LENTE. MAART ff at gaat er met den Zeewe g gebeuren? Worden de duinen met afgraving bedreigd? DONDERDAG 21 MAART 1935 VAN FLORA 1935. Belangrijke beslissingen zijn op komst. Duintoppen verdwijnen} berlcen verdwijnen. Zaadwagens verschijnen, huizen verschij- CTusschen O verveen en de zee. Langs den Beeweg. En wij denken niet meer aan vroeger Of Qie ®enoeg hebben aan het heden. U Sit vergeten dat de rust begon aan het Sin van den weg door de duinen, gelijk zij wf perst begint wanneer gij den watertoren Ls ver voorbij bent! Want het ongerepte Si van dezen eenigen weg wordt steeds kor- L vergeten zoo snel, wennen zoo spoe- dfe aan het nieuwe en als over tien jaar de 'n mooie villastraat zal zijn geworden, met rijwiel- en voetpaadjes ter weerszijden, met alles wat bij een behoorlijken gewonen s'raatweg behoort, zullen wij vergeten zijn. S er duinen waren die vlak aan den weg lagen dat er berkenboschjes waren, het eigendom van allen die over dezen duinweg mngen. Het plan van de „millionairswijk" met slechts hier en daar een villa is nu niet meer te verwezenlijken. De Zeeweg was een dure weg. En een dure weg moet zijn kosten goed maken. Zoo zullen er dus huizen komen en het eindpunt aal restaurants kennen, zijstraten met huizen restaurants, huizen? Er is al veel over geschreven, nog meer over gesproken; over den Zeeweg. In de vernieu wing, den parkachtigen aanleg van keurig, lijnrecht getrokken rij- en voetpaden, vinden werkloozen werk. Bovendienhet verkeer eischt dit. In de afgraving, nivelleering vin den werkloozen ook werk. In den bouw van huizen ook.Sr valt dus veel te zeggen voor een exploitatie van den Zeeweg. Het heeft ook altijd ln de bedoeling der gemeente gelegen, want Bloemendaal heeft voor een millioen aan grond gekocht! Dat moet wor den goedgemaakt. Toch zijn er velen die voor deze argumen ten doof zijn. Zij willen dat de Zeeweg zoo onserept mogelijk blijve. Zij zeggen dat dui zenden Haarlemmers, Amsterdammers, Zaan- lanaers 's zomers dezen weg nood-ig hebben, hard noodig. Zij zijn ervan overtuigd, dat de Zeeweg, zooaLs hij nu nog bestaat, in geheel Nederland zijn weerga niet heeft. Zij geloo- ven dat honderden, die dezen weg voor het eerst zien, sprakeloos van verrassing zijn, de schoonheid beter zien, dan wij die dichtbij wonen en reeds gewend zijn aan de prachtige duingezichten. Zij meenen, dat de gemaakte tosten op andere wijze gedekt kunnen wor den, onverschillig hoe, maar nooit door be bouwing. Zij kunnen een parkachtigen aan leg soms nog met hun gevoel voor schoon heid vereenigen, maar bebouwingZij zien met smart vrachtwagens vol duinzand vertrekken, dag in dag uit, vierhonderd per Want, (en dit staat, ofschoon 't een andere kwestie is, toch in nauw verband met den Zeeweg) er wordt veel zand weggehaald. De duinen ter linkerzijde bij den watertoren zijn reeds verdwenen. Velen zullen zich niet meer kunnen herinneren, dat zij er waren. Ter rechterzijde is ook al een groote, platte vlak te ontstaan, die destijds was bestemd om er een raadhuis te bouwen. Nu halen de zandrij- ders de duinen weg die achter de eerste heu- velenrij liggen, en brengen hen naar Noord- Haarlem, waar de grond moet worden opge hoogd. Het berkenbosch je, dat heden nog midden in het duin staat, zal Vrijdag wan kelen, zal Zaterdag niet meer zijn. Maar zij, die over den Zeeweg gaan weten het niet, want het berkenboschje sterft ach ter de eerste rij duinen. Zij zullen het nooit Keten, want de duinen blijven gesloten. Wat gaat er met den Zeeweg gebeuren? Met den weg naar zee? Met de duinen er langs? Hoe zal de Zeeweg over tien jaren zijn? Zullen wij ons dan moeizaam herinneren dat er eens eenige kilometers weg waren, die dwars door de natuur liepen? Terwijl huizen met fraaie tuinen, de plaats innemen der aumen? Of--., zullen de duinen open zijn en door kruist met kleine wandelpaden, fiet-spaden? k-ai aan het berkenboschje gesneuveld zijn voor het behoud van zijn nakomelingen? De Zeeweg als parkweg. Of komt er een compromis tot stand? Tus- schen hen, die meenen dat in de eerste plaats gezorgd moet worden dat de kosten worden gedekt en hen, die ongerept natuurschoon als eerste eisoh stellen? Het zijn alle vragen welker antwoorden in de toekomst liggen. Velen wachten met ang st-ige spanning op de ontknooping. Zij weten dat de kans bestaat dat veel vernield zal wor den. Hopeloos vernield, voor eeuwig. Zij we ten ook dat veel gespaard zal kunnen worden voor altijd. Op elke beslissing rust een groote verant woordelij kheid Wat gaat er met den Zeeweg gebeuren? W. SCH. Een „Havik" op de „Flora". Een kranig stukje huisarbeid. Het is een teeken des tijds, dat vele jonge lui zich bezig houden met het vervaardigen van vliegtuigmodellen. Er zijn zelfs cursussen opgericht, waar de jongelui onder toezicht kunnen werken. Een jeugdig vliegenthousiast te Overveen, heeft 't maar zonder toezicht gedaan, heel op eigen houtje. En het resultaat van zijn arbeid is niettegenstaande dit toch van dien aard, dat de directie van de K. L. M. het waardig heeft gekeurd als reclame-object voor deze maatschappij te worden opgehan gen op de Flora-tentoonstelling te Heemste de. Het is een model van de Havik de P.H.-A, I. H. op 1/10 der ware grootte. Gestreefd is naar een -zoo natuurge trouw mogelijke afwerking. En heel wat reisjes heeft de vervaardiger naar Schip hol moeten maken, om nog eens te neu zen, hoe dit of dat onderdeel nu eigenlijk in elkaar zat. Want teekeningen en foto's ven niet altijd voldoende licht. Het resultaat van zijn kamerarbeid (een werkplaats bezat hij niet) is geworden een mooi stukje werk. De Kleine Havik is voorzien van 3 electro- motoren, waarvan 1 uit een stofzuiger, die de propellers met razende of minder razende snelheid kunnen doen draaien. De verlichtin, van de vleugels, de cockpit, de cabine en het het zoeklicht zijn natuurlijk electrisch. Zelfs de stoffeering van de cabine is netjes ver zorgd. Hoogte en richtingssturen zijn uit de cockpit te bedienen. De beschildering is ge heel volgens het oorspronkelijk model. Een groote moeilijkheid leverden de wielen op. 't Was eerst moeilijk, daarvoor passende rub berbanden te vinden. Gelukkig brengt een bandenfabriek reclame-aschbakken in om loop, waaraan zich kleine banden bevinden, die zich precies voor het doel leenden. We kunnen den vervaardiger, W. de Vries te Overveen, een woord van lof niet onthou den met zijn knap stukje huiswerk. Het is op gehangen in het Volendammer bierhuis op het tentoonstellingsterrein. P. DE BIE NOGMAALS VEROORDEELD. DEN BOSCH, 20 Maart (V.D.) Het ge rechtshof te Den Bosch heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen P. W. de Bie en A. J. H., beiden wonende te Oss, thans gedeti neerd, die door de rechtbank te Den Bosch waren veroordeeld ieder tot 2 jaar gevange nisstraf omdat zij in den nacht van 14 op .15 Juli 1934 te Schaik in het café van J. van D. hebben weggenomen flesschen met drank, na zich den toegang tot het café te hebben ver schaft door uitsnijding van een ruit en in- klimming. Het hof heeft op formeele gronden het vonnis der rechtbank vernietigd en op nieuw rechtdoende P. W. de Bie veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Bij de oplegging van de straf heeft het hof in overweging genomen, dat P. W. de Bie wegens doodslag reeds tot 15 jaar gevan genisstraf was veroordeeld. A. J. H. kreeg een jaar. Voor beide verdachten werd de preven tieve hechtenis in mindering gebracht. Kleuren. Hij stond in diepe bewondering voor een inderdaad buitengewoon mooie inzending hyacinten in het Bloemenpaleis. Scheef ach ter hem waren wij, in even groote bewonde ring voor de fraaie planten en met belang stelling tevens voor den man vóór ons, omdat hij prettig-doceerend deskundige voorlich ting gaf. Hij sprak voor'zich heen zonder zich daarvoor naar ons om te wenden, en heel zijn wezen, zooals hij zich daar aan ons voordeed, sprak van oprechte vereering voor het Schoone in de Bloem. „Wat een elegante vorm! Wat een kleuren! Zie het melk-witte, het vlammende rood daar kijk naar dien blauwen glansOh! Wat een kleuren! Wat een combinatie!" Een bewonderend gemompel steeg uit het groepje op, ten teeken, dat men het volko men eens was met de gesproken woorden. „In mijn jonge jaren heb ik schilderles ge nomen van den grooten de Couleur „Ah! Van den grooten de Couleur.... Ja, de groote de Couleur...." En wij knikten elkaar eens toe, in het volle besef bij iemand te staan, die begrip van schoonheid en kleu ren had. Hij was immers bij den grooten de Couleur in de leer geweest, dus had hij ver stand van kleuren, ofschoon ik persoonlijk en de anderen verkeerden ongetwijfeld in hetzelfde geval als ik nooit van een de Couleur gehoord had. Maar we knikten be grijpend, zooals iedereen doet als hij niet wil bekennen iets of iemand, waarvan ver wacht wordt dat „men" het of hem kent, te kennen. en van hem heb ik zeer veel opge stoken. Hij leerde me, welk een schoonheid in de kleuren ligt en welke kleuren men nooit naast elkander kan en mag leggen". We spitsten onze ooren. want hier viel weer wat te leeren. Och, ja. wij leeken, wij zien, welke kleuren met elkaar vloeken, wij weten uit ondervinding, dat je bijv. een be paald fel groen niet naast licht paars moet leggen, omdat zooiets nu eenmaal schreeu- wend-leelijk is. Maar verder gaat de kennis van de meesten onzer niet en het is derhalve interessant van een deskundige, een kunst zinnige, te vernemen de fijne verschillen, de motiveering, waarom bepaalde tinten niet bij elkaar passen, de subtiele nuanceering. „Kijk eens als de mensch verschillende kleuren bij elkaar legt. Natuurlijk vindt ge daar foei-leelijke combinaties tusschen. In de natuur is het anders. Daar vloekt niets, en het beste bewijs is deze collectie hyacin tenna welke inleiding een deskundige kleurenbeschouwing volgde. Onze bewonde ring ging in stijgender mate uit naar dien man, die zoo eenvoudig, maar zoo enthou siast tegelijk en met een duidelijk merkbare liefde voor de Schoone Kleuren sprak. We vonden het jammer, dat zijn uiteenzetting een einde nam. Toen draaide hij zich om en liep tusschen ons door naar 'n volgende inzending. En het was, alsof wij een stoot voor het hoofd kre gen. Want hij droeg een lichtpaars pak en een fel-groene das. A. J. C. VI. Voor Haarlem's Kanfonrechfer. „Ik wil niet onder de zoje!: „Uit de bajes kan je nog wel eens komme, maar onder de zoje kom je nooit meer van daanwas de overtuiging van iemand die was aangehouden omdat-ie een groot mes bij zich had gehad. De kantonrechter ziet zich soms voor moei lijke debatten geplaatst. Immers kon hij moeilijk het tegendeel be weren van dit aphorisme en volhouden dat iemand nooit meer uit de gevangenis komt maar dat de dooden bijwijlen weer tot het leven terugkeeren. De eigenaar van het mes zei dat-ie om kort te gaan gewoonweg niet zonder zoo'n mes kón. „Kijk es", zei hij, „je hebt dan hier es wat, je hebt dan daar es wat, en assese met z'n vieren op me af komen, heb ik liever dat zij onder de zoje gaan, dan ik". Waarmee de mes-man bewees dat-ie dapper was en een groote voorliefde had voor het woord zoje. „Ik laat me niet overhoop steken", vervolgde hij zijn rede-voor-'t-vuistje-weg, „ik steek lie ver een ander overhoop". Dit nam de Ambte naar van het Openbaar Ministerie grif aan, want vroegere veroordeelingen hebben dat trouwens reeds overduidelijk bewezen. Toen ging de redenaar op een ander hoofd stuk over: „Ik mag meneer de rechter nog wel bedan ken. De laatste keer- toen ik hier voor dien kwajongen was (welke keer, welke kwajongen en waarvóór bleef ons duister; waarschijnlijk den kantonrechter ook) hebt u mij twaalf gul den boete gegeven. Daarvoor wilde ik u nou nog maar even bedanken". „Maaren toen ging hij weer verder met het eerste deel van zijn toespraak, „ik ben het toch maar aardig bezijen geloopen toen ze me een tijdje geleden stonden op te wachten, en zich vergisten met dien bakkersjongen, die toen de steken in ontvangst heeft moeten ne menDaarmee vestigde hij de overtuiging dat „je dan hier es wat hebt en dan weer daar es wat hebt „Maar ik wil niet onder de kluiten waarmee de schuldige het woord zoje ontrouw werd. Toen maakte de kantonrechter een eind aan de voordracht van den man die beweerde dat het een eenvoudig mesje was, een padvinders mes, dat voor dertig centen op de markt te koop was. en dat-ie nog een mes had (wat hem echter ook was afgenomen), dat nota bene nog wel vier of vijf keer zoo groot was. De ambtenaar eischte bevestiging van het verstekvonnis, 15 of 15 dagen, waarop de kantonrechter zei, dat hij den verdachte nog maals reden tot dankbaarheid wilde geven. Hij sprak hem vrij op grond van een arrest van den Hoogen Raad, waarbij dit mes tot padvindersmes werd gestempeld, dat buiten de Wapenwet valt. De verdachte vertrok (tusschen twee veld wachters in, want er wachtte nog wat an ders!) en zei een beetje verstoord: „Nou, nou, ik loop niet weg, want ik ben morgen toch weer vrij BURGERLIJKE STAND De Zeeweg als natuurweg. HAARLEM, 20 Maart. Bevallen 15 Maart: A. Strijbosch—Dekker, d.; 16 Maart: M. A. Spanjaard—v. Geel, z,; 17 Maart: J. Nalesv. d. Meij, z.; C. A. W. Meijerv. d. Vliet, d.; 18 Maart: M. C. Kunis Kool, z.; E. J. Bosch—Schapenk, d.; L. F. M. Ostendorf, d.; j Overleden 16 Maart: C. v. Nieuwenhuizen, i 65 j., M. v. Heemskerkstraat; 17 Maart: C„ 2 I' mnd., d. v. J. J. Boers, Gasthuisvest; A. M. Terstal—v. d. Pol, 82 j., Vrouwehekstraat; 18 Maart: H. PolakPolak, 78 j., Schotersingel; A. v. d. Groef, 66 j., Diepenbrockstraat. Vierhonderd vrachtwagens zand worden elke week uit de duinen gehaald. 't Is Lente, Lente! Het feestgeschal van Lente, Lente! Klinkt overal taring, zoowel als zijn leermeester Goe- vjw the tikken den spijker op den kop, wanneer ze ons laten gevoelen dat de K-y Lente een verschijnsel is van kracht en geweld. Ingewijden weten dat aan dit for tissimo een langdurige crescendo vooraf gaat. Zij weten u te vertellen van het sneeuwklokje, dat op een beschutte plaats al omstreeks Kerstfeest voor den dag komt en noemen u zonder aarzelen een dozijn soorten van plan ten, die buiten met Nieuwjaar in bloei staan. Of zij nemen u mee naar rustige woudhoekjes, grenzend aan tuinen der menschen en laten u den zang hooren van pimpel en boom kruiper, winterkoning, roodborst en hegge- musch en ook al een enkele zanglijster. Dat is allemaal heel mooi en fijn en veel belang wekkender dan ge wel zoudt meenen, maar het is nog lang geen feestgeschal. Doch nu wordt het Maart en daarmede de ver klinkende krachtige geluiden, de mas sale veranderingen van vorm en kleur. Een uur voor zonsopgang beginnen de zanglijsters, nu niet een, maar vele tegelijk en overal ln het rond. En met die zanglijster een andere Uister, die lang niet algemeen bekend is, maar hier in het Haarlemsche zich al veertig jaar geleden als broedvogel is komen vesti gen. Dat is de Groote Lijster, in uiterlijk wel lijkend op de Zanglijster, maar anderhalf maal zoo groot en met een geluid zes maal zoo krachtig, dat schallend tot u komt over een afstand van meer dan een kilometer. Men meent tegenwoordig te weten, dat het lied van verscheidene vogels onder andere ook de beteekenis heeft van een proclamatie van inbezitneming van een bepaald broed gebied. De zanger zit te roepen dicht bij de door hem vastgestelde grens en onwillekeurig raakt hij in conflict met zijn nabuur. De proclamaties worden al luider en heftiger en eindelijk komt het tot een vechtpartij. Vroe ger meenden we dat de vechtpartijen gevoerd werden om het bezit der wijfjes, maar dik wijls schijnt het te gaan om grondgebied. De Groote Lijster vertoont dit verschijnsel nog al duidelijk- en in onze bosschen en villapar ken kunt ge ze dezer dagen menigmaal in verbeten, vechtwoede aantreffen. Nu kunnen we op Maart-morgen veel van dergelijke proclamaties hooren: bonte spech ten slaan hun roffel, groene spechten joe len, vinken slaan met groote drift, meezen zagen en schetteren, spreeuwen kwetteren en fluiten, winterkoning, heggemusch, boom kruiper, roodborst, merel, de musschen niet te vergeten, alle vervullen de lucht met hun geluiden. En in het duin is de wulp aange komen, die als het op „schallen" aankomt wel tot de beste geluidmakers gerekend mag worden. Met hem verschijnen kievit, schol ekster, tureluur, grutto, die om zoo te zeggen de lente overbrengen van Maart naar April, de „lijsterlente" naar de „zwaluwenlente". Maar ik wil nu in Maart blijven. Ook in de plantenwereld beleven we groot- sche openbaringen. De enkele sneeuwklokjes van Januari zijn nu tot duizenden geworden, die nu juist nog van pas komen voor de uit vliegende honingbijen. De hazelaars zijn uit gebloeid maar de Zwarte Elzen staan aller wegen zwaar behangen met hun sluiers van bruinig gele katjes. Die, met de bruine takken en de prachtige blauwige knoppen maken den els wel tot een der mooist denkbare kleur- verschijnselen. Met den els komen de espen en de abeelen in bloei. Ons Kennemerland is een land van populieren. Espen, abeelen en zwarte populieren behooren te huis in het oorspronkelijk duinwoud. We zien ze dan ook overal. Ik behoef u slechts te herinneren aan de prachtige rij achter Elswout, aan menigen boom langs den Brederodeschen weg, den wegrand tusschen het Nieuwe Kerkhof van Bloemendaal en de hoeve Bleek en Ber enz. Welnu al de espen en abeelen staan nu in vollen bloei geheel donzig ruig van de katje. Tegelijk gaan haast alle hoornen ver kleuren. De schors van de jonge twijgen wordt iets levendiger geel, of paars, of rood. De knoppen gaan eventjes zwellen,, strekken zich een weinig, veranderen van kleur. En wanneer ge nu in den morgen, als de zon nog in het Oosten staat ons Koninginneduin in Bloemendaal (verkeerdelijk Kopje ge noemd) beklimt dan ligt het duin voor u in een speling van velerlei kleur en dan is het een groot genot om naast het groen van het naaldhout al de fijne kleurpartijen op te sporen van berk, eik, duindoorn, kruip wilgen, esp en zwarte populieren. Enkele heel fraaie partijen, tusschen stroogeel en kana riegeel in, zullen uw aandacht trekken. Wel nu, dat zij de „zwarte" populieren. Na den bloei van espen en abeelen komt de bloei van de waterwilgen en grijze wilgen en bittere wilgen allemaal heel mooi. Alleen krijgen we die wilgen hoe langer hoe minder te zien. Het schijnt wel, dat men ze niet meer durft aan te planten uit vrees voor de katjesroovers, maar dat is toch glad ver keerd. In Thijsse's Hof bloeien de wilgen on- moeid en ik ga er nog wat bij planten. In het bosch zelf staat het speenkruid ook gereed om massaal op te treden, tegelijk met de gele anemonen, de boschanemonen, de sleutelbloemen, de boschviooltjes en de helm- bloemen, allemaal planten, die de gewoonte hebben om bij honderden en duizenden op te treden en die dat dan op sommige bevoor- voorrechte plaatsen in ons land ook wel doen. De weiden worden groen en langs de sloot kanten en op moerassige plaatsen komt nog weer een krachtfiguur voor Maart te voor schijn, de groote gele Dotterbloem, een van de mooiste sieraden van de landen langs Liede en Spaarne. Zoo kan onze wilde flora nog een behoor lijke plaats innemen naast de „Flora" die 15 Maart ook met „feestgeschal" onze aandacht gaat vragen. JAC. P. THIJSSE. Rumoer in de Fransche Kamer Bij intcrpellatieverzoek van FranklinBouillon. PARIJS, 20 Maart (Reuter). Tegen het einde van de Kamerzitting van Dinsdag heeft de afgevaardigde Franklin-Bouillon zulk een heftigen uitval gedaan, dat de zitting moest worden geschorst. Hij verlangde n.l. de onmiddellijke vaststel ling van het tijdstip van behandeling van zijn interpellatie over „de gevaren voor den vrede tengevolge van de aanhoudende Fransche po litiek van prijsgeven ten opzichte van de Duitsche eischen". Toen Flandin zweeg en de voorzitter den afgevaardigde erop wees. dat hij hem eerst aan het einde van de zitting het woord kon geven hield Franklin-Bouillon zich vast aan zijn voorstel en sprak. Een oorverdoovend lawaai van links nood zaakte den voorzitter de zitting te schorsen, terwijl de afgevaardigde nog verder protes teerde tegen het feit dat de regeering niet op zijn voorstel antwoordde. Na enkele minuten werd de zitting hervat; Flandin had ondertusschen de regeeringsbank verlaten. PARIJS. 20 Maait (Reuter). In parle mentaire kringen acht men het niet onmoge lijk dat de kamer zich Vrijdag a.s. zal bezig houden met de jongste maatregelen der Duit sche rijksregeering. De afgevaardigde Franklin-Bouillon heeft het noodige aantal handteekeningen verza meld om de onmiddellijke bespreking van zijn interpellatieverzoek te kunnen eischen. Afschaffing van de oorlogs winst? Voorstellen van de Amerikaansche Senaatscommissie. WASHINGTON, 20 Maart (V.D.) De Se naatscommissie van onderzoek naar den han del en de fabricrage van wapenen en munitie heeft president Roosevelt medegedeeld dat zij spoedig een wetsontwerp zal overleggen dat een einde zal maken aan de mogelijkheid tot het maken van oorlogswinst, wat de commis sie wil bereiken door het jaarlijksche indivi- dueele inkomen te beperken tot 10.000 dollar per jaar, de winst van ondernemingen tot 3 pCt. en door beperking tevens van de sala rissen der leidende personen bij dergelijke on dernemingen. KRANSEN BIJ HET KONINGIN EMMA- MONUMENT NEERGELEGD. Woensdagmorgen om negen uur heeft op het Regentesseplein te Den Haag een eenvoudige, doch treffende plechtigheid plaats gehad. Een deputatie van het Haagsche gemeente bestuur met den burgemeester aan het hoofd, begaf zich vanuit de consistoriekamer van de Regentessekerk naar het Emmamonument aan den voet waarvan een krans, die door boden van het stadhuis werd gedragen, is neerge legd als een stille hulde aan de nagedachtenis van wijlen de Koningin-Moeder, die heden een jaar geleden is overleden. Van de zijde van het publiek bestond veel belangstelling voor de plechtigheid. Vervolgens werd om half tien bij hetzelfde monument een krans neergelegd door het Haagsch Comité voor Volksfeesten. Het personeel van wijlen de Koningin- Moeder heeft zich hedenochtend gezamen lijk van Den Haag naar de Nieuwe Kerk te Delft begeven om daar een krans te leggen aan den ingang van den grafkelder, waar het stoffelijk overschot van de Koningin- Moeder ter ruste is gelegd. De krans werd door de beide kamerdienaren van de Ko ningin-Moeder gedragen en aan den voet van het monument neergelegd. De voorma lige huismeester, de heer Lodder, heeft ln een korte toespraak uiting gegeven aan de gevoelens van eerbied en dankbaarheid, wel ke het personeel bezielen jegens de betreurde en geliefde Koningin-Moeder die juist een jaar geleden is heengegaan. START EN FINISH DER VARSITY OMGEWISSELD AMSTERDAM, 20 Maart De terreincom missie van den Nederlandschen Studenten Roeibond heeft zich naar het wedstrijd-ter rein aan den Noordelijken oever van het Noordzeekanaal bij den hoek der Nauerna- sche vaart begeven, teneinde ter plaatse de nieuwe baan-accomodatie definitief vast te stellen. Het resultaat van dit onderzoek is, dat op Hemelvaartsdag van dit jaar, 30 Mei. de wed strijd zal gehouden worden in tegenoverge stelde richting van vroeger, dus met den start in de nabijheid van de Hembrug en de finish tegenover het feestterrein aan den mond van de Nauernaschevaart. Voor de toeschouwers zal deze verandering een groote verbetering beteekenen, omdat door de wijde monding der Nauernasche vaart men vanaf het feestterrein de aankomende ploegen reeds lang voor de finish duidelijk zal kunnen zien en derhalve een groot gedeelte van den wedstrijd door een ieder gevolgd zal kunnen worden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7