beverwijk wijk aan zee en duin WANDELSPORT GYMNASTIEK voetbal in engeland. zaterdagmiddag- competitie R.K. VOETBAL EEN LIEFDE IN CHINA Felle brand in sigarenfabriek. Moeilijk blusschingswerk. .on „acht van Zaterdag op Zondag heeft *11* pn hardnekkige brand gewoed in de K fabriek van den heer Wagter in den j-gare»1® ^egen drie uur in den nacht con- de bewoner van het naastgelegen jiateerae dg Sigarenfabriek rook te voor- Wam Hii waarschuwde ijlings de po- onmiddellijk een onderzoek instelde, li^. J®. daarbij al spoedig tot de ontdek- Zy de sigarenfabriek een brand die zich snel uitbreidde. Spoedig ra- jin de woningen der brandweerlieden hellen en reeds tien minuten na te TVmPM'in0' was de motorspuit ter plaatse. Sote voortvarendheid werd het blus- •^iSerk ter hand genomen. Met bekwa- «noed werden vier slangen uitgeloopen ff'?n.pSra bonden vier krachtige waterstralen c <trbd tegen den alouden vuur vijand aan. haan kraaide koning, want de vlam- De^000.,.» „;„vi Inmiddels door het. dak eer I* zich Inmiddels door het dak een m£L luiten gebaand. Vooral aan de ach- fSwoedde het vuur met groote felheid. 3ien was er een krachtige rookontwik- waar te nemen, veroorzaakt door de ta- a» voorraad sigaren, die in de fabriek cflzie was. De brandweer bleef de situatie aa?ir wlkomen meester. De enorme water pa die in de vlammen geworpen werd. ffihet gevaar voor uitbreiding zienderoogen hinderen De n&blussching ging met heel Saneer moeilijkheden gepaard. Het vuur Sf hardnekkig in de tabak en de sigaren Sfcmeulen Maar de brandweer rustte niet, US het laatste vuurvonkje gedoofd was. m-i het Zondagmorgen kwart voor S..n toen commandant Blom het sein tot in- SSaton geven. Het vuur bleek in de fa- SS een ware verwoesting te hebben aange- Sht Een flinke partij tabak en sigaren ging «Staren evenals het hout, dat voor het ma- lm van kistjes in de fabriek aanwezig was. Vooral het dak van het gebouw werd zwaar gDeVooraaak van den brand is onbekend. vaar wij vernemen was het perceel, evenals de opgeslagen voorraden verzekerd. EEN GOEDE VANGST. De politie heeft in een der logementen een man gearresteerd, die nog een maand gevan genisstraf had te ondergaan, waartoe hij we- wederspannigheid veroordeeld was. Bo vendien had hij ook nog zeven dagen hechte nis „op te knappen". Hij is naar Haarlem overgebracht. WONINGBOUWVEREENIGING .,DE VOORZORG". De woningen, welke in de Deken Waare straat gebouwd worden voor de Chr. Woning bouwvereniging „De Voorzorg" zullen bin nen kort reeds kunnen worden betrokken. Deze ingebruikneming zal op eenigszins fees telijke wijze geschieden. Er is een commissie benoemd, welke een feestavond zal voorbereiden. In deze commis sie hebben zitting genomen de heeren J. de Jager, voorzitter, R. W. Kerkhoff, secretaris, H. Smaal, penningmeester, B. Smit en J. Mulder. FEESTVERGADERING N.C.G.O.V. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan, hóudt de drankbestrijdingsvereeniging N.C.G. O.V. op Woensdag 27 Maart een feestverga- dering in het Ned. Verenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat. Ds. W. H. Dijkman uit Haar lem zal de feestrede uitspreken. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Eenigen tijd geleden berichtten wij reeds, dat wethouder J. F. Braun na deze zittings periode niet meer voor eeen raadszetel in aan merking wenschte te komen. De heer Braun, die 27 jaren deel uitmaakte van den gemeen teraad, heeft thans aan het bestuur van de R.K, Kiesvereeniging mededeeling gedaan, dat hij geen candidaatuur voor de a.s. verkiezin gen zal aanvaarden. De heer N. C. M. Brantjes, eveneens van de R.K. Staatspartij, deed de zelfde mededeeling. De heer W. Maters heeft ons destijds reeds medegedeeld, dat ook hij geen candidatuur meer zou aanvaarden. GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN. De politie verstrekt inlichtingen omtrent de navolgende gevonden en verloren voorwerpen Gevonden: een beurs, een lederen tasch, een schoolétui, een damesrijwiel, een hor logeketting, een damestasch, een Lipssleutel, een rijwielplaatje, een ventvergunning en een dameshalsketting. Verloren: Drie rijwielplaatjes, een biblio theekboek, een gulden, een kraagje, een kin- aerrijwiel, een gouden collier met haaientand. een damestasch inhouden een rozenkrans, een damesportemonnaie, inhoudende f 3.25, een remekaart, een benzinedop en twee boekjes JKt brandstoffenzegels. HEEMSKERK burgerlijke stand ueoqren: Johannes Cornelis Marie, z. v. J. m. Smit en M. A. Impink. Gehuwd: S. N. Boogaard, 26 j., alhier en a, ^Beer. 20 j., te Schagen. R.K KIESVEREENIGING. De besprekingen die gevoerd zijn tusschen het bestuur der R.K. Kiesvereeniging en be sturen der betrokken standsorganisaties over het verdeel en der verkiesbare plaatsen voor de a.s. verkiezing heeft niet tot een overeen stemming geleid. Er zal dus een geheel vrije proef stemming worden gehouden. R.K. VOETBALVEREENIGING „A.D.O.". Voetbaluitslagen van 24 Maart: O. I. V.—A. D. O. 2 7_3 A. D. O. bD. E. M. d 13 TOONEEL DER GEZELLEN. De tooneelclub der Gezellen heeft in studie genomen „De dooden te paard", treurspel in 3 bedrijven van Henri Ghèon. WINKELIERSVERGADERING. As. Donderdagavond houdt de winkeliers- ver&eniging een ledenvergadering in het R.K. Verenigingsgebouw. BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders dezer ge meente zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: aan G. van Heijst, te Velsen, tot het bouwen van een schuur aan den Rijksstraat weg en aan F. D. Looij, te Wijk aan Duin, tot het bouwen van 2 woonhuizen aan den Hooge Hoflanderweg. SCHOUW. Op Donderdag 28 Maart a.s. zal de schouw over de binnen het gebied dezer gemeente lig gende openbare wegen gehouden worden. Deze schouw zal zich uitstrekken tot de openbare wegen in den zin der Wegenwet, ge legen buiten de door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ingevolge artikel 27, tweede lid dier wet vastgestelde grenzen van de bebouwde kommen, en de zich binnen een bebouwde kom uitstrekkende gedeelten van wegen, welke deels buiten, deels binnen de grenzen van een be bouwde kom zijn gelegen, voorzoover deze weggedeelten niet door de gemeente onder houden worden, een en ander met uitzonde ring van de wegen in beheer en onderhoud bij het Rijk of de Provincie. Van deze schouw zijn uitgezonderd de wegen: a. welke door een waterschap worden onder houden of waarop een waterschap, krachtens zijne inrichting of krachtens zijn reglement heeft toe te zien; b. waarop door een ander tol wordt ge heven. BURGERLIJKE STAND Geboren: Albertus Johannes, z. van J. Geldermans en J. Vrenegoor; Hendrica Maria, d. van J. Portegies en C. A. Eijking; Wilhel- mina Constance, d. van S. J. Plas en W. France; Antonius Herman Joseph, z. van Chr. Durge en E. E. M. Matto. Gehuwd: S. Groen, 26 j. en L. de Boer, 18 j. Overleden: N. J. Dullemans, 53 j., echtgenoot van M. van Eerden: J. M. Langendijk, 73 j„ echtgenoot van L. Aardenburg; E, H. Duiker! 59 j., weduwnaar van M. E. Aardenburg. GECOMBINEERDE VERGADERING. Hedenavond (Maandag) zal te Wijk aan Zee een gecombineerde vergadering van de kies- vereenigingen uit de gemeente Wijk aan Zee en Duin gehouden worden ter bespreking der fusie aangelegenheid. De Vierdaagsche Afstands- marschen. Het reglement verschenen. Verschenen is het reglement voor de inter nationale vierdaagsche afstandsmarschen 1935. De leider, Jhr. Mr. J. W. Schorer, schrijft het volgende voorwoord: ..De door den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding uitgeschreven vierdaagsche mar- schen hebben niet ten doel de deelnemers aan te sporen tot het afleggen van een zoo groot mogelijken afstand of tot het afleggen van een bepaalden afstand in zoo kort mogelijken tijd, maar wel hen zoodanig te oefenen, dat dagelijks een vrij aanzienlijke afstand kan worden afgelegd, zonder dat de vermoeienis zóó groot is. dat daardoor de gezondheid ge schaad wordt. De marschen beoogen derhalve geen wedstrijd. Evenals in vorige jaren hopen wij dat een groot aantal burgers en militairen, goed ge traind en in een goed verzorgde tenue, aan de marschen zullen deelnemen en dat zij allen zullen medewerken om den buitenlanders een verblijf te Nijmegen te bezorgen, waarop zij met voldoening en waardeering kunnen terug zien." Aan de regeling der marschen ontleenen we het volgende: Verboden is: Voor deelneemsters: het marcheeren in ski broeken, trainingspakken en rijbroeken. Voor allen: het marcheeren in aan politieke :ezindheid uiting gevende kleeding. De leider der marschen behoudt zich het recht voor om het marcheeren met vlaggen of dragen van insignes te verbieden. De marschen hebben plaats te Nijmegen op 23, 24, 25 en 26 Juli 1935. Alle deelnemers(sters) melden zich op 22 Juli. tusschen 10 en 17 uur, bij den Leider in de Kazerne der Koloniale Reserve te Nijme gen (Prins Hendrkkazerne). Buitengewone omstandigheden voorbehou den geschiedt de afmarsch dagelijks tusschen 5 en 6.30 uur, naar regelen door den leider te stellen. Alle marschen moeten binnen 11 uur na af melding zijn afgelegd. In de Prins Hendrik Kazerne zijn voor de verschillende categorieën deelnemers (ster) bu- reelen ingericht, t.w.: Voor militairen Bureel I. Voor militairen Bureel II. Voor burgerwachten, politiekorpsen en bur- gervereenigingen Bureel III. Voor individueele leelnemers in de kazerne logeerende Bureel IV. Voor deelneemsters en deelnemers die buiten de kazerne logeeren Bureel V. Op 22 Juli melden de deelnemers (sters) zich bij deze bureelen en ontvangen aldaar een armband, waarop het nummer staat vermeld, waaronder zij aan de marschen deelnemen. lederen morgen vóór den afmarsch nemen zij, die individueel aan de marschen deelne men, alsmede de commandanten van detache menten en leiders van groepen een controle- kaart in ontvangst, bij genoemde bureelen. De deelnemers (sters) melden zich iederen dag. onmiddellijk na terugkeer in de kazerne, bij de genoemde bureelen en leveren aldaar hun controlekaart in. Iederen dag wordt uit de Prins Hendrik kazerne afgemarcheerd en een verschillend traject afgelegd. De deelnemers ontvangen op den dag van aanmelding een nauwkeurige beschrijving van de te volgen marschwegen, De deelnemers worden gelegerd: Buiten- Stemt MAANDAG om half vijf af op HILVERSUM voor de uitzending van de film landsche deelnemers, Nederïandsche burgers mHET JOLIGE WEEUWTJE". tegen gereduceerde prijzen logies beschikbaar stellen. Door de Commissie wordt zoowel in de ka zerne als op marsch, zoo zoover mogelijk, ge zorgd voor geneeskundige hulp. Ieder deel nemer is verplicht zich aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen, indien zulks door een daartoe aangewezen medicus wordt ver langd. Geneeskundige hulp voor deelneemsters wordt verstrekt door een vrouwelijke arts. In verband met de verschillende leeftijden kan uitsluitend voor de hierna genoemde af standen worden ingeschreven: Burgers, die den leeftijd van 14 en 15 jaar hebben bereikt, voor een dagelijkschen marsch an 30 k.m. Burgers, die den leeftijd van 16, 17 en 18 jaar hebben bereikt, voor een dagelijkschen marsch van 40 k.m. Burgers, die den leeftijd van 19 jaar hebben bereikt, doch dien van 50 nog niet hebben overschreden, voor een dagelijkschen marsch van 55 k.m. Burgers, die den leeftijd van 50 jaar hebben bereikt, voor een dagelijkschen marsch van 40 k.m. Leden van Vrijwillige Burgerwachten, zoo mede leden van Politiekorpsen in uniform ge kleed, voor een dagelijkschen marsch van 50 k.m. Vrouwelijke deelnemers van 16 jaar en ouder voor een dagelijkschen marsch van 40 k.m. Het marcheeren in sportkleeding wordt dringend aanbevolen! Bij groepen, die een vereeniging vertegenwoordigen, wordt unifor me kleeding verzocht. Militairen, die in veldtenue met den ransel zijn uitgerust en deel uitmaken van de onder ld. bedoelde detachementen, leggen dagelijks 40 k.m. af. Militairen, die in veldtenue niet met den ransel zijn uitgerust en deel uitmaken van de onder ld. bedoelde detachementen, leggen da jelijks 50 k.m. af. Alle inschrijvingen moeten uiterlijk 29 Juni in het bezit zijn van den secretaris, den heer N. Breunese, Tamarindestraat 3, 's-Graven- hage. De inschrijving sluit 29 Juni 1935, 12 uur. Als bijdrage in de kosten voor voeding enz. betaalt elk deelnemers bij de inschrijving 50. Zij die voor eigen ligging en voeding zorg dragen, betalen f 2.50. Alle aan den N. B. v. L. O. verschuldigde gelden moeten worden gestort dan wel over geschreven op de postgirorekening No. 142386, ten name van: J. N. Breunesse, Tamarinde- straat 3, 's-Gravenhage. Burgers (dames en heeren), die vier achter eenvolgende dagen 55 k.m. c.q. 40 k.m. per dag, volgens de vastgestelde voorwaarden hebben afgelegd, ontvangen het vergulde Bondskruis of een diploma; burgers, die vier achtereenvol gende dagen, volgens de vastgestelde voor waarden 30 k.m. hebben afgelegd, de aanmoe digingsmedaille van den N. B. v. L. O.; mili tairen, die aan de voor hen gestelde voorwaar den hebben voldaan, het vergulde Bondskruis of een diploma. Zij, die voor de tweede maal aan de gestelde eischen hebben voldaan, ontvangen een ver- juld kroontje, dat boven het kruis wordt be vestigd, met uitzondering van de burgers van 15 jaar, die een diploma ontvangen. Zij, die voor de 3e of 4e maal aan de gestelde eischen hebben voldaan, ontvangen een cijfer 3 of 4, dat op het lint, boven het kruis wordt beves tigd; voor de vijfde maal het geëmailleerd zilveren Bondskruis; voor de zesde maal een zilveren kroontje, dat boven het geëmailleerde kruis wordt bevestigd; voor de 7e, 8e of 9e maal het zilveren cijfer 7, 8 of 9, dat op het lint, boven het kruis wordt bevestigd; voor de 10e maal het gouden Bondskruis; voor de 11e maal een gouden kroontje, dat boven het gouden kruis wordt bevestigd; voor de 12e, 13e, etc. maal het gouden cijfer 12, 13, etc, Inleiding van MAX TAK. Deze schitterende film wordt binnenkort in het KENNEMER THEATER te BEVERWIJK vertoond. (Adv. Ingez. Med.) en voor zoover de ruimte toelaat Nederïand sche militairen in de kazerne der Koloniale Reserve. De overige militairen in een tenten kamp. Op aanvraag wordt door het Secretariaat van de Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer „Nijmegen vooruit" Keizer Karelplein 9 te Nijmegen gratis ver strekt een lijst van hotels en pensions, welke Terwijl verschillende Staten van Noord-Amerika door hevige zandstormen worden geteisterd, lijden andere streken (nabij de Mississippi) onder watersnood tengevolge van een enorme stijging van den rivierstand. MAANDAG 25 MAART 1935 eventueel nog nakomende giften, die zeer wel kom zullen zijn! Door middel der uitvoeringen, lijsten en cir culaires is nu in 28 jaar een som van ruim 55000 aan de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose afgedragen. Dank werd gebracht aan mej. Roosen, den heer Wieland Los, aan de lèdèh van Turnlust, het Symphonie ensemble „Orphèus" onder lei ding van den heer H. Th. Lindenborn en ten slotte aan de leerlingen van de U. L. O. A en verdere medewerkers, die zich zooveel moeite getroostten. Na de korte pauze werd het programma weer in vlot tempo afgewerkt. De jongens 6e klasse werkten verdienstelijk aan vier hoo ge ladders; de meisjes van dezelfde klasse ga ven knotsoefeningen. Jammer, dat hier de eenheid van beweging zoek was, waarschijn lijk veroorzaakt door het feit dat de oefe ningen met pianobegeleiding waren ingestu deerd; ze werden nu begeleid door 't muziek- ensemble. Met lust werd door de heeren van Turnlust gewerkt aan laagrek, ringen'stil on hoog bar ren; de stof werd over het algemeen goed ver werkt, de oefeningen aan de barren konden ons het meest bekomen. Een allervermakelijkst intermezzo vormde het „Stierengevecht": ook ,De Zorgelooze Moeder" werd uitmuntend vertolkt, evenals ,De Kamerkatjes". De zoo goed geslaagde uitvoering werd be sloten met een schitterende serie staafzwaaien door dames Turnlust. Oefenstof, belichting en costuum werkten samen tot een schoon slot. De technische leidster en leider ontvingen van de dankbare leerlingen mooie bloemen en vruchten, die alleszins verdiend, waren. De Lighal-uitvoering. Zaterdagavond had in den Stadsschouwburg de jaar lij ksche Lighaluitvoering plaats onder leiding van mej. M. B. Roosen en den heer B. J. Wieland Los. Deze uitvoeringen hebben een gunstige reputatie in Haarlem; de schouwburg was dan ook uitmuntend bezet, toen de uit voering klokslag half acht begon. Na opening met koorzang volgde een zang spel: „De Sneeuwman" door de le en 2e klasse oefeningen met en aan het touw door jongens 3e en 4e klasse; bankoefeningen meisjes 3e en 4e klasse en vrije oefeningen jongens 5e klas se .Deze jongens en meisjes zijn leerlingen van de Opleidingsscholen 17, 18, 19 en 47. Bij de touwoefeningen werden in korten tijd flinke lichaamsbewegingen ten uitvoer gebracht. De bankoefeningen waren goed ge kozen en werden met animo verricht; de jongens 5 gaven een serie oefeningen te zien, ontleend aan het stelsel Niels Bukh. De springrietoefeningen, meisjes 5, waren een succes voor de leidster. De damesleden van de Beverwij ksche Gymnastiekvereniging „Turnlust" (leider de heer Wieland Los) werk ten kranig aan diverse toestellen; de heeren dier vereeniging gaven een mooie serie sprinj oefeningen over het paard te zien. Bovengenoemde oefeningen werden afgewis seld door enkele intermezzi, waarvan we bo venal noemen de „Menuet a la cour", gedanst in costuum. Vóór de pauze begon, kwam de heer A. Meijerink, de financieele leider van deze actie ten bate der tuberculosebestrijding, voor het voetlicht. Hij dankte de autoriteiten voor hun aanwezigheid en deelde het financieele resul taat mede van de opbrengst der lijsten en toe gezonden circulaires. Een som van ruim 800 was aan het Lighalfonds afgedragen. Deze mededeeling werd met applaus be groet; de opbrengst der uitvoering zal nu het reeds binnengekomen bedrag verhoogen; ook Arsenal heeft Zaterdag togen Grimsby Town —1 gelijk gespeeld, zoodat ze nu leelijk door Sunderland bedreigd wordt. De wedstrijd Man chester CitySunderland moest wegens den hevigen regen worden uitgesteld. Verder trekt de aandacht de 51 nederlaag, die Everton in haar uitwedstrijd tegen Portsmouth ge leden heeft. Chelsea handhaafde haar positie in het midden, door tegen West Bromwich Albion 22 gelijk te spelen. De uitslagen luiden als volgt: ArsenalGrimsby Town 1—1 Birmingham—Derby County 3—2 Blackburn Rovers—Preston North End 1—0 Leeds United—Wolverhampton W. 1—1 LiverpoolHuddersfield Town 32 MiddlesbroughTottenham 31 PortsmouthEverton 51 Sheffield Wed.Aston Villa 21 Stoke City—Leicester City 3—0 West Bromwich AlbionChelsea 2—2 De ranglijst is nu als volgt: gesp. gew. gel. verl pnt. V.- -t. Arsenal 34 18 10 6 46 94—38 Sunderland 33 16 11 6 43 72—40 Manchester C. 33 18 6 9 42 66—47 Sheffield W. 35 16 9 10 41 58- -56 Liverpool 34 17 5 12 39 66- -70 Derby C. 34 15 8 11 38 68- -53 Everton 35 14 9 12 37 73- -71 Stoke C. 34 16 4 14 36 61- -51 Aston Villa 33 12 10 11 34 63- -69 W. Bromw. A. 34 14 6 14 34 73- -73 Grimsby T. 33 13 7 13 33 62- -51 Chelsea 34 13 6 15 32 55—59 Blackb. R. 35 11 10 14 32 48- -62 Preston N. E. 32 11 9 12 31 48—54 Huddersfield 33 12 6 15 30 61- -61 Leeds U. 34 10 10 14 30 64—78 Portsmouth 32 11 7 14 29 57- -59 Wolverhampton 34 11 7 16 29 69- -75 Birmingham 33 11 6 16 28 45- -65 Middlesbr. 34 8 12 14 28 59- -70 Tottenham H. 34 8 9 17 25 43- -72 Leicester C. 33 9 5 19 23 42- -73 De positie der leidende clubs in de t wee de divisie is nu: gesp. gew. gel ver pnt. v. -t. Brentford 33 20 7 6 47 71- -40 Bolton W. 32 21 2 9 44 79- -39 West Ham U. 34 20 4 10 44 66- -54 Blackpool 34 17 9 8 43 66—47 New Castle U. 35 20 2 13 42 78—56 De uitslagen. Afd. B: Kennemerland 3—Kennemerland 2 Afd. C: Kennemerland 5V. E. W. 2 De uitslagen. Om het landskampioenschap* Kerkrade—S. D. O. U. C. Kolping—H. B. C. Competitie: Volendamde Meer H. M. S.—V. I. C. WilskrachtD. E. M. D. H. L.Onze Gezellen SantpoortSpartaan LeonidasGraaf Willem Zwal u wenFor war d SpartaanGr. Floris OliveoL. en S. Leiden II—H. B. C. III 3—0 0—1 5—1 3—1 2—0 0—2 0—1 1—2 1—1 1—4 3—0 1—2 FEUILLETON. Uit het Engelsch door BEN BOLT. fluisterde den ouderen man een ^oe' ^at deze de achterhoede «et ™»-v-en vormen en wendde zich toen tot meisje, hp'flll0p de bru£- Miss Barrington, tot ik k5 *5 weg te rennen", ceo hii ieloos' als °P z'n dooie gemak, Maar tVu??" naar begin van de brug. een"niAf!n, de kade bereikt had, nam hij bacA ,,u g€n sPron?. zijn arm schoot met een V9« a op betzelfde moment belandde od den Joerende figuren met een plof hem tne De tweede belager sprong op te oriinoL vln zich omdraaide om dezen van eï m tn.zag hÜ bet bleeke glimmen om het mijj'1 sloeS zijn rechterarm stevig linkerhJS van den aanvaller en met zijn Slpakt« bij de vuist vast, die het tuig omklemd hield. Terwijl hij was de weg voor Kathleen Bar rington en haar vader vrij en hijgend riep hij het meisje toe: „Vooruit, Miss Barrington; nu hollen!" Al zijn spieren en zenuwen gespannen om den Chinees in bedwang te houden, was hij toch nog in staat vluchtig op te merken dat het meisje zijn bevel gehoorzaamde en dat haar vader, onverschillig voor het lot dat den man wachtte, die zich voor de veiligheid van zijn dochter in de waagschaal had gesteld, haar volgde. Maar zeer duidelijk drong het klinken van stemmen aan 't andere einde van de brug, tot zijn bewustzijn door. Hij wist, dat nu Barrington hem in den steek had gelaten, zijn toestand wanhopig was en dat slechts luttele seconden en één kans op de duizend, tusschen hen en den dood stonden. Het gele gezicht, vlak bij het zijne, was al in een grijns geplooid, in het vooruitzicht van triomf, want de twee andere vervolgens waren vlakbij. Maar het was juist deze grijns, die Forsyth een haast bovenmenschelijke kracht gaf. En het gelukte hem de hand met het doodelijk mes erin, zoover achteruit te drin gen, dat zijn aanvaller gedwongen was het wapen met een kreet van pijn los te laten. Bijna op hetzelfde oogenblik dat het klette rend op de steenen terecht kwam, had hij den Chinees reeds tegen den grond geslingerd, met zoo'n geweld, dat de man met een smak tegen zijn beide bondgenooten aanvloog die in een draf te hulp schoten. De dokter hoorde den doffen plof van de botsing, toen het kraken van splinterend hout. De houten brugleuning, niet berekend op het weerstaan van dergelijke aanslagen op haar zwakheid, was bezweken onder het gemeen schappelijk gewicht van de drie mannen en de luide plons, die Forsyth's ooren het volgende moment bereikte, liet aan duidelijkheid niets te wenschen over: de drie helden uit de Can- tonsche onderwereld spartelden in het water. Nummero vier, die weer een weinig was op gekrabbeld, staarde hem in zittende houding verbouwereerd aan. Die was voorloopig buiten gevecht gesteld! Dick Forsyth had dus geen enkele reden tot verder oponthoud hier, en zoo snel zijn beenen hem konden dragen, sloeg hij de richting in, waarin Barrington en zijn dochter een goed heenkomen hadden gezocht. Hij vertraagde zijn tempo niet, vóór hij bij een andere brug kwam, ergens in een doodstille straat, en daar bleef hij staan om te luisteren. Achter hem was geen geluid te hooren, maar uit de don kere straat aan den anderen kant van de brug, klonk het geluid van gejaagde voetstap pen. „Het meisje en haar vader!" Hij sprak de gedachte halfluid uit en zette den ren van zooeven weer voort, de brug over, de zich verwijderende voetstappen achterna. Opeens hielden deze op en toen hij een hoek omsloeg, zag Forsyth op een afstand twee ge stalten staan onder groote papieren lan taarn: Barrington ui z^n dochter. Hij begon langzamer te loopen en terwijl hij zonder dat ze hem zagen aankomen, in bedaarden pas op hen toeging, hoorde hij de stem van het meisje, dringend, verwijtend, klinken in de verlaten straat. „Vader, u moet teruggaan!" „Wat heeft het voor nut?". Er was iets harteloos, onmeedoogends in den toon, waarop Barrington de woorden uitstiet. „Het is eenvoudig uw plicht! Ik kan nu wel alleen thuiskomen en Dr. Forsyth vecht mis. schien voor zijn leven". „Malligheid hoor! Een zendeling minder in China is zoo'n groot verlies niet", was het ruwe bescheid. ,De kerel Kathleen hoorde de naderende voetstappen en ze wendde het hoofd in de richting er van. „O, daar is hij!' viel ze haar vader in de rede. „Gelukkigveilig en wel Barrington volgde den blik in het donker. „Hallo dokter", riep hij met 'n air van on verschilligheid. „We hadden het juist over u". „Dat meende ik al", antwoordde Forsyth droogjes. „In ieder geval maakt Uw komst een eind aan de discussie: het lijkt me het beste nu maar zoo gauw mogelijk verder te gaan", verklaarde de handelaar, kennelijk geheel on gevoelig voor wat de ander van hem mocht denken. Forsyth keek naar hei meisje. Ze was vuur rood en tij twijfelde er niet aan, dat ze zich schaamde over de houding van haar vader. Verlangend haar op haar gemak te zetten, ging hij naast haar loopen. Eerst was er een eenigszins beklemmend zwijgen tusschen hen, maar na enkele minuten begon ze verlegen: „Ik ben zoo blij dat u er goed bent afge komen en ongedeerd bent". „En ik ben blij, dat ik van u hetzelfde kan zeggen", antwoordde hij met een opgewekt lachje. „Vertelt u mij eens precies, wat er gebeurd is, dokter". „Och, niet veel bijzonders", verklaarde hij luchtig. „Een van die waardige heeren bij de brug had neiging mij een mes in mijn ribben kast te steken, maar ik dwong hem het mes te laten vallen, toen smeet ik hem tegen zijn compagnons aan, die juist over de brug kwa men aanhollen. De leuning was niet tegen den schok bestand toen ze er met z'n drieën tegenaan ploften en het heele stel ging kopje onder. Toen het zoover was". weer lachte hij hartelijk „maakte ik, dat ik weg kwam". „U bent erg dapper", zei het meisje een voudig, maar met een trilling van oprechte be wondering in haar stem. „Hm.... zoo, zooweerde hij af. „De eerste man van de zending met meer moed dan een juffershondje". Barrington achtte het noodig op zijn plom-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5