THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Sir John Simon's reis gaat door. Het jongste Duitsche besluit. duitschland terug naar den volkenbond? een en ander. Radio-Programma plfjSDAG 19 MAART 1935 BUITENLAND. 0 Onderhoud met Hitler zal de reeds vastgestelde onder werpen bevatten. De Britsche protestnota aan Berlijn over handigd. „Een overeenkomst bemoeilijkt." een bezoek aan Berlijn zullen brengen. Baron von Neurath heeft er voorts in op. diacht van de Rijksregeering in toegestemd, dat de besprekingen den te voren besproken omvang zullen hebben en de reeds vastge stelde onderwerpen zullen betreffen. Sir John Simon en Eden zullen Zondag naar Berlijn vertrekken. BrrANC,RIJKSTE NIEUWS DUITSCHLAND. uritscïe ambassadeur Sir Eric Phipps u .raa-amiddM W zes ullr d00r den -ter ran tmltenlandsche zaken, Von "".ï-ontraiigen, aan wien hii de nota Sii™ditde, waarin de bezwaren van de whe regeering tegen de wet inzake den van de Duitsche weermacht van 16 ^Uiteengezet worden. Aan het einde deze"nota wordt de vraag herhaald, of ■jtsregeering bereid is, naar aanleiding het bezoek van Sir John Simon aan Ber- f 1 in het communiqué van Londen van i februari vervatte punten, te. bespreken, rijljaninister heeft deze vraag in be- zin beantwoord. iv bewuste nota luidt als volgt: - Engelsche regeermg voelt zich ver- .-L.-UA foiMorino1 VIQQT iMV-if-.oct- DP EngelSCIie ICÓ'-"'"" «~^u ,ï»tde Duitsche regeering haar protest te E toekomen tegen de mededeeling. die ffigmoemde op 16 Maart gedaan heeft Se het besluit den algemeenen dienst- rhHn te voeren en de vredeabasis van Du tsche leger tot 36 divisies te vergroo- Nd de aankondiigng van een Duitsche luchtstrijdkracht vormt een zoodanige ver- Krin» een verder voorbeeld van een een- rii®e actie die afgezien van de hierdoor Kroroen 'principieele kwestie, in staat is SS ernstig te vergrooten. Het voorstel Kn Engelsch-Duitsche bijeenkomst is het «vo'f geweest van de bepalingen van het rvwijch-Fransche communique van 3 Fe- hrnari pn het Duitsche antwoord van 14 Fe- hriari dat door verdere mededeelingen tus- Sn 'de Engelsche regeering en de Duitsche reeeering aangevuld zijn. Het Londensche communique van 3 Fe bruari dat er op wees, dat bij verdrag vast- «-eeaè bewapeningen niet konden worden aèwiizigd door eenzijdige acties, verklaarde 3at'de Britsche en de Fransche regeering «n aleemeen tusschen Duitschland en an dere mogendheden overeengekomen accoord Sou begunstigen, dat maatregelen voor de organiseering van de veiligheid in Europa, !avs de daarin aangeduide richtlijnen ne men en tegelijkertijd een bewapeningsover eenkomst vormen zou, welke wat Duitsch land betreft de bepalingen dienaangaande In deel 5 van het Verdrag van Versailles zou den vervangen. Voorts bepaalde dit commu niqué, dat een onderdeel van de algemeene regeling, welke onder oogen gezien werd, iras, dat Duitschland zijn actieve lidmaat- ichap van den Volkenbond zou hervatten en de voorwaarden voor een luchtpact tusschen de Locarno-mogendheden, dat zou moeten wken als een afschrikwekkend middel te gen aanvallen en ter verzekering van immu niteit tegen plotselinge aanvallen uit de lucht. Het tien dagen daarna gegeven Duitsche yitwoord begroette den geest van vriend- «happelijk vertrouwen, welke in 't Engelsch- Fiariche communiqué tot uiting werd gebracht en zeide toe, dat de Duitsche re geering de problemen, die in het eerste deel van het Londsch communiqué werden opge worpen. uitvoerig zou bestudeeren. Het was het er mee eens, dat de geest, die in dat com muniqué-tot uiting werd gebracht, betref fende vrije onderhandelingen tusschen souve- reme staten, alleen kon leiden tót duurzame internationale regelingen op het gebied der bewapeningen. In het bijzonder juichte het het voorstel toe inzake een luchtpact en het Duitsche antwoord besloot met te zeggen, dat vóór 't deelnemen aan de voorgestelde onder handelingen de Duitsche regeering het wen- schelijk achtte in afzonderlijke besprekingen met de regeeringen een aantal preliminaire kwesties van principieelen aard op te helderen. Voor dit doel noodigde het de Engelsche re- geering uit tot een directe gedachtewisseling met de Duitsche regeering. De Engelsche re eeering wenschte daarop vast te stellen, dat e: geen misverstand zou ontstaan betreffende den omvang en het doel der voorgestelde Engelsch-Duitsche ontmoeting, zoodat zij ver dere inlichtingen inwon bij de Duitsche re- geering op 21 Februari, waarop de Duitsche regeering den volgenden dag antwoordde. Het resultaat was, dat definitief tusschen de beide regeeringen overeengekomen werd, dat het doe; der voorgestelde ontmoeting zou zijn de beraadslaging zich te doen uitstrekken over alle onderwerpen, vervat in de Engelsch- Fransche verklaring. Het is derhalve op deze oasis dat de Engelsche regeering zich heeft voorbereid het bezoek te brengen aan Berlijn, dat de Duitsche regeering heeft vorgesteld. Wat onder oogen werd gezien was dus „een algemeene regeling, waarover vrijelijk onder handeld zou worden tusschen Duitschland en de andere mogendheden" en „overeenkomsten oerreffende de bewapeningen, welke in het pal van Duitschland de bepalingen van art. a van het Verdrag van Versailles zou ver vangen". Dit is steeds het doel geweest van de politiek der Engelsche regeering en zij hoeft al haar pogingen te Genève en elders op de voltooiing daarvan geconcentreerd. Het bereiken van een omvattende overeen komst die door gemeenschappelijke overeen stemming de plaats zou kunnen innemen oer verdragsbepalingen, kan echter niet ver gemakkelijkt worden doordat als een reeds genomen besluit sterkten voor militaire effec- oeve troepen vastgelegd worden, die ver uit- P? bpven welke sterkten ook, die vroeger oorgesteld zijn. Sterkten bovendien, die wan neer zij ongewijzigd gehandhaafd worden de TOnstemming van andere essentieel be- Wi moSendheden moeilijker, zoo niet ge- °nm°gelijk zouden maken. ^tigelsehe regeermg is uiterst ongeneigd te laten varen, die het •wroerelde bezoek ter bevordering van alge- m'sar °yereens';emming zou kunnen bieden zii ,Lü r de. jüeuwe omstandigheden gevoelt n'„?0rzii daartoe overgaat, gedwongen, bo-p'nn r der Duitsche regeering op ,ji'rofeni?e,mde overwegingen te richten en DulfJ* ervan verzekerd te zijn, dat de her bwABi*reg€e"n° steeds nog wenscht, dat tevnwü met den omvang der daarvoor van hie>hnL„0VeTeengekornen doeleinden, gelijk uiteengezet is, zal plaats vinden". 7ai-o uiini^r Van Buitenlandsche amhaü' J00 VT'"'oeft den Britschen legeer? UT namens de Duitsche geeruzi r' dat de Duitsche re- 0CP-', i Sir John Simon en Eden JDuit-scftlancL Goebbels acht het oogenblih voor vruchtbare besprekingen gekomen. Rijksminister dr. Goebbels publiceert onder het opschrift „duidelijkheid en logica" een beschouwing, waaraan wij het volgende ont kenen De Duitsche openbare meening neemt met eenige verbazing kennis van de reactie, die in het buitenland gevolgd is op het publicee- ren van de wet tot wederopbouw van de weer macht. Zij geloofde te kunnen vermoeden, dat de wereld met zekere opluchting en een gevoel van innerlijke bevrediging kennis zou hebben genomen van dit feit. Want de openlijke en on,gereserveerde uiteenzetting van de Duitsche bedoelingen vormt een waarheid, een element ter kalmeering, dat voor de logische en vrucht bare beschouwing van de Europeesche situatie verheugend, zooal niet vrijwel onontbeerlijk is. De geheimzinnigheid, die het Duitsche de fensieprobleem in de afgeloope-n jaren en maanden omgaf was juist door officieel© en niet-officieele instanties in het buitenland vaak en levendig betreurd. De wereld weet nu waar zij aan toe is. Wel wist de wereld reeds wat Duitschland wilde, maar daarover is thans onomstootelijke ze kerheid gegeven. Niet het bewapende, maar het onbewapende Duitschland heeft Europa verontrust. Thans is dat evenwicht hersteld dat noodig is om- te komentot vruchtbare besprekingen over de groote onopgeloste problemen der wereld politiek. Duitschland wil medewerken aan den vrede. Het heeft hem evenzoo noodig als alle andere volkeren. Mogen de verantwoor delijke personen begrip en gezond mensehen- verstand de overhand doen krijgen, des te doortastender zal de gelukkige wending zijn. waarin Europa zich opnieuw zal vorm. Oostenrijk, Algemeene dienstplicht thans geen concessie meer. Het Christelijk-sociale ,Neuigkeitsweltblatt' bespreekt in een hoofdartikel de uitwerking van de terugkeer van Duitschland tot den al gemeenen dienstplicht op Oostenrijk en ver klaart: „De inwilliging van den eisch van Oostenrijk inzake wederinvoering van den algemeenen militairen dienstplicht beteekent, pa den stap van Duitschland, geen concessie meer, maar nog steeds 'iets, dat van zelf spreekt". Mandsjoekwo. Bemoeiing der mogendheden aangekondigd. Lord grootzegelbewaarder Eden heeft im antwoord op een desbetreffende in het Brit sche Lagerhuis gestelde vraag medegedeeld: Men is overeengekomen, dat door de regeerin gen van Engeland, Frankrijk en Italië bij de Litausche regeering stappen zullen worden ondernomen in verband met den toestand in Memel. Zweden Resultaat der Stockholmsche raadsverkiezingen. Maandag zijn te Stockholm verkiezingen voor den gemeenteraad gehouden, waaraan ongeveer 85% van het kiezerscorps heeft deel genomen. De conservatieven kregen 33 man daten en verloren 2. de Volkspartij won 3 zetels en verkreeg 14 mandaten, de sociaal democraten verloren 7 zetels en komen met 45 mandaten in den gemeenteraad terug. De Linksche Kilbom-socialisten wonnen 2 zetels en behaalden 7 mandaten, terwijl de com munisten hun eene zetel wisten te hand haven LAATSTE BESCHULDIGINGEN TEGEN DE INSULLS INGETROKKEN. Uit Chicago: Nu verleden week Samuel Insull is vrijgesproken van de beschuldiging een bedrag van 66.000 dollar te hebben ver duisterd, heeft de justitie ook de overige aan klachten tegen Samuel Insull en zijn broer Martin Insull ingetrokken. HAMBURGSCH COMMUNIST TER DOOD VEROORDEELD. Gistermiddag is vonnis gewezen in de zaak tegen den voormaligen leider van den Rood Frontstrijders Bond in Hamburg. Fiete Schulze. De man werd wegens voorbereiding tot hoogverraad tezamen met ten uitvoer ge legden gemeenschappelijken moord in drie gevallen en wegens poging tot gemeenschap pelijken moord veroordeeld ter dood en tot levenslang eerverlies. MIST! HOESTWEER! Om hoest te voor komen en te ver helpen niets beter dan ZE HELPEN GOED - ZE SMAKEN GOED (Adv. Ingez. Med.) Engelsche indrukken. (Van onzen Londenschen correspondent) LONDEN, 18 Maart. Het onverwachte maar overigens niet zoo verrassende besluit der Duitsche regeering waarbij algemeene dienstplicht weer wordt ingesteld, wordt in Groot-Brittannië beschouw© als een bewijs dat de invloed van den Nazi geest het in de regeering heeft gewonnen van dien van de omzichtige diplomaten van de school van Von Bulow en Von Neurath. Men beseft dat Hitler's proclamatie slechts de kroon is op het werk voor militaire paraat heid dat sinds lang aan den gang is geweest. De algemeene dienstplicht, die thans wordt [eproclameerd, bestond reeds en haar bestaan is thans officieel en met de opzienbarende methode die dramatisch effect beoogt en die onafscheidelijk is van het Nazibestuur aan de werel© bekendgemaakt. Men heeft terstond een van de voornaamste aangevoerde motieven voor den maatregel gewogen en te licht be vonden. Aangezien de voorbereiding voor al gemeenen dienst-plioht zeer ver gevorderd was kan er geen verband bestaan tusschen de af kondiging en de jongste Fransche wetgeving voor verlenging van den militairen dienst tijd, hoewel Hitler in zijn proclamatie dit ver band legt. Met de proclamatie acht men het Verdrag van Versailles voor het oog van de wereld door Duitschland verscheurd. Men wist uiteraard dat de Duitsche regeering dit Verdrag ver loochende, niet alleen in woorden, maar ook in daden. Zoo lang echter officieel Duitsch land er zich van onthield dit openbaar buiten twijfel te stellen en het een voldongen feit te maken in haar buitenlandsche politiek, zoo lang bleef een zekere schijn gered, een schijn die onmisbaar was voor de onderhandelingen over de Fransch-Britsche voorstellen ten be hoeve van de verzekering van nationale veilig heid en internationale samenwerking voor pacificatie in Europa. Die. schijn bestaat thans niet meer en dit feit zet de onderhandelingen over de Fransch-Britsche voorstellen op losse schroeven. Dat is het belangrijkste diploma tieke effect van Hitler's besluit. In die voor stellen werd voorop gesteld dat geen mogend heid in Europa gerechtigd was met eenzijdige actie vooruit te loopen op de beslissingen, welke naar moest worden gehoopt uit de on derhandelingen zouden voortkomen. Hitler's proclamatie schendt deze voorwaar de. Duitsch im d had dit al gedaan met de mededeeling van eenige dagen geleden dat zijn luchtmacht militair zou wordengeorganiseerd. Het heeft het dubbel en dwars gedaan op eenij wijze welke het voor de andere mogendheden on mogelijk maakt het over het hoofd te zien met de dienstplichtproclamat-ie. White hall neemt het Duitschland kwalük dat het zich thans ondubbelzinnig heeft gesteld tegenover Engeland dat in zijn noliiek streefde naar algemeene verzoening in Europa met een vrije en gelijkgerechtigde positie van Duitsch land,. overeenkomend met de zelfbewustheid en de groote beteekenis van dit land, een toe stand echter die door onderlinge overeen- ^temming en niet door eigengerechtigd op treden moest worden bereikt. In Whitehall acht men de ontwikkeling van een stelsel van collectieve veiligheid door het jongste Duit sche optreden ten zeerste bedreigd. Dit op treden kan slechts het stelsel van machts evenwicht met ententes en verbonden, dat voor den oorlog gold en dat Europa in elkaar vijandige kampen verdeelde, bevorderen Het is thans weer een ópen vraag of het be zoek van Simon aan Berlijn op den vastge- stelden datum zal plaatshebben. ADVOCAAT VOOR 8 MAANDEN GESCHORST De raad van toezicht en discipline der orde van advocaten te Arnhem heeft op grond van een groot aantal klachten, die na onder zoek steekhoudend bleken te zijn voor den tijd van 8 maanden de bevoegdheid ontnomen tot 't verrichten van zijn -werkzaamheden als ad vocaat en procureur. Nu de militaire gelijkheid een feit geworden is. Berichten te Parijs uit Berlijn ont vangen melden dat Duitschland nu 't de militaire gelijkheid gekregen heeft die het eisclite geen enkel bezwaar ziet om zijn plaats in den Volken bond weer in te nemen. (Reuter). Prinses Juliana opent een nieuw paviljoen. Door Prinses Juliana is Maandag te Laren (N.-H.) het nieuwe paviljoen geopend van het Sanatorium van de vereeniging tot behar tiging van de Belangen van Nederlandsche lijders aan Been en gewrichtstuiberculose." De omstandigheid dat het sanatorium zich niet eigent voor een groote ontvangst heeft tot gevolg gehad dat de talrijke gasten zijn ontvangen in hotel Hamdorf. Tegen drie uur 's middags was het heel druk in ons anders zoo stille mooie Gooische dorp. De bevolking was uitgeloopen om de Prinses te begroeten en had zich langs den weg geschaard. In middels had zich de zaal van het hotel Ham dorf, die keurig was versierd, gevuld met een groot aantal autoriteiten. Onder deze waren de minister van Sociale Zaken dr. Slotemake: de Bruine, de Commissaris der Koningin in Noord-Holland. Jhr. mr. dr. A. Röell, de di recteur-generaal der volksgezondheid, Mr. L, Lietaert Peerbolte, bestuur van het sanatorium met den geneesheer-directeur dr. C. Thomas sen. Nadat de Prinses was aangekomen en aan den ingang van het hotel Hamdorf ontvan gen door den Commissaris der Koningin, die den voorzitter van het sanatorium dr. A. Th. Planten en eenige andere bestuursleden voorstelde, herinnerde dr. A. Th. Planten in een toespraak er aan. dat in Juni 1926 van de hand van den tegenwoordigen directeur eenige artikelen verschenen over „Onze lijders aan been- en gewrichtstuiberculose, hun leed en hun verzorging". Dit zegt spr., is de stoot geweest tot het ontstaan van onze vereeni ging. Bij den moeilijken strijd tegen de tubercu lose, worden wij, zeide spr. gesterkt door het voorbeeld van velen en dan denken -wij daar bij in de allereerste plaats aan het groote werk door onze onvergetelijkeKoningin-Moeder op dit gebied verricht. ,J)oor uwe daad, Koninklijke Hoogheid heden het Juliana-oord, in verband met de voltooiing van het nieuwe paviljoen, officieel te openen, zet u de traditie van uw huis voort. U bewijst ons daardoor niet alleen een eer, waarvoor wij u niet genoeg dankbaar kunnen zijn, maar u draagt daardoor in hoogen mate bij tot het menschlievend werk dat onze ver eeniging zich ten doel heeft gesteld." Nadat dr. B. H. Vos nog had gesproken, be gaf het gezelschap zich naar het Sanatorium, waar de Prinses, door het doorknippen van een lint, de openingsplechtigheid verrichtte vers zullen in drie verschillende plaatsen te zamen moeten komen en wel Den Haag, Hil versum en Alkmaar, waar zij de in hun bezit zijnde deelnemerskaart moeten laten af stempelen. Bij de inschrijving moet worden opgegeven welke plaats van samenkomst men heeft uitgekozen. Uit ieder van deze drie genoemde plaatsen wordt des morgens te 10 uur precies onder leidir.g van een paar leden der Sportcommissie gezamenlijk naar Heemstede vertrokken, waar de drie groepen te 11.30 uur bij het tentoonstellingsterrein zullen aankomen. Direct daarna heeft er een samenkomst plaats in het hoofdgebouw van de Flora, dat vervolgens onder deskun dige leiding zal worden bezichtigd. Daarna zal er gelegenheid zijn om deel te nemen aan een gemeenschappelijke koffie tafel in het Volendammer-restaurant. Tij dens deze koffietafel zullen de speciale plaquettes w-orden uitgereikt tegen afgifte van de afgestempele deelnemerskaart, En tenslotte zullen de bezoekers den middag in de prachtige tuinen van het tentoonstellings terrein op eigen gelegenheid kunnen door brengen. Flora 1935 Heemstede. Bloemenrit van de K.N.A.C. De Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club heeft als bewijs van haar medeleven in het wel en wee van iedere onderneming, welke ten doel heeft den Nederlandschen naam in Binnen- en Buitenland hoog te hou den, van haar groote belangstelling voor de Bloemententoonstelling te Heemstede doen blijken o.m. door deel te nemen aan deze expositie. In het Verkeershuis op de Flora heeft zij, door middel van een diorama de aandacht van de vele automobilisten, die naar Heemstede komen, gevestigd op de schoonheid van onze oud-Hollandsche ste den, in de hoop en de verwachting, dat daar door het reizen in eigen land zal worden aangewakkerd. Op de stand zal tevens steeds iemand aanwezig zijn die landgenoot en vreemdeling over het maken van mooie toch ten per auto zal kunnen inlichten. Daarnaast heeft de KN_A.C. gemeend door het uitschrijven van een Sterrit naar deze tentoonstelling haar leden en candidaatle- den in de gelegenheid te moeten stellen in clubverband een bezoek te brengen aan dit voor ons land zoo belangrijke gebeuren, Als naam is gekozen „Bloemenrit naar de Bloemententoonstelling te Heemstede". Om geheel in den stijl te blijven, zal aan alle inschrijvers die den rit volbrengen, een door de Koninklijke Begeer ontworpen Bloe- menplaquette worden uitgereikt. Het ligt in de bedoeling dezen Bloemenrit te houden op Zaterdag 13 April. De inschrij ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING In de kamer verschuilt Thijs zich achter een groot gordijn; daar hoort en ziet hij alles prachtig. Na een paar minuten wachten hoort hij in de kamer vlak daar naast loopen en praten; en naar binnen glurend.ziet hij dan dat daar de vijanden bijeen waren; Mehkeh, Krah-Krah, de raaf,; en Groe-Griou de kat. INGESTORTE MUUR EISCHT NOG EEN DERDE SLACHTOFFER. De derde arbeider, die Woensdag j.l. bedol ven werd onder een ingestorte mu»r te DUTii- melen, is thans ook overleden. Het is de 39-jarige Zegveld, uit Someren, die in hope- loozen toestand naar het St. Josephziekenhuis te Eindhoven werd overgebracht. De ongeluk kige was gehuwd. INA BOUDIER—BAKKER ZESTIG JAAR. Op 15 April a.s. zal In-a BoudierBakker de schrijfster van tal van boeken, welke bij duizenden in ons land weerklank vonden, haar GOsten verjaardag vieren. In verband hiermede heeft zich onder lei ding van dr. P. C. Boutens een comité ge vormd. Het eere-voorzitterschap wordt be kleed door K. J. L. Alberdink Thijm. DREIGEND CONFLICT IN DE MEUBELINDUSTRIE. Aangezien de onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst in de meubelindustrie en in de behatigerij niet tot een bevredigend resultaat hebben geleid, heb ben de samenwerkende gezellenorganisaties moderne, roomsch-katholieke en christelijke) besloten, een ultimatum te stellen. Aan twee werkgevers te Den Haag en één te Wageningen, is medegedeeld dat indien in den loop van deze week geen overeenstemming wordt verkregen, hun persooneel op Maandag 25 Maart in staking zal gaan. Mocht het tot staking bij genoemde werk gevers komen, dan zullen er ongeveer 250 ge zellen bij worden betrokken. Inderdaad stamboomen Bij de Canadeesche Indianen verdwenen langzamerhand alle oude zeden en gewoonten. Men tracht 'thans de oude totempalen te be houden, voordat ook die worden afgeschaft en weggeworpen. Op sommige van deze palen is de geschiedenis van eenige duizenden India nen uitgebeeld. Vijftalige film Een inwoner van Boedapest schijnt een ap paraat te hibben uitgevonden, door middel waarvan een sprekende film tegelijkertijd in vijf talen kan worden -opgenomen. In de stu dio sprekende acteurs één taal, terwijl de dia loog in vier andere verschillende talen auto matisch op de geluidstrook wordt vastge legd. De film kan dus naar verkiezing in een van de vijf talen worden vertoond door de be treffende geluidsstrook te gebruiken. Oude geslachten De edelman, die de oudste naam in China had, zal door het besluit van de regeering zijn titel verliezen. Het is de hertog van Jensheng. Ongeveer 200o jaar geleden werd zijn familie in den adelstand verheven. „Ik heb altijd eens in de week een kwestie met mijn man. Jij niet?" „Neen, Piet wordt maandelijks betaald". Kleine wenken Een barst in een Keulsche pot is dicht te maken met een deeg van pijpaarde en schil- dersvernis. Na opdroging wordt dit nog een paar maal herhaald. Daarna bestrijken met lijnolie. WOENSDAG 20 MAART 1935. Hl VERBUM 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8,00 Orgelspel J. Jong; 8,30 Gram.platen; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgen wijding; 10.15 Voor Arb. i. d. continubedr.; De Notenkrakers o.l.v. D. Wins, E. Walis en zijn orkest; VARA-tooneel en C. Steyn (or gel); 12.00 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis; 12.45 Jazz-programma (gr.pl.); 1.15 VARA- orkest o.l.v. H. de Groot; 2.00 Voor de Vrouw; 2.15 Kniples; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 J. Huy (saxofoon) en R. Schoute (piano); 5.45 Jazzconcert; 6.00 Sportuitzending; 6.20 Strijk orkest orkest o.l.v. P. Tiggers; M.m. v. so listen; 6.50 C. Poustochkine: Het karakter óer Jazzmuziek; 7,20 Voor 't platteland; 8.00 Herh. S.O.S.-ber.; 8.03 Melle Weersma and hls Red, White and Blue Aces m.m.v. Ann Royce (zang); 8,30 Zang Elize de Haas (so praan); 8.50 Uit Londen: Concert (Zie Droit- wich); 10.00 Vaz Dias en VARA-Varia; 10.15 Reportage der Boksweastr. A'damLuxem burg; 10.30 „Kunst als Massa-artikel", spel van B. v. Deilen. m.m v. het VARA-tooneel; 11.10 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst m.m.v. E. Philipse (zang); 11.55 Gram.platen. HUIZEN. 301 M NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Snoey 11.00 Ensemble Van der Horst; 1.00 Gram. platen; 11.15 Zang door C. Bijster (sopraan). A. de vleugel: E. v. Eden; in de pauze: Gram. platen: 2.00 Gram.platen; 3.00 Chr. Lectuur; 3.30 Gram.platen: 4.00 Orgelspel S. P. Visser: 5.00 Kinderuur: 6.00 Landbouwhalfuur; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 A. J. da Cost-a: Kinderbescherming; 7.30 S. v. Otterloo: Warmte en techniek: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gram.platen: 3.20 Groninger Or kestvereniging o.l.v. K. Kuiler m.m.v. Mar cel Dupré (orgel). Om 8.55 Archeologische cursus door Dr. J. Hoek; 10.05 Vaz Dias; 10 10 Gramofoonmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen; 130 Zang en piano; 2.20 Concert uit Rest. ..Wivex"; 4.20 Gram.platen: 7.20 Mozartconcert o.l.v. Mahler; 8.40 Fall-Lehar-concert; 9.35 Zang en piano; 9.50 Italiaansche muziek o.l.v. 1 Mahler; 10.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3