HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI? TELEF. 4220 Bekende plaatsgenooteti iaARGANG NO. 113 ZATERDAG 16 MAART 1935 IJMUIDER COURANT ONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand nts Plu3 cents Per kwartaal ƒ1.20 06c cents incasso, losse nummers 3 cents, g^toor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIcN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Opschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- ceerd en^ gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen Iffehei"1" -f fifn hii nvprliirlon" t ann hii wprlipc t .'UUU-- f gen band, voet of zeSerd ^^jggheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van rid voet of oog; f 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Vereen, van Vrijz. Her vormden. De heer H. J- Calkoen spreekt over Rembrandt. on de tweede der serie winterlezingen van a*Vereeniging van Vrijz. Hervormden sprak xp heer H J. Calkoen, leeraar aan de Rijks TTRS alhier, voor een goed bezet Vereeni- eiiwsgebouw over ..Rembrandt". Dr. H. Faber leidde den spreker met een vort woord in. De heer Calkoen begon met te getuigen hoe hij een 20 jaar geleden na grondige stu die meende onzen grootsten Hollandschen vhilder wel ..door" te hebben. Nu. jaren la ter ziet spr-de figuur Rembrandt toch heel pnders' is de gedachte, de ziel van dezen kunstenaar hem minder klaar en duidelijk. En is zijn' eerbied voor hem gegroeid. Wat weten wij, doorsnee Hollanders, van Rembrandt? Naast enkele levensbijzonder heden en „Nachtwacht" kennen wij hem alleen maar als naam van een sigaar of een bioscooptheater. Rembrandt is voor ons de zoeker naar het Eeuwige geweest; hij is door en door reali- te-tsmensch. Door die realiteit heeft hij de diêoere waarheden van het leven getrouw uitgebeeld en daar in en daar mede heeft hif'de Eeuwigheid uitgebeeld. Rembrandt's leven is er een van groote overwinningen doch ook van diepe ellende oeweesLEn juist in dien tijd van zijn leven, toen de slagen van het lot hem troffen, heeft hij zijn grootste meesterwerken vervaardigd. Spr. vertelt in enkele trekken over Rem brandt's leven. Van zijn geboorte in 1606 te Lelden tot zijn dood in 1669 te Amsterdam, laat de heer Calkoen het leven, van den schilder de revue passeeren. Verschillende merkwaardige bijzonderhe den in verband met gebeurtenissen in zijn leven vonden weerklank in zijn werken. Spr. wijst in dit verband pp den dood van Saskia, Rembrandt's vrouw, in 1646. Zijn schilderijen winnen in dien tijd belangrijk aan diepte. Ook de insolventverklaring in 1656 gaf den meester een geweldige knak; afspiegeling er van vindt men weer in zijn stille wel door dachte portretten. Na den dood van zijn. tweede vrouw. Hen- drikje Stoffels, en zijn zoon Titus staat de schilder alleen. Als een rots in de branding zien wij hem; vergeten door zijn tijdgenoo- ten, arm en in ellende sterft hij op 63-jari- gen leeftijd. Merkwaardig is het. dat hij ondanks alle miskenning en tegenslag, geen cynicus, geen menschenhater is geworden. Hij is gewor den de mensch met de wijze, berustende glimlach; hij wist zichzelf onaantastbaar en zelfs de dood had geen verschrikking meer voor hem. Voor alles is hij de alles beheer- schende en begrijpende mensch gebleven. Voor zijn tijdgenooten, die zuiver en nauw keurig academisch teeltenden, moet een kun stenaar, die zulk een uitgesproken liefde voor detail-verwaarloozing had, een revolu- tionnair van den eersten rang geweest zijn! In zekeren zin was hij een magiër, omdat hij het werkelijke, het vlietende leven in zijn werk wist vast te leggen. Uit al zijn portretten spreekt dit telkens weer tot ons. zegt spr. Volgens zijn eigen woorden was het er Rembrandt om begonnen de gedachten van den geportretteerde in zijn schilderij vast te leggen. En we mogen zeer zeker zeggen, meent de heer Calkoen, dat als iemand daar geslaagd in is, het Rembrandt geweest is. In zijn werken heeft hij de menschheid Schoonheid, Wijsheid en Liefde geschonken, goederen van de hoogste waarde. £>e heer Calkoen had de beschikking over een zeldzaam-mooi gesorteerde collectie re producties van Rembrandt's werken, zooals schilderijen, etsen en teekeningen. Deze wer den middels de projectielantaarn weer gegeven. Met groote aandacht heeft men den spre ker gevolgd en het was zeker geen gemeen plaats toen dr. Faber den inleider voor zijn gevoelvolle voordracht hartelijk dank bracht, woorden, welke door het auditorium met een warm applaus geaccentueerd werden. VERKIEZINGSVERGADERINGEN N.S.B. .Door de N.S.B. zullen de volgende vergade ringen gehouden worden: 19 Maart: Thalia Theater, spr. de heer de Bruijn. 4 April: café Böhm, Santpoort, spreker de heer Vlekke. 11 April: hotel de Prins, spr. de heer Vlekke. '6 April: Thalia Theater, spr. de heer Van VEREEN. VAN VRIJZ. HERV. De jaarvergadering van de Vereeniging van vrijzinnig Hervormden zal Donderdagavond 11 Maart a.s. in het gebouw der Vereeniging aan den Groeneweg gehouden worden. SCHILDERIJENTENTOONSTELLING Voor de afdeeling Velsen-IJmuiden der Ned. vereen, van Huisvrouwen zal de firma Ver- *aae in het Vereenigingsgebouw aan den woeneweg op Dinsdag 2 April a.s. een ten- «hing van de schilderijen houden, waar ne bekende albumplaatjes dezer firma naar secopieerd zijn. Mevr. R Heybrock-Gouda zal oien middag tevens enkele pianowerken ten gehoore brengen. NAAR DE FLORA Velser huisvrouwen zullen Dinsdag 16 af' §ezamenlijk een bezoek aan de bloe mententoonstelling „Flora" brengen. NATUURLIJK IJ.T.O. (Adv. Ingez. Med.) De Veiligheidsdagen van Hoogovens. Opening van het Veiligheidsmuseum. Het Veiligheidsmuseum van Hoogovens, Mekog en Cemy, waar wij in ons 'blad van gis teren een uitvoerige beschrijving van gaven, is Vrijdagmiddag door de voorloopige commissie aan het bedrijf overgedragen. Onder de vele belangstellenden waren o.m. van het gemeentebestuur van Velsen de hee- ren J. C. Dunnebier, loco-burgemeester, P. Bosman, weth. van Soc. Zaken en M. K. Hof stede, secretaris, het college van B. en W. van Beverwijk, tal van ingenieurs van Hoogovens en Mekog o.a. de heeren A. Demmers, Spruyt en F. W. E. Spies. Van de directie waren ir. G. A. Kessler, ir. A. H. Ingen Housz aanwezig. Ook vele arbeiders van beide bedrijven gaven acte de présence. Namens de voorloopige commissie van be heer nam de heer Reitsma het woord, die dank bracht aan allen die hun krachten gegeven hebben om dit zij het dan nog misschien pri mitieve museum en zijn uitrusting tot stand te brengen. Het was voor hem een bijzonder prettige taak de geheele inrichting aan den ir. F. W. E. Spies in zijn kwaliteit van veiligheidsingenieur over te dragen. Ir. Spies aanvaardde gaarne dit schoone cadeau, omdat er met deze gift zulk een mooie taak, welke hem na aan 't hart ligt, voltooid kan worden. Niet alleen zegt ir. Spies, moeten wij ons tot taak stellen het bedrijf zoo veilig mogelijk te laten werken, maar in de eerste plaaJts is het onze plicht de levens van onze medearbeiders te beschermen. Tot een vervol making van deze plicht diene dit museum, waar rustige beschouwing en deskundig ad vies tfjen werkers van voorlichting moge die nen. Dit veiligheidsmuseum is nog slechts de kiem van de tallooze voorbeelden van veilig werken en overwonnen- gevaren, welke er in den loop van jaren in onder gebracht zullen moeten worden. Immers steeds worden de ar beiders van ons bedrijf door gevaren, be dreigd wanneer waakzaamheid en voortduren de gereedheid niet steeds aangekweekt worden. Spr. was allen, die met groote toewijding, samenwerking en accuratesse dit museum m hun vrijen tijd tot stand gebracht hadden bij- zonderen dank verschuldigd. Samenwerking is, dat is ook hier wederom bewezen, het geheim van het succes. Wij dienen met de ingebruik neming van ons veiligheidsmuseum, besloot ir. Spies, geest en hand in dienst van de vei ligheid te stellen. Ook de directie is spr. buitengewoon erken telijk voor haar medewerking in dezen. De definitieve commissie, welke voortaan het gebouw en de inrichting zal beheeren is als volgt samengesteld: Dr. A. Demmers als ver tegenwoordiger van de leiding der bedrijven, de heer Reitsma namens den veiligheids- ingenieur, de heeren Spruijt, Peereboom en van Vught, bestuursleden van „Animo", welke de stichting voorbereidden. Als voorzitter van Animo bracht de heer Spruijt dank voor alle medewerking, welke Animo ondervonden had. Namens de directie voerde daarna ir. Ingen Housz het woord. Spr. bracht hulde aan den heer Spies, de commissie van voorbereiding en aan de werkers, welke hun vrijen tijd ga ven voor dezen mooien arbeid. Moge door uw toewijding de veiligheidsgedachte sterker on der ons leven, besloot ir. Ingen Housz. Daarna maakten allen een rondgang door het gebouwtje. Den eersten bezoeker werd het complete veiligheidsreglement, een lijvig boek deel, overhandigd. In de constructiewerkplaats der Hoogovens vond des avonds de installatie der nieuwe vei ligheidscommissie door ir. Kessler plaats met dankzegging voor de bewezen diensten aan de aftredende functionarissen. Ir. Spies hield een rede, welke tot onder werp had „Werkt veilig, Allen samen". Na de pauze werd de K. N. A. C. film ver toond. We halen de nieuwe pont. Een interessante sleepreis over gladde zee. Hutspot met de reuk van gebakken scharretjes. IJmuiden was nog in diepe rust toen we Vrijdagmorgen vijf uur aan boord van de sleepboot Nestor van Bureau Wijsmuller stapten. Aan de haven brandden nog de hon derden lichtjes langs kade en sluis, maar over het donkere water brak het felle licht van een groote lamp van de sleepboot de duisternis. Kapitein de Koe wachtte ons al op de brug. Daar was ook de walkapitein, de heer Moer man, die bij dergelijke gelegenheden nooit ontbreekt. Niet lang duurde het of de trossen werden losgesmeten; de telegraaf gaf den machinist het commando, dat toen de boot klaar van den wal lag, luidde „volle kracht vooruit!" En niet lang duurde het of onze Nestor voel de haven uit. Langzaam verdwenen de lichten van IJmuiden achter ons. En met de koers Z.W. vóór stoomden we met een 10 mijls vaart op het doel af: de Nieuwe Waterweg. Rustig kabbelden de golfjes tegen den scher pen voorsteeën van de snelvarende sleepboot. Het was een ideaal weertje; wel wat koud. maar het landwindje was te zwak om de zee die anders zoo rumoerig kan zijn, meer te geven dan een lichte deining. Het zou geen avontuurlijke tocht worden deze reis naar Vlaardingen. Dat hebben we wel eens anders meegemaakt. Maar het was een mooi en interessant karwei, dat onze Nestor wachtte. In Vlaardingen lag de Rijks pont no. 9 de laatste pont door de werf ..De Klop" in Sliedrecht voor den veerdienst op het Noordzeekanaal gebouwd en aan de Nestor was het, deze pont een zusterschip van de Rijkspont no. 8 van Vlaardingen naar IJmuiden te sleepen. En de directie van Bureau Wijsmuller was zoo vriendelijk ons voor dezen tocht uit te noodigen. De dageraad kwam haast ongemerkt. Want de zon hield zich verborgen achter den wazigen sluier, die zich over de vlakke zee uitspreidde. Niets was er, dat ons oog boeide, geen zee schip, geen visscherman. Zelfs de blonde duinen van Hollands kust bleven zich achter den nevel verschuilen. Rustig vervolgde de Nestor haar weg, rustig maar snel, zoo snel zelfs, dat we al onge veer 3 1/2 uur nadat we de haven van IJmui. den hadden verlaten den Nieuwen Waterweg opstoomden. Interessanter dan de zeereis was het reisje van den Hoek naar Vlaardingen. Er passeer den ons tal van zeestoomers. In Hoek van Holland zagen we een geheel wit geschilderde bananenboot, de Washington Express, die voor een groote loods' haal* lading, uit verre landen afkomstig, loste. Te 10 uur kwamen we voor de Wilhelmina- haven in Vlaardingen aan, juist toen een sleepbootje ons „vrachtje" den Waterweg op sleepte naar de Vulcanhaven waar de pont nog 20 ton steenkool moest bijladen. Terwijl de groote kolenknijper zijn plicht deed, gingen de mannen van de Nestor onder leiding van Kap. de Koe voorbereidselen treffen om de sleepverbinding tusschen de Nestor en de pont tot stand te brengen. Een zware ketting werd vóór langs het logge vaar tuig gespannen en vastgemaakt aan bolders aan stuur- en bakboordzijde. Op dezen ket ting kwam de sleeptros. Half een werd het voordat we de Vulcan haven verlieten want met het kolenladen en de andere werkzaamheden was veel tijd ver loren gegaan. Op den Waterweg lag de pont naast de sleepboot vastgemaakt. Maaa* in het gezicht van de zee werd de zware manillatros uitge stoken en kwam de pont achter ons. Toen was het onbestuurbare vaartuig als het ware losgebroken. Rijkspont no. 9 was een gierpont geworden die nu weer aan stuur boord dan weer aan bakboord achter ons De Fransche boeren gaan zich organïseeren en hielden dezer dagen te Parijs een vergadering, waar Dorgères (inzet) een opmerkelijke rede hield. aan bengelde. De zware manilatros scheerde over den ijzeren beugel, het was alsof een jong veulen naar de -weide werd gebracht. Eenmaal in volle zee werd de sleeptros uit gevierd en weldra lag de Rijkspont no. 9 meer dan 200 M. achter ons, nu veel rustiger, door dat haar bewegingen door de», zwarei. tros werden bemoeilijkt. Maar vreemd lag het schip toch in die groote zee, zoo ver-af en eenzaam. Het leek nu en dan alsof ze niet bij ons behoorde, als ze haar koers in een heel andere richting nam. Eenzaam waren ook de beide mannen op de pont, een ver tegenwoordiger van „De Klop" en een run ner van Bureau Wijsmuller. De Rijkspont no. 9 was een vreemd zeeschip, maar een zeeschip was het, zij het dan zon der besturing. Maar aan boord hadden we allerlei dingen gezien, die op een zeeschip thuisbehooren, een pomp, vuurpijlen, lam pen, enz. Men was natuurlijk op alles voor bereid. Zoo stevenden we met een vaartje van een mijl of vijf op IJmuiden af. Over een vlakke door de zon bestraalde zee als op een mooien zomerschen dag. Het was lekker in het zon netje, maar toen dit weer langzamerhand wegdook naar de nevelige kim, werd 't weer koud en doken we weer in onze kraag. Het werd donker, we zagen hier en daar eenige lichtjes, Urker botters een enkele maal eens een vrachtboot, de lichten van Scheveningen, van Noordwijk en later IJmui den, de ons bekende wachters van de haven, Het liep al tegen tienen toen het weer tijd werd om de tros in te korten. Dit geschiedde natuurlijk met 't noodige zeemansbeleid. De zware tros werd met behulp van het ankerspel ingehaald en weldra slingerde de pont weer vlak achter ons, evenals op den Nieuwen Waterweg. Zoo kwamen we voorgaats. En weer werd ons oog getroffen door het interessante schouw spel, dat IJmuidens haven bij donker oplevert. Dichtbij en ver-af flikkerden honderden licht jes. De felle straal van den grooten vuurtoren scheerde over 't water, teekende felle licht plekken op de pier, op den -boeg van de pont, on onzen schoorsteen. Het was een grootsche mengeling van lichten, roode, groene en wit te. In de haven kwam de Stentor de Nestor te hulp. Eerstgenoemde sleepboot maakte vast aan stuurboord van de pont, die hierdoor geen gelegenheid meer kreeg voor haar wilde ca priolen. Zoo ging: het langzaam voorwaarts naar de Middensluis. Een vriendelijk afscheid van onze gastheeren, een klimpartij tegen den sluismuur op en daar stonden we weer aan wal. met een paar flinke zeebeenen, die bijna 20 uur lang den vasten wal niet onder zich hadden ge had. We mogen niet vergeten, dat de ontvangst aan boord van de Nestor was zooals we dat op de booten van Bureau Wijsmuller gewend zijn. Er was veel thee, evenveel koffie, er was nog wat anders en verder heeft de kok er voor gezorgd, dat de gasten hun warmen maaltijd niet hebben gemist. Maar de gebak ken scharretjes hebben we slechts geroken. VERGADERING VAN LEERKRACHTEN. De besturen van de afdeeling Kennemer- land van den Bond van Nederl. Onderwijzers en het Nederl. Onderwijzers Genootschap heb ben tegen Woensdag a.s. in „Het Wapen van Velsen" een vergadering uitgeschreven voor leerkrachten bij het Openb. L.O., de besturen van „Volksonderwijs" en van den IJm. Be- stuurdersbond en voor leden van Ou der com missi es. De oorzaak van bet uitschrijven van deze vergadering is gelegen in het feit, dat sedert jaren het aantal leieriingen, dat de openbare scholen in onze gemeente bezoekt, sterk ver mindert, terwijl dat van de bijzondere scholen zich gewéldig uitbreidt. Daarom zal in dit verband op deze vergade ring de vraag besproken worden: Welke mid delen kunnen er worden aangewend om het aantal Leerlingen, dat de Openbare school be zoekt te vergrooten? CHRIST. BEWAARSCHOOLVEREENIGING. Woensdag zal in de bewaarschool Heide- straat (IJm. O.) de jaarvergadering van de Chr. bewaarschool vereeniging plaats hebben. Tevens zal er dan gelegenheid zijn de ten toonstelling der, door de kleuters vervaar digde voorwerpen, te bezichtigen. De ouders der leerlingen hebben eveneens toegang. STRAWBERRIES. Voor de beide heerenelftallen zijn deze week promotie-wedstrijden vastgesteld. Strawberries I ontvangt Amersfoort (aan vang 2 uur) In het begin van dit seizoen kwam deze club reeds op bezoek voor den Tresling- beker en werd zij met 42 geslagen. We re kenen dus op een overwinning. De eerste klap is een daalder waard! Hetzelfde geldt voor Strawberries II dat op bezoek gaat bij Am sterdam III, een 2e klaslser. Wanneer het tweede elftal het aantrekkelijke open spel speelt als in de laatste wedstrijden, verwach ten wij een spannenden strijd. Voor de promotie competitie spelen de da mes haar eersten wedstrijd uit tegen Gooi IV. Het beste beentje voor, dames! Strawberries H (dames) speelt vriendschap pelijk tegen de R. H. B. S. dames en Straw berries HI (heeren) tegen Famos II in Am sterdam. Het iis een goed teeken, dat op de oefenmid- dagen zoo veel speelsters en spelers zich ter l dege oefenen voor de nu komende zware pro motie-wedstrijden. Is de publieke belangstel ling even groot als voor eenige weken, dan zal het Strawberries I niet aan toejuichingen ontbreken. Door onze lens gesnapt. N. Engelhart. De krasse oude heer, die zijn diamanten huwelijksfeest al achter den rug heeft en een van de oudste ingezetenen van Velsen is en wellicht de oudste inboorling van IJmuiden heeft in zijn leven heel wat beleefd. Zijn be roep van duiker bezorgde hem een groote vermaardheid, want niet alleen in het bin nenland, maar ook in het buitenland heeft hij gewerkt. Nu leeft hij al sedert jaren met zijn vrouw rustig in het huisje aan den Stationsweg en zijn gezondheidstoestand is van dien aard, dat hij ernstig solliciteert naar de functie van 100-jarige inwoner van Velsen1-'. Veel is ook in ons blad over zijn levens loop vermeld, zoodat we hierover weinig meer behoeven te vertellen. De heer Engelhart, IJmuïdenaar in hart en nieren is een groot vriend van V.S.V. en men kan hem nog vaak op de tribune vinden. Het was deze maand een jaar geleden, dat het echtpaar EngelhartKok zijn diamanten bruiloft vierde. Op zeer sympathieke wijze heeft men hem dien dag gehuldigd. IJSSALON „DE JONG". Hedenmiddag wordt op het Willemsplein geopend de nieuw gerestaureerde ijssalon van den heer W. de Jong. De geheele inrich ting ziet er keurig uit; alles iis naar de eischen des tijds ingericht. De bereiding van het con sumptieijs geschiedt op een manier, die voor IJmuiden een nieuwe is. Voor de bevriezing van het consumptieijs wordt geen ijs en zout meer gebruikt. De heer de Jong heeft een ge heel nieuwe, pas uitgekomen, installatie aan geschaft, zoodat het ijs op de meest mogelijke hygiënische manier bereid wordt. De heer de Jong heeft een koelmachine ter beschikking van betrekkelijk klein model, een afspiegeling van de groote koelmachines, zooals die in een ijsfabriek te vinden zijn. Dit brengt met zich mee dat men slechts de benoodigde ingre diënten in de ijsmachine behoeft te doen, deze afsluit ende rest doet de machine. Het ijs is altijd afgesloten, het geringste stof deeltje kan er niet inkomen en het blijft op temperatuur. Evenzoo heeft de heer de Jong een bereidingsmachine voor slagroom. Ook deze slagroom behoeft niet meer als voorheen met de hand geslagen te worden. Met deze in stallatie is men in staat acht verschillende smaken te bereiden zonder er met de hand aan te komen. Deze nieuwe inrichting zal on getwijfeld de koopers tot zich weten te trekken WEER NAAR ZEE VERTROKKEN. Na een lading natuurijs in de Vissschers- haven te hebben gelost, is het s.s. Nadja weer naar zee vertrokken. TER VISCHVANGST VERTROKKEN. De Ewald IJM. 48 is 12 Maart vertrokken voor de visscherij aan de Westkust van Enge land. Gisteren is de Gerberdina Johanna IJm. 38 uitgevaren voor de visscherij aan de Noor- sche kust. ANSJOVIS. Ansjovis: verhandeld werden 1933er, soort 25/2800 stuks p.a a 16. BINNENGESLEEPT. •Het van Amsterdam naar Conistantza be stemde Noorsche tank-motorschip „Svenor", -(dat 26 Februari van hier vertrok, is met schade te Istamboel binnengesleept. Er zal een onderzoek worden ingesteld.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1