THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS pe Duitsch-Britsche besprekingen. De positie der Ontwapeningsconferentie. Radio-Programma DINSDAG 26 MAART 1935 BUITENLAND. r priANGRIJKSTE NIEUWS Hitler's afwijzende houding tegenover het Oostelijk pact en zijn wantrouwen tegenover Rusland kwamen gisteren waarschijnlijk aan de orde. Bewapeningskwestie werd nog niet aangeroerd. officieele mededeeling uit Addis Abbeba meldt, dat geen troepenconcentraties geschied zijn langs de grens der Italiaansche kolonies. De Abessynische regeering wil daarmede den Volkenbond een bewijs geven van haar wil tot vrede en van haar vertrouwen ook in het oogenblik des gevaars. waarin zich de onaf hankelijkheid van Abessynië met het oog op de ver-gaande militaire maatregelen van Italië bevindt. In de verklaring wordt verder dank gebracht aan de dagbladen, die tegen over Abessynië een oprechte en onpartijdige houding innemen. Juist deze onpartijdige en oprechte houding van een groot deel der wereldpers heeft Abes synië gesterkt in zijn overtuiging, dat het niets te vreezen heeft. Op de leugenachtige berichten van eenige kwaadwilligen kan Abessynië, dat in het geheel geen pers heeft, niet direct antwoorden, maar zijn geloof aan de waarheid en de gerechtigheid, zijn groot. Frankrijk. DUITSCHLAND. •r ristermiddag niets anders was paboon e'nietszeggend communiqué inhoud, dat de besprekingen des - iet ben J rojddags hadden geduurd en jin dag zouden worden voortgezet en vooral de buurt van de 'SgSS, Keuter meldt, vol ge- roöbteb. puitsche kringen heerscht 11 SSvan meening over de bedoelm- F* mtler en de voorstellen, die hu aan s«n *u' isters zou doen. meende, dat Hitler Eusland zou 811 SEnSlshet gevaar voor geheel Westelijk nrsHMnnle ste[k ïewaDend J an beste afweer ytJlLOOi gewapend voor het com- ^stisch beweerde zelfs, dat Hitier een Duitsch-Engelsch verdrag t!:JfS hadmet de bedoeling Rusland ii 41» zat'Vcoleeren, maar men verwachtte extreme nazi's, die dit gaarne ^snjet.du de Engeische ministers daar Swas voor zouden voelen. ^2 Oostelijk Pact grondig wordt bespro- flit Ier de afwijzende houding van ïen '«Sï *oed zal motiveer en, geldt echter r Al deze dingen zijn en blijven ech- correspondent van Daarentegen dat Hitier de kwestie öSterug-aaf van de Duitsche koloniën of n!i „V deel daarvan voor een latere ge- iiMS id zou bewaren en het geheele ondei- !g it 43 aanroeren tenzij de Engelsche Seis bet zouden aansnijden. Hfer h«1teteRgenoevér de Engelsche minis- duidelijke uiteenzetting gegeven om- '®Sere onderdeelen van de Duitsche bui- ;"?.'Se politiek, in het bijzonder betref- Oostelijk pact. het Donaupact en Sd's wil tot vrede. Men meent te wgBM« vraagstukken van de bewape- Duitschen dienstplicht tot nog toe "SrS°e™erpraaaz«ner bl'vaard gebleven fflïïet onderhoud, dat vandaag te half elf officieele kringen was men gis- t.wiidda" tot optimisme geneigd. ;S nüitsche zijde is men algemeen van Jdéèl dat het voornaamste doel van Hrtler 4 n geweest is aan de Engelsche bezoekers St te maken, dat het. hoofdpunt van de m ische buiten 1 andsche politiek op het oogen- S if het wantrouwen jegens Rusland. De besprekingen hebben buna 7 uur De- ïn ariër telegram meldt, dat in den loop van de discussier twee punten m het bijzonder ,r voren zijn gekomen, n.l. ten eerste, dat Sthland de kwestie van de sterkte van zijn S éren zijn vloot onder bepaalde omstandig- S nog vatbaar zou achten voor onder- handelingen en ten tweede, dat het zijn terug- Mi liaar Genève nog mogelijk zou vinden, m men een bevredigende oplossing zou vin- te! inzake den Franschen stap bu den Vol- Havas uit Berlijn verneemt hebben —ingelichte Engelsche kringen op vragen liar de juistheid van het gerucht dat de Memel-kwestie op het eerste plan van de be sprekingen door Simon en Eden zou staan, ^Het is ongerijmd te meenen dat het lot van Memel bij dergelijke besprekingen aan de orde zal komen. Het statuut van Memel hangt uit sluitend af van den Volkenbond. Indien de kwestie toch mocht worden aangeroerd, zou het alleen zijn als argument voor Duitsch- land's terugkeer in den Volkenbond. België. Het kabinet-Van Zeeland gevormd. Gisteravond om 8 uur werd medegedeeld, dat de kabinetsformateur Van Zeeland er ip ge slaagd was een kabinet te vormen. De nieuwe regeering, die bestaat uit 6 Katholieken, 5 Socialisten en 4 Liberalen, is als volgt samen gesteld: Paul van Zeeland eerste minister en mi nister van buitenl. zaken (katholiek). Max Léo Gérard financiën (liberaal). Graaf d'Aspremont Lijnden binnenland de zaken en P.T.T. (katholiek). Bovesse openbaar onderwijs (liberaal). Devèze landsverdediging (liberaal). Van Isacker Economische zaken (katho liek). Hendrik de Man Arbeid en Sociale Voor- iorg (Socialist). De Bus de Warnaffe Landbouw (katho liek! Delattre Openbare Werken (socialist). Rubbens Koloniën (katholiek). Soudan Justitie (socialist). Spaak Vervoer (Socialist) Ministers zonder portefeuille: Vandervelde 'socialist), Hymans (liberaal) en van Over- krg (katholiek). Italië. Nieuw incident op de Abessynische grens. Ia den nacht van 23 op 24 Maart j.l. ie -t grenspatrouille, bestaande uit een vice- .•<?ao;er der carabinieri en een Baluk Basci Lr;, °P een talrijke af deeling gewapende opiers op een plaats, die op ongeveer 300 Sptïr was binnen de grens van den «K. nabij Omagei in Erythrea. De vice- tè tr ti- sela5tte den Ethiopiers zich terug essen, doch deze antwoordden hierop 5',':'re°ks geweerschoten, waardoor de ■5"',A: ci ernstig werd gewond. De vice- r Z0(mt dekking achter een termie- iïrrVE»en verscho°t vandaar zijn patronen- &h 4T de gewapende Ethiopiers, die r,Jhaastten zich terug te trekken, teirnnleen doode, twee geweren en 60 ™»en achterlieten. volle ïmbSadier he€ft een bijzondei - eer- Wtie f ijlns ontvangen. De Italiaansche krWn „e s Abeba heeft instructies ge- 'che for"ieel protest bij de Abessyni-' °.ren7P« ng te dienen wegen schending ïfr:,oedini7 n voor behouden schade- den't, eischen voor dit nieuwe inci- De passieve luchtverdediging Maandagmiddag heeft de Kamer met 451 tegen 11 stemmen het wetsontwerp aangeno men inzake de organiseering van de passieve luchtverdediging, waarbij de staat 99 pet. zal dragen van de kosten van den bouw van bom- en gasvrije onderkomens, terwijl de gemeenten 1 pet zullen bijdragen. Pierre Cot verklaarde, als rapporteur van de commissie van luchtvaart, dat de wet zoo snel mogelijk moet worden aangenomen aan gezien het gaat om een maatregel van lands verdediging. De luchtvaartcommissie is ech ter van meening, dat de passieve verdediging in den luchtoorlog geen groote effectiviteit- heeft. De actieve verdediging is de eenige effectieve defensie. Daarom is de luchtvaart commissie van meening, dat de luchtafweer- artillerie en de geheele actieve defensie moet worden samengevat in de hand van den mi nister van luchtvaart. Ontvoerde journalist voor het V olksgericht' Zwistcrsche regeering- bemoeit zich met het geval. In de affaire van den naar Duitschland ontvoerden journalist Jacob is, naar de Tel uit Parijs .verneemt, gisterenmiddag voor het eerst na verscheidene dagen eenig licht ge komen. De bekende advocaat De Moro- Giafferi, die zich belast heeft met het be hartigen der belangen van de vrouw van Berthold Jacob, heeft namelijk aan de pers de, naar zijn zeggen uit zeer betrouwbare bron ontvangen, mededeeling gedaan, dat Jacob niet, zooals iedereen dacht, vermoord is, doch vooalsnog in leven is en opgesloten in een Duitsche gevangenis. Onder beschuldiging van hoogverraad zal hij weldra voor het „Volksgericht" dat on langs twee vrouwelijke spionnen tot den dood door de bijl veroordeeld heeft, en van welks vonnissen, geen hooger beroep mogelijk is. moeten terecht staan. Maïtre de Moro ziet in dit feit de bevestiging, voor voorver deze nog noodig was, dat de ontvoering van Jacob om staatsredenen is geschied door handlangers der Gestapo, handelend in overleg met de of. ficieele Duitsche instanties. Naar de „Daily Telegraph" uit Genève ver neemt vormde de Jacob-affaire heden het voornaamste onderwerp van het dobat in den Zwitserschen federalen raad. Medegedeeld werd, dat de Zwitsersche ge zant te Berlijn op last van de Zwitsersche regeering Zaterdag een bezoek heeft gebracht aan den Duitschen ministér van Buiten- 'andsche Zaken, von Neurath, Tijdens dit on derhoud heeft de Zwitsersche gezant gewezen op den ernst van de zaak, indien bewezen kan worden dat Jacob met geweld van Zwit- sersch grondgebied was weggelokt. Baron Von Neurath gaf hem een vaag antwoord en ver klaarde, dat hij niet in staat was iets mede te deelen over de omstandigheden, waaronder Jacob was ontvoerd. (Adv. Ingez. Med.) Eén procent voor het leger. Bank te Leipzig verlaagt het dividend. Uit Leipzig wordt gemeld, dat het bestuur van de Bank für Handel und Grundbesitz besloten heeft om den aandeelhouders voor te stellen 5 in plaats van 6 pet. dividend uit te keeren. Een procent zal dan voor de recon structie van het leger gestort worden tD. N. B.) Ariërs en niet-Ariërs. Splitsing van de Duitsche bevolking? Dezer dagen deden in Berlijn geruchten de ronde, dat de Duitsche regeering binnenkort zal overgaan tot het ontnemen van het Duit sche staatsburgerschap aan alle Joodsche staatsburgers, wat dan o.m. het gevolg zou hebben, dat zij het actief en passief kiesrecht zouden verliezen en niet tot den militairen dienst zouden worden toegelaten, maar nog slechts het recht tot het uitoefenen van het koopmansberoep zouden behouden. Volgens informaties van den corr. van het Alg. Handelsblad te bevoegder plaatse zijn deze geruchten weliswaar voorbarig, maai- is toch wel met het oog op de uitvoeringsbepa lingen tot de wet op den algemeenen dienst plicht te verwachten, dat men als onmiddellijk gevolg van het plan niet-arische Duitschers van het recht en den plicht om te dienen uit te sluiten, zal moeten overgaan tot het splitsen van de Duitsche bevolking in arische en niet- arische staatsburgers, de laatsten met ver minderde staatkundige rechten, gelijk in het programma van de Nationaal-Socialistische partij ook uitdrukkelijk is omschreven. In bij zonderheden schijnt echter nog niet alles vast te staan. MAAR WIE SCHIEP DEZE SFEER. De „Frankische Tageszeitung'' bevat de vol gende door Julius Streicher onderteekende pu blicatie: „Onverantwoordelijke elementen hebben het bericht verspreid, dat de Joden een aan slag op den leider hadden beraamd en dat daarom de Joden doodgeslagen moesten wor den. Men is zelf.s zoo ver gegaan, dat men plakkaten heeft aangeslagen, waarin tot een progrom werd opgewekt. In den gouw Fran ken beveel ik en anders niemand. Ik heb den uitvoerenden leider van een districtsleiding wegens gebrek aan discipline ontslagen. Ik zal zonder oordeel des persoons iedereen uit de partij verwijderen en laten arresteeren. die zich tot onbezonnenheden laat verleiden Duitsche predikanten mochten protesteeren. Manifest in de kerken voorgelezen. BRUTALE BEROOVING TE ANTWERPEN. Mevrouw Perla Tinberg, makelaarster in diamant bevond zich gistermiddag in een huis aan de Proveniersstraat te Antwerpen, toen zij werd overvallen door een man, die haar onder bedreiging met een revolver een hand- taschje met een inhoud van 170.000 franken aan diamant ontrukte en op de vlucht sloeg. Deze diamanten behooren toe aan verschei dene handelaars te Antwerpen, die mevrouw T. deze voor den verkoop hadden toever trouwd. De steentjes zijn niet verzekerd. BERLIJN, 25 Maart (V.D.) Gisteren is in alle Berlijnsche kerken en ook in vele ker ken buiten Berlijn, die tot de kerkelijke oppo sitie behooren, het manifest dr oppositie voor gelezen; waarin geprotesteerd wordt tegen het „moderne heidendom" dat het Nationaal-so- cialisme in de Evangelische Kerk propageert. Verleden week hebben de pogingen der op- positioneele predikanten om dit manifest voor te lezen geleid tot huisarrest en arrestatie van eenige honderden hunner door de staats politie, die echter reeds Dinsdag alle gearres teerde predikanten in vrijheid stelde. Hoewel gisteren in de voornaamste kerken eveneens leden der Staatspolitie aanwezig wa ren werd niet ingegrepen en konden de predi kanten ongehinderd het manifest ten einde lezen. Naar van welingelichte zijde verluidt, zou de Geheime Staatspolitie opdracht heb ben gekregen van den Rijksminister van bin nenlandsche zaken Frick om zich niet in de kerkelijke zaken te mengen, als 1 gevolg van een overeenstemming, die in den loop van de week tusschen de leiders der belijdeniskerk en Dr. Fric-k zou zijn tot stand gekomen, waar bij Dr. Frick uitdrukkelijk zijn toestemming zou hebben gegeven voor het voorlezen van het oppositioneele manifest in de kerken. Heeft Hitier alle kansen op een herleving der Ontwape ningsconferentie vernietigd? Aller hoop thans nog op het bezoek van Sir John Simon aan Berlijn gevestigd. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING gezantschap te Rome pu- n Verklaring, volgens dewelke een Zij komen een koopman tegen en Thijs vraagt„Heeft U voor mij een doktersjas?" De koopman zoekt wat in zijn waren, en riep: „Hier is een jas van prima kwaliteit hij kost je haast geen duit. Het is een echte kemel haren Schotsche mantel en de voering is van zwarte zij. Het is een koopje, meneer!" „Dan neem ik hem," zegt Thij; Genève, 25 Maart 1935. (Van onzen correspondent.) Het Engelsch-Fransche accoord van Londen van 3 Februari scheen nieuwe kansen op de werkelijke herleving der Ontwapeningscon ferentie geschapen te hebben. Tot een „ont wapening", die ook nimmer in de bedoeling had gelegen, zou het weliswaar niet komen en zelfs een „vermindering van bewapening", die wel het doel der Ontwapeningsconferentie geweest was, scheen niet langer denkbaar. Doch de hoop was dan toch weder geboren, dat een conventie tot stand zou kunnen komen, die althans een beperking (begrenzing) der bewapening zou verzekeren, waardoor een on gebreidelde bewapeningswedloop nog juist op het laatste oogenblik zou kunnen vermeden worden! Bij het accoord van Londen hadden Flandin en Laval toch principieel toegestemd in een schrapping der Duitschland opgelegde ontwa peningsbepalingen van Versailles. Een ont wapeningsconventie zou daarvoor in de plaats treden, die voor alle staten de geoorloofde be wapening zou vaststellen. Over deze maximum bewapening zouden onderhandelingen ter Ontwapeningsconferentie tusschen alle sta ten op den voet van volkomen rechtsgelijk heid gevoerd worden. Te Londen had de te genwoordige Frar.sche regeering-Flandin-La- val dus aan het Duitschland van Hitier de veelbegeerde rechtsgelijkheid weder toegestaan zooals een vorig Fransch kabinet-Herriot- Boncour in December 1932 aan den rijkskan selier Brüning had toegekend. De moeilijkhe den, ontstaan eerst door de zooveel bezorgd heid verwekt hebbende regeeringsaanvaarding van Hitler en daarna door het aan het bewind komen van het Fransche kabinet Doumerguè- Barthou. schenen dus weder overwonnen. De staatslieden schenen weder te zijn terugge keerd tot het accoord van Genève van De cember 1932 over rechtsgelijkheid, gepaard gaande met een stelsel van veiligheid. Natuurlijk was de weg nog niet heelemaal vrij voor een hervatting van het werk der Ontwapeningsconferentie. Want de Fransche toestemming tot de Duitsche rechtsgelijkheid was afhankelijk gesteld van het verkrijgen van overeenstemming over de veiligheid en op dit punt hadden de Fransche ministers vooral ten opzichte van het Oostelij k-Locarno- Pact nog eischen, die voor Duitschland be zwaarlijk aanneembaar waren. Doch de vin dingrijke en plooibare Sir John Simon zou naar Berlijn gaan, om bemiddelend tusschen Duitschland en Frankrijk op te treden, het geen de hoop op een accoord toch in leven hield. Deze hoop la thans weder heel erg verzwakt, doordat Hitier op 16 Maart door de afkondi ging van de wet tot invoering van den olge- meenen dienstplicht in Duitschland aan de wereld heeft kenbaar gemaakt, dat hij zich niet langer door de ontwapeningsbepalingen van het verdrag van Versailles gebonden achtte en zelf dus aan Duitschland de door den wereldoorlog verloren gegane rechtsge lijkheid teruggaf, die Frankrijk en de andere overwinnaars-staten aan Duitschland tegen den prijs van eenige veiligheidswaarborgen hadden willen toekennen. Deze daad van Hitler is ongetwijfeld te veroordeelen. Ook al wisten allé landen, dat Hitier zich sinds minstens een jaar niet meer naar de ontwapeningsbepalingen van Ver sailles gedroeg, zoodat feitelijk aan den toe stand niet veel veranderde, zijn daad van 16 Maart, waardoor hij openlijk en eenzijdig de militaire bepalingen van Versailles opzegde moest onvermijdelijk een groote opwinding in Europa en vooral in Frankrijk verwekken Hitler, die zoo menigmaal vredesboodschappen juist tot de Franschen had gericht, had moei lijk iets kunnen doen, dat de Franschen, die immers zoo aan rechtsbegrippen vasthouden en veel minder realistisch gezind zijn dan de Engelschen en Italianen, zoo had kunnen ver bitteren als deze daad van rechtsschending van 16 Maart! Gelukkig beoordeelen de Engelschen de in ternationale gebeurtenissen nuchter en met meer praktischen zin. Sir John Simon begreep onmiddellijk, welk groot gevaar voor een langdurige breuk tusschen Duitschland en Frankrijk en dus ook voor het behoud van den vrede in Europa ontstaan was en hoe dit gevaar slechts door Britsche bemiddeling misschien nog zou kunnen worden afgewend Hij liet geen dag verloren gaan, om het door gaan van zijn aangekondigd bezoek aan Ber lijn, voor de onderhandelingen op den grond slag van het Engelsch-Fransche accoord van 3 Februari, nog mogelijk te maken. Zijn be zoek dezer dagen aan Berlijn zal misschien nog kunnen maken, dat ondanks de geen Fransche-gevoelens-sparende daad van Hitler en ondanks de temperamentvolle reactie hier op van Fransche zijde toch nog een Euro peesch accoord over bewapening en veiligheid zal kunnen tot stand komen. Indien Hitier gemeend heeft zichzelf bij de onderhandelingen een voordeeliger positie te verschaffen, doordat hij de rechtsgelijkheid zelf reeds „nam", zoodat hij voor de „toeken ning" daarvan geen veiligheidsprijs meer zou hebben te betalen, dan zullen de Fransche en Italiaansche protest-nota's hem intusschen wel geleerd hebben, dat deze berekening on juist is geweest. Want uitdrukkelijk is daar bij verklaard, dat zij bij de onderhandelingen over een Europeesch bewapeningsaccoord dat ook Hitier volgens zijn herhaaldelijk af gelegde verzekeringen wenscht, weigeren zich op het standpunt van het „voldongen feit" te plaatsen. Dit wil dus zeggen, dat Frank rijk en Italië (en ongetwijfeld ook Engeland) hun veiligheidseischen niet zullen verminde ren en niet een grootere bewapening aan Duitschland zullen willen toekennen eenvou dig omdat Hitier openlijk tot de herbewape ning is overgegaan. En daar voor een Euro peesch accoord naast de vrije toestemming van Duitschland toch ook de vrije toestem ming van Engeland, Frankrijk en Italië on ontbeerlijk is, heeft Hitier door zijn sensa- tioneele en de wereld in opschudding bren gende daad van 16 Maart zich volstrekt niet een gunstiger grondslag voor de onderhande lingen over een Europeesch accoord ge schapen! De bemoeiingen van Sir John Simon, om een voor alle groote mogendheden van Europa aannemelijken grondslag voor een Europeesch accoord tot stand te brengen, zijn zeker niet vergemakkelijkt door het besluit der Fran sche regeering, om de Duitsche verdragschen nis bij den Volkenbondsraad aanhangig te maken. Want een der voornaamste elemen ten van het Eurcpeesche accoord zal steil ie de terugkeer van Duitschland naar den Vol kenbond moeten worden. Indien Hitier niet zou toestemmen in een hervatting van de in ternationale samenwerking te Genève, zou de vorming van een anti-Duitsche statencoalit^ met alle verscherping der spanning bezwaar lijk langer te vermijden zijn. Sir John Simon zal dus zeker Duitschland's terugkeer naar Genève als een der voornaamste veiligheids waarborgen, die Duitschland voor de toeken ning zijner rechtsgelijkheid te geven heeft, bepleiten. Doch het is eveneens duidelijk, dat heftige tegen Duitschland gerichte woor den in den Volkenbondsraad en een dienover eenkomstige raadsresolutie Hitler's weerzin tegen Genève nog zouden versterken! Daarom hebben velen onzer hier te Genève niet zonder huivering kennis genomen van Frankrijk's besluit de kwestie bij den Volken bondsraad aanhangig te maken. Gelukkig kwam weldra hierop het geruststellende be richt. dat vooraf nog een conferentie tusschen Engeland, Frankrijk en Italië onder voorzit terschap van Mussolini in Noord-Italië zal orden gehouden! Indien Sir John Simon uit Berlijn bemoedigende indrukken over de mo gelijkheid van een Europeesch bewapenings accoord met terugkeer van Duitschland naar den Volkenbond zal kunnen medebrengen, zal de Drie-Mogendheden-Conferentie van Stresa. naar men met het oog op de verzoeningsge zinde persoonlijkheid van Pierre Laval wel hopen mag. de buitengewone zitting van den Volkenbondsraad wel zoo voorbereiden, dat deze de door Hitler en Simon eventueel te Berlijn geschapen kansen op overeenstemming niet schaden zal. Alle hoop op een herleving der Ontwapeningsconferentie, hetgeen voor de handhaving van den vrede een zoo belang rijke winst zou uitmaken, behoeven wij on danks 16 Maart dus nog niet heelemaal op te geven. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK. Munitiedepót te Charbin ontploft. Aanslag tegen den Mandsjacrijschen spoorweg bedoeld? Te Charbin heeft een ontploffing ft ats gehad, waarbij het munitie-depot het kruit magazijn en een aantal kleinere gebouwen vernield werden. Naar tot nu toe werd gemeld, zijn 15 sol daten omgekomen. Men vermoedt met een aanslag te doen te hebben, bedoeld tegen den eersten trein, welke na het overnemen, van den Noord- Mandsjoerijschen spoorweg met talrijke auto riteiten van Oharbin naar Hsinkin reed. ^l|||||||llllll''|||ll|||''llllllllllllllllllll'l|||ll||||'lllllllllllllllll'l''|||l''''''''llllllllllllllllll""''""' WOENSDAG 27 MAART 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA-uitzending. 8Orgelspel C. Steyn, 8.30 Gram. platen 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.— Morgen wijding VPRO. 10.15 Voor Arb. in de Continu bedrijven: Strijkorkest o.l.v. E. Walis Dub- bel-X-ensemble o.l.v. C. Steym „Schalmei", o.l.v. J. v. d. Horst. 1.„De Zonnekloppers", o.l.v. C. Steyn. 1,15 „De Flierefluiters" o.l.v. E. Walis 2.— Voor de vrouwen. 2.15 Kniples. 3.— Voor de kinderen. 5.30 Uitzending voor de Onthouders-Radiocomité. 5.45 „Paljas", Leoncavallo (op gr. platen). 7.Sportuitzen- ding. 7.45 L. Wallace (cembalo) en N. de Klijn (viool), 7.45 Uitzènding voor den Centr. Bond van Transportarb. 8.Herh. S.O'.S.-'ber., 8.03 Vaz Dias en VARA-varia. 2.10 Wat kan die vent liegen, interview met Frans Nienhuys. 9.Mr. D. S. Jessurun, Cardozo: De vrouw en het recht. 9.20. „Uit het leven van Joh. Seb. Bach", progr. van W. van Capellen en P. Tig- gers. M.m.v. het VARA-tooneel. o.l.v. W. van Cappellen. VARA-orkest o.l.v, P. Tiggers en solisten. 11.— Gram. pl. 11,15 Orgelspel J. Jong. 11.45 Gram.pl. HUIZEN, 301 M. NCRV-uitzending. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gram. platen. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. J. Ver- kuyl. 11. —Orgelspel R. Parker. 12,15 Gram. pl. 12.30 Kwintetconcert o.l.v. P. v. d. Hurk. 2.— Gram. platen. 2.30 Voor postzegelverzame laars. 3.Gram. platen. 4.Vioolrecital Nap. de Kleyn, A. d. Vleugel A. Heksch. 5. Kinderuur. 6— Landbouwpraatje. 6.30 Afge staan. 7.— Ned. Chr.'Persbureau. 7.15 Gram. platen. 730 Technische causerie S. v. Otter- loo. 8.— Vaz. Dias. 8.05 Evangelisatiedienst in de Baptisten kerk te Leeuwarden. Sprekers: Ds. F. E. Huizinga en Ds. J. Lauw. 9.35 Gram. pl., 10.— Vaz Dias. 10.05 Het Walesontrio en Gram. pl., 11.— Gram. pl. DROITWICH 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11,20 Gram. platen. 11.50 Fransche les. 12.05 Orgelspel. Q. Maclean. 12,550 Ch. Man ning en zijn orkest. I,50 Orgelconcert M. Vinden. 2,25 Voor de scholen. 3.10 Lezing. 3.35 Sted. Orkest Bourne mouth od.v. R. Austin, m.m.v. A. Fachirri (viool). 5.05 Het Mac Arthur Kwintet. 5.35 BBC-dansoi'kest o.l.v. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.05 Lezing. 7,20 kwartetconcert. 7.20 Kwartetconcert. 7.50 Het Broadhurst Septet. 8.35 Concertinleiding. 8.50 BBC-Symphonie- concert m.m.m.v. F. Lamond (piano) en het B.B.C.-koor o.l.v. F. Weingartner. 11.20-12,20 Roy Fox en zijn Band. RADIO-PARIJS 1648 M. 7,20 en 8.20 Gram. pl., 12.35 Orkestc^cert oJ.v. Touche. 8.20 „Le marchand de Vénise", opera van Hahn. KALUNDBORG 1261 M. 11.20—1,20 Concert uit Rest, „Ritz". 2.— Zang en piano. 2.20 Gram. pl., 2.50—4.50 M. Hansen's orkest. 7.20 Operettemuziek o.l.v. Reesen. 8.35 Moderne Deensc'ne Muziek. 9.05 Oude Engelsche dansen voor Houtblazers. 9.40 Fransche muziek o.l.v. E. Reesen. 10.20— II.50 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8,20 Opera-uitzending. BRUSSEL, 322 M 12.20 Gram. platen. 1.30—2,20 L. Lang- lois' orkest. 5.20 Zang en piano. 6.05 en 6.50 Gram. platen. 7.20 Cellorecital. 8.20 Salonor kest. 9.20 dito. 10.30—11,20 J. Rutten's orkest. BRUSSEL 484 M. 12,20 L. Langlois' orkest. 1.30-2.20 Gram.pl.. 5.20 Het Pro Arte Kwartet. 7.05 Zang. 7.35 Gram. pl. 8.20 Hooi'spel. 8.50 „La Victoire", tekst van Payen, muziek van A. Dupuis. 10.40 Gram. platen. 10.50—11.20 Vervolg van 8,50.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3