HET TANDHEELKUNDIG DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: INSTITUUT 16 RIJKSSTRAATWEG 16 GEBIT 35 Tandarts Schip verm. aankomst Laatste bericht Japan Algenib Santa Fé Amstelland Buenos Aires Ariadne (Ned.) West Indië Achilles (Ned.) Midd. Zee Amsielkerk West Afrika Chili Britsum Bennekom Chili Barneveld Chili British Industry Aabadan Bloemfontein Z. Afrika Costa Rica Hamburg Den Haag Constantza Dalegartk Force Port Talbot Eemland Buenos Aires Eurymedon Batavia Freiburg Ned. Indië Gaasterkerk Ganymedes Midd. Zee Gaasterland Buenos Aires Gera Ned. Indië Heemskerk Beira Hazelwood Banta Fp Helder West Afrika Iberia Irene (Ned.) Jagersfontein Joh. v Oldenbarnevelt Juno (Ned.) Larenberg Menes Myrmidon Michalis Medon Montfevland Mars (Ned.) Meerkerk Merope (Ned.) Marton Niikerk Nestlea Nicea Okeania Orestes Oise Prometheus Poelau Tello Phoenicia Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Perseus (Ned.) Rendsburg Ned. Indië Recina Santa Fé Reggestroom Hamburg- West Indië Danzig ^.uid-Afrika Batavia Hamburg Livorno Ned. Indië Rata via Buenos Aires Batavia Buenos Aires Tarragona -Tapan Ro-deaux Villa Constitucion Zuid-Afrika West Afrika West Indië Buenos Airer Bourgas Parijs Ratavia Batavia. Mexico Ratavia Ratavia atavia Vigo 12 Maart 7 April 25 Maart 20 Maart I April 17 Maart heden 18 Maart 26 April 19 April 23 Maart 20 Maart 11 April 5 April 19 Maart Svetl Vlaho Simaloer Salawati Saturnus Sumetta Simon Bolivar Sesostris Thistlebrae Thirlby Triton (Ned.) Telamon (Ned.) Uckermark Venus (Ned.) Van Rensselaer Waterland (Ned.) Buenos Aires Ned. Indië Batavia Alexandrië Curacao West Indië Mexico Rosario Rosario Valencia Alexandrië Ned. Indië Napels West Indië Buenos Aires 13 Maart. ?9 Maart 12 Maart 24 Maart 25 Maart 13 Maart 12 Maart 1 April ifi Maart 11 April 25 Maart 5 Anril heden 15 Mn art 14 Maart 15 Maart 19 April 14 April 28 April 4 April 12 Maart 7 Maart 28 Maart 15 Maart 25 Maart 18 Maart 5 April 13 Maart 4 April 12 Maart 14 Maart 20 Maart 21 April 6 Maart van Gibraltar. 4 Maart van Las Palmas. 10 Maart vertrokken. 23 Febr. van Pto Barrios. 10 Maaart te Tunis! 10 Maart- van Dakar. 27 Febr. van Colon. 3 Maart vertrokken. 6 Maart van Callao. 7 Maart van Valparaiso. 26 Febr. vertrokken. 11 Maart van Port Natal. vertrekt 16 Maart, in lading. 8 Maart vertrokken. 2t Febr. van Victoria, in lading. 5 Maart van Macassar. 9 Maart van Haifa. 10 Maart van Patras. 3 Maart van Fern. Noronha 2 Maart van Padang. 9 Maart van Kaapstad. 2 Maart vertrokken. 6 Maart van Manrovia. 7 Maart van Carthagena. in lading. 10 Maart te Rotterdam. 8 Maart van Pt. Said, in lading. 9 Maart vertrokken. 7 Maart van Gibraltar. 25 Febr. van St. Vincent. 8 Maart van Pt. Sudan. 7 Maart van Bahia. 8 Maart van Lissabon. 10 Maart van Shanghai. 1 Maart vertrokken. 8 Maart vertrokken. 8 Maart van Perim. 6 Maart te Marseille. 12 Maart te Pto Barrios. 21 Febr. vertrokken. 10 Maart van Stamboul. 9 Maart vertrokken. 10 Maart van Gibraltar. 8 Maart van Gibraltar. 2 Maart van Barbados, in lading. 9 Maart van Sabang. 9 Maart vertrokken. 10 Maart vertrokken. 8 Maart te Macassar. 1 Maart vertrokken. in lading. 4 Maart van Las Palmas. 9 Maart van Gibraltar. 7 Maart van Perim. 9 Maart van Malta. 4 Maart vertrokken. 5 Maart van Barbados. 9 Maart van Pto Barros. 5 Maart van Las Palmas. 5 Maart van Buenos Aires. 10 Maart van Ouessant. 9 Maart te Beyrouth. 6 Maart van Port-Said. 8 Maart van Gibraltar. 4 Maart van Paramaribo. 9 Maart van Santos. HAARLEM- NOORD TEL. 16726 Berekent thans nog voor een geheel met garantie Pijnloos trekken Inbegrepen. Piaatje met 1 Kunsttand 3. Iedere Tand meer f 1.75 Porcelein of Zilvervulling f 3. Coudvulling vanaf 9. Coudkroon vanaf /15. 22 karaats goud Pijnloos trekken van Tand of Kies1.50 Mondonderzoek kosteloos Spreekuren alle werkdagen van 9-12 en van 1-4 uur. Zaterdags van 912 uur AVOND SPREEKUUR Dinsdag. Woensdag en Donderdag 79 uur. Beslist pijnlooze behandeling door Nederlandsch (Adv. Ingez. Med.) VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Nederl. Fransch m.s. s.s. Nieuwendam Medee Hoboken Caen zwavelzuur erts IJMUIDEN PROPAGANDA-AVOND. Het Evangelisatieikoor „Gera" dirigent de heer P. Klut zal a.s. Donderdagavond in de Witte Bioscoop een propaganda-avond houden Zang, voordracht, tableaux en samenspra ken alle betrekking hebbende op den arbeid van „Gera" zullen elkander afwisselen. Ds. Westbonk voorzitter der Evangelisatie en <je heer Toornvliet theolgisch candidaat zul len het word voeren. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 12 MAART Tarbot per K.G. f 0.90—0.70 Griet per K.G. f 0.90—0.50 Groote schol per 50 K.G. f 98 Middelschol per 50 K.G. f 1613 Zetschol per 50 K.G. f 25—16 Kleine schol per 50 K.G. f 175.40 Bot per 50 K.G. f 6.20—4.90 Schar per 50 K.G. f 9—2.60 Tongschar per 50 K.G. f 2320 Rog per 20 stuks f 125 Vleet per stuk f 3—2 Kleine poon per 50 X.G. f 9.50—6 Groote sehelvisch per 50 K.G. f 2920 Middelschelvisch per 50 K.G. f 2825 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 2517 Kleine sehelvisch per 50 K. G. f 2213 Kabeljauw per 125 K.G. f 32—14 Groote gullen per 50 K.G. f 12—10 Kleine gullen per 50 K.G. f 15—7 Wijting per 50 K.G. f 11—1.30 Makreel per 50 K.G. f 11 Heilbot per K.G. f 0.800.55 Leng per stuk f 20.45 Koolvisch per stuk f 0.800.18 Middel hake per 125 K.G. f 94 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 3632 Kleine hake per 50 K.G. f 25—19 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Hercules IJm. 196. Vangst: 160 manden sehel visch, 90 manden braadschelvisch, 100 manden gul en kabeljauw. 25 manden wijting, 30 man den koolvisch. Totaal 725 manden, benevens 380 stuks stijve kabeljauwen. Jacqueline Clazina, IJm. 10 Vangst: 70 man den sehelvisch. 65 manden braadschelvisch, 50 manden wijting, 100 manden dichte radio en 30 manden gestripte radio, 320 manden kool visch, gul en kabeljauw. Totaal 635 manden benevens 150 st. stijve kabeljauwen. Onder de sehelvisch bevinden zich 27 kistjes. BESOMMINGEN. Trawlers: Leentje Elizabeth IJm. 155 65 manden f 1240. 'oeng IJm. 131 60 m. f 1250. uchor IJm. 135 65 m. f 1460. Aikmara IJm. 31 650 m. f 5470. i Jrenc IJm. 89 150 m, f 1450 Vios 2 IJm. 134 50 m. f 980. Jenny Elza IJm. 88 75 m. f 1390 Sumatra IJm. 253 300 m. f 1830 Mary IJm. 189 259 m. f 2190. Derika 7 IJm. 417 435 m. f 3339 Kotters: E. 165 f 860. E. 541 f 670. B. R. X. 1 f 320. E. 506 f 680. Loggers: K.W. 112 heeft niet gelost. Ned. Ver. van Huisvrouwen. Een philanthropische kring gevormd. In Kennemerhof was de afdeeling Velsen IJmuiden der Ned. Vereeniging van Huis vrouwen bijeengekomen ten einde te komen tot de oprichting van een philantropischen lering. Om de 14 dagen zullen de dames, die zich voor dit doel opgaven, bijeenkomen om wollen en andere goederen te vervaardi gen en oude kleedingstukken te herstellen. De eerste bijeenkomst zal Donderdag 21 Maart a.s. gehouden worden in de bovenzaal van Kennemerhof, voor dit doel gratis door den heer K. Koster afgestaan. In het bestuur van den kring werden ge kozen de dames Dammers (voorzitster), Meijer, Bais, Heykoop en Boon. De afdeelingsleden kunnen zich opgeven als donatrice van den kring; de leden beta len een vast bedrag als contributie, waar de benoodigdheden en stoffen van gekocht wor den. Oude kleedingstukken worden gaarne door den kring in ontvangst genomen. A.s. winter zullen de door de dames voor het liefdadig doel vervaardigde voorwerpen verdeeld worden onder de verschillende in stellingen van liefdadigheid, welke in onze gemeente werkzaam zijn. VELSEN De heer E. Brader overleden. De gemeente verliest een ijverig en nauwgezet hoofdambtenaar. Na een langdurig en ernstige ziekte is in het Binnengasthuis in Amsterdam op 55-ja- rigen leeftijd overleden de heer E. Brader, directeur van Openbare Werken van Velsen. Reeds ruim twee maanden geleden moest de heer Brader wegens ziekte zijn werk neerleggen. De gewenschte beterschap bleef uit en ton slotte bleek operatief ingrijpen noodzakelijk, met het oog waarop de patiënt in het Binnengasthuis werd opgenomen. Een twaalftal dagen geleden vond do operatie plaats. Het verloop der ziekte na de operatie was niet gunstig en reeds spoedig verergerde de toestand zoo, dat men het ergste vreesde. De vorige week trad een lichte verbetering in, die helaas zou blijken, niet van blijvenden aard te zijn. In de laatste dagen van de vorige v/eek verergerde de toestand zoodanig, dat elke hoop op beterschap werd opgegeven. En gisteravond kwam het einde. Nadat de heer Brader zich het bouwvak tot loopbaan had gekozen en nadat hij eerst in het particuliere bouwbedrijf verschillende be langrijke werken had ontworpen en uitge voerd, werd hij, thans bijna 20 jaar geleden, benoemd tot gemeentearchitect te Veendam. Deze functie vervulde hij gedurende 7 jaar. In deze snel groeiende gemeente was er voor den ambitieuzen jongen architect heel veel te doen en vele werken kwamen tot stand, die getuigen van een smaakvollen architectuur. Ruim 12 1/2 jaar geleden werd de heer Bra der benoemd tot directeur van Openbare Werken in de gemeente Velsen, waar hem een zeer moeilijke taak wachtte. Want nog meer dan Veendam stond de gemeente Velsen voor moeilijkheden van stedebouwkundigen aard. Een der eerste belangrijke werken was de herziening van het uitbreidingsplan. Dat van den ambtsvoorganger van den heer Brader kon nl. de goedkeuring van Ged. Staten en andere autoriteiten niet wegdragen omdat er te weinig rekening was gehouden met het behoud van het natuurschoon. Na zich van de plaatselijke toestandgn terdege op de hoogte te hebben gesteld, slaagde de heer Brader er in een nieuw plan samen te stellen, dat de goedkeuring van den Raad kon weg dragen. Bijzondere omstandigheden waren oorzaak, dat een unteindelijke vaststelling nog niet kon plaats vinden. Tal van andere werken op bouwkundig gebied heeft den heer Brader in onze ge meente tot stand gebracht o.a. eenige o,pen- bare scholen, de verbouwing van het gemeen tehuls enz. Zijn taak was zeer moeilijk, vooral doordat de particuliere woningbouw, die tij dens de directie van den heer Brader zulk een bedrijvigheid onplooide, zoo herhaaldelijk met zijn belangen met de gemeente in con flict kwamen, in welke gevallen het voor den heer Brader dikwijls moeilijk was, zijn weg af te palen. In dergelijke gevallen bracht zijn vact karakter hem meermalen in botsing met de plaatselijke bouwindustrie, maar als hij eenmaal zijen standpunt had bepaald, liet hij zich niet gemakkelijk daarvan afbrengen. In alles had hij het belang der gemeente voor oogen. Om deze reden is het dan ook dat het heen gaan van dezen verdienstelijken hoofdamb- Velsen moet worden beschouwd. Wel wordt tenaar als een groot verlies voor de gemeente Velsen den laatsten tijd zwaar getroffen. Nog slechts een 6-tal weken geleden over leed burgemeester Ramibon.net. Kort daarna verloor het bedrijf van Openbare Werken een verdienstelijk ambtenaar en thans moet dit bedrijf zijn directeur missen. VoorToopïg geen NoorH-Oost- polder. Verlaging van Zuiderzeefonds- begrooting. Voorbereidingswerk wordt voortgezet. Op de begrooting-1935 van het Zui- derzeefonds was voor de Noord-Oos telijke inpoldering een bedrag van 2 millioen gulden uitgetrokken. Deze post is thans door de regeering terug genomen. Niettemin wordt de voor bereiding van het werk voortgezet. Op deze begrooting zijn nog enkele verlagingen toegepast uit bezuini gingsoogpunt, waardoor de gewone dienst in totaal wordt verminderd met f 2.371.950 en gebracht op f 9.888.050. Een nieuwe organisatie van den inpolderingsarbeid wordt voorts in uitzicht gesteld. Minister Colij.n deelt in het waarschijnlijk laatste door hem als minister van Water staat a.i. onderteekende regeeringsstuk aan de Tweede Kamer, de memorie van ant woord inzake de Zuiderzeefonds-begrooting 1935, deze besluiten der regeering en de over wegingen, die daartoe geleid hebben, mede. De minister stelt voorop, dat moeilijk van de regeering verwacht kan worden, dat zij zou voorstellen den inpolderingsarbeid in de voormalige Zuiderzee niet voort te zetten. Zij sluit zich aan bij hen, die op verschillende gronden in verdere inpoldering op den duur meer voor- dan nadeelen zien. Bij den finamcieelen toestand, zooals deze zich thans laat aanzien, is echter groote voor zichtigheid geboden bij besluiten tot het on dernemen van groote werken, waarin be langrijke kapitalen worden vastgelegd. Op het crediet van den staat kan niet on begrensd een beroep worden gedaan zoolang het herstel der staatsfinanciën nog niet zoo ver is gevorderd, dat een in hoofdzaak slui tende rijksbegrooting wordt verkregen. De mogelijkheid daarvan kan eerst worden overzien na de totstandkoming van de nog in dit zittingjaar te behandelen wetsontwer pen om tot de onmisbare verbetering van de financiën te komen. Op grand hiervan meent de regeering, dat het geen zin heeft het op deze begrooting voor de Noordoostelijke inpoldering uitge trokken bedrag van 2 millioen te handhaven. Zij geeft er de voorkeur aan, dien post voors hands terug te nemen in afwachting van de uitkomst der bemoeiingen in zake verbete ring der rijksfinanciën. Vijftien jaar tegen twee jeug dige Ossenaars geëischt. Wegens den roofmoord te Oyen. Verdachten bleven ontkennen. Bezwarende verklaringen. De rechtbank te 's-Hertogenboschbehan delde Maandag in een buitengewone zitting den grawelijken roofmoord die in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 in het dorpje Oyen aan de Maas bij Oss werd gepleegd. Twee broers, de bejaarde Toon en Piet Ver hoeven, werden in hun slaap overvallen door twee mannen, die met een stuk ijzer den 67-jarigen Toon Verhoeven den schedel insloegen en. zijn 60-jarigen broer zoo hevig op het hoofd sloegen, dat hij zwaar en bloe dend verwond neerzonk. De onverlaten waren het huisje binenngedrongen door een raam open te schuiven en naar binnen te klimmen. Zij stalen ongeveer zeventig gulden. Piet Verhoeven, die zich zoo stil mogelijk had gehouden om den schijn te wekken, dat hij dood was, wist ondanks zijn verwondin gen, de touwen door te bijten, waarmee hij was geboeid en liep in bebloed nachtgewaad naar zijn buurman, K. van Orsouw, die direct den veldwachter waarschuwde, die zich in verbinding stelde met de marechaussee te Oss. Deze legde in den nacht bezoeken af bij de beruchte typen van het Ossche milieu, waar zij merkten dat twee jonge mannen, de 24- jarige F. J. van O., en de 16-jarige W. de B., een broer van den wegens den moord te Berghem veroordeelden P. de B., niet thuis waren, maar zich bevonden bij den bloemist Boeijën. Daar hadden zij zich ter raste bege ven. De marechaussee ontdekte er hun met bloed bevlekte kleeren in twee emmers met water en arresteerde de beide jongelui. O. en de B. werden na verhoor door den officier van Justitie en den rechtercommis saris in het Huis van Bewaring te 's-Herto genbosch in voorarrest gehouden. Tegen hen werd Maandag wegens diefstal in vereeniging en vergezeld gaande van geweld, den dood ten ge volge hebbende, vijftien jaar gevan genisstraf geëischt, zonder aftrek van voorarrest. De verdediger van Van O. verzocht reke ning te houden met de vele twijfelachtige dingen, die in deze zaak zijn, terwijl de ver dediger van de B. tot vrijspraak concludeer de. Verdachten bleven ontkennen. Verschillende getuigen hebben voor ver dachte bezwarende verklaringen afgelegd, evenals de get. desk. dr. Hesselink. Getuige J. V. hoofdbewaarder in de ge vangenis te 's-Hertogentoosch verklaarde, op 19 Juni in het Huis van Bewaring een ge sprek te hebben afgeluisterd tusschen een DINSDAG 12 MAART '935 meldt: Hoogste barometerstand 7849 Nordöyan. te Laagste barometerstand 756 1 Isafjord. te en voorspelt: Meest matigen Oostelijken tot Noorttam wind. Helder tot licht bewolkt. Drooe D Temperatuur om het vriespunt 't Overdag iets zachter. aa(% Barometer 778 mij. F. 30 p. 34 F, Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENffl» Kanaalstraat 83. Tel. 5460 iTmnw. HOOG WATER TE IJMUIDEN Woensdag v.m. 9.31 uur; n.m. io 21 uur Donderdag v.m. 11.12 uur; n.m. Vrijdag v.m. 0.03 uur; n.m. 12.38 Uur zekeren K. uit Eindhoven en zijn buurman van O., met wien hij langs de verwarmine- buis sprak. Van O. verklaarde, dat hij hom! te, dat de B. zijn mond zou houden Als iè eens naar Oss gaat", sprak hij tot K J? dan tegen mijn kostbaas en zijn vrouw'dat zij voor de rechtbank moeten verklaren' da ik om half twaalf ben thuis gekomen' ik zeg. tegen niemand, dat ik het heb gedaan zelfs niet tegen mijn beste vrienden. Het zal ook niet uitkomen, want er is geen bewijs" Van O. verklaarde bij deze gelegenheid voorts, dat het een heel gevecht was »- weest met de slachtoffers. Zij hadden het geld onder de planken zitten. .Als de B. zou bekennen, en wij komen voor de rechtbank" had hij verklaard, „dan sla ik hem daar dood". Verdachte van O. zeide op deze verklaring dat hij dit gesprek niet had gevoerd. GYMNASTIEK JAARVERSLAG K. N. G. V. Aan de jaarverslagen van het K. N. G. V, ontleenen wij het volgende: Het aantal persoonlijke leden verminderde niet. Ruim 20 vereenigingen werden als proeflid toegelaten, Bovendien traden elf ver eenigingen toe. Van de ledenlijst werden 15 vereenigingen afgevoerd. Het jaar sloot met een klein voordeelig sal do. Bij de vermelding van het technisch werk van de verschillende kringen blijkt de Ken- nemer Turnkring in uitgebreidheid en veel zijdigheid in de voorste rij te staan. Voor de vaardigheidsproeven bestond weinig belangstelling. Naast de gymnastiek ging de ontwikkeling van athletiek, spel en wandelen krachtig voort. DAMES-HOCKEY. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 17 MAART. FrankrijkHolland te Parijs. Eerste klasse; Hilversum—H.H.IJ.C. Promotie-klasse Amsterdam IILaren. LeidenHurley. Tweede klasse A: H.H.IJ.C. n—O.K. Derde klasse A: Leiden IIDe Vierde. Victoria IIDe Staart. Derde klasse D: Famos—T.H.C. II. VOETBAL. HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGIN G We herinneren er aan, dat de Haarlemsche Scheidsrechters Vereeniging hedenavond in Café-Restaurant Brinkmann een filmavond geeft. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 12 MAART Stadsschouwburg: Rott, Hofstadtooneel: „Madeleine's Misdaad."» 8.15 uur. (Voor de Vereen, v. Huisvr.) Gem. Concertgebouw: H. O. V. concert. So list: Vico la Volpe, piano. 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Polenbloed", met Anny Ondra. Op het tooneel: Monroe Bros, comedians. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Moord in de Follies met Jack Oakie, Kitty Carlisle en Duke El lington's orkest. In het bijprogramma Betty Boop Talkartoon, 2.30, 7 en 9.30 uur. Luxor Sound Theater: „Noodlottige begeer ten" (Sadie Mackie) met Joan Crawford. Door- loopende voorstelling van 7 tot 11.30 u^- Cinema Palace: „Liliom" met Charles Boyer en Madeleine Ozeray. Op het tooneel Kees Pruis. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 13 MAART Stadsschouwburg: Nieuiw Schouwtooneel, De Fakir. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en fles avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6