beverwijk Vadertje Staat. wijk aan zee en duin heemskerk driehuis Bekende Beverwijkers. r KENNEMERLAND" BOEKT R' L' SUCCESSEN. „rwiiksche Rennersclub „Kennemer- De 36 „1Pt veel succes deelgenomen aan W üeriulnxit te Alkmaar, df 7--a'4 tiasse verwierf de renner D. Hooi- lr. óe .'veeden- en W. Oorthuis den derden «srf B-klasse werd J. Groen eerste en lis-beslag prijs- g^oor beslag op den eersten prijs in ^e8fondag 231 „Kennemerland" 60 K.M. rijden. rECt0R TH. BOONEKAMP VERTREKT. De le€rw. heer Th. Boonekamp, rector e St Jozef Rustoord, in de Peperstraat he5_ ri'oor den bisschop van Haarlem be- ilhierjTnf nastoor te Cocksdorp tTexel). aoenlf v Th Boonekamp, die in 1931 te Bever- 8 «m was geestelijk adviseur van talrijke Sen o.a. van de R.K. Standsorgani- vereen ifde R.K. Volksbond, de Middenstands De Hanze" en van de plaatselijke V£?ing van den L.T.B. Ook was hij advi- de R-K- Tuindersvereeniging „Ken-: seux van den R K vrouwenbond, de ifffleintandelarenvereenigmg „St. Petrus" n verscheidene vakafdeelmgen. •i™," Boonekamp strekte zijn arbeid ook tot de Zaanstreek waar hij eveneens 'in pk organisatieleven werkzaam was. 0e bisschop van Haarlem heeft nog geen opvolger -ij benoemd. EEN ll'TO IN HET AARDBEIENVELD. p<Ja(rnr:ddag overkwam de bestuurder een tractor met aanhangwagen van de Sma Luyting te Velsen een zonderling avon- r Toen de groote auto in den smallen Wes- ÏÏrhoutweg reed brak even voor de bocht, de nnras De bestuurder verloor de macht over stuur met het gevolg, dat het zware voer. naar links zwenkte, geheel door een heg Iwiween en in een lager gelegen aardbeien- S terecht kwam. De auto kwam hier tot Stand Gelukkig was de tractor bij den iron? van den weg niet gekanteld. De be stuurder kon dan ook ongedeerd de cabine ver- ongeval had overigens een zeer geluk- Meen afloop, want op het fatale moment pas- jeerde toevallig niemand de plaats des on- kraanwagen zou trachten het gederail leerde voertuig weer op den weg te krijgen. PERSONALIA. Bij het te Haarlem gehouden examen slaag de voor coupeuse mej. M. Beentjes te Heems kerk Zij werd opgeleid door de Mode-acade mie D. Spruyt alhier. SNIJBLOEMENVEILING. Tulpen: Will. Copland 1726. Will. Pitt 18—25' Bartigon 17—29, Le Notre 22—39, Prin ses Elizabeth 20—37, Victor de Olieviëra 1621, Mad. Krelage 22—35, Ing. Combe Yellow 18—29 Albino 55—75, Diverse Mendel tulpen 1625, Murilla 14—21, Eltreador 1522, Theeroos 18-23, Herm. Schlegel 1018, Gele Prins 36-21. La Reine 1015, Rose la Reine 1014. Mistery of Indië 12—18, Electra 18—24, Mr. v d. Hoef 13—25. Prins v. Oostenrijk 14—18, Cram. v. Brillant 10—14, Alard Pierson 1421, Fred Moore 10—15, Couronne d'Or 16—24, Peach Blossum 1624, His 1014, Gen. de Wet 18—28, Vuurbaak 18—26, Grand Due 22-29, Flamingo 8—13. Crocussen: Blauw 1218, Wit 1015, Geel 8-13. Hyacinten: Rose 20—25, Blauw 2545, Wit 20-45. Marcissen: Laurens Koster 610, Golden Spur 5—10: Victoria 812. Emperor 711, King Alfred 9—14, Ornatus 6—10, Spring Glo. rie 7—11, Dubb. v. Sion 612, Sir Watkin 6-10 Diversen: Plumosagroen 712, Sprengerie groen 7—12. Fulgens 12—40, Margrieten 1521. Callas 8—14. Treezia 12—48, Wilgen Katjes 4-8, Mimosa per mand 290—3.60 Galantus 3-6. Rozen: Hadley 55—1.65, Roselandia 45—1.60. Noack 50—1.70, Columbia 401.15. Potplanten: Plumosa 4—6. Sprengerie 4—35, Primula 12—28, Begonia 4—12, Azalia 35—1.40 Calla 18—35, Nephrolepus 351.45, Azalia 412 Adlanthum 7—13, Trades Cansia 1218. Bromelia 30—65, Palmen 55—1.45, Cactus 460 Verplanten 4-8, Pteris 4—7, Cocospalmen 13-48, Hortensia 25—1.25, Clivia 60—1.00 MARKTBERICHTEN. Noteering van den 18en Maart 1935. Spinazie per kist f 0.50—f 0.80 Andijvie per kist f 0.40—f 0.95 Raapstelen, 100 bos f 2 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per K.G. f 0.02 1/2 Bieten per K.G. f 0.02—f 0.04 Schorseneeren, per K.G. f 0.04 Aardappelen, klei per K.G. f 0.05—f 0.08 Ia. zand per K.G. f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.12—f 0.22 Boerenkool per bak f 0.40—f 0.60 Roode kool per 100 f 9—f 22 Savoyekool per 100 f 3—f 6 Bloemkool per krat f 2.50 Uien per K.G. f 0.03—f 0.04 Prei per bos f 0.10—f 0.16 Sla per krat f 1.30 Rabarber per 100 bos f 8—f 18 Pieterselie per bos f 0.03 Selderie per bos f 0.04 Appelen per Kilo f 0.34—f 0.38 Peren per Kilo f 0.16 Brugselsch lof ner KG. f 0,08—f 0.14 Een mooi succes voor D. O. K, C. Groeneveld kampioen van Nederland. C. Groeneveld, De wedstrijden in worstelen om de kam pioenschappen van Nederland, georganiseerd door de Haagsche Krachtsportvereeniging „Hercules" hebben voor onze plaatselijke krachtsportvereeniging D.O.K. een mooi succes opgeleverd. De heer C. Groeneveld wist zijn vijf partijen op fraaie wijze te winnen en daardoor beslag te leggen op het kampioen schap van Nederland lichtgewicht worstelen. Reeds in 1933 verwierf hij den titel, doch in 1934 kon hij wegens ziekte niet uitkomen, om zijn kampioenschap te verdedigen. Hij won achtereenvolgens van Van Aalst in 3 min.; Hoogewaart in 1 min.; Seggelink in 11 min.; Bruinsma in 10 min. en Van Son in 4 min. Het D.O.K.-lid J. Steenbe'ek, dat ook in deze afdeeling uitkwam, werd in zijn eerste partij verliezer verklaard, hoewel hij 2 punten voor stond. Deze teleurstelling werkte zoo ontmoe digend, dat hij m de tweede partij geen strijd gaf. De heer W. van Zanten, eveneens van D.O.K. kwam voor de eerste maal in de eerste afdee ling midden A gewicht uit. Een onfortuinlijke loting plaatste hem tegenover den titelhouder Massop, in wien hij na 8 min. zijn meerdere moest erkennen. Zijn tweede partij verloor hij van Borchstein, die in deze afdeeling even eens mag gelden als een „doorgewinterde" athleet. VIER JAAR GEMEENTPOLITIEK. De afdeeling Beverwijk—Uitgeest van de Christ. Historische Unie zal Donderdagavond in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan een propaganda-vergadering wor den gehouden. In deze bijeenkomst zal de heer C. Versteeg, lid van den Beverwijkschen Gemeenteraad spreken over het onderwerp „Vier jaar gemeen tepolitiek". De heer Th. Run-ia houdt daarna een inleiding over „Plaats en taak van den gemeenteraad in ons staatsbestel". Over deze beide onderwerpen zal van gedachten kunnen worden gewisseld. Tenslotte volgt voor de leden der afdeeling een bespreking over de wijze van samenstel ling van de groslijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. 'De vermaarde Canadeesche vijf- iing is onder staatsvoogdij gesteld, omdat de ouders de kinderen als een circus- en kermisattractie exploiteerden.) Die vijfiing bij de Canadeezen, Heeft al wat opschudding verwekt, Helaas bereikte men in dezen Niet het gelukkigste effect.. Een vijfiing is wel heel bijzonder. Dat is een onweerlegbaar feit. Maar niet bestemd als kermiswonder Of circusbezienswaardigheid. Daar lagen de vijf arme schapen, Te pronk in kermistent of zaal, De massa kwam er zich vergapen Ten hemel schreiend was 't schandaal. Toen men het al te bont ging maken. Toen bleek het landsbestuur paraat Om het bij dezen staat van zaken. Te maken tot een zaak van staat, 't Besloot de ouders te beletten. Om door te gaan met dit bedrijf. Op grond van de bestaande wetten. Sprak het beslist: geef mij de vijf! Die staatsgreep naar de zuigelingen Behoedt de kleuters voor 't gevaar De kindren van de rekeningen Te worden, door hun ouderpaar. Hun leven zal nu statig wezen, Een beter tijd breekt voor ze aan. Niet langer zullen Canadeezen, In drommen langs hun wiegen gaan De staat heeft hier een les gegeven. Al is het voorwerp dan maar klein. Zelfs voor een vijfiing moet het leven Tenslotte waard te leven zijn. P. GASUS. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 18 Maart 1935. Prijsnoteering: Breekpeen per kist f 0,65f 0,95 Spinazie per kist f 0,55f 0,85 Sla per kist f 0,65f 0,70 Boerekool per kist f 0,25f 0.60 Andijvie per kist f 0,60—f 0,70 Rabarber per bos f 0,08f 0,20 Radijs per bos f 0,03f 0,06 Peterselie per bos f 0,02f 0,03 Selderie per bos f 0,02f 0,03 Prei per bos f 0,04f 0,13 Uien per K.G. f 0,02 1 2—f 0,03 Witlof per K.G. f0,06—f0,14 Wortelen per K.G. f 0,011/2—f 0,02 Spruiten per K.G. f 0,12f 0,26 Knollen per stuk f 0,011/2f 0,06 Roode kool per stuk f 0,05f 0,015 Gele kool per stuk f 0,02f 0,07 TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Donderdagavond een le denvergadering in het Veilingsgebouw „Cen trum". De agenda vermeldt o.m. het jaarver slag van den secretaris-penningmeester over 1934 en de uitreiking van de prijzen van het Kerstbloemwerk. Vervolgens zal de begrooting voor het jaar 1935 worden behandeld. Ook zul len tijdens de vergadering de gebruikelijke in zendingen van de leden aan een keuring wor den onderworpen. VERGADERING R.-K. KIESVEREENIGING RECHT EN PLICHT. Heden (Dinsdag) avond 8 uur vergadert de R.-K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" ter vaststelling van de candidatenlijsten voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing. DINSDAG 19 MAART 1935 UITKEERING WEKKLOOZENSTEUN. In verband met een vereenvoudiging in de controle zal met ingang van 1 April de uit- keeringsdag van steun aan werkloozen ver schoven worden van den Vrijdag naar den Woensdag: derhalve zal de eerste officieele uitkeering in de maand April op Woensdag 10 April plaats vinden en vervolgens dan iederen Woensdag. Als overgangsmaatregel naar dezen lateren uitkeeringsdag ontvan gen de werkloozen op Vrijdag 5 April een voorschot, dat geleidelijk op den steun zal worden ingehouden. SCHOUWEN. Op Donderdag. 28 Maart as. zal ingevolge het wegenreglement Noord-Holland vanwege het gemeentebestuur schouw worden ge houden over de wegen in deze gemeente. Het bestuur van den polder ..De Uitgeestcr- en Heemskerkerbroek" houdt op 1 April a.s. een bentschouw. KERK EN VREDE. Op Donderdag 28 Maart zal in het gebouw van den Nederl. Protestantenbond. Postlaan een openbare vergadering worden gehouden door de afdeelingen „Kerk en Vrede" en Aig Ned. Vrouwen Vredebond. Spreker Ds. G. Westmijse te Rotterdam over het onderwerp „Hinderlijk volgen" R.-K. V. V. „A.D.O.". Voetbaluitslagen van Zondag.- Volendam II—A .D O. II A.D;0. aD.E.M. b A.D.O. b—D.E.M. d 4—2 2—4 3—1 KERKELIJKE BENOEMING. Tot R.K. pastoor is alhier als opvolger van pastoor van der Meer benoemd de ZeerEerw Heer B. de Jong, pastoor te 's Gravenhage. Pastoor de Jong werd geboren in 1887 en In 1908 tot priester gewijd. Sinds 1928 was hij pastoor van de parochie Sint Jeroel te 's Gra venhage aan den kant van Rijswijk, 'n nieuwe parochie, waarvan pastoor de Jong de eerste pastoor was. Wij vernemen nog, dat pastoor van der Meer a.s. Zondagmorgen 8.30 uur tijdens d? H. Mis zijn laatste predikatie zal houden Pastoor v. d. Meer zal Vrijdag 29 Maart d? parochie verlaten. De zitting der Duitsche Rijksregeering van Zaterdag j.l„ waarop de aigemeene dienstplicht werd geproclameerd. Van links naar rechts: dr. Frank, dr. Goebbels, staatssecretaris Meissner, dr. Frick, Popitz, Rust, Goering, Kerrl, Von Neurath, Adolf Hitler, staatssecretaris dr. Lammers, Von Blomberg, dr. Schacht, dr. Guertner, graaf Schwerin von Krosigk, Darré, Eltz von Rübenach, Seldte en staatssecretaris Funck. Flora 1935 Heemstede uit de lucht gezien. Prachtige vluchten boven de bollenvelden. Gedurende de maanden, dat de Interna tionale Bloemententoonstelling Flora 1935 te Heemstede geopend is, zal de K. L. M. rond vluchten organiseeren boven het terrein en boven de bloeiende bollenvelden. Dit wordt den bezoekers van Flora zoo makkelijk moge lijk gemaakt; op het tentoonstellingsterrein bevindt zich het Verkeershuis, waar o.a. de K. L. M. vertegenwoordigd is, en waar men zich voor een rondvlucht kan opgeven. Men wordt dan per bus naar Schiphol gebracht en na de vlucht weer terug naar Flora, die men op vertoon van de uitgereikte K. L. M.- bon weer kan betreden. De primeur van deze rondvluchten is voor genoodigden geweest, waaronder wij opmerk ten het Uitvoerend Comité van Flora, de hee- ren T. M. H. van Waveren, Ernst H. Krelage en H. J. Voors met hun echtgenooten, de hee- ren Brandt en Duchatea-u, architect van de gebouwen en van de verlichting, jhr. Quarles van Ufford, voorzitter van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Heemstede, in specteur Kemper te Heemstede, de secretaris van Heemstede, de heer N. Vos en echtge- noote, en enkele anderen. Zij toonden zich opgetogen over de prach tige vlucht, die onder leiding stond van den heer A. v. d. Paauw, chef der afd. Handel en Verkeer der K. L. M. De tocht was dan ook schitterend. De twee toestellen, waarin het gezelschap had plaats genomen, vertrokken kort na elkaar van Schiphol. Het polderlandschap, grijs-bruin en als door een mes in kleine rechthoekjes ge sneden, zakte weg, het uitzicht werd vrijer en vrijer.... hoog gestegen boven al de aard- sche beslommeringen voelde men zich daar hoogverheven boven, keek men er op neer. volkomen los er vanvrij, als een vogel Onder den invloed van vorst en wind waren de kleuren wat vaal, doch nu er een mildere temperatuur is ingetreden en de kans op wat regen grooter geworden is, zal het groen weer een malsche tint krijgen, zal er misschien een teer-groen waas over boom en struik komen en zal de blik van boven af nóg schooner worden, dan hij nu reeds was. De landerijen, waarop de boeren met hun eg, vermoedelijk onbewust, prachtige figuren hebben getrokken, gleden onder ons langs, bleven achter, en alleen de schaduw van ons toestel schoof over den grond mee over sloo- ten en vaarten wat is Holland toch water rijk! over miniatuur boerderijtjes en ein deloos-rechte polderwegen, over de velden om Heemstede en over haar huizenen over het Tentoonstellingsterrein. Daar lag Flora! In al haar majesteit ligt het daar en de prachtige aanleg staat gegrift in de aarde. op dat kleine stukje wereldbol, waarop aller oogen zich thans hebben gevestigd. Er zijn twee dingen, die onmiddellijk de aandacht irekkeii, en dat is in de eerste plaats de Tul penhof, omzoomd door de witte gebouwen Bloemenpaleis, Restaurant. Volendamsch bierrestaurant- en secretariaat en voorts de Crocustuin buiten dien Hof, die uit de hoogte gelijk is aan een palet van een schilder, met geel en paars en wit, En dan kijkt men ver der en men ontdekt de bruggetjes, en de mu ziekkoepel, en door dc boomen van Grocnen- daal dringt een enkel plekje geel van ae daarin geplante bloemen. De fontein, die zoo machtig haar stralen opspuit, als men op om grond staat, die fontein is een heel kleat pluimpjeen men zit even stil, gevangen door het Wonder, dat het mogelijk maakt zulk een schoonen kijk op de wereld en vooral op Flora te krijgen.... En dan ziet men naar andere dingen, naar details, naar den wereldbol, naar de weerr endhuisjes, die over het terrein verspre"J staan, men meet de belangstelling op den grond af naar de menschjes, die over de witte paden loopen, en naar de drukte op het auto parkeerterrein. En het toestel cirkelt over de terreinen en telkens valt het oog op meer. dat van boven zoo heel anders en zoo vol andere schoonheid is Ook boven Haarlem cirkelt men cn men kan zoo duidelijk zien, dat Flora toch het middel punt is van alles op het oogenblik. Want de roode en witte tulpen, die als vcrkeerspijlen op de wegen zijn geschilderd op de Dreef en den Heerenweg en die scherp zichtbaar zijn, wijzen ver uit den omtrek den weg naar Flora. In de verte IJmuiden en Zandvoort, achter den duinrand de zee. meer naar het Zuiden andere dorpen, omgeven door bollenvelden, waar hier en daar gekleurde stukjes tusschen in liggen Nederland is zoo schoon! Vooral ook uit dc lucht. Door onze lens gesnapt. A. C. VAN DER GIESSEN. Onze fotograaf snapte op een van de wei nige dagen, dat de zon den winkeliers nood zaakte hun zonneschermen te laten zakken, den heer A. C. van der Giessen, die een ern stige studie maakte van een étalage in de Breestraat De heer A. C. van der Giessen is het hoofd van de school voor Christelijk Nationaal Onderwijs in de Meerensteinstraat. Hij werd in 1920 benoemd als opvolger van den heer Chr. Lijessen, die in dat jaar het onderwijs met pensioen verliet. Toen hij zijn taak aanvaardde, vond hij in de Koningstraat nog het oude schoolgebouw. Lang heeft hij hier niet meer gewerkt, want betrekkelijk korten tijd na zijn ambtsaanvaarding werd de nieuwe school gesticht. De heer Van der Giessen is lid van de plaatselijke Commissie tot wering van school verzuim. Hij is zijn taak met „hart en ziel" toege daan. De school is een voornaam ding in zijn leven. Zelfs zoo, dat de heer A. C. van der Giessen, die in de dr. Schuitstraat woont, niet gerust gaat slapen, zonder zich op den laten avond nog eenmaal overtuigd te hebben, dat aan de school alles in orde is. En zoo maakt hij zonder mankeeren dage lijks zijn avondwandeling. Dr. Schuitstraat Meerensteinstraat. en terug. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Ange;Sne Vancouver n- Rotterdam 15 te Rotterdam naar Philadelphia 16 (v.mScilly. togersdijk Rotterdam tan.) In v.730 **avana. (v-m!) te°Curacao01'^am naai' Vancouver 15 dam3*11 16 van New-York n. Rotter- w-m 16 van New-York naar Vepnri ?n Zuid-Amerika. nlifS 5® <v.m.) v. Rotterd. te New-York. (vm) -te s tancouver naar Rotterdam 16 naar New-Orleans 16 tinI vuT"'.Rotterdam n. New-York 17 (8.21 riAlW Z.W. van Valentia. r m i non - Yanc°uver n. Rotterdam 16 (12.54 258 m«l Z.W. van Land's End. HOLLANDAFRIKA LIJN. Ranrifi?,^"1 thuisreis) 16 van Kaapstad. °atein (uitreis) 18 van Antwerpen. Helri!,?Li?ND~WEST-AFRIKA LUN. Be ,Preis) P- 17 Maart Las Palmas. s 17 van Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (thuisreis) 15 Maart te Manilla. Arendskerk 15 v. Amsterdam te Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 16 van Madras. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 18 van Amsterdam n. Hamburg. Oberon Rotterdam n. Tanger 17 (9.44 v.m.) 55 mijl O. van Niton. Ganymedes Bourgas n. Amst. p. 18 Finis- terre. Simon Bolivar W.-Indië n.Amsterdam 18 v. Havre 19 (11 v.m.) verwacht. Hebe 18 van Gyon te Oporto. Saturnus Valencia n. Rott. p. 18 Gibraltar. Oranje Nassau 17 v. Curacao n. Pto. Cabello Aurora 16 van Genua naar Palermo. Baarn 17 (4 n.m.) van Amsterdam te Ham burg. Boskoop Amst. n. Chili 17 te Cristobal. Ceres 16 van Stamboul naar Bourgas. Costa Rica 17 van Hamburg te Amsterdam. Crijnssen 15 van Curacao naar Pto. Cabello. Deucalion 16 van Malta naar Alexandrië. Fauna, Amst. n. Kopenhagen p. 17 Holtenau. Irene 17 (8 v.m.) van Stettin te Rostock. Iris 14 van Cristobal naar Balboa. Nereus 18 van Hamburg te Amsterdam. Orion 17 van Lissabon naar Setubal. Orpheus 16 van Malaga te Lissabon. Rhea 16 van Alicante naar Barcelona. Titus 17 van Venetië to .Monfalcone, Trajanus 17 van Belize naar Pto. Cortes. Ulysses 17 van Patras te Piraeus. Vulcanus 16 van Genua te Savona. Calypso, Rott. n. Oran 17 (9.36 v.m.) 60 mijl Z.O. van Land's End. Colombia 15 Maart van Barbados te Cris tobal. Barneveld, Chili n. Amst. 16 v. Corral. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemiand 17 van Buenos-Ayres te Ast. Amstelland (thuisr.) 16 v. Rio de Janeiro. Maasland (uitr.) pass. 16 Maart Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 16 van Buenos-Ayres n. Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe 17 van Batavia te Rotterdam. Kota Pinang (thuisreis) 17 (12 midd.) van Port Said, 22 (v.m.) te Genua verwacht. Kota Tjandi (uitreis) p. 17 (2 v.m.) Kaap del Armi. Blitar 16 van Batavia te Soerabaja. Garoet Batavia n. Rotterdam 18 v. Belawan. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Salawati (thuisreis) 18 Maart te Genua. Simaloer (thuisreis) 17 Maart te Havre. Poelau Tello 17 van Amsterdam Le Hamburg. Salabangka (uitreis) 16 Maart van Genua. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 18 te Southampton, 19 (6 v.m.) te IJmuiden en (10 v.m.) te Amsterdam verwacht. Chr. Huygens (thuisr.). 16 Maart te Belawan STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Calchas, Japan n. Rotterdam 17 v. Port Said Dardanus Rotterd. n. Japan p. 17 Gibraltar. City of Newcastle. Dairen n. Rotterdam p. 17 Maart Perim. Aeneas, Japan n. Rotterdam 16 te Singapore. Myrmidon Batavia n. Amsterdam 17 v. Pt. Said. City of Dunkirk, Cebu n. Rott. 16 te Londen. Phrontis, Batavia n. Amst. 17 v. Sabang. City of Oran, Japan n. Rott. p. 16 Gibraltar. Twee oudgedienden De Zweedsche stoomschepen Gefle en Thule van de Svea-Reederij te Stockholm, resp. in 1871 en 1849 gebouwd, zijn buiten bedrijf ge steld en gedeeltelijk gesloopt teneinde als lichter verder te worden gebruikt. Koleninvoer. Het Britsche stoomschip Dalewood is van New Castle aangekomen met een lading kolen voor de Hoogovens. Vermiste schepen. De Fransche kotters Noelie en Ker-Zina uit Etel (Normandië), elk met zeven opvarenden, zijn reeds twee weken weg zonder dat men iet-s van de schepen gehoord heeft, zoodat men zich ernstig ongerust begint te maken. Om te dokken. Het Britsphe stoomschip Sevan Seas Stai*. is in ballast van St. Nazaire naar Amsterdam gepasseerd om daar eenige herstellingen in een droogdok te ondergaan. Schade hersteld. Het stoomschip Costa Rica heeft te Ham burg de aanvaringsschade hersteld en pas seerde weer naar Amsterdam om aldaar voor West Indië te laden. Palinginvoer. De Deensche motorkotter Falken is hier van Frederiksvaerk aangekomen met een lading levende paling met bestemming voor Spaarn- dam. AANGEKOMEN. 17 Maart: Costa Rica s.s. Hamburg Leeuwarden s.s. Londen Midsland s.s. New Castle Dalewood s.s. New Castle Nereus s.s. Hamburg Sheaf Field s.s. Gdynia. 18 Maart: Rhein s.s. Hamburg Seven Seas Star s.s. St. Nazaire Ling'estroom s.s. Bristol Cordelia s.s. Oran Bowling s.s. Leith Acclivity m.s. London Falken m.s. Frederiksvaerx VERTROKKEN. 18 Maart: Phoenicia m.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5