Hoef 1830, Pr. v. Oostenrijk 15—19; Cram. Bril- lant 1015; Alard Pierson 1522; Moore 1216. Crocus blauw 1218. wit 1016. geel 1317 Hyacinten: Rose 2065, Blauw 2550: Wit 30—65. Narcissen: Costers 611. Golden Spur 6—14; Victoria 8—16: King Alfred 9—16; Or- natus 7—12; pring Glorie 8—14. Diversen: Plamosgroen 632; Sprengerie groen 528; Blauwe Druif 513: Mimosa per mand 2.80—3.80; Margrieten 1419; Fre sia 1258; Caila's 819. katjes 48. Potplanten: Plumosa 48; Sprengerie 4— 30; Primula 1228; Begonia 820: Azalia 45—1.55; Ca 11a 26—45: Nephrolepus 55—1.35; Azalia 415; Adlanthum 322: Tradescan- sia 1018; Bromelia 3590; Palmen 45 1.50; Cactus 565; Vetplanten 510; Pteris 511; Cocuspalmen 1856; Hortensia 35-90. HEEMSKERK Een Grieksch gebouw, tijdens den opstand door een granaat getroffen. VOORJAARSDRAVERIJ. De Voorjaarsdraverij is vastgesteld op 30 April. Teven heropening van het wandelpark Marquette. De Hèemskerksche Harddraverij- vereeniging heeft besloten dit jaar ook een I voorjaarsdraverij te houden op Dinsdag 30 April a.s. Enkele ingezetenen hebben zich voor de onkosten garant gesteld, zoodat alle fi nancieele bezwaren overwonnen zijn. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nictheroy Rotterdam naar Vancouver 10 v. Lochkatrinê Vancouver naar Rotterdam 8 Portland (O.) Lochgoil Rotterdam n. Vancouver 10 te Londen. Leerdam New York n. Rotterdam 10 (12 BHöd.) 389 mijl W. v. Scilly. Statendam 10 v. Beyrouth te Stamboul. Bjirgerdijk Rotterdam n. N.-Orleans 10 te Philadelphia ,7 t HALCYONLIJN braltar Ur^ ^e^a n- Rotterdam p. 9 Gi- SJad Arnhem 10 v Oran n. Servola. a" Zwolle 10 v. Oran n. Ravnizza. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 10 van Dakar, burg 55 11 van Amsterdam te Ham- HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. (thuisr.) p. 10 Niton. - erkerk (thuisreis) 10 v. Shanghai, «rooskerk (uitreis) 10 v. Shanghai, HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 11 te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) 11 v. Port Natal. Jagersfontein 10 van Beira te Rotterdam. Jagersfontein 11 van Rotterdam n. Bremen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 11 Maart te Vizaga- patam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland 10 v. Hamburg te Amsterdam KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Poseidon, Amsterdam n. San Juan P.R. 10 (10.20 v.m.) 20 mijl Z.W. van Niton. Achilles 10 v. Palermo te Tunis. Alkmaar 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Ariadne Pto. Barrios n. Amsterdam 10 (4 n m.) 260 mijl N. v. Terceira. Ceres 10 (7 n.m.) v. Volo n. Izmir. Colombia 10 v. Bardaso te Curacao. Cottica Amsterdam n. West-Indië 10 (6.38 v.m.) 140 mijl ZO. v. Land's End. Deucalion VIaardingen n. Barcelona p. 10 Gibraltar. Fauna Aarhuus n. Amsterdam p. 10 (4 n.m.'» Brunsbuttel. Ganymedes 10 v. Patras n. Algiers. Juno 11 (7.30 v.m.) v. Amsterdam te Ham burg. Irene, 10 v. Amsterdam te Danzig. Orestes 10 v. Stamboul n. Izmir. Orpheus 10 v. Tarragona te Valencia. Perseus 10 v. Vigo n. Corcubion Pluto 10 v. Uddevalla te Amsterdam. Stuyvesant 10 v. Amsterdam te Paramaribo. Tiberius 10 v. Hamburg te Amsterdam. Titus, 10 v. Genua" te Palermo. Triton Valencia n. Amsterdam p. 10 (3 v.m.) Ouessant. Trajanus 10 v. Pt. au Prince n. Kaap Haitien Theseus 11 van Stettin te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisreis) 10 (3 n.m.) v. Sabang. Kedoe (uitreis) p. 10 (5 n.m.) Finisterre. Kota Nopan (thuisreis) p. 10 (9 vm.) Perim Kota Pinang (thuisreis) p, 11 Kaap Guar- dafiu. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki (uitr.) p. 9 Dungeness. Alchiba 11 v. Rotterdam te Hamburg Aldabi (thuisreis) 9 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Salabangka (uitr.) p. 10 Ouessant. Simaloer (thuisr.) p. 9 Gibraltar. Poelau Roebiah (thuisr.) 9 van Sabang Poelau Bras (uitreis) 11 van Bombay STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Adelaide, Rotterdam naar Japan 10 te Taku Bar. City of Newcastle Dairen naar Rotterdam 9 van Colombo. Medon Batavia naar Amsterdam 11 van Suez. Prometheus, Batavia n. Amsterdam p. 10 Gibraltar. City of Oran, Japan n. Rotterdam 10 v. Pt. Said. Perseus 10 v. Japan te Rotterdam. City of Dunkirk, Cebu n. Rotterdam 10 te Havre. City of Norwich, Dairen n. Rotterdam, 9 v. Hongkong. Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsch motorschip „Nieuwen- dam is hier aangekomen met een lading zwa velzuur van Hoboken welke in de Hoogoven haven gelost wordt. Ertsinvoer. Voor het Hoogovenbedrijf is alhier aange komen het Fransche stoomschip „Medee" van Caen met een lading ijzererts. Naamsverandering. Het door de Sovjet-regeering aangekochte Nederlandsche stoomschip „Bellatrix" is on der Sovjet-Russische vlag gebracht met den naam „Pskof" Repareert in Hamburg. Het stoomschip „Costa Rica", dat de vorige week in het Noordzeekanaal met het stoom schip Klipfontein in aanvaring was, lost thans te Hamburg zijn lading en zal vermoedelijk aldaar zijn schade herstellen. Het grootste sloopschip. Het stoomschip „Adriatic" van de Cunard- White-Star-Line, Is de vorige week te Osaka aangekomen om aldaar te worden gesloopt. Dit schip meet 24.679 bruto-register ton en is het grootste schip, dat tot heden voor den sloop naar Japan verkocht werd. AANGEKOMEN. 10 Maart: Nieuwendam m.s. Hoboken Alkmaar s.s. Hamburg Pluto s.s. Uddevalla Ek s.s. Oslo Sif s.s. Londen Leeuwarden s.s. Londen Tiberius s.s-. Hamburg Maasland s.s. Hamburg Rheiri s.s. Hamburg 11 Maart: Medee s.s. Caen Cryfevale s.s. Rosario Vliestroom s.s. Huil Fauna s.s. Kopenhagen VERTROKKEN 10 Maart: Grete Glad m.s. Rotterdam Else Hugo Stinnis XV s.s. Stockholm Everolanda s.s. Gdynia Randfontein s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5