THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS ponderdag pe Fransche ministerraad bijeen het bf1zangrijkste nieuws r«iter's correspondent te Parijs meent, dat x» Fransche nota protesteert tegen de schen- rinor het besluit van Duibschland om den ïtairen dienstplicht te herstellen van het Sae van Versaüles, van de verklaring van rïïnuari welkf Berlijn had aanvaard als LLsk* van discussie en van het interna- recht, waarvan het grondbeginsel eerbiediging van alle internationale ver- Zonder aanloop de lucht in. WAT „FLORA" ONS LEERT.- Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle drogisten. Radio-Programma 21 MAART 1935 BUITENLAND. Het jongste Duitsche besluit aan den Volkenbondsraad voorgelegd. De inhoud van het Fransche protest. Ver tegenwoordigers van Frankrijk, Engeland en Italië bijeen voor Simon's vertrek naar Berlijn. FRANKRIJK. inisterraad kwam gistermiddag bijeen 03 <iie verscheidene uren heeft ln««a zitting, ifSoop daarvan werd het volgende com- 1 nué uitgegeven: nister van buitenlandsche zaken, La- den ministerraad ingelicht over den wft den ministerraad in kennis gesteld Itertlaring, die hü des middags in den zon afleggen. In aansluiting daarop Sf ministerraad te» eerste den tekst zLuai die antwoord °P de mede" van 16 Maart aan de Duitsche rijks- Üvafcffi sal worden overhandigd, ten tweede ^onderhandelingen, die op het oogenblik Engeland en Italië worden gevoerd over consultatief optreden, goedgekeurd en ten Lie besloten den Volkenlbondsraad zich de aangelegenheid te doen bezighouden. Voorts heeft de ministerraad den minister buitenlandsche zaken Laval gemach- 4e «itnoodiging van de Sovjetregeering. binnenkort naar Moskou te begeven, te pjnvaarden. besluiten met de verklaring, Frankrijk bij toekomstige onderhande len "een rekening kan houden met eeniger lei beslissing, welke op unilaterale wijze is genomen. De tusschen Rome, Londen en Parijs over m bijeenkomst van vertegenwoordigers van Italië Engeland en Frankrijk gevoerde onder handelingen hebben naar uit Parijs gemeld wordt tot een resultaat geleid. De bijeenkomst zal een voorbereidend ka rakter dragen en plaats vinden voor het ver trek van sir Johan Simon naar Berlijn. Een tweede bijeenkomst zal volgen na de terug keer van Sir. John Simon. Als basis voor de besprekingen van deze tweede bijeenkomst zullen dienen de door de ministers van hun reizen naar Berlijn, War- Khau en Moskou meegebrachte gegevens. De eerste bijeenkomst zal Zaterdag in Parijs plaats vinden. Iiajië. zal daarbij worden vertegenwoordigd coor den onderstaatssecretaris Suvich, terwijl ce belangen van Frankrijk door Laval zullen Kirden waargenomen. Vertegenwoordiger van Engeland, zal de lortigrootzegelbewaarder, Eden zijn. Waar schijnlijk zal Eden nog Zaterdagavond naar Londen ierugkeeren, teneinde dan Zondag met den Engelschen minister van buitenland sche zaken, Sir John Simon naar Berlijn te gaan. Inzake de voorgestelde besprekingen tus schen de drie groote mogendheden schrijft de Dulische diplomatieke-politieke correspon dentie o.a.: Duitschland neemt kennis van iedere ge- dachtenwisseling der andere groote mogend heden, waardoor de groote internationale en vooral Europeesehe taken in den zin van een algemeene overeenstemming nader worden gebracht tot de oplossing. Niets zou op het oogenblik fataler zijn dan een nieuwe splij ting van West-Europa in vijandelijke blok vormingen. Daarom streeft de Duitsche poli tiek er niet naar vriendschappen te scheiden. Wel echter heeft zij een gerechtvaardigd be lang erbij, dat deze vriendschappen niet ont aarden tot samenzweringen tegen een ander land. Ook de andere mogendheden zullen goed «r aandoen een zoodanigen schijn te vermij den aangezien hij reeds van te voren het tot stand brengen van vertrouwelijke en soli daire besprekingen van alle volkeren in Euro pa onder een ongunstig aspect zou plaatsen. Frankrijk. Flandin's protest tegen de Duitsche proclamatie. De ministerpresident Flandin heeft gister- ,.Vden Senaat de verlenging van den aiensttijd verdedigd en daarbij betoogd dat de wesue van het herstel van het Duitsche leger ™ve diende te worden besproken. herstel van het Duitsche leger Meerde de premier dat de 12 leger den en de 36 divisies reeds vóór 15 Maart Wij bevinden ons dus, aldus spr., tieV Tw£. voltooiing van een heele poli- o'nva'r i sche Proclamatie strookt met een ïjma die a*s ,ZÖ an de wereld werd aan- ïförn«le vernietiging van het vredeswerk, 2L"? ,den Volkenbond, zou beteekenen. scho »an het standpunt van het Duit- dat ,aanvaarden. Het is niet waar volk de wapens heeft neer- ,J?a -1.2 laar van een oorlog, dien het Over de verantwoor dt hI J001; et ontketenen van den oorlog >f d nft reeds lang haar vonnis ge- Het 'id IJ0™* zal niet laten verjaren, lane viw het vergeten van de aange- weliffo ^aatwoordelij®ieden dat een vertrou- forden <ÏÏei^VeJking der twee volken kan allen wenschen €en samenwerking die wii tineen on'iuist dat wij onze verplich ten |2 ontwapening niet zijn nageko- lecii'ef dip Svmun de vermindering van ef- Wfenïj?5.£reikte? Vergeet men dat TErminderdAm1^ van 3 tot 1 jaar hebben derden a de vloot betreft vermin - 5S3.00O 5®. tonnenmaat van 768.000 tot Sedert hÜ voor de luchtvaart, zeten dom- L wapenstilstand werden wij be- Als wij w i,n wensch om te ontwapenen, wegens dpw!er gedaan hebben is dit alleen deren kmtWaPening die zich aan den an- Zahk lVBinden Riin voltrok. van ons atoS PV€r de lange geschiedenis ftsentieeip d0en ten aanzien van de aiiies? s van het verdrag van Na de besprekingen van Rome en Londen kon men eindelijk een Europeeschen vrede tegemoet zien. Dat'was het oogenblik hetwelk Duitschland koos om zich bedreigd te ver klaren. Frankrijk is sterk genoeg om zich zelf te verdedigen en, als men er de noodzakelijkheid van aantoont, om zich te verdedigen door bondgenootschappen, maar er zijn in Europa cok tal van zwakke naties, welker bestaan zou bedreigd worden als wij de politiek van het ge weld in de plaats lieten treden van de politiek van het recht. Te Genève, voor het groote internationale tribunaal, moet deze kwestie besproken wor den. Frankrijk haat den oorlog. Alle noodige maatregelen zullen worden genomen om den vrede te handhaven. De regeering zal niet ophouden met om zich heen een krachtig blok te groepeeren van staten die hetzelfde ideaal handhaafden. Alle Fransehen moeten zich thans vereenigen in heilige liefde voor het vaderland. Flandin kondigde aan dat de anti-nationale en anti-koloniale propaganda zal worden be streden. Hij bezwoer onder langdurige toe juichingen van zijn medestanders de Fran- schen om eendrachtig te zijn en vroeg hen om hun algeheele medewerking te verleenen. De Senaat heeft met 263 tegen 21 stemmen een door De Jouvenel ingediende motie aange nomen, waarin het vertrouwen wordt uitge sproken dat de regeering een politiek van na tionale veiligheid en waarborging van den vrede zal voortzetten, Gunstige financieele positie van den Volkenbond. Volgens de jongste cijfers wordt de finan cieele positie van den Volkenbond voortdu rend beter. Aan het einde der vorige maand was reeds meer dan 17% der contributies over het jaar 1935 binnengekomen, tegen 9.39% op denzelfden datum van het vorig jaar. Het kassaldo bedroeg eind Februari 1.425.186 goudfrancs. Luchtbeschermingsoefening te Berlijn. Grootsch opgezette actie. Uit Berlijn, 20 Maart: In tegenwoordig heid van den minister van luchtvaart, Goe- ring en van tal van hooggeplaatste overheids personen en leden van de weermacht, met inbegrip van het luchtwapen,-de politie en de S.A. is heden in een groote woonwijk van het luchtbeschermingsdistrict Kreuzberg een volledige luchtbeschermingsoefening gehou den, die vijf uur duurde en die voor de eer ste maal volkomen als in geval van oorlog- uitgevoerd werd. Er werden dus geen onbe voegde toeschouwers op straat en voor de vensters geduld. Het is de grootste actie van dezen aard ge worden, die ooit in Duitschland is voorge komen. Tusschen 9 en 14 uur was het geheele stadsdeel afgesloten van de buitenwereld en werd alle verkeer omgeleid. Behalve de po litie, de brandweer en de organen van den rijksluchtbeschermingsbond waren ruim 1000 hulpkrachten als eerefunctie ter beschik king. Aangenomen werd, dat het stadsdeel Kreuzberg aangevallen werd door bommen werpers-eskaders, die brand-, brisant- en andere bommen neerwierpen. Om negen uur ving de afsluiting van het district aan. Om tien uur werd alarm gesla gen. De huiscommandanten zorgden er voor, dat de bewoners ijlings de schuilplaatsen op zochten, de straten werden ontruimd, de ver keersmiddelen door de passagiers als op de vlucht verlaten. Wie in dit district niet woonde moest de „verzamel-schuilplaatsen" opzoeken. Kort daarop naderden de „vijan delijke" vliegtuigen, en ontploften op alle hoeken en pleinen de papierenbommen. De verwoestende uitwerking van den aanval bleek onmiddellijk. Granaattrechters. van te voren gereed gemaakt opengescheurd plaveisel, 'n brandende auto, brandende hui zen (kenbaar door roode vlaggetjes) enz. enz. alles was aangegeven of nagebootst, terwijl ook de afweer en brandbluschmaatregelen in vollen omvang en met alle beschikbare hulp gedemonstreerd werden. Voor gewonden en door gas aangetasten was een model-lazaret ingericht. De autoriteiten waren van meening, dat de oefeningen als volkomen geslaagd konden worden beschouwd. Hoofdredacteur der Kölnische Zeitung gearresteerdr. KEULEN, 20 Maart (Reuter). De staats politie te Keulen deelde mede, dat de hoofd redacteur van de Kölnische Zeitung und Stadtsanzeiger, Dr. Schaefer hedenmorgen wegens het verspreiden van onjuiste mededee lingen over het werven van dagblad abonnés door de propagandaleiding der N..S.D.A.P. in de gouw Keulen-Aken en wegens zijn gedrag dat het aanzien en het gezag van de partij schaadde is gearresteerd. De gouw KeulenAaken van het Reichverband der Deutschen Presse deelt mede, dat tegen den gearresteerden hoofd redacteur van het Keulsche blad door een be roepsgerecht der Duitsche pers een eere procedure zal worden ingesteld, ten doel heb bend hem uit de beroeps-lijst van Duitsche journalisten te schrappen. Alleen journa listen, die op deze beroepslijst voorkomen kunnen redactioneele werkzaamheden ver richten. DIRECTEUR EN COMMISSARIS DER ENCI BIJ VLIEGTUIGONGEVAL GEDOOD Bij een vliegtocht van Palestina naar Caïro waarbij het vliegtuig in Syrië naar beneden is gestort, zijn de voorzitter van den raad van directeuren der N.V. Enci te Maastricht, de heer Ernst Schmidheiny uit Heerbrugg (Zwit serland) en de commissaris der Enci R. Frey uit Lüterbach (Zwitserland) om het leven ge komen. Nieuw incident in Oost- Afrika. Gewapende troepen doen een inval op Italiaansch gebied. Te Mogadiscio is bericht ontvangen, dat niet-geïdentificeerde gewapende troepen een razzia hebben gehouden onder de inboorlin gen van Italiaansch Oost-Afrika, waarbij zij een honderdtal kameelen hebben gestolen nabij Agable, tusschen de Italiaansche pos ten Bandes el Beit en Gorogoi, ten Zuiden van Uebi Scebeli. Een mobiele, Italiaansche afdeeling is naar de plaats gezonden, waar de razzia werd gepleegd, waar getracht werd de daders te achterhalen, maar aangezien deze laatsten zich snel hadden teruggetrok ken uit de linie der Italiaansche posten en gevlucht waren naar het gebied, dat onder controle staat van Ethiopische troepen, werd de achtervolging opgegeven, teneinde niet aanleiding te geven tot nieuwe incidenten. De Italiaansche legatie te Addis Abeba heeft instructies ontvangen een formeel protest in te dienen bij de Abessinische regeering en zich voor te behouden nader te preciseeren welke schadevergoeding verschuldigd geacht wordt voor de aan Italiaansche onderdanen toegebrachte schade. ALLE GEARRESTEERDE PREDIKANTEN THANS OP VRIJE VOETEN. BERLIJN, 20 Maart (V.D.) De 386 Evan gelische predikanten, die na de cmassale ar restatie en de huisarresten van Zondag nog in arrest verkeerden, zijn gisteren allen in vrij heid gesteld. LAGERHUIS AANVAARD DE LUCHT- VAARTBE G ROOTING. LONDEN, 20 Maart (Reuter) Het Lagerhuis heeft de luchtvaartbegrooting, na verwerping van een motie van de oppositie, die vermin dering van het aantal manschappen eischte, aangenomen. Conclusies der Amerikaansche Senaatscommissie. De maatregelen tegen oorlogswinst. De Amerikaansche Senaatscommissie voor het onderzoek naar den wapenhandel en de wapenindustrie in de Ve'reehigde Staten heeft een voorloopig eindrapport 'opgesteld, dat 1 April zal worden gepubliceerd en dat het hoogtepunt vormt van de onthullingen over de ingewikkelde betrekkingen tusschen de wapenindustrieën der afzonderlijke lan den en over de oorlogswinsten dera wapen fabrikanten. Het hoofddoel van het rapport is alle oor logswinsten uit den wapenhandel te voor komen. De grens voor de oorlogswinsten moet wettelijk worden vastgesteld op 10.000 dollar. Wat daarboven komt, moet zwaar worden belast. De voorzitter van de commissie, sena tor Nye, verklaarde, dat de hoofdgedachte van het rapport was: in 'n volgenden oorlog moe ten wij zooveel betalen, als wij tot het voort zetten van den strijd behoeven. Het moet on mogelijk zijn, dat een zekere groep er slechts aan denkt voordeel te halen uit het ongeluk van millioenen. Het rapport omvat twaalf punten, waarvan de voornaamste betrekking hebben op de be lasting van de winsten. Van de eerste 6% moet de helft worden betaald als belasting en alles wat daarboven gaat, moet eveneens wor den afgedragen in den vorm van belasting, zoodat er geen prikkel is voor zakelijke transacties gelijk in den vorigen oorlog, waar bij winsten van vele honderden procenten geen zeldzaamheid waren. Bovendien eischt de Senaatscommissie, dat in geval van oorlog alle inkomsten worden openbaar gemaakt, om geheime winsten te voorkomen. „Geen man en geen vrouw", al dus zegt het rapport, „heeft in tijden van nood, zooals een oorlog, het recht zich te verrijken". De voornaamste punten zijn heden door Nye aan president Roosevelt voorgelegd. (Tel.) VERFILMING VAN SHAW'S PYGMALION ONDER REGIE VAN FEYDER? Naar de Tel. verneemt wórden in ons land besprekingen gevoerd betreffende een verfil ming van Shaw's Pygmalion, onder regie van Jacques Feyder en met von Barsy, die o.a. de fotografie van „Dood Water" verzorgde, als eerste camera-man. De opnemingen zouden gedeeltelijk in ons land en de Londensche studio's vervaardigd worden. Wat de bezetting betreft, zijn er o.a. onderhandelingen gaande met Fientje de la Mar, Louis Gimberg en Adèle Sandrock, die zooals men weet een Nederland- sche van geboorte is. De la Cierva aan het woord. LONDEN, 17 Maait (Van onzen correspondent) Een vogel heeft geen aanloop noodig orn zich in de lucht te verheffen. De mensch heeft zijn vliegtuig lang een zelfde eigenschap toegewenscht. Te oordeelen naar hetgeen de Spaansche ingenieur de la Cierva juist in een vergadering van het Britsch Luchtvaartkun dig Verbond heeft gezegd, staat de wensch op het punt in vervulling te gaan. Proefondervin delijk is de autogiro, die de la Cierva's uitvin ding is, reeds als een vogel de lucht ingegaan. En het experiment kondigt de normale prak tijk aan. Het is slechts een kwestie van tijd. Met een ander type molen-machine, de Kay Gyroplane, heeft men in proeven gelijksoorti ge resultaten bereikt. De autogiro was reeds in staat zich in de lucht te houden met een snelheid van minder dan 25 K.M. per uur, hetgeen haar tevens in staat stelde te laden binnen een afstand van luttele meters in plaats van honderden me ters, welke het- conventioneele vliegtuig noo dig heeft tegelijk met uitgestrekte en dure luchthavens. Men zal zich herinneren, dat een autogiro onlangs op het dek van een kruiser is geland binnen een afstand van 10 M. Het voordeel van zulk een verrichting moet echter grootendeels teloor gaan wanneer de machine niet tevens in staat is binnen een afstand van 10 M. lucht te kiezen. Er is alle reden te ver wachten dat de nieuwste autogiro dit wel zal kunnen doen. In het nieuwste model geeft de motor aan de horizontale of tennaastenbij ho rizontale wieken van de machine die voor het vertrek gereed staat een snelheid van 180 om wentelingen per minuut. Wanneer die snelheid is bereikt wordt het vermogen van den motor van de wieken afgeschakeld en de schroef gaat tevens op volle kracht draaien. Het toe stel verheft zich dan in de lucht na een aan loop van ongeveer 12 M. Dat is al heel mooi, maar het is niet mooi geooeg naar den zin van den heer de la Cierva die aan zijn toestel helicoptère eigenschappen wil geven. Hij wil het verticaal of nagenoeg verticaal de lucht in zien gaan. Om dat te be reiken is hij thans met zijn helpers bezig de wieken zoodanig samen te stellen, dat ze elk voor zich in de lengte-as kunnen worden ver steld, dat dus de hoek waaronder ze door de lucht slaan kan worden vergroot en verkleind. De gedachte is, dat de wieken plat zullen lig gen, wanneer de motor voor de vlucht het toe rental opvoert, dat het toerental in die positie van de wieken 400 voor de minuut kan worden, dat de piloot dan plotseling den slaghoek zal vergrooten en dat als gevolg daarvan de ma chine onder het onmiddellijk ontstane hef vermogen der wieken als het ware rechtop in de lucht zal springen. Theoretisch is uitge maakt, dat deze sprong 30 M. hoog kan zijn en de schroef zorgt inmiddels v-oor de vlieg- snelheid in horizontale richting, welke het toestel in de lucht moet houden. In de prac- tijk zal een minder hooge sprong aan het doel wegvliegen uit een beperkte ruimte kun nen beantwoorden. De la Cierva kon zoo stellig zijn in zijn ver klaringen voor het Britsch Luchtvaartkundig Verbond, omdat hij reeds gelegenheid heeft gehad de theorie aan de praktijk te toetsen- Deze ontwikkeling op aviatisch gebied moet ons aanzienlijk dichter brengen bij den tijd, waarin men in zijn achtertuintje in zijn-vlieg tuig zal kunnen stappen en over zijn woning dak heen de zon of de wolken tegemoet zal kunnen vliegen. A. K. VAN R. Jets voor uw en mijn tuin. Al is het terrein van de Flora nog lang niet in zijn volle kleurenglorie, toch valt er bij nadere beschouwing al zooveel te zien, dat het moeilijk is om een keuze te maken, als we eens kalm erover nadenken wat ons het meeste trof. De binnen-tentocnstelllng laten we nu maar heelemaal .buiten beschouwing: heeft u intusschen die prachtige, nieuwe se. ringen-1-ila kleur opgemex-kt van de Hyacinth Duchess of York, en ziet u wel dat er al heel wat meer kleuren in de Mendel-tulpen zijn dan het eeuwige rose-paars en paars-rose in de bloemenmanden van de venters op straat? Mendel-tulpen zijn kruisingsproducten van de vroege lage Ducjes en de late, hooge Danvin- t-ulpen. Indertijd waren er wél gele Ducjes, maar geen gele Darwins en zoo is de kleur geel heel lang -uit het kleurensortiment van de Mendels gebleven. Tegenwoordig bestaan er gele Darwintulpen en daar er ook gele Ducjes zijn kunnen er dus gele hybriden van gewonnen worden. Let u maar eens op hoe mooi die gele Mendels zijn. U zult ze nog wel nooit zijn tegengekomen. Maar buiten. Buiten staan allerlei dingen, die een tuinliefhebber direct pakken. U heeft natuurlijk al menig kwartiertje zoekgebracht bij de zes voorjaars-stadstuintjes en misschien uw keus in stilte al gemaakt. Die tuintjes worden nu met den dag mooier. Let u eens op de beplanting en past u op eigen tuin eens toe wat u ziet. We moeten natuurlijk niet ver geten dat dit voorjaarstuintjes zijn, die na eind Mei niets meer te zien zullen geven. Klakkeloos overnemen wat- in zoon tuintje staat gaat dus niet. Maar hier en ook op andere plaatsen van het terrein, staan toch planten die we heel goed zelf kunnen ge bruiken. Daar is allereerst de winterbloeiende hei: Erica carnea. In de tuintjes staat ze al bijzonder aardig, voor en tusschen de steenen muurtjes of naast een trapje, maar achter het Larensche boerderijtje van mijnheer Herwig is een heele helling met Erica in diverse tin ten beplant: iets bijzonder moois. Het gele zand. de donkere tinten van de conlferene en daartusschen dan het wit en rose, licht- en donkerlila van de hei. dat moet voor iemand met een drogen tuin wel de moeite van het navolgen waard zijn. U zult toch ook wel getroffen zijn door die partij hulst met groote, vuurroode bessen, maarzonder blad. Dat is een groote nieuwigheid Hex verticillata heet het boompje en in den heriftt verliest het al zijn blad. U ziet hoe prachtig lang de bessen er aan blij ven zitten. Het is anders wel noodig gebleken, de boompjes tegen de vogels te beschermen, want „bird-proof" is deze Il-ex lang niet. Ik meen dat de kweekerij Terra Nova, -die ze hier ook exposeert, er 't eerst verleden voorwinter mee is uitgekomen op een tentoonstelling, dus kersversch is deze nieuwigheid wel. Uw en mijn tuin zullen er op vooruitgaan, als we er Skimmia japonica neerzetten. Op het oogenblik garneeren de planten het halve Flora-terrein; overal komen we ze tegen met hun vuurroode bessen, terwijl tegelijkertijd de schermen vol knoppen alweer op uitkomen staan. Ze zijn gemakkelijk, en nemen schaduw voor lief. Daarbij hebben ze een mooie, lage gedrongen habitus en zorgen van vroeg in den herfst tot ver in het voorjaar voor kleur, juist in de maanden dat we die het allermeeste noodig hebben. L. S. all (Adv. Ingez. Med.) l ÜE „BIG VAN HET REGIMENT" GEREED. Wij vernemen: dat de nieuwe Nederlandsche film „De Big van het Regiment" der N.V. Monopole-Film, door de Centrale Commissie voor de Filmkeuring is goedgekeurd voor alle leeftijden. De Gala-Première heeft plaats in het Theater Tuschinski te Amsterdam op Donderdag 18 April as., waarhij alle medewerkenden aan wezig zullen zijn. De film wordt ook in België en in Ned.- Indië in roulatie gebracht. DE BURGERWACHT EN DE VIERDAAGSCHE Aan den Vierdaagschen afstandsmarsch in Nijmegen te houden zullen 25 dames en heer en van de Vrijwillige Burgerwacht te Haarlem deelnemen. De heer Jacobs treedt als trainer en leider op. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINO De heks vertelde verder niets bijzonders, en dus dacht onze kleine beer: „Ik heb zoo wel genoeg gehoord," en hij verlaat het huisje, zonder dat de heks het merkt en is weldra weer in het bosch ver dwenen. Het vogeltje, eens prins Elewijn, zit nog in het gras, en luisterde aandachtig toen Thijs hem zei, wat Mehkeh verteld had. Wat hij toen aan Thijs mededeelde zal ik jullie morgen vertellen. ^ilililiiiiiiii''|l'll''''llllllllilliiiiliiiii|'ll'l'l'''llllllliiliillliliii""'|ll'""llllliiilllilillliil"''''"' VRIJDAG 22 MAART. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. 11.00 VARA. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie C. Rijken. 10.30 Trio Guaroni olv. L. Cohen. 11.00 Vervolg declamatie. 11.15 Vervolg trioconcert. 11.45 Gram. pl. 12.00 Gram. pl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.00 B. S. C. v. d, Weerd: Snijbloemen voor het heele jaar. 2.30 Cellorecital B. van Zanten. Aan den vleugel E. Veen. 3.00—4.00 Gram. pl. Zenderwisseling. 4.05 Kniples. 4.50 Gram. pl. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 6.15 H Wiggelaar (viool) en R. Schoute (piano) 6.30 Declamatie Lien de Jong. 6 45 Pianoduetten J. Desmet en W. Verbeucken. 7.00 XX- ensemble olv. C. Steyn, mmv. Pat Miller (zang). 7.30 E. Polak. Een en ander over de taak der Provinciale Staten. 7.50 Cello recital R. Bresser. 7.58 S.O.S.-berichten. 8.00 Dr. P. DTjalsma: Menschen getuigen van hun geloof. 8.30 Concert 9.00 Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den mensch. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrij. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Lezing Ds. J. N. Pattist. 11.00 B. van Lier spreekt over Jazz, met gra- mofoonplatenillustratie. HUIZEN 301 M. Algemeen Programma verzorgd door den K. R. O. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Orkest concert en gram. pl. 2.00 Gram. pl. 2.15 Or gelconcert en gram pl. 4.00 Pauze. 4.15 Orkest concert, lezing en gram. pl. 7.15 Causerie. 7.35 Mannenzang. 8.00 Vaz Dias. Gram pl. 8 30 Orkestconcert mmv. solist. In de pauze: Gram. pl. 10.00 Gram. pl. 10.10 Schlagermu- ziek. 10.30 Vaz Dias, 10.35 Schlagermuziek. 11.00—12.0G Gramofoonmuziek DPO'^WICH 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R, New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Tro- cadero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-dansorkest olv H. Hall 1.35 Concert door N. Forshaw viool) en K. Cooper (piano). 2.20 Voor de scholen. 2.50 BBC-orkest olv. A Boult. 3.35 Schotsche Studio-orkest. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 BBC-dansorkest olv. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.10 Lezing. 7 30 Concert door de Radio-Zangers. 7.50 Muziek van G. Posford,mmv. solisten en orkest. 8.35 Peggy Cochrane in haar repertoire. 10.20 Ph. Thornston: Song and Dance. 10.40 BBC- orkest olv, C. Raybould 11.35—12.20 Harry Roy en zijn Banó R'OTO PAÏÏÏC uiig M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 8.20 Zang olv. D. Bonnaud. 10.50 Dansmuziek. Kjrrv^pnpr. I2fil M. 11.201.20 Concert uit rest. „Ritz" 2.00 Zang en Diano 2 204.20 L. Preii's orkest. 7.30 Gram. pl. 7.35 Kerkconcert (koor en orgel). 8.20 Hoorspel 9,35. Populaire muziek. 10.20 11.50 Dansmuziek. n,ri-rr"rnr (vricr-vnpp Milt JIJ 7.35 Bachconcert mmv. so'isten en het Om roeporkest, 8.35 Voor de Hitier jeugd. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20—11.50 Dansmuziek olv.; Hans Bund.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3