HET NIEUWE AVONDBLAD „FLORA" TE HEEMSTEDE. Bekende piaats^enooten 20e IAARGANG No. 110 WOENSDAG 13 MAART 1935 IJMUIDER COURANT oqNNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 lus 5 cents incass0' losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NE VEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. bonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als 20odanig ln de registers •tntageschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- rden ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- C0tprd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f£ by algeheele invaliditeit;' 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van n band voet of oog; i 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De Zeevisscherij in Jan. 1935. Ruim 1 millioen K.G. versche haring aangevoerd. De Afdeeling Visscherijen van het Departe ment van Economische Zaken deelt het vol gende mede omtrent de zeevisscherij in de maand Januari 1935. waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben ■m de maand Januari 1934. Aan de zeevisscherij namen 369 (.388) Ne- deriandsche vaartuigen deel. Door Nederland- sche en vreemde vaartuigen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 517 286 kg. (2.420.470 kg.) visch met een waarde van f 645.501 (f 663.000). In totaal waren 74 (81) stoomtrawlers in be- rtriif Te IJmuiden brachten de stoomtrawlers jn 163 (178) reizen 1.751.019 kg. (1.528.400 kg.) Noordzeevisch aan, waarvoor f 363.850 (f 411.485) werd besomd of gemiddeld per reisdag 951 kg. (755 kg.) en f 198 (f 209). Te Zoutkamp bracht één sleepboottrawler in één reis 2150 kg. visch aan ter waarde van f 204. Een groot deel der vangst bestond uit ^5 (3) motortrawlers maakten 13 (7) Noord zeereizen en besomden voor 122.671 kg. (48.765 kg.) visch f 23.626 (f 14.900), of gemiddeld per reisdag 802 kg. (581 kg.) en f 154 (f 177). Van de motorlbggers namen 92 (103) vaar tuigen aan de trawlvisscherij deel. In 169 Noordzeereizen werd 361.537 kg. (370.250 kg.) visch aangebracht, ter waarde van f 117.421 (f 136.892) of gemiddeld per reisdag 212 kg. (193 kg.) en f 69 (f 71). 7 (7) motorkotters maakten 17 (21) reizen en voerden 12.536 kg. (19.555 kg.) Noordzee visch aan ter waarde van f 3001 (f 4740) of gemiddeld per reis 737 kg. (931 kg.) en f 177 (f 226). Aan de trawlvisscherij langs de Nederland- sche Noordzeekust namen voorts 131 (158) kleine motorvaartuigen, waaronder ook enkele bitters, en 25 (18) half gedekte en open zeil- vaartuigen deel. De motorkustvisschers maak ten 349 (366) reizen en brachten 186.914 kg. (146.800.) Noordzeevisch aan ter waarde van f 46.353 (f 36.324) of gemiddeld per reis 536 kg. (401 kg.) en f 133 (f 99). Voor zoover bekend nam geen enkel Neder- landsch vaartuig aan de visscherij met de zeevisehzegen deel. (In Januari 1934 twee mo torvaartuigen. die in 4 reizen 5.225 kg. visch aanbrachten ter waarde van f 1150). Door 3 Deensche motorkotters en 2 Bel gische motorkotters, die met de zeevisehzegen hadden gevischt, werd in respectievelijk 4 en 3 reizen in totaal 27.839 kg. Noordzeevisch aan gevoerd ter waarde van f 4993. Van de Vlaardingsche vloot waren 3 (12) stoombeugers in bedrijf. In 6 (32) reizen voer den deze vaartuigen te IJmuiden 26.757 kg. (78.525 kg.) beugvisch aan ter waarde van f 6712 (f 22680) of gemiddeld per reisdag 496 kg. (255 kg.) en f 124 (f 74). Voor de drijfnetvisscherij op haring waren 17 (1) stoomloggers en 17 (3) motor loggers in bedrijf. In totaal brachten deze vaartuigen te IJmuiden en te Scheveningen 1.017.365 kg. (44.375 kg.) versche haring aan ter waarde van f 78.593 (f 7.447). Visscherijnieuws in een notedop. Veel kabeljauw aangevoerd. Er is deze week veel kabeljauw aangevoerd. Door hun groote vangsten maakten de booten van de Moray Firth, o a. de Eendracht mooie besommingen. Dinsdag was de kabeljauw goedkooper, mede doordat ook in Ostende veel kabeljauw was aangevoerd. Ook eenige Deensche kotters brachten behalve schol en schar nog al wat kabeljauw aan. Groote heilbotten. De stoombeuger VL 195. die Maandag en de stoomtrawler Alkmaar IJM. 31, die gisteren aan de markt was brachten heilbotten aan van resp. 67 K.G. en 97 K.G. Deze visschen hadden dus het gewicht van een volwassen man. Wat meer schelvisch. Ook de aanvoer van schelvisch is deze week wat ruimer dan an ders. Het gevolg hiervan was, dat vooral Dins dag deze vischsoort wat goedkooper was. De braadschelvisch is voor den handel echter nog veel te duur. Kustbooten losten niet. Een achttal kust- booten en een dertigtal loggers brachten Maandag groote hoeveelheden tong aan den afslag, waardoor de prijzen van deze visch veel lager waren dan de vorige week. De Jenny Elsa die eveneens dien dag aan de markt was loste niet, in de hoop, dat de tong Dinsdag een beteren prijs zou opbrengen. Dit bleek echter niet het geval, zoodat dit experi ment niet het gewenschte resultaat opleverde. Desondanks was de besomming nog bevredi gend. Gisteren heeft een 4-tal booten van de Marezaten niet gelost. Deze hielden de visch Vast voor de Woensdagmarkt. Invoer van visch. Er komen de laatste dagen belangrijke consignaties uit het buitenland, j'oornamelijk bestaande uit schelvisch en ka beljauw uit Noorwegen en Denemarken op onze markt. Deze visch. in den regel verpakt mjüstjes van 70 pond, brengt tamelijk goede prijzen op. De Canadeesche zeevisscherij in 1934. De SA?=acleesc^e zeevisscherij leverde in 1934 op cwts. met een opbrengst van .134.500 of 20% meer dan in 1933. De zalm- visscherij leverde hiervan een groot aandeel siSnl' 1-559-340 cwts. met een opbrengst van 5 1-070.000 of f 290.000 meer dan in 1933. De ^ftvisscherij leverde 360.520 cwts. op t. w. m 634.000 of i 196.000 meer dan in 1933, Winkeliers van IJmuiden-Oost organiseeren reclame campagne. IJmuiden-Oost vooruit Ons Zondagsblad. Door de uitgifte van ons Zondagsblad op Vrijdag kwam tot nu toe de actualiteit van het blad niet steeds volledig tot haar recht. Wij zullen daarom van deze week af het Zondagsblad één dag, mogelijk twee dagen, vroeger laten bezorgen dan tot nu toe. Over eenkomstig onze principes van snelle bericht geving meenen wij dit aan onze abonnés ver- chuldigd te zijn. Naar wij vernemen is het comité .IJmuiden- Oost vooruit", gevormd uit de leden-winke liers van de R.K. Middenstandvereeniging De Hanze en die der Middenstands Vereeniging IJmuiden-Oost thans met de plannen inzake het organiseeren van een reclame-campagne gereed gekomen. Besloten werd van 6 tot en met 21 April a.s. een groote reclame-campagne te houden, waaraan alle winkeliers kunnen deelnemen. Circulaires met nadere bijzonderheden ziin reeds aan de winkeliers verzonden en men rekent er op, dat iedereen zonder uitzondering mee zal doen. Dit is het belang van heel IJmuiden-Oost, van de winkeliers dn het bij zonder. Tot 15 Maart kunnen zij zich nog bij een der commissieleden opgeven. Het is te hopen, dat het vele werk dat de commissie zich heeft getroost, niet te vergeefs zal zijn. OUDERAVOND IN SINGERS OH OOL. Nadat gistermiddag in de Insingerschool een openbare les was gegeven en de ouders der leerlingen in de gelegenheid waren gesteld het werk der kinderen te bezichtigen, werd gisteravond in de turnzaal van de Creutz- bergsehool een druk bezochte ouderavond ge houden. De avond werd geopend door het hoofd dei- school, den heer J. Dalhuyzen, die zijn groote tevredenheid over de opkomst uitsprak. Het vorige jaar is geen ouderavond gehouden, van daar dat den heer Dalhuyzen een terugblik wierp op de twee voorbij zijnde jaren die in betrekking tot leerlingen en personeel voorbij zijn gegaan zonder dat zich ernstige moeilijk heden, zooals ziekte of anderszins hebben voorgedaan. Wat de school betreft, deze mag zich in een gestadige bloei en vooruitgang ver heugen. Sinds de oprichting van 1918 is ieder jaar het aantal leerlingen vermeerderd. Dit •aantal is thans 395. Vervolgens besprak de heer Dalhuyzen verschillende zaken betreffende liet onderwijs en de leerlingen. De heer B. v. d. Linde hield een inleiding over het onderwerp „Vertrouwen", waarin hij besprak het vertrouwen, dat door ouders en op voeders in een kind moet worden gewekt en versterkt. Hierna deelde de heer Dalhuyzen mede, dat tot spijt van bestuur en onderwijzend perso neel mejuffrouw Arends binnenkort de school, wegens huwelijksplannen, gaat verlaten. De heer Dalhuysen sprak eenige woorden van dank en waardeering waarbij hij herinnerde aan de 5 jaren die zij aan de school verbon den was geweest en gedurende welken tijd zij zich geheel aan de school, had gegeven. Eveneens wijdde de heer Dalhuyzen eenige woorden van sympathie en waardeering aan mejuffrouw Houtsma die deze week het feit mag herdenken dat zij 121/2 jaar aan het onderwijs verbonden is geweest. Na de pauze hield de heer D. Selling een inleiding over het onderwerp: „Vaderlandsche geschiedenis", waarbij hij het nut en de nood zakelijkheid van dit leervak naar voren bracht Aan het einde van den avond richtte de voor zitter der Ned. Herv. Schoolvereeniging, de heer J. C. Dunnebier een woord van dank tot het schoolpersoneel waarna hij den avond met dankgebed sloot. TURNVEREENIGING „IJMUIDEN". Soirée en feestavond adspiranten. Het bestuur van T. V. IJ. schrijft ons: Na de inspanning, die van alle adspiranten en leden gevraagd is, om de in Februari ge- geven uitvoering te maken tot het succes, dat zij geworden is, volgt nu, evenals vorige ja ren, een feestavond voor de meisjes en jon gens en een soirée voor onze dames- en hee renleden met genoodigden, respectievelijk op 14 en 21 Maart in gebouw „Cycloop". Ook de ouders worden uitgenoodigd tot het bijwonen van den adspiranten-feestavond, terwijl na tuurlijk alle meisjes en jongens een vriendin netje of vriendje mogen introduce eren. De feestcommissie is ijverig bezig met de voorbereiding en de leden werken van klein tot groot enthousiast mee, om onzen feest en clubavond te maken tot avonden, die bij allen, die aanwezig zullen zijn, een prettige herinnering zullen achterlaten. Een verdere aanbeveling is overbodig, want wie één of meer keeren een T. V. IJ soirée heeft meegemaakt, weet, dat er een gezellige, opgewekte stemming heerscht, en dat de wijzers van de klok meestal veel te snel draaien. Voor wie nog nooit onze clubavonden heeft meegemaakt en misschien moeilijk een in troductie kan krijgen 't aantal introduc ties is beperkt: wordt lid van T. V. IJ., in de eerste plaats om met ons te turnen, de athle- tiek en de wandelsport te beoefenen en daar door ook voor u waar te maken de leus: „een gezonde geest in een gezond lichaam", en dan ook met ons feest te vieren; na inspanning ontspanning! Het bestuur deelt nog mede, dat de laatst gehouden wandeltocht voor jongens een groot succes geweest is, zoowel wat betreft het aantal deelnemers, als de stemming, die er i heerschte, en dat dit jaar tijdig, waarschijn Ilijk reeds in Aipril zal worden begonnen met de athletiekbeoefening, zoodat we met goed getrainde ploegen aan de competitie van den Kennemex; Turnkring kunnen deelnemen» LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDS BOND." Men schrijft ons: Door het hoofdbestuur van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" werd in April 1934 een commissie benoemd, welke werd op gedragen advies uit te brengen omtrent de vraag of het wenschelijk is wijziging te brengen ir» de samenstelling en de regeling van de bevoegdheden van de verschillende „emeentelijke bestuursorganen en in de plaats, welke de gemeentebesturen in de te genwoordige staatsinrichting innemen. De commissie was samengesteld uit: Mr. M. H. de Boer. wethouder van Utrecht (voor zitter), Mr. N. A. Stempels (secretaris), Mr. C. H. Guépin, lid van de Prov. Staten van Noord-Holland, J. H. Th. O. Kettlitz, lid van Ged. Staten van Utrecht, Mr. A. Koelma, Gemeente-secretaris van Alkmaar, H. H. J. van de Pol, directeur van de Delftsche Cou rant en C. G. Roos, burgemeester van Lek je erker k. Het rapport is dezer dagen verschenen, en tot een beperkt aantal voor belangstellenden gratis verkrijgbaar. Schriftelijk aan te vra gen bij den afdeelings-secretaris, Juliana- kade 47, IJmuiden. Het zeer belangrijke advies bespreekt o.a.: Critiek op het beleid der gemeenten, cri- tiek op financieel beheer, critiek tegen de be hartiging van groepsbelangen, oritiek tegen gebrek aan zakelijkheid, de plaats der Ge meentebesturen in onze Staatsinrichting, sa menstelling der bestuursorganen, meervoudig stemrecht, uitsluiting v-an het kiesrecht, uit sluiting van het raadslidmaatschap, vervan ging der raadsleden door plaatsvervangers, samenstelling van het college van B. en W., samenstelling der Raadscommissies, bevoegd heden der bestuursorganen, bevoegdheden der Gemeentebesturen tegenover hoo'gere be sturen, noodlijdende Gemeenten, enz. OPENBARE VERGADERING IN THALIA. Woensdag 27 Maart a.s. vindt in Thalia een door het „Bureau van Actie" belegde openbare vergadering plaats met als spreker de heer E. Kupers. voorzitter van het N. V. V. Het onderwerp van den spreker luidt: „De strijd onzer arbeidersbeweging voor een krachtiee welvaartspolitiek". bezorgd. Voor zoover men het niet ontvangen mocht zijn exemplaren alsnog gratis te ver krijgen bij de heeren F. A. Stroethoff Jr.. Ter- rasweg 31, A. de Vries, Schuitstraat 14. K. Dekker, Burg. Enschedélaan 37 en G. H. Velde Begraafplaats „Westerveld", te Driehuis.. VELSEN HOE ER GESPAARD WERD IN FEBRUARI Saldo steeg met ruim 37000 gulden. Gedurende de maand Februari werd aan de verschillende postkantoren in onze gemeente op spaarbankboekjes ingelegd en terugbe taald Postkantoor IJmuiden: Ingelegd f 44079.35 Terugbetaald 33582.38 Meer Ingelegd dan terugbetaald f 10496.97 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost* Ingelegd 21985.60 Terugbetaald 11621.98 Meer ingelegd dan terugbetaald f 10363.65 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd f 8575.91 Terugbetaald 7184.78 Meer Ingelegd dan terugbetaald f 1391.13 Hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 10052.93 Terugbetaald 5713.17 Meer ingelegd dan terugbetaald f 4339.76 Hulppost-kantoor Santpoort-Dorp: Ingelegd t 17809.92 Terugbetaald 11200.34 Meer Ingelegd dan terugbetaald f 6609.58 Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd f .10105.94 Terugbetaald 5481.34 SANTPOORT EVANGELISATIE „DE OPEN DEUR". Te Santpoort is een commissie tot stand gekomen die zich ten doel stelt het geestelijk leven te Santpoort te bevorderen en dit wenscht te doen op interkerkelijifcen grond slag, op basis der z.g. „Alliantie-gedachte" belichaamd in Joh. 17:21 „Opdat zij allen één zijn". De eerste z.g. „Opwekkings-Samen- komst van deze commissie uitgaande is be legd op Maandag 18 Maart a.s. in het ge bouw der Vereenging „Spaarniberg" aan de Wüstelaa-n no. 79 te Santpoort-dorp. Spreker zal dien avond zijn de heer J. Sevensma. Evangelist te Amsterdam. Verschenen is voorts het eerste nummer van „De Open Deur", waarin het doel en streven van den kring wordt uiteengezet. Dit blaadje wordt aan alle protestantsche adressen gratis rond- Meer ingelegd dan terugbetaald f 4624.60 Uit het bovenstaande blijkt, dat aan alle kantoren de totalen van het tegoed der spaar ders is gestegen. Het spreekt vanzelf dat dit niet mag worden toegeschreven aan een ver betering van den economischen toestand in onze gemeente. Dit zou te mooi zijn om waar te zijn. Wij gelooven eerder, d'at deze stij ging van het tegoed alleen het gevolg is van toevallige omstandigheden, geen verband houdende met de harde werkelijkheid. Dit kunnen er vele zijn: bijschrijving van rente, ontvangen van pensioenen enz. Het is echter wel opvallend, dat de beide Umuidensche kantoren aan de spits staan. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. Admiraal—Kieft d., Meeuwen laan 7, IJmuiden. J. M. LuikenDe Haas d„ Kalvers-traat 93 IJmuiden; M. de Boervan den Berg z., Pr Steijnstraat 10, IJmuiden. P. J. C. Havik Hoogenhuizen z., de Ruijterstraat 83, IJmui den. Overleden: C. Meuldijk 60 j. echtgen. van T. Gorter. Cederstraat 8, IJmuiden; W. J. van Mieghem, 39 j., echtgen. van M. Meijer, J. P Coenstraat 31, IJmuiden; Z. van Wijk, 56 j., echtgen.e van W. Kremer, Velserduinweg 91 IJmuiden. H. F. Meijer 81 j., wed. van C. van Amers foort, Ruysdaelstraat 15, IJmuiden. LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAN FEBRUARI. Vestiging 85 mann., 97 vr., totaal 182; ge boorten 28 m., 30 vr., totaal 58. Vermeerde ring 113 m., 127 vr., totaal 240. Vertrek 84 m., 90 vr. totaal 174; overleden 13 m., 12 vr., totaal 25. Vermindering 97 mn. 102 vr., totaal 199. Geheele vermeerdering over de maand Fe bruari 41. Totale bevolking op 1 Maart 1935 44388. Door onze lens gesnapt. P. BORST. De heer P. Borst, geboren en getogen IJmuidenaar is- sedert vele jaren aan het pro vinciale electriciteitsbedrijf werkzaam. Ieder een die wel eens met hem in zijn kwaliteit als opzichter bij dit bedrijf te doen heeft ge had, zal ongetwijfeld met genoegen op dit contact terugzien. De heer Borst is een voor komend ambtenaar, steeds bereid de stroom- gebruikers ter wille te zijn. Vandaar dan ook, dat hij veel achting geniet. Een andere categorie, die den heer Borst kent en hoogacht is die der zwemmers, spe ciaal zij die geregeld gebruik maken van het zwembad der Velser Zwemvereeniging. De heer Borst is voorzitter van deze vereeniging en in deze kwaliteit heeft hij eveneens veel nuttig werk verricht. De totstandkoming van dit zwembad is voor een groot deel aan het ijverig werken van den heer Borst te dan ken. Verder zijn het de luistervinken van de A. V. R. O., die den heer Borst een warm hart toedragen. Niet voor niets staat op den gevel van de woning van den heer Borst aan den Wijk aan Zeeerweg „Happy days are here again". Het is te hopen, dat de heer Borst nog vele jaren dit devies in zijn schild mag voeren. De verlichte wereldbol in den tulpenhof van de tentoonsteling „Flora", "lie een fantastisch effect maakt, DE SAMENSTELLING DER STEMBUREAUX. Tot voorzitters en leden van de stemibu- reaux in onze gemeente voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten zijn be noemd de volgende personen: Stemdistrict I: de burgemeester, J. P. Nijssen en J. Melgerd. Stemdistrict II: P. Bosman, C. Oudendijk en mevr. A. J. C. v. d. Weele-Geelhoed. Stemdistrict III: J. E. Sluiters, C. Diepen- daal en W. Landeweert. Stemdistrict IV: J. P. Handgraaf, J. Bruin- oog Sr., en P. H. van Rummelen. Stemdietrict V: H. Homburg, Th. Diepen en, K. L. G. Mollevanger. Stemdistrict VI: D. Zalm, D. J. Bais en C. Stemdistrict VII: F. P. Vermeulen, H. L. W. Böttger. K. Ermshaus en J. P. Klaassen. Stemdistrict VIII: G. Heijkoop, J. P. Borg- wat en C. Luchsinger. Stemdistrict IX: A. ten Broeke, L. M. Cam- man en C. Hillebrink. Stemdistrict X: J. C. Dunnebier, N. C. Hin, en A. J. Roza. Stemdistrict XI: H. Groenveld, P. J. v. d. Linden en J. v. d. Zijl, Stemdistrict XII: J. Zwanenburg, S. Baar- da en J. J. Jonker. Stemdietrict XIII: A. de Waal, C. Janus en B. G. Schuitemaker. Stemdistrict XIVJ. v. d. Veer, F. J. .Mar tens en W. A. Fenne. Stemdistrict XV: C. P. J. Maas, R. de Boer en J. W. Raadman. Stemdistrict XVI: W. van Heyst, A. Peek en J. Bontenbal. Stemdistrict XVII: E. Luikmp.n. K. Dek ker en P. Verhoog. Stemdistrict XVIII: Dr. mr. A. v. d. Flier, J. Verkade en P. van Zutphen. Stemdistrict XIX: J. Stark, Th. J. H. Bruijnzeels en W. F. F. J. Meijer. Stemdistrict XX: W. F. Visser, L. W. Kuiper en J. Deinum. Stemdistrict XXI: W. J. F. Laurent, W. Da vidson en G. Brakenhoff. Stemdistrict XXII: M. J. Enzerink. N. Ra ven en A. Westra. De eerstgenoem-den voor elk district zijn benoemd tot voorzitter de beide anderen tot leden. Voorts zijn nog benoemd tot plaatsver vangende leden voor alle bureaux: de be schikbare leden mn den gemeenteraad, e*fa aantal amlbteacaift enz.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1