Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur. Motie inzake verlating van het goudpeil aangenomen. Ontheffing: van den omslag per Roe zal aan de Regeering gevraagd worden. Zooals wij meldden verga-derde Maandag middag in het Krelagehuis de Alg. Vereen voor Bloembollencultuur, onder leiding van den heer E. H. Krelage. Na de reeds door ons vermelde openingsrede van den voorzitter werd het jaarverslag van den algemeenen secretaris-penningmeester, den heer H. J. Voors, goedgekeurd, evenals diens rekening en verantwoording, melding makende van een voordeelig saldo van f 743.31 1/2. (Een enkele opmerking werd door een der afdeelingen gemaakt over het groote verschil tusschen den ontvangst- en den uitgaven post van het Scheidsgerecht.) De voorzitter zette uiteen, dat dit ver schil veroorzaakt wordt door de slapte in de bedrijven, waardoor weinig zaken zijn behan deld, terwijl de salarissen hetzelfde blijven. Er is hier al eens met het Scheidsgerecht over gesproken, tot nu toe zonder resultaat. De gouden standaard. Hierna was aan de orde de motie van de afd. Hillegom, waarin gezegd werd dat de ver lating van het tegenwoordig goudpeil nood zakelijk is voor het bedrijfsleven in ons land in het algemeen en voor het bloembollenbe- drijf in het bijzonder en het Hoofdbestuur werd opgedragen te streven naar wijziging der tegenwoordige monetaire verhoudingen. Het Hoofdbestuur, de meening toegedaan, dat de Vereeniging in dezen niet bevoegd is tot oordeelen, had een motie van orde voor gesteld, waarbij besloten werd de motie-Hil- legom niet in behandeling te nemen. De afd. Ben neb roe k-V ogelenzanf betreurde het in hooge mate dat het Hoofd bestuur de motie Hillegom meende te moeten afwijzen. De afd. wenschte bespreking, zon der zich voor de motie-Hillegom te verklaren. De afd. Scho ten-V els en kan zich met de wijze van behandeling van deze zaak door het hoofdbestuur niet vereenigen. De voorzitter zeide dat deze vergade ring niet het lichaam is om de zaak door Hil legom aan de orde gesteld, te behandelen. Spr. herinnerde aan het spreekwoord: Schoenma ker. houd u bij uw leest. Dr. D ij t, van Texel, (persoonlijk) zeide, dat de Vereeniging zich competent heeft ver klaard te oordeelen over de saneering, dan kan z-ij nu ook oordeelen over de quaestie der valuta, die onmiddellijk met de saneering samenhangt. De motie van het Hoofdbestuur, ïn stem ming gebracht, werd verworpen met 124 tegen 103 stemmen. De motie-Hillegom kwam dus in behande- ling. De voorzitter deelde mede, dat het Hoofdbestuur zich niet in de discussie zou mengen, daar zijn meening bekend is. De afd. Hillegom lichtte de motie toe. Bij devaluatie van den gulden zullen de mini mumprijzen kunnen worden verhoogd. De thans geldende minimumprijs' is onvoldoende voor een loonende exploitatie der bedrijven. Devaluatie zal voldoening der bank- en hypo theekrenten gemakkelijk maken. De afd. Hillegom heeft niet alleen het oog op het bloembollenbedrijf, maar op het Ne derlandse!) bedrijfsleven in 't algemeen. Dr. Dijt (persoonlijk) zeide dat onze ex port scheef is komen te zitten nadat deva luatie in verschillende andere landen heeft plaats gehad. Een standaard, die internatio naal niet meer wordt aanvaard, is niet zoo veel waard als een gezond bedrijfsleven. De heer J. W. A. L e f e b e r, lid van het Hoofdbestuur, maar niet sprekend namens het Hoofdbestuur, verdedigde devaluatie. De afd. Lis se betoogde, dat de vereeni ging zich niet een oordeel kan aanmatigen over het Nederlandsch bedrijfsleven in het algemeen. De afd. Heemstede sloot zich hierbij aan. De voorzitter, een vraag van de afd. Hillegom beantwoordend, wees er op dat van devaluatie loonsverhooging het onvermijde lijk gevolg zal zijn en dit zou weer zware las ten op het bedrijf leggen. De motic-IIillegom werd tenslotte aange nomen met 120 tegen 107 stemmen. 1 Hoofdbestuur wel weet, hoe weinig de narcis- senkweekerij in 1934 heeft opgebracht. „De Narcis" kan de roebelasting niet betalen. Het Hoofdbestuur dringe dan aan op vrij steil in; voor „De Narcis". De afd. Hoogkarspel meende dat de eenige uitweg zal zijn: weg met de saneering. De heer De Boer, (Haarlemmermeer) verdedigde het voorstel van het Hoofdbestuur. Als het bedrijf alles vraagt is de kans groot, dat het niets krijgt. De voorzitter beantwoordde de spre kers. Spr. wees er op, dat het Hoofdbestuur zelf niet den minsten invloed heeft op zijn- samenstelling. Kamerleden z ij n bewerkt: vele Kamerleden hebben in de Kamer gesproken in het belang van het bedrijf, maar zij allen hebben aangedrongen niet op kwijtschelding maar op verlichting van lasten. Van verdere actie van Kamerleden is dus niet- veel te wachten. Er zijn bedrijven die het slecht heb ben, andere die het- niet zoo slecht hebben, daartusschen zijn vele tusschen fazen. Vra gen om kwijtschelding achtte spr. beneden de v/aardigheid der Vereeniging en van het be drijf. Het vak heeft deze regeling aanvaard, met de wetenschap dat er een heffing bijbe hoorde. Men denke niet te veel: laten wij toch van deze heffing afkomen. Want die dat zeggen, vergeten, dat de Regeering dan met allerlei bezwarende maatregelen zal komen. De saneering heeft gunstige resultaten opge leverd. Of deze óók bereikt zouden zijn zon der saneering is niet te zeggen. Het Hoofd bestuur heeft door zijn praeadvles het waar achtig vakbelang willen dienen. Het amendement der afd. Hillegom uitstel werd met bijna algemeene stemimen verworpen. Het voorstel Bennebroek-Vogelenzang werd aangenomen met 174 tegen 51 stemmen. De afd. Bennebroek-Vogelenzang gaf nog aan het Hoofdbestuur in overweging, samen te werken met andere vereenigingen. De voorzitter zeide, dat dit nu niet meer kan. Later misschien nog eens, maar spr. heeft met die samenwerking geen prettige er varingen opgedaan. De vaste lasten. Aan de orde kwam nu een voorstel van de afd. Bovenkarspel en omstreken: Het Hoofd bestuur stelle zich in verbinding met andere vereenigingen ten einde door gezamenlijke actie bij de Regeering aan te dringen op ver laging van de z.g. vaste lasten. Het Hoofdbestuur had aanneming van dit voorstel ontraden. Het voorstel werd verworpen met 140 tegen 52 stemmen. Een niet gesteund voorstel. Tenslotte werd behandeld het voorstel van de afd. Berkhout: dat handelaren, die hun verplichting tegenover kweekers, wat de be taling betreft, op den daartoe gestelden tijd niet nakomen, door de betreffende kweekers aan het Hoofdbestuur (of aan een door het Hoofdbestuur aangewezen persoon) zullen worden opgegeven, van welke handelaren een lijst wordt aangelegd. (Deze lijst zou in het Beursgebouw aanwezig moeten zijn). Het Hoofdbestuur ontraadde aanneming. Het voorstel werd niet gesteund en dus niet in behandeling genomen. Na de rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. AMBTENAAR NAM STEEKPENNINGEN AAN. Dezer dagen maakten wij melding van de arrestatie -van.,een.,-52»-jarigen; .hoofdcommies bij het Rotterdamsche gasbedrijf -wegens het- plegen van malversaties. Op verzoek vestigen wij er de aandacht op, dat dit te Rotterdam en niet te Amsterdam, zooals uit een kopje boven het bericht zou kunnen worden gecon cludeerd, heeft plaats gehad. De omslag per Roe. De afd. Bennebroek-Vogelen z a n g stelde voor dat de vergadering, gehoord de bezwaren tegen de te heffen omslag per Roe, het Hoofdbestuur zou verzoeken, het daar heen te leiden, dat de Regeering deze vergoe ding voor haar rekening neemt. Het Hoofdbestuur had daartegenover voorgesteld, bij de Regeering aan te dringen op verdeeling van de betaling der heffing van Mei 1935 ten bate van het Landbouwcrisis fonds over 2 jaar. De afd. Bennebroe k-V ogelenzang verdedigde de motie. De kweekers vooral de kleine zullen niet in staat zijn de roe- belasting en de surplus-belasting te betalen. Zij hebben al zooveel schade geleden. De afd. heeft zich afgevraagd of het Hoofdbestuur wel altijd homogeen is met de kern van het vak; het is niet terzake kundig wat den finan- cieelen toestand der kleine kweekers betreft. Heeft het Hoofdbestuur wel getracht, Kamer leden te bewerken? Het zou beter zijn, als nu ook kleine kweekers in het Hoofdbestuur zit ting hadden. Was dit het geval geweest, dan had het Hoofdbestuur zeker niet geadviseerd als het nu heeft gedaan. Spr. begreep niet, hoe minister Steenberghe komt aan de mee ning, dat het bloembollenvak zichzelf kan redden. De afd. Lisserbroek kwam het denk beeld van Bennebroek-Vogelenzang billijk voor. Het Hoofdbestuur schijnt niets te begrij pen van den financieelen toestand der kleine kweekers. De afd. Hillegom was overtuigd, dat slechts een zeer klein deel der kweekers de heffing zal kunnen betalen. De heffing zou wel eens kunnen neerkomen op een dooden van het bedrijf. Het Hoofdbestuur wil dit jaar ae helft laten betalen, maar ook dat zal niet gaan. De afd. Hillegom wilde het voorstel- Bennebroek zoodanig amendeeren, dat het Hoofdbestuur wordt verzocht het daarheen te willen leiden, dat de Regeering de heffing uit stelt tot onbepaalden tijd, althans tot in de toekomst het bedrijf de heffing zal kunnen betalen. De afd. Voorhout vroeg het Hoofdbestuur uit zijn praeadvles te schrappen de uiting dat de toestand, hoe ongunstig ook. niet over de geheele streek zóó slecht is, dat niet althans een deel der heffing betaald zou kunnen worden. De vereeniging „De Narcis'' vroeg, of het Veel vee kwam in de vlammen om. Bij een ernstige boerderijbrand. Maandagmiddag te ongeveer vijf uur brak brand uit in de groote boerderij van den heer P. Reniers in de gemeente Hooge Zwaluwe. In minder dan geen tijd stond het met riet ge dekte woonhuis in lichter laaie, waarna het vuur oversloeg naar de stallen en schuren. De brandweer, die, door de afgelegen ligging der boerderij, eerst na geruimen tijd ter plaatse kon zijn, kon het vuur niet meer stuiten. Boerderij zoowel als woonhuis gingen geheel verloren. Tevergeefs had men nog getracht een deel van het vee, dat groot gevaar liep, te redden. Niet minder dan twintig stuks hoorn vee, twee paarden en een varken kwamen in de vlammen om. De schade, die aanzienlijk is, wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. Het is niet bekend, hoe het vuur ont staan is. KIND DOODGEREDEN. De landbouwersknecht H. R. te Venray heeft een 3-jarig dochtertje van zijn patroon met 'n geladen bietenkar doodgereden. Den knecht treft geen schuld. Meisje stak plotseling- over. De F XXXVI in den gewonen dienst. In ruim twee uur naar Berlijn. Tempelhof is vol belangstelling. Maandagmorgen werd de F. XXXVI offi cieel door de K. L. M. in gebruik genomen en maakte zij haar eerste reis naar Berlijn. Dit feit gebeurde zonder extra feestelijkheden, rustig en zakelijk, alsof „De Adelaar" reeds jarenlang de route AmsterdamBerlijn had gevlogen. Dank zij de goede zorgen van de K.L.M.-di rectie mochten wij deze eerste reis medema ken. Het toestel werd bestuurd door de pilo ten Scholte en Meineke. Het vertrok om half- t-ien des morgens van Schiphol en arriveerde ruim twee uur later te Berlijn. Van Schiphol naar Tempelhof. Er hing een grijze mist over Schiphol. Ds reusachtige Fokker staat rustig op het vlieg veld. Een paar kleine menschen loopen nieuwsgierig onder haar groote vleugels. Overigens rust, de rust die de vlieghaven, be halve dan op die heel bijzondere dagen, ken merkt. In de hall een nerveuze drukte. Toch iets bijzonders. Een heen en weer gedrentel van journalis ten, geroep van namen, fotografen met zware toestellen, een filmapparaat. Neen, geheel zonder belangstelling, zonder eenig vertoon zal de F XXXVI de nieuwste glorie vande K.L.M., het grootste vliegtuig van de vloot, niet vertrekken. Halftien. Wij stappen in. Wij taxiën over het veld, stijgen gelijkmatig en rustig in de lucht. Schiphol verdwijnt uit het zicht. De F. XXXVI boort haar neus in de wolken, die over Neder land hangen. Gelijkmatig ronken de motoren. Wij praten zonder moeite met elkander. De indeeling is zoo geperfectioneerd, dat het „donderen der motoren" geen invloed meer heeft. Wij zitten rustig in de diepe kussens weggezakt, het toestel is volkomen stabiel. Soms zien we door een gat in den wolken bank een stukje van Nederland. Hooger stijgt de Adelaar. Een licht suizen in het hoofd, de pijl van den hoogtemeter loop op, Wij zijn boven de wolken, die blinken in het heldere licht van de» zon. Het wolkendek strekt zich voor het oog onmetelijk ver uit en gelijkt een onzaggelijk poollandschap. Wij zijn Osnabruck en Hannover voor bij en dalen, voordat wij het verwachten, op het Tempelhofer vliegveld, dat bijna midden in Berlijn ligt. Ruim twee uur geleden verlie ten wij Schiphol.Nu zijn wij in Berlijn en kun nen toch niet goed begrijpen dat we nu wer kelijk in de hoofdstad van Duitschland zijn, dat we inderdaad verwelkomd worden dooi den vertegenwoordiger van de Lufthansa, dat er werkelijk 70 Duitsche journalisten met spanning op ons te wachten staan. Dat die mannen, die in een gesloten ketting den uit gang bewaakten, als moest men een enorm© menschenmassa in bedwang houden inder daad Schupos zijn. Het ging te vlug. Wij heb ben te veel naar de mooie wolken gekeken en vergeten, dat de F. XXXVI 300 K.M. per uur verslindt. Geen employé op Tempelhof, die bij den aankpmstj.niet even het vf.erk neerlegt eneen kort|.oogenblikje bewonderend naar de „Ade laar"1 ziét die voornaam 'en sierlijk op het veld neerstrijkt. Ter verwelkoming is ook de Hollandsche gezant Graaf van Limburg- Sti- rum met zijn echtgenoote aanwezig. In Berlijn. De Lufthansa biedt ons een lunch aan in het „Haus der deutschen Pr^sse" dat in den Tier gar ten staat. Wij worden ons langzaam aan zeer stellig bewust in Berlijn te zijn. Op de autobussen staat dat „Ganz Berlin Jumbo raucht". Hier en daar wandelen S.A.-mannen voorbij. Wij zijn er werkelijk. Het „Haus der deuschen Presse" is een prach tige villa, volkomen modern ingericht, in de rustige Tiergarten. Tijdens de lunch wordt er gespeecht. De K. L. M. vertegenwoordiger en Herr Matthias van de Lufthansa bewijzen elkaar wederkeerig de noodige eer. Inmiddels heeft de F. XXXVI vier rond vluchten boven Berlijn gemaakt. De Duitsche journalisten hebben het toestel grondig ge ïnspecteerd en maakten bij groepen vluchten mede. Ook graaf van Limburg Stirum en zijn echtgenoote namen aan een tochtje deel. Dan om 4 uur Duitsche tijd starten we op nieuw en arriveeren om kwart over zes op Schiphol. Wij kijken elkander aan en vragen ons af, of het nu toch werkelijk waar is ge weest, of we nu werkelijk in Berlijn zijn ge weest en niet alles fantasie was. „Tot 1 Aprilzegt de heer De Vries van de K.L.M. „vliegt de F. XXXVI op Berlijn, daar na is ze bestemd voor de route Berlijn, Am- steaam, Londen. U kunt dan des middags van Tempelhof vertrekken om des avonds rustig in uw Londensch hotel te gaan slapen." Gegrepen door een snelrijdende auto. Maandagmiddag te omstreeks 4 uur reed op het Schouw onder Landsmeer een auto, komende uit de richtin Purmerend. Een 10. jarig meisje, dat plotseling den weg overstak, werd door de auto, welke met zeer groote snelheid reed, gegrepen. Het kind werd bij om wonenden binnengebracht, waar het spoedig overleed. Te optimistisch met de nieuwe „Statendam"? Naar aanleiding van de berichten omtrent den bouw van een tweeden Statendam, waar toe de Regeering in principe bereid zou zijn steun te verleenen uit het Werkfonds tot een bedrag van 8 millioen wordt ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat bij. het Werkfonds van een dergelijke beslissing niets bekend is. De besprekingen tusschen de Regeering en de scheepvaartmaatschappijen inzake de moge lijkheid van steunverleening duren nog steeds voort. Geen enkele beslissing is nog genomen en de plannen verkeeren ook nog geenszins in een stadium als men op grond van bovenbe doelde b'erichten zou meenen. Poging tot doodslag. Man ernstig door een messteek gewond. Maandagmiddag heeft de 30-jarige v. d. L. te Bussum, den eveneens 30-jarigen H. bij een woordenwisseling een messteek toegebracht. Daar v. d. L. linkshandig is. kwam de steek in de rechterborst van H. terecht. H. kon het politiebureau op den Huizerweg nog bereiken, waar hij ineen zeeg, Hij is naar de Majella Stichting vervoerd. De dader werd kort na den aanslag gear resteerd. Hij bekende de daad te hebben ge pleegd, omdat de ongehuwde H. met zijn vrouw betrekkingen zou hebben onderhouden. BEGRAFENIS OUD-COMMISSARIS DER KONINGIN IN OVERIJSEL. Maandagmiddag heeft de plechtige bijzet ting van het stofelijk overschot van den oud- commissaris van de Koningin in Overijssel, mr. A. F. L. Graaf van Rechteren Limpurg, Almelo plaats gehad in de familiegrafkelder in de grafelijke bosschen bij Almelo. Een groote stoet .van genoodigden volgde de lijkkoets, waaronder in de eerste plaats de vertegenwoordiger der Koningin, Kamerheer in buitengewonen dienst, Mr. J. F. Baron van Haersolte, verder tal van familieledeen en voorts vele leden der eerste arristocratische families uit Nederland. Bij den grafkelder waren ook de Commis saris der Koningin in Overijssel, Baron van Voorst tot Voorst en de Griffier aanwezig. Voor de uitvaart begon, had een korte rouw dienst plaats in het kasteel, welke geleid werd door Ds. van Zwet. Bij den grafkelder werd op verzoek van den overledene niet gesproken. Alleen sprak de predikant hét Onze Vader uit, waarna een zoon van den ontslapene dankte. SLAPTE BIJ ZINKWITFABRIEKEN De directie der Zinkwitfabrieken te Budel heeft, wegens afzetmoeilijkheden, een aan zienlijk gedeelte van het losse personeel ont slagen, terwijl het overige personeel slechts de halve week kan werken. WiltonFijenoord. 1934 leverde geen verlies op. Aan het jaarverslag der directie van de Wil ton's Machinefabriek en Scheepswerf over 1934 dat tevens rapporteert over het bedrijf dei- met haar tot een gezamenlijke onderneming verbonden Maatschappij voor Scheeps- en Werktuigbouw „Fijenoord", ontleenen wij de volgende mededeelingen. Zoqals uit het aantal en de totale tonnen- maat der gedokte schepen en uit het aantal dokdagen blijkt, bleef in het afgeloopen boek jaar het ons opgedragen reparatiewerk, zij het niet in belangrijke mate. beneden het peil van het vorige boekjaar. Mede ten gevolge van een verdere daling der valuta's van het Sterling- blok waren de opbrengsten gedrukt en in som mige gevallen geheel onbevredigend. De afdeeling voor den bouw van nieuwe schepen ontving in 1934 geen enkele opdracht, zoodat wij voor dit gedeelte van ons bedrijf geheel op de verdere afwerking van de per 1 Januari 19'34 onderhanden gebleven orders waren aangewezen. Intusschen heeft de. af wikkeling in 1934 van oude contracten de resultaten in zooverre gunstig beïnvloed dat ook het afgeloopen boek jaar zonder verlies kon worden afgesloten. De directie heeft echter een belangrijk gedeelte der wenschelijk geachte afschrijvingen uit de reserve bestreden. De directie blijft diligent om, door vermindering der productiekosten en door verdergaande bezuiniging, aan de moei lijke omstandigheden welke in het bijzonder op de scheepsbouwindustrie drukken, het hoofd te bieden. In verband daarmede heeft het personeel van hoog tot laag zich belangrij ke offers moeten getroosten. De directie der Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf stelt voor om haar winst ad 58.514 voor afschrijving en reserveering te bestemmen en bovendien een bedrag van 460.000 ten laste van haar reserve tot af schrijving aan te wenden. De afschrijvingen door de Maatschappij voor Scheeps- en Werk tuigbouw „Fijenoord" voorgesteld, ten bedrage van 35.249 (105.626) waarvan 34.733 (105.626) ten laste van haar reserve, zijn daar in niet begrepen. Bij aanneming dezer voorstellen zal de maat schappij derhalve geen uitkeering op haar be zit aan aaiideelen ïn de Wilton's Machinefa briek en Scheepswerf ontvangen. INVOER VAN VEEKOEKEN. De vele bezwaren tegen de nu geldende re gelingen ten aanzien van den invoer van vee koeken, hebben den minister van Eonomische Zaken aanleiding gegeven, hierin eenige wij zigingen aan te brengen. De vaste monopolieheffing van f 1.50 per 100 K.G. voor alle soorten veekoeken, zal wor den vervangen door een wisselende heffing, die voor verschillende soorten veekoeken ver schillend kan zijn. Het ligt in de bedoeling, dat door den mi nister iedere week de hoogte der heffingen zal worden vastgesteld, waarbij de minister zal worden voorgelicht door een commissie van deskundigen, waarvoor zal worden aan gewezen het Groepsbestuur Veekoeken van de Stichting Nederlandsche Meelcentrale. De importeurs zullen onder bepaalde voor waarden in de gelegenheid worden gesteld, om tegen een door de Commissie vast te stellen heffing, importen voor lateren termijn te fixeeren, in den geest, zooals dit nu voor In dische maïs geldt. DINSDAG 26 MAAR? 1935 Md». Hgez. „c4) Oud-civiel-gezagvoerder Margadant overleden. BATAVIA, 25 Maart. (Aneta). De hfW oud-civlel-gezaghebber op Celebes' de h Margadant is overleden. Wijlen MareadTl overleed te Parang Poeda in de nabijheid Soekaboemi in den ouderdom van 59 iaar hartverlamming. De begrafenis zal op last»1 den assistent-resident van Soekaboemi te R tavia op 's lands kosten plaats hebben HedÏÏ" middag om vier uuur heeft de u-- - plaats. Over de zaak Margadant, die i oordeeld werd onder beschuldiging betaï" ken te zijn bij een verduistering uit 's Land Kas, zou binnenkort een rapport verschS van prof. Van Kan. j eQ Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 26 Maart: In een der Arnhemsche bladen werd dezer dagen bericht, dat de Commissa- ris des Konings in Gelderland „ten behoeve van den burgemeester van Arnhem" de verbodsbepaling van art, 2 der Wet van 25 Mei 1880 (Staatsblad 89) heeft opgeheven, ten einde de nesten van kraaien, kauwen en bonte kraaien te kunnen verstoren. Hieruit schijnt te blijken, dat de bonte kraaien te Arnhem aan het broeien zijn. Dit merkwaardig feit mag niet onopgemerkt voorbijgaan, want tot nog toe wordt geleerd, dat de bonte kraaien, die tegen het najaar uit het Noorden aldaar komen overwinteren, in Maart naar bet Noorden, hun broedplaatsen, terugkeeren. Zoo zegt Schlegel 'in zijn Vogelen- boek. En nu schijnen die beesten te Arn hem aan het nestenmaken te zijn. De burgemeester, over dit feit verontrust, wil met kracht die abnormaliteit te keer gaan. Hij heeft gelijk. Dat bonte pluim- eediprte moet in Noorwegen en Zweden broeien, en het is dus zeer onordentelijk, daf ze hier nesten gaan maken. Maar als ze niet meer doen, wat kan dan den burgemeester van Arnhem zulk een nesterij schelen? AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 26 MAART Stadsschouwburg: Jubileum Albert van Dalsum, in Othello. 7.30 uur. Gem. Concertzaal: Voorjaarsbeurs Ver. van Huisvrouwen. 13.30—17.30, 19.30—23 uur. Modeshow van der Laan, 's middags en 's avonds. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moskousche nach ten". Op het tooneel: Svetlanoff's Terek ko zakken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Eskimo". Doorloo* pende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Palace: „Een auto enliefde". Op het tooneel: The Jazz Sisters, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling Ito Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur WOENSDAG 27 MAART Gém. Concertgeb.: Voorjaarsbeurs Ver. van Huisvrouwen. 13.3017.30, 19.30—23 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling Ji Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonas 12 uur. J

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2