DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Lente. Berichten in enkele regels Schip verm. aankomst Laatste bericht Amstelland Achilles (Ned.) Amstelkerk Andalusia Acordo Arantza Mendl Ariadne (Ned.) Bodegraven Britsum Bennekom Barneveld British Industry Bloemfontein Berenice Baarn Chr. Huygens Clan Macfadyen Clan Macilwraith Cunene Ceres (Ned.) Crijnssen Eurymedon Eldon Park Euterpe (Ned.) Egero Freiburg Gaasterkerk Gaasterland Gera Heemskerk Hazelwood Helder Iberia Jagersfontein Myrmidon Medon Mont-ferland Meerkerk Marton Melampus Mai'sa Me rope Nijkerk Nestlea Nicea N ere us Okeania Orestes Orpheus (Ned.) Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Poelau Tello Poelau Laut Rendsburg Recina Salawati Saturnus Sumetta Sesostris Sail an d St. Annaland Southgate Serooskerk Thirlby Telamon Thornlea Titus Van Rensselaer West Indie Waterland (Ned.) Buenos Aires Buenos Aires Midd. Zee West Afrika Bassein Constantza Santa Fé Hamburg Chill La Plata Chili Chili Aabadan Z. Afrika W. Indie Hamburg Ned. Indië Rangoon Rangoon Rosario Bourgas West-Indië Batavia Bassein Bordeaux Curacao Ned. Indië Japan Buenos Aires Ned. Indië Beira Santa Fé West Afrika Zuid-Afrika Batavia Batavia Buenos Aires Japan Villa Constitucion Hamburg La Goulette Danzig Zuid-Afrika West Afrika West Indië Hamburg Buenos Aires Bourgas Alicante Batavia Batavia Batavia Hamburg Ned. Indië Ned. Indië Santa Fé Batavia Alexandrië Curacao Mexico Hamburg New Castle Rosario Japan Rosario Midd. Zee West Afrika Midd. Zee 7 April 21 Maart 22 Maart 23 Maart 2 April 1 April 1 April 31 Maart 1 April 26 April 25 Maart 19 April 20 Maart 11 April 5 April 21 Maart. 1 April 24 Maart 25 Maart 1 April 4 April 23 Maart 26 Maart 19 Maart 11 April 26 Maart 28 Maart 22 Maart 19 April 14 April 21 Maart 28 April 10 April 28 Maart 25 Maart 21 Maart 5 April 24 Maart 20 Maart 11 April 4 April 22 Maart 20 Maart 21 April 19 Maart van Bahia. 19 Maart van Ouessant. 20 Maart van Havre. 13 Maart van Colombo. 15 Maart van Gibraltar. 1 Maart vertrokken. in lading. 27 Febr. van Colon. 3 Maart van Buenos Aires 18 Maart te Balboa. 16 Maart van Corral. 14 Maart van Port-Said. 16 Maart van Kaapstad. 9 Maart van Pto Barrios in lading. 17 Maart van Sabang. 16 Maart van Pt. Said. 18 Maart van Colombo, in lading. in lading. 19 Maart van Barbados. in lading, in lading, in lading. 7 Maart vertrokken. 16 Maart van Padang. 1 17 Maart van Gibraltar. 3 Maart van Fern. Noronha 17 Maart van Perim. 9 Maart van Kaapstad. 2 Maart vertrokken. 17 Maart van Las Falmas. 15 Maart van Barbados. 14 Maart te Hamburg. 17 Maart van Port Said. 12 Maart van Pt. Said. 18 Maart van Las Palmas. 15 Maart van Manilla. 1 Maart vertrokken. in lading. 17 Maart van Gibraltar, in lading. 20 Maart te Genua. 19 Mrt Dungeness gepass. 16 Maart v. Pt. Limon in lading. 21 Febr. vertrokken. 19 Maart van Algiers. 18 Maart van Lissabon. 19 Maart van Padang. 18 Maart van Perim. 17 Maart van Sabang. 20 Maart vertrokken. 18 Maart van Singapore. 12 Maart v. Macassar. 9 Maart van Montevideo. 20 Maart te Marseille. 18 Maart van Gibraltar. 4 Maart vertrokken. 14 Maart van Pto. Barras, in lading. 19 Maart vertrokken, in lading. 20 Maart te Nagasaki. 9 Maart van Buenos Aires. 19 Maart van Salonika. 18 Maart te Hamburg. 19 Maart te Triest. 19 Maart van Plymouth, in lading. IJMUIDEN Onze vischexport naar Frankrijk. Onjuiste geruchten over een nieuw Fransch invoerrecht. Het blijkt dat er steeds weeer men- schen zijn, die het noodig oordeelen, door onjuiste en gevaarlijke geruch ten ons visscherijbedrijf in moeilijk heden te brengen. Een staaltje van dit werk van deze lieden kwam ons gisteren ter oore. Hardnekkige geruchten werden ver spreid over het invoeren door Frankrijk van een nieuwe invoerbelasting op visch, welke belasting zou worden be steed voor het aanschaffen van..mij nenvegers. Er is inderdada door Frankrijk een ver hooging'van het invoerrecht op eenige visch- soorten ingevoerd. Dit heeft echter geen be trekking op versche visch, maar op visch. conserven en schaaldieren en is vermoedelijk bedoeld, als bescherming o.a. van de Fransche sardines tegen den Spaanschen en Portugee- schen import. De andere vischsoorten blijven belast als voorheen. Onze vischexport naar Frankrijk wordt door dezen maatrgel dus niet getroffen en IJmuiden betaalt niet mee aan Fransche mijnenvegers. MARKTPRIJZEN van Donderdag 21 Maart. Tarbot per K G. f 0.95—f 0.60 Tongen per K.G. f 1.30f 0.66 Groote schol per 50 K.G. f 12 Middelschol per 50 K.G. f 16f 11.50 Zetschol per 50 K.G. f 16—f 11 Kleine schol per 50 K.G. f 14—f 3.70 Bot per 50 K.G. f 2.10—f 0.60 Schar per 50 K.G. f 5.50—f 0.80 Rog per 20 stuks f 8f 7 Vleet per stuk f 1.33 Kleine poon per 50 K.G. f 5f 2.80 Groote schelvisch per 50 K.G. f 21f 16 Middelschelvisch per 50 K.G. f 19f 15 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 17 f 14.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15f 6 Kabeljauw per 125 K.G. f 26—f 7.50 Groote gullen per 50 K.G. f 5f 2.80 Kleine gullen per 50 K.G. f 5.50—f 4.10 Wijting per 50 K.G. f 4.50—f 0.45 Heilbot per K.G. f 0.75—f 0.44 Lèng per stuk f 1.50f 0.20 Koolvisch per stuk f 0.27—f 0.01 Versche haring per kist f 2.30—f 2 Groote hake per 125 K.G. f 70—f 67 Middel hake per 125 K.G. f 69—f 67 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 24—f 17 ÊlêiSe ■üate-.rer §9 S-G. t-4&M-4 8. Italië staat tijdelijk contingent zeevisch toe. Nieuwe overeenkomst te wachten. Naar wij vernemen is een handelsovereen komst tusschen Nederland en Italië tot stand gekomen, waarin ook is opgenomen het ar tikel versche zeevisch, waarvan zooals men weet, de invoer eenigen tijd geleden geheel verboden werd. Volgens de nieuwe overeenkomst is een voorloopige regeling getroffen, volgens welke voor het tijdvak van 16 Februari tot 30 April 1935 aan ons land een contingent is toege staan van honderd procent van het kwan tum, dat verleden jaar in genoemd tijdvak naar Italië werd uitgevoerd. Voor dit contin gent worden alleen vergunningen verstrekt aan die exporteurs, welke verleden jaar in dit tijdvak hebben uitgevoerd. Men verwacht, dat na 30 April een nieuw contingent zal worden verleend. PROPAGANDAVERGADERING R.-K. ORGANISATIES. Woensdagavond had in het Patronaatsge bouw aan den Zeeweg een propaganda ver gadering plaats van de gezamenlijke Katho lieke standsorganisaties uit de gemeente Velsen. In zijn openingswoord constateerde de heer C. P. J. Maas, voorzitter van den R.-K. Volksbond, dat de belangstelling te leurstellend was. Rector G. A. Bots, diocesaan adviseur van den R.-K. Volksbond, hield een rede over de opbouwende waarden van de Katholieke standsorganisaties. BESOMMINGEN. Stoomtrawlers: Luther IJm. 50 410 manden f 2000. Carolina IJm. 26 450 manden f 2350. Petten IJm. 49 460 manden f 2170 Margaretha IJm. 94 285 manden f 1020 Eemmond IJm. 78 200 manden f 1170 Dolfijn IJm. 103 90 manden f 1050 Stoombeuger: VI 195 f 850 Kotters: E 294 f 75; E 268 f 330: E 95 f 340; E 329 f 470; E 142 f 160; E 238 f 310. Mo tor loggers: KW 154 f 230; KW 108 f 320: KW 74 f 1160 KW 55 f 280; KW 42 f 340: KW 70 f 310. DE HEER TUSENIUS NOG LID VAN DE N. S. B. Eenige dagen geleden hebben wij gemeld, dat de heer Tusenius had bedankt als lid van de N. S. B. Naar wij vernemen is dit bericht niet juist. Wel schijnt bij den heer Tusenius het voor nemen te hebben bestaan te bedanken er had hij aan eenige personen verteld, dat hi. bedankt had, doch inmiddels schijnen d-r moeilijkheden, die hij met de leiding had ui' den weg te zijn geruimd. De heer Tusenius is dus nog lid van de N.s. a vi. VELSEN WERKERS VAN KINDERVREUGD. Vrijdag 22 Maart vindt in het clubgebouw een ledenvergadering plaats der werkers van Kindervreugd. De agenda vermeldt eenige belangrijke punten van behandeling. JAARVERGADERING WONINGBOUWVER EENIGING „WIJKEROOG". Bovengenoemde jaarvergadering vindt plaats op Vrijdag 22 Maart in café „Zeeland' Behalve de jaarverslagen van secretaris en penningmeester vermeldt de agenda bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heeren J. Visser en M. Kit, terwijl tevens een voorstel tot huur- verlaging zal worden behandeld. BEVERWIJK Spinazie per kist f 0.470.78. Andijvie per kist f 0.390.92. Raapstelen 100 bos f 2. Koolrapen per zak f 0.72 Wortelen per K.G. f 0.03. Bieten per K.G. f 0.02 1/20.04. Schorseneeren per K.G. f 0.04. Aardappelen, klei per K.G. f 0.050.0: ld. zand per K.G. f 0.09. Spruitjes der K.G. f 0.100.20. Boerenkool per bak f 0.30.60. Roode kool per 100 f 821. Savoye kool per 100 f 36. Bloemkool per krat f 240. Uien per K.G. f 0.02 V—0.04. Prei per bos f 0.110.15. Sla per 100 krop f 1,20. Rabarber per 100 bos f 618. Pieterselie per bos f 0.03 1/2. Selderie per bos f 0.03 1/2. Appelen per K.G. f 0.320.38. Peren per K.G. f 0.16. Brusselseh lof per K.G. f 0.060.13. Personentrein botst op goederentrein te Dordrecht. Geen persoonlijke ongelukken; groote materieele schade. Hedenmorgen vroeg zijn onder Dordrecht twee treinen op elkaar geloopen, waardoor de spoorbaan geheel werd versperd en het ver keer naar het Zuiden gestremd. Een personentrein uit de richting Rotterdam kwam te Dordrecht namelijk in botsing met een goederentrein die uit de tegenovergestelde richting kwam, waardoor groote schade ont stond. Persoonlijke ongelukken zijn hierbij niet ge beurd, doch zooals gezegd is, werd het verkeer geheel gestremd en moesten de reizigers voor Zuidelijke provincies over Utrecht reizen. ARROND. RECHTBANK. Schoolkindleren in een sloot. De chauffeur van de autobus die bij een ver voer van schoolkinderen op clen Buitenhuizen weg te Velsen in een sloot is gereden werd veroordeeld tot f 30 of 12 dagen. De -eisch was f 50 of 30 dagen. Verdediger was mr. B. W. Stomps. Een nieuw feuilleton. In ons nummer vian vandaag beginnen wij met de publicatie van een nae-uw feuilleton Een liefde in China, een vlot, prettig geschre ven verhaal van Ben Bolt. Oud-minister T. J. Verschuur en zijn echt- genoote in bewondering voor de crocussen van Flora, waaraan zij gistermorgen een bezoek brachten. Links Dr. J. Verhage, bestuurslid van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. De tentoonstelling werd vanmorgen ook bezocht door Jhr. Dr. A. C. D. de Graeff, minister van buitenlandsche zaken. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 21 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein„De Fa kir" door het Nieuw Schouwt-ooneel. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: Opvoering van de Matthaus Passion door de C. O. V. 7.45 uur. Rembrandt Theater: „Le Grand Jeu". Op het tooneel: Janson Jacobs Ballet. 2.30, 7 en 1.15 uur. Luxor Sound Theater: „Don Juan van Broadway". Doorloopende voorstelling van 7 uur af. Cinema Palace: „Circusclown". Op het too neel Margit- en Fred, danspaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. VRIJDAG 22 MAART i Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Bioscopen: nieuw programma. j Heemstede: Bloemententoonstelling in f Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds U2 ffll& 1 UIT HAARLEM DONDERDAG 21 MAART I Steun aan tramwegen. Pleidooi voor handhaving van Staatssteun. Bij de N.V. Technische Boekhandel J. Walt- man Jr. te Delft is een brochure verschenen: „Steun aan Tramwegen Deze brochure is uitgegeven door de Ned. Vereen, voor Tram wegen en Autotransportdiensten. Het bestuur dier vereeniging zegt in een inleidend woord o.m.: „In haar meer dan vijftigjarig bestaan heeft de Nederlandsche Vereeniging voor Locaal- spoor- en Tramwegen thans Nederlandsche Vereeniging voor Tramwegen en Autotrans- portdiensten geheeten het tot haar taak gerekend het openbare locale vervoer van per sonen en goederen te bevorderen. Tot nu toe geschiedde dat veelal in bescheiden samen werking met de autoriteiten van Staat, provin cies en gemeenten, zonder dat aan dit werk algemeene openbare bekendheid werd gege ven. De groote moeilijkheden en gevaren, waar aan de intercommunale tramwegen in de laatste jaren zijn blootgesteld, waardoor ook het publieke belang, dat ongetwijfeld aan een goed geordend openbaar locaal vervoer is ver bonden, wordt bedreigd, leggen onze vereeni ging den plicht op, de algemeene aandacht te vestigen op kwesties die dat openbare ver voer in groote mate beheerschen. Tot zoodanige zaken behoort ook de Staats steun aan tramwegen. Deze brochure geeft een historisch overzicht van dien Staatssteun en zet uiteen waarom de Staatssteun noodzakelijkerwijs moet ge handhaafd en welke basis voor het bepalen van dien steun kan worden gebezigd". Betoogd wordt verder, dat èn de billijkheid èn het belang van het land eischt, dat al thans voorloopig met den steun wordt voort gegaan. Daarbij zal voorop moeten staan, dat de steun zoodanig verleend wordt, dat de tram wegen, waarvan thans nog niet met volstrek te zekerheid gezegd kan worden, dat zij ook in de toekomst overbodig zullen zijn, in stand gehouden kunnen worden totdat omtrent een blijvend voortbestaan definitief beslist kan worden en zoodanig, dat de billijkheid betracht wordt. Men zal derhalve moeten komen tot een handhavingssubsidie, dat in de plaats treedt van het oorspronkelijke kolensubsidie, dat la ter in een persopeellastensubsidie werd omge zet. Dat tijdelijk handhavingssubsidie zal kun nen worden bepaald naar het tekort dat de exploitatierekening van elk bedrijf aanwijst onder de volgende voorwaarden: a. de exploitatie-rekeningen worden opge maakt in overeenstemming met de met den Staat aangegane overeenkomsten. b. in deze exploitatie-rekeningen wordt een, zoo mogelijk in overleg met den Minister van Waterstaat te bepalen, lage obligatierente op genomen, c. in deze rekeningen worden geen afschrijvin gen of stortingen in de vernieuwingsfondsen opgenomen, doch slechts de bedragen, die voor de handhaving van het bedrijf volstrekt nood zakelijk waren voor vernieuwing of vervan ging van onmisbare bedrijfsmiddelen d. de overige exploitatie-uitgaven mogen niet hooger zijn dan het gemiddelde der over eenkomstige uitgaven in de drie laatst voor afgaande jaren, tenzij dwingende, door den Minister van Waterstaat als juist aanvaarde, redenen kunnen worden aangevoerd, waar door hoogere uitgaven werden veroorzaakt, e. de in totaal aan de maatschappijen uit te keeren handhavingssubsidies zullen niet hooger zijn dan het totaal van de in 1930 toe gewezen personeellastensubsidies. meldt: Hoogste barometerstand 763 c Zuerich. Laagste barometerstand 7<u n Doruat. k en voorspelt: Zwakken tot matigen Zuidelijken e telijken wind. Aanvankelijk licht tnt? wolkt. Later toenemende bewolkinl of geen regen. Aanvankelijk wein£ ring in temperatuur. Later kouder weülcbt Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF' MAGAZIJN Kanaalstraat 83. Tel 5460 HOOG WATER TE IJMCTDEN' Vrijdag v.m. 4.22 uur; n.m. 433 Zaterdag v.m. 4,51 uur; n.m. 505 Zondag v.m. 5.23 uur; n.m. 539 763 52 P. 40 F. 44?. Hoewel ik niet meer zeggen ma» In weik jaar dat precies nou -was Staat vast, dat d' eerste lenteda» Weieens verstard in vrieskou wis En, -schoon -k alweer niet weet wanne,. Kwam het toch ook weieens zoo uit Dat 't lentefeest met hondenweer Met hagel, sneeuw werd ingeluid' 't Kwam voor, dat er een stormwind fw» Of 't lichtte met een donderslag ot' 't Heeft vaak geregend, dat het eoot Op d' allereersten lentedag. Maar, in -dit jaar van crisiswee Op 't hoogtepunt (naar is voorspeld) Wort 't nieuw getij bij zijn entree Met lenteglorie aangemeld. Een inzet, die vertrouwen geeft In wat men van den zomer hoopt Waarover men illusies heeft, Zoodra het naar vacant-ics loopt. Het halve werk is 't goed begin,' Zie, hoe de zomer zich ontpopt.... Heusch, lezeres, span u niet 'in, Ik heb het zelf al afgeklopt. P. GASUS. meer. De film volgt de werkzaamheden gedu- rend-e anderhalf jaar op den voet, de zorgvul dige bewerking van den bodem, het optrek- ken van -de verschillende gebouwen, alles in vlot tempo en op moderne wijze opgenomen. Metn 'krijgt in korten onderhoudenden vorm een idee van den geweldigen voorberei dingsarbeid, die voor den opbouw van een tentoonstelling van den omvang van .flora" is noodig geweest. Een keurige film van his- torische waarde. Flora 1935 Heemstede. Schoolkinderen bewonderen eigen inzendingen. Zooals we aangekondigd hebben, is een ge zelschap Heemsteedsche schoolkinderen, wier zelf getrokken hyacinten een plaats gekregen hebben in het Bloemenpaleis, door het Uit voerend Comité van Flora op Woensdagmid dag 3 uur op de tentoonstelling ontvangen. De heer H. J. Voors, secretaris van het Co mité, sprak de kinderen toe op het bordes van het bloemenpaleis en zei, dat de kinderen dezen winter vooral geduld hebben geleerd bij het opkweeken der planten, en voorts om van bloemen te houden. Een duidelijk merk bare vooruitgang is te bespeuren in het werk der leerlingen, die jaarlijks bollen krijgen om op te kwee ken. Met een dankwoord aan de kinderen voor de betoonde moeite en geduld en speciaal aan het bestuur der vereeniging St. Deus Dedit, die zich voor dit werk zoo zeer inspant, sloot de heer Voors. De heer J. C. Behage dankte namens de Vereeniging voor de vriendelijke ontvangst en zei, dat door het werk vakbekwaamheid, soortenkennis en liefde voor bloemen en plan ten bij de kinderen worden bevorderd, waar uit weer plichtsgevoel en liefde voor ieder een spruiten. Hij dankte den heer Voors voor zijn medewerking en adviezen en het Comité van Flora voor zijn bereidwilligheid. Hierna trokken de kinderen, wier aantal 130 bedroeg, door het Bloemenpaleis en het terrein, waarbij ze door het Comité op een versnapering werden onthaald. Prachtige films in de filmzaal! In de filmzaal achter het linkerbordes van het Bloemenpaleis worden geregeld filmvoor stellingen gegeven: dagelijks van 3 uur af, maar Woensdags, Zater- en Zondags van 2 uur af. Daar worden den doorloopend ver toond een drietal films vervaardigd door de Filmfabriek Mulifilm te Haarlem, nl. Flora's Grie, Van Bol tot Bloem en Uit het Rijk der Kristallen. De laatste prachtige film van den heer J. Mol is bekend, maar we kunnen niet nala ten nog eens te wijzen op de wondere schoon heden van deze film en op de buitengewoon knappe wijze van opnemen die de kleinste details onthult. Ook Van Bol tot Bloem is bekend en ook dit maal heeft ons weer getroffen het schilder achtige kader, waarin de ontwikkeling van Bol tot bloem gevat is, welke ontwikkeling na tuurlijk het hoogtepunt vormt-. Het opengaan van tulpen, narcissen, hyacinten opgenomen m versnelde opnemingen is een wonder van schooheid. De film Flora's Groei geeft het ontstaan en den groei van de Tentoonstelling Flora weer. Ze legt den voorbereidingsarbeid vast van uim anderhalf jaar. In November 1933 werd de eerste spade in den grond gestoken. Toen waren de ontwerpen reeds geheel gereed. Het voor Flora in gebruik genomen terrein is het noordelijk deel van het wandelbosch Groenendaal, dat voor meer dan 100 jaren werd geplant op den uitersten uitlooper der' duinen, waarvan de voet toen nog bespoeldj werd door liet water yaa de Haarlemmer-1 MODERNE WINKELIERSVEREENIGING. Woensdagavond was door de Moderne Win- keliersvereenigmg uit Amsterdam in het ge- gebouw „De Nijverheid" een openbare verga dering voor Haarl-emsche winkeliers uitge schreven, met het doel, ook in Haarlem een afdeeling op te richten. Deze openbare verga dering mocht echter op last van de politie niet plaats hebben, omdat in het gebouw „De Nijverheid" geen openbare vergaderingen ge houden mogen worden. Eenige winkeliers moesten daarom teleurgesteld worden. Ln besloten kring werd daarom alleen met veer tien genoodigden een vergadering onder lei ding van den heer A. J. J. van Gooi gehouden. Tot de oprichting van een afdeeling werd daar besloten. Een bestuur werd gekozen, Voorzitter werd de heer G. Veen, secretaris de heer J. A. Staats en penningmeester de heer H. Möhringer. Er zal nu spoedig een o vergadering worden gehouden. STADSSCHOUWBURG. Zondag 24 Maart komt het Gezelschap Bouber in den Stadsschouwburg met het stuk: „Het kind van de buurvrouw", waarin ce hoofdrollen door Jan van Dommelen en Aal Bouber vertolkt worden. Het is een schets uit het Amsterdamsen® volksleven in 7 bedrijven, naar het boek „Ane van Joh. Elsensohn, bewerkt door Herman Bouber. PERSONALIA. De heer J. F. A. van Huet is benoemd n Amsterdam als agent van politie. VEREENIGING „HAERLEM". Het bestuur van de Vereeniging t heeft leden met hun dames uitgenooaigdi het bijwonen van een voordracht met nc beelden op Woensdagavond 27 Maart, in der zalen van café-restaurant voorheen Brinkmann, Groote Markt. Dan zal[de A. Kok, architect te Amsterdam, Muurn* het onderwerp: Het bewaren en her van oude bouwwerken. De politie te Olst heeft twee praMJg gehouden die bekenden m een onbewoon villa te hebben ingebroken. ffiid over. - Te Laren is op 76-jangen teeftgd leden mr. P. Coninck Westenberg oudP dent der arrondissementsrechtbank aa—'Te Haelen is een vleugel van 4e "J fabriek der Gebroeders De schade bedraagt eenige dmzend - Dinsdag was het 2o )aal' tede de jhr. I. L. van den Berch van Heem^^ functie aanvaardde van secretaris v Ver. voor de Luchtvaart. ineebro- - In de secretarie te Ridderkerk J ken. De daders hebben oOO. a den en 800.— van het Crisiscomite met- nomen. oor van den - Tegen een gewezen ambtenaar crisisdienst te Borne is wegens ve*^ van steungelden 1 jaar en 6 ma vangenisstraf geëischt. lo„d<-phe Volks* - Drie leden van het Nederlandsche^ fascisme „Zwart Front" hoorden vo ruitfn bank te Breda wegens vernielULMU resp. vier maanden, twee maanaen week gevangenisstraf tegen zich

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6