THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Duitschland voert den algemeenen dienstplicht in. IO V0GEL5 m of Lucm Engeland en Frankrijk protesteeren Radio-Programma BUITENLAND. Leger van 500.000 man wordt gevormd. Mogendheden op de hoogte bereid, dit plan te aanvaarden en te maken tot den grondslag van te sluiten overeenkom- gesteld. Liquidatie van Versailles. Adolf Hitler heeft Zaterdagmiddag zijn ziekteverlof onderbroken en is naar Berlijn teruggekeerd. Hij heeft nog denzelfden middag een aantal leden van het Rijkskabi net bij zich ontvangen om den inter nationalen toestand te bespreken. Als gevolg van deze besprekingen werd tegen des middags 1 uur een ministerraad bijeengeroepen, waarop besloten werd tot invoering van den algemeenen militairen dienstplicht. De wet. die genoemd is „Wet voor den opbouw der weermacht van 16 Maart 1935", Inidt als volgt: Paragraaf 1. De dienst in de weermacht ge schiedt op den grondslag van den al gemeenen dienstplicht. Paragraaf 2. Het Duitsche vredesleger, met in begrip van de daarin opgenomen po litie, is verdeeld in 12 legercorpsen en 36 divisies. Paragraaf 3. De aanvullende wetten ter rege ling van den algemeenen dienst plicht zullen door den minister der rijksweer zoo spoedig mogelijk wor den ingediend. De wet werd onderteekend door rijkskanselier Hitier en door alle le den van het rijkskabinet. Des middags te vier uur heeft rijksminister dr. Goebbels de hoofdredacteuren der Ber- lijnsche bladen en de vertegenwoordigers der provinciale bladen en de vertegenwoordi gers der provinciale pers ontvangen en hen in kennis gesteld met een verklaring der rijksregeering aan het Duitsche volk, waar in het volgende gezegd wordt. Toen in November 1918 het Duitsche volk vertrouwend op de in de veertien punten ran Wilson gegeven verzekeringen na een roemvollen tegenstand van vier en een half jaar in een oorlog, welks uitbreken het nooit gewild had, de wapens neerlegde, meende het niet slechts de gekwelde mensch heid maar.ook een groote idee een dienst te hebben bewezen. Terwijl zij zelf het zwaarste leden onder de gevolgen van dezen waanzinnigen strijd, grepen de millioenen van ons volk geloovig naar de gedachte van een reorganisatie der betrekkingen tusschen de volken, die zou den worden veredeld door de afschaffing der geheime diplomatie en der verschrikkelijke oorlogsmiddelen. De idee van den Volkenbond heeft wel licht in geen natie meer geestdrift gevonden dan bij de door alle aardsch geluk verlaten Duitschers. Slechts zoo was het te begrijpen, dat de in vele opzicht-en zinlooze voorwaar den betreffende de vernietiging van iedere defensie door het Duitsche volk niet slechts zijn aangenomen, maar ook vervuld. Het Duitsche volk en in het bijzonder zijn toenmalige regeeringen waren er van over tuigd, dat door de vervulling der ontwape ningsbepalingen van het Verdrag van Ver sailles, in overeenstemming met de beloften in dat Verdrag, het begin van een interna tionale ontwapening zou worden ingeleid en gegarandeerd. Duitschland heeft de opgelegde ontwape ningsverplichtingen volgens de verklaringen der intergeallieerde controlecommissie ver vuld. Het manifest geeft dan een opsomming van het oorlogsmateriaal, dat ingevolge het Ver drag van Versailles is uitgeleverd of vernie tigd en vervolgt: Na deze voorbeeldige vervulling van het Verdrag had het Duitsche volk het recht, van de andere zijde te verlangen, dat ook daar de aangegane verplichtingen zouden worden na gekomen. Want: 1. Duitschland had ontwapend; 2. In het Vredesverdrag was uitdrukkelijk geëischt, dat Duitschland ontwapend moest worden om daarmede de voorwaarde te schep pen voor een algemeene ontwapening, d.w.z. daarmede werd beweerd, dat slechts in Duitschlands bewapening de rechtvaardiging lag voor de bewapening der andere landen; 3. Het Duitsche volk was zoowel in zijn re geeringen als in* zijn partijen in dien tijd ver vuld van een geest, die volkomen in overeen stemming was met de pacifistisch-democra- tische idealen van den Volkenbond en zijn stichters. Terwijl echter Duitschland als de eene partij der verdragsluitenden zijn ver plichtingen was nagekomen, bleef de nako ming van de andere zijde uit, d.w.z. de hooge contractanten der overwinnende staten heb ben zich eenzijdig vrijgemaakt van de ver plichtingen van het Verdrag van Versailles! Niet alleen bleef iedere ontwapening in een omvang, die te vergelijken zou zijn met de vernietiging der Duitsche wapenen uit, neen, er trad zeifs geen stilstand der bewapening in, integendeel, men kon de bewapening van een groot aantal staten constateer en; wat in den oorlog aan nieuwe vernietigingsmachines was uitgevonden, beleefde thans in den vrede in methodisch-wetenschappelijken arbeid zijn voltooiing. De wereld heeft sedert dien weerklonken van krijgsgeschreeuw, alsof er nooit een we reldoorlog was geweest en nooit een Verdrag van Versailles was gesloten. Te midden van deze zwaarbewapende en steeds meer gemoderniseerde oorlogsstaten, was Duitschland een machtelooze leege ruim te, die was overgeleverd aan ieder dreigement en iedere bedreiging. Het Duitsche volk her innert zich het ongeluk en het lijden van vijftien jaren economische verarming en politieke en moreele deemoediging. Een honderd-jarige vrede zou de wereld niet slechts verdragen, maar hij zou haar tot onmetelijke zegen zijn; een honderd-jarige verdeeling in overwinnaars en overwonnenen verdraagt zij niet. De noodzakelijkheid van een internationale ontwapening werd ook bij vele andere volken gevoeld en zoo ontstonden de popingen om langs den weg van conferenties te komen tot een bewapening-vermindering. Zoo ontstonden de eerste ontwerpen voor in ternationale ontwapeningsovereenkomsten, van welke wij ons als het belangrijkste het plan yan MacDonald herinneren. Duitschland was sten. Het strandde op de weigering van andere staten en werd tenslotte prijsgegeven. Daar onder dergelijke omstandigheden de rechtsgelijkheid, die het Duitsche volk in de verklaring van December 1932 plechtig was toegezegd, geen verwezenlijking vond, was de nieuwe Duitsche regeering als beschermster van de eer en de rechten van het Duitsche volk niet in staat, nog verder deel te nemen aan dergelijke conferenties of lid te blijven van den Volkenbond. Maar ook na het verlaten van Genève bleef de Duitsche regeering bereid over voorstellen te onderhandelen. Zij was bereid de rijksweer met langen in een met korten diensttijd te veranderen. Haar voorstellen gedaan in den winter van 1933- 1934 waren practisch en uitvoerbaart De ver werping evenals die der Italiaansche en Brit sche ontwerpen deden veronderstellen, dat de neiging tot vervulling der bepalingen van Versailles bij de andere partijen niet meer bestond. Onder deze omstandigheden zag de Duit sche regeering zich genoodzaakt zelf de noodige maatregelen te treffen, die den on waardigen en gevaarlijken toestand der weer loosheid van een groot Rijk kon waarborgen. Het ging daarbij uit van dezelfde overwegin- zen, waaraan Baldwin in zijn jongste rede uiting gaf. ..Een land, dat niet bereid is de noodige voorzorgsmaatregelen te treffen voor zijn eigen verdediging, zal nimmer in deze wereld macht bezitten, noch moreele, noch mate- rieele". De regeering van het tegenwoordige Duit sche Rijk wenscht echter alleen moreele en materieele macht, het is de macht om voor het Rijk en daarmee voor geheel Europa den vrede te kunnen garandeeren. Zij heeft daarom ook verder alles gedaan wat in haar macht was en dienen kon tot be vordering van den vrede: lo. zij heeft al haar buurstaten reeds lang releden het sluiten van niet-aanval-pacten voorgesteld 2o. zij heeft met haar oostelijken buurstaat een regeling door een overeenkomst gezocht en gevonden, dat dank zij het .groote tege moetkomende begrip naar zij hoopt, voor goed de dreigende atmosfeer welke zij aan trof toen zij de macht overnam, van vergif heeft gezuiverd en tot een duurzame overeen stemming en vriendschap der beide volken zal leiden; 3o. zij heeft eindelijk Frankrijk de plech tige verzekering gegeven dat Duitschland na de regeling van de Saarkwestie thans geen territoriale eischen meer aan Frankrijk zal stellen of te berde zal brengen. De Duitsche regeering moet echter tot haar leedwezen constateeren dat er sedert maan den een aanhoudend toenemende bewape ning der overige wereld plaats vindt. Zij ziet in de schepping van een Sovjet-Russisch le ger van 101 divisies, dw.z. 960.000 man vredes- 'sterkte, een element dat bij het opstellen van het Verdrag van Versailles niet kon wor den vermoed. Zij ziet in het forceeren van dergelijke maatregelen in die andere staten verdere bewijzen van het afwijzen van de destijds geproclameerde ontwapeningsidee. Het is er verre vandaan dat de Duitsche re geering eenigen staat een verwijt wil maken. Maar zij moet thans constateeren, dat dooi de invoering van den tweejarigen diensttijd in Frankrijk, waartoe thans besloten is de gedachten, die ten grondslag hebben gelegen aan de schepping van legers met korten diensttijd ten gunste van een organisatie met langen diensttijd zijn opgegeven. Dit echter was mede een argument voor het indertijd van Duitschland geëisahte prijsgeven van zijn rijksweer. De Duitsche regeering acht het onder deze omstandigheden onmogelijk de voor de veilig heid des Rijks noodige maatregelen nog lan ger uit te stellen of zelfs voor de buitenwereld geheim te houden. Wanneer zij herhalve gevolg ge"eft aan den in de rede van Baldwin op 28 November 1934 uitgesproken wensch tot opheldering der Duitsch bedoelingen, dan geschiedt dit: lo. Om het Duitsche volk de overtuiging te geven en de andere staten er mede in kennis te stellen, dat de handhaving der eer en vei ligheid van het Duitsch Rijk van nu af aan weer aan de eigen kracht der Duitsche natie wordt toevertrouwd. 2o. Om echter door het bepalen van den omvang der Duitsche maatregelen de be weringen te ontzenuwen, die het Duitsche volk het streven toedichten naar een militaire hegemonie in Europa Want in deze ure hernieuwt de Duitsche regeering voor het Duitsche volk en voor de geheele wereld de verzekering, dat zij vast besloten is nooit verder te gaan dan noodig is voor de handhaving der Duitsche eer en vrijheid van het Rijk en speciaal in de Duit sche bewapening geen instrument van oorlogs zuchtige aanval te willen vormen. De Duitsche regeering vertrouwt en hoopt, dat het het Duitsche volk, dat thans zijn eer terugkrijgt, in onafhankelijk rechtsgelijk- heid vergund moge zijn. bij te dragen tot de bevestiging van den wereldvrede in vrije en openhartige samenwerking met de andere volken en hun regeeringen. Liquidatie van Versailles. Het D. N. B. meldt nader: De indruk dien de proclamatie „Aan het c Volk" op de gemoederen der minis ters maakte, nadat Hitier haar voorgelezen had was overweldigend. De leden van het kabinet verhieven zich spontaan van hun zetels en generaal von Blomberg bracht een driewerf „Heil!" op den Leider uit, verbonden met een belofte van verdere onverbreekbare trouw. Eenzelfde geestdrift heeft ook het Duitsche volk over meesterd. met een gevoel van vreugde over de nieuwe waarborgen voor de Duitsche veilig heid. Het Duitsche volk is nu één met zijn leider in een duidelijke bekentenis tot het vredesideaal. De proclamatie en de daarbij be- hoorende wet zijn een mijlpaal in de Duitsche geschiedenis want de eerste liquidatiemaatregel van het verdrag van Versailles is nu genomen (Adv. Ingez. Med.) waardoor tenminste de ergste schan de van dit verdrag is uitgewischt. De leider en rijkskanselier ontving den zelfden middag in bijzijn van den rijksmi nister van buitenlandsche zaken de gezanten van Frankrijk, Engeland, Italië en Polen om hen op de hoogte te stellen van het besluit van de rijksregeering tot invoering van den alge meenen dienstplicht. 500.000 man onder de wapenen. Volgens de inlichtingen, welke de Duitsche minister von Neurath, naar vernomen wordt, aan den Britschen ambassadeur te Berlijn, Phipps, heeft verstrekt, zal het effectief van het krachtens den algemeenen dienst plicht te vormen Duitsche leger 500.000 man bedragen. Ovatie voor Rijkskanselier Hitier. Uit Berlijn, 16 Maart. In de avonduren ver zamelde zich in de Wilhelmstrasse voor de rijkskanselarij een groote menschenmenigte, die vaderlandsche liederen zong en steeds weer in „HeiT'-geroep uitbarstte. Toen even na tienen de rijkskanselier zich aan het ven ster vertoonde in gezelschap van de minis ters Hess en Goebbels, ging opnieuw een luid gejuich op. Op de demonstratie, die Zaterdag in het Sportpalast was georganiseerd door den gouw Groot-Berlijn der N.S.D.A.P., heeft dr Goebbels de proclamatie der Rijksregeering voorgelezen. Ook hier kwam het tot zeer enthousiaste tooneelen. Indruk te Parijs. Reuter meldt uit Parijs: Men verkeerde in Frankrijk niet in on wetendheid omtrent de geheime bewapening van Duitschland, doch de brute wijze, waar op de officieele verklaring de militair0 clau sules van het Verdrag van Versailles oe niet doet, heeft in de pers groote consternatie teweeggebracht. Het „Journal" schrijft, dat het zeer waar schijnlijk is. dat het Duitsche leger zich zal uitbreiden tot de gedemilitariseerde zone langs den Rijn. Volgens de „Echo de Paris" zou een reis van Simon naar Berlijn slechts een daad van zwakte zijn. De „Matin" schrijft, dat het Derde Rijk het Verdrag van Versailles den beslissenden slag heeft toegebracht, doordat het Duitsch land heeft bevrijd van het „dictaat", waar tegen zich alle regeeringen van Duitschland sedert het einde van den oorlog verzet heb ben. Men kan nauwelijks hopen, dat de di plomatieke onderhandelingen, die waren aan gekondigd, thans tot iets kunnen leiden. Men moet thans handelen met een open oog voor den toestand en in overleg met alle volken, die den vrede in Europa willen handhaven. Engelsche persstemmen. In Engeland is het bericht uit Berlijn als een bliksemschicht;'ingeslagen, hoewel men- ook daar, volgens de „Observer", in offi cieele kringen er niet door verrast is. Ge noemd blad schrijft, dat een paniek absurd zou zijn. Wat men niet kan verhinderen moet men op den koop toe nemen. Er wordt thans een schril licht op den feitelijken toe stand geworpen, en men heeft tenslotte de harde werkelijkheid onder het oog. Mis schien zal dit de snelste en betrouwbaarste weg naar den vrede blijken te zijn. Welke uitwerking deze ontwikkeling op Simon's reis naar Berlijn zal hebben, is nog niet be kend. Wanneer Duitschland zijn aanspraken handhaaft, zal het echter zoo goed als on mogelijk zijn een bewapeningsovereenkomst te bereiken inden zin van de Engelsch-Fran- sche verklaring van 3 Februari jl. De. „Sunday Express" schrijft dat men al gemeen aanneemt, dat geen sancties zullen worden toegepast of zelfs zullen worden overwogen. Niettemin zullen de gevolgen in Groot-Brittannië reusachtig zijn. Weerslag te Genève. Het besluit van Duitschland om algemeene dienstplicht in te voeren heeft Genève sterk verrast. Men geef zich rekenschap aldus meldt Reuter dat de toestand sterk ge spannen is en dat een storm van vijandschap en kritiek zal opsteken, die meer dan ooit het vooruitzicht op een Europeesch accoord zal benemen. Het besluit van Duitschland, zóó kort vóór het bezoek van Simon aan Berlijn, acht men te Genève een kras antwoord op het Engelsche Witboek en enkele kringen vragen zich af of het nu niet de beurt van Simon zal zijn om ongesteld te worden. Niettemin wenscht men den toestand niet al te tragisch in te zien. Men troost zich met het denkbeeld dat als de storm voorbij is het mogelijk zal zijn den werkelijken toestand beter te zien. Niettemin lijdt het geen twijfel dat de onmiddellijke reactie zeer betreurens waardig zal zijn. Schending van het verdrag van '21. Op grond van het in 1921 tusschen de Ver- eenigde Staten en Duitschland gesloten vre desverdrag heeft de regeering te Washington het recht, zich tegenover Berlijn, te beroepen op de bepalingen van deel V van hét verdrag van Versailles. Hoewel de woordvoerders van het departement van buitenlandsche zaken zich uiterst gereserveerd betoonen, schijnt de geheele Amerikaansche regeering van oordeel te zijn, dal het besluit der Duitsche regeering een schending van het verdrag van 1921 be- teekent. Italiaansche meeningen. Rome: De wederinvoering van den algemee nen dienstplicht in Duitschland heeft ook in de Italiaansche hoofdstad ernstigen indruk gemaakt. Algemeen is men van meening, dat een nieuwe stand van zaken is ingetreden. In politieke kringen neemt men zeer groote reserve in acht. Men verneemt slechts, dat de Italiaansche regeering met de regeeringen van Frankrijk en Engeland in overleg is getreden en te gelegener tijd haar standpunt zal mede- deelen. Popoio di Roma merkt op, dat de wederin voering van den algemeenen dienstplicht in Duitschland te voorzien is geweest en reeds door velen werd verwacht. Het verdrag van Versailles is nog slechts een schaduw, meer niet. De geschiedenis schrijdt voorwaarts en zij kan niet door vredesverdragen worden op gehouden, want niet de verdragen geven de macht, maar de macht schept de verdragen. De Poolsche pers. Warschau: De invoering van den algemee nen dienstplicht in Duitschland wordt in toonaangevende Poolsche kringen, voor zoo ver tot nu toe kan worden nagegaan, noch met nerveusiteit, noch met al te groote ver rassing ontvangen. Het half-officieele Gazetta Polskra schrijft, dat de historische beslissing der Rijksregeering in verschillende etappen is gerijpt. De oproep van het Duitsche volk is van overtuigende kracht. Kurjer Poranniy zegt, dtt indien de Wester- sche mogendheden den Duitschen stap zouden afkeuren, zij zouden komen te staan voor een noodzakelijkheid, welke zij zelf niet wenschen. lie. Fransch-Belgisch front tegen devaluatie. Zaterdagavond is de delegatie van vier Bel gische ministers, die te Prijs met vertegen woordigers der Fransche regeering een con ferentie hadden gehad over de door beide lan den te volgen valuta-politiek, te Brussel te ruggekeerd. De Belgische Minister-president Theunis verklaarde, dat ten aanzien van de stabiliteit der valuta volledige overeenstemming tus schen de Fransche en de Belgische ministers was bereikt. Evenals de Belgische ministers was de Fransche minister-president Flandin van oordeel, dat de devaluatie met alle midde len moest worden béstreden. Hij verklaarde o.a. dat de aanhangers vair devaluatie een mis dadig werk verrichtten en zich als defaitisten gedroegen. Franlkrijlk. Laval na Eden naar Moskou. Hayas bevestigt, dat de Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, van Sovjet- Russische zijde een uitnoodiging heeft ontvan gen naar Moskou te komen. De ambassadeur der Sovjet Unie, Potemkin, heeft Donderdag j.l. namens zijn regeering deze uitnoodiging overhandigd. Laval zal dezer dagen in den ministerraad over deze uitnoodiging nadere mededeelingen doen. In ieder geval zal Laval pas na Eden naar Moskou gaan. Italië. Abessynië's keizer richt zich tot Genève. Het Ethiopische gezantschap te Rome deelt mede, dat de Keizer van Abessynië zijn gezant te Genève heeft belast om bij den Volkenbond de regeling van het geschil met Italië aan hangig te maken. Venizelos nac; Frankrijk? Venizelos zal naar Reuter uit Rome ver neemt, binnenkort het eiland Rhodes verlaten en zich naar Frankrijk begeven. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELUNC Thijs brengt zijn plan dadelijk ten uitvoer en sluipt zoo zachtjes als hij kan in de richting van het hutje; Mehkeh ziet hem niet. Zoo bereikt vriend Thijs de deur hij denkt: „Nu niet langer dralen ik ga naar binnen, dan kan ik zien wat me te doen staat." MAANDAG 18 MAART 1935 Douwe Egberrs ichte Triesche Heefeii-Baai Baai-Tabak. Nederlands geurigstc pyptabak (Adv. Ingez. J| Simon niet naar Berlijn De Britsche en de Fransche am- bassadeur te Berlijn hebben naar Reu ter verneemt onmiddellijk, nadat zij op de hoogte waren gesteld van het besluit der Duitsche regeering om den dienstplicht weer in te voeren, als vertegenwoordigers der twee mogendheden, die mede het verdrag van Versailles hebben onderteekend, hiertegen geprotesteerd. Reuter meldt voiorts uit Londen: De Fransche regeering heeft door bemid deling van haar ambassadeur te Londen een •nota aan de Britsche regeering overhandigd, twaarin het standpunt van Frankrijk'inzaltó den door. Duitschland genomen stap wordt uieengezet. Aan Italië zijn soortgelijke mede deelingen gedaan. De vraag, of de kwestie voor den Volkenbond zal worden gebracht, is nog niet overwogen. De Britsche ministers zien zich thans voor de vraag gesteld, of het nog doel heeft, dat Sir John Simon naar Berlijn gaat. Wat er ook ten aanzien van 'het bezoek van Sir John Simon aan Berlijn besloten mocht wonden, het bezoek van Eden aan Mos kou en Warschau zal, naar men meent te we ten, overeenkomstig de afspraak plaats vin den. De toekomst van het Verdrag van Locarno is het onderwerp van besprekingen in de di plomatieke kringen geweest. Personen, die met internationale aangelegenheden goed op de hoogte zijn, achten het onvermijdelijk, dat, nu eenmaal het Verdrag van Versailles geschonden is, het Locaraopact eveneens zijn .vaarde zal verliezen. Uit Londen, 17 Maart: Naar aanleiding van het besluit der Duit- .che regeering, de algemeene dienstplicht we der in te voeren, hebben de betrokken minis ters hedenmorgen een bespreking gehouden, terwijl zij den ge'heelen dag met elkaar in contact zijn gebleven. Besloten is een kabinetszitting te houden, en voor afloop hiervan zal geen verklaring worden afgelegd. llllH11"11»»!! DINSDAG 19 MAART 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 1100 RVU. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Lismonde 10.00 Morgenwending. 10.15 Gewijde muziek. 10.20 Ensemble Lismonde. 11.00 RVU. Causerie O.v. Tussenbroek. 11.30 Orgelconcert P. v. Egnwnd Jr. mmv. A. Stijger (sopraan). 12.30 AVKU- Octet olv. L. Schmidt. 1.30 Mandoline-kwam „Voorwaarts". 2.00 Kovacs Lajos en zijn orm. 3.00400 Knipcursus. 4.15 Gram.pl. 4-30 R^10* Kinderkoorzang olv. J. Hamel. 5.00 Voor kieme kinderen. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO oiv- Ds. B. J. Aris. 6.00 Gram.pl. 6.30 RVU. Dr. m v. Schelven: Moeilijkheden met menscnen. 7.00 Kinderkoor olv. W. Hespe. 7.25 Gram-Pi- 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz M w» Verkorte opera „Die verkaufte Brautsme* tana olv. Dr. F. Weissmann. M.m.v. solisten, koor olv. H. v. Wielink en het OmroeporKWi. 9.30 A. Cohen: De Provinciale Staten-verwe* zingen. 9.50 Clavecimbel-recital Wandaua- dowska. 10.10 Gram.pl. 11.00 Vaz Dias. iu 12.00 Uit de „Tanzklause" te Amsterdam. Majo Marco en zijn orkest. HUIZEN 301 M. KRO-Uitzending. 4.00-o-M HIRO. 8.00—915 en 10.00 Gram.pl. Godsd. Halluur. 12.15 Gram.pl. en orkest® eert. 2.00 Vrouwenuur. 3.00—4.00 Modecur* 4.00 HIRO. 5.10 Gram.pl. 5.30 OrkestcoMtn. 6.00 Lezing. 6.15 Orkestconcert. 6.40 Espera» to. 7.15 Lijdensmeditatie. 8.15 Vaz Dias. ■- Orkestconcert. 9.00 Causerie. 9.20 Vervölo eert. 10.10 Gram.pl. 10.15 SchlagermuaeK. uw Vaz Dias. 10.35 Vervolg Schlagermuziek. ii.w- 12.00 Gram.pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2