HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI? TELEF. 4220 Visscherij-Snufjes Pompeuze straf. 20e lAARGANG No. 119 ZATERDAG 23 MAART 1935 IJMUIDER COURANT roNNEMENTEN: per week 10 ets., per maand A cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal f 1.20 40 cents incasso, losse nummers 3 cents. ^or: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. honnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers Alle-schreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- zvnten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- ceer hp srevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ^rd tegen de gevolgen van oi ^er.d oitTpheele invaliditeit: - tj« algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een voet °f °°S; f 250-- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vij: of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De Duitsche zeevisscherij in 1934. Aanzienlijke toeneming van de opbrengst. o ne totale opbrengst der Duitsche zeevissche- r« hedroeg in 1934: 4.013.000 dubbele cen- Sraars (100 K.G.) ter waarde van 71.6 mil- hetgeen vergeleken bij 1933 be tekent een toeneming van 140.000 dubbele «ntenaars of 4 pet. met een waarde van 11.4 niiilioen R.M. of 19 pet. Het grootste aandeel m de totale opbrengst wordt ingenomen door de stoomtrawl-vissche- rii en de trawl-haringvisscherijwelke ople verde 2 684.000 dubbele centenaars ter waarde van 44 millioen R.M. Dit is weliswaar 46000 dubbele centenaars minder dan in 1933, maar ondanks dezen achteruitgang was de opbrengst 5 2 millioen R.M. meer. 'De systematische uitbreiding van de haring- lo^ervloot, die in 1934 met Rijkshulp met 23 schepen werd vergroot, heeft haar uitwerking op de vangst niet gemist. De opbrengst dezer visscherij steeg met 124.000 dubb. centenaars en 4.8 millioen R.M. op 543.000 dubbele cen tenaars ter waarde van 14.6 millioen R.M. Uit de cijfers blijkt, dat de Duitsche behoef te aan pekelharing in 1934 reeds voor 64.2 pet. door eigen vangat werd gedekt, tegen 57.6 pet. jn 1933. De kotter-zeevisscherij leverde op 37.000 dubb. cent. ter waarde van 1.5 millioen R.M., of ongeveer evenveel als in 1933. Naast de liaringlogger-visscherij heeft de kustvisscherijeen belangrijk aandeel in de algeheele' stijging van de opbrengst. '-Deze vis scherij leverde n.l. op 749.000 dubb. cent. ter v,'aarde van 11.5 mill. R.M. of 62.000 dubb. cent, en 1.4 millioen R.M. meer dan 1933. De totale consumptie aan zeevisch en zee- Vischproducten bedroeg in 1934: 5.803.990 dubb. cent, hetgeen op een inwonertal van 65.520.000 een verbruik per hoofd be/teekent van 8.9 K.G., of evenveel als in 1933. Door de stijging van eigen productie daalde het aandeel van het buitenland per hoofd van 3.2 K.G. op 3 K.G. Uit deze laatste cijfers blijkt, dat het visoh- verbruik' in Duitschland aanzienlijk hooger is dan in ons land. In het pas verschenen jaar verslag der Reedersvereeniging werd het ver bruikt in ons land becijferd op 3.25 K.G. UITVOERING N.A.S.B. Op Donderdag 11 April a.s. geeft de af dee ling IJmuiden van den Nederl. Arbeiders Sport Bond een gymnastiekuitvoering in den schouwburg Thalia. UITVOERING CHR. GYMN. VER. „QUICK". Donderdag gaf deze jonge vereeniging haar tweede uitvoering onder leiding van haar di recteur den heer H. Doevendans. Daar de voorzitter, de heer Bergs-ma, verhinderd was aanwezig te zijn. stond de vergadering onder leiding van den secretaris, den -heer A. de Jong. Deze zei in z'n openingswoord dat dank zij de gestadige propaganda, deze vereeniging nu was uitgegroeid tot een met zes afdeelin- gen, waaronder ook een dames- en heeren- afdeeling. Deze avond moest als een hoogte punt beschouwd worden van het propaganda werk, een openbare les om de sympathie en de daadwerkelijke steun van oud en jong uit oe Christelijke kringen van IJmuiden-Oost te winnen. Om te laten zien, waartoe men kan komen raet gestadige oefening had men zich de me dewerking verzekerd van de eerste graad tur ners en turnsters van Olympia.. {fkree§ de directeur Doevendans met zn Helper den heer v.Someren gelegenheid hun sunnen met de leden te demonstreeren. Reeds J j eerste nummers kon men constatee- ren, dat hier serieus gewerkt wordt en dat «Mcraigeii er flink inzaten. Wel deed de inlet- natuurüjk beter dan de ander, maar Djf ee.n vereeniging die gymnastiek wil bren- LnoSrhet geheele publiek heeft met deze eiiijkheden te kampen; doch zooals gezegd, nier waren ze glansrijk overwonnen. Vooral rrfliffi" 6 yrHe .oefeningen van de kleine nJri Gn kleine jongens sloegen in. Ver- niin?«n nog voor de Pauze het correcte grek van de groote jongens en 'imooie nuirnmer van de groote meisjes S}n?UoeUnblZ"> hier zitten enkele heel pMoIiu, nsters onder, dit is wel de beste eenng, en tot slot het massale klassikaal fmt l°°i aile meisies en dames. Dat was "'frWil i de Pauze had de gebruikelijke plaats bestrijding van de onkosten nivw6 pauze waren eerst de heeren van wirthet werk aan 't hoogrek. Het was hifi11 ^mPia is genoeg bekend. Ook dit v-r foed' Later kregen we nog hoogbrug dat zien' Ook na de pauze bleek weer vooral d€ vri-'e oefeningen er in zaten, voprd a lan de dames werden mooi uitge- Olvmni slot kregen we de dames van ffiischo i ™€t het sprookjesachtige rhyth- oivmfi szwaaien. De medewerking van sW h verd zeer °P Prijs gesteld. Hierna wii7A ff r JonS °P de gebruikelijke ei]- „a eers,t dank te hebben gebracht aan SmiMf enden. Het muziekensemble Ékaip '„ye^orgde op goede wijze het mu- 4i van den avond. «pjr1 al- een zeer geslaagde avond. Alleen ^menSi7€rdiende beter te zÜn- ^n S°ed van Ho f Programma. Vlugge opvolging een eernummers- Kortom een uitvoering die teur en v, Joor den jongen, actieven direc- wpi wai bestuur .Deze vereeniging zal haar cere. Vmden- ZÜ draagt haar naam met NATUURLIJK IJ.T.O. (Adv. Ingez. Med.) KIND ER-MEIFEEST DER S. D. A. P. Evenals andere jaren zal ook nu weer een Kinder-Meifeest gehouden worden, dat onder leiding zal staan van de Soc. Dem. Vrouwen club, afdeeling IJmuiden. Binnenkort zal weer met de lijsten gewerkt worden. Ouders kun nen nu reeds hun kinderen opgeven bij mevr. Schaar, Tuindersstraat 43, mevr. Dekker. Van Wassenaerstraat 55, mevr. de Waal, Rem- brandtlaan 13, mevr. Luppens, Trompstraat 173, mevr. Topma, Velserduinweg 131. MODERNE FABRIEKSARBEIDERSBOND. Op Zondag 31 Maart a.s. zal de moderne fabrieksarbeidersbond, afdeeling Velsen— IJmuiden, in ,,'t Wapen van Velsen" een kunst en propaganda-avond geven. CREMATIE J. KOOI. Onder zeer groote belangstelling vond Vrij dagmiddag op Westerveld de crematie plaats van wijlen den heer J. Kooi, in leven onder wijzer aan de U. L. O. school te IJmuiden. De plechtigheid werd bijgewoond door een groot aantal onderwijzers en on derwij zeres- sen..Aanwezig waren ook de heer Chr. W. Su- werink, hoofdcommies ter gemeentescretarie als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur, de hoofden van alle openbare scholen, leerlingen van de U. L. O. school en van de Handelsavondschool, alsmede vele oud-leer lingen. Verder was aanwezig een deputatie van „Volksonderwijs" de heeren IJ. J. Reitsma en P. Klerk. Er werd niet gesproken. De baar werd neer gelaten onder de tonen van het Largo uit de Tweede Orgelsonate van Mendelssohn. Een zwager van den overledene de heer Chr. Hoogbruin, dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt, morgen waargenomen door de Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg, welke apotheek te vens is aangewezen voor den. nachtdienst in de volgende week. CCXII. De jaarlijksche seizoen-misère is gekomen. Met groote -kracht heeft zij het visscherijbe- drijf in haar greep genomen en hoe zal het er weer uit vandaan komen? Ongetwijfeld zal er w^l het een en ander stukgeknepen zijn. want het is niet meer zooals vroeger, toen het bedrijf nog tegen een stooje bestand was. Het was deze week werkelijk droevig. Alleen die booten die zeer groote vangsten hadden, boekten een behoorlijk resultaat, maar nog niet eens alle. Daar was bijv. de I. S. Groen IJM. 130 met 885 manden die slechts f 1800 be- somde of niet veel meer dan 2 gulden per mand- Met de kustbooten was het ook weer erg droevig gesteld. Acht hadden minder dan 1000 gulden en de rest kwam daar slechts nauwe lijks overheen.. Het waren vóór-oorlogsche besommingen en dat is natuurlijk geheel uit de lijn, want het bedrijf eischt meer dan voor den oorlog. En het kan dan ook niet uitblij ven dat er een aantal en zeker een groot aantal, uit de vaart wordt genomen. Het is al begonnen en het wil mij voorkomen, dat voordat we een maand verder zijn, het aantal varende booten met minstens een twintigtal is verminderd. Het is en blijft een nare geschiedenis en u kunt wel begrijpen, dat de reeders nu er zoo veel slechte reizen gemaakt worden, reizen waar honderden guldens bij moeten met wei nig animo hun penningske offeren op het al taar van de Visscherij Centrale. Dit wordt op zoo'n manier een belasting op de misère. Het wordt nu toch hoog tijd, dat den Haag eens iets van zich laat hooren. En dat er eens iets gedaan wordt. Dat blijkt ook uit het vol gende Deze week was de kabeljauw erg goedkoop, zoo goedkoop zelfs, dat vischhandelaars, die niet bang zijn voor een avontuurtje, begon nen te koöpen voor het zout. Maar oppassen was hier de boodschap. Want in Vlaardingen v.rorden groote hoeveelheden zouteviseh (ge zouten kabeljauw) uit Engeland ingevoerd, die zoo goedkoop verkocht wordt, dat de zou ter in IJmuiden toch zeker niet meer dan een gulden of zeven voor een kist kondén ge ven, wilden ze beneden Vlaardingen blij ven. Hier beconcurreert Engeland ons dus op on ze markt zonder eenige belemmering. En ik heb hooren vertellen, dat de Ewald, die op de Westkust vischt, niet in Fleetwood mocht markten in verband met de contingenteering. Zulke dingen zijn toch niet in den haak en ik vind het van het grootste belang, dat hier op de aandacht wordt gevestigd. Alle ons om ringende landen maken het onzen visch- export steeds moeilijker en men mag er over denken zoo men wil, er moet in elk geval voor gewaakt worden, dat we niet steeds in het hoekje komen te staan waar de slagen vallen. Ik weet wel, het is moeilijk er iets op te vin den, maar het is zoo opvallend, dat er, zooj lijkt -het ten minste naar buit-en, niets meer gedaan wordt dan het bedrijf een extra be lasting op te leggen. PIETERMAN. (In de Kroatische stad Agram laat men alle handen der autos die teveel lawaai makenop straat leegloopen.) Overal, in alle landen, Legt men sedert korten tijd, Het lawaai op straat aan banden, In een stillen stiltestrijd. Deze actie valt te loven, Het rumoer gaat vaak de grens Van 't verdraagbare te boven, Voor den veelgeplaagden mensch. Om 't getoeter af te schaffen, Dat de noodzaak overtreft, Geeft men hier en daar al straffen, Waarvoor men meest boeten heft. Maar nu vonden de Kroaten Heel iets nieuws op dit gebied, Boeten schenen niet te baten, In Agram tenminste niet. Geeft nu, in die stad, „des toeten" Een chauffeur wat al „zu viel", Dan moet hij die wandaad boeten Door het oopnen van 't ventiel Al zijn banden loopen sissend Onder 't strengste toezicht leeg, Zulk een straf is wel beslissend, Voor wie haar te dragen kreeg. Want de man die niet zoo nauw ziet. Op zijn deel in 't straatgerucht, Moet nu pompen, tot hij blauw ziet, Dan eerst krijgt hij weer wat lucht. Als hij eindlijk weer kan rijden, Uitgeput, maar opgevoed, Zal hij een herhaling mijden, Heusch, dan houdt hij wel zijn „toet". P. GASUS. wij geven zoIf b ind6ts gratis JOH. ELZER HEERENMODES Tr.»P.t,..t 22, Telef. 4190 (Adv. Ingez. Med.) WEER EEN FIETS GESTOLEN. De heer S„ wonende aan den IJmuider Straatweg kwam gisteravond tot de minder aangename ontdekking, dat een onbevoegde zich over zijn stalen ros ontfermd had. Een geslacht van vijf generaties. Dina de Zeeuw heeft een bet-overgroot moeder. Vijf generaties. Ongeveer twee weken geleden werd in de Weerdstraat een meisje geboren dat den wel- Tuidenden naam kreeg van Dina. Het was de eersteling van het echtpaar de Zeeuw—Breg- geman. Natuurlijk waren de ouders heel gelukkig met hun kleine Dina. De kleine zelf neemt natuurlijk nog weinig notitie van wat er om haar gebeurt. De po litiek laat haar koud, evenals sport en wat er ook anders op de wereld voorvalt. Maar van haar wordt zooveel te meer notitie genomen, zelfs meer dan van andere kinderen. Want Dina heeft een bijzonder voorrecht dat weinig kinderen ten deel valt. Dina heeft nl. niet alleen, als alle kinderen een moeder; zij heeft als vele kinderen een grootmoeder, zij heeft, als slechts weinig kin deren een overgrootmoeder, maar bovendien heeft zij nog, wat zelden voorkomt, een bet over grootmoed er. Onze fotograaf heeft de vijf geslachten ten huize van de gelukkige ouders van Dina ver eeuwigd. Men ziet op de foto de kleine op den schoot van haar 19-jarige moeder, verder haar 40-jarige grootmoeder, haar 68-jarige over grootmoeder en haar 92-jarige bet-overgroot moeder. Een merkwaardige groep. SOIRéE TURNVEREENIGING IJMUIDEN. Donderdagavond hield T.V.IJ. een soirée in Gebouw Cycloop, en we mogen wel direct zeggen, dat de traditie getrouw ook dezen avond weer „elck wat wils" werd geboden. In het korte openingswoord door den voor zitter van de feestcommissie, den heer Sauer, werd de eerste verrassing aangekondigd, n.l. dat men zou beginnen met een promenade, te leiden door een dameslid van T.V.IJ. Dit eerste nummer werd natuurlijk tevens het eerste succesnummer. Verder werd dezen avond afwisselend de aandacht gevraagd voor zooals de confé rencier het noemde: de beroemde IJmui der Harmonicavirtuose, het zangtrio, dat eenige Engelsche songs ten beste gaf, voor Hollandsche en Vlaamsche liedjes, een vurig gezongen Czardas en het roerend afscheid van een soldaat, die voor het vaderland ten strijde trekt. In het bijzonder verdient vermelding het optreden van „Jacob Hamel's kinderkoor", dat, zooals de heer Hamel zeide, op zijn tournée door Nederland gaarne de gelegenheid aan greep om een kwartiertje T.V.IJ. te doen ge nieten van den frisschen kinderzang. Vooral ..Houten klompen" en „IJs met slagroom'' sloegen in en het was een aardige gedachte van het bestuur om alle kinderen na afloop op ijs met slagroom te tracteeren, terwijl de debutantjes van den dirigent een plak cho colade als belooning ontvingen. Een dankbaar publiek vond ook het Circus Tuverijm; aan den naam zal de Turnvereeni- ging „IJmuiden" wel niet vreemd zijn. Het beroemde medium gaf verbluffende staaltjes van haar kunnen; voor de vele aanwezige turnsters en turners was het gewichtheffen en de acrobatiek een kolfje naar hun hand, vooral het laatste kreeg een donderend ap plaus. De verloting, die werd gehouden, was een groot succes, dank zij de werkelijk fabel achtige hoeveelheid prijzen, waaronder eenige bijzonder fraaie. De Blue Rascals zorgden er voor, dat de danslustigen hun hart konden ophalen, zoo dat er tot het eind toe, dat naar den zin van vele aanweizgen vee lte snel kwam, een pret tige en opgewekte stemming heerschte. Rest ons nog te vermelden, dat alle num mers door leden van T.V.IJ. waren verzorgd en clat feestcommissie en bestuur met veel genoegen op dezen bijzonder geslaagden avond kunnen terugzien. Bekende VELSEN Het land der ringrijderij verdwijnt. Gebezigd voor grondberging. Sedert eenige dagen is een groote graaf machine bezig met het maken van een dijk, die komt te liggen van den kanaaloever nabij de pontwoningen tot achter de Bioscoop de Pont. Deze dijk omsluit het land waar sedert vele jaren de traditioneele ringrijderij van de Ringrijderijvereeniging „De Prins" werd ge houden. Reeds sedert geruimen tijd geleden werd dit terrein aangekocht door het Rijk, in verband met de plannen van de verbeterin: van het Noordzeekanaal. De dijk wordt ge legd teneinde ruimte te krijgen voor het ber gen van grond, afkomstig uit het Kanaal en naar wij vernemen zal er later een weg wor den aangelegd voor de verbinding van het nieuwe pontveer met den Wijkerstraatweg. Zoo zal de Ringrijderij-vereeniging haar terrein verliezen en uit moeten zien naar een andere gelegenheid, wil zij de traditie voort zetten. Alhoewel dienaangaande nog geen plannen bestaan, zal de vereeniging ongetwij feld haar best doen om een nieuw stuk land voor haar jaarlijksch ringrijderij-festijn te vinden. Misschien kan zij de beschikking krij gen over een ander stuk in den polder? WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen ten aanzien van de in het Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg no. 10 te IJmuiden te hou den Kruideniersbeurs van en met 8 April tot en met 12 April 1935, ontheffing is verleend van het verbod om des avonds na 8 uur een winkel voor het publiek geopend te hebben en wel tot des avonds 11 uur. BEDRIJFSFILM DER PAPIERFABRIEK. Op Donderdag 28 Maart a.s. zal van wege de contactcommissie der diverse aangesloten amusementsvereenigingen aan de papierfa briek een filmavond worden aangeboden voor de leden en hunne dames. Deze vindt plaats in de bioscoop „de Pont". De heer C. Pels zal deze bedrijfsfilm, welke kort geleden is opgenomen, toelichten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter ge meentesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: a. G. C. Vreman te IJmuiden om vergun ning tot het uitbreiden van een brood-, koek en banketbakkerij, in het perceel Van Wasse- b. de N.V. Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een turbinehal op het perceel gemeente Vel sen, sectie H, no. 4981, plaatselijk bekend fa brieksterrein; c. de N.V. Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken der firma Van Gelder Zonen te Velsen, om vergunning tot- het uitbreiden van het bestaande schakelhuis op het perceel ge- plaatsgeuootegi Door onze lens gesnapt. Mej. E. Vijlbrief. Op 1 November 1920 kwam mej. E. Vijlbrief zich in onze gemeente vestigen. Zij was be noemd tot onderwijzeres aan de toen nog ge meentelijke -bewaarschool in IJmuiden-Oost. Het was zeer zeker een gelukkige keus welke het gemeentebestuur met haar benoeming had gedaaan. Want in het tijdvak van nu bijna 15 jaar -heeft juffi'ouw Vijlbrief zoowel in haar functie" bij het bewaarschoolonderwijs als op maatschappelijk terrein getoond te zijn een vrouw die onvermoeid is als het geldt het be lang van het kind en van haar medemenschen. Over haar loopbaan bij het bewaarschool- onderwijs het volgende: 20 Augustus 1925 werd mej. Vijlbrief hoofd van een gem. bewaar school. Zij bekleedde deze functie tot 1 Ja nuari 1933, op welken datum het gem. bewaar schoolonderwijs werd opgeheven. Op 2 Januari werd zij benoemd als tijdelijk onderwijzeres aan de B. L. O. school. Haar vaste aanstelling kreeg zij een jaar later, zeker mede uit erken telijkheid wegens haar belangrijk maat schappelijk werk. Als zoodanig mag in de eerste plaats wel genoemd worden het vele, dat zij ook buiten de school voor de kinderen deed. Speeltuinver- eeniging en „Een dagje buiten" hadden haar belangstelling, hetgeen bij juffrouw Vijlbrief beteekent, dat zij zich er met al haar werklust aan gaf. Maar haar groote werk was de schoolvoeding. Aan haar initiatief is het te danken, dat er dezen winter honderden kinderen schoolvoe ding verstrekt kon worden. Zij nam niet alleen het initiatief, maar zij zocht naar middelen om aan het benoodigde geld te komen. En dat deze middelen gevonden werden mag worden afgeleid uit het feit, dat er meer gedaan kon worden dan men aanvankelijk had gehoopt. Door haar werk voor deschoolvoeding heeft juffrouw Vijlbrief vele ouders aan zich ver plicht en het mag zeker een groot belang voor de gemeente worden genoemd, dat juffrouw Vijlbrief door haar vaste aanstelling als on derwijzeres aan de B. L. O. school voor de ge meente behouden bleef. meente Velsep, sectie H no. 4981, plaatselijk bekend fabrieksterrein; d. de N.V. Petroleum Maatschappij The Texas Company te 's-Gravenhage, om ver gunning tot het wijzigen van een benzine pompinstallatie vóór het perceel Driehuizer- kerkweg no. 77. Op Vrijdag, den 5 April 1935, des voormid dags te elf uren, zal ten Gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. STAAT DER GEMEENTE-EIGENDOMMEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat een afschrift van den staat van hetgeen naar het burgerlijk recht eigendom der gemeente is, tegen betaling der kosten, ter gemeente-secre tarie (4e afdeeling) verkrijgbaar is. I AFSLUITING WIJK AAN ZEEëRVOETPAD. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter algemeene kennis, dat het Wijk aan Zeeër .oetpad, van den Biezenweg tot aan 't Heiletje, van 1 April af tot 1 October a.s. voor het publiek verkeer gesloten zal zijn.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1